PDA

Arată Versiune Întreagă : Vise premonitorii

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

AuraArua
23-November-2010, 01:43 PM
Draga Mihaela,dupa parerea mea este foarte bine ca nu ai purtat rochia aceea.A te visa mireasa nu este de bine.Daca ai fi imbracat-o un necaz s-ar fi abatut asupra ta.Este posibil ca tu sa fi avut planificat in karma ta acest necaz,insa din motive importante el s-a stins.Motivul este ca o lectie de viata a fost inteleasa si asumata,astfel ca acum necazul nu mai avea rost.Faptul ca tu insistai in dorinta ta denota ca aceasta lectie este de data recenta,este proaspat in viata ta inteleasa si exista pericolul ca oricand karma sa se activeze.De fapt este impropriu spus karma,caci nu ea se activeaza aici,cat varianta de drum pe care ar trebui sa apuci tu,in cazul neanvatarii lectiei.Acea fata este posibil sa faca parte din sfera ta astrala,si de aceea sa o visezi pe ea.Poate ca odata impreuna ati trecut printr-un moment greu,acum trebuind sa invatati amandoua ceva.Si,ai vazut si tu,cei care iti vor binele au trimis un mesager,aici soacra ta,care te avertizeaza si te impiedica sa repeti aceeasi gresala.
Este bine,deci,ca nu ai imbracat rochia,caci acel necaz este posibil sa iti fi schimbat,in viitor,intrega viata.
Multumeste ingerilor tai si divinitatii,pentru grija ce ti-o poarta.Visul este poarta si legatura noastra cu lumea lor,dar si cu viata noastra,in esenta.
Cu drag,Aura.

mihaela82
23-November-2010, 01:58 PM
multumesc Aura si tot binele din lume iti doresc :)
Cu drag, Mihaela

AuraArua
23-November-2010, 04:13 PM
Draga Donna,stiu ca visezi rar,dar cand visezi ,nu te incurci.Ca de obicei ne dai puncte de reper importante,pe care baietii nostri le vor analiza cu mare interes.Cred ca tu ai deschis o fereastra catre un posibil viitor,unde ceva neplacut se va intampla pentru acel popor.Se poate ca un popor intreg sa fie coplesit de griji,iar evenimentul vazut de tine sa se petreaca intocmai.Oricum,nu este bine pentru ei...Cat despre ce ai vazut tu in primul vis,acea floare rosie,cine stie,poate ca ea chiar te asteapta undeva,doar pe tine...O mare realizare,in viata ta,acolo unde nu mai era decat speranta si nu vedeai cum s-ar rezolva lucrurile...Rodul meritului tau,aceasta floare iti spune tie ca viata ta va urma un curs placut de acum,ca sporul casei tale este mult imbelsugat si ca locuitorii de acolo au parte de multe lucruri bune;floarea vesteste armonie si bucurie ,iar tu incepi sa rezonezi cu aceasta minunata creatie a naturii...O realizare te anunta si scara ca vei avea;o victorie,o piedica inlaturata,o izbanda acolo unde altii esueaza..Prin tenacitate si spirit increzator ai vazut si tu ca multe se pot rezolva.Visul iti vorbeste despre dorinta de a razbate acolo unde totul parea incetosat,iar perspectiva aflata in urma incercarii tale este una placuta,ca o mare panorama a unei alte vieti,mai bune,mai frumoase...
Draga Donna,azi noapte ai avut o petrecere a ingerilor in casa ta,care ti-au adus cadou realizari si flori de bucurie...
Cu drag,Aura.

AuraArua
23-November-2010, 04:22 PM
Valeria,draga mea,dupa cum cred eu tu,in aceasta viata,ai parte de multe situatii incurcate...Acum te confrunti cu una din ele.Problema este ca sufletul tau stie cum a fost si in alte vieti si acum sufera;el isi aminteste ca in alta viata totul a fost mai linistit si mai putin solicitant ca acum.De aici mirarea ta ca dincolo nu era chiar asa.Daca ai reusit sa inlaturi acea panza,e semn ca te vei descurca;stii deja ca tu ai un caracter tare ,incercat,care a fost calit in timp.Chiar daca lucrurile nu ies mereu cum am vrea noi,implicit tu,esti constienta ca prin vointa,tenacitate toate piedicile si itele incurcate vor fi inlaturate...Deci,tragand o cuncluzie,vei inlatura o mare parte din piedicile intalnite in drum,gratie caracterului tau temerar si rabdator.Tot ce a fost incurcat incepe sa se descurce, prin aflarea unui secret sau a unei chei importante.
Stiu ca vei razbi,visul tau iti spune asta...
Cu drag,Aura.

valeria
23-November-2010, 04:49 PM
Multumesc Aura pentru raspuns.Cu drag Valeria

dona
23-November-2010, 04:56 PM
Draga mea Aura, iti multumesc din suflet ca intotdeauna tu iti faci timp pentru problemele altora si ai mereu o vorba de incurajare pentru noi. Cu mult drag, dona

dya
23-November-2010, 08:07 PM
Dona ,ce coincidenta!!! si eu azi noapte am visat un avion,alb cu albastru ,foarte mare....cam ciudat ca si forma in sensul ca aripile sale nu erau ca cele obisnuite ci arcuite in sus...se intampla ceva cu el -zbura deasupra apei, foarte aproape de apa si stiam ca ceva se intampla cu el! dar in vis a aparut cuvantul Cipru!

shinnon
23-November-2010, 08:50 PM
In legatura cu evenimentele recente din Koreea, un vis cam de acum o luna. Eram undeva pe o insula tropicala, si eram in anotimpul ploiso sa zic asa, fiindca afara era furtuna. Stateam in casa cu familia cand aud ca sunt cehmat la usa. Ma duc sa verific si era o persoana foarte interesanta, avea imaginea clasica a unui calugar budist, imbracat cu hainele specifice de culoare portocalie.Mi-a spus sa il urmez pana undeva la intrarea intr-o pestera in varful muntelui de pe insula. M-a avertizat ca inauntru sunt niste persoane care am asteapta si ca acestea vorbesc koreeana. La auzul acestui lucru am protestat nitel deoarece eu am ceva cunostiinte de japoneza dar diferentele sunt de la cer la pamant intre cele doua limbi. Calugarul m-a linistit spunandu-mi ca o sa inteleg fara probleme tot ce vor avea de zis. Am intrat si inauntru ma astepta un grup de aproximativ 6-7 insi aranjati sub forma unui consiliu cu unul din ei drept conducator. Cand i-am vazut reactia mea a fost sa le zic ca eu stiu ca ei nu sunt oameni ci doar spirite fiindca ma mai intalnisem cu ei inainte si imi spusesera. Liderul mi-a vorbit si mi-a explicat ca inca nu sosise vreame atunci cand ne-am intalnit prima data insa, citez, "Acum e timpul pentru asta".Restul conversatiilor nu mi le amintesc, doar ca la un moment dat toti practic s-au evaporat prin tavanul pesterii, un fulger a lovit un perete al pesterii creand o deschizatura pe care am folosit-o sa ies de acolo.Am tot vrut sa-l postez de ceva vreme insa mereu m-am luat cu altele si am omis, acum il las in analiza echipei de aici :)

AuraArua
23-November-2010, 09:06 PM
Shinnon,visul tau are concretizare acum,dupa cum crezi si tu.Eu ma gandesc ca ceea ce ai vazut tu este momentul cand lucrurile s-au pus la cale iar acei calugari erau entitati din astral care au vrut sa fii martor la cele ce se discutau.Nu era nevoie sa stii vreo limba,pentru ca la sfatul si consiliul astral entitatile se inteleg la un alt nivel.Gandurile si energiile sunt intelese instantaneu,asa ca ele,cuvintele nu isi mai aveau rostul.Ceea ce ti s-a dat spre intelegere tie ti s-a relevat la un nivel evoluat,ca o vedere astala.O fanta in viitor,a dovedit acum rostul acestui vis.

Dya,se pare ca multi dintre voi aveti acces la astfel de fante,prin care ochii vostri astrali pot vedea cursul viitor al lucrurilor.Despre acea tara visata de tine ,eu as spune ca va avea o realizare,va evolua in vreun fel.Cunoasterea si evolutia isi pun amprenta pe ea.Poate legaturi diplomatice fructuoase,poate la nivel cultural,intr-un fel este vorba de un salt al ei.

Cu drag,Aura.

dya
24-November-2010, 10:11 AM
Multumesc,Aura,se pare ca in ultimul timp tu esti de serviciu ! :)

soricel
24-November-2010, 12:27 PM
Draga Shinnon, ai avut posibilitatea prin visul relatat de a patrunde adanc intr-o zona spirituala cu vibratie ridicata ("...intr-o pestera in varful muntelui de pe insula..."). Deschizatura facuta de fulger poate simboliza posibilitatea de a iesi dintr-un mare impas .
Doamne ajuta!

AuraArua
24-November-2010, 12:48 PM
Draga Soricel,as mai adauga si eu ca ceea ce a visat Shinnon s-a facut cu ajutorul vederii prin cel de-al treile ochi.O perceptie profunda,cu mesaj tinta.

Bubulina
24-November-2010, 02:50 PM
AURA SI ADI, am trecut prin niste momente foarte grele - dupa visul avut!
Doamne ajuta cu multe binecuvantari pentru toti!

adi-gj
24-November-2010, 03:26 PM
Draga mea , cred ca ti-a fost cit de cit de folos sa stii cel putin sa fi sufleteste pregatita , si daca totul sa rezolvat rezonabil , ma GINDESC CA AI REUSIT SA MAI TRECI UN PRAG al sortii. sa -ti deie dumnezeu lumina si intelegere pe mai departe ...
cu dragoste si pace .

AuraArua
24-November-2010, 07:25 PM
Draga Bubulina,sper ca acum esti bine si ai trecut cu totul peste incercarile date tie...Cred ca sufletul prietenului tau,iti dadea dezlegare sa mergi mai departe dar te si atentiona despre ce va urma.Iti urez din tot sufletul ca totul sa fie lasat in urma iar intamplarile prin care ai trecut sa ramana doar o amintire,fara urmari.
Alaturi de tine,Aura.

Elena1
24-November-2010, 07:58 PM
Dragii mei in seara aceasta baiatul cel mare mi-a spus ca a visat azi noapte ca a avut loc un cutremur mare si ca se prabusea turla unei biserici.
L-am intrebat daca stie despre ce biserica este vorba si daca isi aminteste si alte amanunte. Mi-a raspuns ca nu cunoaste biserica si ca se afla intr-un loc care nu ii este cunoscut. Ce semnificatie credeti ca are visul ?
Va multumesc din suflet. Elena1

AuraArua
24-November-2010, 09:44 PM
Draga mea Elena,din cate stiu eu,ori se va concretiza[caci multi dintre noi au vise premonitorii],ori o mare schimbare se va petrece in curand.Fiind vorba si de o biserica este posibil ca aceasta schimbare sa puna la incercare sufletul unei comunitati.O suferinta,o dezamagire,daca nu ceva mai grav.Nu ar trebui sa ne pierdem speranta,caci ea este cea care anima sufletul si existenta noastra.
Si eu astept si alte pareri.Oricum,un vis de rau augur,dupa cum cred eu.

Elena1
24-November-2010, 10:14 PM
Draga mea Aura iti multumesc din suflet pentru raspuns. Sper totusi sa nu se intample nimic rau.
Cu multa dragoste Elena1

2na
25-November-2010, 11:52 AM
sa va povestes visul meu frumos de noaptea trecuta

eram intr-o gradina de zarzvat, toamna ,
pe deasupra mea a trecut un stol de berze .In gradina vad deodata o barza tanara , care nu putea zbura pentru ca avea infasurata de un picior , o sfoara .Repede m-am dus si i-am desfacut sfoara.In acest timp s-a auzit cineva spunand ca , oricum nu va mai putea prinde cardul de berze din urma si ca mai e si schioapa.
Dar urmarind barzuta , am vazut cum isi ia avant si chiar a ajuns cardul de berze .Mare mi-a fost bucuria.
Apoi , tot urmarind eu barza , am vazut doua pasari mici cum erau urmarite de una mai mare.
Deodata cele doua au venit si sau cuibarit asa la sanul meu , eu le-am acoperit cu palmele sa le apar .
Cand am deschis palmele , ce vad , doi perusi albastrii (intocmai ca papagalul meu coco , care mi-a murit in causul palmelor , in primavara). I-am luat si i-am pus in cuscuta lui coco(sa nu va imaginati ca i-am inchis acolo , pentru ca coco statea tot timpul cu usa deschisa) , si........i-am auzit cum se certau pe cuib , care sa dorma in el . Asta a fost tare amuzant .

sa va mai spun , cele trei mari dorinte pe care le am:
sa pot ajuta lumea , sa nu mai sufere , adica sa inteleaga ca , iubirea de semeni rezolva totul
sa pot vorbii cu animalele , de fapt sa inteleg ce spun ele
sa zbor
in vise s-au implinit ultimele doua , in ordine inversa , adica , am zburat , am inteles ce au vorbit pasarile , astept sa se implineasaca si ultima , prima de fapt . pentru ca sper , ca daca in vis se indeplines , se va indeplinii si in realitate candva

AuraArua
25-November-2010, 03:13 PM
Draga mea 2na,este superb ce ai visat tu...Visul tau a fost un cadou al sufletelor dragi,care vin sa iti aduca un omagiu ,pentru ceea ce simti tu atat de frumos.Se pare ca toate dorintele tale se implinesc,caci ,dincolo de simboluri,visul releva si starea ta interioara,bunatatea sufletului tau...Pasarile ti-au vorbit,te-au lasat sa vezi un spectacol de zile mari,caci undeva ,la un alt nivel esti sora de simtire cu ele.O comuniune cu natura si celelalte specii te caracterizeaza,asa ca vibratiile lor vin la tine pe aripi ,in zbor.
Cat despre celalalt sens al visului,eu cred ca tu esti dependenta acum de o veste;o piedica in calea ta,un drum care sta sa se desfasoare in calea ta in curand,dar care asteapta o aprobare,sa prinda contur.Se pare ca acel drum se va face,iar vestea pe care o vei primi va fi de bun augur,caci de aici incolo,de la demararea acelei actiuni,ti se deschid noi cai de cunoastere.Fie vei invata ceva,fie vei avansa,ceva oricum,o treapta de evolutie spirituala,sufleteasca va urma pentru tine.Indiferent cate piedici rationale se vor ivi in drumul tau,actiunea va fi plina de reusita.
Draga mea,continua sa iti doresti ce e mai frumos pe lume:energia acelor lucruri deja roieste in jurul tau,facandu-ti viata mai frumoasa..
Cu drag,Aura.

2na
25-November-2010, 10:00 PM
multumesc mult aura

SANDRA
25-November-2010, 10:41 PM
Dragii mei,
si eu am avut un vis care ma ingrijoreaza.....marti spre miercuri (saptamana asta) am visat ca ma priveam in oglinda si la un moment dat mi-au cazut aproape toti dintii si toate maselele din gura........"operatiunea" a inceput cu unul dintre molari....... nu ma durea nimic, nu curge sange.......ceva era ciudat....... de cand m-am trezit din visul ala parca sunt "in asteptare a ceva rau".....am o stare de neliniste.......apoi au aparut stirile despre cutremurele astea mici, dar cam multicele.........voi ce spuneti? Eu stiam ca daca visezi ca ti-a cazut un dinte, sau o masea......auzi de o moarte, sai ai un necaz mare.........o fi vorba de mai multi morti? o fi vorba de "marele cutremur"?
Doamne ajuta!

AuraArua
25-November-2010, 10:53 PM
Sandra draga,dupa cum cred si eu,este vorba de mai multi morti.Daca nu te durea nimic si nu curgea sange,o sa auzi de moartea mai multor persoane,care nu au legatura cu tine.Se poate sa fie un accident sau un eveniment care va genera multe morti.
Cel putin asa stiu eu.Sa vedem si alte pareri.
Cu drag.

Irda
26-November-2010, 03:30 AM
Buna dimineata, dragilor!:)

Vedeti la ce ora magnifica scriu, dar tocmai am avut un vis in care 2 persoane mi-au zis acelasi lucru doar putin diferit!

Eram intrun bloc si am coborat in gradina lui, unde vantul unui inceput de furtuna calda, imi trantise de pe sarma pe care era la uscat, un baby wrap.
Jos il intalnesc pe tata care-mi spune: :MAsuratorile din cer nu sunt aceleasi cu cele de pe PAmant! Aici a fost initial (inainte sa fie blocurile am inteles eu) o zona de panta si apoi una de abrupt....drept in sus!

Pleaca tata si imediat il vad pe unchiul meu (fratele tatei pe care nu l-am mai vazut de 10-15 ani poate). Il intreb daca a venit sa stranga si el ceva de pe sarma de rufe......daca i-a daramat si lui vantul ceva si el imi spune acelasi lucru, doar putin diferit : Masuratorile de sus nu sunt aceleasi cu cele de jos ! Este o diferenta de 30 de ....ceva(n-am inteles de ce pentru ca vuia tare vantul, se poate sa fi fost grade). Aici a fost o zona de panta si apoi o zona de ..."ghetzush", drept in sus!

Apoi m-am trezit. Ceasul arata 03:10 am.

Voi despre ce credeti ca e vorba in.....toata minunea asta?

Pace in Suflete si pe Pamant! Iubire Eterna in Inimi!

mirelus
26-November-2010, 12:47 PM
Dragii mei, va urmaresc zilnic, desi nu am postat aici pana acum. Visul de azi-noapte m-a marcat, de aceea va cer ajutorul in dezlegarea lui. In realitate am un dinte stricat, despre care am vb cu cineva zilele trecute, de aceea ma gandesc ca s-ar putea sa fi visat asta. Azi noapte am visat ca am fost la o ruda de-a mea, care lucreaza ca tehnician dentar, mi-a scos dintele stricat, care in momentul extragerii s-a facut tot bucatele. Dupa aceea a vrut sa curete gingia, scotandu-mi nervul din ea, dar acesta era fff lung si incolacit. A reusit si mi-a curata gingia, dupa care mi-a pus un alt dinte, nou, frumos, alb. Dupa ce l-a montat, a inceput sa-l lustruiasca, sa-l modeleze sa fie cat mai frumos. Nu pot sa-mi dau seama ce poate sa insemne acest vis. Sper sa ma ajutati.

AuraArua
26-November-2010, 02:46 PM
Irda,draga,este un vis plin de semnificatii.Cred ca visul tau se refera la un teritoriu mai mare,ca spatiu,in care s-a intamplat ceva,candva;ca si cum ar fi fost vorba de un popor nu neaparat blestemat,cat greu incercat.In acest teritoriu,locuitorii lui au trecut prin multe penitente,date de sus;unii dintre ei s-au achitat de datorii si incercari,altii mai au inca de tras;cert este ca acest popor a implinit voia si destinul celor de sus,totul s-a intamplat asa cum trebuia,iar tu ai vazut asta.E posibil ca undeva,in astral,sa fie protejat si de suferinta indelungata pe care au resimtit-o inaintasii acestui popor.Off-ul lor,greul lor s-a ridicat la ceruri si a induiosat astralul,facand o pavaza impotriva celor rele,pe mai departe.Cert este ca timpurile astrale sunt total diferite de cele pamantene,astfel ca cele prezise se pot intampla la alte timpuri ,calendaristice,decat cele asteptate de noi.Se poate ca evenimentele asteptate de noi sa se decaleze in timp,tocmai pentru aceasta explicatie primita de tine,in vis.Aceste explicatii le stii si tu,eu doar iti multumesc pentru ce ne-ai spus.
Ca o concluzie,as spune ca ceea ce noua ni se pare iminent,are o alta randuiala,acolo sus;nimic nu se va face decat cu voie de sus,indiferent ce am crede si banui noi.
Pentru tine personal,as spune ca se temina o perioada mai grea,ca ai reusit sa te achiti de niste sarcini,cu bine;multi iti sunt alaturi si ti se spune ca toate au un rost si sunt date de sus.Totul la timpul cuvenit,cand vrea Domnul,nu cand vrea omul.
Cu drag,Aura.

AuraArua
26-November-2010, 02:51 PM
Mirelus,draga mea,bine ai venit pe aici! Nu trebuie sa te sperii;e sigur rodul preocuparilor tale de peste zi.Daca nu se va concretiza aceasta actiune a ta,atunci sa tii seama ca unii dintre noi cred ca ce ai visat tu inseamna un nou drum,un nou inceput.Se poate ca in viitor sa intalnesti oameni cu care sa te simti bine,care sa iti niveleze,placut,sa iti faciliteze o reusita.poate fi chiar stomatologica...Sau,de alta natura.Daca nu te durea,nu curgea sange,parerea mea este ca nu ai de ce sa fii ingrijorata.
Cu drag,Aura.

gepaco
26-November-2010, 02:54 PM
Buna dimineata, dragilor!:)

Vedeti la ce ora magnifica scriu, dar tocmai am avut un vis in care 2 persoane mi-au zis acelasi lucru doar putin diferit!

Eram intrun bloc si am coborat in gradina lui, unde vantul unui inceput de furtuna calda, imi trantise de pe sarma pe care era la uscat, un baby wrap.
Jos il intalnesc pe tata care-mi spune: :MAsuratorile din cer nu sunt aceleasi cu cele de pe PAmant! Aici a fost initial (inainte sa fie blocurile am inteles eu) o zona de panta si apoi una de abrupt....drept in sus!

Pleaca tata si imediat il vad pe unchiul meu (fratele tatei pe care nu l-am mai vazut de 10-15 ani poate). Il intreb daca a venit sa stranga si el ceva de pe sarma de rufe......daca i-a daramat si lui vantul ceva si el imi spune acelasi lucru, doar putin diferit : Masuratorile de sus nu sunt aceleasi cu cele de jos ! Este o diferenta de 30 de ....ceva(n-am inteles de ce pentru ca vuia tare vantul, se poate sa fi fost grade). Aici a fost o zona de panta si apoi o zona de ..."ghetzush", drept in sus!

Apoi m-am trezit. Ceasul arata 03:10 am.

Voi despre ce credeti ca e vorba in.....toata minunea asta?

..draga Irda,ai spus-o chiar tu in primele cuvinte..al 7lea...in care caz de la 3 dimineata pana la 3 pe 27.11 sunt 24 de ore..plus 6 ,cam 9 dimineata

adi-gj
26-November-2010, 05:19 PM
Dati-mi si mie voie sa va spun ultimul vis , avut chiar azi , find abia venit de la sch 3, . Intru intr-o incapere goala bine luminata , unde stau multe flori in glastre la geamuri mari ce inconjura incaperea pe 3 parti . Inspre est florile incep sa se usuce rapid , oricite incercari fac eu sa le scap , inspre vest incep si ele dar tot salvez citeva ghivece de flori , dar luind un ghiveci sa-l mut din geam vad ca practic imi crapa in mina si ramin doar cu floarea , care pare ca se agata de mine . in incapere intra um domn bine facut cu vorba blinda si-mi spune ca asa este scris , si nu a venit inca timpul sa moara toate florile , dar cele salvate v-or da boboci frumosi si tari. Ma ia de mina si-mi arata o apa mare pe cate pluteau multi busteni , si oameni care scoteau cind si cind busteni afara din apa , si-mi spune ca padurea a cazut din picioare , din cauza pamintului ca nu a mai putut sta acolo si a fugit la vale , eu nu vedeam padurea si nici zona de fuga , doar apa si oamenii cum scot bustenii , legati cite doi sau trei si trasi cu sufe afara din apa . cind ne-am intors in camera , florile care murisera se parea ca brusc au fost inlocuite si sau au renascut , dar erau mult mai frumoase si mai luminoase ca inainte . Omul ridea de uimirea mea. si a spus ca asta-i ciclul sa nu ma mir ca asa este scris si asa si intimpla... doar putini dintre noi putem pricepe ...

maria49
26-November-2010, 05:38 PM
Draga Adigj in saptamana care este aproape de sfarsit ,in fiecare seara am visat flori ,dar numai plantate in pamant in straturi ,in ghivece ,atat flori inflorite ,lalele ,un fel de flori care au floarea ca o palnie cum sunt kalele ,flori verzi cum sunt palmieri ,yuka,pe care le separam si le plantam in ghivece ,toate de o frumusete nemaipomenita ,aici ma refer la coroana ,culoare ,plantate in buchete.L-am spus acum pentru ca am vrut sa vad daca inchei saptamana admirand si plantand flori,cu tot dragul Maria49

lusu
26-November-2010, 06:06 PM
Draga Adi-gj, desi nu ma pricep eu prea bine in interpretarea viselor, incerc sa te ajut cu putinele concluzii pe care le-am tras:
- florile uscate din partea estica - oameni morti in urma unor cutremure de mare intensitate (Vrancea, M.Neagra)
- florile uscate din partea vestica - un posibil cutremur in zona Banloc
- bustenii plutind si padurea cazuta - multe victime
- florile renascute (mai frumoase si luminoase) - o noua generatie (oameni mai buni, mai credinciosi, mai calzi)

SANDRA
26-November-2010, 06:08 PM
Sandra draga,dupa cum cred si eu,este vorba de mai multi morti.Daca nu te durea nimic si nu curgea sange,o sa auzi de moartea mai multor persoane,care nu au legatura cu tine.Se poate sa fie un accident sau un eveniment care va genera multe morti.
Cel putin asa stiu eu.Sa vedem si alte pareri.
Cu drag.

Multumesc mult, Aura pentru ca te-ai oprit si asupra postarii mele........te imbratisez cu mult drag.
Acum, dupa anunturile de pe toate posturile de televiziune cu privire la eventuale (atentie, mai multe) cutremure de peste 6 grade....................sunt si mai ingrijorata.....
Dumnezeu sa ne ajute si sa treaca asa cum vor veni.........fara a lasa urme....

adi-gj
26-November-2010, 06:18 PM
Multumesc Lusu , dar sa ne gindim si la alte posibilitati , nu neaparat la tertitoriul tarii noastre , ci si mai departe , sa incercam sa luam global , dar oricum le-am lua , se pare catot cam rau are sa fie dar cum spunea si in vis , noi inca nu stim , stiu doar citiva si pot pricepe....

Bubulina
26-November-2010, 07:55 PM
Adi, crezi ca va fi cutremur si la noi, asa cum spune Admin pana in 1 decembrie?
Cu seninatate!

dya
26-November-2010, 09:18 PM
ce inseamna cand visezi in fir din panza unui paianjen,ce pornea dinspre tavan in jos,,,si avea din loc in loc ,cristale de forma unor picaturi,frumos slefuite si luceau...??

