PDA

Arată Versiune Întreagă : Vise premonitorii

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Robot_Forum
29-January-2010, 11:45 PM
luminet

buna Vasi, eu credeam ca se va intimpla inaintea razboiului. poate ai dreptate. cert este faptul ca, cind primesti mesajul nu-ti se da data exacta.

Robot_Forum
29-January-2010, 11:45 PM
vasi

Originally Posted by vasi Vizualizeaza mesaj
Draga Irda, inteleg ca ai retineri in a te adresa domnului Istrate-sunt convins ca ai va atrage cineva atentia.
Privitor la mesajul tau nr.300,c red ca important este mesajul transmis si nu alte amanunte. Se pare ca vei fi printre cei care vor trece de toate incercarile dure pe care omenirea si le-a pregatit singura. Esti o viitoare fericita!
Evenimentele cu pricina se pare ca se vor intampla mult dupa cel de-al treilea razboi mondial, dar putin diferit. Eu nu am primit mesaje in acest sens, dar am citit si discutat asa ceva.
Cu mult drag fericit-o
vasi
Completare. In perioada aceea se pare ca va incepe reconstructia profunda a spiritualitatii omenirii, dar de data aceasta cu ajutor din afara.
Cam atunci, spun unii ca se va intampla ce ai povesteam lui sandy- din ce in ce mai multi oameni vor avea posibilitatea citirii gandurilor celuilalt. Adio ganduri ascunse.
Cu drag
vasi

Robot_Forum
29-January-2010, 11:46 PM
sammy11

Vasi, iar ma faci sa zambesc! parca esti de-a dreptul pierdut fara Aura! eu sunt pe aici! si iti sunt alaturi, asa ca nici nu ai stiut cand te-am vegheat! si ieri, si azi si tot timpul!

Robot_Forum
vasi

Bine ai venit .Imi faceam tot felul de probleme in legatura cu voi. Imi lipsiti, recunosc, dar nu ma asteptam sa ma fierbeti in suc propriu.
Uf!
Bine ai venit samy!
Ieri seara a fost o seara deosebita , nu stiu cum de am reusit sa ne intalnim toti pe forum!? A fost ceva aparte.
Te imbratisez cu tut sufletul
vasi

Robot_Forum
vasi

Draga Selena , in jurul datei de 31.07.09 am numai urmatoarele:

22.07.09 Intr-o gara o fata spune: Lasati sa va duca trenul de Vrancea - Romania (??? republica Moldova va fi puternic afectata de viitorul cutremur)
26.07.09 O voce anunta: In Afganistan apar probleme deosebite, servicile de informatii si contra-informatii.
01.08.09 La tara, la casa mea, vine un cetatean care doreste sa afle ceva. In curte am un baiat care duce la poate sa discute cu acel cetatean. Baiatul vine la mine fara nici un raspuns. Cetateanul de la poarta aduce un plic. Ma uit atent la plic. Pe plic la destinatar citesc numele MARIA, scrise cu litere negre.
01.08.09 Politicieni discuta despre raportul de tara intocmit de UE.
01.08.09 Cineva striga: Omul care a blocat soseaua!

03.08.09 La cimitirul meu din satul meu natal, Halaresti, apare o noua biserica solida. Eu ma uit in partea de sud spre nord si vad deasupra bisericii 4 turnuri in cele 4 colturi ale bisericii, dar fara cruci aa‚¬Â¦aa‚¬Â¦.

04.08.09 Barrack Obama, presedintele SUA, da liber prea usor soldatilor americani din Irak si Afganistan.

Scuze , bineinteles postarile sunt ale domnului Istrate
vasi

Robot_Forum
29-January-2010, 11:47 PM
selena

Vasi, iti multumesc pentru raspunsul tau si iti spun si despre ce e vorba pentru ca tot suntem la capitolul vise. De obicei imaginile din visele mele sunt simbolice si nu prea stiu sa le interpretez.Dar uneori se intampla ceva straniu: visul se intrerupe brusc si apar cateva imagini sau mesaje foarte reale care se deruleaza scurt si stiu ca trebuie sa fiu foarte atenta sa tin minte. Apoi visul simbolic continua dar tin minte mesajul. De aceasta data am vazut scris cu litere ingrosate 31 ianuarie2010, iar pe alta pagina 31 iulie dar nu scria anul(eu am dedus ca ar fi 2009),dupa aceste imagini mi s-a spus ca aceste date au o legatura.M-am tot gandit ce legatura o fi ,sau poate e doar un vis si atat.Voi fi atenta, poate o fi ceva personal.Apreciez mult faptul ca raspundeti si acordati atentie tuturor celor ce posteaza si mai ales caldura voastra sufleteasca. Va imbratisez cu mult drag.

Robot_Forum
29-January-2010, 11:47 PM
In urmatoarele randuri vreau sa va povestesc un vis pe care l-am avut in aceasta iarna, cu valente personale, cu rugamintea daca ma puteti ajuta sa-l deslusesc.
Nu am reusit sa-i dau niciun fel sens. Va multumesc.
Ma aflu in fata unui drum . La baza drumului se afla o orga clasica la care se canta . Drumul arata ca o curba, in panta, iar pe marginea stanga a acestuia intr-un plan mai ridicat se aflau si ceilalti componenti ai orchestrei, fiecare cu instrumentul sau, imbracati in costum de gala. Solistii erau asezati unul in spatele altuia de-a lungul drumului, intr-o lumina mai deosebita, diferita fata de restul drumului. Muzica era compusa din sunete inalte, foarte placute si odihnitoare.
Eu, pentru inceput, eram la baza drumului impreuna cu o entitate pe care nu o puteam vizualiza ( toate incercarile mele au esuat) isi lua diverse chipuri ( rude apropiate sufleteste care au decedat) pentru a ma duce in eroare. Incepem sa urcam. Ciudat textura drumului se schimba precum si atmosfera. Mai precis de la un drum normal, la inceput, devine un drum de tara neasfaltat apoi nisip, iar atmosfera se incalzeste. Pe parcusul acestei drumetii eu comunic tot timpul cu aceasta entitate, dar nu-mi amintesc decat ca ma opresc la un moment dat ( drumul era nisip) si ma adresez coechipierului meu : ai obosit si tu , nu? Hai! Nu mai avem mult si ajungem!. Dupa finalizarea drumului ma aflu in fata unei gari despartita de un gard. In acel moment singurul gand pe care il aveam era: nu conteaza cum, eu trebuie sa trec de acest gard. Astfel dominata de acest impuls ajung pe peronul garii si intru intr-o cladire foarte sobra, ca o catedrala, cu bancute de o parte si de alta, ocupate. In fata acestora se afla o masa, spre care ma indrept si iau o cutie cu un pantof nou barbatesc si ma indrept spre una din bancute si inmanez aceasta cutie aceleiasi entitati ( mi-a atrasa atentia pelerina pe care o avea si pozitia usor aplecata si ganditoare)si-i spun: ai uitat cutia pe masa! In acel moment am trait sentimentul ca in mod expres a fost lasata cutia cu un pantof, pentru a ma determina sa-l duc la perechea lui sau sa ma intalnesc, din nou,cu acea entitate. Nu stiu. Va multumesc pentru rabdare si timpul acordat.
Numai bine!

Robot_Forum
29-January-2010, 11:48 PM
orange

Pentru Selena :
Poate fi si acest mesaj din 2008 al domnului Isirate :31.07.08: APARE HARTA FIZICÄa€š A ROMÃa€šNIEI pe tavanul casei mele, EU ÃŽNTREB de ce AU SCHIMBAT CARTOGRAFII HARTA FIZICÄa€š A ROMÃa€šNIEI, UNDE ERAU ÅžESURI VERZI ACUM APAR MUNÅ¢I, IAR ÃŽN SUDUL DUNÄa€šRII O BUCATÄa€š DE PÄa€šMÃa€šNT CA UN DREPTUNGHIU A DISPÄa€šRUT, S-A UNIT CU DUNÄa€šREA.. un teren mai îndepărtat

Robot_Forum
selena

Multumesc, Orange, nu stiam de acest mesaj.Avand in vedere ca 31 iulie nu avea anul trecut,poate fi si asa.Eu m-am gandit ca poate un eveniment ce va avea loc pe 31 ian, va avea legatura sau finalitate in 31 iulie anul curent. Eu sper din tot sufletul sa trecem cu bine peste iarna aceasta.

Robot_Forum
vasi

Originally Posted by sammy11 Vizualizeaza mesaj
Vasi, iar ma faci sa zambesc! parca esti de-a dreptul pierdut fara Aura! eu sunt pe aici! si iti sunt alaturi, asa ca nici nu ai stiut cand te-am vegheat! si ieri, si azi si tot timpul!

Draga samy, te rog sa ma ierti, o buna bucata de vreme eram nevoit sa fiu sobru, dar nu eram eu. Ca sa revin la subiect, cand intru pe forum simt ca-mi lipsesc celelalte doua treimi. Important pentru mine este sa stiu ca le este bine, indiferent unde se afla si ca putem oricand recompune intregul. De fapt simt ca exista intregul neafectat, chiar daca componentele se afla la 3000 km distanta una de alta. Cam aceasta este explicatia, adevarata.
Imi cer scuze , poate glumele mele deranjaza, dar de multe ori le fac de bucurie,ori cand sunt la ananghie. In cazul de fata eu nu, nu sunt de vina, este ala cu codita care ma imboldeste.
In speranta ca m-ai inteles , iti doresc sincer tot binele din lume
vasi

Robot_Forum
29-January-2010, 11:49 PM
vasi

Originally Posted by Mobel Vizualizeaza mesaj
In urmatoarele randuri vreau sa va povestesc un vis pe care l-am avut in aceasta iarna, cu valente personale, cu rugamintea daca ma puteti ajuta sa-l deslusesc.
Nu am reusit sa-i dau niciun fel sens. Va multumesc.
Ma aflu in fata unui drum . La baza drumului se afla o orga clasica la care se canta . Drumul arata ca o curba, in panta, iar pe marginea stanga a acestuia intr-un plan mai ridicat se aflau si ceilalti componenti ai orchestrei, fiecare cu instrumentul sau, imbracati in costum de gala. Solistii erau asezati unul in spatele altuia de-a lungul drumului, intr-o lumina mai deosebita, diferita fata de restul drumului. Muzica era compusa din sunete inalte, foarte placute si odihnitoare.
Eu, pentru inceput, eram la baza drumului impreuna cu o entitate pe care nu o puteam vizualiza ( toate incercarile mele au esuat) isi lua diverse chipuri ( rude apropiate sufleteste care au decedat) pentru a ma duce in eroare. Incepem sa urcam. Ciudat textura drumului se schimba precum si atmosfera. Mai precis de la un drum normal, la inceput, devine un drum de tara neasfaltat apoi nisip, iar atmosfera se incalzeste. Pe parcusul acestei drumetii eu comunic tot timpul cu aceasta entitate, dar nu-mi amintesc decat ca ma opresc la un moment dat ( drumul era nisip) si ma adresez coechipierului meu : ai obosit si tu , nu? Hai! Nu mai avem mult si ajungem!. Dupa finalizarea drumului ma aflu in fata unei gari despartita de un gard. In acel moment singurul gand pe care il aveam era: nu conteaza cum, eu trebuie sa trec de acest gard. Astfel dominata de acest impuls ajung pe peronul garii si intru intr-o cladire foarte sobra, ca o catedrala, cu bancute de o parte si de alta, ocupate. In fata acestora se afla o masa, spre care ma indrept si iau o cutie cu un pantof nou barbatesc si ma indrept spre una din bancute si inmanez aceasta cutie aceleiasi entitati ( mi-a atrasa atentia pelerina pe care o avea si pozitia usor aplecata si ganditoare)si-i spun: ai uitat cutia pe masa! In acel moment am trait sentimentul ca in mod expres a fost lasata cutia cu un pantof, pentru a ma determina sa-l duc la perechea lui sau sa ma intalnesc, din nou,cu acea entitate. Nu stiu. Va multumesc pentru rabdare si timpul acordat.
Numai bine!

Draga Mobel, pentru decriptarea visului tau-atat de frumos si sugestiv avem nevoie de persoane autorizate in domeniu ca Samy si Aur a, nu amatori ca mine.
Ma gandeam sa ma duc la Herculane sa fac niste bai termale si simultan sa ma inscriu si la facultate. Terminam baile, era gata si facultatea, aveam diploma, dar in domeniu acesta nu tine. Sper sa nu-mi dau cu ciocanul peste degete. Neavand nici o pregatire in decriptarea viselor , de multe ori cand le citesc pe forum se produce in mintea mea un haosaa‚¬Â¦..intunecos. Cand vad ce interpretari dati cateodata ma uit ca mata in calendar, incerc sa inteleg , dau din gat in fata monitorului, dar este greu. Mai sunt exceptii si nu putine, cum este si in cazul de fata , in care pur si simplu vizualizez ceea ce scrieti si atunci este totusi altceva si am curajul sa ganguresc si eu.
aa‚¬Å¾Ma aflu in fata unui drum . La baza drumului se afla o orga clasica la care se canta . Drumul arata ca o curba, in panta, iar pe marginea stanga a acestuia intr-un plan mai ridicat se aflau si ceilalti componenti ai orchestrei, fiecare cu instrumentul sau, imbracati in costum de gala.aa‚¬Â Ce poate intelege unul ca mine: Omul acesta este in fata unui drum.(visul tau a spus-o); deoparte si de alta este o orchestra si inca ce orchestraaa‚¬Â¦si ce tinuta. Deci nu chiar oricine asculta asemenea aa‚¬Å¾muzicaaa‚¬Â¦aa‚¬Â
aa‚¬Å¾Drumul arata ca o curba, in pantaaa‚¬Â ; adica este greu.
aa‚¬Å¾Solistii erau asezati unul in spatele altuia de-a lungul drumului, intr-o lumina mai deosebita, diferita fata de restul drumului. Muzica era compusa din sunete inalte, foarte placute si odihnitoare.aa‚¬Âvei fi ajutat de persoane evoluate, benefice.
aa‚¬Å¾Eu, pentru inceput, eram la baza drumului impreuna cu o entitate pe care nu o puteam vizualizaaa‚¬Âde acum ai de parcurs un drum in uracre, sprijinit de acea entitate.

C
aa‚¬Å¾Incepem sa urcam. Ciudat textura drumului se schimba precum si atmosfera. Mai precis de la un drum normal, la inceput, devine un drum de tara neasfaltat apoi nisip, iar atmosfera se incalzesteaa‚¬Â ai un drum din ce in ce mai greu de parcurs.
O sa-ti atingi scopul/menirea. Vei ajunge unde trebuie-locul acela denota evolutie.
Te rog nu trage in pianist
Cu drag
vasi

Robot_Forum
29-January-2010, 11:49 PM
vasi

Originally Posted by viorica Vizualizeaza mesaj
esti tare haios vasi ,sper sa nu supar moderatorii ,ca sun offtopic.

Drag viorica, ma simt si eu mai relaxat-pe frigul asta nu am reusit sa-mi schimb mobila dar am reusit sa-mi cumpar un birouaa‚¬Â¦prima. Este mare incapator, tapan-cred ca raposatu o fi fost mai mare ca mine sau o fi trecut si el prin aa‚¬Ëœexperiente paranormaleaa‚¬a„¢, cu surorile lui. Tine bine si la cutremur.
Stau comod in pozitia lotus (sub, nu la birou) si pot sa meditez linistit la greselile mele. Noroc cu telefonul si cu catelul meu, ca ma mai scoat din transa ca altfel as sari peste mesele de pranz si seara. Greu si cu tehnica asta yoghina-cred ca la adanci batraneti am sa ajung la zi.
Cu drag
vasi

Robot_Forum
29-January-2010, 11:50 PM
AuraAura

Buna ziua tuturor.Ce se intampla aici?
Vasi,m-ai facut sa rad cu lacrimi!Esti atat de sugestiv,incat te-am si vazut la biroul tau,mandru si pus pe sotii.Este deconectant si ne dai tuturor o stare de bine si confort.Sa-l stapanesti sanatos,si cu folos.
Tie si lui Sammy va multumesc pentru cuvintele frumoase.Sunteti lideri nobili de simtire si inca o data iau exemplu de la voi:asta este tinuta spirituala pe care ar trebui sa o avem toti,acesta e drumul pe care ar trebui sa mergem toti.Bine ca sunteti aici,langa noi si cred ca sunt in asentimentul celorlalti cand spun ca fara voi noi nu am mai incerca aceste inalte frecvente ale daruirii si comunicarii.

Draga Mobel,pot sa-ti spun si eu ce am inteles din visul tau,dar semnificatia este una subiectiva.Poate ca altii vor spune ceva mai folositor tie,mai relevant.
Cred ca tu ai vazut practic secventa vietii tale dinainte de a te naste intrupat in acest trup uman si pana dincolo de viata.Adica ai avut viziunea unui ciclu complet.Glumind,dar tine minte ,ai vazut cum stau treburile cu tine din start si pana ai ajuns iar la baza.Spiritul tau isi facuse autoevaluarea si se hotarase sa plece iar pe pamant.Era vegheat de calauza lui ,invatatorul lui astral,care l-a si urmarit si urmat in toata calatoria.Orchestra era compusa din oamenii pe care tu i-ai intalnit si-i vei intalni in calea ta pe parcursul vietii.Cel de sus a dat tonul la partitura,una nobila si curata,iar cantaretii ar trebui sa o execute in aceeasi nota,pura.Cu alte cuvinte Dumnezeu da tonul iar noi "cantam" asa cum ni se spune.Ramane la alegerea noastra cum interpretam marea partitura a vietii.
Drumul tau e normal sa fie sinuos,in curbe,de la copilarie[peisaj verde] si pana la batranete.Cu ocazia asta ai aflat si ca vei trai mult.Iar gara pe care ai vazut-o ce poate fi in aceasta nota?decat locul de respiro,de reancarcare a bateriilor pentru o noua evolutie ,in o noua reancarnare.Invatatorul tau era cu tine,avea asteptari mari de la tine si voia chiar sa vada ce ti-ai insusit din aceasta lectie pe pamant.Si mai cred eu ca mai ai o misiune ,nu doar aceea de a trece frumos,pe placul lui Dumnezeu prin viata.Ci aceea de a-ti cauta sufletul pereche,care si el e aruncat in valtoarea vietii....dar,care viata,oare asta,oare cea viitoare?Cine stie?Inaltul tau ghid spiritual ti-a aratat ca la gardul cel inalt se termina calatoria ta si incepe o alta,cea adevarata,cea pentru care de fapt suntem aici,sa ardem greselile noastre si sa ne purificam.Inaltul ghid spiritual nu te-a parasit nici o secunda,a fost si este cu tine in viata si dincolo de viata.Ai mare grija,traieste in asa fel incat el,ghidul tau ,sa fie mandru de invatacelul lui si cauta perechea...poate o gasesti chiar aici
Rar am intalnit un vis atat de frumos si sugestiv.Practic toata viata ta,trecuta,viitoare se afla aici.urmeaza-ti drumul,paseste cu siguranta pe el,prin viata si ,bucura-te:nu esti singur si ai un mare privilegiu.Acela de a sti efectiv ca cineva e cu tine mereu,te ocroteste si te vegheaza.

Robot_Forum
vasi

Draga mobel, ti-am spus eu nu te lua dupa urechisti. Felicitari!
Gata ma inscriu la facultate-mi-am facut rezervarea pentru Herculane.

Draga Aur a, te rog sa faci bine si sa nu ne lasi orfani; vezi ca ami dau cu stangu-n dreptu la visele acestea premonitorii. Cu ale mele ma descurc mult mai bine.
Te repup si sa-ti dea Dumnezeu numai bine
vasi

Robot_Forum
AuraAura

Draga Vasi iti multumesc pentru confortul sufletesc pe care ni-l oferi!Tu reusesti sa ne faci sa radem si sa purtam cu noi mai departe acea nota calda de umor si bunatate,care reiese din substanta posturilor tale.Cat ar fi cineva de suparat citind ce scrii tu si cum scrii il faci sa -si uite necazurile si sa priveasca mai departe cu optimism.Oare e intamplator ca ai venit aici? Oare e intamplator ca ne-ai daruit atatea ganduri minunate si atata caldura sufleteasca?
De Sammy,nici nu mai vorbesc! Sunteti indrumatorii nostri de lumina[cum am mai spus] si chiar daca obositi cateodata,tineti minte ca ati bucurat,incantat si onorat atata lume cu invataturile voastre si cu vorbele pline de miez si bunatate.

Robot_Forum
29-January-2010, 11:51 PM
vasi

Draga Aur a, asa este dat pe lumea asta.
Dupa ce ca eu am venit ca omul sarman,timid si neajutorat pe forum cine m-a incurajat, cine m-a imbrancit sa postez? tata? Cred ca ati aduci aminte cine. Sau nu mai ai curajul raspunderii, cind vezi ce a iesit. Cine mi-a cautat in cornite, nu tu? Si acum te plangi ca sunt asa si pe dincolo. Ma rog ca am suflet bun, mai merge-desi nu am verificat, ca sunt confortabil, etc.
Recunosc celelalte invinuiri, acum vin sa reantalnesc niste oameni deosebiti si nu in ultimul rand cele doua treimi.
Am impresia ca tu sti mai mult decat stim noi. Vad ca dai vina pe Samy si pe mine, dar tu nu ai nici un aport la forumul acesta? Eu sunt la capitolul etc., la si altii-nu-mi asum raspunderea.
Sa va dea Dumnezeu sanatate, voua si familiilor voastre si tuturor care ma suporta.
vasi

Robot_Forum
30-January-2010, 12:00 AM
adi-gj

Draga Vasi, multumesc pentru vorbele tale bune si decodarea incercata. Vreau sa-i spun Selenei ,datele care o intereseaza au legatura. Azi Dl . Basescu este la Cahul, miine unde va fi oare? In tara sau discuta probleme legate de unirea tarii , in secret cu cei de la Chisinau, ?? Stiu de o clauza pusa de U. E. la primirea noastra, care stipuleaza ca nu avem voie niciodata sa cerem noi unirea ce Moldova , trebuie sa raminem doua state romanesti, dar ce au uitat cei de la Ue ESTE POSIBILITATEA CA ACEASTA LUCRARE SASE FACA DIN INITIATIVA mOLDOVENILOR. Noi facilitindui cu acordarea cetateniei. Mintea Rominilor a lucrat si va lucra mereu, asa am speriat si Europa , cu multe prostii dar si cu lucruri despre care prea putini stiu, de o majora importanta pentru Europa si lume.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:00 AM
adi-gj

VA salut pe toti, am lipsit vreo doua zile , obligatii de servici si am fost putin racit, sint pe recuperare, adica spre bine, fara vaccin. IRDA , SINT MOMENTE IN VIATA CIND indrumatorii nostii astrrali ne incearca si ne dau raspunsuri la ceea ce intreaba sufletul nostru nu neaparat vocea ci inima. in asemenea momente traiesti intr-o secunda echivalentul unei luni sau unor ani, in citeva clipe. PUTEM FI TRANSPORTATI IN ALTE DIMENSIUNI CARE AU ALTE REGULI DE GUVERNARE, DAR TOT NOI SINTEM, ESTE POATE PENTRU INDRUMATORII NOSTRII SINGURA POSIBILITATE DE RASPLATA SI DE A NE ARATA CALEA NOASTRA DE EVOLUTIE. Sa stiti ca ce am scris cu litere mari sau scris singure si aproape instantaneu. V aiubesc ca existati si cu toata tima ..va urez ..Dragoste si pace.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:01 AM
Mobel

Nu am cuvinte sa va multumesc Aura, Vasi..., m-ati redus la tacere. Emotiile isi fac de cap si nu pot sa nu le las ... sunt prea frumoase si delicate, astfel ceea ce faceti voi, remarcabil, prin efortul vostru si atentia deosebita, acordate celor care posteaza aici si va cer ajutorul, ma coplesesc. Va imbratisez cu mult drag si numai bine sa va dea Dumnezeu, precum si tuturor celor care acceseaza acest forum. VA MULTUMESC.
@Vasi esti "delicios" in postarile tale nuantate de umor.

Robot_Forum
adi-gj

referitor la Rosia Montana , sint doua rezolvari posibile. Una este renegocierea contractului in termene si termeni care sa convina mai bine partii romane, adica cresterea creantelor data de cresterea cotatiei unciei de aur pe piata si a doua prin reziliera sisau preluarea de contract de catre patrea Romana si trecerea companiei la avas, apoi lichidarea ei , dar ai cimai trebuie lucrat la niste probleme juridice, la noi inca neactivind legea legata de expropiere in favoarea statului pe motiv de securitate nationala . A FOST DAR AU UITAT-O FIIND DE SORGINTE COMUNISTA, pacat ne scuteau de niste bani dati in plus din buzunarul fiecaruia dintre noi.

