Pagina 8 din 9 PrimulPrimul ... 6789 UltimulUltimul
Rezultate 71 la 80 din 88

Subiect: Moartea si mecanismele sale

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Puncte: 25.547, Nivel: 48
    Progres nivel: 99%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 3
    Progres nivel: 99%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 3
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

"Diverse consultari in lumea de dincolo

Dupa ce am iesit din corp si cu ochiul astral am vazut intreaga ambianta- podul...
    In nestiinta mea, eram incredintat ca de-acum toate -imi sunt permise si ca voi avea acces la tainele pe care lumea nu le cunostea.
    In acest scop , am consultat nenumarate entitati cunoscute si necunoscute.
    Unii mi-au spus ca nu stiu; altii ca nu au voie sa spuna...
    O prietena din copilarie, care murise, mi-a spus ca nu vrea sa faca greseli care s-o aduca din nou in viata de aici.
    Cu prilejul altor experiente, am fost sfatuit sa nu mai intreb, pentru ca la mijloc sunt taine si nu mi se cade sa le aflu.
    Prin dedublare, mi-am dat seama ca, oarecum, m-am apropiat mai mult de acea particula divina care salasluia in mine, ca dealtminteri in toti oamenii, si ca ea imi dezvaluie, dar totodata imi si risipeste desertaciunea ce caracterizeaza viata de la periferia constiintei."

Moartea Mortii si Desavarsirea
    Ilie Cioara
    Ea [împărăţia] însă se află înlăuntrul vostru şi în afara voastră. Când vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi cunoscuţi şi veţi înţelege că sunteţi fii ai Tatălui cel Viu. Dar dacă nu vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi săraci şi voi înşivă veţi fi sărăcie. (TGTom. 3. Tom. 51. Tom. 113. Deut. 30,11-14. Luc. 17,20-25.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.235
    Puncte
    94.281
    Nivel
    95
    Puncte: 94.281, Nivel: 95
    Progres nivel: 60%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 769
    Progres nivel: 60%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 769
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    "Diverse consultari in lumea de dincolo
    ...
    ”...O prietena din copilarie, care murise, mi-a spus ca nu vrea sa faca greseli care s-o aduca din nou in viata de aici..."

Moartea Mortii si Desavarsirea
    Ilie Cioara
    Nu-mi vine să cred.
    Ar însemna că e într-un loc de invidiat, ceea ce nu pare ”în armonie” cu o asemenea gândire, căci dincolo, ar trebui să aibă acces la cunoaștere universală și să știe căci numai întrupânu-se poate evolua.
    Ultima modificare făcută de Nae; 02-December-2016 la 02:53 AM.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Nae Vezi Post
    Nu-mi vine să cred.
    Ar însemna că e într-un loc de invidiat, ceea ce nu pare ”în armonie” cu o asemenea gândire, căci dincolo, ar trebui să aibă acces la cunoaștere universală și să știe căci numai întrupânu-se poate evolua.
    Evolutie exista in amandoua partile; in astral evolutia este lucida si lenta, iar aici in planul material totul este ambiguu, dar poti ajunge la ultima treapta de evolutie destinata celor din sistemul planetar(poate chiar mai sus), doar intr-o singura viata.
    Eu cred ca a preferat evolutia lucida.

Am discutat cu cineva din familie, care este plecat din acest plan ,spunandu-mi ca el a fost in "Iad".
    Din momentul decesului sau si pana am avut primul contact "verbal" a durat intre sapte si zece ani pamantesti.
    Ea [împărăţia] însă se află înlăuntrul vostru şi în afara voastră. Când vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi cunoscuţi şi veţi înţelege că sunteţi fii ai Tatălui cel Viu. Dar dacă nu vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi săraci şi voi înşivă veţi fi sărăcie. (TGTom. 3. Tom. 51. Tom. 113. Deut. 30,11-14. Luc. 17,20-25.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.235
    Puncte
    94.281
    Nivel
    95
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Evolutie exista in amandoua partile; in astral evolutia este lucida si lenta, iar aici in planul material totul este ambiguu, dar poti ajunge la ultima treapta de evolutie destinata celor din sistemul planetar(poate chiar mai sus), doar intr-o singura viata.
    Eu cred ca a preferat evolutia lucida.

Am discutat cu cineva din familie, care este plecat din acest plan ,spunandu-mi ca el a fost in "Iad".
    Din momentul decesului sau si pana am avut primul contact "verbal" a durat intre sapte si zece ani pamantesti.
    Dacă a fost în ”iad” și nu mai e, înseamnă că schimbarea i-a venit de pe Pământ, de la rugăciunile, pomelnicele sau faptele celor de aici în favoarea lui, căci ”evoluție uscată”, fără fapte(așazis ”lucidă”), nu există.