AuraArua
27-November-2010, 12:22 AM
Draga Adi,daca imi dai voie,si parerea mea.Nu stiu daca va fi vorba de cutremur;eu inclin sa cred ca nu in mod special.Ce ai visat tu este destinul planetei,vazut din astral,asa cred eu.Se pare ca in viata ce iti este tie data sa o traiesti aici,pe planeta asta,o sa ai ocazia sa asisti la multe evenimente.O sa vezi cum cade o structura,in est;apoi alta,in vest,care pare ca nu mai are sorti de prelungire a existentei ei.Lumea se va pierde pe parcurs,in acest iures de modificari,tarnsformari,pieiri ,etc.Totul se va petrece pentru ca asa a fost scris,pentru ca istoria se repeta,asta ti se spune tie,de catre acel domn.Totul se petrece cu stirea ta,in sensul ca vei afla ,insa nu te va afecta nicidecum.Lumea va pieri,va renaste,sisteme organizatorice vor muri,vor aparea altele,viabile sau nu,asta nu mai conteaza.Cert este ca tu,prin existenta ta pe un sector de timp,stii despre toate acestea,insa si prin natura perceptiilor tale,deosebite.
Ce ti se spune tie,cu obstinatie,este ca asa trebuie sa fie:un lucru bun-omenirea nu va pieri.Vor fi prefaceri insa perpetuarea vietii nu se va sfarsi acum.Toate se petrec in alte zone geografice,nu la noi,iat tu vei afla despre suferinta lor,despre toate cate am scris.
Viata va merge mai departe,din cenusa va renaste acea pasare minunata...a sperantei,.iar tu ai vazut toate acestea,in vis,cand ti s-a dat o asigurare ca inca nu e totul pierdut.Si,ti s-a mai spus,ca in apocalipsa,ca pe alocuri vor fi alunecari de terenuri,razboaie,etc...evenimente firesti care insa nu vor pieri lumea.
Draga Adi,eu asta inteleg din visul tau;iertata fie-mi interventia,daca nu am "vazut" bine.Da,mai este ceva:o indicatie de la astrali-tu vei fi unul dintre cei care va pastra si raspandi semintele roditoare,ale vietii,asa cum intelegem noi acum:iubire,credinta in mai bine,et.Pastrator si saditor,un gradinar si un paznic al averii spirituale autentice.
Cu drag,Aura.

AuraArua
27-November-2010, 12:26 AM
ce inseamna cand visezi in fir din panza unui paianjen,ce pornea dinspre tavan in jos,,,si avea din loc in loc ,cristale de forma unor picaturi,frumos slefuite si luceau...??

Draga mea, o situatie incurcata e pe cale sa se rezolve.Ar putea fi si lacrimi,insa cred,mai curand,o limpezire a unor probleme incurcate,care usor,usor se descalcesc.
Cu drag,Aura.

mirelus
27-November-2010, 09:04 AM
Aura, multumesc foarte mult pentru raspuns. Sper si eu dint tot sufletul sa nu se intample nimic rau. Desi stiam ca nu e bine sa visezi dinti, visul meu simt ca are o alta semnificatie, de schimbare in bine. Multumesc pentru tot si doamne ajuta sa auzim si de bine, ca de rau.....ne-am saturat toti.

Rose
27-November-2010, 01:01 PM
Buna din nou dragii mei,

In noaptea asta printre altele am visat o mana enorma a unui barbat, cand o priveam parea mare cat un birou, vedeam doar mana de la incheietura, iar restul mainii si a corpului pareau de energie. Stiam ca acea mana este a lui Dumnezeu. Mi-a aparut ca sa-mi arate cum isi face lucrarea.
Am vazut persoane care se rugau sa li se ofere ceva. Acea mana muta dorinta oamanilor spre ei sau le dadea altceva in schimb. Spre exemplu o femeie a cerut ceva pentru baiatul eu de vreo 40 de ani sa-i aline suferinta si acea mana a manghaiat-o pe obraz si i-a spus sa mai aiba rabdare ca inca nu e timpul pentru el, altcineva dorea sanatate si acea mana i-a adus in casa prin cineva care l-a trimis in vizita un cos cu multe fructe si legume, un copil foarte mic plangea in somn si a pus o energie care semana ca un inger de paza langa patutul lui, si uite asa am vazut prin somn multe exemple de lucrari.
Acum .. ce sa spun, cand m-am trezit a fost ca si cand am constientizat ca atunci cand ma rog sa nu cer ce vreau eu, ci ceia ce este mai bine mine, sa aleaga bunul Dumnezeu ce stie el mai bine ca imi trebuie.
Poate fi acest vis ca un sfat si pentru voi, asa cum pentru mine a fost o mare lectie.
Cu iubire si recunostinta,
Rose

adi-gj
27-November-2010, 02:03 PM
Nu pot decit sa ma inclin in fata descifrariidate descumpa noastra Aura , care pe linga toate celelalte incercari dau un tablou luminos totusi prin mesajul ei , adica , inca nu se rupe lumea , v-om mai fi si miine , cu toate greutatile inerente... cu mare speranta si lumina in suflete .

AuraArua
27-November-2010, 02:16 PM
Draga mea Rose,ne-ai luminat si aceasta zi,prin visul tau deosebit.Sigur,tie ti s-a aratat puterea si vointa Lui,in toata marinimia si intelepciunea.Concluzia pe care eu o targ din acest vis frumos este ca Dumnezeu ne da ce ne TREBUIE si nu ce vrem noi.Inca o data El ne spune,prin intermediul tau,ca toate se fac dupa voia Lui...Stii cum se spune:omul propune iar Dumnezeu dispune.
Draga mea,multumim pentru mesajul tau atat de frumos! Sa luam aminte ca El este printre noi,langa noi,nu ne lasa la greu si ne da fiecaruia ceea ce ne trebuie ,ca prin lectiile invatate sa ne scurutam de vibratiile joase ,sa ne inaltam si sa ne indreptam cu cinste si lumina spre El.
Cu drag,Aura.

Bubulina
27-November-2010, 02:36 PM
De cateva zile ma trezesc fix la 5, sper sa nu fie ceva grav, dar am senzatie de teama! Oare ce o fi?

Cu gingasie!

AuraArua
27-November-2010, 03:06 PM
Draga mea,in urma cu pagini apreciabile,cineva spunea ca noaptea este spatiul mai liber,energiile de veghe sunt atunci mai aerisite si neancorsetate...Cele joase ,ca toate dealtfel,merg la culcare,iar cele inalte se pun pe lucru...Ne trezim,in acest interval,pentru ca sectorul orar este rezervat incursiunilor astrale,este ora lui Dumnezeu,iar spiritele alese,mai ales cele in transformare permanenta,simt asta.Nu e minic anormal,poti sa te intorci pe partea cealalta si sa dormi pana dimineata...Somn usor!
Asta se intampla in mod obisnuit.Acum,se poate foarte bine ca tu sa ai semnale proprii si sa inregistrezi ceva anume,care se va concretiza in curand.Depinde de tine cat de mare incredere ai in presimtirile tale,cat de multe se adeveresc.

Bubulina
27-November-2010, 08:12 PM
Uneori ma speri de exactitatea orei, dar pana la urma ma linistesc! Doamne ajuta, draga Aura sa fie bine pentru toata lumea..

Eqbm
27-November-2010, 08:19 PM
Un mic addendum :din cate stiu si am experimentat eu,de la orele 4-5 pana pe la 7-8 se retin cel mai bine visele.Daca te trezesti un pic prin jurul orei 4 sau 5 (nu total,doar partial),si pe urma te culci la loc,tii mai bine minte visele,sunt mai clare si raman intiparite un pic mai binisor in memorie imediat dupa ce te trezesti
*Eu unul zic ca nu e de rau,probabil doar te sperii pentru ca nu stii de ce te trezesti la ora respectiva,nu ca ar fi ceva malefic prin jur
Parerea mea

Bubulina
27-November-2010, 08:28 PM
Ma trezesc pur si simplu fara vise!:)

Irda
30-November-2010, 12:56 PM
Dragii mei Aura si Gepaco, va multumesc pentru raspunsuri!

I-am spus visul si unei prietene, care este fizician solarist si mi-a zis ca visul ar putea sa-mi spuna urmatoarele: ceea ce pleaca de la Soare/furtunile solare(in visul meu vantul de dinainte de furtuna era cald spre fierbinte) din cer sa nu ajunga in aceeasi masura si pe Pamant! Adica de la soare vine o anumita cantitate de radiatii (masuratoarea din cer), dar care la noi ajunge mult marita fata de normal datorita interventiilor umane (masuratoarea de pe Pamant) si de aceea Masuratorile din cer sa nu fie aceleasi cu cele de pe pamant!

E o idee doar, dar pertinenta zic eu, mai ales de la cineva care studiaza atat stiintele exacte, cat si pe cele care tin de partea energetica a tot ceea ce exista!
Oricum , au fost anomalii mari de temperatura in ultima luna si nu numai!:(

Rose
30-November-2010, 03:12 PM
Dragii mei, va scriu un vis de ieri

Se facea ca am ajuns la un moment dat la o biserica de-a noastra foarte mare, ce semana cu o Mitropolie la cat de impozanta am vazut-o. Afara e frumos, soare, multa lumina, cald. Am ajuns acolo si intru sa ma inchin. Dupa ce intru vad ca lipseste podeaua bisericii. Biserica e plina de pamant negru si are sapata fundatia care e foarte adanca, cam la fel cat e inaltimea e si in jos.
Ma uit si vad un preot imbracat doar in hainele specifice negre si il intreb ce face. Se pregatea sa slujeasca. Acolo? il intreb, raspunde ca slujesteste asa de sute de ani, in acea groapa. Pentru ca coborarea era foarte dificila, ii sugerez sa zideasca niste trepte ca sa iasa la lumina pentru ca mie si celor ce eram pe acolo imi era foarte greu si dificil sa cobor. Se mira si-mi spune ca e foarte buna ideea (parea ca nu s-a gandit la asta), ba mai mult vorbeste atunci cu cativa barbati din preajma sa sa construiasca niste scari care sa-l ajute sa iasa de acolo, implicit sa se ridice si sa slujeasca in lumina, deasupra acelei groape, dar si ca accesul la el sa se faca mult mai usor.
Apoi, tot acolo, o vad pe mama ca pune 2 oale dreptunghiulare ce pareau ca doua lazi din tabla pe o plita in care se gasea carne, legume, toate intregi si amestecate pentru oamenii care urmau sa vina la un fel de praznic. O intreb de ce nu le curata, toaca si le-a ingramadit acolo in acele oale pline ochi, mi-a raspuns ca e in asteptare si ca nu mai e mult timp pana vine lumea, sa le pastreze calde ... pe acea plita in care ardea focul.
Apoi preotul imi face semn ca ma cheama sa vorbesc in particular cu el, ma trage intr-un colt il intreb despre ce este vorba si-mi arata o hartie in care se afla scris niste fapte nu prea placute unei cunostinte de-a mele mai vechi, cum ce rusine a adus comunitatii si ce prostii a mai facut, rugandu-ma sa iau masuri. I-am spus ca de vreo 10 ani nu mai am legaturi apropiate cu acea persoana si imi raspunde ca doar eu pot face ceva in acest sens. Stiu ca-mi era tare rusine de ce facuse si in mintea mea nu stiam atunci pe loc cum as putea sa-l ajut. Plec de acolo gandind cum rezolv cat mai repede problema, avand in vedere ca solutia de rezolvare statea in puterea mea.

Rose

AuraArua
30-November-2010, 03:15 PM
Draga Irda,este o parere sustinuta si e bine sa o cunoastem si noi.Multumim pentru ea!De ce nu ar fi asa,caci omenirea a "contribuit" din plin la alterarea vietii pe pamant.
Cu drag,Aura.

AuraArua
30-November-2010, 03:40 PM
Draga mea Rose,ce vis interesant! Multumesc pentru el.Dupa parerea mea visul tau atinge mai multe straturi.In plan colectiv eu cred ca se va intampa ceva destul de neplacut,pentru o mare colectivitate...Acea biserica,ce reprezinta credinta intima a fiecaruia dintre noi,si nu religia,se pare ca este in pericol.Ea ajunge acum la momentul cand poate fi gaunoasa si goala,asa ca in visul tau.Se poate ca chiar si preotii,care si ei sunt oameni,in fond,sa fie depasiti de situatii si mult ispititi.Multi dintre ei cad in aceasta gresala,de a acorda mai multa atentie celor lumesti,uitand ca ceea ce impartasesc ei lumii ar trebui sa fie puterea propriului exemplu.Lipsa se fundament,de sustinere a cauzelor credintei adevarate,este deja alarmanta si plina de pericole,pentru sufletul fiecaruia dintre noi.Caci,daca nu avem in inima credinta si speranta inseamna ca mult mai usor abandonam si putem fi infranti.Este foarte sugestiva aceasta stare de fapt,in biserica aceea...Apoi,preotul din ea,care cade in ispita si imposibilitate de a riposta,care se indeparteaza pe zi ce trece de multime,iarasi este foarte sugestiv...Mesajul ar putea fi,asa cum eu il inteleg,ca datorita unor oameni ca tine,lucratori de lumina si cu lumina mai exista o speranta pe lumea asta...Ajutorul celor ca voi poate fi inestimabil,el singur poate constitui treapta aceea pe care pana si preotii pot urca,spre lumina adevarata...Gratie voua,nu ne pierdem speranta,caci voi,cu caldura si sinceritatea,altruismul vostru sunteti colacul de salvare,in aceste momente grele...Nu numai trupul uman are nevoie de ajutor,dar si sufletul,care se hraneste cu lumina si iubire...Cei asemeni tie,vin cu ideea si ajutorul concret,de a-i invata pe ceilalti sa se ajute singuri.Iata ce mesaj frumos contine visul tau.
Aceasta este partea frumoasa a visului,in interpretarea caruia am intrepatruns putin straturile,divagand de la structura fireasca;dar,m-a luat valul entuziasmului si nu am putut sa nu salut un aemenea mesaj,atat de frumos.
Deci,spuneam ca mai sunt si alte simboluri,pentru colectivitate: visul vorbeste despre un eveniment,mai putin placut,de necaz,boala si poate ceva mai grav,pentru o colectivitate...Este intarit simbolul si de ceea ce facea mama ta,cu acele oale,care contineau toata tristetea lumii:boala,lacrimi,multe necazuri...in curand.Mi-as dori sa nu fie asa,poate ca mesajele sunt putin exagerate si bruiate de vremea asta rece...Insa,in general,cam asta stiu eu ca simbolizeaza.
Pe un alt strat,sta mesajul ca poate fi ceva legat de pamant: fie o alunecare de teren,care implica mai multa lume,fie un cutremur,oricum nesemnificativ,care sa dezvaluie ceva,oricum,un eveniment legat strct de pamant..Vom afla si noi in curand ce va fi..
Apoi,mai este si interpretarea personala,care iti spune sa ai grija la tine si familia ta...Un ajutor,venit nesperat va lumina si incuraja sufletele voastre care pot fi acum putin descurajate...Acel preot,poate fi aici,elementul neplacut ce va fi scos la lumina,gratie unor ajutoare din afara.
Draga mea,un vis extraordinar,ca tot ce visezi tu.
Cu drag,Aura.

vasi
30-November-2010, 09:19 PM

Se facea ca am ajuns la un moment dat la o biserica de-a noastra foarte mare, ce semana cu o Mitropolie la cat de impozanta am vazut-o. Afara e frumos, soare, multa lumina, cald. Am ajuns acolo si intru sa ma inchin. Dupa ce intru vad ca lipseste podeaua bisericii. Biserica e plina de pamant negru si are sapata fundatia care e foarte adanca, cam la fel cat e inaltimea e si in jos.
Ma uit si vad un preot imbracat doar in hainele specifice negre si il intreb ce face. Se pregatea sa slujeasca. Acolo? il intreb, raspunde ca slujesteste asa de sute de ani, in acea groapa. Pentru ca coborarea era foarte dificila, ii sugerez sa zideasca niste trepte ca sa iasa la lumina pentru ca mie si celor ce eram pe acolo imi era foarte greu si dificil sa cobor. Se mira si-mi spune ca e foarte buna ideea (parea ca nu s-a gandit la asta), ba mai mult vorbeste atunci cu cativa barbati din preajma sa sa construiasca niste scari care sa-l ajute sa iasa de acolo, implicit sa se ridice si sa slujeasca in lumina, deasupra acelei groape, dar si ca accesul la el sa se faca mult mai usor.
Apoi, tot acolo, o vad pe mama ca pune 2 oale dreptunghiulare ce pareau ca doua lazi din tabla pe o plita in care se gasea carne, legume, toate intregi si amestecate pentru oamenii care urmau sa vina la un fel de praznic. O intreb de ce nu le curata, toaca si le-a ingramadit acolo in acele oale pline ochi, mi-a raspuns ca e in asteptare si ca nu mai e mult timp pana vine lumea, sa le pastreze calde ... pe acea plita in care ardea focul.
Apoi preotul imi face semn ca ma cheama sa vorbesc in particular cu el, ma trage intr-un colt il intreb despre ce este vorba si-mi arata o hartie in care se afla scris niste fapte nu prea placute unei cunostinte de-a mele mai vechi, cum ce rusine a adus comunitatii si ce prostii a mai facut, rugandu-ma sa iau masuri. I-am spus ca de vreo 10 ani nu mai am legaturi apropiate cu acea persoana si imi raspunde ca doar eu pot face ceva in acest sens. Stiu ca-mi era tare rusine de ce facuse si in mintea mea nu stiam atunci pe loc cum as putea sa-l ajut. Plec de acolo gandind cum rezolv cat mai repede problema, avand in vedere ca solutia de rezolvare statea in puterea mea.

Rose

Draga Rose, interesant mesaj ai primit. Am ezitat indelung sa postez ceea ce am inteles citindu-ti mesajul, mai ales dupa ce Aur ati la deslusit. Am ezitat atat de mult pentruca LA PRIMA VEDERE este diferit de al dragei noastre Aur a . Daca insa le citim cu atentie nu este asa, ci mai degraba acelasi lucru este privit din unghiuri diferite.

La o prima citire eu inteleg urmatoarele.
Acel preot nu este un preot oarecare, chiar daca infatisarea iti pare cunoscuta. El a fost un calugar, un ctitor sau un preot mare, mare traitor , care cu sute de ani a fost inhumat la temelia acelei biserici/manastiri si care poate s-a sacrificat/luptat pentru a pastra credinta noastra nealterata. Numai acei oameni aveau cinstea de a fi inmormantati acolo, iar pe de alta parte, exact pentru aceasta erau inmormantati acolo, ca o recunoastere a ceea ce au insemnat ei si mai ales pentru ceea ce au facut ei. Se inmormanteaza acolo ca aducere aminte si respect, dar si cu gandul ascuns sa ne ajute si de dincolo, in anumite onditii, deci poate era privit ca un potential sfant. Acel duh/spirit s-a rugat sute de ani pentru pastrarea canoanelor credintei stramosesti, cautand sa pastrerze TEMELIA ortodoxiei nealterata.
Atentie!, el a acceptat sa |iasa la lumina| si sa slujeasca, dar pentru un motiv practic, sa vina in ajutorul enuriasilor, dar nu a facut podeaua bisericii, el pastrand legatura cu temelia ortodoxiei, ne acceptand curentele noi, care au inceput sa-si faca loc chiar in cultul ortodox. Si de aceea biserica era atat de impunatoare si fundatia nefiresc de adanca. El este luminat de mult timp, cel putin de la trecerea lui in nefiinta.
Mai mult ti-a descoperit si a facut un gest constructiv apeland la tine ca sa salvezi un suflet. Poate acel suflet merita sa fie salvat, ti-a acordat o sansa in plus, iar |preotul| este clarvazator (duhul celui de acolo). Asa are sa procedeze si cu alti semeni de-ai nostri , in dorinta de a salva tot ce se mai poate salva, din punct de vedere spiritual.
Ceea ce ai vazut tu la mama, vasele acelea cu alimente, puse alandala si fara logica , simbolizeaza cele doua perioade prin care omenirea va trece , caracterizate printre altele prin foamete. De altfel plita era calda, sugerand ca cel putin prima perioada este aproape (efectele cutremurului si ale razboiul).
Faptul ca el va iesi la lumina, IN INTAMPINAREA enuriasilor si faptul ca ne pune in garda cu foametea care va urma, denota faptul ca noi vom fi ajutati sub diverse forme de diferite entitati, ca nu vom fi lasati singuri si ca este momentul sa strangem randurile, sa luptam pentru ridicarea noastra spirituala, sa ne intarim in credinta stramoserasca si unitatea noastra nationala.
El se refera la evenimentele care vor veni, dar in special la lupta spirituala care va urma (a doua perioada in care va mai fi foamete).
Acest complex fenomen mi-a sugerat mesajul tau. Va rog sa o luati doar ca parerea unui prieten de-al vost4u.
Va imbratisez cu tot sufletul
vasi

white swan
30-November-2010, 09:50 PM

Rose

Cred ca mai este loc pentru o interpretare: Biserica aceea mare se afla deja inaltata in planurile subtile, depinde cine reuseste sa ajunga in acea lumina inalta. Acea groapa imensa este planul material, aflat la capatul universurilor, in adancime si bezna. Preotul slujeste aici si incearca sa-i inalte pe toti spre lumina si spre Biserica spirituala interioara. Ca si Vasi spun: doar parerea unui prieten de-al vostru.

AuraArua
30-November-2010, 09:58 PM
Eiii,lume buna pe aici...! Ce ma bucur! Uite cum se adevereste vorba mea:mai multe capete,judeca mai bine...Acum chiar simt ca nu sunt singura aici si interventiile voastre sunt mandria topicului...
Asa ca,Rose,draga mea,ai de unde alege;totul este sa vrei tu.
Interesante punctele voastre de vedere,sa tinem cont de ele.
Cu drag,Aura.

Rose
30-November-2010, 11:08 PM
Dragii mei, am ramas fara cuvinte ... le-ati spus voi pe toate si mult ma bine decat mine.
Sunt impresionata de parerea voastra, de maretia interpretarii .. e mai mult decat ma asteptam de la un simplu vis.
Ma simt coplesita de atentia acordata si asa cum spunea si scumpa de Aura, mai multe pareri ... mai aproape de firul logic al evenimentelor ce vor urma.
Va multumesc dragii mei din tot sufletul, trimitandu-va iubirea si recunostinta mea,
Rose

white swan
30-November-2010, 11:32 PM
Dragii mei, am ramas fara cuvinte ... le-ati spus voi pe toate si mult ma bine decat mine.
Sunt impresionata de parerea voastra, de maretia interpretarii .. e mai mult decat ma asteptam de la un simplu vis.
Ma simt coplesita de atentia acordata si asa cum spunea si scumpa de Aura, mai multe pareri ... mai aproape de firul logic al evenimentelor ce vor urma.
Va multumesc dragii mei din tot sufletul, trimitandu-va iubirea si recunostinta mea,
Rose
Draga Rose, esti prea buna cu noi. Ma simt ca un critic literar care a dat o recenzie plina de explicatii subtile unei povestiri minunate gasind sensuri noi pe care nu le intrevazuse nici chiar scriitorul.

adi-gj
01-December-2010, 12:50 AM
Referitor la visul lui Rose, ultimul , as mai putea adauga doar atit ca se poate sa fie vorba despre biserica noastra ortodoxa , cu radacini in Africa , unde se pastreaza un asemnea complex ingropat in subteran , da acolo este vorba de un complex de biserici , in care se slujeste si azi , si, tot despre fundamentul credintei este vorba , tot despre prefacerea si innoirea si aducerea la calea dreapta a bisericii este vorba , deci de ajutorarea sufletelor si a fetelor chiar bisericesti spre adevarurile revelate de scrierile sacre si de vechile canoane.. aici este vorba despre ajutor si succesiune de ajutoare date in caz de restriste si de greutati in sufletul neamului si al tarii.si deasemenea cred ca ajutorul se va infaptuii si se va intoarce sa se deschida si spre cei cele care acorda si stiu sa sprijine cu o vorba sau un cuget bun pe toti ceilalti care sint in nevoie ... deci o imbiere spre unire si buna pace intre semenii aceleisi comunitati aflate in prag de greutati mari . ape adinci ale istoriei si vietii..

gepaco
01-December-2010, 09:37 PM
mai demult cineva ne-a povestit de o cladire turn cu doar o fereastra deschisa etc..si am crezut ca poate e in America...dar poate nu e..desi era legat de culesul bumbacului ca plasare intimp...sunt decizii mult mai "interesante" care se iau pe langa alta cladire turn de sticla cu un ochi...vedem aici
https://www.osce.org/astana/
..unde se vorbeste despre...
http://ca.news.yahoo.com/s/afp/101201/world/kazakhstan_osce_summit_5
...si participa si..
http://www.state.gov/secretary/rm/2010/12/152167.htm

maria49
02-December-2010, 12:18 PM
Buna Gepaco ,am deschis si am citit atat cat am putut sa inteleg dar am o intrebare :Ai vazut reportajul de la aceasta intalnire ? Ce parere ai de activitatea delegatiei romane prenta acolo ??Cu cat interes am ascultat noi romanii prezenti acolo ......SFORAIND ,.SUCCES ROMANIA si la alte asemenea intalniri

maria49
02-December-2010, 12:24 PM
Au visat ff frumos si cei care faceau parte din acea delegatie si reprezentau romania

gepaco
02-December-2010, 02:17 PM
Buna Gepaco ,am deschis si am citit atat cat am putut sa inteleg dar am o intrebare :Ai vazut reportajul de la aceasta intalnire ? Ce parere ai de activitatea delegatiei romane prenta acolo ??Cu cat interes am ascultat noi romanii prezenti acolo ......SFORAIND ,.SUCCES ROMANIA si la alte asemenea intalniri

...poate ca fiind departe de casa ..s-au relaxat/linistit si asta sa fi dus la..somnolenta !inca 1 zi sau 2 mai dureaza....

ariel
03-December-2010, 10:52 AM
Buna dimineata dragilor, am avut azi-noapte un vis ciudat...ciudat prin prisma faptului ca de obicei chiar daca imi amintesc visul totul este alb-negru dar din visul de azinoapte imi amintesc ff clar culorile....