Robot_Forum
adi-gj

Aura Arua in fata maestrului si muzele tac . Jos palaria.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:02 AM
Irda

Draga Adi-gj, in primul rand iti urez insanatosire grabnica!

In al doilea rand cred ca ai dreptate, uneori cei ce ne protejeaza din astral incearca sa ia legatura cu noi in unele momente, dar nu de fiecare data se fac si intelesi!
Cel putin asta e impresia mea inlegatura cu multele vise cu....talc pe care le-am avut, le-am tinut minte, dar nu am putut spune si ce reprezinta!

Visul tau, Mobel e plin de simboluri si semnificatii...incifrat bine...cel putin pentru mine! Poate reusesc doamnele noastre dragi sa te ajute in descifrarea lui!

Eu 2 nopti dorm taaare prost, am fetita mica virusata si dorm iepureste, poate si de-aia am avut niste hmmm....vise....imagini obsedante!

Acum 2 nopti am visat chipul unui barbat, brunet, cu mustata si cu ochii gri-plumb, patrunzatori care se uita insistent la mine! Nu l-am vazut in viata mea, nu stiu de unde sa-l "iau"....hmmmm

Iar noaptea trecuta am visat ca eram mai multe familii intro casa......inclusiv niste euro-asiatici ceva....locuiam la comun cum s-ar spune.....am iesit afara toti si pe cer a aparut intai o spirala cea din Norvegia, iar apoi una, si inca una, ca la un foc de artifici.....impanzisera cerul si ne intrebam prin ce-o mai trebui sa trecem, iar?

Pace in suflete si pe Pamant!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:02 AM
vasi

Originally Posted by adi-gj Vizualizeaza mesaj
Draga Vasi, multumesc pentru vorbele tale bune si decodarea incercata. Vreau sa-i spun Selenei ,datele care o intereseaza au legatura. Azi Dl . Basescu este la Cahul, miine unde va fi oare? In tara sau discuta probleme legate de unirea tarii , in secret cu cei de la Chisinau, ?? Stiu de o clauza pusa de U. E. la primirea noastra, care stipuleaza ca nu avem voie niciodata sa cerem noi unirea ce Moldova , trebuie sa raminem doua state romanesti, dar ce au uitat cei de la Ue ESTE POSIBILITATEA CA ACEASTA LUCRARE SASE FACA DIN INITIATIVA mOLDOVENILOR. Noi facilitindui cu acordarea cetateniei. Mintea Rominilor a lucrat si va lucra mereu, asa am speriat si Europa , cu multe prostii dar si cu lucruri despre care prea putini stiu, de o majora importanta pentru Europa si lume.

Da draga adi, Dnul. Basescu a facut cateva declaratii importante in Moldova:
Traian Băsescu a făcut unele precizări şi în privinţa declaraţiei sale privind disponibilitatea României de a semna un tratat care să vizeze regimul frontierelor dintre Moldova şi România aşa cum au fost moştenite de la fosta URSS:

aa‚¬Å¾Eu nu o să semnez ce a semnat Stalin ÅŸi Hitler niciodată! Nu voi confirma aÅŸezarea hotarului României pe Prut. A rămas aÅŸa după al doilea război mondial, am recunoscut-o... Dar putem discuta un tratat sau un acord legat de regimul frontierei aa‚¬| adică ce facem noi pe frontieră....; cum trec cetăţenii frontiera celor două state independente ÅŸi suverane, dar în nici un caz nu se poate discuta cu mine un acord care să confirme că frontiera este de aici până aici. România va respecta tot timpul independenÅ£a ÅŸi suveranitatea Republicii Moldova, dar să nu ne ceară nimeni să spunem că avem alt sânge decât cei de partea asta de Prut".

Preşedintele Băsescu a recunoscut că la o anumită etapă România s-a văzut nevoită să ajute mai mult Serbia să se apropie de UE decât pe Republica Moldova.

aa‚¬Å¾Vă mai spun un lucru care nu-mi dau seama dacă e bine să fie spus public, dar aÅŸa e cinstit. Noi am susÅ£inut simultan Serbia ÅŸi Republica Moldova. Ne-am dat seama că, datorită lipsei de progrese în Republica Moldova în perioada vechiului regim, dacă ne menÅ£inem cu ambele ţări aa‚¬| facem rău Serbiei. Åži atunci, în ultima perioadă am insistat pentru Serbia, iar Serbia a depus cererea de a deveni Å£ară candidată la intrarea în UE ÅŸi a primit liber acces pentru cetăţenii săi. Când se poate întâmpla pentru Republica Moldova? aa‚¬| Atunci când va fi clar pentru statele membre ale UE că Republica Moldova va intra în UEaa‚¬Â.
Foarte interesant,, prin prizma a ceea ce discutai cu Selena
Cu drag
vasi

Scuze sursa postarii de mai sus DEUTSCHE WLLE
vasi

Robot_Forum
30-January-2010, 12:03 AM
vasi

referitor la Rosia Montana , sint doua rezolvari posibile. Una este renegocierea contractului in termene si termeni care sa convina mai bine partii romane, adica cresterea creantelor data de cresterea cotatiei unciei de aur pe piata si a doua prin reziliera sisau preluarea de contract de catre patrea Romana si trecerea companiei la avas, apoi lichidarea ei , dar ai cimai trebuie lucrat la niste probleme juridice, la noi inca neactivind legea legata de expropiere in favoarea statului pe motiv de securitate nationala . A FOST DAR AU UITAT-O FIIND DE SORGINTE COMUNISTA, pacat ne scuteau de niste bani dati in plus din buzunarul fiecaruia dintre noi.

Nu o sa apuce sa exploateze aurul.
Cu dumnezeu inainte
vasi

Robot_Forum
30-January-2010, 12:04 AM
selena

Bine ai revenit , Adi-gj si iti dorim sa fii sanatos. Interesant punctul tau de vedere cat si postarile lui Vasi.Ma mai gandeam azi la un lucru: cum vor reusi sa acorde un asemenea imprumut nerambursabil Moldovei in conditiile existente, cand pentru un ajutor umanitar pentru Haiti ...cunoastem situatia. Oare ce il mai asteapta pe romanul de rand?

Robot_Forum
AuraAura

Draga Irda,ceva se intampla...Odata inainte de a adormi am avut o viziune:un oriental se uita fix si scrutator la mine[asta de curand, sa tot fie doua-trei saptamani] ca si cum ma cerceta,ma certa si ma observa.Era imbracat in portul lor,negru din cap pana in picioare si ma fixa....ca si tine si eu m-am intrebat ce vrea ,cine este si ce cauta la mine?Cred ca "prindem" din zbor crampeie din zona informationala,cred ca simtim ca ceva se pregateste,iar sufletul nostru sta acolo ca o pavaza,ca un martor tacut si aduna informatii.Cat despre acele spirale,daca sunt cu trimitere intentionata tu ai intuit si ai "mirosit" foarte bine "afacerea".Poate ca la scara mai mare cineva uzeaza de o "flacara violeta" sub alta palarie,iar vigilenta din tine a sesizat-o.
Multa sanatate si ,desi e usor din afara sa dai sfaturi,incearca sa te odihnesi si sa te relaxezi mai mult.Esti un "receptor" mult prea fin si aceste receptii te obosesc peste masura.

Robot_Forum
AuraAura

Draga Mobel,important este sa ne ajutam unii pe altii si sa reusim " impreuna " sa descifram tainele de sub ochii nostri.M-as bucura mai mult sa fie mai multi cei care au curajul sa comenteze,pentru ca acesta este un domeniu atat de vast si de subiectiv incat nu-mi vine sa cred ca doar Vasi isi face o parere.Sa nu-l lasam doar pe el sa se lupte cu noi pe aici.Fiecare poate veni cu parerea lui,cu invatatura lui si asa putem afla mai multe,ne putem ajuta si pregati pentru un nou vis.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:07 AM
vasi

Bunaseara tuturor si multa sanatate, in primul rand bolnaviorului nostru Adi.
Cred ca merita sa fim atenti o stire:.

Presedintele venezuelean Hugo Chavez a acuzat Statele Unite al Americii ca ar fi implicate direct in provocarea distrugerilor din Haiti, prin testarea unei aa‚¬Å“arme tectoniceaa‚¬Â, care a provocat cutremurul catastrofal ce a lovit aceasta tara cu doua saptamani in urma.
Presedintele Chavez sustine ca SUA "se joaca de-a Dumnezeu" prin verificarea unor dispozitive capabile sa genereze cataclisme artificiale. Un cutremur cu magnitudinea de peste 7 grade pe scara Richter a lovit statul extrem de sarac Haiti la 12 ianuarie, provocand pierderea a pana la 200 000 de vieti omenesti.

Chavez este de parere ca ucigatorul cutremur nu este nimic altceva decat rezultatul unei "arme de facut cutremure", declansata in apropierea coastei haitiene. Oficialul nu a oferit detalii referitoare la sursa declaratiilor sale. Cu putin timp in urma, tot el a acuzat SUA ca ar fi ocupat Haiti "sub masca ajutorului oferit in urma dezastrului natural".

Cel putin 11 000 de soldati ai armatei americane au fost trimisi in tara caraibeana pentru a asigura securitatea operatiunilor de salvare si ajutorare. Presa venezueleana a raportat ca nenorocirea "ar putea fi asociata cu asa-numitul program HAARP, un sistem stabilit in Alaska, capabil sa provoace schimbari violente si neasteptate ale climei, prin reconfigurarea proprietatilor ionosferei Pamantului".

Fostul secretar american al apararii, William Cohen, si-a exprimat in 1997 ingrijorarea cu privire la angajarea tarilor in razboiul de tip ecologic, prin care sa altereze climatul si sa genereze cutremure sau sa activeze vulcani cu ajutorul undelor electromagnetice.
Sursa: Presstv

Robot_Forum
AuraAura

Da,Vasi,dar asta e deja o stire "veche" de cateva zile.Asta nu inseamna ca nu ne da de gandit.

Robot_Forum
Irda

Draga Aura, iti multumesc de raspuns!
Faptul ca si tie ti s-a intamplat sa se uite insistent o...persona la tine....scrutator asa...in stare de veghe ma mai linisteste oarecum! Pe mine m-a speriat si -a contrariat in momentul ala, mai aes ca nu eram in somn adanc.....ma chinuiam sa adorm la loc dupa ce ma strigase la datorie prunca!
E clar ca am inceput sa intram pe o frecventa pe care sunt si alte persone/spirite, stiu eu....

Cu spiralele inca n-am descifrat despre ce e vorba, dar in vis eram toti tematori....oare ce s-o mai intampla!?! Deci le-am perceput...neutru-negativ, daca pot sa zic asta!

De-a lungul vietii mele (31 de ani) am avut senzatia ca lumea in care traim acum e doar o particica din intreg!
Am avut vise magnifice, cu alte planete,,,,,,,,,,,,,, cu ajutat extraterestri sa-si protejeze puii (puii erau in cateva oua)
Era razboi si un extraterestru, inainte de lupta mi le-a pus in palma......m-a rugat mental sa am grija de ultimii pui pentru ca nu era sigur ca el a supravietuieste!
.
Totul pare desprins dintr-un film sf, dar acum cand stiu clar ca asa ceva exista, doar ca trebuie noi sa devenim mai senzitivi ca sa percepem si pe ceilalti de langa noi...ma intreb daca nu erau de fapt haladuiri ale spiritului meu....

Sunt obositaa, e adevarat,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, dar fetele mele merita sa fiu langa ele cand au nevoie de mine...si acum au!
O sa ma odihnesc, candva!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:08 AM
adi-gj

ptr VASI , Irda aura . mongoloidul care va privea in vis cu acei ichi scrutatori ce parca va patrundeau, sa intimplat recent? Adica pina in 5 -6 zile in urma? Pentru ca si eu il vad putin in vise dar nu -mi face rau. spune ceva legat de noi. De persoanele noastre , am incercat sa-l inteleg dar parca nici el nu stie cum sa se exprime sa fie inteles si-i e ciuda ca nu poate comunica. As crede ca este vorba de acel protector chinez ce-l era sa zic conduce , dar mai bine zic sfatuieste si indruma pe Base. cel care apare si dispare dupa cum vrea el. Sau posibil sa fie un pericol real de apare la toti. pentru neam si tara. Stie de noi ca putem vedea si stim dar nu poate , nu a gasit inca calea sa vorbeasca. A

Robot_Forum
Irda

Adi-gj.....Aura era cu asiaticul ......
Al de ma privea pe mine acum 2 seri era caucazian cu pielea alba, brunet si cu mustata...ii vedeam doar fata scrutatoare si ochii de otel-gri si profunzi!

Robot_Forum
adi-gj

Iar spiralele vazute pe cer , nu sint de bun augur , pamintul incearca sa ne spuna ca cineva se joaca urit cu fortele lui. Si va fi pedepsit rau de nu inceteaza,. sint avertismente. multi le-ar trata altfel.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:20 AM
Irda

Aia cu spiralele nu mi se pare ....de bine din oricare parte ar veni!

Tulburi vremuri ne e dat sa traim!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:20 AM
adi-gj

IRDA , Vanga avea o legebda despre un cavaler in armura care era caucazian cu mustata si privire scrutatoare, tot avertismente sint , este bine sa lasati frica si sa il intrebati care-i scopul vizitei puteti avea raspunsuri directe. Nu uitati un lucru si cind dormim dumnezeu este cu noi , de aceea inainte de culcare o protectie pentru somn este eficienta. si curaj nu se poate fara curaj sintem protejati si unici in felul nostru , am intrat in flacara constiintei si nimic nu ne poate dobori.. Cu Dragoste si pace.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:21 AM
Irda

Adi...eu alta protectie pentru somn decat rugaciunea Tatal Nostru si 3 cruci mari nu stiu sa fac!

Daca ai putea sa detaliezi ma intereseaza subiectul....eventual pe pm, daca nu e de interes general pentru topicul acesta!

Robot_Forum
adi-gj

Vasi legat de extraterestrii, eu am vist ca eram in armata lor , am descris visul intr-o postare anterioara, cred ca inainte de a se stica blogul, dar continui, anul trecut inainte de paste , ne luptam cu niste inamici mai tari si mai rai , la un monent dat am fost impuscat in palma miinii drepte. mai tirziu in locul ranii mi-a aparut in real un chist , pe care l-am scos anul trecut prin operatie. Cred deasemenera ca de multe ori in vise plecam in alta dimensiuni, corpul raminind sa se regenereze aici. Vezi visele cu gradini sau cimpii relaxante , sau in cele ce zbori fara aripi. Aa zisele vise de crestere. Cu dragoste si pace.

IREAL
intrati pe adresa de mai jos ca sa vedeti adevarate trairi de ortodoxie si premonitie a unor evenimente...merita sa aveti rabdarea sa cititi intreaga carte
http://www.scribd.com/doc/2160167/Sf-Lavrentie-de-Cernigov-Viata-invataturile-si-minunile

Robot_Forum
30-January-2010, 12:23 AM
vasi

Originally Posted by AuraArua Vizualizeaza mesaj
Da,Vasi,dar asta e deja o stire "veche" de cateva zile.Asta nu inseamna ca nu ne da de gandit.

Draga Aur a, l-am postat ca fenomen , nu ca informatie de ultima ora.
Atentie la Iran.
Cu drag
vasi

Robot_Forum
30-January-2010, 12:23 AM
adi-gj

Draga Irda ce sa spun eu , Fiecare are modul propiu de protectie, daca ta ajuta este bun , ce sa te invat eu, faci ce-ti dicteaza sufletul tau curat de mama si sotie . Poti spune si ingerelul pentru colilasi , in locul lor daca sint prea mici sa-l spuna.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:24 AM
sammy11

Vasi, uite cate suflete sunt in jur! vezi ce frumusete de oameni sunt printre noi? v a multumesc tuturor care va deschideti inima si sufletul alaturi de noi! Doamne ajuta!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:24 AM
sammy11

Adi-gj, am o rugaminte la tine! stiu ca poti sa expici celor interesati o protectie inainte de a adormi, de aceea te rog sa postezi, deoarece este binevenita in randul celor ce vor sa se initieze ! iti multumesc mult!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:26 AM
Irda

SAmmy, pentru mine, forumul acesta si voi in primul rand....suflete frumoase, cm bine ai zis, reprezinta legatura cu autodescoperirea, cu evolutia si cu intelegerea a ceea ce sunt si trebuie sa devin!

In urma cu 1 an nici macr nu auzisem de minunatul Om Ioan Istrate, iar acum pot spune ca l-am si intalnit de 2 ori si intru zilnic pe forumul dumnealui pentru mesaje si pentru comoara de informatii pe care o gasesc aici, si nu in ultimul rand pentru oamenii deosebiti cu care am ocazia sa schimb opinii.

VA multumesc, ca existati!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:26 AM
vasi

Vad ca incep sa ne placa extraterestrii, chestiunea este mult mai delicata. Va dau un mesaj care zic eu spune ceva.

26.08.0991

Era o noapte linistita, cu un cer plin de stele, eu fiind impreuna cu mai multe persoane, printre care si un ostas, intr-o gradina. Discutam si admiram cerul. deodata am vazut ceva?, o stea cazatoare, care venea de la orizont spre noi. Venea dinspre rasarit. Am spus uite o stea cazatoare!
Pe masura ce se apropia ,devenea din ce in ce un obiect ciudat, ca pana la urma sa arate ca un fel de nava spatiala , luminata pe afara cu multe lumini. De aici mai departe un adevarat razboi al stelelor, cu amanunte deosebite, aparate de luopta sofisticate, cu forme geometrice ciudate, materiale deosebite,etc.Unul dintre aparatele acelea, mai mici-ca un avion cazuse si oamenii l-au incercuit si omorat.
Pe masura ce vedeam aceste scene, cineva a anceput sa comentee ceea ce vedeam... Incepuse un razboi pe niste planete, al carui nume nu l-am retinut, si CARE ERA PERICULOS SI PENTRU PAMANTENI, dar nu chiar acum. Am retinut teama, preocuparea din glasul celui care comenta.
Cu drag
vasi

Robot_Forum
30-January-2010, 12:27 AM
vasi

Noi am fost indoctrinati ca extraterestrii nu exista. Si totusi in cercuri restranse se cunoaste cu certitudine (dovezi certe), ca cel putin doua state-personal nu cunosc a fi mai multe-au avut contact si colaborare stransa cu extraterestrii. Statele sunt usor de recunoscut sunt state care au avut o dezvoltare tehnica fulminanta. Pana aici este bine,dar daca nu sunt aceeasi ci rase si poate mentalitati diferite? diferiti sunt-sunt foarte diferiti. Si ma opresc aici.
Iar asa zisele farfurii zburatoare (OZN) s-au produs pe pamant inca din anii1935-1936. Diverse tipuri , unele foarte evoluate, etc. Se cunoasc si numele pilotilor care le-au testat, sunt filme de laborator, incercari , etc,.Mai mult nu pot sa comentez.
Cu drag
vasi

Robot_Forum
AuraAura

Dragilor,acum nu am loc de intors prea mult la calculator,dar raspund rapid: cel ce ma privea era un oriental,mi-a facut impresia ca era chiar taliban sau irakian,si m-a scrutat cam acum tre-patru saptamani.nu era amenintator,doar atent,ma cerceta,de aproape,in stare de trezie.Avea un vesmant de arab,lung,negru si ochii lui erau de foc,intolerabili.Poate inseamna ceva? ce spuneti voi?ajuta la ceva asta?

Robot_Forum
AuraAura

Sammy,esti si vei ramane pentru mine o mare doamna!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:28 AM
vasi

Aur a, spune repede , aveai burca pe cap?
Cum il chema pe nefericitul acela? Dami-l pe lista. Eu ma inteleg bine si cu arabii, poate pun pe unu pe urmele lui....de-l vor aia face Kamikate, ca tot au ramas niste locuri vacante.
Ce vrei sa raman singur cu visele acestea ? Sa dezinformez prietenii de forum? Cine-mi mai inoada mie neuronii cu explicatiile viselor?
Nu uita si trimite-mi lista cu bronzatii aceea. De nu-mi trimiti in timp util te spun lui samy
Cu drag
vasi

Robot_Forum
30-January-2010, 12:28 AM
adi-gj

Din cit am studiat, in camera in care se doarme , adica dormitorul conjugal sau camera copiilor , nu trebuie sa fie nici o oglinda , si noaptea nici un animal de casa , gen pisica sau catel papagal etc, pentru simplu fapt ca oglinda se constiuie in poatra malefica in anumite conjuncturi , si fiind situata la capatul patului sau reflectind persoanele din pat daca sint mature , pate duce la despartirea cuplurilor , prin includerea intre ele a celui nepoftit, si o data cu el a gilcevei si rautatilor. IAR ANIMALELE IN NOAPTE IN anumite conjuncturi pot devenii rele sau speriate si pot face rau celor care dorm , neintelegind de fapt ca acolo stapinii se odihnesc. Afara de aceste masuri strict necesare, un tatal nostru, spus inainte de culcare impreuna cu cei mici , sau invatati cei mici sa spuna rugaciunea ingerasul , creata anume pentru protectia lor in somn si nu numai. O legatura de busuioc linga icoana familiei, si sau din cind in cind sfintirea casei sau pur si simplu aprindeti camdela cind considerati ca este necesar si vcedeti ca lucrurile incep sa o ia razna. Sinteti nervosi, irascibili, vi se pare ca nimic nu mai merge sau va culcati si va treziti mai obositi decit inainte de cxulcare. aerisiti bine camera si incalziti-o putin inainte de culcare si totul va fi OK. Dumnezeu sa ne aiba in paza si cu Dragoste si pace.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:29 AM
sammy11

Aura! draga de tine! eu iti multumesc tie, si tu esti o minune speciala care arde ca o flacara! tu intretii aceste topicuri atat de minunat, asa de specail! Vasi, se ia la tranta cu arabul tau! eu iti scriu despre el... te protejam cum putem fiecare, caci esti scumpa noastra! .. ei,.. sa revin la cele "normale" imi spuneai si mie despre acel barbat care te privea inrebator.. eu una pot sa iti spun ca nu este nimic rau, ci chiar te indruma, sau iti arata mai multe optiuni prin care trebuie sa parcurgi! uneori ei apar sub o forma mai ciudata , si nu asa cum dorim noi sa fie... desi ei sunt cei ce ne vegheaza! o experienta asemanatoare cu a ta, a avut cineva si imi spunea ca a fost privit de o entitate asa cum nu se astepta...." era un barbat de pe vremea dacilor, asa era imbracat.. si ma privea ciudat" .... da apoi i s-a confirmat si de altcineva ca este veghetorul sau, si il protejeaza! asdar, eu una, nu mi-as face probleme prea mari in locul tau, iar faptul ca e imbracat altfel, iti arata ca e din alta "parte" din "lumea lui, pentru tine"! sper ca acum ai inteles de ce ti-a aparut, si fii fericita caci ei de obicei nu se prea arata! te pup!

Robot_Forum
sammy11

Originally Posted by vasi Vizualizeaza mesaj
Aur a, spune repede , aveai burca pe cap?
Cum il chema pe nefericitul acela? Dami-l pe lista. Eu ma inteleg bine si cu arabii, poate pun pe unu pe urmele lui....de-l vor aia face Kamikate, ca tot au ramas niste locuri vacante.
Ce vrei sa raman singur cu visele acestea ? Sa dezinformez prietenii de forum? Cine-mi mai inoada mie neuronii cu explicatiile viselor?
Nu uita si trimite-mi lista cu bronzatii aceea. De nu-mi trimiti in timp util te spun lui samy
Cu drag
vasi
Cat de frumos stii sa iti aperi surioara"!!! de aceea va iubesc eu pe voi!

Robot_Forum
MAREEA_IS

Multumesc pentru sfaturi.Noapte buna si Dumnezeu sa ne calauzeasca pe calea cea buna.Doamne ajuta !

Robot_Forum
30-January-2010, 12:30 AM
sammy11

Originally Posted by Irda Vizualizeaza mesaj
SAmmy, pentru mine, forumul acesta si voi in primul rand....suflete frumoase, cm bine ai zis, reprezinta legatura cu autodescoperirea, cu evolutia si cu intelegerea a ceea ce sunt si trebuie sa devin!