26. Căci precum trupul fără suflet mort este, astfel şi credinţa fără de fapte, moartă este.(Iacov2,26)

Aia poate fi acolo cunoaștere universală, unde orizontul se lărgește instantaneu la 360 de grade în toate planurile, însă pe Pământ(în trup) orbirea și părerea de sine(egoismul) ajung la cote asemănătoare.

Planul material se reflectă 100% în planul astral și, fără planul material, astralul este static. Adică orice acțiune a planului astral rezultă din planul material, părerea mea.
    Ambiguitatea, cu care sunt de acord, este consecința argumentării trupești a unei decizii duhovnicești(orbire), care astfel își dovedește deșertăciunea.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:

Implicit

Este o probabilitate, sa fi primit ajutorul de aici...Insusi Dumnezeu este in continua evolutie....ceva static in Universuri, nu cred ca exista.
    Avem la indemana o sumedenie de carti de specialitate, doctori renumiti ce duc persoane in regresie si marturiile lor despre lumea astrala.
    Totul este o scoala... cei care au vizitat planuri mai superioare vorbesc despre o fabrica a sufletelor.

Ce zice Iacov, cred ca se refera strict la planul fizic.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.235
    Puncte
    94.281
    Nivel
    95
    Realizări:

Implicit

Este o probabilitate, sa fi primit ajutorul de aici...Insusi Dumnezeu este in continua evolutie....ceva static in Universuri, nu cred ca exista.
    Vorbirăm despre planul astral, nu despre Universuri, nu-i așa?

Insusi Dumnezeu este in continua evolutie....
    Să fii sănătos și Dumnezeu să ne binecuvânteze pe toți, că avem nevoie!
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:

Implicit

Alte ganduri interesante despre Moarte

Un lucru foarte interesant pe care l-am invatat despre mine este ca atunci cand extensia sufletului moare, sa spunem, in luna guvernata de semnul Sagetatorului, cand te intorci intr-o incarnare in urmatoarea viata, daca este necesar, te vei afla sub zodia
    Sagetatorului. Extensia sufletului alege firul experientei exact de unde l-a lasat.
    Un alt lucru interesant este sa te gandesti la moarte in termenii Logosurilor Planetare, Sanat Kumara.
    El va muri de asemenea fizic cand toate unitatile, celulele sau extensiile sufletului din corpul fizic, care se afla pe Pamant, dobandesc eliberarea si ascensiunea.
    El va muri si se va muta spre urmatorul nivel al evolutiei Cosmice.
    Un alt concept important in a intelege relatia cu moartea, este acela al imortalitatii fizice, atata timp cand in realitate, suntem fiinte ale lui Dumnezeu si fara limite in adevar.
    Moartea si varsta inaintata este o credinta a mintii colective a constiinte globale pe care o numim Pamant.
    Nemurirea fizica este o credinta pe care daca o descoperim in hipnoza masei negative trebuie sa o lasam sa se matureze.
    Acest lucru devine total real cand ascensionam.
    O mare intelegere a imbatranirii noaste, si sfarsitul corpului fizic, vine din mintile noastre.
    Subconstientul conduce corpul fizic si il face sa realizeze tot ceea ce este programat.
    Este la fel de fericit sa creezi sanatate perfecta, cat este sa creezi cancer. Are abilitatea de a creea ori una, ori pe cealalta. Singura problema este ca nu are o motivarede a alege, de la sine, ceea ce creeaza.
    Aceasta este treaba constiintei extensiei sufletului care locuieste in cele trei vehicule interioare.
    In nivele inferioare ale initierii, nemurirea fizica nu poate sa fie o posibilitate, desi imbatranind mai lenta este cea mai mare posibilitate. La nivele superioare ale initierii, nemurirea fizica nu este doar o posibilitate toatala, ci o realitate totala.
    Nemurirea fizica este exact ce se intampla la a sasea initiere, care este ascensiunea.
    Monada si/sau spiritul locuieste in sistemul celor 4 corpuri (fizic, emotional, mental si spiritual).
    Cand acest lucru se intampla toate se transforma in lumina.
    Un Maestru Ascensionat poate locui identificat intr-un plan fizic.
    Aceasta nu este nicio fantezie inutila. Este o realitate pe care fiecare dintre noi o va trai in aceasta viata.
    Asa cum am mentionat in alte capitole, Hermes, cunoscut si ca Thoth, a trait peste 2000 de ani in acelasi corp.
    Saint Germain a locuit pentru 350 de ani.
    Cand ascensionezi, daca alegi, poti ramane pe Pamant si sa iti continui serviciul.