"Era pe inserat si eram impreuna cu sora cumnatului meu pe care am convins-o sa o duc eu cu masina deoarece ea insista sa o duca cumnata ei...am plecat singura cu masina pe o alee de langa blocul mamei mele si am constatat ca franele mergeau greu iar in fata mea a aparut o masina superba...parca era o jucarie, partea de sus era alba iar cealalta bleumarin...am incercat sa opresc si m-am oprit in 2 bolovani...portierele la masina mea erau total indoite.si am obsevat ca masina avea culoarea albastru-azuriu...langa masina cealalta era un barbat caruia nu i-am vazut fata dar dupa culoarea pielii am tras concluzia ca e arab...in acel moment un tinerel imbracat la costum apare si incepe sa ma certe ca am lovit masina unui strain si ca ce se fac ei...propune sa mergem la ambasada, ajungem acolo si la intrare ne intalnim cu soferul ambasadei Irakului care ne spune ca-i prea tarziu ca sa-l mai trezeasca pe ambasador, ma supar si le spun ca pan la urma masina lor are doar o mica zgarietura si daca au nevoie le dau asigurarea si sa ma caute daca au nevoie de mine....plec impreuna cu sotul meu spre casa dar...orasul arata diferit...totul era in trepte si peste tot erau terase si cafenele pline de oameni...era o placere sa sar de pe o terasa pe alta ..parca zburam...la un moment dat a aparut o domnisoara draguta care vroia musai sa vorbeasca cu sotul meu....era imbracata intr-un sarafan de lina de angora, verde cu albastru...am plecat spre casa convinsa ca sotul meu va veni dupa mine...saream si alergam ff fericita pe o alee ingusta si ma minunam ca aveam in picioare o pereche de ghetute roz aprins iar aleea pe care alergam era incadrata de iarba verde aprins si se vedeau multe,multe flori cu petale in toate culorile..."

nu stiu de-i de bine ori ba dar m-am trezit tanjind sa mai vad acele culori...parca paleta de culori nu poate descrie frumusetea lor..
Va-mbratisez cu drag pe toti si va doresc o zi buna si usoara, Ariel

AuraArua
03-December-2010, 03:26 PM
Draga Ariel,visul tau este tare dragut.El poate insemna o perdea data de-o parte pentru a vedea putin din viitorul Irakului.Acolo se intampla ceva sau se va intampla...Atmosfera placuta,relaxata se poate schimba intr-o clipita.Pentru asta va trebui sa mai treaca putin vreme,nu mult.Se poate vorbi despre o ciocnire de interese,caci unii vor sa demareze ceva,altii ,nu.In curand vom avea parte de niste vesti de acolo.Pentru tine personal,a visa atatea culori frumoase,placute,mai ales,inseamna ca ai avut o inaltare spirituala deplina dar si ca in curand vei desavarsi un plan al tau,care va constitui o mare realizare pentru tiine.Nu chiar acum,dar in curand,se va intampal ceva care iti va face placere si care te va determina sa iei o alta atitudine in fata vietii.va fi o abordare benevola,placuta,care va aduce soare in viata ta.Nici o instanta,oricat de serioasa nu te va putea scoate din aceasta stare placuta,in care vei plonja tu.Nici un incident,nu te va urni din drumul tau,in lumea materiala dar si spirituala.Paliere noi ale cunoasterii,ale evolutiei vor fi in curand accesate de tine,iar ocazia ti se va parea minunata.
Un vis in care pasii te-au purtat in alte tari dar si in alte lumi,spirituale.
Dupa parerea mea este un vis frumos,aducator de sperante si realizari.
Cu drag,Aura.

ariel
03-December-2010, 07:35 PM
Multumesc mult Aura, si eu am simtit ca e un vis deosebit...de mult timp nu m-am mai trezit atat de odihnita, vesela si cu o stare de "bine".
Te-mbratisez cu drag,Ariel

AuraArua
03-December-2010, 07:58 PM
Cu placere,draga Ariel,ai facut o baie de lumina si energie,nu doar de culori.

valeria
03-December-2010, 08:57 PM
Dragii mei,un vis din noaptea trecuta.Mergeam pe un drum si la un moment dat zaresc pe jos un lantisor.Il iau in mana si ma uit la el,era de aur si avea o cruciulita foarte draguta,i-mi placea atat de mult si tare as fi vrut sa-l pastrez,dar ceva i-mi spunea parca sa-l inapoiez celui care l-a pierdut.In sufletul meu parca se dadea o lupta si nu stiam daca sa-l inapoiez sau sa-l pastrez.Puteti sa-mi spuneti ce semnificatie are acest vis? Cu drag Valeria

AuraArua
03-December-2010, 10:35 PM
Draga Valeria,sper sa mai raspunda si altii...pana atunci,eu cred ca in viata ta se va ivi o ocazie de iluminare.Este o indicatie ca va trebui sa nu iti pierzi credinta,asa cum a facut altcineva inaintea ta...Este bine ca voiai sa inapoiezi lantisorul;pana si in subconstient ai sadite valorile adevarate,laudabile..
In celalalt plan sa visezi aur este foarte bine.Iar cruciulita este datatoare de speranta.Asa ca ,eu cred ca te asteapta o perioada in care ,in final,vei avea parte de o izbanda...Chiar daca va fi mai greu,reusita va fi a ta;vei fi mandra,draga mea.
Cu drag,Aura.

dautzel
03-December-2010, 11:07 PM
Am avut si eu un vis mai ciudat, zilele trecute. Nu l-am retinut pe tot, doar ca eram intr-o adunare de oameni, imbracati parca elegant, si parca as fi fost premiata pentru ceva. La un moment dat am observat ceva la degetele mele, dar nu am dat prea mare importanta. Am coborat in multime si atunci, cineva de langa mine mi-a atras atentia, mirat, ca am sase degete la mana dreapta si sa numar si la cea stanga cate am. Si am vazut ca aveam 7 degete.. Si erau uimiti mai multi cum de nu am observat cum m-am nascut pana atunci, cu 6 degete la o mana si 7 la cealalta. Si cativa deja faceau presupuneri cum as putea profita eu de pe urma acestei anomalii.

valeria
04-December-2010, 04:16 PM
Draga Aura,cat de bine citesti tu in sufletele noastre,ai mare dreptate urmez niste cursuri in acest sens.Cursurile sant foarte interesante,am invatat foarte multe din ele,desi uneori aveam impresia la unele cursuri ca parca trebuie doar sa mi le amintesc,ca le cunosc le-am mai auzit undeva.Acum am ajuns la faza meditatiilor,si acum incep sa-mi pun tot felul de intrebari,in sensul ca daca i-mi trag radacinile de aici din acest pamant ,religia mea fiind ortodoxa nu in sensul de habotnicie,dar cu o nemasurata dragoste in suflet pentru D-nul nostru Iisus,de ce trbuie eu sa meditez dupa o metoda straina crestinismului ,altfel nu poti obtine iluminarea? nu te poti auto-realiza? Cu multa dragoste Valeria

AuraArua
04-December-2010, 04:21 PM
Valeria,draga,ai spus totul.Eu iti multumesc.Inainte de a primi ceva,cauta in sufletul tau si vezi daca ti se potriveste..Daca da,atunci incearca sa gandesti si sa primesti in "limba universala",care este comuna tuturor celor cu sete de cunoastere..
Mult succes!

AuraArua
04-December-2010, 04:28 PM
Draga Dautzel,dupa parerea mea in curand vei fi supusa unor schimbari de situatii si implicit de atitudini.Se prea poate ca atunci sa fie nevoie sa iti dezvolti anumite abilitati,cu care sa mergi mai departe...Si mai este posibil ca in matricea universala aceste abilitati sa existe,la propriu,iar acum sa fie cazul ca ele sa iasa la iveala.Nu iti pot spune daca e un vis "de bine" ,sau nu,cert este ca in curand vei uza de noile insusiri.O indemanare va iesi la iveala,vei profita de ea,te va ajuta...Ca un dar,daca vrei.Cu drag,Aura.

sammy11
05-December-2010, 11:00 AM
Draga Aura,cat de bine citesti tu in sufletele noastre,ai mare dreptate urmez niste cursuri in acest sens.Cursurile sant foarte interesante,am invatat foarte multe din ele,desi uneori aveam impresia la unele cursuri ca parca trebuie doar sa mi le amintesc,ca le cunosc le-am mai auzit undeva.Acum am ajuns la faza meditatiilor,si acum incep sa-mi pun tot felul de intrebari,in sensul ca daca i-mi trag radacinile de aici din acest pamant ,religia mea fiind ortodoxa nu in sensul de habotnicie,dar cu o nemasurata dragoste in suflet pentru D-nul nostru Iisus,de ce trbuie eu sa meditez dupa o metoda straina crestinismului ,altfel nu poti obtine iluminarea? nu te poti auto-realiza? Cu multa dragoste Valeria

Draga mea, Aura, ti-a raspuns in acest sens, dar mai aduc cateva completari la ceea ce ai intebat. Venim pe acest pamant cu dorinta de a evolua.. subconstientul o stie. . iar aici trebuie sa iti faci "temele" insa de acolo de unde am venit, nu am apartinut nici unei religii. .. aici se greseste enorm de mult in evolutia noastra.. sa fim mai buni.. mai ietatori.. insa tot aud spunandu-se.. " religia mea este cea mai apropiata de Dumnezeu".. atat de gresit poate interpreta omul viata sa pe acest tinut.. in acesta dimensiune.. ! Nu doresc sa supar cu aceasta afirmatie pe nimeni.. si nici pe tine, de multe ori stau rezervata si privesc la neputinta multora. .dar este si aceasta o evolutie.. sau involutie.. pana la urma. ! Nu stiu ce fel de curs faci.. si cine te indruma pe calea pe care doresti sa pornesti, dar fiecare are liberul arbitru PACE SI IUBIRE!

ariel
07-December-2010, 09:40 AM
Buna dimineata,
nu-mi aduc aminte in amanunt ce am visat azi-noapte dar retin foarte clar ca era un vis in care apareau ff multi caini....
O zi buna si frumoasa sa aveti

dya
07-December-2010, 09:42 AM
as vrea sa va povestesc doua franturi din doua vise diferite....1. se facea ca eram in camera mea si aveam o carte in mana cu o poza(nu retin poza)si ceva scris sub ea....imi spuneam in vis ca am mai facut acest lucru si am reusit...trebuia sa aduc in realitate acel personaj din poza(benefic )si stiam ca am mai facut acest lucru! am inceput sa murmur un fel de cantec ...semana cu o incantatie-niste sunete , ceva de genul mmmmmm pe diferite tonalitati!
2.Dupa cateva zile alt vis,in care apare tata(decedat) si imi spune ca"" poti face asta ,trebuie doar sa crezi cu tarie !!!""
Ce poate sa insemne? va multumesc frumos,cu drag Dya

Irda
07-December-2010, 11:58 AM
Dragii mei, noaptea trecuta...de fapt spre dimineata am avut un vis cu 3 episoade distincte.

In primul eram o tanara cu accent moldovenesc deci nu eu, cea din prezent si ma aflam intr-un grup, care voia sa treaca granita catre Romania. Era o stare de agitatie si teama prezenta! Ne ascundeam prin santuri pentru ca pe drum treceau la intervale regulate de timp militari, cu masini, camioane si pe jos!
Intr-un tarziu a aparut si un autobuz prafuit cu care am ajuns in Romania.
Cand am ajuns, am rasuflat oarecum usurati dar tot persista senzatia de amenintare. Am urcat niste scari itr-o cladire cu multe etaje de unde se putea vedea un camp.

Aici eu (tanara moldoveanca), m-am uitat pe un geam si am vazut cerul cu nori trandafirii si cu nuante de portocaliu si argintiu (era soarele la apus) si pe cer un avion mare si alb.
I-am zis unui om cam de varsta mijlocie ca avionul are probleme si ma rog sa aterizeze cu bine macar pe campul acela, daca la aeroport nu ajunge.
Domnul mi-a zis sa-l urmaresc cu privirea pentru ca el nu putea sa-l vada....atat de departe.
Avionul a venit la aterizare pe acel camp, dar i s-a lovit coada de pamant si din pacate tot s-a facut bucati:(
Atunci am auzit ca o stie la tv.......avion prabusit, mai mult de 300 de morti! Cumplita senzatia pe care am simtit-o!

O alta parte a visului de aseara....eram in casa parinteasca si vorbeam cu tata despre sirul de cutremure din ultimele luni, iar el zicea: "E bine totusi, ca nu a fost unul mai mare, pentru ca sigur se darama casa (casa e veche si cu crapaturi vizibile ale peretilor)"
I-am dat dreptate si pentru ca era seara ne-am dus la culcare.
Dimineata am avut surpriza sa gasesc o ditamai gaura in peretele camerei in care am dormit eu! Avea cam 1 m patrat si se vedea afara.
Am inceput sa verificam toti peretii din casa si a descoperit crapaturi noi si unele vechi care erau mai largi acum, asa ca am concluzionat ca nu mai e sigur de stat in casa.
Tata nu intelegea cum de s-a intamplat asta daca n-a fost un cutremur mare, iar eu i-am zis ca o vibratie permanenta....pe o perioada mai lunga de timp are aceleasi rezultate ca si o vibratie puternica timp de 1 minut- 2.

M-am trezit mai obosita decat m-am culcat si cu gandul la ceea ce ne asteapta in viitor!:(

AuraArua
07-December-2010, 03:13 PM
Buna dimineata,
nu-mi aduc aminte in amanunt ce am visat azi-noapte dar retin foarte clar ca era un vis in care apareau ff multi caini....
O zi buna si frumoasa sa aveti

Draga mea,stii si tu:cateii inseasmna prieten sau dusman.Depinde de context si de cum ii percepeai tu.Daca erau multi si draguti,oare nu am putea fi noi,prietenii tai de aici?

AuraArua
07-December-2010, 03:17 PM
Draga Dya,parerea mea este ca tu ai o misiune neterminata din alta viata.Acum trebuie sa faci apel la credinta ta interioara si la puterea ta de patrundere a acestor lucruri.Tatal tau te sfatuieste sa ai incredere in tine,caci stie cate poti tu face.Stiu ca pare incredibil,insa asa vad eu lucrurile.Este momentul sa te trezesti,sa afli cine esti;s-ar putea sa te surprinda si pe tine asta.Esti la un moment in viata cand trebuie sa iti implinesti misiunea;tatal tau a dat semnalul;restul trebuie sa il faci tu;asculta semnalele: o fraza,o intamplare,o persoana,ceva se va intampla sau ceva iti va suna tie aparte...Vei sti pe ce drum sa apuci.Baga de seama ca trezirea se poate sa se faca si printr-o suferinta,brusc...Nu cred ca e cazul;mai curand o intamplare la care vei adera singura.Trebuie sa readuci la viata acea misiune,din alta viata,ca acea karma a ta sa se implineasca cu totul.Este un vis frumos,poate ai fost o mare preoteasa candva ,si multi au avut nevoie de puterile tale,in scopuri benefice.Nu e nimic anormal sau incredibil.Cu drag,Aura.

AuraArua
07-December-2010, 03:26 PM
Da,Irda,te cred ca te-ai trezit obosita si poate ingrijorata...Visul tau este unul premonitor,cred eu.El iti arata pe mai multe planuri viitorul...Este posibil ca tu ai vazut un exod,al romanilor,poate de dincolo de granita,care spera la o viata mai buna aici.Culmea este ca chiar isi vor intemeia o viata aici,ei si urmasii lor.Li se va parea ca,prin comparatie,aici este raiul pe pamant,fata de ce au trait ei si ca aici este salvarea lor.Ca sa ajunga aici vor intampina multe vicisitudini,le va fi greu,dar multi vor reusi.Baietii vor avea ceva mai mult de comentat aici.E domeniu lor.
Cat despre cutremure...sper din tot sufletul ca deznodamantul sa nu fie acesta;sa fie atat de covarsitor incat sa se ajunga la naruirea caselor...
In plan personal,as spune sa ai grija de familia ta,caci aici,in familie ,se pot intampla unele lucruri neplacute,ce tin de sanatate sau necazuri de alta natura.Un plus de atentie nu a stricat nimanui,nu?
Inchiei multumindu-ti pentru atentionarea ta si asteptand baietii cu interpretarile lor magistrale.
Cu drag,Aura.

AuraArua
07-December-2010, 03:28 PM
Un PS la postarea de mai sus: e posibil si ca tu sa fi vazut un episod din viata ta anterioara,cand chiar asa ceva ti-ai dorit.

iulia
07-December-2010, 07:34 PM
stiu ca e sinistru ce am visat, la fel ca ultimul meu vis postat aici. Nu e unul premonitor, dar m-a intristat mult. Sunt o mare iubitoare de animale si in mod special de catei. Chiar am o pereche acasa. Azi noapte am visat ca perechea mea a facut 4 catelusi, doi negri ca mama si doi maro ca tatal.Erau atat de dragalasi si chiar imi propuneam sa pastrez 2 dintre ei, insa m-a frapat ochii lor tristi. Cautand din priviri sau telepatic mai curand sa aflu suferinta lor...aici apare momentul sinistru...catelusii nu aveau nimic in abdomen. Era gol, fara intestine. Sper sa nu radeti, dar m-am trezit atat de trista si ma intrebam ce poate sa insemne. Va imbratisez cu mult drag si va citesc in fiecare zi.

AuraArua
07-December-2010, 08:38 PM
Draga Iulia,te inteleg foarte bine.Este trist ,intr-adevar,la oricine,daramite la ai tai,pe care ii iubesti din toata inima.Ma gandesc ca poate perechea ta trece printr-o perioada mai grea,emotional vorbind.Poate ca e vorba despre o frustrare a lor,o suferinta,la care vor fi supusi in curand.
Pentru tine personal,acelasi lucru:prieteni dragi tie ,care vor trece printr-un soc,o emotie,negativa ,insa,iar tu te uiti cu durere la ei,incercand sa ii ajuti.
La ce sunt buni prietenii daca nu sa le intorci si tu daruirea si iubirea cu care te inconjoara.Nu uita,este doar parerea mea,sa mai vedem si alte opinii.
Cu drag,Aura.

iulia
07-December-2010, 09:50 PM
multumesc mult draga Aura. Eram sigura ca ai sa-mi dai o traducere a visului meu si nu m-am inselat. E adevarat ca trec printr-un moment dificil la servici si incerc sa ajut cat de mult pot pe cei din jur. Sper insa sa se rezume visul doar la servici. Cu mult drag, Iulia

AuraArua
07-December-2010, 10:03 PM
Draga mea,eu sper sa nu fie probleme ,deloc.Tinem pumnii si te rugam sa ne anunti ce ai rezolvat.Cat despre ajutor,binele se intoarce la cel ce l-a generat,insutit.
Succes!Cu drag,Aura.

iulia
07-December-2010, 10:20 PM
cu siguranta asa am sa fac. Cat despre bine, incerc sa fac cat de mult pot. Ma las pe mine si ii ajut pe altii...fara sa sper la vreo rasplata. Stiu ca Dumnezeu vede si e deajuns. Cu mult drag

daniela ilie
07-December-2010, 10:23 PM
Acum 2 saptamani am visat ca eram la mare, eram pe plaja si aveam sentimentul ca se va petrece ceva rau, apa s-a retras..ca inainte tsunami si au aparut valuri mari, dar nu veneau din larg spre tarm ci de la stanga la dreapta si oamenii erau agatati de valuri...(ca si cum ar sta atarnati de draperii de ex.), iar pe plaja au ramas dupa retragerea apei multe cochilii de melci, goale, foarte frumos colorate.
Nu stiu inca ce poate sa insemne visul avut, din pacate, asa cum mi se intampla de multe ori imi dau seama de insemnatatea lui dupa ce sa petrecut ceva, si nu inainte.

iulia
07-December-2010, 11:06 PM
acu nu e vorba de un vis dar mi se pare nimerit sa intreb tot aici ceva. Am o prietena foarte buna care spre deosebire de mine viseaza si tine minte tot sau aproape tot dimineata. Vreau sa spun ca in 80% din visele ei apar si eu. Aproape tot ce viseaza e legat de noi amandoua. Multe vise sunt legate de evenimente ce nu le-am trait pana acum, dar parca sunt rupte din tot ce citesc ca se va petrece in viitor. Problema care ma intriga e de ce ma viseaza mereu, de ce se viseaza mereu ca am fi impreuna in momente grele. Odata a trait chiar ceva cumplit. S-a trezit si a mers pana la baie intr-o stare de semitrezire daca pot spune asa si cand a ajuns acolo a spus ca a crezut ca moare si parca cineva ii soptea sa nu uite sa imi spuna ceva important. A trebuit sa o ia sotul ei in brate sa o duca inapoi in pat speriat fiind de cat de rau ii era. Din pacate nu a tinut minte ce trebuia sa imi spuna.Nu prea inteleg de ce se intampla toate astea si poate trebuia sa scriu la fenomene inexplicabile.Poate imi spuneti voi o parere

ariel
08-December-2010, 08:36 AM
Draga mea,stii si tu:cateii inseasmna prieten sau dusman.Depinde de context si de cum ii percepeai tu.Daca erau multi si draguti,oare nu am putea fi noi,prietenii tai de aici?

Neata scumpo, in mod sigur erau prieteni deoarece latrau si maraiau dar nu pe mine....voi sunteti prietenii mei de suflet, cei fata de care mi-am deschis sufletul .Ma simt, fata de unii din voi, de parca v-as cunoaste de-o viata...sper ca vom ajunge sa ne si vedem.
Cu drag ,Ariel

AuraArua
08-December-2010, 02:23 PM
Draga Daniela,ma gandesc la ceva artificial,nefiresc ce se poate intampla pentru colectivitate...Ce va ramane dupa aceste noi griji,este ce vom vedea in culise,nestiut si nevazut pana acum.Se pare ca lumea va primi o noua lovitura,sub centura,iar urmarea ar fi ca in urma va ramane o mica ramasita a ceva ce a fost;raman ruine,care vor aminti despre viata de odinioara...Este un vis trist,un mesaj catre lume de atentionare:sa nu stea linistiti,sa fie pregatiti,in orice clipa poate sa se intample ceva,care sa strice echilibrul obtinut cu atat greutate.
Cum toate vin de la Dumnezeu,vom trece insa cu bine si peste aceste intamplari,caci omul poate duce multe iar intelepciunea lui este si poate fi infinita.
Doamne ajuta!

AuraArua
08-December-2010, 02:30 PM
Draga Iulia,dupa parerea mea prietena ta este venita aici special pentru tine;ea este un spirit astral,care poate a venit la cerere,pentru a fi in preajma ta si a te ajuta mereu,sau pe o portiune importanta de drum.Faptul ca te tot viseaza poate insemna ca are misiunea de a te veghea.ca un inger pazitor;iar misiunea ei este adanc intiparita,memoria ei astrala fiind activata la turatie maxima.Nu e de mirare,deci,ca subconstientul ei primeste mesaje si infliuxuri din subtil,pe care apoi ,ti le transmite sub diverse forume.As spune ca pe viitor sa fiti atente amandoua ce are ea de spus,cu ce vine catre tine din lumea viselor...
Cu drag,Aura.

adi-gj
08-December-2010, 06:44 PM
In noaptea trecuta , am fost in calatorie , alaturi de inca 6 persoane, imi aratau Bucurestiul, si catedrala Mintuirii Neamului , care era asa de inalta si frumoasa , incit cupulele ei luceau in soare , ce mi-a atras atentia , a fost faptul ca pe cupole sus in turnuri unde in mod normal trebuia sa stea crucea crestina se aflau stele aurite , deasupra lor crucea si cam la acelasi nivel cu stelele ,semiluna musulmana , nu-mi venea sa cred, acolo era centrul Bucurestilor si cei care erau cu mine au ris cind mi-au vazut uimirea... unul dintre cei de fata i-mi arata un norisor si ne indeamna sa ne ducem in catedrala si sa stam acolo sub obladuirea MAICII DOMNULUI , ca afara se va stirnii furtuna mare si, multi v-or cauta adapost ... am intrat si am ramas uimit de frumusetea picturilor si de modul cum era impartita catedrala.. inauntru crucea crestina avea ca un cerc ceo cuprindea cu bratele . adica era acea cruce veche , stramoseasca , monahala . cu insemnele ei peste tot .
Si oamneii ne faceau loc si sau se trageau mai linga noi si mai aproape , parca simtind ca afara vine vreme grea...

iulia
08-December-2010, 07:06 PM
multumesc mult de raspuns Aura. La asta nu m-am gandit pentru ca pana acum eu am fost cea care am ajutat-o cat am putut pentru ca asa a fost si este situatia, dar cine stie in viitor. Poate roata se va intoarce. Oricum o simt ca facand parte din familie. Cu mult drag, Iulia

AuraArua
08-December-2010, 08:07 PM
Draga Iulia,orice se plateste si nu numai in aceasta viata.Venim cu plati din alte vieti,unii pentru altii,cu ajutor,unii catre altii ,asa ca nimic nu ne mai mira.Daca tu o ajuti acum,ea te ajuta fara sa stii si previne multe pericole...Prezenta ei nu se concretizeaza numai printr-un ajutor clasic,ci poate chiar asa cum se vede acum situatia...
Cu drag si nu uita ,este doar parerea mea.

AuraArua
08-December-2010, 08:12 PM
Adi,draga,oare de ce nu ma mira pe unde ai umblat tu? O imagine frumoasa si atat de sugestiva:neamurile toate,adunate intr-o mare credinta...Dincolo de toate exista acelasi Dumnezeu,indiferent cum ii spunem noi...Poate ca in viitor se va transpune in practica acel vis,atat de anuntat .
Ce ai visat tu este atat de evident explicat,incat cuvintele sunt de prisos;ramane doar constatarea si multumirea catre Dumnezeu,care stie El bine,toate cate le face..
Mesajul,ca va trebui sa avem incredere,ca indiferent de greutati si pericole,El este alaturi de noi si ne va ajuta sa trecem cu bine,este frumos,optimist si datator de sperante.Multumim pentru visul tau,o speranta catre viitor.
Cu drag,Aura.

babuinul
09-December-2010, 10:32 AM
Azi noapte am avut un vis ciudat, apocaliptic: eram mai multe persoane refugiate intr-o incapere patrata cu pereti din geamuri. Afara era o furtuna cumplita care a distrus absolut tot ce era construit. Ma uitam cum totul era spulberat si ma intrebam daca o sa reziste si camera in care eram, pt. ca se clatina destul de tare sub rafalele de vant( camera era ridicata de la pamant pe niste stalpi, nu foarte inalti). Proviziile noastre ramasesera afara pt. ca nu apucaseram sa le aducem inauntru. Intr-un final urgia s-a potolit, am iesit afara si am inceput sa adunam de pe jos cartofi si diverse pungi cu cereale care erau imprastiate. Ne gandeam sa adunam cat mai repede si sa ne facem adaposturi individuale in pamant ca niste bordeie. Ne gandeam ca numai acolo o sa fim in siguranta.

Letuta
09-December-2010, 11:14 AM
DRAGA AURA, poate ma poti dumiri si pe mine cu un vis pe care l-a avut sora mea(culmea cand e de rau... numai ea ma viseaza);parca se facea ca eram cu ea ,la un spital sa vizitam pe cineva... si deodata s-a trezit cu mine pe masa ginecologica...plina de sange,,,,si tipand ca ma doare burta ,mai erau in incapere si copii mici...asa ca totul sa fie un vis... frumos.te rog zi-mi ceva.... cu drag

AuraArua
09-December-2010, 12:06 PM
Da,draga Babuinul ,asa zic si eu,ai avut un vias premonitor.Exact ca in visul tau si eu cred ca se va intampla ceva in acest gen:un viitor ,la care tu vei asista,nu prea roz.Lumea va fi afectata la propriu de urgia care va veni,va fi constransa sa se salveze si cine nu va fi prevazator va vedea cum toata agoniseala lui se va duce pe apa sambetei...Vei fi martora acestor evenmente,in curand;totusi,nu pot sa nu remarc ca dupa,vor exista supravietuitori,lumea se va ridica si va incepe sa reconstruiasca totul.Speranta este apanajul vietii,ea va fi cea care va muta si muntii din loc,acolo unde va fi si iubire si credinta.Acea furtuna va zdruncina lumea din temelii,nimic nu va mai fi cum a fost;totul se va reconsidera si lumea va pune pret pe alte valori.Viata insa isi va face loc in orice ungher,iar omul,alaturi de cei dragi lui,va fi din nou increzator.
Multumim pentru postarea ta.Cu drag,Aura.

dona
09-December-2010, 12:14 PM
Citind visul lui Babuinul, am remarcat un aspect: proviziile de care vorbeste erau alimente de baza, neprelucrate, cartofi si cereale, nu conserve sau biscuiti sau mai stiu eu ce produse moderne. Ma gandesc sa nu fie vorba de o intoarcere la o viata cam primitiva, fara conditii confortabile, adica sa locuim in bordeie si sa ne hranim cu roadele pamantului direct, neprelucrate.

AuraArua
09-December-2010, 12:14 PM
Letuta,draga mea,dupa cum cred eu sora ta te viseaza pentru ca si in plan subtil legatura dintre voi este foarte puternica.Ati ales sa veniti impreuna pe pamant pentru a va sprijini reciproc.Avertizarile din vis se fac pentru a fi atentionata,prin gratia cereasca,iar ea in acest fel isi plateste o datorie,din alte vieti.Este,daca vrei,o misiune pe care ea o are in aceasta viata,ca o plata pentru ajutoare date de tine ei,in alte vieti.Eu asa inteleg...
Cat despre vis,se pare ca tu vei primi o veste in urma careia vei fi putin socata,emotionata;consumul emotional va fi puternic si vei avea nevoie de sprijinul celorlalti,pentru a depasi momentul.Fie ca pentru sanatate,fie ca din alt motiv,cei din jur vor face in asa fel incat sa te linisteasca si sa te vindece:sufleteste sau trupeste.
Faptul ca ei i s-a trimis un asemenea vis este ,pentru tine,un lucru bun,cerul are grija sa fii ocrotita si sa treci peste ceea ce va veni.Codificarea este facuta pe masura intelegerii noastre;semnalele sunt date,simbolul dezlegat,doar pentru a primi ajutor.Nu pregeta sa fii optimista si sa ai incredere;daca nu se dorea,de sus,nu ai fi primit aceste informatii,sora ta nu ar fi visat nimic.Deci,inarmata cu prevedere si atentie sporita,vei trece cu bine peste incercari.
Cu drag,Aura.

