Pagina 1 din 67 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 665

Subiect: MARTURII 2016 cu M.GHEORGHIU

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Puncte: 1.807.787, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredOverdrive50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Community Award

Implicit MARTURII 2016 cu M.GHEORGHIU

vineri, 1 ianuarie 2016
    TRANSILVANIA ! TRANSILVANIA !
    1 Ianuarie 2016 , ora 7,30 dimineaţa !

Dragii mei,

În aceasta dimineaţă, treaza fiind si pregatindu-ma sa merg la Sfânta si Dumnezeiasca Liturghie, aud un glas dragii mei, care strigă cu foarte mare îngrijorare ,precum am striga noi când vedem o tragedie, tot asa striga si acest glas ,doar un singur cuvânt:

"Transilvania !
    Transilvania !"

Dragii mei,glasul a srigat de două ori consecutiv Transilvania, după care s-a asternut linistea.
    Eu am scris dragii mei, mai multe articole despre Transilvania.
    Cu siguranţă si acesta are stransă legatură cu celelalte.
    Iată:
    1. 30 Decembrie 2015,ora 3,15 zori de zi !

Dragii mei,

În această dimineaţă, m-a trezit o Lumină albă stralucitoare,o Lumină precum un fulger, si astfel ,vad cu ochii închisi fiind, văd în camera mea ,chiar sub plafonul camerei mele, văd un Cer negru,un Cer îndoliat. Iar sub acest Cer, a apărut HARTA ROMÂNIEI.
    Harta României dragilor, era formată din trei culori.
    Aceste culori erau : roşu în inima României,circa 70 %, după care, urmeaza o parte galbena 28 %, iar albastrul se vedea ,numai în partea exterioara a Hărtii României, doar cât ar fi creionata forma Hărtii, cu o carioca cu varf subtire, adică, circa 2 % ce reprezenta ,conturul Hărtii României.
    Dragii mei, HARTA ROMÂNIEI nu avea înscrisuri în ea.
    HARTA ROMÂNIEI, conţinea doar aceste trei culori, în proportiile aproximative pe care le-am scris.
    Daca albastrul (conturul ) si galbenul erau netede si lucioase, roşul ce reprezenta Inima României, clocotea precum smoala când se topeste.

Harta Romania | Harta Judetelor Romania | Orase din Romania.

Dragii mei, din nefericire, vom asista la câteva Evenimente mai puţin plăcute ce se va petrece în Inima însângerată şi clocotindă a României.
    Ce se va întâmpla, eu nu cunosc; nu mi s-a descoperit.
    Dar din păcate, vom afla în timp cu totii.
    Să ne rugam fratilor, pentru pacea si linistea din interiorul României, sa ne rugam pentru ca România sa rămână întreagă, asa cum ne-a lăsat-o mosii si stramosii nostri, care au plătit cu viaţa lor, integritatea României.
    Cu dragoste,Maria.

2. 24 Decembrie 2015,ora 6,23 dimineaţa!

Dragii mei,

Dacă anul trecut ,cam în aceasta vreme,ma trezeau Sfintele Colinde ceresti, astazi dimineaţă în Ajun de Craciun, mă trezeste un glas care, plânge la propriu;un glas care, strigă către CERUL SFÂNT.
    Acest glas fratilor,striga cu durere mare aşa :

"Transilvanie rănită! Unde esti tu Transilvanie, Pământ românesc?
    În Transilvania ,în locul unde s-a întamplat ceva.
    Dar un alt glas, spune ca o completare:
    În Transilvania ,în locul unde nu s-a întâmplat.
    Iar glasul continuă :
    Transilvanie rănită, Transilvanie îndurerată, ,unde este vocea ta?
    Transilvanie Pământ Românesc, Harta României sfâşiată a rămas !"
    Şi iată dragii mei, ce-mi spune un glas chiar acum ,astazi 24 decembrie 2015:
    "Transilvanie rănită, unde esti ,căci nu te mai găsesc?
    Ca să nu iese căita mea, că nu o mai găsesc !"
    Clipă în care, am în faţa ochilor închisi, Harta României, ce avea Transilvania decupată de pe ea.