In urma cu 1 an nici macr nu auzisem de minunatul Om Ioan Istrate, iar acum pot spune ca l-am si intalnit de 2 ori si intru zilnic pe forumul dumnealui pentru mesaje si pentru comoara de informatii pe care o gasesc aici, si nu in ultimul rand pentru oamenii deosebiti cu care am ocazia sa schimb opinii.

VA multumesc, ca existati!

Draga Irda, iti multumim cu totii, pentru ceea ce esti, si ca existi printre noi! sti cum se spune... c" cine se aseamana se aduna"!!!! asa si noi! draga de tine!

Robot_Forum
30-January-2010, 12:30 AM
AuraAura

Ei,dragii mei,cate nu inveti si afli aici ,langa voi,si cum ne mai aparam unii pe altii!Multumesc si eu pentru aparare,pentru vorbe frumoase,emotionante,care exprima sentimente atat de inaltatoare.Sa ramanem impreuna atat cat se va putea,si sa ne aducem mereu aminte ca am fost alaturi,cu ganduri bune,gata sa ne sarim in ajutor.
Ma intreb oare ,atunci cand iesim din casele noastre oare nu suntem tot noi? Oare cum de afara lumea e o jungla si aici suntem minunati? De ce nu e toata lumea asa cum sunteti voi?I-as aduce pe toti,pe rand,impartiti in loturi de cate zece-douazeci,sa citeasca ce scrieti voi,sa ia lectii si sa invete ca o lume mai buna incepe din casa inimii,si sa ia lectii de la fiecare din voi.Sa "pateasca " si ei asa o bucurie cum are Didi,care raspandeste numai soare si zambete.

Robot_Forum
30-January-2010, 12:31 AM
Mobel

IRDA , Vanga avea o legebda despre un cavaler in armura care era caucazian cu mustata si privire scrutatoare, tot avertismente sint , este bine sa lasati frica si sa il intrebati care-i scopul vizitei puteti avea raspunsuri directe. Nu uitati un lucru si cind dormim dumnezeu este cu noi , de aceea inainte de culcare o protectie pentru somn este eficienta. si curaj nu se poate fara curaj sintem protejati si unici in felul nostru , am intrat in flacara constiintei si nimic nu ne poate dobori.. Cu Dragoste si pace.

Daca ne poti detalia, cel putin pentru mine, ar fi de ajutor.Multumim. Numai bine! Doamne ajuta!

Robot_Forum
oana

Vreau sa povestesc si eu experienta traita azi noapte.
Inainte de a adormi ma gandeam la ingerul meu cum ar putea sa-mi transmita si mie ceva, asa cum vedeam ca multi de pe aici primiti astfel de mesaje.si....
Am visat ca eram intr-o cladire ce parea o clinica, iar eu eram internata acolo, si am observat ca se aude un zumzet puternic de sub podele si am incercat sa avertizez oamenii sa elibereze acea cladire caci se umfla podelele si de sub cladire va iesii un roi mare de albine.Si urma apoi munca mea de convingere ca sa-i scot de acolo.....m-am trezit.
Nu stiu daca se vrea a fi un mesaj, dar precizez ca nu citisem pe forum in acea seara si nici nu m-am gandit la cutremure inainte de culcare.
Poate inseamna altceva.........

Robot_Forum
luminet

sa stiti ca si rugaciunea inimii este foate buna de spus in vis. DOAMNE ISUSE HRISTOASE, FIUL LUI DUMNEZEU, mintuieste-ma pe mine pacatosul. puteti sa o spuneti in orice loc si la orice ora. va pup

Robot_Forum
30-January-2010, 12:32 AM
Topicul este deschis acum postarilor
Puteti continua

nico29
30-January-2010, 07:50 AM
Buna dimineata tuturor !...noaptea trecuta am visat un cutremur foarte violent !.....in vis era noapte , ma trezisem sa ma duc la baie,si in acel moment s-a cutremurat pamantul atat de tare de parca eram pe o placa de surfing.....am strigat la mama si la tata sa se trezeasca ca este cutremur....s-au trezit si au venit langa mine,si in acel moment blocul a inceput sa se aplece,in vis eram convinsa ca se darama dar ma gandeam ca o sa scapam ptr ca apartamentul in care stau la et 7 va fi deasupra in urma caderii blocului,ptr ca blocul se apleca inspre partea opusa situarii ap in care locuiesc.Exact cand am trait in vis acea senzatie de frica extrema,vazand ca o luam la vale, m-am trezit ! Oribil,Doamne fereste sa se intample ce am visat ! va doresc numai bine !

thunderstormX
30-January-2010, 01:17 PM
Buna ziua tuturor , aseara am mai avut un vis ciudat, " On February 2nd at 12:01 AM an eveniment will occur in the Black Sea region" partea ciudata este ca ii in engleza si traduc " Pe Februarie 2 , la 00:01 un eveniment va avea loc in regiunea Marii Negre" . Eu in ultimii 2-3 ani am avut tangente intense cu limba engleza dar este posibil sa si visez in engleza? Inca o intamplare stranie am mai avut in aceasta dimineata . M-am trezit exact la 11:00:11 (4-5 secunde dupa ce m-am uitat la ceas si am calculat instant involuntar aceste coordonate temporale,iar numarul 11 s-a cam bagat adanc in viata mea ( Cand ma uit la ceas ori ii 1:11 , ori 11:11 ) si alte intamplari legate de 11 . Eu sper sa fie nimic grav tinand cont ca pe 2 este o sarbatoare mare , va doresc o zi frumoasa tuturor ,si as dori sa multumesc persoanelor care isi fac timp sa citeasca si sa raspunda mesajelor cu drag .

natco
30-January-2010, 02:11 PM
Buna ziua tuturor , aseara am mai avut un vis ciudat, " On February 2nd at 12:01 AM an eveniment will occur in the Black Sea region" partea ciudata este ca ii in engleza si traduc " Pe Februarie 2 , la 00:01 un eveniment va avea loc in regiunea Marii Negre" . Eu in ultimii 2-3 ani am avut tangente intense cu limba engleza dar este posibil sa si visez in engleza? Inca o intamplare stranie am mai avut in aceasta dimineata . M-am trezit exact la 11:00:11 (4-5 secunde dupa ce m-am uitat la ceas si am calculat instant involuntar aceste coordonate temporale,iar numarul 11 s-a cam bagat adanc in viata mea ( Cand ma uit la ceas ori ii 1:11 , ori 11:11 ) si alte intamplari legate de 11 . Eu sper sa fie nimic grav tinand cont ca pe 2 este o sarbatoare mare , va doresc o zi frumoasa tuturor ,si as dori sa multumesc persoanelor care isi fac timp sa citeasca si sa raspunda mesajelor cu drag .

interesant! am sa notez aceasta data in calendar.

viorica
30-January-2010, 03:31 PM
Multumim thunderstormX,voi fi atenta la aceasta data si pentru bunavointa de a ne-o impartasii noua.

natco
30-January-2010, 04:03 PM

..te-ai gandit sa-ti pui user name in romana sa nu-ti mai trimita mesaje in engleza ??!!

Gabriela2112
30-January-2010, 07:50 PM
Buna tuturor, am observat ca de cateva saptamani ma tot uit la ceas la ora fixa si aproape in fiecare seara ma uit la ora 00:00 si vad ca nu sunt singura care se uita la ora fixa pe aici. Eu cred ca la ora 12:00 noaptea o sa se intample ceva, dar nu stiu ce !, ce parere aveti ?

AuraArua
30-January-2010, 08:12 PM
Buna seara tuturor si bine ne-am regasit!
Multumesc pentru ca sunteti aici si determinati oamenii ca prin elanul si daruirea voastra sa-si limpezeasca gandurile,sa-si raspunda la intrebari si sa si le lamureasca.Puterea celor multi!
Cat despre faptul ca visati date atat de exacte,ca un avertizor,cred ca undeva ,la nivel astral, se intampla lucruri de care din ce in ce mai multa lume ia la cunostinta.Sa tinem minte datele,ele pot sa aiba un inteles crucial.
Cat despre cutremurul visat de toti,inca o data imi mentin parerea ca sufletele noastre isi iau din astral informatiile si le traduc pe intelesul gazdei lor.Oare ce schimbare atat de coplesitoare sa fie in curand?
Mi-a fost dor de voi si va simt atat de aproape!

Andrea
30-January-2010, 08:25 PM
Buna tuturor, am observat ca de cateva saptamani ma tot uit la ceas la ora fixa si aproape in fiecare seara ma uit la ora 00:00 si vad ca nu sunt singura care se uita la ora fixa pe aici. Eu cred ca la ora 12:00 noaptea o sa se intample ceva, dar nu stiu ce !, ce parere aveti ?

Citeste Inuaki I - de Aryana Havah si ai sa intelegi ce se intampla la ora 12 .

luca
30-January-2010, 10:19 PM
Buna seara dragii mei prieteni
Eu de ceva timp ,ma trezesc dimineata la aceiasi ora 3.00am
Avem cam multe date de atentionare,de luat in seama ,de precautie,sper ca -D-ZEU sa ne ocroteasca,si sa mute evenimentul mai incolo,sau sa-l mai estompeze
Eu cred in puterea LUI si mai cred in destin,fiecare venim cu el la nastere,nu-l putem schimba,totusi cred ca aici suntem niste fiinte cu multa blandete in suflet si multa iubire pt semenii nostri si cum nimic nu e intaplator,D-ZEU ne va fi alaturi si ne va ocroti,si ne va da putere sa-i ajutam si pe ceilalti,cred ca asta e misiunea noastra sa-i ajutam pe cei neajutorati,asta percep eu
D-ZEU sa ne binecuvanteze pe toti si sa ne aiba in grija SA
Cu dragoste pt voi toti Luca

natco
30-January-2010, 11:43 PM
Nina, esti aici? te asteptam mai multi!

adi-gj
31-January-2010, 01:33 AM
Draga luca , si eu tot la trei ma trezesc in fiecare noapte, de multe ori adorm instantaneu inapoi, dar de multe ori dupa trei incep visele , este ora la care de obicei se intra in somnul cu vise adinci , iar spre dimineata dupa 5 visele odihitoare dar cum de obicei , pentr cei care lucreaza sch1 trezirea este ora 5. ..

adi-gj
31-January-2010, 01:36 AM
Multumesc moderatorilor pentru munca depusa , nu sa pierdut mare lucru. faceti o treaba excelenta , sa va fie calea luminata . Cu dragoste si pace.

Irda
31-January-2010, 09:06 AM
Buna dimineata, dragilor!

Si eu tot la 3.00 ma trezesc si ma uit la ceas! De ani de zile, se intampla asta si foarte rar ....."ratez" ora 3.00!
Inca nu-mi pusesem intrebarea de ce se intampla asta...hmm!

Va multumesc, ca ma faceti sa-mi pun intrebari si evident sa caut raspuns la ele!

AuraArua
31-January-2010, 10:36 AM
Este chiar curios ce scrieti voi.Pentru ca si eu ma trezesc ,chiar de ani de zile in jurul orei trei,inainte sau dupa,cu putine minute...dar nu i-am dat importanta Gandindu-ma ca organismul are propriul lui mod de reglare si propriul lui bioritm.
Dar ,imi aduc aminte ce se spune ca la ora trei umbla Dumnezeu pe pamant.Nu o spunea un amator de stiri soc ci ,din contra, cineva ce stia ce spune.Ar putea fi o legatura?Am putea noi simti acea veghe,acea vizita ?

vasi
31-January-2010, 12:46 PM

Draga Gabriela, Aura si ceilalti colegi cred ca fiecare dintre voi are dreptate in felul sau.
Stiti preabine ca sunt manastiri, la noi si in alte parti, la care slujba de baza este cea care incepe la ora 24 si tine pana dupa ora 3 dimineata. Una dintre explicatii este ca atunci "eterul este mai limpede", in sensul ca influienta gandurilor emanate de la oameni, mai ales cele negative, se diminuiaza, iar ruga calugarilor devine mult mai "eficienta".In ceea ce priveste o ora oarecare, recunosc ca si eu am primit multe mesaje in jurul orei 3, dar nu numai. Poate la aceea ora legatura cu cei de dincolo este mai ferita de perturbatii-este doar o parere.
Cu drag
vasi

Irda
31-January-2010, 01:33 PM
Draga, Vasi........s-ar putea sa ai dreptate in legatura cu "eterul mai limpede" la ora 3.00!

Culmea e ca de cand o am pe bebe s-a mai intamplat sa rind si ora 3 ziua dormind....si la fel ma trezeam si ma uitam la ceas de obicei dupa vreun vis demn de retinut!

Eu am visat marele cutremur din vreo 3 perspective.....in una eram eu, persoana mea de acum si in altele 2 eram.....2 persoane diferite, femei, care nu au nicio legatura cu mine.....adica alte profesii, familii, etc (se poate oare asta?)

De vreo 3 sau 4 ori am visat un tsunami imens, la fel in ipostaze diferite, persoane diferite.......tari diferite (Asa percepeam), de veo 2 ori m-am si "inecat".....era o lupta imensa sa ies la suprafata apei, sa iau o gura de aer, dar nu se putea asa ca aparea o stare de relaxare, de uitare....cred ca asta era moartea!
De fiecare data ma trezeam seriata si ma uitam la ceas si era in jur de ora 3.00 dimi sau 3 dupa-amiaza!

Dificil cu visele astea, dar le dam noi de cap in cele din urma!

AuraArua
31-January-2010, 01:43 PM
- Irda ,draga mea,ai dreptate...cu cat mai multi citesc si scriu,cu atat ne lamurim mai bine.Sau macar aflam mai multe variante si o alegem pe cea ce ni se pare potrivita noua.Ma gandesc la ipostazele visate de tine.Poate ca in lume tu interferezi ,fara sa stii, cu unele persoane.Poti sa stii ce simpatii are sufletul tau cand calatoreste in astral?Poate ca e pe aceeasi lungime de unda cu anumite suflete..Si ,atunci,iti transmite si tie o picatura din starile si cunostintele lui.Asta daca nu cumva esti tot tu ,in alte vieti,anterioare.Eu merg pe prima varianta.e asa cum prinzi un post de radio dar cateodata mai receptionezi si o alta frecventa,din apropiere.Se poate sa ai viziuni cu soarta ta si a lor...Nu e batut in cuie ce spun eu,dar ma gandesc la aceasta explicatie ca la una din variante.

- Vasi,cred ca ce spui tu e cel mai aproape de realitate.Uitasem ca multe spirite bune,altruiste se roaga pentru noi,cei mici si nestiutori.Si cand evitam ceva,cand ne merge bine ar trebui sa ne gandim ca si datorita lor avem parte de acest bine.
Cu drag,Aura.

Irda
31-January-2010, 02:13 PM
Dragu Aura!
Iti multumesc de raspuns!
Tot cee se poate ca visele pe care le-am avut sa fie de fapt stari emise in astral pe care eu le-am interceptat fara sa vreau, sau informatii despre evenimente viitoare!
Cel putin partea cu tsunami-urile, le-am simtit ca si cum 2 s-au intamplat deja.......ma duce cu gandul la Sumatra si 1 sau 2 or sa fie in viitor, candva!

vasi
31-January-2010, 02:15 PM
Draga Irda, cred ca explicatia data de Aur a noastra este cea corecta. Privitor la tunamii, la valurile acelea imense,, la noi vor fi vagi efecte. Sa vedem ce spune domnul Istrate:

09.02.07: E o atmosfera cenusie, vad de la distanta intreaga EUROPA, IN SPECIAL SESURILE SI CÂMPIILE, discut cu o japoneza sau coreeanca despre ROMÂNIA, ca se afla pe tarmul MARII NEGRE, despre gurile DUNARII, CHILIA, SULINA si SF. GHEORGHE, CA SUNT ALE ROMÂNIEI: in acest moment se revarsa peste EUROPA APELE OCEANULUI ATLANTIC SI AJUNG PÂNA IN MAREA NEAGRA. DINU PATRICIU DENUNTA UN ANGAJAMENT LUAT DE catre PNL, i1 vad cum citeste la tribuna, de pe o hartie, acest DENUNT. RAMÂN SURPRINS si imi pare rau.
Cred ca nu mai este cazul sa comentez mai departe. Pe de alta parte mi se pare mai important ce ti se transmite/vezi , nu prin ce mijloace.
Cu mult drag
vasi

cristinas
31-January-2010, 03:02 PM

exista cuvantul eveniment in limba engleza ?!?!?!

gepaco
31-January-2010, 03:19 PM
zau critinas,asta-i cel mai important ce ai de zis/ din esenta postarii as extrage altceva ...

cristinas
31-January-2010, 05:00 PM
zau critinas,asta-i cel mai important ceai de zis/ din esenta postarii as extrage altceva ...

ei bine chiar nu am vrut sa ma refer la esenta postarii. pe mine m-a amuzat de aceea am postat. incercari de decodificari ale cifrelor ce ne inconjoara la tot pasul chiar a orelor programului nostru zilnic se pot face cu sutele. prefer sa nu fiu asa de incordata.

gepaco
31-January-2010, 05:05 PM
ei bine chiar nu am vrut sa ma refer la esenta postarii. pe mine m-a amuzat de aceea am postat. incercari de decodificari ale cifrelor ce ne inconjoara la tot pasul chiar a orelor programului nostru zilnic se pot face cu sutele. prefer sa nu fiu asa de incordata.

...am inteles eu gresit...

vasi
31-January-2010, 08:05 PM
05.08.2001

Dragii mei, rasfoind printer mesaje, am gasit unul dintre ele a carui inteles nu l-am deslusit. Daca puteti sa ma ajutati in deslusirea lui va multumesc anticipat

Eram la casa bunicilor si am iesit in pragul pridvorului-se intampla ceva neobisnuit. Am iesit impreuna cu mama si priveam. In curte , chiar in fata mea era un tigru imens, care era haituit de cainii casei. Tigrul se retragea incet spre fundul curtii. M-am intors si de langa stalpul coridorului am luat o furca cu doua coarne ca sa ma pot apara de tigru si sa vin in ajutorul cainilor.
Dup ace am luat furca si am coborat in curte m-am uitat la cer si am vazut proiectat pe cer acelasi tigru care statea culcat si se uita spre mine. In clipa aceea am realizat ca este de la Dumnezeu si m-am retras in casa, chemand si cateii pentru ai apara. Spre surprinderea mea , tigrul s-a asezat covrig si privea insistent catre mine. Ma pandea?? Ma pazea??

Cu mult drag
vasi

erna
31-January-2010, 08:33 PM
In zodiacul chinezesc, pe 14 februarie 2010, incepe anul Tigrului.

erna
31-January-2010, 08:50 PM
Vasi, se pare ca te pazea.

AuraArua
31-January-2010, 10:38 PM
Draga Vasi,sincer ma gandesc la doua variante.prima-gandeste-te,esti cumva varsator?pentru ca tigrul este corespondentul varsatorilor,in zodiacul chinezesc.a doua- se spune ca fiecare are si un corespondent in regnul animal.este posibil ca al tau sa fie tigrul,iar el sa te ocroteasca, sa te vegheze in permanenta.Este foarte posibil ca avand acest corespondent,ca un suflet pereche al tau,el sa fie calauza ta,perechea ta in aceasta viata.Astfel om si "fiara",merg prin viata umar la umar,ajutandu-se,sustinandu-se,confundandu-se pana la a lua unul identitatea celuilalt.Daca este corespondentul tau,atunci ai sa constati ca multe dintre calitatile lui ti s-au transferat tie:neinfricare,vitejie,dar si ,piesa lor de rezistenta,intelepciunea.Mai sunt si ferocitatea,cruzimea,etc.,ele manifestandu-se in functie de gradul de elevare si de pregatire spirituala si educationala.
Eu de exemplu am corespondent-caprioara,si sa stii ca ma manifest chiar ca ea.Printre altele, desi nu vreau ma si stresez foarte repede.
Este posibil sa nu fie nimic adevarat din ce-ti spun eu,dar asta cred,pana la proba contrarie.Iar acei caini erau cu siguranta prietenii tai,ingerii cu chip canin care te insotesc in permanenta in viata si te ajuta,in pofida tuturor necazurilor si piedicilor ivite in drum.
Cu mare drag,Aura.

luminet
31-January-2010, 10:40 PM
eu sint berbec si am visat de 2 ori lei pasnici la mine in casa si curte. ce o fi asta?

noryca
31-January-2010, 10:47 PM
vasi,si eu am avut un vis cu un tigru acum doua seri
am visat un tigru care se parea ca era animalul de paza al familiei,iar eu ii spuneam surorii mele ca nu am curajul sa imi las copiii in grija lui,apoi nu stiam cum sa scapam de el mai ales ca intrase in casa noastra [care,culmea nu avea decat temelie],atunci fratele nostru i-a dat un pumn si l-a dat afara din casa ,mie imi parea rau ca a fost atat de violent,dar n-am apucat bine sa ma dezmeticesc si a venit fratele meu care era acum jumatate tigru si jumatate om.
m-am trezit privind oarecum speriata la el.
poate ma ajuti cu interpretarea acestui vis.

noryca
31-January-2010, 11:10 PM
sau poate ma ajuta altcineva cu interpretarea acestui vis.
imi cer scuze daca am deranjat pe cineva prin postarea acestui vis care se pare ca ma priveste doar pe mine,dar am indraznit sa-l postez deoarece mi se parea oarecum asemanator cu al lui vasi.

adi-gj
01-February-2010, 12:23 AM
Revin la Vanga Dimitrova si la legenda cavalerului Balcanic. Se spunea ca dea lungul Dunarii la fostele cazane sus pe stinca statea de straje un cavaler in armura pe un cal ce putea sa zboare pe nori. De cite ori se ivea vreun pericol pentru populatia traitoare dea lungul defileului cavalerul rotea palosul si batea cu el in scut de rasunau cazanele,, cefileul Dunarii. asa au fost anuntati de multe pericole si tot asa sa aratat in fata Vangai inaintea inceperii primului razboi mondial , si inaintea razboiului cu turcii. sint ceva explicatii in carte . Mai stiu din alta surse ca si pe Riul Olt, in zona intrarii in defileu dinspre Rminicul Vilcea spre Sibiu , in anumite zile de vara se vedeau doi pazitori cu coifuri si armuri, unul de partea stinga si celalalt pe partea dreapta. Cel din dreapta mai dainuie dar cel din stinga a cazut cind au facut inaltarea de sosea si viaductele , in timpul unei dinamitari pentru sosea. Mai sint si alte locuri in Romania unde sint cavaleri chiar pictati , unul in zona teius, altul in zona cetatii Risnovului, dar oamenii au uitat locatiile exacte , i-au uitat . de asemenea cavaleri pazitori sint si sfinxul si asa zisele babe din bucegi. cel din zona Orsova pe Dunare in anumite conditii vara pe lumina , dimineata se vede pictat pe munte. luceste in soare. Acesta este calare , dar calul abia se mai zareste.
pare ca sta in picioare. Cu dragoste si pace.

A.Mot
01-February-2010, 07:54 AM
Am visat azi noapte doua avioane care zburau iar la un moment dat unul din ele a intrat in vrie si parea sa intre intr-unul din blocurile de locuinte inalte dintr-un oras dar a cazut in fata unuia dintre aceste blocuri.....Ce-o fi-nsemnand asta!Nu-nteleg!

Madeleine
01-February-2010, 07:58 AM
imi cer scuze daca am deranjat pe cineva prin postarea acestui vis care se pare ca ma priveste doar pe mine,dar am indraznit sa-l postez deoarece mi se parea oarecum asemanator cu al lui vasi.

Intr-adevar, este un vis foarte personal;e nevoie de mai multe amanunte legate de familie, dar una peste alta, ar fi o problema legata de frate si de casa-asa cum este succesiunea imaginilor, nu pare ca fratele sa fie de ajutor, ci dimpotriva

Madeleine
01-February-2010, 08:03 AM
eu sint berbec si am visat de 2 ori lei pasnici la mine in casa si curte. ce o fi asta?