AuraArua
09-December-2010, 12:17 PM
Citind visul lui Babuinul, am remarcat un aspect: proviziile de care vorbeste erau alimente de baza, neprelucrate, cartofi si cereale, nu conserve sau biscuiti sau mai stiu eu ce produse moderne. Ma gandesc sa nu fie vorba de o intoarcere la o viata cam primitiva, fara conditii confortabile, adica sa locuim in bordeie si sa ne hranim cu roadele pamantului direct, neprelucrate.

Asa ma gandeam si eu,draga mea Donna.O furtuna poate fi si un cutremur,poate fi si un sfarsit de epoca,o naruire a unui sistem,poate simboliza orice...Cred ca ai dreptate,am remarcat si eu acest amanunt.Se pare ca tot pamantul,saracul,este cel care ne va primi la el,pentru adapost si ne va alina durertile.

A.Mot
09-December-2010, 04:49 PM
Urat cutremur am visat azi noapte.....si desi nicio cladire nu am vazut-o cazand totusi am vazut cum cateva blocuri de locuinte si-au modificat pozitia cu cativa metri poate chiar zeci de metri ...

AuraArua
09-December-2010, 04:52 PM
Draga Amot,poate ca vei auzi de un cutremur in alta parte.Faptul ca nu blocul tau se misca,ne poate oferi un astfel de indiciu.Pentru tine ,el poate insemna o schimbare.Nu se stie daca in bine sau nu.
Cu drag,Aura.

A.Mot
09-December-2010, 06:50 PM
Draga Amot,poate ca vei auzi de un cutremur in alta parte.Faptul ca nu blocul tau se misca,ne poate oferi un astfel de indiciu.Pentru tine ,el poate insemna o schimbare.Nu se stie daca in bine sau nu.
Cu drag,Aura.
N-as putea sa spun exact daca eram in blocul in care stau eu pentru ca pur si simplu asa am vazut in vis
cum se intampla ceea ce v-am spus......dupa care somnul a continuat fara sa ma trezesc....Cica acum vreo 40 de minute a fost cutremur....eu eram in oras si cand m-am intors mi-a spus o vecina ca a fost cutremur si care de frica a coborat de la etajul 2 si statea in fata blocului....Nu trebuie lasati copii sub 12 ani singuri in casa.

http://www.google.ro/url?q=http://www.click.ro/actualitate/bucuresti/teroare-cutremur-grade-ameninta-Romania_0_912508861.html&sa=U&ei=fwcBTYuFAc2n8QPN4sibCA&ved=0CA4QFjAB&usg=AFQjCNFRotfTRZnYYd-vfV_-b9X3f9qxMQ

babuinul
09-December-2010, 07:39 PM
Da,draga Babuinul ,asa zic si eu,ai avut un vias premonitor.Exact ca in visul tau si eu cred ca se va intampla ceva in acest gen:un viitor ,la care tu vei asista,nu prea roz.Lumea va fi afectata la propriu de urgia care va veni,va fi constransa sa se salveze si cine nu va fi prevazator va vedea cum toata agoniseala lui se va duce pe apa sambetei...Vei fi martora acestor evenmente,in curand;totusi,nu pot sa nu remarc ca dupa,vor exista supravietuitori,lumea se va ridica si va incepe sa reconstruiasca totul.Speranta este apanajul vietii,ea va fi cea care va muta si muntii din loc,acolo unde va fi si iubire si credinta.Acea furtuna va zdruncina lumea din temelii,nimic nu va mai fi cum a fost;totul se va reconsidera si lumea va pune pret pe alte valori.Viata insa isi va face loc in orice ungher,iar omul,alaturi de cei dragi lui,va fi din nou increzator.
Multumim pentru postarea ta.Cu drag,Aura.

Draga Aura, poate ca suna cam dur, dar eu sincer astept aceasta schimbare, chiar daca ea ar putea presupune mari sacrificii pt. noi toti. Nu de putine ori am avut senzatia ca nu ma pot integra in acesta lume asa cum este ea organizata si probabil ca nu sunt singura sau cel putin asa sper; altfel ar insemna ca sunt defecta si ar trebui sa incep sa ma tratez. Cel mai mult ma intristeaza faptul ca Pamantul sufera...intotdeauna am considerat ca natura asa cum a creat-o Dumnezeu este perfecta. Ar fi minunat daca am putea sa facem schimbarea fara sa trecem prin suferinte, dar daca nu se poate , atunci orice modalitate care sa ne asigure trezirea este binevenita. In felul acesta vom aprecia mult mai mult tot ceea ce avem.

sammy11
09-December-2010, 09:19 PM
Draga Aura, poate ca suna cam dur, dar eu sincer astept aceasta schimbare, chiar daca ea ar putea presupune mari sacrificii pt. noi toti. Nu de putine ori am avut senzatia ca nu ma pot integra in acesta lume asa cum este ea organizata si probabil ca nu sunt singura sau cel putin asa sper; altfel ar insemna ca sunt defecta si ar trebui sa incep sa ma tratez. Cel mai mult ma intristeaza faptul ca Pamantul sufera...intotdeauna am considerat ca natura asa cum a creat-o Dumnezeu este perfecta. Ar fi minunat daca am putea sa facem schimbarea fara sa trecem prin suferinte, dar daca nu se poate , atunci orice modalitate care sa ne asigure trezirea este binevenita. In felul acesta vom aprecia mult mai mult tot ceea ce avem.

Apreciez mesajul tau! doar cei care au o inalta evolutie.. pot simti si gandi ca tine, felicitari!

A.Mot
10-December-2010, 07:43 AM
Eu cred ca lumea este asa cu Voia Lui Dumnezeu Tatal Ceresc.Cum ati vrea Dvs. ca sa fie organizata aceasta lume?Considerati ca lumea este foarte rea?De ce este lumea asa si nu altfel?
Maran atha!

babuinul
10-December-2010, 11:47 AM
Totul este cu voia lui Dumnezeu! Nu consider ca lumea este foarte rea (rau sau bun sunt doar aprecieri ale unei minti duale), ci ineficient organizata in vederea unei evolutii usoare si rapide. Lumea este asa pt. ca asta este nivelul de evolutie la care a ajuns in acest moment. Multi inca au nevoie experimentarea razboiului, foametei, manipularii...Si e ok, asa cum e. In felul asta ar trebui sa stea lucrurile, de fapt. Problema ar fi cu cei care incep sa se trezeasca incet, incet si vad ca locul nu li se mai potriveste, iar pe deasupra mai sunt priviti si cu mari rezerve de marea masa adormita...(asta ca sa nu zic altfel). Probabil ca solutia ar fi schimbarea realitatii si trecerea in alta dimensiune, prin schimbarea vibratiei (pt. cine poate, pt. ca unii inca mai invata), dar cred ca asta este deja alta discutie si suntem off topic.

adn
10-December-2010, 01:24 PM

Poate aceasta ar fi o explicatie:
http://forum.ioanistrate.ro/showthread.php?409-Esoteric&p=71389&viewfull=1#post71389

.................................................. ......

PASUL NR. 3 - REALIZATI CA MAMA PAMANT ESTE PRIETENA VOASTRA

Multi oameni hipersenzitivi simt rezistenta fata de faptul de a trai pe pamant. Aceasta rezistenta are legatura pe de o
parte cu faptul ca ei nu se simt acasa in societatea moderna. Energia societatii nu li se potriveste si ei se simt indepartati de
aceasta.

Ei vor sa plece ; ei isi amintesc subconstient de mostenirea lor spirituala si tanjesc sa fie din nou "acasa". Ei doresc sa
se intoarca in pacea si armonia taramurilor ceresti , care sant intr-un mare contrast cu zgomotul, frica, agresiunea si anonimitatea
societatii umane a zilei prezente.

Pe langa acest motiv de a simti rezistenta traind pe Pamant, oamenii senzitivi au deasmenea
intuitii despre cee ce s-a intamplat in vietile lor trecute de pe pamant. Adesea ei poarta amintiri despre razboi, persecutii si alte
forme de agresiune. Ei isi amintesc, incercand sa fie buni si sa faca bine pe Pamant , fiind violent respinsi de catre acesta. Pentru
a invinge rezistenta de a fi aici este important sa distingeti intre energia societatii umane si energia Pamantului insusi. Pentru a
face asta, gasiti un loc minunat in natura. Mergeti acolo la sfarsit de saptamana, cand este liniste. Simtiti energia locului,
serenitatea si pacea. Deschideti-va inima catre acest loc din natura si simtiti toate energiile prezente acolo. PE langa voi, acolo se
afla spiritele naturii, cum ar fi zanele si spiridusii, care lucreaza indeaproape impreuna cu Pamantul. Acum simtiti Pamantul insusi.
Acesta este Pamantul pentru care ati venit, Pamantul care va este accesibil si care doreste sa va sustina. Deschideti-va inima
catre energia si iubirea sa. Prin intrarea in aceasta conectie cu Pamantul, voi santeti capabili cu adevarat sa va ocupati locul si sa
va straluciti lumina in aceasta lume. Voi santeti capabili sa schimbati lumea si sa o faceti mai frumoasa. Exista un loc pentru voi
pe Pamant unde va simtiti acasa. Acest loc va deveni un far de lumina care transforma lumea din jurul vostru. Oamenii
hipersensibili se ascund de lume. Oamenii inalt senzitivi radiaza lumina liber spre lume.

adn
10-December-2010, 01:32 PM
Daca intereseaza pe cineva: vise,premonitii si predestinare la Codul lui Oreste. Aura ,te rog nu te supara ca am postat acest material aici,dar mi se pare interesant.

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=7735792639014688823#

AuraArua
10-December-2010, 02:05 PM
Draga Adn,cum sa ma supar? Doar nu este topicul meu,este al nostru;Cine are o informatie care este de ajutor,rugam chiar sa o posteze.Doar am mai spus asta:invatam unii de la altii,ne corectam,ne indrumam,ne ajutam...Tot ce este in folosul nostru este bine venit.
Cu drag,Aura.

A.Mot
10-December-2010, 06:44 PM
Totul este cu voia lui Dumnezeu! Nu consider ca lumea este foarte rea (rau sau bun sunt doar aprecieri ale unei minti duale), ci ineficient organizata in vederea unei evolutii usoare si rapide. Lumea este asa pt. ca asta este nivelul de evolutie la care a ajuns in acest moment. Multi inca au nevoie experimentarea razboiului, foametei, manipularii...Si e ok, asa cum e. In felul asta ar trebui sa stea lucrurile, de fapt. Problema ar fi cu cei care incep sa se trezeasca incet, incet si vad ca locul nu li se mai potriveste, iar pe deasupra mai sunt priviti si cu mari rezerve de marea masa adormita...(asta ca sa nu zic altfel). Probabil ca solutia ar fi schimbarea realitatii si trecerea in alta dimensiune, prin schimbarea vibratiei (pt. cine poate, pt. ca unii inca mai invata), dar cred ca asta este deja alta discutie si suntem off topic.
Am impresia ca Dvs. vorbind despre asa zisele vibratii deja consider ca sunteti yoghina sau adepta a teoriei yoga si deci si a hinduismului.Cum puteti spune ca trebuie sa ne trezim si deci sa evoluam cand teoria hinduista,yoghina,budista si etc sunt depasite?De ce s-a Intrupat Iisus Hristos?Sincer,nu va inteleg nici pe Dvs. si nici pe ceilalti care vorbiti de trezire cand vad ca Dvs. si multi altii cautati Lumina intr-un intuneric bezna in loc sa cautati Lumina acolo de unde de fapt vine,dar se pare ca toate se intampla cu Voia Lui Dumnezeu Tatal Ceresc si deci de aceea cautati acolo unde nu este Cel care este Lumina Lumii prin care putem ajunge la Dumnezeu Tatal Ceresc.Ati citit vreodata cate ceva din Bilia Ortodoxa si macar vreo Evanghelie?
Maran Atha!

A.Mot
10-December-2010, 06:49 PM
Daca intereseaza pe cineva: vise,premonitii si predestinare la Codul lui Oreste. Aura ,te rog nu te supara ca am postat acest material aici,dar mi se pare interesant.

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=7735792639014688823#
Pe mine nu ma intereseaza aberatiile lui Oreste si al invitatilor sai si pot sa demonstrez ca foarte multe afirmatii care se spun in emisiunile lui sunt aberatii.
Maran atha!

A.Mot
10-December-2010, 06:55 PM
Poate aceasta ar fi o explicatie: Voi santeti capabili sa schimbati lumea si sa o faceti mai frumoasa. Exista un loc pentru voi
pe Pamant unde va simtiti acasa. Acest loc va deveni un far de lumina care transforma lumea din jurul vostru. Oamenii
hipersensibili se ascund de lume. Oamenii inalt senzitivi radiaza lumina liber spre lume.
Daca sufletele oamenilor ar fi umplute de harul Lui Iisus Hristos atunci oameni nu s-ar mai intrupa ceea ce este foarte greu fara Voia Lui Dumnezeu Tatal Ceresc.De unde pana unde Pamantul ne este mama?In ce scriptura scrie asta?
Maran atha!

Eqbm
10-December-2010, 06:56 PM
Te rog eu frumos,explica-ne care dintre alea multe afirmatii (sa le si precizezi te rog) sunt aberatii

A.Mot
10-December-2010, 07:39 PM
Te rog eu frumos,explica-ne care dintre alea multe afirmatii (sa le si precizezi te rog) sunt aberatii
Insirati-le Dvs. si va explic imediat.Una dintre acele aberatii sunt asa zisa teorie a copiilor violeti....
Maran atha!

vasi67
10-December-2010, 08:17 PM
Am impresia ca Dvs. vorbind despre asa zisele vibratii deja consider ca sunteti yoghina sau adepta a teoriei yoga si deci si a hinduismului.Cum puteti spune ca trebuie sa ne trezim si deci sa evoluam cand teoria hinduista,yoghina,budista si etc sunt depasite?De ce s-a Intrupat Iisus Hristos?Sincer,nu va inteleg nici pe Dvs. si nici pe ceilalti care vorbiti de trezire cand vad ca Dvs. si multi altii cautati Lumina intr-un intuneric bezna in loc sa cautati Lumina acolo de unde de fapt vine,dar se pare ca toate se intampla cu Voia Lui Dumnezeu Tatal Ceresc si deci de aceea cautati acolo unde nu este Cel care este Lumina Lumii prin care putem ajunge la Dumnezeu Tatal Ceresc.Ati citit vreodata cate ceva din Bilia Ortodoxa si macar vreo Evanghelie?
Maran Atha!

A.Mot ce este in capul tau?
La biserica se vorbeste despre lumina. Tu crezi ca lumina care coboare de Paste este lumina de la lumanari?
In fiecare zona a Pamantului exista exprimari diferite in limbi diferite si culturi diferire. Nu in India se spune vibratie.
Vibratie, este impropriu spus. De fapt se refera la frecventa si impuls. Un sisem vibraza cu o anumita frecventa in functie de intensitatea impulsului, amplitudine...etc....nu intru in amanunte.
Totul in jurul nostru vibreaza. Sunt frecvente si armonici.
In mare vibratia in esoterism se refera la schimbarea finala a starii sistemului.
Asta se intampla si in Crestinism cand coboara Duhul Sfant. Preotul devine un canal intre "cer" si pamant.
Noi am pierdut conexiunea cu Divinitatea de aceea cand cineva se vindeca de la sine, are intrebari, cautari, se apropie mai mult de credinta se spune ca s-a trezit.
Nu ne trezim fara acord Divin.
Eu stiu ca tu NU VREI sa intelegi ceva. Parca ai o perdea pe cap.(sau ai ramas cu sutanele Popii de la biserica pe crestet si nu mai vezi nimic).
Biblia a fost scrisa cand nu existau fractali, calatorii spatiale, fizica cuantica, teoria materiei......Pamantul era in centrul universului...etc

AuraArua
10-December-2010, 08:20 PM
Insirati-le Dvs. si va explic imediat.Una dintre acele aberatii sunt asa zisa teorie a copiilor violeti....
Maran atha!

Amot,aici este topic de vise.Ma astept de la tine sa respecti litera topicului.Spatiu este din belsug.

babuinul
10-December-2010, 08:50 PM
Maran Atha!

Va grabiti sa trageti concluzii. Sunteti in eroare.

daniela ilie
11-December-2010, 08:33 PM
Draga Daniela,ma gandesc la ceva artificial,nefiresc ce se poate intampla pentru colectivitate...Ce va ramane dupa aceste noi griji,este ce vom vedea in culise,nestiut si nevazut pana acum.Se pare ca lumea va primi o noua lovitura,sub centura,iar urmarea ar fi ca in urma va ramane o mica ramasita a ceva ce a fost;raman ruine,care vor aminti despre viata de odinioara...Este un vis trist,un mesaj catre lume de atentionare:sa nu stea linistiti,sa fie pregatiti,in orice clipa poate sa se intample ceva,care sa strice echilibrul obtinut cu atat greutate.
Cum toate vin de la Dumnezeu,vom trece insa cu bine si peste aceste intamplari,caci omul poate duce multe iar intelepciunea lui este si poate fi infinita.
Doamne ajuta!

Da Aura ai dreptate,
numai Dumnezeu stie ce-o sa fie.
Cochilii de melci pe care le-am visat erau frumoase, colorate, dar goale... ca o inima ramasa fara suflet.

Edaneli
11-December-2010, 10:04 PM
Pe mine nu ma intereseaza aberatiile lui Oreste si al invitatilor sai si pot sa demonstrez ca foarte multe afirmatii care se spun in emisiunile lui sunt aberatii.
Maran atha!

Este parerea ta! Mesajele pozitive, povetele bune si leacuri pentru suflet si minte, de oriunde,de la oricine si oricum ar veni ele, sunt intotdeauna binevenite , de apreciat si de ascultat!!! Cred ca ti-am mai spus de multe ori: citeste si asculta Noul Testament si ai sa te luminezi intr-adevar si mult mai fericit vei fi, fara inchistarea in Vechiul Testament cu exemple si invataturi depasite de vremuri si de Iisus Hristos, de care ai pomenit - credinta in El, ar trebui sa te umple de lumina si iubire ori tu mereu esti contra tuturor si a oricaror pareri de cand ai intrat pe forumul acesta si nu faci decat sa iriti userii in mod repetat... Dupa atata timp, puteai sa-ti deschizi inima sa mai inveti si altceva decat aceleasi precepte pe care ni le repeti la infinit! Domnul sa te lumineze!

-Scuze de off topic, dar...

soricel
11-December-2010, 10:55 PM
Draga Adi, cele 6 persoane din visul tau + 1 (tu) = 7, cifra lui Dumnezeu, a spiritualitatii. Ai vazut Bucurestiul si viitoarea catedrala a Mantuirii Neamului (centrul ecumenismului in viitor?), simbol al credintei noastre (la fel si crucea stramoseasca), binecuvantata de Dumnezeu. Maica Domnului este protectoarea noastra, iar oamenii din interior ce va faceau loc simbolizeaza deschiderea lumii catre aproapele lor mai ales acum de sarbatori. Visul poate sa reprezinte si credinta ta (trainica, veche, mostenita de la strabunii tai) sau o mare sarbatoare crestina (ai visat dupa noaptea de Sf.Neculai). Doamne ajuta!

soricel
11-December-2010, 11:05 PM
Dragii mei, vreau sa va spun ca acum cateva nopti am visat ceva extrem de bizar - mai multe persoane ce simbolizau moartea cu coasa, un fel de mai multe "morti" cu coasele ridicate, unele dintre ele erau imbracate in negru, altele in maro, nu le-am vazut fata dar le-am perceput ca fiind urate. Oare ce ar putea insemna acest lucru?. Dumnezeu sa fie cu toti!

adi-gj
11-December-2010, 11:22 PM
Mersi mult soricelule.
mi-ai lipsit.. ma gindesc ca tu ai visat de fapt moartea unora , fara spiritualitate , fara puterea de a lupta , care vor cadea iin sclavia durerii.Acum cu marile prefaceri din zona noastra.

AuraArua
11-December-2010, 11:35 PM
Soricel,draga mea,eu cred ca visul tau anunta o desprindere din aceasta viata a unor suflete...Se pare ca sunt mai multe iar evenimentul este iminent.Faptul ca ai vazut mai multe ma duce cu gandul la un eveniment colectiv...Ce spune Adi si eu cred ca este adevarat: aceste persoane se afla in diverse etape de evolutie personala.Se pare ,insa,ca nu au invatat mai nimic din lectiile asumate candva,altfel nu le-ai fi vazut reprezentate asa...Sa speram ca visul tau este doar o perceptie a starii lor interioare si nu un fapt iminent.Seamana tare bine cu un apel,de la care nu te poti sustrage...Acele persoane,involuate,roase de ura,invidie,boala,vor pleca ,se vor duce inapoi pentru a reconsidera cele ce trebuiau aplicate si insusite aici.
Draga mea,un eveniment care se apropie,este anuntat de visul tau.
Cu drag,Aura.

soricel
11-December-2010, 11:43 PM
Merci mult dragilor pentru interpretare, in ultimul timp sunt tare ocupata iar situatia pare a se prelungi si in primele luni din anul viitor, imi pare fff rau ca nu mai pot fi activa aici, dar va urmaresc cu interes. Doamne ajuta!

white swan
11-December-2010, 11:56 PM
Dragii mei, vreau sa va spun ca acum cateva nopti am visat ceva extrem de bizar - mai multe persoane ce simbolizau moartea cu coasa, un fel de mai multe "morti" cu coasele ridicate, unele dintre ele erau imbracate in negru, altele in maro, nu le-am vazut fata dar le-am perceput ca fiind urate. Oare ce ar putea insemna acest lucru?. Dumnezeu sa fie cu toti!

Fiecare suflet este intampinat la iesire de Cineva...depinde ce alegi in viata ca sa te astepte un Prieten cunoscut, si nu de Fete necunoscute...nu cred ca inseamna ceva personal pentru tine; pur si simplu ai vazut un adevar de dincolo de cortina...

Rose
12-December-2010, 06:08 PM
Buna din nou dragii mei,

Am sa va pun o bucatica din visul de azi noapte.

Am vazut cum cateva persoane vor fi impuscate intr-o casa, unul dintre ei se retrage intr-o baie si e impuscat in burta ... vad rana, dar nu-l vad murind, ii citesc surprinderea de pe chip. Ma uit spre cei ce i-a ucis si par soldati, au uniforme de camuflaj, casti de razboi, arme scurte semiautomate. Trupe speciale?!?

Rose

AuraArua
12-December-2010, 06:30 PM
Cred,draga mea Rose,ca baietii vor avea ce comenta despre aceasta bucatica de vis.
Pentru tine,vesti,multe,nu prea placute...Cand vei crede ca totul este pierdut,se va intrezari un licar de speranta.
Ce am fi noi fara speranta,draga mea?
Cu drag,Aura.

white swan
12-December-2010, 07:55 PM
Poate fi un fragment dintr-o viata anterioara, aici tu trebuie sa stii mai bine ce ai simtit in acele momente si sa stii daca aceasta ipoteza este adevarata.

gepaco
12-December-2010, 08:02 PM

Rose zice si ea
Am vazut cum cateva persoane vor fi impuscate intr-o casa, unul dintre ei se retrage intr-o baie si e impuscat in burta ... vad rana, dar nu-l vad murind, ii citesc surprinderea de pe chip. Ma uit spre cei ce i-a ucis si par soldati, au uniforme de camuflaj, casti de razboi, arme scurte semiautomate. Trupe speciale?!?
-----------------
..ce coincidenta
---------------------------------------------
..revine iar si posibila explicatie pe visul cu STOCK holm...
http://news.yahoo.com/s/nm/20101212/wl_nm/us_sweden_blast

soricel
12-December-2010, 09:07 PM
Draga Gepaco, stii ce este interesant, faptul ca acum vreo 10 -15 ani in urma intr-o noapte am visat membrii formatiei ABBA (a carui muzica o ador si azi) cu arsuri pe fata. Dupa cateva zile am auzit la radio vestea mortii unor tineri din Stockholm (multi la numar) care au ars intr-un incendiu isbicnit intr-o discoteca (Probabil membrii formatiei ABBA, simbolizau natiunea suedeza). Nu este exclusa interpretarea / asocierea ta. Avand in vedere faptul ca imi place fff mult muzica lor, este posibil sa se creeze legaturi nebanuite, invizibile si sa se transmita informatii la nivelul inconstientului colectiv (general uman). Posibil, nu?. Dumnezeu sa fie cu toti!

maria49
13-December-2010, 09:53 AM
Buna dragi colegi ,in visul de azi noapte eram langa un brad f frumos impodobit ,langa el era o caruta in miniatura pe care o umpleam cu multe bunatati printre care si ladite cu struguri negri cu bobul rotun asa cum sunt cei din Moldova de peste Prut pe care ii aduceam dintr-vie care era inca verde ,frunzele erau putin ruginii .Tot din acea vie am inceput sa caram cu alte persoane pachete mari cu dulapi de brad ,dar trasi in folie asa cum vine parchetul la magazin ,am facut o stiva destul de mare ,dupa care am ajuns intr-o sala mare cu ff multi oameni care stateau la coada sa apuce gogosi calde pe care eu le coceam int-o cratita imensa cu mult ulei incins,acolo parca coceam si paine alba franzela ,dupa care am ajuns intr-o casa si o femeie imi arata casa si-mi spunea ca are grinzi si mi le arata ,casa era zugravita in alb ,apoi niste femei vroiai sa se odihneasca si eu le dadeam plapumi sa doarma pe ele ,eram undeva la etaj ,apoi am iesit in balcon ,priveam in jos ,era lume si se astepta un eveniment ,cu tot dragul Maria49

adi-gj
13-December-2010, 01:18 PM
Azi noapte , dupa multe zbateri am reusit sa trec o apa mare si rece,,, cristalina dar adinca.. am trecut innot si dincolo pe mal erau niste oameni care linga un foc rideau si-mi faceau semne, sa ma duc acolo la ei , ca apa este rece si pot patii ceva rau , dar focul dadea sa se stinga si eu rideam de ei ca ma chemau la un foc mic.. cind am ajuns acolo , nu mai era nimeni linga foc , dar acesta s -a reaprins si da multa caldura fara sa ma arda , doar mi-a uscat hainele repede. am ajuns oamenii din urma ca mergeau pe jos grabiti si spuneau ca trebuie sa iasa din padure , sa nu-i prinda ploaia acolo , ca sint lemne dar nu pai pot face focul , eu le arata un ciob de oala cu doi taciuni in el si ei rideau de mine, spunund ca la asa ceva nu se gindisera , sa duci focul cu tine , ei nu s-au gindit nici sa-l lase arzind dar sa-l mai poarte.....

erikaeli14
13-December-2010, 01:42 PM
buna ziua ,stie cineva ce inseamna cind visezi sobolani abia nascuti de care imi era puti frica dar imi era mila de ei .nu i-am atins erau multi mama lor nastea unul dupa altul ,culoarea lor era un bej deschis ..