Steagul Romaniei

.
    Dragii mei, HARTA ROMÂNIEI noastre, era rănită, era îndurerată şi sângerândă. Transilvania iubită,nu mai exista pe HARTA ROMÂNIEI.

3. Noapte de 1-2 Decembrie 2015, ora 2,25 !

Dragii mei,

În aceasta noapte, când abia mă băgasem în pat, aud un glas care spune ceva, despre iubita noastra Transilvanie,care este inima României !
    Glasul spunea aşa :
    "Se vor duce, în Estul Transilvaniei !
    Transilvania fierbe !"

Dragii mei, cunoastem cu totii ce vor maghiarii cu Transilvania României. Vor s-o alipeasca Ungariei, vor autonomie, ceea ce nu este corect.
    Si din păcate, TRANSILVANIA va fi scoasa de pe HARTA ROMÂNIEI.
    Cu dragoste, Maria.

4. Noapte de 17 - 18 Octombrie 2014 , ora 1,34 !

Dragii mei,

În timp ce mă rugam în această noapte, ochii mi se închid fără voia mea, si asa în genunchi fiind ,lângă măsuţa cu Sfintele Carticele de Rugaciuni, văd în faţa mea, doar la un braţ întins, văd un Cer de noapte albastră.
    Pe Cerul de noapte albastră fratilor, apare HARTA ROMÂNIEI, precum aceasta de mai jos.
    ...

Numai că, dragii mei, ceva lipsea de pe HARTA ROMÂNIEI!
    Ceva de deasupra "Cismei",a lanţului Carpaţi.
    O Gaură neagră,precum găurile negre din Cer, asa era pe Harta României.
    Gaura neagra, arăta ca un vârtej. Era mai deschisă la margine, si cu cercuri negre intense la mijloc. Asa cum sunt acele mari vârtejuri care se formează în apă.
    Tot aşa arăta si Transilvania noastra! O GAURA neagra ca un vărtej!
    TRANSILVANIA ,nu mai exista pe HARTA ROMÂNIEI ! O înghiţise acel vârtej din Gaura neagra, care o acoperise, o înghiţise,precum înghite vârtejul din apă,orice atrage prin puterea
    sa. Aşa:
    :...

Dragilor, TRANSILVANIA noastră ,asa cum mi s-a arătat, era doar o amintire, căci pe HARTA ROMÂNIEI ,în locul Transilvaniei , era doar aceasta Gaura neagra, acest vârtej negru intens.
    În rest, ce pot să mai spun ? Vom avea mari necazuri ,în a ne apăra ceea ce este al nostru .
    Sa incercam sa rămânem buni si milostivi, si sa ne rugam mult, din toata inima si din tot sufletul, ca sa avem pace si liniste in Ţară, precum şi , pace si liniste în suflet.
    DUMNEZEU si MAICA DOMNULUI iubeste România ,si o va transforma în cel de-al doilea Ierusalim !
    Cu dragoste, Maria
    http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/se...&max-results=6

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredOverdrive50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Community Award

Implicit

sâmbătă, 2 ianuarie 2016
    O EXPLOZIE , ÎN MIJLOCUL UNEI MARI MULŢIMI DE OAMENI !
    2 Ianuarie 2016,ora 6,42 !

Dragii mei,

În această dimineaţă dragii mei, mă trezeste o Lumină putrernică care lumineaza întunericul noptii, si astfel vad cu ochii inchisi fiind, văd spre Nord-Est O Multime de oameni ,asa cum se aduna la Specatcole in aer liber ,sau la Proteste, sau in orice loc public.
    În mijlocul acestei Multimi de oameni, explodeaza ceva care scoate mult ,foarte mult fum.
    Asa ca în imaginile de mai jos :