Nici o legatura cu semnul zodiacal; leul, mai ales in Vechiul Testament, dar si in Noul, este un simbol al Domnului. Asadar, protectie de sus. Cu atentionare: protectia si ajutorul sunt oferite pentru a motiva omul sa actioneze ca sa o merite, nu pentru ca el o merita deja.
Daca esti o persoana aplecata spre carte si spre "dincolo", iti reamintesc ca Sf. Ieronim este reprezentat in pustie, citind dintr-o carte si cu un leu la picioare. Daca nu esti chiar asa, este un indemn spre cautarea si adancirea credintei, caci este o cale pe care va exista ajutor si protectie. (nu fanatism si nici habotnicie)

vasi
01-February-2010, 08:16 AM
Draga Vasi,sincer ma gandesc la doua variante.prima-gandeste-te,esti cumva varsator?pentru ca tigrul este corespondentul varsatorilor,in zodiacul chinezesc.a doua- se spune ca fiecare are si un corespondent in regnul animal.este posibil ca al tau sa fie tigrul,iar el sa te ocroteasca, sa te vegheze in permanenta.Este foarte posibil ca avand acest corespondent,ca un suflet pereche al tau,el sa fie calauza ta,perechea ta in aceasta viata.Astfel om si "fiara",merg prin viata umar la umar,ajutandu-se,sustinandu-se,confundandu-se pana la a lua unul identitatea celuilalt.Daca este corespondentul tau,atunci ai sa constati ca multe dintre calitatile lui ti s-au transferat tie:neinfricare,vitejie,dar si ,piesa lor de rezistenta,intelepciunea.Mai sunt si ferocitatea,cruzimea,etc.,ele manifestandu-se in functie de gradul de elevare si de pregatire spirituala si educationala.
Eu de exemplu am corespondent-caprioara,si sa stii ca ma manifest chiar ca ea.Printre altele, desi nu vreau ma si stresez foarte repede.
Este posibil sa nu fie nimic adevarat din ce-ti spun eu,dar asta cred,pana la proba contrarie.Iar acei caini erau cu siguranta prietenii tai,ingerii cu chip canin care te insotesc in permanenta in viata si te ajuta,in pofida tuturor necazurilor si piedicilor ivite in drum.
Cu mare drag,Aura.

Draga Aur a, sincer sa fiu mesape care le primesc le inteleg dar unul ca acesta m-a lasat cu ochii in soare. Ceva ceva am intuit eu , dar totusia€¦m-a depasit.
Eu sunt sagetator.
Se poate sa ai dreptate, am constatat ca se manifesta si ferocitatea , cand este vorba de arabul acelaa€¦., care se uita asa rau la tine.
Ma asteptam ca tu sa ai corespondantul caprioara, chiar fara pregatire in interpretarea viselor. Atunci sper ca nu te stresez prea tare, ai vazut ca stateam frumos covrig.
Multumesc mult pentru deslusire.
Cu mult drag
vasi

vasi
01-February-2010, 08:23 AM
Vasi, se pare ca te pazea.

Draga erna, multumesc pentru ajutor, chiar nu prea stiam cum sa-l interpretez.

Draga norica , intr-un fel tu mi-ai dat un raspuns pertinent la interpretarea visului meu, tocmai postand visul tau. Cred ca Aur a a ampuscat doi iepuri dintr-un foc dandu-mi raspunsul la vis si deasemenea erna.
Va multumesc la toti pentru ajutor
vasi

vasi
01-February-2010, 08:27 AM

Draga norica cum sa deranjezi pe cineva? Asa ne mai dumirim si noi, pentru asta este facut forumul.
Incaodata iti multumesc
Cu mult drag
vasi

vasi
01-February-2010, 08:30 AM

Draga Luminet, cred ca (leul=regele animalelor)cineva foarte important pentru tine, sau cu o functie importanta te vegheaza.
Cu mult drag
vasi

vasi
01-February-2010, 08:40 AM
Am visat azi noapte doua avioane care zburau iar la un moment dat unul din ele a intrat in vrie si parea sa intre intr-unul din blocurile de locuinte inalte dintr-un oras dar a cazut in fata unuia dintre aceste blocuri.....Ce-o fi-nsemnand asta!Nu-nteleg!
Draga A.Mot
Sper sa nu fie premonitia unui accident aviatic. Pana acum majoritatea pilotilor romani si-au sacrificat propria viata , numai ca sa evite un dezastru uman in localitati. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.
Cu drag
vasi

vasi
01-February-2010, 08:44 AM
Nici o legatura cu semnul zodiacal; leul, mai ales in Vechiul Testament, dar si in Noul, este un simbol al Domnului. Asadar, protectie de sus. Cu atentionare: protectia si ajutorul sunt oferite pentru a motiva omul sa actioneze ca sa o merite, nu pentru ca el o merita deja.
Daca esti o persoana aplecata spre carte si spre "dincolo", iti reamintesc ca Sf. Ieronim este reprezentat in pustie, citind dintr-o carte si cu un leu la picioare. Daca nu esti chiar asa, este un indemn spre cautarea si adancirea credintei, caci este o cale pe care va exista ajutor si protectie. (nu fanatism si nici habotnicie)

Madeleine, iti multumesc mult pentru interpretare, foarte interesant. Sa sti ca ai lovit doi iepuri dintr-un foc. Cu ocazia interpretarii visului lui luminet, m-ai lamurit si pe mine.
Cu mult drag
vasi

Mona Marinica
01-February-2010, 10:14 AM
Draga Vasi,
Legat de visul tau, eu cred ca e un vis mai degraba de informare si avertizare decat un vis personal. Tigrul cred ca simbolizeaza China care nu este bagată in seama de nimeni, chiar alungata din orice relatie economica, si cu care probabil vom intra in relatii de prietenie cand vom realiza ca nu ne este inamic.
Cu drag,
Mona

Madeleine
01-February-2010, 11:54 AM
Draga Vasi,
Legat de visul tau, eu cred ca e un vis mai degraba de informare si avertizare decat un vis personal. Tigrul cred ca simbolizeaza China care nu este bagată in seama de nimeni, chiar alungata din orice relatie economica, si cu care probabil vom intra in relatii de prietenie cand vom realiza ca nu ne este inamic.
Cu drag,
Mona

Dumnezeule, China nu e bagata in seama de nimeni?
USA are o datorie uriasa la chinezi, ultimul care s-a imprumutat este Obama.
tot China a cumparat la greu terenuri in Africa, a construit si le-a dat si de mancare.
Toate orasele mari au cartiere chinezesti stat in stat (ca si Bucurestiul de altfel).De ce oare? Pentru ca la o adica...
Chia are afaceri in TOATA lumea si toate marile companii isi lucreaza produsele acolo, din diferite motive. Cea care a scazut foarte tare este Japonia, dar China se inalta neincetat.

luminet
01-February-2010, 12:03 PM
va multumesc pentru interpretari. cele 2 vise cu lei ,le am avut vara trecuta intr-o perioada grea financiara si familiara, a fost un moment de cumpana. Tot atunci am aflat de parintele Arsenie Boca, si m-am rugat lui si a venit si ajutorul pe cai nebanuite.

vasi
01-February-2010, 12:06 PM
Draga Mona, foarte interesanta interpretarea ta. Se pare ca China va fi in prima faza alaturi de rusi, dar la sfarsit va intoarce armele si va ocupa Siberia. Nu ma gandeam la asa ceva. De fapt chinezii nu au uitat bunele relatii care au fost intre statele noastre.
Multumesc mult. Si uite asa se face lumina in sat, fiecare dintre voi a adaugat cate o frantura de cunoastere.
Cu mult drag
vasi

luminet
01-February-2010, 12:13 PM
vasi te rog spune-mi cit timp crezi tu ca va tine razboiul ? citeva luni,cati-va ani?

luca
01-February-2010, 12:14 PM
Ma bucur mult Luminet ca amintesti de parintele Arsenie Boca,a fost singurul calugar,monah,dintre toti ,care a zis sa nu-l dezgroape si sa nu-l canonizeze pana la venirea a doua a lui Iisus Hristos,singurul.
Stie el ce stie(eu si acum il consider viu,printre noi)
Cu drag Luca

luminet
01-February-2010, 12:17 PM
buna LUCA, din pacate a dus cu el multe lucruri pe care la stia si nu a avut cui sa le zica.

noryca
01-February-2010, 12:23 PM
draga Madeleine ti-am trimis un mesaj privat,iarta-ma daca am indraznit cam mult

AuraArua
01-February-2010, 12:26 PM
Draga Madeleine,felicitari pentru cum ai abordat aceste trairi!Si bine ai venit printre noi!Daca ai timp si iti face placere ,te rog sa vii si tu cu experienta si gandurile tale alaturi de noi!Nici un ajutor nu va fi de prisos si cred ca tu vei constitui o mare mana de ajutor.Eu te astept cu drag si voi urmari ce postezi tu.Cu drag,pentru noul nostru membru in paranormal,Aura.

AuraArua
01-February-2010, 12:35 PM
As vrea sa fac o mica remarca si sa aduc multumiri unor oameni fara de care acum poate ca nu ne cunosteam intre noi. Topicul de "vise" a fost facut la sugestia Donei-gratie ei, ideii ei ne adunam aici,in numar mare sa aflam mai multe si sa invatam unii de la altii.Topicul- paranormal a fost deschis de Sammy,in celalalt forum-si cate minunatii nu aflam de la ea ;si cate lucruri nu invatam de la ea;Topicul -Animalele-prietenii nostri-a fost deschis de Erna,pe celalalt forum si continuat si insufletit aici si de Tomita.Gratie lor,s-au facut auzite si citite atatea intamplari induiosatoare si atatea sentimente inaltatoare,pentru prietenii nostri fara grai.
Am spus acestea pentru ca ele,aceste topicuri,imi sunt tare dragi si le consider o parte draga a sufletului meu si nu pot sa uit ca gratie acestor oameni am cunoscut o latura cu grija ascunsa si tainuita a oamenilor:sensibilitatea,modestia,dragostea.
Lor ,eu le multumesc pentru idei,pentru daruire,pentru prilejul pe care ni l-au oferit sa facem cunostinta,sa invatam unii de la altii,sa rupem acele bariere ale timiditatii..

luca
01-February-2010, 12:51 PM
Draga Aura,subscriu si eu acestor randuri frumoase pe care le-ai scris
Le multumim pt ca datorita lor suntem aici impreuna,cu gandurile noaste,cu trairile noastre,cu temerile noastre,ne-am adunat aici datorita lor,suntem ca o familie care isi mareste membrii pe zi ce trece si ma bucur enorm,sunt fericita langa voi toti,tot timpul va am in sufletul meu si-mi dati fericire si liniste sufleteasca
Va multumesc tuturor si multumesc lui DUMNEZEU ca existati
Cu dragoste pt voi,pt aceasta mare familie Luca

vasi
01-February-2010, 12:59 PM
vasi te rog spune-mi cit timp crezi tu ca va tine razboiul ? citeva luni,cati-va ani?

Din cate am inteles, acea parte a razboiului, care va avea toate caracteristicile unui razboi mondial va tine cca.5-6 luni. Mai exact "orzul il il veti culege dar griul nu-l terminati de cules", va mai dura se spune pana prin noiembrie, dar vor mai fi mari schimbari in Rusia si vor invata ce inseamna sa-ti tremure sufletul pentru propria-i tara..(razboaie locale si acelea scurte)
Dar daca punem la socoteala inceputul razboiului si evenimentele care decurg se poate sa aibe dreptate Vanga-cca.3 ani, desi personal nu cred. Toti clarvazatorii spun ca va fi foarte scurt, dar cu totul cred ca va dura cel putin 1,5 ani.Toate pregatirile sunt facute, rusii sunt stransi cu usa si privind in istorie atunci sunt cei mai periculosi.
Sunt unii care se joaca cu focul si pregatesc terenul inclusiv diplomatic-de aceea am postat cuvintele:atentie la Iran
Nu chiar acum, dar as vrea sa nu aibe dreptate Vanga cand spunea ca va incepe in acest an, in noiembrie. Pe masura ce vor aparea niste evenimente am sa va atrag atentia , inclusiv pasii urmatori. Multi vor plati pentru ceea ce au facut. Si repet vom plati destul de scump, dar in comparetie cu altii.... Vom fi protejati.Referitor la acea faza decisiva care va dura cca 5 luni proorocirile spun ca va fi o seceta cu totul iesita din comun si iarna premergatoare foarte calduroasa. Sa speram in ajutorul Domnului.
Cu mult drag
vasi

vasi
01-February-2010, 01:09 PM
Draga Aur a ma bucur din suflet ca nu te-a speriat "tigrul din mine" si doar esti prevazatoare. (ma refer la poza anexata).
Ti-am spus eu, nu eu, ci acela cu codita ma impinge sa fiu rautacios cu sora mea.
In speranta unei solutionari amiabile cu surorile mele, iti doresc , din tot sufletul meu, numai bine
vasi

AuraArua
01-February-2010, 01:19 PM
Draga Vasi,iar ma faci sa rad.Imi face bine si ma bucur ca ai un tonus atat de bun si de sanatos.Ne dai curaj,ne faci ziua frumoasa,cu vestile tale,cu mesajele tale,cu prezenta ta.Multumesc!
Cu drag,Aura.

vasi
01-February-2010, 01:51 PM
Draga mea draga, de trei ori draga, pai ce vrei sa se bucure dusmanii ca sunt botos? Nu draga mea , pe ploaie, pe vant sau vreme buna trebuie sa fim optimisti, dar nu inconstienti.-ca mine care face ce face si se ia de surioarele mele.
Domnul sa te aibe in apza, alaturi de gandurile mele cele mai bune.
vasi

adi-gj
01-February-2010, 02:08 PM
Dragiimei , am pe nasul de cununie in Canada emigrat, acum cetatean canadian . De cind este acolo am observat ca iernile de la ei sa transfera la noi in anul urmator. adica , daca au iarna usoara anul acesta anul urmator la noi va fi o iarna usoara. asta prin observatie directa. de aceea cred ca inca nu va fi razboi, se mai pasuieste cu cva timp . inclin sa cred ca inainte va fi big si abia pe urma dupa un an doi sau deloc.

vasi
01-February-2010, 02:22 PM
Da draga adi, pana si iernile de la noi sunt la second hand! Sa dea Dumnezeu sa nu fie razboi, sau daca va fi ca si iernile normal ar fi sa tina mai putin.
Te imbratisez cu drag
vasi

Elena1
01-February-2010, 04:06 PM
Va urmaresc cu mult interes mesajele.Sunteti deosebiti si ma bucur ca existati si ca avem multe de invatat de la voi.
Va imbratisez cu mult drag.

Nitz
01-February-2010, 04:38 PM
Buna ziua tuturor,
Am simtit ca trebuie sa va spun visul pe care l-am avut. Mentionez ca de ceva vreme am probleme cu somnul: adorm imediat, apoi parca intru intr-o camera plina cu oameni care vorbesc unii peste altii, iar cand incerc sa-mi dau seama ce se intampla imi simt corpul paralizat si nu ma pot trezi decat dupa ce imi vizualizez trupul.
Acum doua seri am visat ca eram pe o plaja cu nisip, la Snagov (acolo unde acum este pontonul de beton). Era aglomeratie, sezlonguri, cam cum este in Mamaia vara.
In momentul doi am visat ca ieseam dintr-o casa foarte mare, construita in stil american. Afara cred ca se tinea un fel de receptie, erau persoane imbracate la costum. Am ajuns la niste scari mari de beton ce coborau inspre lac. Sus, in capatul treptelor era asezata o masa la care stateau persoane foarte cunoscute, dintre care l-am recunoscut pe Sorin Ovidiu Vantu. A vrut sa dea noroc cu mine, dar m-am speriat foarte tare atunci cand am auzit ca cineva de la masa a folosit cuvintele "poporul roman". Am inceput sa grabesc pasul si m'am intreptat spre padure (zona din spatele restaurantului 'La Dolce Vita'). De acolo am vazut pe peninsula (unde este complexul "Vanatoru") o casa si mai mare, construita in acelasi stil.
In momentul trei eram acasa si tatal meu spunea ca este foarte dezamagit de tara noastra si ca nu stie ce s-a intamplat cu meciul de fotbal care trebuia sa inceapa acum o ora.
Daca e ceva ce nu vi se pare interesant sau important, o sa inteleg. Va multumesc.
O zi buna tuturor,
nitz.

xtina
01-February-2010, 04:46 PM
Poate ca ti-e frica de ceva? Ti-ai schimbat locul de munca? Ai probleme cu colegii? Poate te deranjeaza aglomeratia si nu te poti concentra.

xtina
01-February-2010, 04:49 PM
Incearca sa pui seara la picioarele patului niste pahare cu apa. Apa atrage toate vibratiile negative si in acest fel nu mai ajung la tine. Dimineata arunca-le, dar ai grija unde arunci apa aia.

Madeleine
01-February-2010, 05:11 PM
draga Madeleine ti-am trimis un mesaj privat,iarta-ma daca am indraznit cam mult

nu l-am primit inca, astept

Madeleine
01-February-2010, 05:16 PM
Draga Madeleine,felicitari pentru cum ai abordat aceste trairi!Si bine ai venit printre noi!Daca ai timp si iti face placere ,te rog sa vii si tu cu experienta si gandurile tale alaturi de noi!Nici un ajutor nu va fi de prisos si cred ca tu vei constitui o mare mana de ajutor.Eu te astept cu drag si voi urmari ce postezi tu.Cu drag,pentru noul nostru membru in paranormal,Aura.
Draga A A
Multumesc ; am sa incerc; eu citesc ce scrieti dar la un moment dat imi dau seama ca e inutil sa intervin; dialogul aduce multe pareri, multa confuzie si pana la urma, cel in cauza alege ceea cecrede, in functie de temerile si dorintele sale. De multe ori adevarul trece nebagat in seama. Am sa mai incerc din cand in cand sa scriu.

Dar pana una alta, de cate ori simtit ca va trec fiorii, amintiti-va ce a spus Isus :"NU VA TEMETI!"
Nu va mai temeti pentru aceasta viata; temeti-va pentru infinitul pe care il aveti de petrecut-adica, temeti-va ca nu ati fost indeajuns de pregatiti (Aceasta mi se aplica si mie, bineinteles)
Deci, sa nu ne temem si sa ne apropiem de adevar.
Altadata-cate ceva despre vise.

Madeleine
01-February-2010, 05:18 PM
Incearca sa pui seara la picioarele patului niste pahare cu apa. Apa atrage toate vibratiile negative si in acest fel nu mai ajung la tine. Dimineata arunca-le, dar ai grija unde arunci apa aia.

Oriunde arunca apa cu vibratii negative, ea va purta raul catre altcineva

Nitz
01-February-2010, 05:19 PM
Asa este, xtina, m-am angajat de curand, dar am trecut peste emotiile aferente primelor zile. Frica insa, este un element cu care ma confrunt aproape in fiecare vis, dar foarte rar in realitate.
Iti multumesc foarte mult pentru sfatul cu apa. In >70 la suta din cazuri visez apa (in toate formele ei, dar mai ales tsunamiuri), poate de aceea, nu?

Madeleine
01-February-2010, 06:59 PM
pentru noryca

nu am primit mesajul tau privat; sa fi fost o problema?
am incercat sa iti dau eu unul cu adresa mea de mail dar nu m-am descurcat in e-mailul de oe site; fiind si in romana, nu am inteles daca "publica mesaj" inseamna "trimite"
asa ca am renuntat; mai incearca sa imi mai scrii o data;daca nici a doua oara nu merge, vom gasi o solutie

Natalia
01-February-2010, 07:46 PM
Madeleine ,cata dreptate ai!
intradevar dialogul aduce multa confuzie...
sustin cele spuse de tine.

AuraArua
01-February-2010, 08:28 PM
Draga Nitz ,iti spun si eu " Bine ai venit aici"Fie chiar ca citesti si esti alaturi de noi,dar sa mai si scrii.Despre visul tau nu cred ca te poti teme chiar la modul alarmist.Este un moment in viata ta cand esti la o cotitura si se pare ca iti schimbi convingerile.Migrarea de la un loc la altul,oamenii vazuti de tine,multi,in fiecare situatie,denota,dupa parerea mea,tumultul sufletesc prin care treci.Sufletul tau trece acum printr-o readaptare,printr-o reconsiderare,si daca ma uit la ce ai postat vad ca ti-ai schimbat locul de munca.Este posibil sa fie tradus tot zbuciumul tau sufletesc in aceste simbolori de noapte.Sa visezi o personalitate se spune ca e bine.Daca nu esti o persoana multumita,asta este,nu esti singura.Insa,indiferent ce va fi,cate griji iti vei face,vei sta in continuare in mijlocul multimii si va trebui sa te adaptezi si sa vii si tu cu ceva in aceasta lume noua.
Despre cum nu poti sa adormi sau mai bine zis cum te manifesti,Sammy ti-ar spune ceva ce tine numai de ea.cCed ca te scufunzi prea tare si porti cu tine in lumea viselor realitatea ta si cea inconjuratoare.De fapt problema e ca te concentrezi prea tare si este posibil sa ai calitati de decorporalizare si de "vizionare" a celor nevazute.
Stiu ca e usor sa dai sfaturi din afara,dar daca ai fi langa mine ti-as arata plaja aceea , cu soarele ei,mereu,si ti-as spune:uite,lumea e si relaxanta,frumoasa,oamenii sunt si veseli si buni.Ia din viata partea ei frumoasa si du-o in sufletul tau,poart-o cu tine ;si-ti fa un mic obicei,sa vezi partea plina paharului:acolo e soare,e mare,e cer senin,iar sufletul tau are nevoie acum de asta.Nu uita: viata e asa cum o vezi tu,cum o vrei tu,cum o simti tu.Fa-o mai frumoasa si lasa energiile negative la usa;intra doar tu ,cu sufletul tau ;spera si uita-te la paharul plin.Cu drag,Aura.

luca
01-February-2010, 09:39 PM
Doamne Aura frumos stii sa explici
Esti o fiinta deosebita si DUMNEZEU sa te binecuvanteze
Ai un suflet mare,cred ca ar putea incapea toate sufletele de pe pamant,e harul tau si-i multumesc lui DUMNEZEU ca ti l-a dat
Cu dragoste Luca

adek
01-February-2010, 09:51 PM
Oriunde arunca apa cu vibratii negative, ea va purta raul catre altcineva

Eu as zice ca o solutie buna ar fi ca apa respectiva sa fie aruncata in pamant (unde e iarba sau flori) .Chiar si trupul nostru in pamant ajunge...Pamantul poate prelua acele vibratii fara a fi afectat cineva anume.

Nina 47
01-February-2010, 10:05 PM
Am fost teribil de ocupata si nu am putut intra pe net decat strictul necesar; dar sambata noaptea am avut un vis din care m-am trezit cu extrem de multa ansietate si NU sant persoana care sa sufere de acest lucru indiferent de situatie; simt nevoia sa-l impartasesc cu voi:
Ajung undeva cu avionul si totul este plin de zapada, ni se spune tututro pasagerilor ca trebuie sa ajungem pe cealalta parte a aeroportului ca sa ne recuperam bagajele; nametii sant enormi, nu e chip sa avansezi, imi vine ideea sa-mi folosesc bagajul de mana (o valiza mai mica dar de titan) ..o trag dupa mine si lasa o dara ca un fel de carare, cand cad cand ma ridic , spun unei d-ne mai in varsta sa vina pe cararea /urma pe care o face valiza mea; totul pare distrus in jur, dar se vede o parcare cu masini care pare sa fie cat de cat "normala" ; ajung la un punct unde trebuie sa intru intr-un fel de lift teribil de primitiv: o lada de lemn din care iese o femeie cam ravasita si zice ca e randul meu; nu stiu ce sa fac, intru putin in panica, nu sant butoane , ma intreb ce pot face si pe urma simt cum liftul o ia in sus..ma linistesc si ma gandesc ca sant destepti nemtii??? ca au organizat chestia asta!
Scena urmatoare este ca sant intinsa pe jos si cineva ma scutura cat poate...dupa care ma trezesc cu o teama si ansietate teribila! Mi-a fost teribil de greu sa adorm!
Si acum cireasa pe torta: In realitate vin in tara si aterizez la Otopeni joi 4 februarie si zbor cu Lufthansa ( nemtii din vis?) .
Multumesc ca m-ati citit, sper sa fie doar ...un vis fara importanta !

Madalina
01-February-2010, 10:11 PM
Bine ai revenit Nina mi-a fost dor de tine.
O parte a visului s-a adeverit,sa vedem ce urmeaza

Madeleine
01-February-2010, 10:43 PM
Eu as zice ca o solutie buna ar fi ca apa respectiva sa fie aruncata in pamant (unde e iarba sau flori) .Chiar si trupul nostru in pamant ajunge...Pamantul poate prelua acele vibratii fara a fi afectat cineva anume.

Solutia este alta;dar depaseste cadrul acestei discutii

AuraArua
01-February-2010, 11:12 PM
Draga Nina,ce bine ca ai venit!

xtina
02-February-2010, 10:01 AM
Solutia este alta;dar depaseste cadrul acestei discutii

Te rog sa ne spui si noua care e solutia. poate fi utila pentru mai multi.

Madeleine
02-February-2010, 11:14 AM
Te rog sa ne spui si noua care e solutia. poate fi utila pentru mai multi.