AuraArua
13-December-2010, 02:30 PM
Draga Erika,pentru mine ,cand visez asa ceva ,insemna sarcina.A ta sau a altcuiva,de care auzi,in visul tau.
Doamne ajuta! Depinde de ce vrei tu,pe mai departe.

AuraArua
13-December-2010, 02:41 PM
Maria,draga mea,visul tau cuprinde toate elementele posibile pentru a-ti putea spune ca,dupa parerea mea,vei vedea de la drum lung,sau la drum lung ,fete noi de oameni.Este posibil sa fie multi tineri,implicati in acest drum,dar si multi oameni maturi .Unii dintre ei sunt suparati si vei afla curand despre ce este vorba.Se pare ca te pregatesti intens pentru musafiri sau pentru a pleca la musafiri.Pe fondul sarbatorilor,care au inceput sa preocupe pe toata lumea,tu iti asterni o draguta de petrecere,pentru care te pregatesti intens.Draga mea,este adevarat si eu vad un eveniment,in viata ta;o posibila schimbare in viata cuiva,care se va petrece cu o mare dorinta de schimbare,de inbunatatire a calitatii vietii acestuia.
In plan colectiv,este posibil sa auzim de o nemultumire a unei mase de oameni,poate chiar si despre Prut;o migrare in masa,sau o deplasare,poate de sarbatori?
Daca iti vin musafiri,pune mana si fa si niste cozonaci...Dupa acest post,cu gogosi,lumea va vrea si cozonaci.
Cu drag,parca te si aud spunand:pofititi la cozonaci !

AuraArua
13-December-2010, 02:54 PM
Draga Adi,in planul personal as spune ca in curand vei depasi o perioada care te-a facut sa zambesti mai putin.Depasesti niste griji,chiar daca efortul depus de tine a fost mare ,iar ingrijorarea pe masura.
Mai pot sa iti spun ca ti-a fost cald,azi noapte si ca tu ai resurse interioare de a te autoregla,termic.Nu vad ca visul tau sa insemne ceva mai grav,la modul personal.
Dar,o minunatie este in celalalt strat,subtil;prin acesta ai primit un mesaj care iti spune ca si dupa aceasta viata vei face acelasi lucru:vei fi in mijlocul oamenilor,vei duce cu tine din casa in casa si din inima in inima ,steagul iubirii si al invataturii .Se pare ca misiunea ta va fi continuata in multe vieti,tu fiind calauza si indrumator,pe mai departe.Oamenii te vor asculta si se vor inclina in fata ta,caci vor recunoaste forta gandului bun,vor vedea lumina ce te inconjoara si cu atata bunatate o darui si altora...Ce ma face sa retin cu atentie este ca acolo vei pleca la cerere,va fi,daca vrei,o viata in folosul oamenilor,in deplina cunostinta de cauza,din partea ta.Vei dori in mod special sa faci acelasi lucru,sa ajuti si sa luminezi spirite.
Cu un urias bagaj venit la drum,in aceasta viata,vei porni atent,din proprie initiativa,mai departe,pe cararile vietilor,acolo unde sunt si vor fi mereu oameni,acolo unde mereu va fi un suflet de mangaiat si indrumat.
Asa stand lucrurile,dupa cum cred eu,nu imi ramane decat sa iti urez,ca Urania:Drum drept si lumina!

erikaeli14
13-December-2010, 03:28 PM
Draga Erika,pentru mine ,cand visez asa ceva ,insemna sarcina.A ta sau a altcuiva,de care auzi,in visul tau.
Doamne ajuta! Depinde de ce vrei tu,pe mai departe.

multumesc mult,visul a fost interpretat f bine am aflat chiar acum ca o prietena este insarcinata fara sa stie acest lucru se tot ingrasa si a facut test care este pozitiv..

maria49
13-December-2010, 03:54 PM
Draga Aura ,iti multumesc pentru decriptare ,musafiri o sa am ,cozonaci in mod sigur o sa fac ,dar si alte bucate lasate dupa datina din mos stramosi ,caltabosi,lebar ,carnati ,sarmale ,cand vor fi gata de pus pe masa te invit draga mea cu cea mai mare placere,asa ca te astept si te rog sa te pregatesti,cu tot dragul Maria49

Gabriela2112
13-December-2010, 05:32 PM
Buna tuturor, apropo de trupe speciale, ieri dimineata m-am trezit din urmatorul vis. Eram intr-o sala tip hangar, unde erau expuse tot felul de aparaturi militare (lasare, radare, calculatoare sofisticate) ne mai vazute pe pamant si care apartineau Americanilor. Fiecare aparat era pazit de 1-2 soldati Americani, care iti explicau despre ele, iar la sfarsit (dupa ce le vedeai pe toate) te duceai la ultumul aparat si apareau in jurul tau holograme cu tine si aparatele pe care le vizitase-si. Eu am refuzat sa ma duc sa vad aparatele si sa fiu scanata, pentru ca stiam ca este o modalitate prin care ei ne puteau controla. Tot acolo era o fetita, cam de 5-6 ani, de care stiam ca este necuratul in persoana si care venise impreuna cu Americanii. Nu-mi amintesc ce s-a intamplat, dar a fost omorata si asa am scapt cu totii de ceva foarte rau, care plana asupra tarii. Voi ce interpretare dati acestui vis ? Cu drag, Gabriela.

monica65
13-December-2010, 06:14 PM
....... Tot acolo era o fetita, cam de 5-6 ani, de care stiam ca este necuratul in persoana si care venise impreuna cu Americanii. Nu-mi amintesc ce s-a intamplat, dar a fost omorata si asa am scapt cu totii de ceva foarte rau, care plana asupra tarii. Voi ce interpretare dati acestui vis ? Cu drag, Gabriela.

Citind ce ai visat, primul meu gand a fost ca raul cel mare al acestei tari e Basescu (mai ales ca are 6 ani de cand e la carma tarii) si, daca ar reusi cineva sau ceva sa-l potoleasca sau sa-l canalizeze spre a face bine acestei tari, ar fi foarte bine.
Scuze daca am deranjat cu acest comentariu.

adi-gj
13-December-2010, 07:27 PM
Multumesc draga Aura, pentru interpretarea ta , ssi pentru Monica65, este doar parerea ta si tinem cont de ea, nu ai cum deranja pe nimeni, si gabriela da ai facut bine ca nu te-ai dus acolo , de fapt tu stiai ca este o cursa o capcana bine camuflata , adica drumul spre iad pavat cu bune intentii, acolo virsta copilei reprezinta infantilitatea de care am dat dovada ca natie in actiunii de mare importanta pentru aceasta tara. MA BUCUR CA DE FAPT ACEST RAU A FOST INDREPTAT SAU ESTE PE CALE SA SE INDREPTE , acolo sus asa sa hotarit... cu dragoste si pace.

AuraArua
13-December-2010, 08:12 PM
Draga Gabriela,tu ai vazut viitorul,asa cum este el aranjat si dirijat de catre cei din varful piramidei...Toate cuceririle stiintei si tehnologiei sunt utilizate de ei in scopuri deloc laudabile,confirmand inca o data teoria cum ca :daca ar stii inventatorul dinainte la ce serveste inventia lui,s-ar lasa pagubas.Sub aceasta fatada frumoasa,avantajoasa se ascunde un crud adevar:controlul deplin.Fiara din Biblie,pare aici personificata in aceasta fetita-un necaz frumos infatisat,amagitor si incantator,caruia nu ai putea sa i te sustragi,din simpatie si entuziasm.Iata ca atitudinea ta ne procura o frumoasa surpriza-aceea ca nu toata lumea se lasa amagita de aceasta "poleiala",cum bine spune Adi,ca mai sunt si oameni vigilenti si lucizi,care vad adevarul dincolo de aparente...Gratie unora ca tine,cu ochii decoperiti,vom avea sanse pe mai departe,omenirea va avea putere sa razbata in acest hatis mincinos si fals avantajos.
Multumim,draga mea,pentru visul tau,care preprezinta o atentionare de luat in seama.
Cu drag,Aura.

Gabriela2112
13-December-2010, 09:31 PM
Dragele mele Aura si Monica, va multumesc pentru interpretarea voastra, care mi-a confirmat banuielile. Mai vreau sa va spun ca zilele trecute am mai avut niste vise din care am doar flesuri. In primul eram intr-o incapere mare, iar in jurul meu erau sosete negre, asezate intr-un maldar, desperechiate, pe care eu incercam sa le imperechez, cred ca erau sute sau mii. Cand m-am trezit, m-am gandit la multi morti (sosetele). In cel de al-2-lea eram undeva afara, parea sa fiu intr-o curte, iar acel loc era invadat cu vita de vie (ea este o liana ca si iedera), care se intinsese pe jos, pe vegetatia mai inalta din acea zona si pe ziduri (era compacta), parea salbaticita. M-am trezit din acest vis cu gandul ca aceasta vie se comporta nefiresc. Atmosfera de afara era de toamna tarzie. Doamne ajuta-ne, cu mult drag, Gabriela.

AuraArua
13-December-2010, 10:00 PM
Gabriela,nu esti deloc departe de adevar,mai ales ca visele au si conotatii personale.Si,mai este ceva.Ne trezim cu ceea ce retinem ,insa mai este si mesajul care ni se transmite ,fara ca noi sa il constientizam la trezire...Daca tu ai fost consitenta ca aceasta este semnificatia,este pentru ca in drumul tau in astral ai "conversat" cu entitati care ti-au deslusit semnificatiile.Ai avut acces la viitor,l-ai retinut si l-ai codificat,pentru o deplina intelegere,cu masuri sau instrumente umane.Deci,in concluzie ce ai simtit tu ca ar putea sa insemne este chiar informatia care ti-a fost transmisa,dar nu o na tii minte.
Si eu cred,ca si tine ca este vorba de lume debusolata,lume care nu va mai avea timp sa isi duca la bun sfarsit planurile vietii.Se va petrece ceva,un eveniment care pe multi ii va gasi nepregatiti,care pentru multi va fi ultima respiratie.Cat despre vie,este posibil ca acum sa se "coaca" planurile;undeva,in adancul semnificatiilor si planurilor se pregateste ceva;nu mai este decat un pas pana la traducerea lor,la vedere.
Ca si tine,spun si eu Doamne ajuta!
Cu drag,Aura.

gepaco
14-December-2010, 12:52 AM
Gabriela,nu esti deloc departe de adevar,mai ales ca visele au si conotatii personale.Si,mai este ceva.Ne trezim cu ceea ce retinem ,insa mai este si mesajul care ni se transmite ,fara ca noi sa il constientizam la trezire...Daca tu ai fost consitenta ca aceasta este semnificatia,este pentru ca in drumul tau in astral ai "conversat" cu entitati care ti-au deslusit semnificatiile.Ai avut acces la viitor,l-ai retinut si l-ai codificat,pentru o deplina intelegere,cu masuri sau instrumente umane.Deci,in concluzie ce ai simtit tu ca ar putea sa insemne este chiar informatia care ti-a fost transmisa,dar nu o na tii minte.
Si eu cred,ca si tine ca este vorba de lume debusolata,lume care nu va mai avea timp sa isi duca la bun sfarsit planurile vietii.Se va petrece ceva,un eveniment care pe multi ii va gasi nepregatiti,care pentru multi va fi ultima respiratie.Cat despre vie,este posibil ca acum sa se "coaca" planurile;undeva,in adancul semnificatiilor si planurilor se pregateste ceva;nu mai este decat un pas pana la traducerea lor,la vedere.
Ca si tine,spun si eu Doamne ajuta!
Cu drag,Aura.

...draga Aura,felicitari...si ce iedera,si ce ramificatii !! Cat despre Gabriela multumiri ,si zice chiar ea 2112 !! APROAPE TOTUL s-a spus aici pe topicurile de la fenomene..UN FENOMEN in sine,per se...multe multumiri tuturor pentru contributiile lor...vorba unui mesaj de la inceputul anului >> trageti linie si faceti media / nu ne-am intalnit dar ne stim,nu ne stim dar ne simtim,nu simtim dar citim si intuim,in final contribuim un pic ///eu zic ca s-a facut mai mult decat speram sau credeam posibil,Doamne ajuta...misiunea continua !

Bubulina
14-December-2010, 10:16 AM
Bine v-am regasit!

Am avut un vis in care eram in casa bunicilor impreuna cu ei si cu viitorul meu sot. Afara a inceput un viscol care scutura parca si casa, o stare de disperare, patul a cazut pe un picior al bunicii mele.A inceput un balans si mintea mi-a zburat catre parintii mei care se aflu in alta casa, cu gandul la ei m-am trezit.

Mentionez ca bunicii mei au decedat!

Bubulina
14-December-2010, 10:17 AM
Va multumesc din suflet!
Cu prietenie si gingasie!

Gabriela2112
14-December-2010, 02:39 PM
Buna tuturor, draga Aura inca o data iti multumesc, draga Gepaco 21.12. reprezinta data nasterii mele, iar in ultimii ani am tot avut senzatia ca la un moment dat ma voi |serba| intr-un mod mai |special|. Daca ma gandesc bine, acum 21 de ani m-am serbat prin inceperea revolutiei din Bucuresti, dand telefoane in provincie si Bucuresti, incercand sa ridic romanii la |lupta|, ca mai apoi sa merg chiar eu, impreuna cu altii, in piata Revolutiei. Cu drag, Gabriela.

AuraArua
14-December-2010, 07:56 PM
Bubulina,draga,daca te-ai trezit cu mintea la parintii tai inseamna ca cei de dincolo te-au atentionat ca ceva nu e in regula in directia lor.Ceea ce ai visat tu este un semnal de alarma,as spune eu;o atentionare,o schimbare de soarta...Se poate ca ceva neasteptat sa se petreaca la voi in familie,astfel ca in curand sa se petreaca o schimbare...Nu imi dau seama daca schimbarea este majora sau nu,as inclina sa cred ca nu.Acel vant si starea de disperare,sunt reactiile sufletului tau care stie deja despre ce este vorba.Probabil ca in vis ti s-au dat mai multe informatii,insa la trezire ai retinut doar atat.Sentimentele cu care te-ai trezit indica asta.
Nu trebuie sa fie neaparat ceva rau,doar ca putina atentie nu va strica.Rolul bunicilor tai in acest vis este evident:sunt alaturi de voi,in orice incercare a vietii.
Cu drag,Aura.

gepaco
14-December-2010, 08:08 PM
Buna tuturor, draga Aura inca o data iti multumesc, draga Gepaco 21.12. reprezinta data nasterii mele, iar in ultimii ani am tot avut senzatia ca la un moment dat ma voi |serba| intr-un mod mai |special|. Daca ma gandesc bine, acum 21 de ani m-am serbat prin inceperea revolutiei din Bucuresti, dand telefoane in provincie si Bucuresti, incercand sa ridic romanii la |lupta|, ca mai apoi sa merg chiar eu, impreuna cu altii, in piata Revolutiei. Cu drag, Gabriela.

..zilele trecute am vazut un afis mare cat fatada cladirii la National in Buc care mi-a atrasa atentia prin titlu...si prin perioada prin care trecem
http://www.tnb.ro/index.php?page=spectacol&idspec=407

gepaco
14-December-2010, 08:17 PM
..cine a postat ca a visat pericol cu STOCK..ceva,parca Anglia,lume multa seara ,lumini si ne-am gandit la concert sau alte adunari de seara/noapte...se prea poate sa fi fost STOCKHOLM ,atentat ratat...dar casatorit cu romanca(ce coincidenta !!)..poate asa se explica cum a "ajuns" visul la tine..
http://www.stockwooddiscoverycentre.com/ ...Doar in 2 orase din Anglia avem Stockwood locuri pt evenimente importante iar faptul ca asta e din Luton,taman unde locuia teroristul...e inca o coincidenta remarcabila !!
http://www.upi.com/Top_News/Special/2010/12/13/Stockholm-bombers-UK-links-investigated/UPI-47351292262386/

Bubulina
15-December-2010, 06:45 PM
Aura la ce schimbare te referi?MULTUMESC!

AuraArua
15-December-2010, 06:51 PM
Aura la ce schimbare te referi?MULTUMESC!

Timpul le va lamuri pe toate.Poate e doar o schimbare de mentalitate,care va pune un reflector pe modul de abordare al lucrurilor ,de acum incolo.
Cu drag,Aura.

dya
16-December-2010, 10:04 AM
..cine a postat ca a visat pericol cu STOCK..ceva,parca Anglia,lume multa seara ,lumini si ne-am gandit la concert sau alte adunari de seara/noapte...se prea poate sa fi fost STOCKHOLM ,atentat ratat...dar casatorit cu romanca(ce coincidenta !!)..poate asa se explica cum a "ajuns" visul la tine..
http://www.stockwooddiscoverycentre.com/ ...Doar in 2 orase din Anglia avem Stockwood locuri pt evenimente importante iar faptul ca asta e din Luton,taman unde locuia teroristul...e inca o coincidenta remarcabila !!
http://www.upi.com/Top_News/Special/2010/12/13/Stockholm-bombers-UK-links-investigated/UPI-47351292262386/

Acest vis l-am avut in vara.....sa se fi produs abia acum??senzatia de atunci ,in vis ,era ca se va intampla ceva rau....daca acesta (Stockholm)era evenimentul -raul s-a produs "minim" pentru ca in vis erau multi oameni!

Bubulina
16-December-2010, 07:46 PM
Sa speram ca asa va fi, sa ne fereasca D-zeu de rele! Aura multumesc ca esti langa mine!

gepaco
16-December-2010, 07:55 PM
Acum cateva zile am vazut la tv o emisiune in care un specialist in arta divinatiei, dl. Mihai Voropchievici, spunea ca saptamana premergatoare nasterii Pruncului Iisus, 19-25 decembrie, este saptamana premonitiei. Adica toate visele din aceasta saptamana au o mare incarcatura energetica si prevestesc evenimente care se vor petrece in noul an. Samantha, cred ca visul tau spune despre niste lucruri bune care ti se vor intampla in noul an.

ce a zis dona pe 29.12.2009 e probabil si mai valabil in perioada aceasta...mai caut si mai adaug,din trecut postari cu talc !De fapt sunt 12 zile MAGICE inaintea Craciunului,mai precis nopti speciale / doar sa nu vorbim de Craciunul comercial Cacacola !

gepaco
16-December-2010, 07:59 PM
Acest vis l-am avut in vara.....sa se fi produs abia acum??senzatia de atunci ,in vis ,era ca se va intampla ceva rau....daca acesta (Stockholm)era evenimentul -raul s-a produs "minim" pentru ca in vis erau multi oameni!

..asa e,era destinat sa afecteze multi oameni..dar Providenta a vrut altfel,deci se poate cand oamenii merita !! pt mine asta reprezinta visul tau premonitoriu,in cazul in care corespunde...daca nu ramane oricum principiul enuntat !!

gepaco
16-December-2010, 08:34 PM
30.01.1998: Parca circulam pe drumul de acces al unui parc. ( semana izbitor cu aleea care trece prin fata a€“(nu mai vorbesc de palat ca si acesta este privatizat)Muzeului Satului si care duce catre vechiul centru expositional din Bucuresti).drumul era asfaltat, plin de curbe, iar de o parte si de alta a aleiei erau copaci tineri si pe unele locuri un gard metallic.
La un moment dat in fata noastra s-a intamplat ceva deosebit; pe partea dreapta a drumului a€“in sensul in care mergeam noi-, cu farurile aprinse venind spre noi era parcat un Mercedes megru model mai vechi. Ceva mi-a atras atentia la el. Ma uitam la el si stupefiat am vazut cum l-a |inghitit pamantul|, in locul respective ramanand o groapa plina cu noroi. Am iesit din masina sa dam o mana de ajutor? Sa vedem ce s-a intamplat.
Cind m-am apropiat am vazut ca in stanga gropii, sub portiunea nesurpata a soselei era un butoi din plastic. Un barbat a coborat in groapa (sa-si ia muraturile???) si printer altele mi-a spus ca |ei sunt de vina|(in sensul de cum au condos).
Tot pe dreapta soselei, parcat linga gard, era un RENAULT10 rosua€¦
Era parcat intr-o rampa relativ pronuntata , aproape de baza gropii.Noi am sesizat pericolul si am inceput sa n e indepartam deoarece bucati de pamant si asfalt cadeau in continuare din marginea gropii.
http://forum.ioanistrate.ro/showthread.php?49-Vise-premonitorii&p=2332&viewfull=1#post2332
-------------------------
..trebuie recitit si acesta al lui vasi...poate are si o alta interpretare pe langa cea propusa initial
---------------------------
apoi acesta de la gabriela 2112
Buna tuturor, am avut si eu un vis interesant (acum 2 zile). Eram intr-o cladire, langa o masa plina cu plante in ghiveci si am primit de la cineva o hartie in care erau niste granule mai mari decat cele de nisip si aveau culoarea visinei putrede. Stiam deja ca daca presar acele granule, pe ce doream eu sa creasca, in cateva secunde acele lucruri cresteau, am incercat mai intai pe plantele de pe masa, care au crescut imediat, apoi mi-am presarat un pic pe par si mi-a creacut, apoi pe un tip care a crescut pana pe la 1,95 m, dupa putin timp m-am trezit. Ce parere aveti, ce poate reprezenta acest "praf de crescut" ? http://forum.ioanistrate.ro/showthread.php?49-Vise-premonitorii&p=2471&viewfull=1#post2471
------------
..in ianuarie nu am fost foarte atent la acest vis,dar azi cred ca se refera ca ceva din exterior va "interfera" cu "pamantul" la noi si va creste,creste rapid.. pana pe la 195 inaltime/adancime ?!!

gepaco
16-December-2010, 09:03 PM
..in ianuarie ne-ai promis sa ne povestesti....
------------------
Buna tuturor, Aura multumesc pentru parerea ta. Vis-a-vis de vise legate de cutremure, eu sunt deocamdata linistita ca nu vine cel mare, deoarece nu am visat inca nimic care sa ma avertizeze de ceva rau, inca dinainte de Paste cand stiti ca toti se temeau ca va veni cel mare, eu eram chiar contrariata si ii spuneam sotului meu ca nu cred ca va veni cel mare fiindca nu am visat nimic si asa a fost, asa ca sper ca Dumnezeu sa-mi dea visul care ma va avertiza, chiar daca n-o sa stiu cand se va produce exact, Doamne ajuta !.
http://forum.ioanistrate.ro/showthread.php?49-Vise-premonitorii&p=2954&viewfull=1#post2954
-------------
si vad ca o faci acum,cu multumirile mele

Dragele mele Aura si Monica, va multumesc pentru interpretarea voastra, care mi-a confirmat banuielile. Mai vreau sa va spun ca zilele trecute am mai avut niste vise din care am doar flesuri. In primul eram intr-o incapere mare, iar in jurul meu erau sosete negre, asezate intr-un maldar, desperechiate, pe care eu incercam sa le imperechez, cred ca erau sute sau mii. Cand m-am trezit, m-am gandit la multi morti (sosetele). In cel de al-2-lea eram undeva afara, parea sa fiu intr-o curte, iar acel loc era invadat cu vita de vie (ea este o liana ca si iedera), care se intinsese pe jos, pe vegetatia mai inalta din acea zona si pe ziduri (era compacta), parea salbaticita. M-am trezit din acest vis cu gandul ca aceasta vie se comporta nefiresc. Atmosfera de afara era de toamna tarzie. Doamne ajuta-ne, cu mult drag, Gabriela.

------------------

adi-gj
17-December-2010, 04:43 PM
Pun aici visul de azi ,- Merg pe drumul spre cariere cu masina de servici ,, in fata noastra bariere si oameni cu lopeti care ne spun ca este periculos ca aluneca rau drumul si daca nu avem nisip nu putem trece... cineva ne da un saculet cu sare ... afara cinta VINTUL ,,, cum sa stai in crivat , de geaba dai cu sare ingheta instantaneu si se face mai groasa gheata si lunecusul mai mare...
Cineva din spate ride si spune ... UITE CUM SE FACE ,, SUFLII INVERS SPRE INAUNTRU SI TOT SE TOPESTE. . Ma mir ca nu am avut eu idea asta si cind dam sa plecam mai departe sta si vintul si gerul se transforma in soare mare si, curg ape pline denoroi.. greu si negru , care incearca sa ne prinada.. ne adapostim pe o platforma aflata linga drum si masina se scrge o data cu noroiul aparut din senin...
Oamenii care nu au apucat sa urce stiga disperati dupa ajutor ,, multi se inneaca in riul iscat... caut persoana care a spus sa suflam invers.. numai este , nu o mai vad , dar o simt pe aproape .. oare se ascunde?

Oare chiar a vrut asta ? Ma gindesc si cred pinala urma ca da .. altfel nu ne impingea spre asta voit parca.. , il vad cum fuge , parca pluteste pe noroi .. ma uit dupa el si gindesc sa cada , si-l cuprinde masa inglobindu-l , nu se sperie , doar ride ,, si hohotul lui face valuri in riul de noroi , producind dureri de cap la ceilalti , eu il tintesc si ramine mut . Toti al cauta in noroiul intarit , dar nu mai este ... poate ni sa parut... ma trezesc cu sudori reci pe sira , cu toate ca in casa este cald si sub plapuma bine...

adi-gj
17-December-2010, 04:46 PM
Dragilor . ma gindesc ca o sa trecem o perioada cu multe provocari , nu neaparat un cutremur , ci provocari sociale , mari .. in perioada imediat urmatoare... care se v-or stinge inspre paste , cum ? ramine sa vedem...cu dragoste si pace..

AuraArua
17-December-2010, 07:29 PM
Draga Adi,visul tau vorbeste despre increderea in sine...Despre cum sa nu te dai batut in fata sortii.Se pare ca in curand vei avea de intampinat o perioada mai dificila.Nu chiar acum dar se prefigureaza la orizont o etapa mai grea.Se pare ca este vorba despre destinul tau,care se poate schimba,in curand.Alaturi de tine mai sunt si altii implicati,care vor cadea intr-o ispita mai mare...Acolo,langa voi este demonul fricii,care pe multi ii pacaleste si ii face "angajatii" lui.Nu insa si pe tine,care sesizezi pericolul si incepi sa te scuturi.Ce e demn de retinut este ca vei avea ajutor mare de sus si in vis ti se da si solutia:incredere mare in Cel de sus,in tine ;protectia pe care ti-o faci tu este ajutor inestimabil...Acest demon al fricii,al deznadejdii,poate sa cuprinda o mare masa de oameni,care se vor duce odata cu noroiul,cu necazurile si grijile;de retinut este ca daca treci de acest hop se intrevede o mare reusita...O ispita,o minciuna,frumos formulata,in aureola unui imens bine,va fi zdrobita si invinsa...Pericolul va fi de domeniul trecutului si va ramane,in consecinta,o amintire urata...
Nu uita,norocul va fi de partea ta,iar reusita aproape de tine.Nu lasa increderea sa piara,asculta-i glasul,caci vorbele ei vor fi placute tie.
Cat despre planul colectiv,ce poate fi mai sugestiv decat ce ai visat tu...
Poate fi criza prin care trecem cu totii,care va avea un al doilea val,poate fi imagirea unora,care va fi data in vileag...Off,pot fi atatea ..Dar,iata ca totul se va curata,adevarul va iesi la iveala,iar cei cu speranta si incredere vor razbi.Aceasta este trierea: cei cu spiritul curat si increzator nu se vor lasa invinsi.
Draga Adi,multumim pentru visul tau,un mesaj de speranta spre viitor.
Cu drag,Aura.