Atacul ar fi fost comis de o femeie, un terorist kamikaze, potrivit Al ...Imagini din Cairo din timpul protestelor.
    Dragii mei, din nefericire vom auzi de un nou ATENTAT sau chiar de un (o)Kamikaze, care va detona vreo bomba sau mai multe,in mijlocul unei mari multimi de oameni.
    Unde anume si când se va intâmpla ,nu mi s-a descoperit. Dar din păcate ,daca AUTORITATILE locului respectiv,vorbind la general, acolo unde se va intampla,dacă nu vor fi de veghe, ma tem ca aceasta TRAGEDIE ,va putea fi dusa la final.
    Să ne rugam dragii mei, pentru pacea si linistea noastra,a Lumii in general, pentru ca sa nu se mai întâmple astfel de nenorociri.
    DUMNEZEU si MĂICUŢA DOMNULUI să ne ocroteasca pe noi toti ,si sa ne daruiasca pace si buna intelegere intre popoare.
    Cu dragoste,Maria.
    http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20....html?spref=fb

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

PE UŞA GRILEI, 40 DE MORŢI !
    Noapte de 2 -3 Ianuarie 2016,ora 2,40 !

Dragii mei,

Doar ce m-am băgat in pat, că şi aud un glas care ,spune ceva cutremurător.
    Glasul spune asa :
    "Uite aici !
    Uite aici, pe uşa grilei!
    Iar un alt glas dragilor, spune accentuat asa :
    40 de Morti !
    Patruzeci de morţi!"
    După care, glasul dispare dragii mei, iar eu cu teama si cu durere in suflet,imi notez toate câte mi s-a spus.
    Vom auzi dragii mei, de vreun Atentat,sau de vreun accident voluntar sau involuntar, vreun bombardament sau vreun Atentat sinucigas, etc,etc,in care din păcate ,isi vor pierde viata 40 de oameni.
    Doamne, Te rugam din inimă, apara-ne si ne păzeste de tot raul si de toata suferinţa ,AMIN !
    Cu dragoste,Maria.
    http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20...1_archive.html

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

luni, 4 ianuarie 2016
    UN CUTREMUR ÎN LUNA MARTIE ? ! UN CUTREMUR AL PATIMILOR NOASTRE !
    4 Ianuarie 2016, ora 15,05 !

Dragii mei,

În aceasta după amiază ,în timp ce scriam aici pe Blog, aud un glas dragii mei, care spune ceva ce m-a cutremurat la propriu.
    Glasul spunea asa :
    "Un Cutremur în luna Martie !
    Un Cutremur, la patimile noastre !
    Dar un alt glas,intreaba dragii mei asa :
    Ai auzit ,de un Cutremur în luna Martie?
    Iar raspunsul vine prompt, si corectează parcă:
    Da ! Un Cutremur al patimilor noastre !"

După cum ati observat dragilor, acest glas care a intervenit,spune că va fi : un Cutremur al Patimilor noastre ,si nu la Patimile noastre, cum s-a spus prima oară.