Anumite lucruri nu se discuta asa, la o cafea; pot fi de ajutor, e adevarat, dar nu numai in bine, ci si in rau.
Doar un sfat general: atunci cand ne hotaram sa utilizam anumite ritualuri, procedee, etc (de pilda, dintre cele mai simple-apa, usturoi), e bine sa fim constienti ca abia atunci putem starni lucruri de care nu avem nevoie. Lumea nu este un mecanism: faci asta, iese cealalta. Efectele "colaterale" pot fi nebanuite. Oamenii devin tot mai putin stiutori in aceste domenii, dar tot mai nerabdatori sa le foloseasca. de aceea, intr-un ultim gest de compasiune li s-a dat rugaciunea. Dar nimic prea sofisticat, prea lung. "Tatal nostru" ori "Rugciunea inimii", rostite cum trebuie, sunt ma mult decat de ajuns.

AuraArua
02-February-2010, 12:09 PM
Draga Nina am citit si eu ce ai scris.Ti-as spune sa nu fii atat de speriata,chiar daca sentimentul din vis este persistent.Tu mai ales poti privi in viitor si poate ca ai vazut o "scena" cu ce se va intampla.De altfel ai si spus,vii in tara.Cat despre restul eu ma gandesc la faptul ca ce stii si simti tu lasa o amprenta in urma ta,interventia si contributia ta nu raman fara urmari si fara rezultate.Ma gandesc doar la cat ne-ai bucurat si ajutat pe noi si tot este valabil ce-ti spun eu.Dar sa mai consideram si ce nu stim noi: tot ce ai facut tu bun in toata viata ta,tot ce ai semanat bun si a rodit in urma ta pana acum.Sperantele tale,dorintele tale de a sti si mai mult ,de a face si mai mult pentru ceilalti,si pentru tine ,in sensul evolutiei spirituale se traduc prin acel lift.Iar faptul ca era primitiv,nu-i nimic rau-este energia si informatia ta curata,originala,nealterata de "fitzele" la moda ,care apar in attea si atatea carti.Si multi chiar le si cred.Nu-ti fie teama,tu nu ai sa iesi ravasita de acolo,acea femeie nu si-a meritat "liftul",dar tu stii ce sa faci si chiar sufletul tau te va aduce cu bine in tara.Vino odata si pe meleagurile noastre si hai,linisteste-te.Si aici e nevoie de tine.Te pup cu mare drag,Aura.

AuraArua
02-February-2010, 12:16 PM
Draga Luca,tu crezi ca nu m-am bucurat de ce mi-ai spus?iti multumesc mult si as vrea sa fie adevarat ce spui.Dar,consider ca sunt atatia altii care stiu mai multe,pot mai multe ,doar ca nu vor sa scrie.Fie din timiditate,fie ca nu au timp,fie ca se considera pur si simplu o pierdere de timp.Eu consider ca noi iesim mai castigati .Aflam ce ne intereseaza,stabilim punti de legatura care altfel s-ar pierde si nu am mai afla ce oameni minunati sunt printre noi,langa noi.Si lucrul cel mai important-suntem impreuna,chiar daca doar virtual.In aceasta lume rece,grabita e din ce in ce mai greu sa stabilesti legaturi calde,de prietenie,bazate pe incredere si caldura sufleteasca.Asa ca sa ne bucuram ca suntem impreuna,aici si ca putem afla atatea opinii,variante,informatii.

AuraArua
02-February-2010, 12:25 PM
Draga Madeleine,multumesc mult pentru raspunsul tau.Tu stii ce e mai bine pentru tine,iar noi vom fi "beneficiarii" hotararii tale..Eu doar am salutat cititorul si "stiutorul" din tine.Cat despre faptul ca un dialog produce doar confuzie si ca e inutil,da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine.Un dialog poate constitui o informare mai buna.Poate constitui o o rampa de lansare a unor noi imbolduri,poate fi cum am scris mai sus mana intinsa spre comunicare si prietenie intr-o lume grabita,circumspecta,poate fi multe lucruri,dar nu confuzie.Pentru ca noi avem liberul arbitru si putem sa uzam de el,putem discerne si hotari ce ni se potriveste,ce e "bun" pentru noi sau nu.Fiecare dintre noi aici vine cu cate ceva:ne informam,ne sfatuim,ne tachinam,ne ajutam,toate intr-o nota de comunicare si dialog,pe fondul liberului arbitru.Si,evident fiecare alege cum il indeamna inima.
Mult respect si te pup cu drag,Aura.

Nitz
02-February-2010, 12:41 PM
Anumite lucruri nu se discuta asa, la o cafea; pot fi de ajutor, e adevarat, dar nu numai in bine, ci si in rau.
Doar un sfat general: atunci cand ne hotaram sa utilizam anumite ritualuri, procedee, etc (de pilda, dintre cele mai simple-apa, usturoi), e bine sa fim constienti ca abia atunci putem starni lucruri de care nu avem nevoie. Lumea nu este un mecanism: faci asta, iese cealalta. Efectele "colaterale" pot fi nebanuite. Oamenii devin tot mai putin stiutori in aceste domenii, dar tot mai nerabdatori sa le foloseasca. de aceea, intr-un ultim gest de compasiune li s-a dat rugaciunea. Dar nimic prea sofisticat, prea lung. "Tatal nostru" ori "Rugciunea inimii", rostite cum trebuie, sunt ma mult decat de ajuns.

Intotdeauna exista un echilibru ce trebuie mentinut in lume, orice actiune isi are reversul...pana acum cele mai mari realizari personale le-am avut in pofida energiilor negative care incercau sa ma 'opreasca' si pot spune ca e adevarat: acolo unde intunericul e mai mare, acolo lumina va straluci cel mai puternic. Va multumesc pentru ca m-ati ajutat sa imi dau seama ca era ceva ce tinea de energiile negative prezente in jurul casei. Se va rezolva in curand.
O zi buna tuturor!
Nitz

Madeleine
02-February-2010, 03:22 PM
Da, AA, ai dreptate in general, dar depinde totusi de subiect. Acest tip de subiecte posed o muchie de cutit

Nina 47
02-February-2010, 03:29 PM
[QUOTE=AuraArua;12177]Draga Nina am citit si eu ce ai scris.Ti-as spune sa nu fii atat de speriata,chiar daca sentimentul din vis este persistent.Tu mai ales poti privi in viitor si poate ca ai vazut o "scena" cu ce se va intampla.De altfel ai si spus,vii in tara.Cat despre restu...l QUOTE]
Multumesc mult Aura, nu mi-e teama ( in vis si cand m-am trezit imi era), in nici un caz, stiu mai bine decat multa lume ca daca mi-a sosit "ceasul" alunec in bucataria mea si dau cu capul de coltul mesei....daca mi-ar fi teama nu as veni , nu ma obliga nimeni si nimic; doar ca simteam nevoia sa impartasesc cu voi acest vis, daca tot avem rubrica de vise ...! si eram curioasa daca cineva are vreo interpretare, felul cum ai interpretat tu liftul acela este foarte interesant, nu m-am gandit . Eu am interpretat pur si simplu ca in caz de o eventuala catastrofa vor exista ajutoare chiar daca improvizate ! Va doresc la toti tot binele din lume, poate ca atatea vibratii pozitive adunate la un loc sa ajute mult in decurgerea evenimentelor.

AuraArua
02-February-2010, 03:35 PM
Draga Nina,ma bucur ca vei fi mai mult cu noi.Si sa ne gandim ca nu toate visele noastre au o conotatie catastrofica.In fond mai avem si viata personala,nu?Bineinteles ca te pup si te astept sa ma scrii.Cu drag.

mau
02-February-2010, 07:40 PM
buna!
Va multumesc frumos pentru comentarii, mi-au fost de folos si m-au inspirat...
Acum, va relatez inca un vis ...

Venind dinspre aceeasi biserica de pe dealul din visul meu, am trecut podul peste apa si in partea dreapta a mea era o platforma pe care am vazut numai oameni morti. Acestia fusesera arsi si pusi acolo sus, mainile le erau cazute intr-o parte, iar pe jos erau numai bucati de carne cazute din ei si numai viermi pe langa...
Am trecut de platforma si am mers mai departe catre sat...

Un vis scurt, destul de infricosator...

Astept cu nerabdare raspunsul dvs.

Cu stima, Mau

Robot_Forum
02-February-2010, 07:45 PM
buna!

Venind dinspre aceeasi biserica de pe dealul din visul meu, am trecut podul peste apa si in partea dreapta a mea era o platforma pe care am vazut numai oameni morti. Acestia fusesera arsi si pusi acolo sus, mainile le erau cazute intr-o parte, iar pe jos erau numai bucati de carne cazute din ei si numai viermi pe langa...

Astept cu nerabdare raspunsul dvs.

Cu stima, Mau

Mau, chiar asta ai visat tu????

adi-gj
02-February-2010, 08:11 PM
Draga Nina , sint si alta posibilitati, dar ca in vis s-ar putea sa fii impinsa sa vii cu avionul. si stim ca acolo este zapada mare , si pe la noi tot asa ceva sa anunta . deci daca ar fii sa nu tinem seama ca a fost doar un vis as putea spune ca ai vazut chiar un posibil viitor. Sun posibil nu cel real de fapt . de multe ori realitatea intrece cu mult orice inchipuire. Sa dea domnul sa nu avem nevoie de ajutoare . OARE AJUNGI AICI DUPA BIG?

Madeleine
02-February-2010, 09:52 PM
[QUOTE=mau;12263]buna!

este doar o viziune a ceea ce se intampla cu cei care au ratacit in mod voit drumul.Faptul ca veneai de la biserica este un reper important. Traducerea visului este f legata de tine: e un avertisment, in cazul in care ai facut, faci sau gandesti sa faci ceva despre care stii ca nu e bine, sau dimpotriva, o asigurare ca nu ti se poate intampla nimic, nu vei face parte dintre aceia pentru ca mergi pe drumul drept.

Visele care zguduie sunt de obicei adevarate, dar nu trebuie luate prea concret. De asemenea, fiecare individ are propriul sau "cod" de vise. De pilda, de cate ori are vreo dificultate (stiuta sau nestiuta) are unul si acelasi vis (pierde trenul, vine apa, e impiedicat sa faca ceva, etc)
Visele de acest tip au nevoie de multa analiza personala

Madeleine
02-February-2010, 09:54 PM
am apasat gresit pe ceva; sa continui: visele infricosatoare nu sunt neaparat vesti rele pentru persoana respectiva; deci, nimeni nu trebuie sa se sperie ci tinandu-si firea, sa analizeze obiectiv visul si sa se analizeze si pe sine

sammy11
03-February-2010, 12:47 AM
Am fost teribil de ocupata si nu am putut intra pe net decat strictul necesar; dar sambata noaptea am avut un vis din care m-am trezit cu extrem de multa ansietate si NU sant persoana care sa sufere de acest lucru indiferent de situatie; simt nevoia sa-l impartasesc cu voi:
Ajung undeva cu avionul si totul este plin de zapada, ni se spune tututro pasagerilor ca trebuie sa ajungem pe cealalta parte a aeroportului ca sa ne recuperam bagajele; nametii sant enormi, nu e chip sa avansezi, imi vine ideea sa-mi folosesc bagajul de mana (o valiza mai mica dar de titan) ..o trag dupa mine si lasa o dara ca un fel de carare, cand cad cand ma ridic , spun unei d-ne mai in varsta sa vina pe cararea /urma pe care o face valiza mea; totul pare distrus in jur, dar se vede o parcare cu masini care pare sa fie cat de cat "normala" ; ajung la un punct unde trebuie sa intru intr-un fel de lift teribil de primitiv: o lada de lemn din care iese o femeie cam ravasita si zice ca e randul meu; nu stiu ce sa fac, intru putin in panica, nu sant butoane , ma intreb ce pot face si pe urma simt cum liftul o ia in sus..ma linistesc si ma gandesc ca sant destepti nemtii??? ca au organizat chestia asta!
Scena urmatoare este ca sant intinsa pe jos si cineva ma scutura cat poate...dupa care ma trezesc cu o teama si ansietate teribila! Mi-a fost teribil de greu sa adorm!
Si acum cireasa pe torta: In realitate vin in tara si aterizez la Otopeni joi 4 februarie si zbor cu Lufthansa ( nemtii din vis?) .
Multumesc ca m-ati citit, sper sa fie doar ...un vis fara importanta !

Bine ai revenit Nina! te asteptam demult timp! cam ciudat si interesant acest vis..! ca interpretare, poate fi cararea ta din viata pe care ai croit-o, si pe care o vei mai croi in rest cineva te pune la un test.. este un pic cam greu de expus, dar eu sper ca vei trece cu bine ! sa te ajute bunul Dumnezeu! iti doresc mult bine!

mau
03-February-2010, 09:23 AM
Mau, chiar asta ai visat tu????

Buna Dimi!

Da, chiar eu am visat...in majoritatea viselor este o biserica, aceeasi, de fapt.

Mau

mihaela82
03-February-2010, 10:29 AM
Buna !
E prima oara cand postez aici, ma gandesc de ceva timp daca sa o fac sau nu.
Am vazut ca sunteti niste oameni remarcabili, si de aceea indraznesc.
Sa va povestesc si eu ce mi s-a intamplat:
Eu nu visez lucruri interesante de obicei, dar mi-au ramas in minte doua vise intense pe care le-am avut , unul acum vreo 5/6 ani, altul anul trecut.
Primul : Eram in balconul casei parintilor mei (la acel moment eu stateam cu socrii, in alta localitate, aveam de gand sa ne facem casa acolo) si dintr-o data am vazut o fasie de lumina ce cobora cu viteza din cer, eu am crezut ca este o racheta, care s-a prabusit si a format o ciuperca de genul celor produse de bomba nucleara. Eu o priveam linistita (asta m-a socat , si ma socheaza si acum cand retraiesc acel vis) si tot linistita am privit si valul de lumina si caldura ce i-a urmat ciupercii, pentru mine era ca o eliberare, ca un oftat de |gata, am scapat|. M-am trezit brusc si de atunci nu am mai visat nimic important pana anul trecut, cam pe vremea asta . Intre timp am facut ceea ce nu credeam ca voi ajunge sa fac vreodata : m-am mutat impreuna cu sotul si copii la parintii mei, in casa in care am avut primul visa€¦ Al doilea: in visul asta eu ieseam de la servici , eram cu colegele mele, era noapte (eu lucrez de la opt la patru, doar cand avem activitati scapam mai tarziu, oricum, o singura data era noapte cand am plecat) si in fata institutiei , tot in aceeasi directie in care am visat prima oara ca s-a prabusit raza aceea mare de lumina (asta mi s-a parut ciudat), aceeasi raza , aceeasi ciuperca, mai |frumoasa| (eu asa o vedeam, de o frumusete nemaivazuta), de data asta pamantul ne facea valuri pe sub picioare, acelasi val de lumina si caldura, dar de data asta singurul lucru la care m-am gandit au fost copiii mei (am zis asa : Doamne, copiii mei, Te rog sa nu sufere !!!) , dar apoi m-am linistit si parca o voce mi-a zis : Stai linistita, dupa veti fi cu totii fericiti ! a€¦ si apoi nimic, m-am trezit (in gandul meu stiam ca am murit). Nu puteti sa va imaginati cum tremur acum cand scriu si imi aduc aminte, retraiesc practic ceea ce am visat.
Poate nu este nimic important, poate este doar imaginatia mea, eu sunt o fire optimista de felul meu, incerc sa privesc spre viitor cu sperantaa€¦ dar de fiecare data cand imi amintesc visele astea doua, nu pot sa nu fiu constienta ca ceva e ciudat. Ma rog, poate mi se pare mie.
Va multumesc ca imi oferiti sansa sa imi iau oarecum o piatra de pe inima, eu nu am mai spus numanui lucrurile astea, si acum ma simt mai usoara, ca sa zic asa.
Multa sanatate tuturor!

noryca
03-February-2010, 12:04 PM
bine v-am regasit,
am citit cu mare interes toate postarile voastre.
am inteles multe dintre visele si experientele mele,fiecare dintre noi vede acelasi lucru ,dar fiecare dintre noi il traieste altfel deoarece suntem persoane diferite si traim alte vieti si pe fiecare dintre noi ne vor afecta diferit evenimentele ce vor veni peste noi.
nu suntem influentati de ceea ce citim dupa cum am vazut ca spun unii,eu, de exemplu,am visat despre toate evenimentele care vor veni cu mult inainte de a intra pe acest forum,aici insa am inteles toate experientele prin care am trecut ,fie ele vise sau altceva.
ceea ce vreau acum e sa multumesc tuturor pentru ca sunteti deschisi si postati experientele voastre si incercati sa le interpretati in masura in care cunoasteti,acestea ne sunt tuturor de folos.
am vazut oameni foarte competenti de la care avem ce invata mai ales ca in lumea aceasta trebuie sa ne ocupam mai ales de cele spirituale,de sufletul acesta,care este cea mai mare comoara a fiecaruia dintre noi.
va sunt recunoscatoare pentru toate interventiile voastre.

doradora
03-February-2010, 12:38 PM
Buna ziua si bine v-am gasit!
Citesc cu interes acest topic in fiecare zi .Ca si Mihaela am tot ezitat sa scriu amanunte legate de visele mele.Citind postarea ei m-am hotarat sa scriu , deoarece visul ei seamana izbitor cu cel avut de mine in septembrie anul trecut.In vis eram la tarmul marii si deodata a aparut acea ciuperca, ca cele formate in urma exploziilor nucleare.Avea o culoare rosie portocalie si se intindea cu repeziciune, maturand totul in calea ei .Nu am avut senzatia ca as fi murit ba din contra simteam ca am scapat .In vis apareau si niste date ,dar pentru ca nu mai sunt sigura daca sunt exacte, prefer sa nu le dau.De curand am visat cam acelasi vis, dar fara ciuperca.Cineva imi spunea ca pericolul va veni din mare ,mi se indica si locul unde sa stau ,ca sa fiu ferita de primejdie.
Din pacate ,in ultima perioada nu mai retin din ceea ce am visat decat anumite pasaje .
Va doresc numai bine si multa sanatate!

mihaela82
03-February-2010, 12:49 PM
doradora, ma bucur sa stiu ca nu sunt singura :)
eu ,spre deosebire de tine, nu am avut nici o data in vis, sau cifre sau ceva de genul asta
oricum, sunt sigura ca , orice se va intampla, dupa va fi bine (imi rasuna cuvintele astea in minte mereu de atunci)

AuraArua
03-February-2010, 01:22 PM
Draga Mihaela82 ,bine ai venit aici si iti multumim ca ne spui si noua trairile tale.Nu-ti face probleme,ai nimerit bine aici,unde,ai zis bine,sunt oameni deosebiti,care sigur vor comenta ce ai spus tu .Eu ,fiind prima iti spun parerea mea:ai avut o avanpremiera,cum imi place sa spun, la ceva ce s-ar putea intampla in viitor.Mie asta nu mi se pare ,sau nu mi se mai pare inspaimantator,vazand cata lume viseaza o frantura,aceeasi sau alta din viitor.mi se pare interesant faptul ca in aceeasi casa ai acelasi tip de traire,vis...S-ar putea ca acolo sa existe un "spatiu" special,ca o frecvaenta,pe care tu o interceptezi si prin intermediul ei sa ai acces la un anume tip de informatii.Esti sensibila la un anume tip de energie de acolo,care-ti releva secvente din viitor.Cat despre ce ai visat,evenimentul in sine,astept sa vina Vasi,in care am deplina incredere ca iti va raspunde cu priceperea lui la viitorul tarii sau al omenirii.El le percepe altfel,pune accentul pe evenimentul in sine si ti-l poate explica.Din punctul meu de vedere as spune sa reconsideri starile pe care le-ai avut in acea casa si sa vezi ce ti s-a mai intamplat ciudat acolo.Chiar daca nu-ti vine sa crezi,atmosfera de acolo nu ti-a fost potrivnica si te-a ajutat sa dai putin perdeaua la o parte.
Sper ca "te-ai linistit" putin si asteptam amandoua pe marele specialist.Cu drag Aura.

AuraArua
03-February-2010, 01:29 PM
Draga Noryca,subscriu si eu celor spuse de tine.imi place pozitia ta.

Draga Doradora daca citesti ce am spus pentru Mihaela vei vedea ca ti se potriveste si tie.Pentru amandoua eu zic sa-l asteptam pe Vasi,sau pe Adi,ei detin niste informatii despre asa ceva.Bine ai venit si tu si poate ca ne vei da si cifrele pe care le-ai visat.Astept sa mai scrii.Cu drag,Aura.

mihaela82
03-February-2010, 01:49 PM
multumesc mult, draga auraaura
cat despre casa aceasta in care stau acum, am avut numai de suferit in ea, de aceea mi-am spus ca nu ma intorc nici in ruptul capului aici... dar asta este soarta, nu am avut ce face
dar asa cum spui, se poate ca pana la urma acele experiente urate pe care le-am avut acolo poate mi-au facut bine pe alta parte...
multumesc inca o data, si imi pare bine ca am reusit sa imi iau o piatra de pe inima :)

doradora
03-February-2010, 02:33 PM
Draga Noryca,subscriu si eu celor spuse de tine.imi place pozitia ta.

Draga Doradora daca citesti ce am spus pentru Mihaela vei vedea ca ti se potriveste si tie.Pentru amandoua eu zic sa-l asteptam pe Vasi,sau pe Adi,ei detin niste informatii despre asa ceva.Bine ai venit si tu si poate ca ne vei da si cifrele pe care le-ai visat.Astept sa mai scrii.Cu drag,Aura.

Multumesc Aura.Eu nu am avut si nu am probleme legate de casa..cine stie ,poate ca voi avea in viitor.Legat de cifre ,ele sunt 20 si 9 .

noryca
03-February-2010, 05:56 PM
buna seara,
am visat ca stiam ca va veni cutremurul,dar inainte de aceasta trebuia sa iau de la biserica unei manastiri[ unde era calugarita marea actrita Maia Mongenstern]doua paharele cu sf.impartasanie,deoarece in cutremur copiii mei aveau sa fie raniti si numai sf. impartasanie ii salva.
am luat sf impartasanie si alergam spre o masina ca sa ajungem intru-anume loc si ne era teama ca sa nu ne prinda pe drum cutremurul.
puteti sa ma ajutati,va rog, sa inteleg mai bine acest vis?
multumesc!

noryca
03-February-2010, 05:59 PM
multumesc,Aura! pentru cele spuse de tine.

AuraArua
03-February-2010, 06:11 PM
Draga Doradora-eu ma refeream la semnificatia visului.Restul era doar pentr Mihaela.
Draga Noryca-stii si tu ca un cutremur inseamna schimbare in viata cui il viseaza.Se pare ca vei avea parte de o schimbare in viata voastra,de familie,ceva ce tie ti-e teama sa intampini si ai vrea sa amani,sa fie cat mai tarziu.A te impartasi este bine,nu poate fi decat o curatire de pacate si o intampinare a unei vieti curate.Ma gandesc la pregatirea pe care o faci tu copiilor tai,pregatire religioasa,spirituala,care sa le fie baza de pornire in viata,mai departe.Instinctiv,ma gandesc ca singura ai gasit salvarea,te-ai indreptat spre aceasta purificare,care sa-i ajute mai departe.Tu esti pionul de baza in pregatirea lor spirituala,totul se face sub ochii tai.Sufletul unei mame este mai purificator decat fatarnicia unora din biserici.Iertare pentru asta,dar cred ca asta era rostul unui actor acolo,unde nu era cazul.Fa-ti datoria de mama,pregateste-i in continuare,este drumul corect,bun.Si,chiar daca schimbarea va veni,ei se vor maturiza ,copilaria lor va avea ceva ce nu li se va putea lua niciodata: imaginea mamei,imaginea iubirii curate a Celui de sus.Cu drag,Aura.

noryca
03-February-2010, 06:27 PM
multumesc mult pentru raspuns,Aura,intr-adevar in curand va fi o schimbare in viata noastra.
cu mult drag,nora

adi-gj
03-February-2010, 06:44 PM
pentru Dora dore si mihaela 82, dragelor dor bunul dumnezeu ne da puterea de a ne reintoarce in locuri pe care le consideram sau le-am considerat grele pentru noi, atit casa im care te-ai reintors sa -ti primesti lumina , indiferent din ce sursa grea ar venii sau in fata serviciului , sediului serviciului , explicatia ramine si se pastreza oricit a-ti incerca sa fugiti de o carma neincheiata , finalitatea trebuie sa se faca , cercul trebuie sa se inchida. prin intrarea in lumina dupa care i-ti va sau va va fi bine tuturor. deci o ardere care nu distruge , ci purifica , caleste curata . este o parte, a interpretarii. A doua parte are alta conotatie si poate fi interpretataca o viziune a ce va fii dar nu este neaparat nevoie ca voi sa fiti in realitate aclo, cu toate ca vi se pare o realitate foarte posibila chiar de facto. poate fii o viziunea unei realitati posibile , pentru care sa poate fi anihilata, se lupta cei cu lumina in suflet si neadormiti. cei ce vegheaza la binele umanitatii dea lungul timpului.

adi-gj
03-February-2010, 06:49 PM
doar omul este singura fiinta care poate schimba fata pamintului , mutind muntii, cu masini si puterea gindului, dar dumnezeu este cel ce da sau ia chiar si puterea omului. este singurul in stare sa judece si pe cei pusi sa judece, de aceea ne plecam toti in fata lui , cu smerenie. dar la fel omului puterea lui dumnezeu poate muta nu numai mmuntii... Cu Dragoste si pace.

valeria
03-February-2010, 06:51 PM
Dragii mei as vrea sa va mai povestesc un vis pr care l-am avut in anul 2002.Aveam pe atunci o problema de sanatate,si asteptam niste rezultate de la Cluj deoarece eram suspecta de cancer.Facusem un tratament si urma sa primesc rezultatele.Inainte cu o noapte,visez ca sant culcata pe o masa de operatie,iar langa mine vad niste oameni imbracati in costume de cosmonauti de culoare verde deschis m-au legat la maini si telepatic incercau sa ma adoarma.Spun asta deoarece nu vorbeau totul simteam in mintea mea.Eu nu stiam ce caut acolo am simtit ca nu ma pot misca,si l-am vazut pe unul din ei ca a venit la mine cu un ac lung pe care mi la introdus in spatele urechii drepte.Eu am strigat ca nu acolo am problema iar el mi-a transmis sa stau linistita ca ma vindeca de toate.Cand m-am trezit dimineata aveam senzatia ca totul va fi bine.Am primit rezultatele a doua zi si ce credeti?erau negative.