Gabriela2112
17-December-2010, 08:15 PM
Buna tuturor, eu va multumesc ca sunteti atenti la tot ce se scrie aici si din cand in cand va mai intoarceti la ce s-a scris si le verificati, in special Gepaco (observatorul sef :)).

adi-gj
18-December-2010, 10:55 AM
asa este gabriele si te mai asteptam cu alte postari.

AuraArua
18-December-2010, 03:30 PM
Am avut azi noapte,un vis frumos...O frantura din el:din casa mea,care era in sarbatoare dar si un teren de scoala,ieseau doi reni,blanzi,tineri,care au scos capul pe usa de la intrare,tematori si nerabdatori...Afara era o zapada luminoasa,alba,de un alb imaculat..Eu ii mangaiam pe crestete,iar ei parca asteptau binecuvantarea mea,pentru a pleca in lume...Aveau o coroana de coarne pe cap si se transformau-erau cand reni,cand o pereche frumoasa de cerb si caprioara...
Vin sarbatorile si acesti cerbi anunta ca e timpul sa facem o curatenie si in sufletele noastre,ca si in lumea materiala,in casa noastra...Cu sufletul curat,cu speranta in inima,sa ne pregatim prieteni,pentru sarbatoarea pe care spiritul deja a inceput sa o celebreze.
Cu drag,Aura.

adriana68
18-December-2010, 07:22 PM
As vvrea sa va povestesc ce am visat eu azi-noapte...Eram acasa, cu sotul meu, fetitza mea Ioana si cu prietena mea, Maria. La un moment dat aud oameni tipand: "cutremur! cutremur!"...eu parca nu simteam decat o usoara zgaltaire pe verticala. In jurul meu erqa prietena mea, sotul meu si fetitza disparusera, asa ca am vrut sa fug, dar prietena mea m-a oprit in pragul usii. Atunci am inceput sa simt cutremurul. Din pragul usii am observat - parca eru geamuri din sticla- celelate cladiri. S-a oprit pentru scurt timp cutremurul pe verticala si a inceput iarasi, dar intr-o miscare circulara, si foarte ampla. Vedeam unele cladiri unduindu-se, dar altele stateau nemiscate si in vis ma gandeam ca acelea au fundatia foarte adanca...Apoi parca s-a oprit cutremurul, au aparut sotul si fata-parca sotul plecase dupa fetitza, oricum, au aparut amandoi si ma gandeam sa intru pe internet, realizand ca telefoanele oricum nu functioneaza. In timp ce deschideam calculatorul, lumea striga:8,2 ata a avut cutremurul si 130...eu am inceput sa strig: a spus domnul Istrate ca va fi cutremur, a zis ca vor fi 2 si 130 de secunde! Asa a anuntat su d-nul Istrate...Apoi vroiam sa plec la mama sa ma asigur ca este bine...
Mi se pare suspect, caci am mai avut un vis premonitoriu, inainte de un accident, atunci am visat exact cifrele care insemnau ora accidentului
Doamne ajuta tuturor!
Adriana

Nae
18-December-2010, 07:57 PM
Laudat fie Isus!
Am avut azi noapte,un vis frumos...O frantura din el:din casa mea,care era in sarbatoare dar si un teren de scoala,ieseau doi reni,blanzi,tineri,care au scos capul pe usa de la intrare,tematori si nerabdatori...Afara era o zapada luminoasa,alba,de un alb imaculat..Eu ii mangaiam pe crestete,iar ei parca asteptau binecuvantarea mea,pentru a pleca in lume...Aveau o coroana de coarne pe cap si se transformau-erau cand reni,cand o pereche frumoasa de cerb si caprioara...
Vin sarbatorile si acesti cerbi anunta ca e timpul sa facem o curatenie si in sufletele noastre,ca si in lumea materiala,in casa noastra...Cu sufletul curat,cu speranta in inima,sa ne pregatim prieteni,pentru sarbatoarea pe care spiritul deja a inceput sa o celebreze.
Cu drag,Aura.Toate nuantele de alb se vad in visul tau!

monica65
18-December-2010, 08:05 PM
.......
Mi se pare suspect, caci am mai avut un vis premonitoriu, inainte de un accident, atunci am visat exact cifrele care insemnau ora accidentului
Doamne ajuta tuturor!
Adriana
Poate ar fi interesant sa ne spui daca se poate , visul premonitoriu cu accidentul cu cat timp innainte de a se produce a fost?.

erikaeli14
18-December-2010, 08:08 PM
buna seara,am visat o biserica din care eu adunam de pe pereti trandafiri rosii infloriti in vis stiam ca trebuia sa scot totul de acolo pt ca trebuia sa o restaureze societatea mea,biserica are picturi vechi si eu ceream proiectul sa il vad deoarece trebuia sa fie refacuta cum era cindva...cineva nu prea dorea acest lucru dar in visul meu stiam ca nu avea de ales..aveam un sentiment de bucurie..acesta a fost visul iar realitatea este ca eu am participat la licitarea de restaurare a bisericii stiu si ca din toate societatile au ramas doua ,a mea si inca una...adevarul ca am ceva emotii pina la raspunsul final...oare ce sa insemne visul meu?

AuraArua
18-December-2010, 08:34 PM
Draga mea,intelegi si singura,nu?
Eu as intelege ca vei avea o victorie si ca efortul tau,facut din toata daruirea,va fi rasplatit cu flori,la figurat.Pana si cerul te rasplateste.Sa dea Domnul sa ai reusita si eficienta in ce faci!
Cu drag.

adriana68
18-December-2010, 08:51 PM
Poate ar fi interesant sa ne spui daca se poate , visul premonitoriu cu accidentul cu cat timp innainte de a se produce a fost?.

Aproximativ 2 saptamani...Si erau si alte elemente comune visului care s-au dovedit reale. Ma refer la persoane.
Lumina, pace si iubire tuturor.

adriana68
18-December-2010, 08:55 PM
Totusi, cred ca a fost doar un vis. Oricum, cutremurul in vis era mult mai mic, mie nu mi se parea de 8.2...iar eu eram incredibil de calma.

AuraArua
18-December-2010, 11:55 PM
Draga mea,cred ca acel cutremur din visul tau se poate referi la o schimbare,care te priveste pe tine si pe prietena ta...Am remarcat ca familia ta nu mai era cu tine.Asta inseamna ca te viza doar pe tine...Visul se poate sa fie si premonitor si sa auzi ceva in acest sens...Cat despre schimbarea care va veni,poate fi vorba despre o reconfigurare a sentimentelor tale,o crestere sufleteasca fata de prietena ta...Te rog sa remarci ca ea te-a ajutat,in aceasta intamplare,incercand sa te apere....Sunteti multi care accesati informatii din astral cu privire la evenimente viitoare.Daca va fi vorba despre un cutremur,el nu va afecta foarte tare structurile vizate...
Ai incredere in intuitiile tale si in ingerii tai pazitori,care trimit semnale despre ce va fi,despre cum sa abordezi o situatie dar si despre "fata" adevarata a oamenilor si lucrurilor.Bravo tie ca ai o astfel de prietena!
Cu drag,Aura.

adriana68
19-December-2010, 12:52 PM
Multumesc, darag Aura pentru interpretare. As vrea sa te intreb daca ai si tu premonitii sau te pricepi la interpretarea viselor, caci am observat ca interpretezi usor un vis.... Ma intreb ce ar putea insemna cifrele 130 si 8.2...
Intr-adevar, multumesc ca am o adevarata prietena si suntem ca doua surori. Am avut acest sentiment amandoua din momentul in care ne-am intalnit. Parca regasisem o particica din mine, parca regasisem ceva pierdut. In afara de asta, destinele noastre pina sa ne intalnim aveau multe puncte comune, iar mama ei seamana leit cu bunica din partea mamei (care a decedat demult ). Cert e ca in momentul in care am cunoscut-o pe mama ei, am fost chiar socata - si eu si mama mea- de asemanarea in vorbe, gesturi, mod de gesticulare, de mers, etc.
Zi buna tuturor
Lumina, pace si iubire
Adriana

adriana68
19-December-2010, 12:52 PM
Multumesc, draga Aura...scuze de greseala

gepaco
19-December-2010, 10:31 PM
As vvrea sa va povestesc ce am visat eu azi-noapte...Eram acasa, cu sotul meu, fetitza mea Ioana si cu prietena mea, Maria. La un moment dat aud oameni tipand: "cutremur! cutremur!"...eu parca nu simteam decat o usoara zgaltaire pe verticala. In jurul meu erqa prietena mea, sotul meu si fetitza disparusera, asa ca am vrut sa fug, dar prietena mea m-a oprit in pragul usii. Atunci am inceput sa simt cutremurul. Din pragul usii am observat - parca eru geamuri din sticla- celelate cladiri. S-a oprit pentru scurt timp cutremurul pe verticala si a inceput iarasi, dar intr-o miscare circulara, si foarte ampla. Vedeam unele cladiri unduindu-se, dar altele stateau nemiscate si in vis ma gandeam ca acelea au fundatia foarte adanca...Apoi parca s-a oprit cutremurul, au aparut sotul si fata-parca sotul plecase dupa fetitza, oricum, au aparut amandoi si ma gandeam sa intru pe internet, realizand ca telefoanele oricum nu functioneaza. In timp ce deschideam calculatorul, lumea striga:8,2 ata a avut cutremurul si 130...eu am inceput sa strig: a spus domnul Istrate ca va fi cutremur, a zis ca vor fi 2 si 130 de secunde! Asa a anuntat su d-nul Istrate...Apoi vroiam sa plec la mama sa ma asigur ca este bine...
Doamne ajuta tuturor!
Adriana

...pari f preocupata sa nu se alarmeze lumea,dar bine ca ai relatat visul...restul e pt fiecare sa discearna / cifrele pot fi si legate de cutremur,ar fi prima optiune ! Ce sens are sa rastalmacim ?? Atata doar ca poate fi si altundeva,cum poate fi si aici...si oricum le stim din mesaje...si daca e in Marea Neagra undeva,se va simti probabil mai putin aici >> abia apoi ne vom astepta si la ceva aici ,ar fi ca un fel de marcaj !!

maria49
19-December-2010, 10:44 PM
In visul de azi noapte circulam cu metroul ,dar era de suprafata,am coborat si ca sa ajung la destinatie am trecut printr-o cultura imensa de legume ,rosiile erau puse pe araci eru pline de rod ,unele din ele erau deja rosii ,o alta cultura de ardei gras rosu ,erau cate 3/4 pe o tulpina ,eru de un rosu ff intens ,o cultura de castraveti pusi si ei pe araci ,apoi m-am oprit la o cabana de lemn unde se vindeau legume si am cumparat o jumatate de castravete si nu mai retin ce alta leguma sa-mi fac o salata .Totul era o imensa cultura de legume si toate de un verde crud si sanatoase .Ce poate sa vesteasca?Cu drag Maria49

white swan
19-December-2010, 10:55 PM
Cu tot respectul, cred ca o masa naturista sanatoasa.:)
Doi pensionari se plimbau prin Rai: pajisti verzi intinse, rauri de lapte si miere...la un moment dat el se intoarse spre consoarta si-i spuse cu suparare si repros: Cand te gandesti ca am fi putut fi aici de treizeci de ani! Dar tu nu: legume si fructe, sa ne hranim sanatos!

adriana68
19-December-2010, 11:09 PM
...pari f preocupata sa nu se alarmeze lumea,dar bine ca ai relatat visul...restul e pt fiecare sa discearna / cifrele pot fi si legate de cutremur,ar fi prima optiune ! Ce sens are sa rastalmacim ?? Atata doar ca poate fi si altundeva,cum poate fi si aici...si oricum le stim din mesaje...si daca e in Marea Neagra undeva,se va simti probabil mai putin aici >> abia apoi ne vom astepta si la ceva aici ,ar fi ca un fel de marcaj !!

Ma gandeam ca ar putea fi in alta parte , nu la noi, tinand cont ca vedeam unele cladiri unduindu-se mult mai puternic decat cea in care ma aflam eu...mai ales ca eram f calma, incredibil de calma ai linistita. Si cladirile pareau mult mai inalte decat cele de la noi si aveam o privire de ansamblu...Ciudat, vedeam si ce se intampla linga mine dar si ce era in departare...in mod normal, nu putem avea o vedere concomitenta si linga noi si mult mai departe...nu stiu daca m-am facut inteleasa, poate mai sunt oameni care au visat asa ceva; in mod normal nu putem avea asa o imagine... cladirile pareau in jur, in zare dar aveau pereti din sticla si erau mult mai inalte decat cele de la noi.

O seara buna tuturor
Lumina, pace si iubire
Doamne ajuta!

AuraArua
20-December-2010, 03:11 PM
Draga mea Adriana,este firesc sa simtiti una pentru cealalta aceasta atractie,din moment ce voi doua ati fost impreuna in viata astrala.Veniti de acolo,la aceasta intrupare pentru a va sprijini una pe cealalta,a va fi de ajutor,a va fi una alteia balsam pentru suflet.V-ati recunoscut,asta este misterul,asa cred eu.In viata venim nu numai pentru a consuma[plati,arde,trage] o karma dar si pentru a fi ajutor pentru cei cu care am interactionat candva...Similitudinile sunt si ele lesne de acceptat si constatat ,atata vreme cat proveniti din aceeasi familie celesta...Viata va va lamuri pana unde va merge aceasta uniune de suflet.Sa dea Domnul sa fie indelungata si permanenta,atat aici cat si in alte vieti.Poate ati fost si in alte legaturi,relatii,dar acum sunteti prietene...Este tare frumos,caci,ce poate fi mai pretios decat un prieten bun,la nevoie si bucurie.Prietenia si iubirea sunt fundamentele sufletului ,cu ele se manifesta in toata plenitudinea si frunusetea lui;eu consider ca astea sunt adevaratele valori,pe care trebuie sa le pretuim cel mai mult.
Cat despre cealalta intrebare a ta,cred ca baietii vor raspunde mai la obiect;ciferele pot insemna orice,in functie de ceea ce ti se transmite,dar si de ce ai vazut tu,ai auzit sau intelegi tu.Specialistii nostri,in fata carora ma inclin,te vor lamuri...
Draga mea,cu asa prieteni,esti bogata si gata de sarbatori.Sa fiti iubite amandoua si sa aveti multe lucruri frumoase de impletit si trait.
Cu drag,Aura.

AuraArua
20-December-2010, 03:16 PM
Maria,draga mea,nu stiu de ce dar visul tau imi inspira veselie.Dragoste de ordine,curatenie si mult elan.Ca si cum in mintea ta toate sunt ordonate,aliniate si gata de plecare,in linie dreapta,spre sarbatori.Draga mea,un post sanatos,cu alimente naturale,pot curata sufletul si usura spiritul,il fac sa se pregateasca de marea sarbatoare ce ne asteapta.Dincolo de inspiratie,vei primi multe vesti,multe si marunte,insa tare frumoase.
Visul tau este optimist,invita la curatenie interioara si la harnicie...
Este parerea mea si nu as vrea pentru nimic in lume sa pierd asa un festin,inspirat din piosenia unui suflet,ce si-a gasit drumul si merge pe el cu incredere...
Cu drag,draga mea.

maria49
20-December-2010, 05:59 PM
Multumesc draga Aura ,postul a fost destul de usor ,s-a mancat peste mult care l-am combinat facand bors si mai nou plachie cu ciuperci si ceapa ,este un deliciu,mai este ff putin ,voi merge la spovada si apoi la luat Sf.Impartasanie .Legumele visate le-am folosit in acest post ,in salate si zacusca pe care am pregatit-o in toamna .Tuturor va doresc in continuare post usor cu legume din gradina visului meu si Sarbatoarea Sfanta a Craciunului o vom astepta cu mult mai mare drag .Va imbratisez cu drag Maria49

gepaco
21-December-2010, 09:48 PM
Rose..seamana ?
http://www.google.ro/images?q=bonin+island&oe=utf-8&rls=org.mozilla:ro:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=QwMRTaiBAYSj8QPn8sWGBw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=2&ved=0CDcQsAQwAQ&biw=1135&bih=642
..a mai avut cine va flashuri sau vise cu insula tropicala/cutremur ??

dya
21-December-2010, 10:01 PM
visul de ieri noapte ma situeaza intr-o gara....foarte frumoasa,alba ,eleganta,curata ...in care opreau diverse trenuri-nu ca cele care le stim cu totii,ci curate si frumoase-.Eram cu sora mea care nu se simtea bine si ii spun sa se aseza pe o banca sa astepte trenul nostru si eu ma indepartez putin sa verific ceva....intre timp tot opreau trenuri in acea gara si ea ma intreba ""nu urcam?"" nu inca,ii raspundeam,nu e trenul nostru! al nostru e mai altfel ,mai special...ai rabdare!,acest lucru se mai intampla de cateva ori si are loc aceeasi conversatie.Sorei mele i se face un pic rau si cineva ii pune o perfuzie mica ,cu un ser alb,ea ma intreaba cine este si ce imi face? eu ii spun sa stea linistita ca e bine si asa trebuie! Soseste un tren frumos cu etaj si eu o iau de mana, aruncand perfuzia si-i spun""acesta este,hai sa urcam! Trenul porneste usor dar.....dupa cativa metri se ridica si zboara !!!!!! ....asa s-a terminat si visul!Ce poate sa insemne?

sandy76
21-December-2010, 11:47 PM
-In visul de azi noapte, ajung la gara si astept autobuzul sa plec la munca, si, ca de obicei il pierd (adica : pierderea autobuzului se repeta ca in scena cu omul care este prins intr-o bucla temporala si repeta pasi de fiecare data ) Ma decid sa merg pe jos, merg ce merg si raman fara pantofi, continuu in picioarele goale si il intalnesc pe mustaciosul de la grupul Voua (acum mai mult il vedem in reclame) si ii cer niste incaltari, dar pe jos erau raspandite haine apoi spune ca vrea sa-mi dea pantofii lui. -Ce ma intriga totusi este visul care are aceasi actiune, de 2 sau 3 ani.

gepaco
22-December-2010, 12:59 AM
...sandy,visul nu stiu ..dar forum zice ca e ziua ta,asa ca La multi ani !

soricel
22-December-2010, 12:46 PM
Ei...draga Dya, visul tau se refera la aspiratiile tale, idealul tau de viata, "drumul" ce urmeaza sa-l parcurgi, drum binecuvantat de Dumnezeu, fara obstacole dar care presupune o "asteptare" mai indelungata. Sora ta te insoteste in acest drum si, dupa parerea mea, se va confrunta cu o boala in viitor. Dumnezeu sa fie cu toti!

soricel
22-December-2010, 12:55 PM
Draga Sandy76, dupa mine visul tau repetitiv pare a evidentia o neimplinire, o etapa pe care ai pierdut-o, un moment dificil (de criza interioara), un "drum" ratat, cu multe obstacole. Pentru a depasi aceste obstacole ai nevoie de ajutor, de sprijinul unor oameni straini. Doamne ajuta!

soricel
22-December-2010, 01:03 PM
Sandy76, multa lumina de la bunul Dumnezeu in drumul tau pentru a deslusi meandrele si un sincer si calduros la multi ani. Dumnezeu sa fie cu toti!

dya
22-December-2010, 01:22 PM
multumesc frumos ,Sandy!Doamne ajuta!

A.Mot
22-December-2010, 03:08 PM
S-au produs deplasari ale constructiilor in timpul cutremurelor recente din Iran si Japonia?

Gabriela2112
22-December-2010, 03:57 PM
Buna tuturor, dupa mai multe razgandeli m-am hotarat sa va spun cand cred eu ca se va produce marele cutremur. Eu cred ca va fi primavara sau vara, este doar o parere si eu pot gresii. Daca va mai aduceti aminte ca acum aprox. 2 luni am povestit aici un vis pe care-l avusesem si in care ma aflam in fata unei biserici (manastire din Bucuresti) in reparatii dupa marele cutremur (actiunea visului se petrecea la inceputul toamnei) si va spuneam ca tineam in mana o brosura in care apareau imagini color ale bisericilor din toata tara, asa cum aratau inainte de cutremur, si-mi apareau flesuri cu ele cum aratau dupa cutremur. Saptamana trecuta a trebuit sa-mi cumpar un bilet de autobuz si stand la coada, in fata ghiseului de bilete, am fost socata sa descopar in geam, pusa la vanzare, o brosura cu biserici din tara, foarte asemanatoare cu cea din visul meu. Mi s-a ridicat parul maciuca pe cap cand am vazut brosura. Asa ca eu cred ca in iarna asta nu o sa se produca marele cutremur, asta in cazul ca Dumnezeu nu se supara prea tare pe noi, din cauza pacatelor noastre, Doamne ajuta ! Cu drag, Gabriela.

gepaco
22-December-2010, 04:13 PM
Gabriela 21.12 ...undeva in Hawaii cred ca e inca 21,asa ca La multi ani!...pt "parere" te felicit si multumesc ca te-ai gandit sa linistesti lumea care citeste pe aici..adevarat ca vara e mai bine ..e mai cald si poate omul sa stea afara in cort si pana toamna/iarna sa se rezolve cate ceva...poate cineva va deschide si un topic cu"Momentul ideal pt un cutremur mare "...cred totusi ca la cata distrugere risca sa fie...vor trece luni si ani poate pana incep reparatii la biserici ...remarc doar ca ai vazut ceva DUPA si parea sa fie toamna / poate fi si dupa 1 an sau 2.Cel mai interesant este momentul cand ai vazut brochura...aceea e cheia !!

Gabriela2112
22-December-2010, 07:26 PM
Gepaco iti multumesc pentru urari si-ti doresc tot binele. In vis stiam ca marele cutremur se petrecuse cu cateva zile sau saptamani inainte (deci, de curand), iar frunzele arborilor erau aproape in totalitate galbeni (cam in octombrie, sfarsit de septembrie, in functie de specie), iar afara era caldut, parca simteam razele soarelui incalzindu-ma. Daca ma intrebi cand ma uitam in brosura, era chiar atunci in septembrie - octombrie, pentru ca eu venisem sa vad biserica, cat a fost de afectata, pentru ca era importanta pentru mine, dar si pentru altii.

gepaco
22-December-2010, 07:49 PM
ms,Gabriela...trebuie totusi sa subliniez ca e posibil sa fi fost scenariul unui "fost" cutremur din anul acesta care s-a "amanat"...am mai spus ca se pare ca au fost cateva..... "Saptamana trecuta a trebuit sa-mi cumpar un bilet de autobuz si stand la coada, in fata ghiseului de bilete, am fost socata sa descopar in geam, pusa la vanzare, o brosura cu biserici din tara, foarte asemanatoare cu cea din visul meu. Mi s-a ridicat parul maciuca pe cap cand am vazut brosura."...aceasta este cheia cred eu....prima parte a visului a fost mai demult,confirmarea acum o saptamana pare fortuita si merita atentie...Nu-mi permit sa insist dincolo de acest punct,voi conclude ca teoretic ..si concluzia ta poate fi valabila...

Gabriela2112
22-December-2010, 08:02 PM
Gepaco, sper sa ai dreptate si Dumnezeu sa amane inevitabilul intr-un moment al anului in care noi sa fiim mai pregatiti sufleteste si trupeste, Doamne ajuta !

AuraArua
22-December-2010, 08:56 PM
Draga mea Dya,pe langa ce ti-a spus Soricel,cred ca o parere in plus nu poate sa strice.In 3 D,eu cred ca sora ta va avea nevoie in curand de prezenta si participarea ta afectiva pentru a trece printr-un moment mai dificil...Se pare ca vindecatorul real vei fi chiar tu,cu iubirea si vorbele tale de incurajare.Este posibil ca ea sa se afle intr-o faza mai delicata si sa aiba nevoie de un prieten,pe umarul caruia sa se sprijine.Acest prieten esti tu,care incerci sa ii arati adevarata realitate,dincolo de aparente.Chiar daca viata este grea si dura,o sansa exista,dupa colt,pentru fiecare.Sigur,nu trebuie sa uitam sa Dumnezeu ne da ceea ce ne trebuie nu ceea ce vrem,pentru cresterea noastra spirituala,pentru arderea karmei.Rolul tau va fi acela de a-i arata aceasta realitate,de a o face sa inteleaga ca fiecare are steau lui norocoasa si ca ce e bine pentru altul,nu e bine pentru ea..In final,cu ajutorul tau,nepretuit va reusi sa treaca un obstacol,gratie tie.
In celalalt plan,subtil,tie ti s-a aratat legatura indisolubila care exista intre voi...Se pare ca ati venit una pentru alta,ca aveti un drum comun in viata de parcurs si ca ea este cea cee are multe de invatat ,spiritual,de la tine.Ati venit in aceasta viata pentru a va ocroti reciproc,si destinul vostru se va impleti mereu,pana cand va trebui sa plecati.Si "dincolo" veti fi impreuna,legate prin aceleasi afectiuni si pretuiri,ca aici.Soarta va pregateste lucruri bune,asa,ca pentru sufletul vostru,iar acel tren va va duce intr-un loc asemanator raiului.Pot spune ca meritul este al tau,ca esti ca un fel de mama spirituala pentru sufletul surorii tale,de care ai gria sa nu fie ciobit,nici macar un milimetru.Draga mea,acel tren frumos,va fi spre o viata si mai buna si mai frumoasa,unde sufletele voastre vor cunoaste armonia divina si deplina.
Cu drag,Aura.