Manualul Ascensiunii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.235
    Puncte
    94.281
    Nivel
    95
    Realizări:

Implicit

Alte ganduri interesante despre Moarte

Un lucru foarte interesant pe care l-am invatat despre mine este ca atunci cand extensia sufletului moare, sa spunem, in luna guvernata de semnul Sagetatorului, cand te intorci intr-o incarnare in urmatoarea viata, daca este necesar, te vei afla sub zodia
    Sagetatorului. Extensia sufletului alege firul experientei exact de unde l-a lasat...
    Prin ceea ce ai scris aici nu te-a discreditat nimeni, cu exceptia ta.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:

Implicit

Stiinta Vietii de dupa Moarte

Stiinta vietii de dupa moarte se refera a cele trei zile care urmeaza dupa moartea in sine a corpului fizic. Aceste capitol poate fi unul dintre cele mai importante al intregii carti. Stiinta vietii de dupa moarte nu este inteleasa in lumea Vestica.
    Multe dintre informatiile pe care vi le voi impartasi vin de la Maestrul Kuthumi si Djwhal Khul. Multe dintre aceste informatii vin din arhivele Ierarhiei Spirituale, referindu-ne la „Manualul Mortii”.
    Moartea, in realitate, este cea mai mare provocare a vietii, si cel mai mare test spirutal si initiere. Este o arta in a muri, asa cum este o arta in a trai.
    Majoritatea oamenilor nu realizeaza asta, si astfel pierd cea mai mare oportunitate a vietilor lor.
    Fiecare extensie a sufletului, fie pregatit sau nu, va avea de-a face cu transformarea numita moarte.

Cele trei faze ale vietii de dupa moarte

In prima faza a vietii de dupa moarte doar precedent momentului mortii, extensia sufletului va vedea inaintea lui o lumina orbitoare, clara a lui Dumnezeu. Extensia sufletului va vedea nivelul exagerat al evolutiei spirituale.
    Este de cea mai mare importanta momentul in care iti permiti sa te contopesti cu lumina. A te contopi cu lumina este a-ti permite sa te contopesti cu Dumnezeu.
    Contopirea cu lumina este foarte similara cu cea a ascensiunii, la cea de-a sasea initiere. Singura diferenta este ca in timpul ascensiunii te contopesti cu lumina cand inca te afli in corpul fizic. In timpul vietii de dupa moarte te contopesti fara corpul tau
    fizic.
    Aminteste-ti ce am spus mai devreme despre faimoasa afirmatie a lui Krishna, in Bhagvad Gita. Locul in care te duci cand mori este ultimul gand din mintea ta, inainte sa mori.
    Lasa ultimul gand din minte sa fie contopit cu lumina, sa fie contopit cu
    Dumnezeu. Pentru unii acesta poate fi o moarte salvatoare, o eliberare.
    Adu-ti aminte in povestea lui Iisus pe cruce, cand ceilalti doi hoti erau de asemenea crucificati. Unu dintre ei era nepocait. Celalalt a spus ca merita ce i se intampla, dar Iisus nu are pacat. Apoi Iisus a spus „In aceasta zi, vei fi cu mine in rai”, Desi a fost un hot, in mila si iertarea infinita a lui Dumnezeu, Acesta i-a dat oportunitatea hotului sa se intoarca in rai.
    Momentul precedent mortii este momentul extrem de incarnareal extensiei sufletului.
    Acum urmeaza problema. Problema este ca cei mai multi oameni din lume nu sunt educati despre arta si stiinta mortii si a decesului, si nu cunosc despre „Lumina Clara a lui Dumnezeu” si astfel pierd oportunitatea. De ce isi pierd oportunitatea? Din
    multe motive. Primul fiind faptul ca nu stiu ca trebuie sa se contopeasca cu lumina, asa ca nu o fac.
    Al doilea este datorita notiunilor religioase preconcepute, sau frica de lumina. Multi oameni, cand mor, sunt prea drogati de doctori ceea ce ii face sa rateze oportunitatea. Alti oameni sunt identificati materialistic cu Dumnezeu in cele mai indepartate locuri ale mintii. Alti oameni sunt prea preocupati de familiile lor, sau de alte griji. Sunt probabil infinite motive, cel mai mare fiind lipsa de educatie despre
    aceasta stiinta importanta.
    In viitor aceasta stiinta va fi invatata la scoala, biserica, templu si spital.
    Pierzand oportunitatatea este un mare ghinion, pentru ca extensia sufletului nu va primi o alta oportunitate pana nu i se termina urmatoarea viata pe Pamant.
    Contopirea cu lumina poate insemna eliberarea de la ciclul nasterii. Dumnezeu, ca in povestea fiului risipitor, ne intampina de fiecare data acasa indiferent de pacatele pe care le-am facut in trecut.
    A Doua Faza a Vietii de dupa Moarte