Neinregistratmaria49says:
03-February-2010, 06:52 PM
In postul pastelui din anul 1996 am visat harta Dobrogei de pe fostul hotel Victoria ,acolo apareau cifrele 3,5 ,7 in portiunea care se ingusteaza si mai jos cifra 9,si tot in acea perioada am visat pe cer imbracat in hainele acelea cu armura pe Alexandru Ioan Cuza ,care tinea in mana toiagul ca cel alxx Preafericitului Daniel in mana stanga , pe cer erau stele de o stralucire orbitoare albe si galbene ,iar in dreapta lui era o imensa cruce alba dar care in partea de sus avea si aprtea aceea care se afla la rusi,iar alta data am visat ca urcam niste scari placate cu marmura care erau f. multe ,la un moment dat s-au terminat si ca sa ajug sus a trebuit sa urc pe un plafon ,am reusit am ajuns sus ,acolo era o terasa imensa ,doua calugarite spalau un covor risu de o dimensiune imensa cu model traditional,am vrut sa spal si eu o carpeta dar nu am avut loc ,am mers pe acea terasa am gasit o canapea goala ,una era ocupata de o pereche de varsta a doua si privind in jur totul era de un verde crud cu paduri imense ,iar privind in jos pe la jumatatea cladir ii e rea o piscina cu apa l;impede si un albastru ca cel de la Voronet ,iar jos era o forfota imensa ,masinile si oamenii aveau dimensiuni pe care dabia puteai sa le distingi .Va rog ajutati-ma da deslusesc aceste vise multumesc maria

mPe

AuraArua
03-February-2010, 07:00 PM
Draga Valeria,multumesc pentru ce ai scris.Tu singura stii raspunsul:erau vindecatorii de lumina,din astral,care ti-au adus bucuria de a doua zi,prin tamaduirea lor.Sa nu te gandesti ca poate li s-a parut doctorilor,ca poate analizele au fost inselatoare.Erau reale,dovada chiar prezenta acelor doctori fara de arginti.Ferice de tine! Cati au o asemenea sansa?Tu cum ai multumit pentru o a doua sansa?

adi-gj
03-February-2010, 07:13 PM
stimata Valeria , pentru a-ti lamurii mai mult intimplarea ta si pentru o lectura captivanta si placuta i-ti recomand sa citesti,, Clinica extraterestrilor ,, de Adrian Dvir. aparuta in editura Miracol in anul 2002. o poti achizitiona si de pe net. Aura are dreptate. si ca intotdeauna in fata maestrului . plecaciune. Cu pace si dragoste.

AuraArua
03-February-2010, 07:55 PM
Draga Adi,multumesc! Dar informatia este buna si pentru noi.Multumesc si pentru ea.Cu drag,Aura.

sammy11
03-February-2010, 08:07 PM
Draga Noryca, bine ai venit printre noi! ai ce invata aici, si te sustin oameni de nadejde!

noryca
03-February-2010, 08:36 PM
Multumesc pentru primire,Sammy!

doradora
03-February-2010, 10:08 PM
Multumesc mult pentru raspuns ,Adi!

glue
03-February-2010, 10:35 PM
exista cuvantul eveniment in limba engleza ?!?!?!

Nu, nu exista.

sammy11
03-February-2010, 11:10 PM
Nu, nu exista.

va rog nu postati aici intrebari de acest gen! aveti alternativa mesajului privat! va multumesc!

sammy11
03-February-2010, 11:12 PM
Bine ai venit printre noi, Doradora !sper ca vei gasi multe raspunsuri la intrebarile tale!

sammy11
03-February-2010, 11:15 PM
Draga Mihaela 82. bine ai veniit! multumim pentru incredere, si sunt sigura ca vei avea multe de invatat!

sammy11
03-February-2010, 11:23 PM
Buna Dimi!

Da, chiar eu am visat...in majoritatea viselor este o biserica, aceeasi, de fapt.

Mau de ce esti timida in aceste afirmatii? daca asa ai visat.. asa ai visat! sper ca ne vei mai povesti si alte vise! te asteptam cu drag!

doradora
03-February-2010, 11:53 PM
Bine ai venit printre noi, Doradora !sper ca vei gasi multe raspunsuri la intrebarile tale!
Multumesc Sammy!Sunteti oameni speciali si daruiti ,de la care voi avea multe de invatat.

elynai
04-February-2010, 12:26 AM
As vrea sa va povestesc ceva , inainte ( acum 1 an si jumatate ) aveam parte inainte de culcare de ceva special . Eram acasa ( in Romania ) si ca fiecare dintre noi cu o multime de probleme singura si cu 2 copii. Seara de seara ma puneam in pat si inainte de culcare spuneam Tatal Nostru . Cam de 3 ori , iar dupa incepea minunea . Respiratia devenea mai lenta eram perfect treaza si constienta , iar in fata ochilor ( inchisi ) incepeau sa se desfasoare anumite secvente din biserica , ori diferite icoane , culoarea fiind verde .
Tin sa va spun ca a doua zi puteam sa'mi rezolv problemele pe care le aveam . Nu stiu ce inseamna toate astea . Dar cea ce ma nedumereste , este ca acum de cand sunt departe de casa , desi D'zeu este pretutindeni , iar problemele la fel , nu mai pot avea aceleas viziuni .
Ma poate destupa cineva ?'

gepaco
04-February-2010, 12:49 AM
@elynai,din cate stiu se numeste > vibratia locului de nastere....

sammy11
04-February-2010, 02:35 AM
As vrea sa va povestesc ceva , inainte ( acum 1 an si jumatate ) aveam parte inainte de culcare de ceva special . Eram acasa ( in Romania ) si ca fiecare dintre noi cu o multime de probleme singura si cu 2 copii. Seara de seara ma puneam in pat si inainte de culcare spuneam Tatal Nostru . Cam de 3 ori , iar dupa incepea minunea . Respiratia devenea mai lenta eram perfect treaza si constienta , iar in fata ochilor ( inchisi ) incepeau sa se desfasoare anumite secvente din biserica , ori diferite icoane , culoarea fiind verde .
Tin sa va spun ca a doua zi puteam sa'mi rezolv problemele pe care le aveam . Nu stiu ce inseamna toate astea . Dar cea ce ma nedumereste , este ca acum de cand sunt departe de casa , desi D'zeu este pretutindeni , iar problemele la fel , nu mai pot avea aceleas viziuni .
Ma poate destupa cineva ?'

Draga Elynai! am citit ce ai postat si iti dau un raspuns! dar si Gepaco are dreptate, insa trebuia sa mai detaileze faptul ca ai venit acasa, si rezonezi cu pamantul , cu neamul romanesc, este un dar al nostru al tuturor, dar, rugandu-te noaptea si zicand de 3 ori "'tatal nostru", este adevarat ca vibratia ta creste! intri in tr-o stare de transa constienta , aceasta de obicei se intampla celor cu mare credinta si de cu o rara puritate! sti, esti ceea ce se cheama " credinta ta te-a mantuit!" sper ca intelegi, insa tradus, inseamna ca poti orice datorita credintei pe care o ai ! fii binecuvantata!

mihaela82
04-February-2010, 10:10 AM
multumesc adi pentru raspuns si multumesc sammy pentru primire... sper sa auzim numai de bine, si sper intr-adevar ca visele mele sa nu se adevereasca :grouphug:

angel one
04-February-2010, 10:43 AM
Buna ziua tuturor!!citesc mai tot timpul aceasta sectiune dar pana acum nu am avut ce sa scriu.Insa in cursul nopti care a trecut am avut si eu un vis,simplu si la obiect:Ma aflam impreuna cu prietena mea la televizor atunci cand emisia programului a fost intrerupta si pe ecranul tv a aparut harta lumi cu doua locati incercuite>CEle doua locati reprezentau Iranul si o locatie de care nu am prea auzit Mindanao. REporterul care prezenta stirea spunea ceva de genul:"seismul nu a depasit 10 grade pe scara Richte"r!a fost primul vis pe care l-am retinut si am vrut sa-l impartasesc cu voi in speranta ca voi afla de la voi ce vrea sa insemne!multumesc!

roskky
04-February-2010, 12:44 PM
pt. angel one
mesajul primit de Domnul Istrate pe 3.02.2010 ,face referire la aceiasi zona .

SnowWhite
04-February-2010, 12:53 PM
Ma aflam impreuna cu prietena mea la televizor atunci cand emisia programului a fost intrerupta si pe ecranul tv a aparut harta lumi cu doua locati incercuite>CEle doua locati reprezentau Iranul si o locatie de care nu am prea auzit Mindanao. REporterul care prezenta stirea spunea ceva de genul:"seismul nu a depasit 10 grade pe scara Richte"r!a fost primul vis pe care l-am retinut si am vrut sa-l impartasesc cu voi in speranta ca voi afla de la voi ce vrea sa insemne!multumesc!

Buna, angel :)
Ceea ce ai visat azi noapte ma face sa-mi reamintesc de visul meu de acum 3 luni, in care stiam ca va fi un seism puternic de peste 10 Richter.... Si asta vine ca o confirmare a faptului ca incepem sa avem vise colective, care se vor materializa curand din moment ce apar atatea elemente comune.
Am citit in presa ca pe data de 11 februarie, Iran-ul pregateste ceva pentru marile puteri mondiale. Ma gandesc ca acele locatii incercuite din visul tau pot avea legatura cu un atac nuclear pregatit de Iran si China.

angel one
04-February-2010, 01:39 PM
SnowWhite de acord!doar ca eu atunci cand visez nu trec saptamani pana sa se implineasca si nici zile!trec ore ,la fel ca in 2004 la seismul urmat de tsunami din oceanul Indian!nu a durat decat cateva ore pana a aparut informatile despre acel seism!Insa asta este cu totul altceva...alt vis pe care o sa-l postez!Ex pt ce e ce ti-am spus despre faptul ca se implinesc in cateva ore pot sa-ti dau moartea a numeroase rude:bunici ,unchi,matusi etc...Am stiut ca bunicul din partea tatalui va muri cu 4 ore inainte!tot in vis am aflat,m-am trezit ,i-am spus mamei si ea ma facut nebun(la 06 dimineata eu ii spuneam ca socrul ei a murit)dupa 4 ore a venit plangand la mine spunand ca am avut dreptate!Acum sper sa ai tu dreptate si visul meu sa nu se implineasca!

valeria
04-February-2010, 01:42 PM
Draga Aura si Adi-gj.Vamultumesc ptr cuvintele adresate imi cer scuze ca va raspund asa tarziu,dar realitatea este ca tot timpul am simtit protectia Tatalui Ceresc,iar sufletul meu a multumit intotdeauna ptr tot ce mi-a dat chiar si atunci cand a trebuit sa platesc ptr greselile facute,mi-am zis:In tot raul este si un bine.Viata mea nu a fost deloc usoara,dar sant convinsa ca Dumnezeu nu-ti da mai mult decat poti duce si stiu ca toate mi le da ptr ca ma iubeste iar pentru aceasta Ii multumesc.Cand sant coplesita de probleme imi zic:"se putea si mai rau"si atunci multumesc TataluiCeresc pentru tot ce am.Am trecut prin multe intamplari poate chiar "paranormale"as putea zice dar mi-e greu sa le povestesc altora cei care nu "simt"ca noi te poate cataloga intr-un fel drept "ciudata"si nu inteleg nimic.Va rog sa ma iertati dar nu vreau sa va plictisesc si sa va rapesc din timpul vostru citindu-mi postarile.Inca o data va multumescdin suflet.

angel one
04-February-2010, 01:54 PM
SI acum sa-ti povestesc visul legat de marele cutremur din 2004:In vis stau de vorba cu 3 persoane,nu le vad chipul insa ma simt bine in compania lor,discutam despre ce o sa fac cand termin scoala,una dintre persoane imi spune:"Nu-ti mai face griji de ce o sa faci dupa ce termini scoala oricum lumea se va sfarsi in 2007",mirat ii raspund 2007 nu cred !replica lui a fost:"Ba da 2007 si primul semn o sa-l vezi chiar maine".atunci m-am ridicat si le-am spus ca merg sa invat,si m-am trezit!A doua zi am vazut imaginile din Indonesia si ma gandeam ,daca acesta este semnul oare ce se va intampla in 2007!si nu sa intamplat nimic.....deci nu se implinesc intocmai!vom vedea ...Multumesc pt explicati si sa speram ca a fost doar un vis!

AuraArua
04-February-2010, 03:08 PM
Draga Angel one,nu te gandi ca nu se vor implini.Ai auzit de evenimente mutate in timp sau anulate chiar,fie din mila pentru oameni,fie ca raspuns la rugaciunile lor.Deci,gandeste-te ca am mai fost pasuiti o vreme si ,cine stie,poate chiar vom fi iertati cu totul.
-Draga Valeria,intotdeauna mi-ai facut impresia ca tu ti-ai facut temele bine pe acest pamant si ca tocmai ,datorita constientizarii lor esti iertata,ocrotita de sus.Si nu numai pentru asta,ci si ca o rasplata a ceea ce esti tu.De unde ai scos-o pe asta ,ca ne plictisesti?Nu vezi ca este exact invers?Te asteptam sa mai scrii,ce traiesti tu nu este lucru obisnuit.Cu drag,Aura.

luca
04-February-2010, 03:45 PM
Draga Angel one,s-ar putea sa ai dreptate,ieri de ex a fost un cutremur de 4.6 in Mindanao Filipine,si azi a dat unul de 4.8 in Iran,cine stie asta o fi doar inceputul
Ai zis ca nu prea stii de Mindanao,se afla in Asia de sud -est in arhipeleagul Filipine
Dupa cum observ ai calitati deosebite,ma bucur ca esti alaturi de noi si te mai asteptam cu vesti
Subsriu la ce a postat Aura
Cu drag Luca

angel one
04-February-2010, 03:50 PM
Multumesc Luca!Nu habar nu am unde se afla Mindanao!Acesta a fost si motivul pt care am postat visul !Am visat o locatie de care nu am auzit si despre care eu am inteles din vis ca va fi afectata de un mare seism!!Sper sa nu fie asa!

luca
04-February-2010, 03:52 PM
Sa dea D-ZEU sa nu fie nimic

adi-gj
04-February-2010, 03:58 PM
pt angel one- subscriu la cea ce ti-a raspuns Aura A de multe ori , faptele noastre bune sterg carma grea , nu numnai personala, sau se mai pot efectua aminari si modificari de carma tocmai pentru faptul ca ori nu se intelege corect lectia ori are multiple conotatii si corelari ce trebuiesc modificate si tinut cont de ele in dezvoltare ulterioara a personalitatii sau persoanelor implicate in evenimente. cu posibilitate de aplicare si Valeriei. Multe fapte duc la arderi si de multe ori protectia vine din astral tocmai pentru a se evita intelegerea eronata a evenimentului in sine, unde nu sa inteles sensul ni se trimet alte vise sau intimplari lamuritoare ce aparent nu au legatura unele cu celelalte , sa nu uitam ca sintem boabe ale aceleiasi lumini primordiale. Cu dragoste si pace.

angel one
04-February-2010, 04:13 PM
Multumesc Adi-gj pt explicati!

vasi
04-February-2010, 04:50 PM
Buna, angel :)
Ceea ce ai visat azi noapte ma face sa-mi reamintesc de visul meu de acum 3 luni, in care stiam ca va fi un seism puternic de peste 10 Richter.... Si asta vine ca o confirmare a faptului ca incepem sa avem vise colective, care se vor materializa curand din moment ce apar atatea elemente comune.
Am citit in presa ca pe data de 11 februarie, Iran-ul pregateste ceva pentru marile puteri mondiale. Ma gandesc ca acele locatii incercuite din visul tau pot avea legatura cu un atac nuclear pregatit de Iran si China.

Draga angel, cred ca Alba ca Zapadaa intuit bine raspunsul. Cred ca este un inteles simbolic Stim cu totii ce inseamna cutremur 10R.-Din cate stiu omenirea nu a cunoscut cutremure de o asemenea intensitate si sper ca nu va fi niciodata. Marile baraje hidro se proiecteaza ca sa reziste la 9, dupa care oricum nu mai conteaza(intre 7 si9 7,1 este o diferenta f. mare, darmite ...). In concluzie, parerea mea, ca este o atentionare in sensul ca se va declansa ceva foarte grav , de aceea si aceasta sugestie. Din cate cunosc insa, atacul va fi spre Iran. SUA a oprit de mai mult aceasta evolutie si odata Rusia. Nu ma hazardez, o sa vedem.
Cu drag
vasi

luminet
04-February-2010, 04:59 PM
buna ziua, vasi da-ti cu parerea legat de visele cu ciperca ale doamnelor DORADORA SI MIHAELA. sintem curiosi de acel fenomen. multumesc

valeria
04-February-2010, 05:34 PM
Draga Aura -iti multumesc ptr cuvintele calde pe cre mi le adresezi,te simt foarte aproape de sufletul meu,de aceea indraznesc sa-ti mai povestesc un vis.Inainte de asta as vrea sa-ti spun ca viata m-a adus in postura ca la 30 de ani sa raman singura cu un copil cu handicap pe care a trebuit sa-l cresc singura.Tocmai ptr asta ii multumesc lui Dumnezeu ptr ca datorita lui am inceput sa colind manastirile din tara.Tocmai ma intorceam dintr-un asemenea loc cand....acum urmeaza intamplarea ciudata .Eram de serviciu in tura de noapte iar pe la ora 21 simt ca nu mai pot sta in picioarede somn,asa ceva nu mi s-a intampla niciodata .Simteam ca trebuie sa pun capul jos imediat,asa am si facut.Insecunda urmatoare am si adormit,iar o voce mi-aspus:"nu ti-ai spus rugaciunea' atunci mi-am adunat toata puterea sa-mi pot spune rugaciunea apoi am adormit.Visez ca merg de mana cu copilul pe o strada care s-a intunecat brusc si nu mai vedeam nimic,apoi totul s-a luminat si am ajuns pe un camp cu verdeata.Am ajuns la o groapa mare si nu mai aveam pe unde trece.Am vazut niste batrani imbracati cu haine lungi si albe cum levitau deasupra gropiisi am crezut capot si eu sa trec prin groapa dar nu a fost asa eu nu am putut sa mai ies de acolo.Am incercat sa strig la ei dupa ajutor dar ei nici nu s-au uitat la mine.Cel care m-a ajutat sa ies a fost copilul apoi am continuat drumul si am ajuns la o manastire.Acolo ciudat in loc de calugari erau niste baieti tineri imbracati in haine negre.Unul dintre ei era la o masa si mi-a aratat un tablou un peisaj f frumos si m-a intrebat daca vreau sa-l cumpar.Eu i-am raspuns ca doresc o icoana cu Maica Domnului sau cu Domnul Iisus dar el mi-a spus ca nu are,atunci nu am mai cumparat nimic.La un moment dat unul dintre ei a venit si mi-a pus pe cap mataniile acelea care le tin calugarii la mana si mi-a spus:"femeie esti credincioasa ai suflet bun dar vei avea un mare necaz"Eu ma simteam atat de atrasa de acel tanar incat nu voiam sa mai plece de langa mine,si l-am intrebat cine este el -mi-a raspuns:"Emanuel"-dupa acea i-am aratat copilul meu care se juca in curtea manastirii cu alti copii dar el parea ca il cunoaste si mi-a zambit.L-am rugat sa-mi mai spuna ceva dar desi el i-mi vorbea eu nu mai auzeam nimic.Asta s-a intamplat in anul 1998 si vreau sa-ti spun ca practic mi s-a aratat ceea ce urma sa mi se intample in viata pe multi ani inainte.Cu drag Valeria

sammy11
04-February-2010, 07:23 PM
Draga Valeria! m-a impresionat enorm de mult visul tau ! desi l-ai visat in 1998, sper ca ai observat mai bine decat oricine ce a insemnat visul tau! esti o femeiae credincioasa, si de aceea ai avut comunicarea cu entitati superioare, iar Emmanuel, sti cine este! apoi, ca sa dau o si alta conotatie visului tau , acolo unde ai ajuns la groapa mare si nu ai putut sa o treci dar unde copilul te-a salvat, are o mare insemnatate, deoarece, multe persoane nu cunosc de ce vin pe lume asemenea copii cu handicap !ei bine, ei vin pentru a aduce in viata parintilor sau al unui parinte macar, credinta! de aceea a venit copilul tau sub aceasta forma la tine ! poate in alta viata nu ai aut credinta si acum trebuia sa cunosti si aceasta latura spirituala! nu vin intamplator acesti copii, care ei insisi sunt spirite superioare incarnate aici pe pamant! si ei , la randul lor si-au asumat aceasta responsabilitate inainte de a se intrupa aici! copilul tau, draga mea, este un spirit mare o entitate care ti-a adus tie in suflet credinta, si de aceea trebuie sa ii fii recunoscatoare! iubeste-l asa cum este, si nu conteni sa te rogi, o faci pentru mantuirea ta! doreai un raspuns de la Aura, iti dau si eu un raspuns, insa Aura iti poate raspunde si ea, cand are timp! iti multumim pentru postare, si incredere! tot binele sa fie cu tine si cu copilul tau cel drag!

sammy11
04-February-2010, 07:40 PM
Buna ziua tuturor!!citesc mai tot timpul aceasta sectiune dar pana acum nu am avut ce sa scriu.Insa in cursul nopti care a trecut am avut si eu un vis,simplu si la obiect:Ma aflam impreuna cu prietena mea la televizor atunci cand emisia programului a fost intrerupta si pe ecranul tv a aparut harta lumi cu doua locati incercuite>CEle doua locati reprezentau Iranul si o locatie de care nu am prea auzit Mindanao. REporterul care prezenta stirea spunea ceva de genul:"seismul nu a depasit 10 grade pe scara Richte"r!a fost primul vis pe care l-am retinut si am vrut sa-l impartasesc cu voi in speranta ca voi afla de la voi ce vrea sa insemne!multumesc!