AuraArua
22-December-2010, 09:16 PM
Draga Sandy,dupa parerea mea,acum este momentul ,biologic si astral cand iti gasesti drumul in viata,cand te definesti ca mentalitate si spirit.Nu ai cum sa iei acel autobuz,inca,pentru ca trebuie sa dai piept in piept cu viata.Nimic nu se va amana in viata ta,pentru tine pana cand singur nu vei intelege niste lucruri.Sigur,este usor sa spui din afara asta,insa asa este la toti.Nu stiu care iti este varsta,nici nu trebuie sa ne spui,cert este ca te afli de catava vreme la momentul reconfigurarii interioare...De aceea nu reusesti sa pleci mai departe.Visaul tau este un semnal de alarma,obstinant,care iti transmite ca trebuie obligatoriu sa iti gasesti drumul in viata,viata interioara dar si exterioara si ca tu si numai tu vei trece prin ea,prin situatii ,prin tot.Sigur,este logic ca ai luat-o pe jos,in aceasta perspectiva,caci deja inconstient,in subconstient esti pregatit pentru a face fata marilor transformari.Poate ca it lipseste curajul asumarii,al incercarii...cine stie,numai tu poti face o introspectie reala...Dar,in drumul tau se vor ivi situatii in fata carora va trebui sa iei o pozitie anume,pentru a putea evolua ,afectiv si efectiv.Planurile tale,chiar daca acum nu sunt conturate,vor prinde viata,si ,asa cum zice si Soricel,multi vor fi in jurul tau,care sa iti intinda mana...Un model in viata,este doar un model.Deci,nu incerca sa fii ca altii,cauta si te defineste,priveste in tine,in interiorul tau,luand ce este bun si in spirit de emulatie de la altii,adaptand la tine.Dar,visul tau iti vorbeste si te indeamna la o introspectie ,la o concluzie: fii tu.Asa cum simti,pe propriile tale picioare sufletesti,spirituale si chiar materiale.Asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa iti castigi painea singur,probabil ca o faci de mult vreme,cat ca sa ai curajul asumarii deciziilor tale,chiar daca se vor dovedi mai putin viabile pe parcurs.
Sandy,dupa parerea mea,acest vis te striga de ani de zile,te trage de maneca si iti spune:fii tu,ai curaj,mergi pe drumul tau,si tot ce e in jur sa fie trecut mai intai prin filtrul propriu.Astea toate trebuie intampinate,trecute acum,nu mai tarziu,caci este momentul tau astral.
Cu drag,Aura.
La multi ani,draga Sandy,la multi ani curajosi si cu noroc!

soricel
23-December-2010, 09:19 AM
Ieri, vazand la PRO TV groapa de la Ocnele Mari, mi-am amintit de visul lui Adi postat aici - acela in care alerga prin galerii subterane, invadate de apa si de sobolani. Ce parere aveti stimati colegi?
Doamne ajuta!

soricel
23-December-2010, 09:32 AM
Acesta este visul lui Adi la care m-am referit anterior - "In aceasta noapte am avut un vis destul de ciudat , umblam prin galerii de mina , si cautam sursa unei lumini difuze , venita parca de jos, din adincuri , colegii i-mi strigau sa ies si eu parca ma afundam mai mult in acele galerii , care incepeau sa semene mai mult cu venele mele , int-un loc am dat de ginganii , ca acei carabusi mincatori de carne si ma urmareau , obligindu-ma sa maresc pasul , au aparut sobolanii , care mincau acele ginganii care le simteam ostile , dint-ru perete a inceput sa curga lava , rosietica si foarte calda , atunci am inceput sa urc , in fuga pe alt drum decit pe cel pe care venisem. auzeam glasurile ce ma ghidau parca , strigindu-ma , mereu , colegul care era cu mine se pierde de mine , luind-o pe alta galerie , si mai tirziu il aud urlind de durere. vad lumina si ma reped inspre ea , afara , la lumina noptii, pe o masa , colegului care a fost cu mine , i se facea o operatie , el fiind inrins pe acea masa , si am vazut cum i sa desfacut umarul drept si i sa indepartat , ca la o disectie , spunind ca este mai bine asa , si ca va trai, cu toate ca va fii fara mina. M-am cutremurat , eu fiind bine , doar cu goange si musculite multe , ce luceau in bataia lunii pe salopeta mea. Eu de fapt lucrez la suprafata si nu am nimic de a face cu subteranul. daca apar noutati , in acest sens va v-oi tine la curent . o zi buna, cu dragoste si pace."

maria
23-December-2010, 10:03 AM
Buna ziua dragii mei,m-am tinut departe de a scrie in acest topic dar visul de asnoapte m-a bulversat rau de tot ,se facea ca in noaptea de 27 spre 28 dec.,in jurul orei 3 noaptea va fi cutremur mare .Am vazut praf mult,ambulante,morti,orasul nu l-am putut deslusi dar deasupra unui bloc daramat,un barbat cu barba alba ,dadea din mana si spunea :,,CE V-AM SPUS EU,DECAND VA ATENTIONEZ?,,
Sper din suflet sa fie numai un vis de noapte ,Doamne ajuta!

soricel
23-December-2010, 10:07 AM
Draga Maria, poate vei afla de moartea cuiva (poate). Dumnezeu sa fie cu toti!

soricel
23-December-2010, 10:12 AM
Mii de scuze, in postarea mea anterioara era vorba de orasul Ocna Muresului din judetul Alba (nu de Ocnele Mari).

dya
23-December-2010, 11:58 AM
Multumesc,Aura,asteptam cu nerabdare raspunsul tau! mi-a mai spus cineva demult ca eu si sora mea suntem suflete pereche(daca e corect spus) din cauza aceasta eu,am mereu tendinta sa o protejez ,sa am grija de ea,desi are o varsta!chiar si in vise mereu (cand o visez) o apar sau am grija de ea! Iar in realitate chiar si destinele noastre si toate lucrurile prin care am trecut sunt foarte asemanatoare!
Aseara mi-a spus ca ar dori sa stam la ea(ea pleaca de sarbatori)ca ar fi mai linistita si noi in siguranta! e prima data cand spune acest lucru....nu are o explicatie""de ce""!

gepaco
23-December-2010, 12:08 PM
dya,sufletul ei stie insa...si nu e nevoie de explicatie rationala..sper sa acceptati.

dya
23-December-2010, 12:40 PM
nu i-am cerut o explicatie rationala,am vrut mai mult sa imi spuna ce simte in sufletul ei:teama ,neliniste...,eu de obicei cand spun asa ceva ma bazez pe instinct,si explic ce simt in suflet..!oricum eu as accepta invitatia,pentru linistea ei dar nu depinde de mine(numai de mine),am familie si e greu cu mutatul chiar daca e vorba de o saptamana si de max 1km!!

maria
23-December-2010, 02:55 PM
http://www.antena3.ro/romania/vreme-de-primavara-in-ajunul-craciunului-la-resita-au-fost-13-grade-celsius-115623.html
Vreme de primavara cu doar doua zile inainte de Craciun. Termometrele au aratat azi-noapte 13 grade Celsius la Resita. Meteorologii spun ca sunt putine sanse ca de Craciun sa ninga sau sa scada temperaturile.
Care isi aduce aminte de cand Dl. Istrate a fost la OTV,cred ca-si aduce aminte ca spunea ca vremea ar fi de 12-13 grade,intre doua sarbatori religioase [CRACIUN-SF.STEFAN]cazul nostru,copii in vacanta.
Cititorii pot consulta direct in cartea mea ,,Romania si lumea in timp,,ed 2,la pag 394,mesajele din 02.08.02 si 20.01.03 in care se precizeaza cand se poate produce un cutremur de Paste,de Inaltare,sau de Craciun .
Apara Doamne acest popor greu incercat .Doamne ajuta!

gepaco
23-December-2010, 03:14 PM
Buna ziua dragii mei,m-am tinut departe de a scrie in acest topic dar visul de asnoapte m-a bulversat rau de tot ,se facea ca in noaptea de 27 spre 28 dec.,in jurul orei 3 noaptea va fi cutremur mare .Am vazut praf mult,ambulante,morti,orasul nu l-am putut deslusi dar deasupra unui bloc daramat,un barbat cu barba alba ,dadea din mana si spunea :,,CE V-AM SPUS EU,DECAND VA ATENTIONEZ?,,

...am notat visul maria, multumiri...cu atat mai mult cu cat e ziua lui soacra mea atunci...sa fie primit !!
http://news.yahoo.com/video/world-15749633/23581039

AuraArua
23-December-2010, 05:11 PM

Draga mea Maria,bine ai venit aici!
Ma incumet si eu sa iti spun parerea mea:visul tau pare a fi premonitor dar din lectura lui inteleg ca nu va fi ceva la noi.O sa auzi de un cutremur,in alta parte,undeva unde el este deja scris sa se intample...Va fi asa cum ai vazut tu,un eveniment destul de maricel,care va antrena multa lume in actiune...Ce remarc eu in visul tau este ca pentru aceia,zarurile au fost aruncate si doar o credinta mare si profunda mai poate schimba ceva,aplanand sau anuland totul.Ma gandesc la asta pentru ca acel profet care ti-a aparut tie in vis are si puterea,sugerata,de altfel,de a schimba destinul oamenilor...Sa avem incredere ca nu va fi nimic,pana la urma si ca totul va ramane o amintire,a ta,un vis de noapte.Cat despre date,vom fi atenti si,ma gandesc,ca poate vor avea doar pentru tine personal o conotatie aparte.Oricum,o schimbare se va petrece undeva,printre cunoscutii tai,iar tu vei lua cunostinta despre asta..Poate ca acea data la asta se refera.
Cu drag,Aura.

AuraArua
23-December-2010, 07:49 PM
Sa iti spunem de pe acum La multi ani!.Si sa ai spor in toate,noroc si zile frumoase....Iar langa noi sa vii cat mai des.
Cu drag.

maria
23-December-2010, 07:51 PM
Draga Aura,multumesc pt interpretarea ta ,asa cum spui si tu ,sper sa nu fie decat un ...vis ,dar parca prea era totul real ,realitatea ca mi-a adus f mult aminte de 4 Martie 77.Doamne ajuta si tuturor Sarbatori fericite ,cu drag ,Maria.

gepaco
23-December-2010, 08:52 PM
gepaco! Atunci e si ziua mea...cinic (referitor la soacra), toate cele bune!...zambesc,inca...

..si eu te felicit si-ti urez La multi ani !...poate ne luam cu altele si uit ..Sa ai parte de sanatate si tot ce doresti, dar sa fim totusi atenti ca nu par timpurile sa fie linistite ,de loc..

Rose
25-December-2010, 08:03 PM
Buna seara dragii mei, ma bucur sa va regasesc din nou in zi de Craciun.
Ati fost cuminti? A venit mosul cu daruri?
Cum v-ati trezit in aceasta dimineata? De ce va intreb? Pentru ca v-am adus daruri din astral ..
Cum asa? Hai sa va povestesc.

Se facea ca am fost prezenta cand se faceau mari pregatiri. In locul in care am ajuns am vazut enorm de multe torturi care stateau in asteptare. Fiecare tort avea 2 etaje si pe deasupra parea martipan de toate colorile. Adica fiecare tort avea o singura culoare.
Am intrebat pentru cine sunt si mi s-a raspuns ca sunt pregatite pentru cei ce aveau sa ajunga acolo. Fiecare persoana avea voie sa-si aleaga doar un singur tort, de o singura culoare. Am continuat sa intreb si raspunsul a fost ca in acea noapte fiecare tort avea rol vindecator, fiecare culoare corespundea fiecarei chakre, iar cel ce alege culoarea care crede ca i se potriveste cand il va primi se va vindeca pt totdeauna.
Parea ca se ofera o sansa unica in aceasta perioada, un dar unic si minunat ... pentru ca nu intamplator bunica mea imi povestea de cand eram copil ca de Craciun se deschid cerurile ..

Rose

adi-gj
25-December-2010, 10:05 PM
buna sera dragilor , ca iata intre timp a trecut spre seara prima zi de Craciun. in ultimul meu vis , am fost in gradina maicii domnului unde citiva oameni sadeau flori si puneau pomi... spuneau ca se pregatesc pentru nare SARBATOARE SI TREBUIE SA FIE TOTUL CURAT. UNUL DINTRE EI PARCA SCUTURA UN CAPAT DE GRADINA dAR MAI MULT IN JOACA SI ASA USOR... APOI AM VAZUT CUM SE DESCHID PORTILE SI PE ELE IES SPRE OAMENI VISE SI IMPLINIRI DE TOATE FELURILE.. LA CELE MAI INTIME DORINTE... GINDURI DE BINE SI GINDURI DE LUMINA . Iar mai ca noastraa ridea , spunind ca meritam si noi pitina liniste...
cu dragoste si pace.

Rose
25-December-2010, 11:04 PM
... APOI AM VAZUT CUM SE DESCHID PORTILE SI PE ELE IES SPRE OAMENI VISE SI IMPLINIRI DE TOATE FELURILE.. Iar maica noastraa ridea , spunind ca meritam si noi pitina liniste...

Uite ce frumos se leaga visul tau de al meu draga Adi, vis in care am vazut cum sunt pregatite darurile de Craciun pentru fiecare.

Rose

Carmenita
25-December-2010, 11:12 PM
Da, foarte frumoase ambele vise..se vede faptul ca sunteti "alesi". Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Rose
25-December-2010, 11:35 PM
Da, foarte frumoase ambele vise..se vede faptul ca sunteti "alesi". Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Draga mea.. toti suntem alesi..inclusiv tu cand ai ales sa te nasti in aceasta viata.
Rose

AuraArua
26-December-2010, 12:21 AM
Draga mea Rose,daca din batrani se spune asa,se cheama ca stiu ei ce stiu.In zile de sarbatoare cerurile se deschid si nu numai dinspre ei coboara harul ceresc,ci si de la noi urca spre ei vibratiile puternice ,curate si pure,efluviile de iubire si prea plin.Si,pentru ca tot universul e in sarbatoare se fac si daruri.Acolo era o petrecere mare,la care tu ai vazut darurile pentru sufletele noastre.Cei care au sufletul curat si se pregatesc cum se cuvine pentru semnificatia acestor sarbatori,au un plus de ...vibratie,de energie in inimile lor.Pentru ei,pentru cei ce cred si nu si-au pierdut speranta,pentru ei,cei care cred ca maine e o zi la fel de frumoasa ca si astazi,pentru cei ce inteleg darul vietii dar si al trecerii dincolo,pentru ei sunt aceste daruri.Sufletele au acum un privilegiu,sa primeasca un dar divin.Sufletul stie ce ii trebuie purtatorului sau si il rasplateste cum se cuvine,alegand culoarea potrivita,pentru vindecare.Se stie ca fiecare chakra este "responsabila" cu un anumit "sector" din trup.De aceea sufletul se duce si alege ce bucurie[vindecare] sa ii faca gazdei sale.Repet,este vorba despre cei care prin puritatea lor s-au ridicat pana la dreptul de a primi acest dar.Asa ca,draga mea,tu ai vazut aceasta petrecere ,unde dar din dar s-a facut rai.
Nu mi-as fi imaginat ca se poate visa asa ceva.
Esti minunata,draga mea Rose...Ma gandesc cate suflete nu au adus acasa daruri...De inima,de dragoste,de dor,...
Cu drag,Aura.

adi-gj
26-December-2010, 09:33 AM
Regal de vise si de dragoste de semeni... In aceasta noapte a fost plecat peste pamant, departe sa vad ce mai fac oamenii si multi plingeau , unii de boli atlii de foame si cei mai multi de neputinte , se chinuaiau singuri in neputinta zilnica , unii fara case , altii fara bani, altii fara speranta , doar in locurile sfinte ale lumiii se ridicau focuri si coloane de lumina , incercau sa deschida umbra de rau si ura pusa peste lume. si se deschideau cintecele spre ceruri si rugaciunile spre cei carora le sint sdresate ,lasind in urma lor dire lungi de binete si voie buna .iar gindurile de bine spargeau bezna... cei fara speranta primeau din vise putina mingiiere si vedeau ca acolo sus cineva mai mare si mai vechi ca noi ,maingiia fulgerarea sufletelor greu incercate...Pentru o clipa am vrut sa raman intre cei ce dau lumina si sa nu mai vin aici , in durerea zilnica, dar totul este facut spre indrumarea si spre cunoasterea noastre asa ca am venit repede sa-mi fac lectia de lumina spre oameni , cei care asteapta aceasta baie binecuvintata de speranta si de dragoste ... Craciun Fericit frati ai mei si ai nostrii , orict de grea vi se va parea viata vazuta din perspectiva zilei actuale ,,, nu disperati, ca Maica Domnului mine ride cu noi si la noi ... zorii noii omeniri bat la use... cu dragoste si pace.

viorica
26-December-2010, 12:16 PM
Adi ,cuvintele tale ne mangaie sufletul ,ne da putere si aripi .

maria49
26-December-2010, 03:57 PM
Buna dragii mei ,in seara de 24spre 25 dec. dupa ce am vizionat slujba de la Mitopolie si ce a mai fost pe tv ,m-am dus la culcare si in vis m-a trezit un bocanit puternic ,am deschis fereastra si la blocul vecin doi barbati se chinuiau sa dea o gaura in perete.Am stigat la ei si i-am intrebat ce i-a apucat in miez de noapte sa bocane ,mi-au raspuns ca trebuie sa scoata o conducta ,mi-am continuat somnul si a inceput sa se zgltaie patul cu mine ,la inceput mai usor ,m-am ridicat si mi-am trezit baiatul si sotul spunandu--le ca este cutremur ,m-am postat sub o granda timp in care il intreb pe baiat ca nu mai vad tv pe masa ,era deja pe jos ,iar blocul se zgaltaia tot mai puternic ,a durat ff mult si o imporam pe Maica domnului sa-l opreasca ,era tot mai puternic .Dupa ce a trecut cutremurul a inceput sa curga apa din tavan si mergand din camera in camera sa vad ce se intampla pe hol am fost intampinata de un sobolan care alerga cand spre use de afara cand in casa ,am stigat la baiat ,imi spune ca l-a vazut si el ,apa curge pentru ca se fisurase conductele de la cutremur ,dar acum eram intr-o alta casa ,am urcat cateva trepte si am ajuns intr-o camera ,iar cand m-am apropiat de use mi-am zis ,aici nu am mai fost de cand m-am mutat ,am deschis usa ,iar inauntru am fost intampinata de o gaina pestritata s-a repezit in zbor spre mine ,am barat-o cu mana dreapta ,a cazut ,am prinso cu mana dreapta de gat si cu mana stanga de picioare.Cum o strangeam de gat sa o omor ,imi stiga :Nu ma omara ca-ti spun tot ,sunt trimisa de doua femei (Dsi V) ,le-a rostit numele ,te invidiaza ca tu ai si ele nu ,i-am rupt gatul si l-am aruncat intr-o hazna ,iar o voce imi spune :nu-i place acolo ca e mizerie si m-am trezit ff speriat ,atat datorita cutremurului cat si al gainii care nu stiu daca trebuia sa visez asa ceva dupa 6 saptamani de post si rugaciuni..Cutremurul s-a produs dupa miezul noptii.Ma puteti ajuta sa-i inteleg mesajul? Multumesc mult ,cu tot dragul Maria49

AuraArua
26-December-2010, 08:45 PM
buna sera dragilor , ca iata intre timp a trecut spre seara prima zi de Craciun. in ultimul meu vis , am fost in gradina maicii domnului unde citiva oameni sadeau flori si puneau pomi... spuneau ca se pregatesc pentru nare SARBATOARE SI TREBUIE SA FIE TOTUL CURAT. UNUL DINTRE EI PARCA SCUTURA UN CAPAT DE GRADINA dAR MAI MULT IN JOACA SI ASA USOR... APOI AM VAZUT CUM SE DESCHID PORTILE SI PE ELE IES SPRE OAMENI VISE SI IMPLINIRI DE TOATE FELURILE.. LA CELE MAI INTIME DORINTE... GINDURI DE BINE SI GINDURI DE LUMINA . Iar mai ca noastraa ridea , spunind ca meritam si noi pitina liniste...
cu dragoste si pace.

Draga Adi,desi cu intarziere,iti raspund la frumosul tau vis,care se completeaza minunat cu cel al lui Rose.Ceea ce ai vazut tu este o mica imagine-cadou,facuta tie[un suflet curat] de Maica noastra .Mesajul este inaltator dar si demn de luat in seama,dupa parerea mea: traim intre oameni,asa ne-a dat Dumnezeu noua viata ,sa o traim intre oameni,si avem o datorie,aceea de a duce mai departe invataturile Domnului nostru.Invataturile Lui sunt simple,sunt insusi codul bunei convietuiri si al bunului trai,al iubirii.Legea universului functioneaza , indiferent daca noi o vedem sau nu ,daca noi o acceptam sau nu.Daruind iubire si dragoste de viata,de tot ce e curat si placut,armonios,raspandim in jur lumina noastra,energia noastra benefica,care are o valoare de "samanta" aici.Nu avem altceva de facut decat sa ne iubim si sa incercam sa facem lumea un loc mai bun...Daca implinim aceasta mostenire,harul nostru ,darul nostru,caci suntem daruiti de la Dumnezeu cu aceasta putere,vom transforma ,noi insine,pamantul intr-o Gradina...Maica Domnului,in bunatatea ei,ne-a aratat iar calea,printr-un suflet ca al tau..Nu toata lumea primeste mesaje ca voi,Rose,Adi...Cei curati la suflet,cei care rezoneaza cu astralul superior,acolo unde totul este energie si informatie curate,aduc ,din fericire,astfel de vesti ,bune si incurajatoare...Aceasta gradina,acest colt de rai sta in putinta oricui..Totu este sa vrem, sa credem ,sa aplicam...Oare vrem,oare credem,oare ne-am pastrat speranta?
Datorita unor spirite inalte,ca ale voastre,ne readucem aminte ,la zile de sarbatoare,ca totul in jurul nostru este in stransa legatura cu alte dimensiuni,ca legaturile cu cerul exista,functioneaza,ca cei de acolo ne iubesc si ne vegheaza...E oare atat de greu sa vrem sa fim un tot,o suprema armonie,o muzica a universului,a pamantului?
Multumesc si tie,draga Adi,pentru mesajul inaltator pe care ni-l daruiesti...
Lumea celor curati la suflet,a celor care iubesc oamenii se intinde,usor-usor...si capata culoare,consistenta,viabilitate...
Cu drag,Aura.

AuraArua
26-December-2010, 08:52 PM
Adi,draga,la al doilea vis am vazut ca el se leaga de primul tau vis.Un mesaj primit de tine ,ca o explicatie a ceea ce TREBUIE sa fie acei oameni care au o anume misiune-sa ajute,sa indrume,sa ii invete pe altii sa spere,sa vada viata si din alte unghiuri...Asa este,frate draga,lumea este asa cum este,noi facem parte din ea,cu bune,cu rele...Dar,peste toate,suntem datori sa o petrecem,sa o invatam,sa ne ducem karmele...Si ce bucurie cand omul a inteles ca dincolo de durere si nevoi mai exista o perspectiva,o perceptie...Mareata,frumoasa,reala...Catre aceasta perceptie sa ne indreptam si noi,caci dincolo de toate ramane sufletul,care trebuie sa se indrepte catre lumina...Lumina dai,lumina primesti...Adi,parca ai fost la un scurt instructaj,de urgenta,cu un bonus de sarbatori...
Cu drag,Aura.

AuraArua
26-December-2010, 09:03 PM
Maria,draga mea,tu tot visezi cutremur de la o vreme.Dincolo de planul personal,care iti spune sa fii tare atenta de acum,ma intreb daca nu cumva este o atentionare chiar,de cutremur.Se poate sa fie premonitor si sa avem parte la noi de unul mai "taricel"...Cert este ca urmeaza o mare schimbare in viata noastra[poate cutremur,poate alt eveniment] care,insa se soldeaza cu o depasire a situatiei,de catre noi...Faptul ca tu ai fost puternica si ai stiut cum sa actionezi ma indreapta spre doua directii,concluzii:esti o persoana care nu se da batuta usor,care stie sa actioneze cu sange rece,in fata evenimentelor si tot ce se va intampla este de natura sa fe depasit,prin o buna orientare,decizie promta si luciditate...
In planul personal,insa,grija mare de acum...Poastul ti-a ascutit niste perceptii,informatiile sunt primite dintr-o anumita zona a astralului..,astfel ca de acolo primesti si o mare atentie si dragoste,pentru tine si ai tai.
Draga mea,multumim pentru vis,el ne poate fi un reper important,pentru viitor.Vom fi atenti pe mai departe,vom vedea ce va fi.
Cu drag,Aura.

PS-cu cat te indrepti spre lumina ,cu atat ispita lor este mai mare...De aici si astfel de vise.Sunt o incercare...Daca le cedezi,pierzi.Nu ceda , Maria,mergi pe drumul tau ,frumos,pe care ai inceput sa il parcurgi.Vointa si credinta sa iti fie aliati de nadejde.

adi-gj
26-December-2010, 09:37 PM
Multumesc mult Aura draga pentru decriptarea visurilor mele,, aici as putea sa raspund si MARIEI , CUTREMURUL VAZUT DE TINE , ESTE DESTUL SA FIE IN VIATA TA , DESTUL DE ZBUCIUMATA care se va veda abia dupa 3 ian cind se va relua de catre unii serviciul. pina tunci problemele dezi si de sfirsit de an.
Iar in primul vis cred ca sa sesizat acel mic sau acea mica miscare telurica de la noi din tara.. cu coltul gradinii scuturat ... vedeti visul... deci fara pericol mare pentru noi... si tot acolo apare si timpul acesta cald , ca o bucurie data de maica noastra , ginditi-va ce ar fi insemnat geruri si frig in aceasta perioada , citi ar fi degerat si citi ar fi avut craciun greu. dar asa cu o perioada calda , sau bucurat toti oamenii, ce va fi ulterior si, om vedea... dar nu cred ca va fii chiar asa de rau. iata transpunerea visurilor mele in fapt .. vedeti Ce se intimpla prin lume si pe linga noi...

maria49
27-December-2010, 09:13 AM
Multumesc draga Aura si Adi penru incurajari ,am sa tin cont de sfaturile voastre ,nu-mi pot fi decat de folos,va imbratisez cu tot dragul Maria49

cici73
27-December-2010, 02:09 PM
Astazi am avut si e un vis mai ciudat, e visat de dimineata poate pe la 11. Se facea sa sunt bolnava ceva foarte grav si trebuia sa merg la doctor. Aveam nevoie de multi bani pentru operatie dar stiu ca s-a rezolvat, cineva cunoscut in RO ne-a ajutat cu banii, era vorba de zeci de mii de euro. In sfarsit, m-am urcat in masina cu mai multa lume, cred ca familia mea si am plecat spre spital. Dar nu acolo am ajuns, eram in fata unei biserici din cartierul Tei din Buc, unde am copilarit si eram intr-un scaun cu rotile si mama mea ma impingea, alaturi era matusa mea, cumnata ei. Amandoua erau imbracate foarte frumos, in rochii, culori deschise aratau bine, mai tinere cu zece ani. Si matusa mea era sanatoasa, in realitate este bolnava, nu mai poate merge singura, decat ajutatata de cineva. Asa si ma impingeau cu scaunul ala pentru ca eu nu mai mputeam merge si simteam cum o sa lesin si nu vroiam, vroiam sa raman constienta. Can am intrat in biserica m-am inchinat la icoane, am spus o rugaciune, era un doctor acolo, dar nu era in halat alb, era normal imbracat, stiam ca el urma sa ma opereze. Si parca atucni cand ma rugam eu, el tot ma intreba ceva si eu nu ii raspundeam pt ca vroiam sa termin rugacinea. Nu mi-a placut doctorul si ma gandeam...cum sa ma opereze in biserica?! si mama tot spunea ca e un doctor bun, ca sa stau linistita. Si eu nu, vreau la spital nu la asta. Si incepuse sa vina fete, baieti la el, erau asistenti, studenti si el vroia sa-i invete pe ei sa faca practica sau sa vada cum se operreaza pe mine. Si erau niste fete urate, cu dintii strambi mi-era asa scarba de ei si nici nu vroiam sa ma opereze, sa ma culc acolo pe masa pe care o pregatise doctorul, mi-era frica, daca nu mai ma trezeam...Si am fugit, doctorul tipa dupa mine si e i-am zis ca ma duc sa vb cu mama afara, vroiam sa ma duc la spital la Floreasca. Dar statia de auobuz parca era aproape de biserica si ma temeam sa nu ma vada sa ma aduca inapoi, asa ca m-am dus la statia spre sensul opus spitalului cu gandul ca merg o statie si ma intorc inapoi pe niste stradute. Am cobarat la prima statie, la parcul Tei si am mers in dreapta pe o strada. O fata, gen aurolac s-a bagat in vb cu mine, tot spunea sa vin cu ea si eu ii spuneam nu, nu. Ma saturasem de ea si i-am zis lasa-ma, sunt bolnava, ma duc la spital, lasa-ma in pace. In timp ce vb cu ea am vazut pe jos 2 perechi de cercei, argintii si aurii si i-am luat fara sa ma vada ea. Dupa ce a plecat m-am uitat la ei si erau marcati, erau de aur si argint si am zis sa ii duc la un amanet pt ca nu aveam niciun ban doar telefonul la mine. Baiatul de la amanet, mi-a spus ca-mi da 150 lei vechi pe ei si ma gandeam ca ce putin, ce fac cu atat...si cand am intins mana sa-i dau, a spus ca imi da 600 sute de mii( vechi) si m-am uitat mirata, dar el se uita si la verigheta mea de pe deget si i-am zis ca nu, pe asta nu o vand. Si mi-a dat banii...Si m-am trezit, a sunat telefonul, era mama :)

gepaco
27-December-2010, 02:35 PM

27.12.2010, 10:20:16 2.5 76 45.71N 26.65E ROMANIA - Vrancea
27.12.2010, 04:02:09 3.2 119 45.54N 26.41E ROMANIA - Vrancea
http://www.infp.ro/arhiva-in-timp-real/cutremure-locale
...stiu si eu ce sa zic ?????....daca era un vis singular mai ziceam ,dar mai sunt...plus ca se zice ca in perioada asta visele se cam "potrivesc"..
----------------------
Buna dragii mei ,in seara de 24spre 25 dec. dupa ce am vizionat slujba de la Mitopolie si ce a mai fost pe tv ,m-am dus la culcare si in vis m-a trezit un bocanit puternic ,am deschis fereastra si la blocul vecin doi barbati se chinuiau sa dea o gaura in perete.Am stigat la ei si i-am intrebat ce i-a apucat in miez de noapte sa bocane ,mi-au raspuns ca trebuie sa scoata o conducta ,mi-am continuat somnul si a inceput sa se zgltaie patul cu mine ,la inceput mai usor ,m-am ridicat si mi-am trezit baiatul si sotul spunandu--le ca este cutremur ,m-am postat sub o granda timp in care il intreb pe baiat ca nu mai vad tv pe masa ,era deja pe jos ,iar blocul se zgaltaia tot mai puternic ,a durat ff mult si o imporam pe Maica domnului sa-l opreasca ,era tot mai puternic .Dupa ce a trecut cutremurul a inceput sa curga apa din tavan si mergand din camera in camera sa vad ce se intampla pe hol am fost intampinata de un sobolan care alerga cand spre use de afara cand in casa ,am stigat la baiat ,imi spune ca l-a vazut si el ,apa curge pentru ca se fisurase conductele de la cutremur
http://forum.ioanistrate.ro/showthread.php?49-Vise-premonitorii&p=122011&viewfull=1#post122011
---------------
..recititi prin urma ca mai sunt / cel mai "necurat" insa pare acesta
25.12.2010, 10:56:38 3.7 5 45.50N 24.60E ROMANIA - Fagaras_Campulung
..dar si mai interesant decat toate a fost aparitia inexplicabila a acestuia..
2010-12-25 20:31:47.0 46.20 N 24.54 E 560 ML 3.1 A ROMANIA BEO