In cea de-a doua faza a vietii de dupa moarte, daca extensia sufletului a pierdut oportunitatea de a se contopi cu „Lumina Clara a lui Dumnezeu” initiala, ii este data o a doua sansa. In cea de-a doua faza a vietii de dupa moarte extensiei sufletului i se da
    oportunitatea de a se contopi cu lumina clara a lui Dumnezeu din nou.
    Cea de-a doua lumina este mai putin luminata si nu la fel de stalucitoare, dar poate fi mai confortabila pentru unii cautatori. Contopirea cu aceasta lumina ne da posibilitatea de a dobandi
    dezvoltarea spirituala.

A Treia Faza a Vietii de dupa Moarte

In cea de-a treia faza a vietii de dupa moarte, primele doua oportunitati au fost deja ratate si extensia sufletului isi petrece de obicei o perioada de trei zile de reexaminarea vietii. A treia faza a fost de obicei numinta „valea judecatii ”.
    Nu este o judecata
    in sensul ego al cuvantului, ci mai degraba in timp ce iti reexaminezi viata vezi cu o spiritualitate clara ca extensia sufletului nu a avut probabil precedentul vietii de dupa moarte.
    Procesul de reexaminare nu este doar ca vizionarea unui film, este mai degraba retrairea momentelor cheie ale vietii.
    Lucrul unic despre aceasta experienta este ca ai oportunitatea sa reconstitui si sa imbunatatesti lectiile pierdute.
    A treia faza a vietiide dupa moarte este un test spiritual, caci doar traind pe planul Pamantului este si a fost un test spiritual.
    Ce faci in testul celei de-a treia faze a vietii de dupa moarte va determina ce dimensiune si nivel graviteaza cand parasesti experienta vietii de dupa
    moarte.
    Dumnezeu nu te judeca. Intr-un sens in care tu, ca suflet, te judeci. A treia faza a vietii de dupa moarte este realizarea obligatorie a semnificatiei extensiei sufletului.
    Intr-un mod vedem propriul gardian al portii. In timpul vietii de dupa moarte ceea ce ti-ai dorit mult in timpul vietii devine activ acum intr-un tip de stare de vis care pare total real.

Procesul mortii incepe cu un numar de lucruri care au loc la inceput, dar nu chiar in aceasta ordine.
    1. Indepartarea firului vietii si cordonului argintiu
    2. Indepartarea firului constiintei
    3. Iesirea celor trei atomi permanenti. Ei sunt dispozitivul de inregistrare in plexul solar, inima si glanda pineala. Sunt numiti seminte astrale de atomi, seminte mentale de atomi si semintele inimii de atomi
    4. Iesirea corpurilor eteric, astral si mental
    5. Inaltarea kundalini-ului si iesirea extensiei sufletului si a personalitatii
    Aceasta ultima intamplare este absolut fascinanta, iar extensia sufletului si kundalini parasesc chakra pe care persoana s-a concentrat cel mai mult in acea viata. Ideal ar fi sa parasesti chakra coroanei sau la nivel minim, al treilea ochi.
    Totusi, daca extensia sufletului si personalitatea erau foarte astral concentrate in acea viata, ele vor parasi
    chakra plexului solar.
    Daca erau concentrate pe iubire, ele ar fi parasit chakra inimii. Daca erau „concentrate pe vointa si comunicare ” in acea viata, ele ar fi parasit chakra gatului. Daca erau concentrate pe vederea spirituala ca interes principal, ele ar fi parasit al treilea ochi.
    Daca erau concentrate pe Dumnezeui, ele ar fi parasit coroana.
    Prin care chakra pleci iti va afecta de asemenea experienta vietii de dupa moarte si posibil ce plan magnetizezi dupa viata de dupa moarte. Aceasta intelegere este o parte integrala a stiintei si artei mortii. In urmatoarea sectiune am enumerat cateva
    puncte cheie pentru a te asigura ca kundalini si sufletul ies prin cea mai inalta chakra, preferabil coroana.
    Tot ce s-a intamplat in toata viata este chiar o pregatire pentru acest moment.