Draga Angel, acest vis poate intra in categoria viselor reale, insa dupa cum stiu eu , multi se roaga in aceste momente pentru liniste si pace pe pamant daca rugacuinile lor au rod, inseamna ca aceste rautati ale guvernelor oculte, sa nu mai poata avea loc! de la aceste organizatii oculte sufera pamantenii , inclusiv exterminare prin metodele lor distrugatoare sa speram ca nu avea loc acel eveniment cumplit! iti multumim pentru postare~!

valeria
04-February-2010, 08:37 PM
Draga Sammy 11 multumesc ptr raspunsul tau,voi santeti niste fiinte pe care le-a inzestrat Dumnezeu cu multa iubire,compasiune si intelepciune,ai dreptate in ceea ce priveste copilul meu,sant constienta ca este un suflet ales care a venit la intrupare tocmai ptr a ma ajuta pe mine sa ma ridic si sa ma faca sa-l iubesc pe Dumnezeu cu tot sufletul meu.Dupa ce s-a nascut si am primit verdictul medicilor l-am intrebat pe Dumnezeu de multe ori "de ce Doamne?"Raspunsul l-am gasit tot in mine dar multi ani mai tarziu.Sant fericita ca il am el este tot ce am eu aici pe Pamant il iubesc asa cum este el si totodata ii multumesc ca exista si ca m-a ales pe mine sa-i fiu mama aici si acum in aceasta incarnare.Multumesc ptr raspuns.

vasi
04-February-2010, 08:41 PM
Buna ziua si bine v-am gasit!
Citesc cu interes acest topic in fiecare zi .Ca si Mihaela am tot ezitat sa scriu amanunte legate de visele mele.Citind postarea ei m-am hotarat sa scriu , deoarece visul ei seamana izbitor cu cel avut de mine in septembrie anul trecut.In vis eram la tarmul marii si deodata a aparut acea ciuperca, ca cele formate in urma exploziilor nucleare.Avea o culoare rosie portocalie si se intindea cu repeziciune, maturand totul in calea ei .Nu am avut senzatia ca as fi murit ba din contra simteam ca am scapat .In vis apareau si niste date ,dar pentru ca nu mai sunt sigura daca sunt exacte, prefer sa nu le dau.De curand am visat cam acelasi vis, dar fara ciuperca.Cineva imi spunea ca pericolul va veni din mare ,mi se indica si locul unde sa stau ,ca sa fiu ferita de primejdie.
Din pacate ,in ultima perioada nu mai retin din ceea ce am visat decat anumite pasaje .
Va doresc numai bine si multa sanatate!
Sarutmana doradora, sa sti ca acel cineva , care ti-a spus ca acel pericol vine din mare stie ce vorbeste-doar rezultatele pot fi similare. Este tipica unei explozii de mari dimensiuni a unei "pungi " de gaze, care exista in adancul Marii Negre si care pe vremea trecuta s-a vrut sa fie exploatata. Chiar modul cum exploadeaza, culoare, reactie etc. sunt diferite.
Spre comparatie am vazut in postarile unui coleg o descriere impecabila a unei explozii nucleare, descrisa de el intr-un vis-totul sa o gasesc pe forum.
Cu drag
vasi
Sarutmana Luminet si multumesc mult pentru incredere.

adi-gj
04-February-2010, 08:42 PM
daraga valeria . M a doare sa aud ca suferi, dar si suferinta are rolul ei care ti-a fost adeverit de ingerul Emanuel, aparatorul celor aflati in suferinta si in handicap, de fapt intruparea fiului tau in lumea credintei unice . Ai fost harazita de dumnezeu sa-ti vezi viata asa cum o vei petrece aici pe pamint , foarte putini oameni au acest privilegiu, majoritatea nu-l au din cauza subjugarii sufletului starii materiale , vezi puterea banului si rautatea interioara, dar aceste lucruri vin de multe ori sa le ingreuneze carma ca o pedeapsa la alte vieti incheiate diferit fata de ce sa asumat inintea reincrnarii actuale. pare alambicat raspunsul dar daca-l studiezi cu atentie chiar am vrut sa-ti fie adresat personal .stiu ca esti o fiinta puternica si te iubeste dumnezeu cel putin la fel cu puterea iubirii tale cere este foarte mare. Iti urez noroc in viata si DRAGOSTE SI PACE.

sammy11
04-February-2010, 09:01 PM
Vasi, ce bucurie sa te vad aici ! imi era dor de tine!

vasi
04-February-2010, 09:13 PM
buna ziua, vasi da-ti cu parerea legat de visele cu ciperca ale doamnelor DORADORA SI MIHAELA. sintem curiosi de acel fenomen. multumesc

Sarutmana Luminet,ami pare bine ca te "revad" si pentru incredere.
Ce a vazut Mihaela (postarea 650) este altceva decat ceea ce a vazut Doradora. Foarte interesant ca amandoua au descris ceea ce au vazut cu multa acuratete.
Mihaela a vazut intadevar o explozie nucleara.
Imi pare rau ca va spun , dar asta este. Daca va fi in Romania probabil vor fi de mica capacitate(confirmand cam ceea ce a vazut Mihaela, dar si logica si viziunile domnului Istrate), din simplu motiv ca cei care o vor lansa au nevoie sa utilizeze teritoriul si nu sa rada totul. Din nefericire parca vrem sa creem toate conditiile implinirii unor viziuni. Astazi s-a hotarat sa facem parte si noi din scutul antiracheta, care se va monta si impotriva rusilor. Nu contest hotararea in sine, poate este justificata, dar trebuie sa fim constienti ca in cazul uni conflict cei care vor venii sunt obligati de situatie sa loveasca cu prioritate aceste tinte, si nu oricum. Din nefericire politicienii vor mortis sa-i confirme viziunile domnului Istrate.
Cu drag
vasi

vasi
04-February-2010, 09:20 PM
Vasi, ce bucurie sa te vad aici ! imi era dor de tine!

Sarutmana Sammy , Aur a, si toti ceoilalti colegi. Sammy draga si mie mi-a fost dor de voi- va simtem lipsa, dar aveam avantajul ca stiam ca sunteti bine si asta conteaza foarte mult. Si va rog sa nu mai speriati inginerul din mine, cand imi interpretati visele-este prea de tot.
Domnul sa va aibe in paza.
Cu mult, mult drag
vasi

sammy11
04-February-2010, 09:23 PM
draga Vasi stii bine cat de mult ne llipsesti.. si eram si noi ingrijorarte in privinta ta! Dumnezeu sa te aibe in paza! suntem alaturi de tine draga Vasi!

gepaco
04-February-2010, 09:29 PM
doar doua precizari -azi spunea nina47 ca vine in RO si apropo de scut..nu e pt RO ci doar inchide unghiul balistic dinspre Iran spre centrul europei
..ar mai fi de mentionat ca din diversele comunicari de la nina47 ,am conclus ca e prezenta pe teritoriul RO cand vin evenimentele..care or fi

sammy11
04-February-2010, 09:38 PM
Gepaco. am citit si eu de ce a postat Nina, insa nu intotdeuna evenimentele pot si avea loc! asa cum spuneam in alta parte. ele pot fi indepartate prin rugaciunea si credinta noastra! dar si din bunatatea gratiei divine!

AuraArua
04-February-2010, 09:42 PM
Dragii mei,ma mandresc cu voi toti,cand citesc ce scrieti.Sunt mandra pentru priceperea voastra,pentru sufletul vostru,dar mai ales pentru intelegere si altruism.Ce mult conteaza! Sa intelegi,sa fii alaturi de cineva,sa-i simti durerea si sa-i intinzi o mana de ajutor.De fapt,ti-o intinzi chiar tie.Sunt sentimente care bucura,inobileaza,demonstreaza ca nu suntem doar cei care functionam ci suntem cei care traim,asa cum se traia odata.Nu au murit sentimentele.Ele exista,doar ca le-am inabusit bine-bine,de teama unui rodicol.Nu suntem ridicoli,suntem cei adevarati,asa cum ar trebui sa fim mereu.

sake
04-February-2010, 09:50 PM

Atac nuclear in Marea Neagra, poate chiar in Turcia

AuraArua
04-February-2010, 09:54 PM
Draga Valeria,nu am mare lucru de adaugat.Ti-au sarit cu drag si competenta in ajutor cei ce ti-au raspuns.Ma doare suferinta ta,admir intelegerea ta.Inteleg cat sacrificiu este in hotararea ta de a merge mai departe,inteleg cata dragoste ai de daruit si cat de mult ai suferit,pana ai ajuns la aceste concluzii,trairi,sentimente.Sunt reactii firesti,ar fi ciudat sa nu ai revolte,sa nu intrebi:-de ce eu?de ce mie?Dar admir,mai cu seama cum te-ai ridicat si ai mers mai departe,cum ai inteles rostul acestiu inger de copil langa tine,cum il percepi,privesti,iubesti.Felicitari!Ce pot sa-ti spun si eu?Doar as adauga ca aceasta incercare grea pentru amandoi este venita cu un scop,anume acela de a percepe ,de a-ti insusi mai bine ca anumite sentimente primeaza in aceasta viata.Ce ne este dat la indemana este un mijloc,nu un scop,prin care sa constientizam pe creator si sa-l iubim.A-L iubi pe El ,de fapt ,inseamna a iubi tot ce e in jurul tau,tot ce exista.Facand asta,nerefuzand o asemenea situatie,te-ai apropiat ,fortat sau nu de Dumnezeu.
Da,stiu,din afara e tare frumos sa filozofezi cu eleganta.Dar,crede-ma,din ce spui tu se "vede" exact ce-ai simtit si ce simti si acum.
Mergi pe drumul tau,iti face onoare cu prisosinta atitudinea ta,dragostea ta.Si nu uita,sunteti sufletele perfecte,protejate de sus,care aveti toata dragostea Lui.
Cu mare drag si respect pentru sentimentele tale frumoase,Aura.

sammy11
04-February-2010, 10:06 PM
Draga Aura, cat de ampla este postarea ta! este nevoie de multa iubire in viata oamenilor, deoarece oriunde o cauti, doar mai palpaie un pic! cat de mult scoti in evidenta bunatatea, apropiera , iubirea , pe care asa ca si noi, multi mai tin faclia aprinsa, doar pentru a nu se stinge.. scumpa mea, inima ta , fiinta ta, tine aceasta faclie vie! iar noi, restul veghem la flacara ei! suntem veghetorii vii, ai bunei credinte, si al nesecatei iubiri!

gepaco
04-February-2010, 10:09 PM
Gepaco. am citit si eu de ce a postat Nina, insa nu intotdeuna evenimentele pot si avea loc! asa cum spuneam in alta parte. ele pot fi indepartate prin rugaciunea si credinta noastra! dar si din bunatatea gratiei divine!

sammy, cu tot respectul...daca scrie 80 si 60 si 40 si vine curba periculoasa si noi nu am incetinit de loc la ce ne mai rugam...
de acord doar daca ne rugam sa se stie ca nu ne-am rugat cand trebuia...si nu am ascultat cand trebuia

sammy11
04-February-2010, 10:27 PM
Gepaco, ai dreptate... insa, nu uita sunt multe evenimente ce trebuiau sa aibe loc! si chiar nu au mai avut loc.. de ce oare? dar eu nu te inteleg , de ce astepti tu evenimente asa rele sa se intample,, nu este bine caci asa le atragi , le faci loc, cale , sa intre sa se desfasoare! cel mai corect este sa privim cu optimism in viata! putem alunga cam tot ce este grav si urat de langa noi! daca ai incredere in tine ca ai facut tot ce a trebuit in a indeparta acel rau.. si divinitatile actioneaza la randul lor insre binele nostru! paza si protectia divina, este continuua, dar mai trebuie si ceruta! daca omul nu isi doreste bine, nu are.. si asa mai departe..

natco
04-February-2010, 10:58 PM

sa speram, Sammy draga! eu inca sper si nadajduiesc ca cele prevestite sa nu fie atat de cumplite.

crin
04-February-2010, 11:10 PM
03.02.2010 -- Va impartasesc visul meu.
Eram intr-o curte mare, care initial fusese imprejmuita, dar acum era sparta din loc in loc.
In aceasta curte, era o biserica mare din care mai ramasesera decat peretii si partea din fata , formata din mai multe coloane. In jur, totul era verde ( plante agatatoare care acopereau peretiii bisericii; peste tot iarba crescuse mare, 30-40 cm). Langa peretele din dreapta bisericii era o casuta bine intretinuta dar nu era nici o poteca spre ea.
La biserica venisera muncitorii care s-au apucat de munca ( curatau iarba din jurul bisericii, instalau schele). In zarva creata de catre muncitori, apare o hiena speriata, care apoi dispare.
Mai petrec ceva timp in aceasta curte, dupa care ma indreapt spre o iesire prin gard.
Ies din aceasta curte la un drum, si nu stiu incotro sa ma duc, la dreapta sau la stanga, nevrand sa ma intalnesc cu hiena.
Tot stand si nestiind in ce parte sa ma indrept, apare in spatele meu o doamna cu varsta cuprinsa intre 40-50 de ani, ( mai in varsta decat mine ), blonda si cu ochelari.
Ii spun sa mergem spre dreapta, deoarece drumul acela este mai circulat, mai mare si pare si mai aproape. Plec impreuna cu aceasta doamna, dar dupa ceva timp ne apare in fata hiena. Incep sa fac galagie, sa o sperii dar ea nu pleaca.
Intre timp, apar in spatele nostru inca doua persoane, imbracate in negru ( par a fi niste copii). Incep sa zbier la ei, sa sune cineva, mai repede, la politie, la vanatori " Sa vina cineva sa impuste hiena asta" , mi-era frica sa nu fuga cineva din spatele meu astfel incat hiena sa prinda curaj si sa atace, eram fata in fata cu ea. Asa m-am trezit.

gepaco
04-February-2010, 11:27 PM
Gepaco, ai dreptate... insa, nu uita sunt multe evenimente ce trebuiau sa aibe loc! si chiar nu au mai avut loc.. de ce oare? dar eu nu te inteleg , de ce astepti tu evenimente asa rele sa se intample,, nu este bine caci asa le atragi , le faci loc, cale , sa intre sa se desfasoare! cel mai corect este sa privim cu optimism in viata! putem alunga cam tot ce este grav si urat de langa noi! daca ai incredere in tine ca ai facut tot ce a trebuit in a indeparta acel rau.. si divinitatile actioneaza la randul lor insre binele nostru! paza si protectia divina, este continuua, dar mai trebuie si ceruta! daca omul nu isi doreste bine, nu are.. si asa mai departe..

draga sammy,de ce le astept ? pai nu ne rugam sa grabeasca Doamne timpurile ...sa vina ziua ..si tot asa !
am avut de ales in 79 daca sa ma bat cu morile sau sa plec..am plecat.am venit sa vad curatenia DIVINA ca daca era de la oameni sa o faca ,am venit si in 90 sa incepem si nu a interesat pe nimeni,pai cat sa mai astept?
Copii ma intreaba -tata de ce e atata mizerie pe strada..la munte ma intreaba la fel ,la mare la fel,etc...pai ce tara le lasam?lista e lunga si de DISTRUGEREA morala nici nu incep sa vorbesc ca ascult crezul si-l las pe SEFU sa faca curat cand termina EL socotelile lui ...da ma rog sa vina !Numai Providenta poate sa mai faca ceva la cat de generalizat e cancerul..
Asa ca vino Doamne E DE BINE !

sammy11
05-February-2010, 02:11 AM
Gepaco. este bine cand noi facem ca lucrurile sa functioneze, normal ca eu nu astept sa imi pice din cer banii, afaceri, sau mai stiu eu ce.... si este normal ca daca tot asteptam de altii sa faca, sa dreaga, nimic nu se realizeaza.. stii, eu ma adresam celor interesati de spiritualitate, si nu cred ca este normal sa vorbim de altceva..! insa daca doresti o discutie in care sa dezbatem alte subiecte , este in ordine! tu crezi ca mie imi convine cand vad boala , saracie, ignoranta, langa mine si imprejurul meu? crezi ca traiesc intr-o lume iluzorie? a mai incercat cineva sa discrimineze valorile spirituale, insa nu a reusit.. omul crede, atat timp cat considera si vrea sa creada! da, cum spui tu, nu Dumnezeu ne face ordine in tara, la munte, la mare, dar iti face macar in suflet, caci si acolo sunt multi bolnavi! vad zilnic bolnavi, vad umilinta, vad caractere si caractere, insa nimic si nimeni nu va schimba ceva, atat timp cat un popor este amortit, amagit, si imbolnavit cu de-a sila! sunt multe de discutat.. dar pe alta data! si apoi nu este un topic adecvat suntem in afara subiectului!

mihaela82
05-February-2010, 09:22 AM
Ce a vazut Mihaela (postarea 650) este altceva decat ceea ce a vazut Doradora. Foarte interesant ca amandoua au descris ceea ce au vazut cu multa acuratete.
Mihaela a vazut intadevar o explozie nucleara.
Imi pare rau ca va spun , dar asta este. Daca va fi in Romania probabil vor fi de mica capacitate(confirmand cam ceea ce a vazut Mihaela, dar si logica si viziunile domnului Istrate), din simplu motiv ca cei care o vor lansa au nevoie sa utilizeze teritoriul si nu sa rada totul. Din nefericire parca vrem sa creem toate conditiile implinirii unor viziuni. Astazi s-a hotarat sa facem parte si noi din scutul antiracheta, care se va monta si impotriva rusilor. Nu contest hotararea in sine, poate este justificata, dar trebuie sa fim constienti ca in cazul uni conflict cei care vor venii sunt obligati de situatie sa loveasca cu prioritate aceste tinte, si nu oricum. Din nefericire politicienii vor mortis sa-i confirme viziunile domnului Istrate.
Cu drag
vasi

nu stiu ce sa spun... eu nu sunt o persoana superinformata, nu ma pasioneaza politica, nici alte lucruri , cum sa spun , de actualitate acum... somajul nu ma inspaimanta, am credite la banca, dar nu ma sperii ca nu le voi putea plati... poate sunt incostienta, dar si rudele mele mereu imi spun ca sunt prea optimista... de fapt cred ca nu sunt optimista deloc, acum imi dau seama de unele lucruri. Pana acum ceva timp eram foarte obsedata, e cuvantul potrivit, sa avem casa noastra, banii nostri, tot ce ne trebuie, acum ma surprind chiar si pe mine, pentru ca atunci cand imi mai fac planuri mari, singurul lucru care imi trece prin minte este "degeaba, oricum n-o sa ma bucur de ele, oricum n-o sa mai conteze nimic in viitor "... si imi dau seama acum ca acesta este un lucru inconstient pe care l-am spus , ori in gand ori cu voce tare, tutror celor pe care i-am auzit sau i-am vazut ca se chinuie sa faca ceva, sa stranga bani sau sa isi cumpere cat mai multe lucruri... si acum mi se pare mie ca toata lumea este obsedata sa aiba bani, case, masini, etc. nu ma intelegeti gresit, as vrea si eu sa am de toate, dar atunci spre exemplu cand am reusit sa facem ceva, bucurie a fost pe moment atunci, dar nu pot sa pun prea mare pret pe nimic material, pentru ca asta este lucrul care imi rasuna in minte mereu : degeaba!
sper sa nu par ipocrita, avem si noi tot ce ne trebuie, dar nu mi se par importante. spre exemplu cand o prietena de-a mamei mele si-a accidentat masina, era distrusa, disperata .. eu ma gandeam un singur lucru :nu constientizeaza ca sanatatea ei si a celor dragi este importanta, masina se repara. dupa doua zile a facut accident vascular cerebral, e bine acum, masina s-a reparat, dar ea nu se va mai face bine ca inainte niciodata.
sper ca nu v-am plictisit, asa cum am spus eu vise importante nu am , cred eu ca nu sunt importante, dar pot sa spun ca un sentiment de nesiguranta mai puternic ca in aceasta perioada, de vreun an asa, nu am avut niciodata.
sper ca nu vi se pare ca aberez, dar sentimentul pe care il am eu in ziua de azi, vizavi de toate lucrurile lumesti ca sa zic asa, este ca sunt toate praf in ochi, sunt toate inutile, in curand nu vom mai avea nevoie de nimic din toate astea.
multa sanatate tuturor
cu drag,
mihaela

Mona Marinica
05-February-2010, 09:30 AM
Buna dimineata.
Dragi prieteni, aseara am avut un vis. Sper sa ramana doar atat, dar la mine de obicei visele se indeplinesc.
Eram in Bucuresti. Era seara, si in departare se vedea mult fum albastrui. Cand am reusit sa ma apropii cu privirea, in acel loc am vazut multe masini albastru-bleu in forma dreptunghiulara, fara geamuri si cu niste roti mari. Stiam ca am fost atacati. M-am pregatit sa ies pe strada, si am ales o imbracaminte rosie de camuflaj, pe care am scris cu creta bleu ceva, apoi am iesit. Am ajuns intr-o parcare, unde m-am ascuns dupa niste masini fiindca se auzea venind o motocicleta. Dupa ce a oprit, am iesit din ascunzatoare si am iinceput sa vorbesc cu barbatul care sosise pe motocicleta. S-au mai apropiat doi barbati si am inceput sa vorbim. Spuneam ca am fost atacati de Iran. Iar masinile acelea albastre erau pericolul. Sau un pericol. Eram calmi, afara era nici foarte cald nici foarte frig, probabil toamna sau primavara.Ciudat era ca oamenii isi vedeau de treaba, adica mergeau la piata, pe strada, etc. Cam asta a fost.
Cu drag,
Mona

Neinregistratmaria49says:
05-February-2010, 09:53 AM
In noaptea de 4/5 feb 2010 am auzit in vis un zgomot puternic asa cum trozneste un lemn cand se rupe ,a inceput sa se miste pamantul de sub picioarele mele ,iar in fata ochilor ce credeti ca mi-a fost dat sa vad ,pamantul s-a crapat asa de rau in bucati mai mari sau mai mici dar distanta dintre crapaturi era f. mare si pe deasupra f. adanca ,speriind-ma m-am trezit nu am continuat visul,.Cu bine Maria

Robot_Forum
05-February-2010, 10:24 AM
Buna dimineata.
Dragi prieteni, aseara am avut un vis. Sper sa ramana doar atat, dar la mine de obicei visele se indeplinesc.
Eram in Bucuresti. Era seara, si in departare se vedea mult fum albastrui. Cand am reusit sa ma apropii cu privirea, in acel loc am vazut multe masini albastru-bleu in forma dreptunghiulara, fara geamuri si cu niste roti mari. Stiam ca am fost atacati. M-am pregatit sa ies pe strada, si am ales o imbracaminte rosie de camuflaj, pe care am scris cu creta bleu ceva, apoi am iesit. Am ajuns intr-o parcare, unde m-am ascuns dupa niste masini fiindca se auzea venind o motocicleta. Dupa ce a oprit, am iesit din ascunzatoare si am iinceput sa vorbesc cu barbatul care sosise pe motocicleta. S-au mai apropiat doi barbati si am inceput sa vorbim. Spuneam ca am fost atacati de Iran. Iar masinile acelea albastre erau pericolul. Sau un pericol. Eram calmi, afara era nici foarte cald nici foarte frig, probabil toamna sau primavara.Ciudat era ca oamenii isi vedeau de treaba, adica mergeau la piata, pe strada, etc. Cam asta a fost.
Cu drag,
Mona
Draga mea Mona, as vrea sa iti pun doua intrebari daca imi permiti. 1. Cum iti explici tu ca citindu-ti posturile am senzatia de deja vu? 2. Visul descris mai sus e spectaculos, mai ales partea cu costumele de camuflaj rosii. Totusi, esti sigura ca asta ai visat? Multumesc anticipat. Cu drag, Ioana

Mona Marinica
05-February-2010, 10:32 AM
Da, Ioana, sigur asta am visat si mi-am scris intr-o agenda visul de dimineata ca sa nu uit. Iar costumul era sigur rosu, cel putin bluza era sigur rosie, stiu ca am scris ceva pe ea cu creta bleu. Nu stiu de ce faceam asta. Legat de deja vu, poate ca si tu ai visat ceva asemanator dar ai uitat. Sau poate ai intrat pe aceeasi lungime de unda. Cu drag, Mona

samantha22
05-February-2010, 12:18 PM
Buna dimineata.
Cu drag,
Mona

Buna Mona(frumos nume)
Vad ca ai avut un vis interesant.Din ceea ce spui ca ai visat ,masinile dreptunghiulare denota faptul ca pericolul care ne paste e pe pamant,daca erau rotunde ma duceam cu gandul la OZN-uri.Probabil imbracamintea rosie de camuflaj ai ales-o fiindca te-ai ascuns in parcare intre masini rosii(primavara si toamna nu sunt cirese ).
Barbatii din vis probabil sunt strigatul de singuratate,dorinta de a avea pe cineva langa tine(iti doresti mult un barbat care sa te inteleaga nu-i asa?).
Discutia calma,o vad ca pe o nevoie de liniste.Oamenii care-si vad de treaba ... te simti ignorata si neinteleasa de cei din jur?