Dragii mei, ceea ce eu stiu de la Duhul Sfant, este ca ,România zilelor noastre, este ocrotita şi ocolită de Cutremure devastatoare.
    Dar oare, sa fie vorba de un Cutremur de Pământ? Ce inseamna oare, un Cutremur al patimilor noastre ?
    Cine poate sa ne spună?
    Şi totuşi, mă întreb : oare sa se fi mâniat intr-atât de mult pe noi Bunul Dumnezeu, încât să- şi întoarcă Faţa sa de la noi ?
    Oare să fi slăbit, chiar atât de tare CREDINŢA din sufletul fiecaruia dintre noi ?
    Dacă este aşa, înseamna că încă mai avem timp, ca să ne întoarcem trup si suflet la Credinţă, inimă si cuget la Bunul Dumnezeu.
    Încă mai avem timp ,ca prin faptele noastre bune, prin iubirea faţă de Aproapele,prin bunatatea inimii noastre, să -L rugam pe Bunul Dumnezeu ,să-L implorăm ,ca sa nu-si întoarcă de la noi Faţa Sa, şi să ne ocroteasca în continuare ,cu Mila si cu Iubirea Sa de oameni!
    Dragii mei, cum până în luna MARTIE mai este ceva timp,trebuie sa gasim puterea si dragostea infinită pentru Dumnezeu si Maica Domnului; trebuie să devenim mai buni si mai înţelegatori cu Aproapele nostru, chiar si cu cei care ne sunt dusmani; si-n loc de ură, sa daruim dragoste;in loc de zgarcenie ,sa daruim din puţinul nostru, si sa imbracam pe cel gol, sa hranim pe cel flamand; iar in loc de mândrie si egoism ,sa ne coborâm la nivelul fiecarui frate de-al nostru ,si sa-i ascultam durerea sufletului, dăruindu-i speranţă si dragoste, stergandu-i lacrimile cu nadejdea bucuriei sfinte, cu nădejdea intrarii in cămara Iubirii Lui Dumnezeu, unde se revarsa, IZVORUL nesecat al Iubirii Sale faţă de oameni.
    .
    Exista Dumnezeu? Top 10 mistere inca nerezolvate. Parerile oamenilor ...
    Să nu ne gandim dragii mei, neapărat la un CUTREMUR de Pământ.
    Un Cutremur al Patimilor noastre, inseamna intensificarea suferintelor noastre, ca oameni.
    Deja suntem stramtorati in toate; s-ar putea ca in luna MARTIE sa ne fie si mai rău, decât ne ste astazi, cu atâtea lipsuri si necazuri zilnice. Poate fi chiar ,un mare Cutremur politic, care ne va afecta pe toti ,si ne va face ca sa pătimim si mai mult.
    Aceasta este, doar o părere a mea.
    Doamne Ajuta, ca sa fim ocrotiti de orice necaz si de orice suferinţă mai mare ,decât am avut parte până în prezent.
    Cu dragoste,Maria.

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

miercuri, 6 ianuarie 2016
    TOATĂ ROMÂNIA FIERBE !
    5 Ianuarie 2016,ora 22,05 !

Dragii mei,

În aceasta seară dragilor, în timp ce scriam aici pe Blog, aud un glas, care spune ceva cutremurător referitor la România!
    Anul trecut dragii mei, în data de 8 decembrie 2015 scriam un articol exact cu acelasi titlu : România fierbe !
    Şi iată dragii mei, că în această seară , desi eram cu ochii pe monitor, văd cum apare în faţa mea, un norisor auriu, iar o mână nevăzută scrie cu negru aşa :

"România fierbe!
    Toată România fierbe !"

Iară un glas dragilor, confirmă cele vazute de mine pe lumina aurie,si care erau scrise de acea mână nevăzută:
    România fierbe !"
    Dragii mei, cred că vom asista fără voia noastra,la EVENIMENTE mai puţin dorite, la PROTESTE de mare amploare,care vor întoarce România pe dos.
    Situatia actuală ,cu linistea Poporului român,stă ca pe un butoi de pulbere.
    Să dea Bunul Dumnezeu, ca sa nu avem parte de astfel de Evenimente nedorite;dar asa cum fierb mocnit astăzi nemultumirile Poporului român, tot la fel, vor izbucni la un moment dat, vor da pe dinafară.
    Iată si articolul meu, cu acelasi titlu din 8 decembrie 2015, aici mai jos :

8 Decembrie 2015,ora 6,50 dimineaţa!

Dragii mei,

Mi-as fi dorit să am si vesti mai bune, dar din nefericire,aceste vesti lipsesc deocamdata.
    Astăzi dimineaţă, treaza fiind ,mai stăteam puţin în pat,când un glas puternic, strigă ca la un meci de fotbal printre dinţi; ca atunci când se dă golul mult asteptat.
    Glasul striga aşa :