Pregatirea pentru Momentul Exact al Mortii de Asigurare a Trecerii Spirituale Mai Inalte :

1. Aprinderea unei lumini portocalii in camera. Lumina portocalie stimuleaza centrii creierului care determina kundalini sa fie magnetizat, sa circule in sus.
    2. Lemnul de santal este parfumul primei raze sau raza distrugatoare. Sufletul este in procesul dezertatii propirei locuinte. Este esential ca acesta sa fie singurul tip de parfum care arde. Intuitia, lemnului de santal, metafizica are afectul ruperii si distrugerii
    vechilor energii. Aceasta calitate a energiei este exact ce este nevoie in timpul mortii.
    3. Ghidarea persoanei de a se contopi cu lumina clara a lui Dumnezeu cand moar si de a nu te concentra pe nimic altceva .
    4. Confesiunile de pe patul mortii catre un preot, membru al familiei sau prieten, daca este necesar.
    Karma personala trebuie sa fie rezolvata pentru a asigura cea mai inalta trecere. Picioarele si mainile trebuie sa fie incrucisate.
    5. Corpul trebuie sa fie pozitionat inspre est. Acest lucru este recomandat si cand o persoana mediteaza.
    Curentul spiritual este cel mai puternic cand esti pozitionat spre aceasta directie.
    6. Roga-te la Dumnezeu si Maestrii pentru ajutor inainte de moarte.
    7. Oprirea luarii medicamentelor inainte de moarte. Daca prea multe pastile sunt luate pot face constientul persoanei sa piarda oportunitatea de contopire cu lumina clara a lui Dumnezeu.
    8. Fii sigur ca vointa este completa, si toate chestiunile legate de avere sunt puse in ordine pentru a-ti elibera mintea de grijile materiale.
    Ca parte a acestei vointe, o declaratie ca nu vrei sa fi tinut in viata in mod fortat de o masinarie.
    9. Ultimul gand inainte de moarte fa sa fie cel catre Dumnezeu si acolo te vei duce.
    10. Ia-ti la revedere de la cei iubiti pentru ca extensia sufletului sa fie pregatita pentru pasul urmator al calatoriei.
    11. Fii sigur ca toata lumea este iertata.
    12. Muzica spirituala pe fundal.
    13. Cantarea mantrelor sau repetarea numelui lui Dumnezeu de catre persoana care moare sau pusa inregistrata pe fundal .
    14. Cantarea casetei vietii de dupa moarte facuta special pentru procesul mortii.
    Scoala Tainica a Astara are una (Earlyna Chaney) si sunt destul de sigur ca si Rosecrucians are una de asemenea. Cu putina cercetare poti descoperi ca multe biserici, cai spirituale si scoli tainice au o astfel de caseta.
    15. Ghidarea extensiei sufletului sa iasa prin chakra coroanei cand pleaca.

Manualul Ascensiunii

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:

Implicit

Moartea este foarte asemanatoare cu nasterea

Cand ne nastem fizic, corpul fizic nou nascut calatoreste prin canalul nasterii catre lume. In timpul mortii, extensia de suflet si Kundalini se ridica prin Sushuma (chakra coloana sau cordonul de argint) si iese prin deschiderea canalului nasterii care este chakra coroana. In momentul in care Kundalini ajunge la chakra coroana, atinge centrii pituitar si pineal din creier, lucru care determina deschidere celui de-al treilea ochi.
    Acelasi lucru se intampla atunci cand Kundalini este ridicat in timpul meditatiei.
    In acest moment este experimentata prima faza a Bardo si lumina clara a lui Dumnezeu este vazuta, iar mai apoi este de dorit sa te unesti cu ea. De obicei samanta atomica astrala pleaca prima, apoi samanta atomica mentala, iar la urma samanta atomica a inimii. Cand semintele atomice emotionala si mentala pleaca, nu mai esti constient in planul terestru. Cand samanta atomica a inimii pleaca, se rupe cordonul de argint si este eliberata complet extensia de suflet. Samanta atomica a inimii pleaca mai repede la un initiat si poate ramane timp de trei zile in corpul fizic la extensiile de suflet mai putin evaluate.

Manualul Ascensiunii

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Long Term Food Storage SALE
    De Cabaleiro în forumul De la altii
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 31-March-2015, 04:20 PM
  2. Răspunsuri: 153
    Ultimul Post: 31-March-2014, 06:58 PM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 07-January-2013, 05:30 PM
  4. Grocery Store Sale Items Cleaned Out
    De Cabaleiro în forumul De la altii
    Răspunsuri: 0