AuraArua
27-December-2010, 10:13 PM
Draga Cici,inainte de a-mi spune parerea,nu pot sa nu remarc frumusetea relatarii tale.Ai talent in a povesti...Un mod plastic,real si frumos,ca de roman.Imaginile se contureaza fara nici o greutate si parca ne porti in acele locuri,visate de tine...
Despre vis,eu cred ca acum tu treci printr-o perioada mai grea.Se pare insa ca adevarul pe care il cauti,ajutorul pe care il vrei tu,stau chiar in tine,in puterea ta.Oricat ar incerca unii si altii sa te convinga de contrariul,radarul tau interior functioneaza cel mai bine,caci e condus de chiar sufletul tau.Candva,sufletul tau a aflat ce il asteapta si de aceea el are intuitia cea mai buna,corecta,ajutat de ingeri,care ii spotesc la ureche...
Deci ,dupa parerea mea,ceea ce vrei tu sa rezolvi ,ce vrei sa obtii,ca o vindecare,nu se va putea face decat daca vei avea incredere in tine si in puterile tale..Va trebui sa stai de vorba cu tine insati,sa te redefinesti,caci este vorba si de o transformare interioara.In sufletul tau se da o lupta acum,cauti un drum,care sa fie doar al tau,personal...Ca o calauza in viata...Visul iti spune ca doar credinta ta si ajutorul de sus te vor sustine si ajuta sa iesi la liman.Indiferent ce vei intreprinde ,in ceea ce iti doresti,daca nu te reconfigurezi,daca nu cauti adanc in inima ta,nu vei reusi,va fi fara valoare...Se pare ca de partea ta exista multe persoane,care vor sa te ajute...Fiecare in felul lor,iti vor binele.Dar,stii cum se spune:ce e bine pentru tine nu e bine pentru mine...Pe diverse cai primesti semnale ca tu si numai tu trebuie sa rezolvi aceste probleme,de constiinta,de suflet.Draga mea,adevarata vindecare exista deja in inima ta.Acolo este doctorul,trebuie doar sa accesezi registrul potrivit,credinta.Nu religia,credinta.Cand vei avea credinta,incredere si vei fi stapana pe tine va veni ,implicit,ajutorul.
Faptul ca te-ai ferit de doctor,care ar fi trebuit sa te vindece,este firesc,pentru ca sufletul a recunoscut calea nepotrivita...Instinctiv te vei indrepta in directia buna,asa cum ai facut-o si in vis.Este posibil sa te afli la varsta la care,in alta viata ai avut o problema,reala,ce s-a activat si in aceasta viata,la acest moment.Te temi de viitor,te temi sa iei niste decizii,iar cei de langa tine nu erau doar oamenii dragi tie,erau chiar sufletele din astral,care sunt alaturi si vor sa te ajute.Cineva sanatos in realitate,altul mai tanar decat in realitate...uite semne evidente ca sufletele celor dragi sunt langa tine si te ajuta asa cum pot ele.Poate ca acum esti la o rascruce si trebuie invatata lectia de altadata.Asa ca ,ti s-a aratat si calea pe care trebuie sa mergi:credinta,in tine,in vata,in iubire;apoi,incredere ,speranta si decizie personala.Cat despre ce a fost mai departe,e evident ca ai hotarat sa te descurci singura,ca intuitia ta te-a indreptat pe drumul bun;visul te anunta ca in curand,nu chiar acum,vei avea o mare reusita,dupa ce vei face aceasta introspectie;ce vei realiza tu va crea nedumerire,discutii,uimire...Si ce daca? Tu ai facut un pas inainte,pe calea evolutiei;asta conteaza cel mai mult.Rasplata va fi pe masura dar,nu uita,curaj si incredere..
Cu drag,Aura.

gepaco
28-December-2010, 12:09 PM

Cutremur in ROMANIA - Vrancea 27-12-2010 20:46:44 (ora Romaniei) la adancimea de 14 km, ml=1.6, la 1 km de Jarlau.

Name: star6.gif Views: 8 Size: 1.9 KBCutremur in ROMANIA - Vrancea 27-12-2010 21:25:24 (ora Romaniei) la adancimea de 142 km, ml=2.9, la 14 km de Lopatari.
--------------------
...personal cred ca putea sa fie un cutremur azi noapte ..care din motive stiute doar de Providenta nu a mai avut loc...cele premergatoare ar fi putut fi cel de la 6 am 12am si acum acestea 2 pe seara /// prefer deci sa fiu atent in continuare caci ceva amanat nu e si anulat...

Carmenita
28-December-2010, 12:14 PM
Cutremur in ROMANIA - Vrancea 27-12-2010 20:46:44 (ora Romaniei) la adancimea de 14 km, ml=1.6, la 1 km de Jarlau.

Name: star6.gif Views: 8 Size: 1.9 KBCutremur in ROMANIA - Vrancea 27-12-2010 21:25:24 (ora Romaniei) la adancimea de 142 km, ml=2.9, la 14 km de Lopatari.
--------------------
...personal cred ca putea sa fie un cutremur azi noapte ..care din motive stiute doar de Providenta nu a mai avut loc...cele premergatoare ar fi putut fi cel de la 6 am 12am si acum acestea 2 pe seara /// prefer deci sa fiu atent in continuare caci ceva amanat nu e si anulat...

Chiar nu vrei sa iei si tu o pauza zilele astea si sa te bucuri de spiritul sarbatorilor? Sfatul meu asta e, dar pana la urma faci cum vrei, numai ca mai strici si cheful altora....

cici73
28-December-2010, 01:51 PM
Iti multumesc AuraArua pentru raspunsul pe care mi l-ai dat. Si iti multumesc si pentru cuvintele frumoase pe care le-ai scris in introducere. Eu am si o problema cu tastatura si chiar ma gandeam ca o sa scriu groaznic si am si vazut dupa, am mancat multe litere. Legat de raspunsul tau, ai dreptate, trec printr-o perioada dificila acum, de fapt aceasta dureaza de cateva luni bune si tot sper sa se indrepte, cum ai spus si tu, asta ma face sa ma tem oarecum de viitor, ma face sa nu am incredere in mine, de cate ori am avut o sansa sa indrept lucrurile, am ratat-o ori din lipsa neincrederii ori din nenoroc, pur si simplu teoretic aveam toate atuurile sa reusesc, dar practic am pierdut. Tu mi-ai dat un raspuns optimist, chiar daca e greu acum, prin credinta si incredere in sine voi reusi, raspuns pe care il stiam si eu dar parca este altceva cand vezi ca si altcineva ti-l spune, parca are mai multa forta.
Iti multumesc!

white swan
28-December-2010, 02:24 PM
Chiar nu vrei sa iei si tu o pauza zilele astea si sa te bucuri de spiritul sarbatorilor? Sfatul meu asta e, dar pana la urma faci cum vrei, numai ca mai strici si cheful altora....

Gepaco nu face asta sa ne strice sarbatorile, ar fi sadic...:( vezi adevaratul motiv din spatele postarilor lui: informarea si binele nostru; apoi, daca nu citesti, nici nu te intristezi.

gepaco
28-December-2010, 02:35 PM

...ar fi prea multe sa-ti explic...si nu e cazul / doar fac ce-mi dicteaza constiinta...tu faci ce vrei,inclusiv sa sarbatoresti zilele acestea in liniste.La multi ani si cu sanatate...uite ,poti schimba de topic si deci de subiect
http://forum.ioanistrate.ro/showthread.php?2797-sunt-usor-suparat-azi&p=123195&viewfull=1#post123195

Edaneli
28-December-2010, 05:41 PM

Ai putea foarte bine Carmenita, pentru a-ti pastra spiritul vesel intact(deci spre binele tau) sa eviti activitatea pe forum pe perioada sarbatorilor sau cel putin, ramai pe topicurile vesele - natura, cu fenomenele ei, iti spun eu, nu ia vacanta!!
Iti doresc si eu, zile cat mai senine in continuare si de multa distractie sa ai parte!

AuraArua
28-December-2010, 07:24 PM
Draga mea Cici,ma bucur ca ai inteles exact mesajul.Dar,nu uita,este chiar mesajul pe care subconstientul tau ti-l da.Eu nu am facut decat sa citesc visul...Oare nu stii tu cata forta este in tine?Uita-te inapoi,la vis,si citeste-l prin aceasta noua perspectiva...Draga mea,puterea sta in tine,nu sunt vorbe in vant.Daca ai incredere,ajutorul vine de la sine.Nimic sa nu iti stea in cale si sa pleci la drum cu speranta,atata timp cat nu lezezi pe cineva fizic sau moral.Ceea ce nu este cazul.Corpul si mentalul nostru ne sunt de mare ajutor,stii asta si tu.Iar sufletul ne este un alt aliat de nadejde,care vine si aduce vesti,date despre tot ce vrem noi sa implinim...Du-te ,draga mea,inspre visele tale,cu curaj si gandeste-te ca poti...,vizualizeaza asta si ai sa obtii tot ce vrei tu.Sa ai atitudinea si mentalitatea unui invingator,atata timp cat ce vrei tu este si corect.Nu te gandi ca nu poti;sigur ca poti.Iar daca cei de langa tine te incurajau,asta este un alt semn ca doar de tine depinde reusita...Si mesajul visului spune la fel:la capatul drumului-o mare rasplata...chiar daca pe unii ii va uimi.
Asteptam vesti bune de la tine,iar in noul an lozinca ta sa fie : tot ce vreau eu voi implini,caci pot si am curaj.
Cu drag,Aura.

A.Mot
29-December-2010, 08:24 AM
Am visat ca un stalp care sustinea si cabluri de troleibuz a cazut....dar cablurile nu s-au rupt si stalpul atarna de cabluri la cca 1 m de la suprafata trotoarului.......

soricel
29-December-2010, 09:20 AM
Dragi prieteni, noaptea trecuta am visat ca eram in pragul usii unei sali de nasteri, in fata mea se aflau multe femei insarcinate. Una dintre ele intrase in chinurile facerii, iar pe burta avea o lumanare aprinsa, asezata in pozitie verticala pentru ai lumina calea copilului. La un moment dat s-a auzit o paraitura (ca si cand s-ar fi rupt ceva in organismul femeii) fapt ce m-a inspaimantat, mi-am luat nepotelul de mana (parca avea vreo 4-5 ani, in realitate are 10) si am inchis usa salii considerand ca este prea traumatizant pentru el sa asiste la o nastere.
Apoi, am visat cladirea scolii unde lucrez (are 3 etaje, este noua), era plina de gauri, plansee sparte, pereti sparti si parca foarte multe persoane lucrau la reparatia ei, iar eu mergand pe coridoarele gaurite eram ingrijorata de situatia concedierilor ce urmau a se realiza. Curios vis, acum in prag de an nou. Doamne ajuta!

Edaneli
29-December-2010, 04:25 PM
Da, soricel, mie nu-mi "suna" deloc bine visul tau... chiar ca trebuie spus Doamne ajuta si pazeste! :(

Edaneli
29-December-2010, 05:05 PM
Trebuie sa postez si eu, (cu intarziere) un vis de cca 2 luni in urma, in speranta ca va ajuta intregul "tablou": Sunt cam ingrijorata, pentru ca am visat Bucurestiul plin de gropi (in care erau multe PET-uri pline de apa, care trebuiau sa intareasca terenul)si noroi,cat vezi cu ochii, fara trotuare sau locuri de trecere,cel putin pe toata linia lui 41, in lungul Bucurestiului; populatie pe strazi nu era decat pe ici-colo, ci doar niste muncitori si mi se spunea mie, care eram, parca, in vizita, ca dureaza cam 1 an sa se refaca linia si implicit soseaua, orasul... Imi mai amintesc un tramvai ars, distrus pe care incerca sa-l refaca cineva...

natco
29-December-2010, 05:19 PM
Desi visul lui Soricel pare inspaimantator, parerea mea este ce un vis de bun augur. E posibil sa ma insel, dar din ce stiu eu e de bine cand visezi femeie insarcinata sau nastere. poate doar lumanarea aceea sa-mi puna niste semne de intrebare...
Cat despre scoala, chiar daca Soricel lucreaza acolo, eu cred ca aici scoala e un simbol, ceva bun, care se reface, cred ca e vorba de o experienta viitoare din care Soricel va avea ceva de invatat (ca la scoala). acum insa, depinde si la ce evenimente va fi martora, ar putea fi si ceva negativ, dar tot pentru invatat este.

interesante vor fi cu precadere visele din spatamana aceasta (inclusiv1 ianuarie), apoi cele din preajma Bobotezei.

AuraArua
29-December-2010, 10:01 PM
Am visat ca un stalp care sustinea si cabluri de troleibuz a cazut....dar cablurile nu s-au rupt si stalpul atarna de cabluri la cca 1 m de la suprafata trotoarului.......

Amot,draga,daca chiar ai visat asa ceva acesta este,dupa parerea mea un semn ca ceea ce tinea in frau evenimente ce urmau sa se deruleze a clacat;se pare ca undeva ,de sus,se da unda verde la derularea lor.Este posibil ca pana acum sa fi avut protectie mare,pe tara insa de acum evenimentele sa se declanseze,totusi,in curand..
Si pentru tine este un semn ca ar trebui sa fii atent,caci ceea ce te sustinea din umbra,ca un inger pazitor,"ia o pauza".Se pare ca pentru o vreme esti pe cont propriu si va trebui sa fii mai atent ca de obicei.Dupa parereea mea,este un moment in care trebuie sa decizi singur,consecintele fiind pe masura.Ca un fel de sabie a lui Damocles...Oare se va intampla sau ,nu?
Cu drag,Aura.

AuraArua
29-December-2010, 10:11 PM
Draga Soricel , dupa mine visul tau este destul de trist...El anunta evenimente neplacute care in curand se
vor petrece.Poate ca are legatura cu ce spune Amot.Nu te vizeaza direct pe tine,deci ,poti sta linistita...Dupa cum cred eu,acele nasteri arata necazuri,multe,astfel ca sunt indreptatita sa cred ca multa lume va fi in curand indurerata...Nu stiu din ce motive dar evenimentele vor viza un grup mare de oameni..Unii dintre ei vor avea protectie,altii ,nu.Iar tu esti in mijlocul lor,incercand sa le dai o mana de ajutor..Repet,tu nu vei fi vizata insa vei afla si vei asista la aceste necazuri...Ma intreb si eu ce evenimente deosebite se vor petrece,caci este vorba despre vieti omenesti.Multe familii vor fi afectate,zguduite de schimbari,insa,chiar si asa,viata va merge inainte,in virtutea inertiei.Usor-usor se vor ridica ,se vor aduna si vor pune bazele unei noi vieti..Mai buna sau mai rea...asta nu avem de unde sti.Dar,ca peste tot,in toate planurile,speranta nu ne va parasi si ea va da roade...Poate ca ai dreptate...urmeaza concedieri...sau scumpiri...oricum,ceva ce va clatine precarul echilibru al omului si asa mentinut cu greu.
Cu drag,Aura.

AuraArua
29-December-2010, 10:18 PM
Draga Edaneli,ai intuit foarte bine,dupa parerea mea...Visele se leaga,transmit acelasi mesaj...Este vorba despre evenimente care au avut interdictie pana acum sa se deruleze...Se pare ca in ceruri cineva se supara pe noi si o sa ne puna la incercare.Se pregateste terenul,tabloul desfasurarilor.Ca si cum ai pregati scena pentru piesa ce urmeaza sa se joace.Depinde doar de regizor,cand zice "start" .Ceea ce vezi tu acolo,in vis,nu este chiar raiul pe pamant.Insa,mai este o sansa;in orice moment este o sansa,caci ne putem redresa fie si in ultima clipa.Totul este sa vrem,sa constientizam si sa ne invatam lectia de viata.Exista si o karma colectiva,caci despre asta e vorba in visele voastre...Poate ca ne vom da seama pe ultima suta de metri si vom intelege ceea ce trebuie.Sper,caci fiecare din visele voastre poarta un astfel de mesaj:se poate,daca vrei sa te schimbi,cu adevarat...
Multumim pentru visele voastre,dar,mai ales,pentru mesajele pe care,subtil,le poarta...
Cu drag.

soricel
30-December-2010, 09:02 AM
Dragele mele Edaneli, Natco si Aura - mii de multumiri pentru interpretarile voastre. Aura, nici nu stii cata dreptate ai. Anul acesta am avut posibilitatea sa castig ceva mai bine comparativ cu alti ani dar, am chetuit pentru a-i ajuta pe cei din jur (o operatie a mamei, taxa scolara a surorii ramasa impreuna cu sotul fara servici, etc.).
Natco, din experienta iti spun sigur ca ceea ce visezi in noaptea dintre ani se adevereste (pentru cei care apuca sa doarma si sa viseze), la fel si in preajma Bobotezei. Am experimentat acest fenomen in decursul a mai multor ani. Dumnezeu sa fie cu toti!

soricel
30-December-2010, 09:28 AM
Draga Aura, asa cum bine spui tu ("Exista si o karma colectiva,caci despre asta e vorba in visele voastre...Poate ca ne vom da seama pe ultima suta de metri si vom intelege ceea ce trebuie.Sper,caci fiecare din visele voastre poarta un astfel de mesaj:se poate,daca vrei sa te schimbi,cu adevarat...") si eu am sentimentul ca STAREA NOASTRÄ‚ DE SPIRIT va fi afectata (si asta in cel mai fericit caz). Nu poti fi fericit, multumit daca cei din jurul tau sufera, poate ca avem de invatat, asa cum bine zice Natco, lectia IUBIRII, conditia esentiala pentru schimbarea interioara. Dumnezeu sa fie cu toti!

Rose
30-December-2010, 10:42 AM
Buna dimineata dragii mei,

In visul din noaptea asta m-am vazut asupra unei foi albe care avea desenata cu tus negru doar conturul hartii Romaniei.
Privesc asupra ei si ma vad cum parca de la distanta foarte mare incep incet sa intru cu totul in interiorul ei (e ca si cum priveam din astral si coborarea se face pe un canal ce are ca margini doar forma Romaniei).
Cand ajung in dreptul hartii si intru aproape de tot in interiorul Romaniei vad in timp ce cobor, norii si abia se distinge relieful. Privesc in jos si deodata vad 5 lazi dreptunghiulare de lemn deschise la culoare de dimensiuni mai mari (1 m inaltime, pe 2 lungime si aproximativ 1 m latime) care coboara inaintea mea si se aseaza in acelasi timp de la Vest la Est pe spatele a 5 magari linistiti ce privesc in pamant, asezati in linie dreapta, acoperind suprafata tarii undeva peste Sibiu si Brasov.

Ma trezesc si cand adorm din nou ma vad in bucatarie, voiam sa privesc pe geam.. privirea mi-e atrasa de tavanul de deasupra geamului care are tencuiala cazuta si cateva crapaturi. Merg in sufragerie si peste tot unde ma uit imi sar in evidenta elemente ale cifrei 8 (pe o foaie desenat un 8, ceasul arata ora 8, o panglica de cadouri prinsa in forma de 8, etc).

Cine se pricepe la numerologie sa ma ajute cu cifra 5 si 8?
Rose

soricel
30-December-2010, 11:07 AM
Numarul 5: Expansivitate, spirit vizionar, aventurier, libertate folosita in mod constructiv.

CINCI - e asociat cu cunoasterea senzuala a celor cinci simturi, cat si cu notiunea de protectie. E si un numar care reprezinta serviciul in folosul celorlalti. Este foarte analitic si are abilitatea de a gandi critic, dar poate cugeta excesiv asupra unei idei, pana cand semnificatia ei nu mai e relevanta. Acest numar guverneaza capacitatea noastra de a gandi clar si posibilitatile noastre intelectuale. Cinci reprezinta deschiderea catre experiente si idei noi. In cautarea libertatii, e adesea un aventurier. Cinci e caracterizat de impingerea limitelor vietii. E un numar complex care se refera la starea noastra de sanatate fizica si mentala.

Numarul 8: Pragmatism, dorinta de a obtine o pozitie sociala, dorinta de putere, materialism.
OPT - e considerat a fi numarul influentelor karmice, cand suntem chemati sa platim datorii facute in aceasta viata si in cele anterioare. Reprezinta munca din greu si lectiile invatate prin experienta, asa ca poate fi un numar dificil pentru unii din pricina naturii sale foarte restrictive. Mai mult decat orice alt numar, opt cauta banii si succesul material. Totusi, greutatile pe care le intampina in cautarea recompenselor sunt imense. Rasturnari de situatie majore sunt comune numarului 8. Pentru ca reputatia si locul in comunitate au o importanta suprema, ar fi intelept pentru aceia care au ajuns oameni de vaza sa traiasca vieti cinstite, altfel orice indiscretii vor fi mai mult ca sigur dezvaluite intr-un mod foarte neplacut. Desi e considerat un numar de aa‚¬a„¢norocaa‚¬a„¢ in cultura chineza, el nu ocupa un loc prea important in credintele ezoterice ale numerologiei chineze.

soricel
30-December-2010, 11:48 AM
Draga Rose, eu asi interpreta visul tau ca fiind legat de 5 incercari, greutati, poveri care vor fi date de bunul Dumnezeu sa le traim, sa le acceptam si sa ne confruntam cu ele pentru a le solutiona. Sau poate 5 gafe, jigniri, imagine proasta in lume, incapacitatea noastra de a urma reguli stricte sau incapacitatea de a lucra ca "robi", subalterni (de-a ne accepta aceasta soarta), respingerea oricareri autoritati.
Dumnezeu sa fie cu toti!

bacociu_stela
30-December-2010, 03:56 PM
Buna dimineata dragii mei,

In visul din noaptea asta m-am vazut asupra unei foi albe care avea desenata cu tus negru doar conturul hartii Romaniei.
Privesc asupra ei si ma vad cum parca de la distanta foarte mare incep incet sa intru cu totul in interiorul ei (e ca si cum priveam din astral si coborarea se face pe un canal ce are ca margini doar forma Romaniei).
Cand ajung in dreptul hartii si intru aproape de tot in interiorul Romaniei vad in timp ce cobor, norii si abia se distinge relieful. Privesc in jos si deodata vad 5 lazi dreptunghiulare de lemn deschise la culoare de dimensiuni mai mari (1 m inaltime, pe 2 lungime si aproximativ 1 m latime) care coboara inaintea mea si se aseaza in acelasi timp de la Vest la Est pe spatele a 5 magari linistiti ce privesc in pamant, asezati in linie dreapta, acoperind suprafata tarii undeva peste Sibiu si Brasov.

Ma trezesc si cand adorm din nou ma vad in bucatarie, voiam sa privesc pe geam.. privirea mi-e atrasa de tavanul de deasupra geamului care are tencuiala cazuta si cateva crapaturi. Merg in sufragerie si peste tot unde ma uit imi sar in evidenta elemente ale cifrei 8 (pe o foaie desenat un 8, ceasul arata ora 8, o panglica de cadouri prinsa in forma de 8, etc).

Cine se pricepe la numerologie sa ma ajute cu cifra 5 si 8?
Rose

Draga Rose,mi se pare incredibil acest vis al tau,este posibil ca doua persoane sa aiba aceeasi viziune,fiecare prin mijloacele ei?
Pana la punctul cu magarii,sunt identice,aici eu am intalnit un batran care mi-a pus in mana un trifoi cu patru foi si mi-a aratat orologiul din turnul cetatii Sighisoara.Mai mult ,cifra 8 la mine a devenit obsedanta,este cand 8,cand cifra culcata-semnul infinitului.Tu vorbesti despre o panglica de cadouri prinsa in forma de 8,nu cumva si la tine panglica e de fapt un 8 culcat,semnul infinitului?

AuraArua
30-December-2010, 06:35 PM
Intr-adevar ,ce minunat ca ati visat amandoua cam acelasi lucru ! Un mesaj,astral,pentru tara;este evident.Eu m-as gandin,coroborand visele ca este ,de fapt,un dar pentru tara,din ceruri.O tara modesta,incarcata cu poveri multe,poate primi daruri,protectie,de sus...Fetelor,voi ati vizualizat,dupa parerea mea,harta tarii asteia,golita de toate frumusetile ei ,de toate avutiile ei...Pentru ca este ocrotita de sus,vin daruri,spirituale,de protectie;ele vin insa modest,nestiut,pentru toata lumea;insa doar cei care inteleg vor recunoaste aceste cadouri:protectie,ocrotire si multa iubire.Magarul este un animal de povara ,care duce multe...Modest,caraus la greu,se pare ca acum este martorul tacut al acestei intamplari...Visul lui Stela este si mai evident,ca mesaj,prin acel trifoi,prin batranul care i-l inmaneaza.Norocul tarii este ca este ocrotita de sus.Iar acest lucru i se spune in vis.Cat despre cifre ele pot avea insemnatate deosebita,cu atat mai mult cu cat ati visat amandoua acelasi lucru...Este posibil ca cifrele sa se refere la date sau zile importante pentru tara,dar si la semnificatia acestui dar,care poare fi etern,daca vom sti sa il recunoastem,aprecia.Acea zona poate ca este binecuvantata de sus..
Este si aceasta o interpretare,care se adauga celor de mai sus.
Fetelor,multumesc si eu pentru vise.