"Româniaaaaaaa!!!
    România fierbe !
    Dar un alt glas, vine cu o rectificare :
    Toată România , aproape fierbe !
    Se gaseste în litru !"
    Moment în care ,văd o clădire precum Palatul Parlamentului, sub un Cer de ziuă.
    Palatul Parlamentului – Bucuresti | Obiective Turistice - Harta ....
    Brusc,această clădire uriasă,este învăluită într-o Lumină rosie,de parcă ar fi stat pe un cuptor încins; sau mai simplu,pe un vulcan care, a înroşit atât Pământul din jurul Clădirii,dar si peretii exteriori ai Clădrii,de ziceai că sunt construiti numai din fier încins;atât de rosii erau peretii întregii Clădiri.

casa-poporului.jpg.
    Dragii mei,eu nu stiu ce se va întâmpla cu PALATAUL PARLAMENTULUI,si cu acel cuvânt misterios :"Se gaseste în litru !"
    Să fie vorba de un litru, cu ceva combustibil inflamabil ,care să fie folosit ca un Atentat ?
    Indiferent ce va fi,nu va fi bine deloc.
    Să ne ferească Dumnezeu,de tot răul si de tot necazul !
    Cu dragoste, MARIA.
    Publicat de Maria Ghiorghiu la 00:32 2 comentarii: http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20...1_archive.html

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    2.015
    Puncte
    60.830
    Nivel
    76
    Puncte: 60.830, Nivel: 76
    Puncte: 60.830, Nivel: 76
    Progres nivel: 49%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 820
    Progres nivel: 49%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 820
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de maria49 Vezi Post

PE UŞA GRILEI, 40 DE MORŢI !
    Noapte de 2 -3 Ianuarie 2016,ora 2,40 !

Dragii mei,

Doar ce m-am băgat in pat, că şi aud un glas care ,spune ceva cutremurător.
    Glasul spune asa :
    "Uite aici !
    Uite aici, pe uşa grilei!
    Iar un alt glas dragilor, spune accentuat asa :
    40 de Morti !
    Patruzeci de morţi!"
    După care, glasul dispare dragii mei, iar eu cu teama si cu durere in suflet,imi notez toate câte mi s-a spus.
    Vom auzi dragii mei, de vreun Atentat,sau de vreun accident voluntar sau involuntar, vreun bombardament sau vreun Atentat sinucigas, etc,etc,in care din păcate ,isi vor pierde viata 40 de oameni.
    Doamne, Te rugam din inimă, apara-ne si ne păzeste de tot raul si de toata suferinţa ,AMIN !
    Cu dragoste,Maria.
    Mi-a atras atentia cifra de 40...

Atentat terorist în Libia. Cel puțin 40 de persoane au murit

Un camion cu explozibil a sărit în aer într-o tabără de antrenament al poliției din Zliten, Libia. În urma exploziei, cel puțin 40 de persoane și-au pierdut viața, iar alte 100 au fost rănite, potrivit Daily Turcia Sabah, citat de Russia Today.

http://www.realitatea.net/atentat-te...ampaign=trkweb

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

UN PĂIANJEN URIAŞ ŞI VENINOS ! APARITIA NEASTEPTATĂ ,A UNUI PĂIAJEN UCIGAŞ !

5 Ianuarie 2016 ,ora 21,45 !

Dragii mei,

În aceasta seara, in timp ce scriam aici pe Blog, desi eram cu ochii pe Monitor ,văd dragii mei înspre Vest,văd o Pădure cu arbori înalti,dar rari.
    Iarba din aceasta Pădure cu arbori înalti ,precum fagul si stejarul, era uscata, era arsă de atâta seceta.
    De la tulpina unui copac uscat şi fara de frunze, ca dintr-o scorbură facută în radacina copacului, vad dragii mei, cum iese un Păianjen uriaş.

Cei mai veninosi paianjeni din lume.

Era dragilor, un Păianjen urias, de culoarea fagurelui de miere, ce avea multe picioare, precum acesta de mai sus.

Descriere

Aproape toate paianjenii poseda venin, dar numai cativa sunt un pericol pentru oameni. Cei mai multi paianjeni isi utilizeaza veninul pentru a-si paraliza prada si a o devora apoi, in timp ce unii il folosesc impotriva pradatorilor lor pentru a se apara.
    Acest Păianjen uriaş dragilor, se ridică pe toate picioarele de la radacina copacului uscat, si-l vad cum incepe a fugi pe multele-i picioare, iar pe spate, exact pe mijlocul spatelui are o pată neagra ,mare cat un bob de mazare plat.
    Am căutat pe net,si am gasit ceva, despre un Păianjen veninos ,care se aseamana foarte tare, cu Păianjenul vazut de mine.

