Pagina 2 din 44 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 431

Subiect: Adoptii si donatii animale de companie

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    15.869
    Nivel
    38
    Puncte: 15.869, Nivel: 38
    Progres nivel: 28%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 581
    Progres nivel: 28%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 581
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Cum sa nu ii poti lua cu tine! Este clar ca le-a trebuit sa se grozaveasca cu ce au, iar acum ii arunca de parca ar fi niste lucruri nefolositoare. Caini ca acestia isi gasesc greu stapani pentru ca nu stii cum au fost invatati de catre cei dinainte, sau incap pe mainile unor jigodii care ii pun sa se omoare intre ei. Si evident, pentru ei nu exista legi care sa ii invete minte

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Puncte: 93.132, Nivel: 94
    Progres nivel: 99%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Progres nivel: 99%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Activitate globală: 5,0%
    Realizări:
    Recommendation Second Class5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered7 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Amaraciunea unei cateluse

Acestei cateluse cu ochii tristi ii cautam cu disperare un camin temporar, un coltisor in care sa poata fi ocrotita si ingrijita, pana la gasirea unei casute definitive.

Abandonata in zona cu putin timp in urma impreuna cu puiutul ei, catelusa s-a atasat de o familie care vinde in piata, oameni cu suflet adevarat care au incercat sa-i protejeze si sa-i trateze pe cei doi. Din pacate, sunt singurii care gandesc si simt astfel. Toti ceilalti i-au batut si i-au alungat sistematic.

De cand i-am descoperit, am trecut zilnic sa-i verific pe mama si puiutul ei. Astazi am fost impreuna cu S., sa vedem ce face catelusa si sa-i facem cateva poze. Ne-a intampinat mult mai trista decat de obicei, cu ochii stinsi de amaraciune, de-abia indraznind sa-si ridice privirea spre noi. Ea, care in alte seri venea imediat ce te apropiai de puiul ei, gudurandu-se si unduindu-se fericita, acum aproape ca nu se clintea din loc, desi se bucura nespus de mangaierile noastre. N-am inteles pe moment. Abia mai tarziu am aflat ca fusese batuta astazi, cu cruzime, in cateva reprize. Vina ei cea mai mare? Faptul ca s-a atasat de oamenii aceia buni si sta pe langa ei, in piata. Ceilalti nu o suporta si ii doresc moartea.
    Ar putea fugi, s-ar putea salva vagabondand pe strazi, alaturi de atatia altii. Dar ea nu este un caine care a crescut in strada, este un caine care a avut stapan si a fost abandonat, aruncat pur si simplu impreuna cu puiul dintr-o masina, fara nici un regreta€¦

Si totusi, in ciuda tradarii de care a avut parte, catelusa iubeste oamenii cu o aviditate rara, este de o blandete si o afectiune extraordinare, cunoaste comenzi si este foarte inteligenta. Oamenii care au cautat s-o ocroteasca si s-o adaposteasca ne-au implorat sa o luam de acolo, povestindu-ne cata bataie si suferinta indura, si ce gand rau i s-a pusa€¦ Singura ei vina este iubireaa€¦

Stiu, povestea ei este una clasica, nu este nici primul, nici ultimul caine abandonata€¦ Dar mi-a iesit in cale, si privirea ei din aceasta seara mi s-a intiparit adanc in suflet.

Rog din suflet, daca exista cineva care are un coltisor pentru ea, sa ma contacteze. I se asigura tratamentul si ne ocupam de adoptia ei, numai sa aiba si ea un locsor cat de mic, la adapost de rautatea umanaa€¦

In poze nu se observa foarte bine, dar pare o metisa de boxer. Este o catelusa de talie mare, mult mai frumoasa in realitate

Nu cere mult si este foarte retinuta ca nu cumva sa deranjeze. Cand am plecat mi s-a rupt inima, cum ma privea si ofta. Probabil va lasa rece ceea ce spun eu, insa este un catel deosebit. Pana si cand i-am luat puiutul nu a spus nimic. Ne-a urmarit putin si apoi s-a intors. Nu multi catei accepta, de aici reiese cat de blanda e. Va rog din suflet, intrebati in stanga si in dreapta pentru acest sufletel.Contact [email protected]
    Imagini atașate Imagini atașate
    Ultima modificare făcută de tomita; 19-April-2010 la 07:37 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Realizări:
    Recommendation Second Class5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered7 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit 3 pisicute au nevoie de un camin