Cu drag,
Samantha22

P.S. Motocicleta era galbena?

adi-gj
05-February-2010, 12:34 PM
sam iti este draga o anume motocicleta galbena? o sa o rugam pe mona sa-ti imprumute una din visul ei, dar vezi sa nu o strici|. Nu pe mona , ci motocicleta....

Mona Marinica
05-February-2010, 12:48 PM
Draga Sammy,
in vis am omis detaliile de natura personala, dar pot sa iti spun ca eram insotita de sotul meu. Iar motocicleta nu se vedea ce culoare are, pur si simplu se vedea cine venea pe ea. De obicei visele mele imi transmit niste avertismente sau informatii, legate efectiv de ceea ce visez, nu sunt vreo interpretare freudiana. Cu toate ca fiecare le poate interpreta cum crede.
Cu drag,
Mona

AuraArua
05-February-2010, 01:00 PM
Draga Crin,in iuresul postarilor se pare ca visul tau are "rand" abia acum.Ce cred eu despre aceasta: el denota framantarile tale si din subconstient dar si pe marginea atator informatii pe care le primesti.Facand o suma ,este foarte posibil sa fi vazut o latura mai subtila a derutei umane.Si in fata credintei[cea de suflet-nu religioasa] dar si in fata "masurilor" pe care cei cu putere le pot lua tu ai fost si spectator dar si participant.Degeaba avem lacasuri maestuoase,degeaba avem amenajari comode ,daca in inima noastra nu mai suntem curati,iar cei ce servesc credinta nu mai au aceeasi dedicare.Si daca in loc sa ne facem timp pentru suflet noi ne facem timp doar pentru cele materiale,atunci e lezne de inteles de ce nu mai exista carare,care sa ne mai calauzeasca pasii.Eu zic ca este bine ca ai evadat din acest perimetru dinainte prestabilit,ca te-ai sustras lui,cu tot ce implica el,si ca ai avut curaj sa pleci in lume,sa-ti cauti adevarata ta cale.Si era normal sa-ti apara doua drumuri,pentru ca asa este si in viata,nu?,de multe ori stam si ne gandim incotro sa ne ducem,ce sa alegem.Ei,acea femeie era poate chiar soarta ta,care te urmareste pas cu pas,si care ti-a demonstrat ca tu ai liberul arbitru,ca totul depinde de tine.Sigur ca sunt pericole mereu,sigur ca nu facem fata cu brio,ca in filme,sigur ca mai apar "hiene" in calea noastra.dar,nu uita,nu-ti fie frica sa ceri ajutor.Si Dumnezeu asa ne-a programat: sa il simtim pe el si sa il iubim si ,mai ales,ne-a programat sa nu stam singuri.Sa strigam cand avem nevoie de ajutor,pentru ca acolo unde sunt mai multi si puterea e mai mare.Iar credinta mai multor oameni poate muta muntii din loc.Iti pare cunoscut,bobul de mustar?
Nu pregeta sa ai incredere in alegerile tale,chiar daca mai gresesti.E firesc,e uman.Si, nu uita-suntem consecinta alegerilor noastre.
Nu stiu daca ai inteles ceva din ce ti-am spus,dar concluzia mea este ca ai avut un vis de rascruce sufleteasca.El trebuie sa-ti dea de gandit: ce faci cu viata ta,ce faci de acum inainte.Pentru ca ai vazut si tu ca in vis ti se spune clar ca va veni o vreme cand omul va trebui sa aleaga,sa discearna,sa lase in urma evenimentele rele grele,de doliu si sa priveasca spre viitor.Deci,spatele drept,privirea inainte.
Cu drag,Aura.

adi-gj
05-February-2010, 01:00 PM
mona sami nu va suparati , incercam sa destind putin atmosfera, scuze daca am deranjat.
cu dragoste si pace.

AuraArua
05-February-2010, 01:11 PM
Draga Mihaela mi-a placut tare mult ce ai scris si cum ai scris.In doua vorbe ne-ai impartasit filozofia ta de viata.Nu-ti fa probleme!Din punctul meu de vedere tu ai viziunea cea mai corecta asupra vietii.Le ai pe toate pentru ca ai inteles ca ce-ti este dat este doar un mijloc si nu un scop.Am mai spus asta odata dar chiar daca ma repet e bine de stiut,pentru ca asta e cheia vietii noastre: sa intelegem de ce suntem aici,ce sa facem si incotro mergem mai departe.Acea doamna a patit acel eveniment nefericit pentru ca ea s-a atasat de bunurile ei materiale si traieste prin prisma lor,ignorand ce este important,de fapt.Iar urmarea -s-a vazut.Dar,atentie,daca ai sa cazi in extrema cealalta,sa nu te mai intereseze nimic,ignori o alta lege universala pe care Dumnezeu a lasat-o pe pamant.Ajungi la un dispret,la o apatie,la un alt atasament de bunuri spirituale,de data asta.Deci,traieste cu masura,in echilibru,primeste ce ti-a fost dat sa ai si continua sa crezi ca Dumnezeu stie El ce face si ce da fiecaruia.Cat despre faptul ca ti-e teama,ca ai ajuns la vorba lui Eminescu:cel care constata ca totul e zadarnicie si nimicnicie,nu gandi asa.Se va intampla doar ce trebuie sa se intample si nimic altceva.
Ia uite ce bine e sa dai afaturi , dar cine le poate tine in echilibru?Cu mare drag,Aura.

AuraArua
05-February-2010, 01:22 PM
Draga mona,in primul rand te intreb de ce nu mai ai poza aceea superba la avatar?Voiam sa-mi incep si eu bine ziua,adica sa -mi clatesc ochii cu ceva fumos!
Cat despre visul tau el te-a anuntat clar ca evenimentele care de pun la cale in culise de catre oameni cu putere se vor amana putin,poate chiar mai mult.Iar aceste tergiversari au niste motivatii caraghioase,de fanfaronada.De fapt ele sunt facute sa deruteze ochiul uman si mai bine,sa adoarma orice vigilenta.Vor zbura vestile in toate partile,care mai de care,dar totul se va face in culise.Omul de rand va face ce ai vazut tu:va face piata,va iubi,va face planuri de viitor,etc.Deci ,daca tu ai vise premonitorii de obicei asta inseamna ca ghizii tai de sus te-au anuntat ca mai dureaza putin pana desavarsesc minciuna cea mare si gogonata.In aceasta amanare isi vor pune speranta toate multimile,dar ea va fi una de fatada.
Cam asta am inteles eu.Daca am fost prea departe de adevar,asta e:exista in fond atatea variante.Eu asta am vazut.Si mai vreau sa vad poza aceea!Cu drag,Aura.

mihaela82
05-February-2010, 01:40 PM
Draga Mihaela mi-a placut tare mult ce ai scris si cum ai scris.In doua vorbe ne-ai impartasit filozofia ta de viata.Nu-ti fa probleme!Din punctul meu de vedere tu ai viziunea cea mai corecta asupra vietii.Le ai pe toate pentru ca ai inteles ca ce-ti este dat este doar un mijloc si nu un scop.Am mai spus asta odata dar chiar daca ma repet e bine de stiut,pentru ca asta e cheia vietii noastre: sa intelegem de ce suntem aici,ce sa facem si incotro mergem mai departe.Acea doamna a patit acel eveniment nefericit pentru ca ea s-a atasat de bunurile ei materiale si traieste prin prisma lor,ignorand ce este important,de fapt.Iar urmarea -s-a vazut.Dar,atentie,daca ai sa cazi in extrema cealalta,sa nu te mai intereseze nimic,ignori o alta lege universala pe care Dumnezeu a lasat-o pe pamant.Ajungi la un dispret,la o apatie,la un alt atasament de bunuri spirituale,de data asta.Deci,traieste cu masura,in echilibru,primeste ce ti-a fost dat sa ai si continua sa crezi ca Dumnezeu stie El ce face si ce da fiecaruia.Cat despre faptul ca ti-e teama,ca ai ajuns la vorba lui Eminescu:cel care constata ca totul e zadarnicie si nimicnicie,nu gandi asa.Se va intampla doar ce trebuie sa se intample si nimic altceva.
Ia uite ce bine e sa dai afaturi , dar cine le poate tine in echilibru?Cu mare drag,Aura.

da,draga auraaura, asta trebuie subliniat, pentru ca e greu sa nu cazi in extreme. eu nu am facut asta, si nu sunt o persoana cu "ochelari de cal" cum se zice, am doi copii si cerintele sunt multe, muncesc pentru ei, traiesc pentru ei efectiv, si ma ingrozesc cand ma gandesc ca intr-o buna zi va trebui sa ia singuri viata in piept (asa cred ca gandeste orice parinte si e normal) si din cauza asta incerc sa ii fac sa pretuiasca mai putin hainele de pe om si mai mult ce spune si ce gandeste un om.
multumesc pentru gandurile bune
cu drag,
mihaela

sammy11
05-February-2010, 02:56 PM
Draga Sammy,
in vis am omis detaliile de natura personala, dar pot sa iti spun ca eram insotita de sotul meu. Iar motocicleta nu se vedea ce culoare are, pur si simplu se vedea cine venea pe ea. De obicei visele mele imi transmit niste avertismente sau informatii, legate efectiv de ceea ce visez, nu sunt vreo interpretare freudiana. Cu toate ca fiecare le poate interpreta cum crede.
Cu drag,
Mona

Draga mea Mona! eu sunt sammy11, si nu ti-am raspuns la postarea ta cu visul tau... Samantha22, ti-a raspuns la vis, nu eu!

AuraArua
05-February-2010, 08:46 PM
Draga Mona Marinica,multumesc mult pentru poza ta.Imi place sa vad un om bland si optimist.Iar daca mai este si armonios....atunci bucuria e si mai mare.Cu drag,Aura.

liliylory
05-February-2010, 08:50 PM
tocmai m-a sunat sora mea sa-mi spuna ca a avut un vis "urat" si era ingrijorata,
a visat ca i-au cazut 2 masele si in curgea sange si o durea foarte tare ?
voi ce stiti este motiv de ingrijorare ?
cand a mai visat asa ceva a aflat in zilele urmatoare de cate o persoana care a murit .
voi ce stiti de astfel de vise ?

lteodoru
05-February-2010, 09:03 PM
Cand visezi ca-ti cad dinti/masele, vei afla ulterior ca a murit cineva.
Daca mai e si sange in vis si durere, atunci va muri cineva apropiat, din pacate.
Mi se intampla sa visez foarte des asa ceva.
Cel mai des visez ca mi se rupe cate un dinte, fara durere, fara nimic. Si ulterior aflu ca a murit cineva cunoscut, dar care nu a insemnat f mult pt mine. Pur si simplu, o cunostinta si atat.

Acum poate nu e la toata lumea la fel, dar la mine se intampla des.

AuraArua
05-February-2010, 09:03 PM
Lili draga.Eu stiu ca auzi de moartea cuiva.Iar daca te si doare,este cineva la care tii,poate chiar din familie.

liliylory
05-February-2010, 09:14 PM
multumesc pentru raspuns ,asa stiam si noi dar nu eram foarte sigura si sincer mie personal nu mi s-a intamplat,chiar daca am avut asemenea vise probabil n-am dat mare importanta si nu am tinut cont.

lteodoru
05-February-2010, 09:15 PM
acum cativa ani, nici eu nu dadeam importanta.
Dar cand am vazut ca se repeta (am avut o perioada in care am pierdut mai multe persoane!) si apoi moare cineva, mai apoi am aflat si ce inseamna si de atunci... stiu la ce sa ma astept.

liliylory
05-February-2010, 09:20 PM
sper sa nu fie cineva foarte apropiat,avem cateva rude (unchi,matusi) foarte bolnave si sunt si mai in varsta,speram sa fie una dintre ele daca chiar e sa fie,oricum va multumesc si va voi tine la curent

AuraArua
05-February-2010, 09:25 PM
Lili,eu urez sanatate celor dragi tie.Sa fie doar un vis de noapte si atat.

adi-gj
05-February-2010, 10:50 PM
Lili nimeni n-a trait vesnic , moartea se impleteste cu viata, sigur visul are aceasta conotatie dureroasa, dar trebuie sa fiti pregatite, de aceea va si fost dat , prntru atentionarea voastra. sa sperati ca puteti fi tari si dupa indiferent cit de apropiata va este persoana respectiva. Cu Dragoste si pace.

saray
06-February-2010, 01:07 AM
Buna seara! vreau sa va povestesc un vis dar mai intai sa va explic povestea vietii mele.Eu am fost infiata i-mi iubesc mama si mi-am iubit tatal enorm de mult .tatal meu a murit ,acum 10 ani dar eu il tot astept sa se intoarca acasa.si acum sa va povestesc visul;mergeam singura pe strada si dintr-o data i-mi apare in fata un barbat batrin cu barba alba imbracat in alb mi-am dat seama ca e dumnezeu ,a zis sa merg cu el iar eu lam intrebat unde?si mi-a raspuns ;ai sa vezi ,am venit sa-ti indelinesc dorinta care o astepti de mult timp.am mers mult pina am ajuns undeva unde era un zid foarte lung si avea ca o poarta am vrut sa intru si ma oprit mia zis sa stau a deschis poarta si am vazut un camp cu iarba inalta si multe flori iar lka distanta se vedeau 3 persoane veneau spre poarta una era tatal meu si alea 2 cica surorile mele .ma intrebat asa?sa zic pe cine vreau sa scoata afara de acolo .si eu am inceput sa pling si i-am zis ;ma doare si de surori dar il vreau pe tatal meu .nu am mai terminat visul ca ma trezit sotul meu ca plingeam . De 3 ani ma gindesc mereu la visul asta daca ar putea cineva sa-mi zica ceva .va multumesc

AuraArua
06-February-2010, 11:27 AM
Draga Saray cred ca te-a impresionat tare mult visul tau,dar nu ai de ce sa plangi.Visul nu contine nici o enigma de neinteles pentru tine.Ti s-a dat si explicatia in vis,ceea ce e mare lucru.La dorinta ta ti s-a raspuns pe masura sentimentelor tale puternice.Ti-a aparut insusi Dumnezeu care "merge" peste tot:si in lumea noastra si in cea de dincolo.Visul este o dovada graitoare a ceea ce exista dincolo,acolo unde ne intalnim iar cu totii;pentru cat timp nu se stie,pentru ca fiecare merge la locul lui,in raport de vibratia avuta.faptul ca ti-a indeplinit acea dorinta de a-l mai vedea o data e mai mult decat gratia divina.Este posibil ca el,tatal tau,plecat din lumea noastra de multa vreme sa fi intrat la "lectii' si sa nu mai poata veni cand vrem noi.Si atunci a primit un frumos "bilet de voie" de la Dumnezeu,pentru a nu te lasa sa suferi prea mult.Acel zid cu poarta sigur iti spune multe,e sugestiv.Hotarul dintre cele doua lumi este simbolizat prin acel zid,iar faptul ca tu nu te-ai dus pe poarta ce poate fi?Inca nu ti-a venit vremea sa te duci tu acolo.Fii bucuroasa ca ti s-a dat o sansa de a-l vedea si bucura-te:gandurile si sentimentele tale ajung acolo,sunt auzite si rasplatite.e interesant daca tu stiai de cele doua surori.
Sper ca si altii sa-ti raspunda,poate ca mai sunt niste semnificatii care mie imi scapa.
Cu drag,Aura.

Mobel
06-February-2010, 12:11 PM
Bine v-am regasit tuturor !
Va retin si eu atentia cu un vis pe care l-am avut de curand.
Intru impreuna cu doi colegi de-ai mei intr-un hotel ( jobul meu presupune de regula si deplasari), ne indreptam spre receptie pentru fomalitatile necesare cazarii, iar apoi fiecare spre camera lui. Eu foarte dezamagita constat intunericimea, frigul, raceala camerei ( precizez ca si suprafata era destul de mare a€“ nu stiu daca are imp.) . Camera colegului meu, in schimb, era opusul fata de a mea, calduroasa, luminoasa, pereti albi. Camera celui de-al treilea coleg era undeva departe, in capatul culoarului. Fac remarca ca nici nu am vrut sa intru in camera mea si ma indrept spre receptie, pentru a explica ca nu pot lua in primire acea camera. Atitudinea receptionerei este foarte distanta, rece, nepoliticoasa, chiar cu nuante verbale agresive. Eu insist in explicatii, justificari ca nu ma pot caza in acea incapere. Intr-un final, foarte ofensata receptionera imi arunca 3 chei si sunt invitata intr-un ton corelat cu atitudinea ei sa ma indrept la etajul 1 si sa-mi aleg o camera din cele trei puse la dispozitie. Eu destul de surprinsa de efect ( de ce 3?) iau cele 3 chei si ma indrept spre etajul 1, dar o mare surpriza neplacuta ma astepta acolo. Cele trei camere erau efectiv demolate partial, respectiv nu mai existau toti peretii, despre interior nici nu pot face aprecieri, o imagine dezolanta. Renunt definitiv dupa care ma vad pe o sanie impreuna cu altcineva ( asta era impresia mea) care se deplasa cu o viteza extrem, extrem de mare si ma tineam cu toata forta mea pentru a nu-mi pierde stabilitatea. Drumul mi se parea f lung si aveam impresia ca nu cunosteam destinatia. Peisajul de o iarna geroasa. In timp ce ma deplasam imi intorc capul si in spatele meu, o entitate ( un barbat) cu picioarele fixate de sanie, intr-o pozitie ortostatica cu mainile si privirea senina ridicate spre cer, ff luminoasa si frumoasa, intr-un vesmant, care mi-a atras atentia, de culoare alb metalizata, dintr-o matase de o finete deosebita. Din cauza vitezei, a curentului creat vesmantul si parul fluturau, iar pieptul chiar se dezgolise, dar m-a impresionat aceasta imagine senina ce emana numai lumina si care m-a determinat sa gandesc in acel moment : nici pe acest drum nu ma lasi ( in sensul de protectie). Va multumesc. Daca aveti sugestii, pareri le astept cu mare drag. Numai bine!

allessia6
06-February-2010, 12:18 PM
draga Saray,poate gresesc ,dar visul tau ar mai putea avea o semnificatie:aceea ca una din cele 3 persoana se va reincarna.Ai avut cumva o nastere in familie in aceasta perioada?

AuraArua
06-February-2010, 01:28 PM
Draga Mobel,ca de obicei visele tale sunt extrem de interesante.Pana iti mai raspunde altcineva,iti spun si eu parerea mea.Ai avut o privire in trecutul si viitorul tau.Nu trebuie sa-mi raspunzi mie,sau noua,dar gandeste-te cum te simti in aceasta viata.Te simti inconfortabil,nu poti accepta viata pe care o ai acum?M-as gandi ca iti este destul de greu si totusi mergi mai departe.Tovarasii tai de drum au ,fiecare,vietile lor:care mai buna,care mai putin buna.Dar tu iti doresti mereu sa schimbi ceva,sa-ti fie mai bine.Aspiri mereu la ceva mai bun.Si ma gandesc mai ales la viata ta spirituala.Pentru ca nu ai vrut sa accepti ce traiesti ti s-a aratat ce a fost si in urma cu trei vieti,cad situatia era si mai grea.Ele sunt de domeniul trecutului,ti s-a aratat clar ca acolo nu te mai poti intoarce si ca trebuie sa mergi inainte.Asta ai si facut.E de presupus ca o sanie merge pe zapada,nu?Tu ai mers inainte,viata te sileste sa faci asta,dar ti s-a aratat ca ai si ai avut mereu protectie de sus,chiar daca tu nu ai stiut.
Marea "arta" a fiecaruia dintre noi este sa acceptam ce ni se da,dar sa dorim si sa facem tot posibilul sa evoluam,sa nu mai repetam greselile din trecut.
Sincer,daca as fi in locul tau,as lua acest vis ca pe un indemn si ca pe o asigurare:nu suntem singuri si ,chiar daca gresim,cineva e mereu cu noi si ne vegheaza.
Cu drag,Aura.

gabriela_a
06-February-2010, 01:48 PM
buna! Avem vise care ne raman in memorie mult timp sau vise care le uitam imediat ce ne trezim.Acum circa doua saptamani am visat o bomba nucleara si o data de 16 .ATAT si nimic mai mult .Toata ziua urmatoare am avut o stare ...naspa .Am avut vise care le tin minte si acum chiar daca au trecut f multi ani ptr ca sunt sigura ca au fost mai mult decat simple imagini

AuraArua
06-February-2010, 02:08 PM
Gabriela,multumim pentru informatia ta onirica.Nu stiu unde sunt baietii si de ce nu posteaza,sigur ar avea ceva de comentat pe marginea acestei bombe.Si ,ai dreptate,cele pe care le retinem sunt cele care contin un mesaj important pentru noi sau pentru altii.Este ciudat ca multa lume se simte prost,resimte intr-un fel ca ceva se pune la cale si ca ceva se pregateste.

Madeleine
06-February-2010, 02:59 PM
Pentru Saray
Visul tau are mai multe straturi de interpretare; primul nivel este urmatorul: de la moartea tatalui tau traiesti o separare in interiorul tau si nu poti trece de aceasta despartire. Visul ti-a dat o sansa de intelegere-cele doua "surori erai tot tu. Fie ca privesti impartirea:constient, subconstient si inconstient, fie pe cea de corp,suflet,spirit, situatia este aceeasi:doua parti din tine, foarte importante sunt in alta parte decat unde ar trebui sa fie. Visul ti-a cerut de fapt sa te reunesti, sa te reintregesti, sa fii aici si acum. Situatia nu este una buna si aceasta tanjire este nociva pentru viata ta prezenta.Poti s-o iei si in sens biblic:sotul/sotia isi va parasi parintii si se va duce dupa sotie/sot. "Paraseste-ti" tatal si fii intreaga aici si acum. Nici tatalui tau plecat nu ii face bine acest lucru.
Despre celelalte nivele de interpretare nu voi vorbi pentru ca nu iti folosesc in mod practic.
O recomandare: ai grija de familia ta, de sotul tau si de copii, daca ii ai sau ii vei avea. Incearca sa faci alegerea cea buna, nu cea pe care emotionalitatea ta o doreste. Doamne ajuta!

Madeleine
06-February-2010, 03:08 PM
Pentru Mobel
Visul anunta o perioada dificila, destul de probabil in plan profesional (dar nu numai). Si camera si peisajul cu zapada arata acelasi lucru. In ceea ce priveste cifrele, se ia in considerare nu numai 3 dar si 1. De obicei cifrele au o semnificatie foarte personala si se decodifica dupa ce nu mai este nevoie.Este posibil sa existe o aparenta rezolvare a situatiei/avansare, etc dar ochii in patr. Situatia poate fi inselatoare.Receptionera semnifica managerul, cel care decide,barbat sau femeie. E posibil ca acel coleg din fundul culoarului sa treaca printr-o situatie si mai dificila.
Ceea ce e sigur este perioada dificila dar si protectia si ajutorul importante si continue.Cat ar fi de mare supararea sau inchis drumul, in mod sigur se va rezolva totul dar nu din partea oamenilor.Deci rabdare, speranta si cand lucrurile se vor intampla, nu scandalul si indignarea vor fi solutiile.

Madeleine
06-February-2010, 03:17 PM
pentru gabriela_a
Inainte de '89, inainte de cutremurul din '77, intr-o perioada in care nimic nu anunta lumea tulburata de acum, am visat bomba nucleara (de fapt doua-una pe care am vazut-o, alta despre care stiam, dar care era mai departe); am visat foarte des razboaie si am vazut masini care daca exista, eu nu le-am zarit in realitate.
Cifra nu este una directa-nu inseamna de pilda, data de 16. Visele nu au localizare in timp si in spatiu. De multe ori percepem ce se va intampla, dar si ceea ce a fost si nu stia, sau chiar, evenimente prezente. Un exemplu_acum cativa ani am vazut cum intr-o camera de politie (ma uitam printr-un geam rotund aflat in usa de lemn) un om era torturat; i se pusesera electrozi pe toate extremitatile corpului, inclusiv pe organele genitale si era zguduit de socuri electrice.
La o zi-doua am vazut la televizor stirea; un bulgar fusese prins la granita turca si tratat ca spion, fusese torturat pana la moarte in acest fel.
Noi toti avem antene de acest fel. E bine sa le luam in considerare, dar nu sa traim cu spaima in umbra lor. Deci si cu bomba-poate va fi dar poate deja s-a petrecut intamplarea.Curaj si sa incercam sa traim.

gabriela_a
06-February-2010, 05:36 PM
Multumesc ptr incurajare Madeleine iti multumesc ca m-ai crezut si sa sti ca eu chiar traiesc si sunt f atenta la lectiile pe care viata mi le da si nu raman niciodata cu lectia neinvatata .Doar ca uneori nu inteleg ...