Trei pisicute albe in totalitate, cu varsta de 6 luni, ochi verzi cauta cazare provizorie pana la adoptie. Pisicile sunt superbe si au sanse mari de adoptie; din pacate nu le mai putem lasa asa, in plina strada pentru ca sunt in pericol. Ele sunt acum in cartierul Drumul Taberei. O singura doamna de acolo le hraneste, in rest sunt ale nimanui. Va rog dati mai departe, poate au si ele o sansa! Pentru contact : [email protected]

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Locaţie
    bucuresti
    Posturi
    4.596
    Puncte
    51.502
    Nivel
    70
    Puncte: 51.502, Nivel: 70
    Puncte: 51.502, Nivel: 70
    Progres nivel: 26%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.048
    Progres nivel: 26%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.048
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

mie mi-ar placea sa le fac o bucurie copiilor mei daruindu-le un pui de caniche rasa pitica .stau la bloc si cred ca o rasa mica e mai potrivita. Stiti pe cineva care sa aiba asa un catelus? Sau ceva asemanator ?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    15.869
    Nivel
    38
    Progres nivel: 28%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 581
    Progres nivel: 28%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 581
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

pui e mai greu, dar sunt f multi catei de talie mica abandonati. stiu unde pot fi gasiti

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Realizări:

Implicit

S-a intamplat sa gasim la marginea unui drum, intr-un sant, 3 catelusi mici si extrem de dragalasi... Erau, desigur, abandonati de cineva care a decis ca o problema care nu se vede, nu exista...

Cei trei fratiori din imaginile de mai jos au aproximativ 1 luna jumatate - 2 luni, se hranesc singurei si sunt foarte bine educati, sunt foarte curati (isi fac nevoile in curte, din proprie initiativa ), inteligenti si au personalitati foarte puternice! Sunt doua fetite (cea maro inchis - rezervata si inteligenta, cercetasa grupului, si cea crem deschis mai mica - o fetita curajoasa care compenseaza pentru mica ei dimensiune printr-o fire foarte vioaie si vesela) si un baietel (cel crem deschis mai mare, cu nasul rozaliu - cel mai timid dintre fratiori, care are o fire sensibila dar si foarte jucausa.).

Probabil ca vor fi de talie medie cand vor fi adulti pentru ca sunt foarte micuti ca puisori.

E greu sa nu ii indragesti din prima, pentru ca odata ce trec de timiditatea initiala si de o prudenta foarte draguta, devin "lipiciosi" si foarte pupaciosi!
    Am reusit momentan sa gasim un spatiu unde sa ii tinem si sa ii intremam pentru ca erau intr-o stare foarte proasta cand i-am gasit. Insa acest spatiu este temporar si au nevoie urgenta de stapani.

Cei trei urmeaza sa fie vaccinati si deparazitati in zilele ce urmeaza si vor avea carnetele de sanatate la adoptie.

Sunt catei perfecti atat pentru curte cat si pentru apartament (sunt foarte educati, deja!).
    Au nevoie de un mediu sigur si sa apartina unui om cu inima buna! Cel ce va decide sa devina stapanul unuia sau mai multor fratiori va avea un catel deosebit si un prieten de incredere.

Pentru orice informatii legate de ei ne poti contacta oricand pe adresa de mail : [email protected] sau la numarul de telefon : 0723695652

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Realizări:

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    92
    Puncte
    3.742
    Nivel
    17
    Puncte: 3.742, Nivel: 17
    Progres nivel: 73%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 108
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 108
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Fara comentarii dar fara imagini
    Cei din alte tari sunt alt fel de oameni decat romanii?
    Intrebare fara raspuns?
    Cineva din Franta si-a exprimat dorinta sa adopte o catelusa epileptica !

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    92
    Puncte
    3.742
    Nivel
    17
    Progres nivel: 73%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 108
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 108
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Romanii cer la adoptii caini de rasa !

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Realizări:

Implicit

Asa e ,Veverito,marea majoritate vrea sa '' adopte'' numai un catel de rasa din snobism,nu pt. ca ar iubi cu adevarat CAINELE.N-am
    inteles ce ai vrut sa spui prin ''fara comentarii,dar fara imagini''.Cand am pus titlul,m-am referit la mine,nu mai aveam ce sa comentez,imaginile sunt graitoare prin ele insele si ilustreaza ceea ce spunea Madeleine despre anumite ''adaposturi''.Asta,pe de o parte,pe de alta,mi-am zis ca e mai bine sa fie ajutati concret, in masura in care poate fiecare,doar comentariile nu servesc la nimic.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Bancuri cu animale
    De alin2008todor în forumul Bancuri
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 17-July-2015, 08:19 AM
  2. Cele mai rele animale de pe planetă
    De Mayernic în forumul Altele
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 01-June-2011, 02:43 PM
  3. Bancuri cu animale
    De admin în forumul Bancuri
    Răspunsuri: 123