Paianjenii sunt cu chelicerate aerobe, cu schelete externe, opt picioare si partea frontala a cavitatii bucale modificate, prin care pot injecta veninul. Aproximativ 98% din paianjenii gasiti in intreaga lume sunt inofensivi, iar restul de 2% prezinta potential veninos sau otravitor, iar muscatura lor poate duce la simptome grave, cum ar fi dureri severe, inflamatie, greata si chiar moarte. Unii paianjeni poseda venin neurotoxic, care afecteaza intregul sistem nervos al victimei, in timp ce altii poseda venin necrotic, care provoaca deteriorarea tesuturilor din jurul locului muscaturii.

Cei mai veninosi paianjeni din lume
    Brazilian Wandering Spider (Paianjenul calator brazilian)
    Paianjenul calator brazilian, cunoscut si sub numele de paianjenul banana sau paianjenul armata, este o specie foarte veninoasa de paianjeni, ce se gaseste in Europa Centrala si America de Sud, apartinand familiei Ctenidae. In timpul zilei, acest paianjen se adaposteste in movile de termite, busteni cazuti sau pietre, in timp ce pe timp de noapte, rataceste prin paduri, in loc de a se odihni intr-o vizuina sau un peienjenis.

Cei mai veninosi paianjeni din lume

Brazilian Wandering Spider (Paianjenul calator brazilian)
    Atunci cand simte ca e in pericol, paianjenul calator brazilian isi ridica corpul intr-o pozitie verticala, isi ridica cele doua picioare din fata in aer si isi balanseaza intregul corp dintr-o parte in alta. Acestia sunt responsabili pentru o mare parte din decesele umane cauzate de muscatura de paianjen pe continentele americane.
    Aceasta creatura, cu un venin extrem de toxic, este gata sa atace orice fiinta vie care apare amenintatoare. Veninul acestuia contine neurotoxina PhTx3, care blocheaza controlul muscular, provoaca dificultati in respiratie si poate duce chiar la paralizie sau asfixiere. Paianjenul calator brazilian a fost catalogat ca cel mai veninos paianjen din lume in Guinness World Records 2007.
    Când o tarantulă şi o viespe uriaşă „se iau la trântă”....
    Dragii mei, cred că în anul 2016 ,va fi o seceta cumplita ,în general în lume.
    Si datorita Secetei ,acest soi de PĂIANJEN ucigas, isi va face aparitia prin multe locuri,prin mai multe Ţări, inclusiv în România.
    Doamne Ajuta sa nu apară, căci numai asta ne-ar mai rămâne,în rest avem de toate.
    Cu dragoste,Maria.

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

joi, 7 ianuarie 2016
    ŞI S - A ADEVERIT ! AVIONUL BLUE AIR , A RATAT ATERIZAREA PE PISTĂ LA CLUJ !
    Dragii mei,

În noaptea de 5 spre 6 Ianuarie 2016, în timp ce scriam pe Blog, am auzit un glas, care spunea ceva despre un zbor si de o planare înfioratoare.
    Am stat dragilor si am cântarit bine MESAJUL, si am ajuns la concluzia că,acesta este zborul si planarea înfiorătoare, cu AVIONUL care a ratat aterizarea pe pista la Cluj,si despre care scriam in articolul de mai jos.

Iata :

Un avion a RATAT aterizarea la Cluj-Napoca: ...
    http://www.stiridecluj.ro/social/un-...-aterizarea-la...
    Articole din aceeaşi categorie » 5 lucruri pe care să NU LE FACEȚI la volan, pe polei și gheață. Sfaturi care vă pot SALVA » Ninge în tot județul Cluj.

Noapte de 5 -6 Ianuarie 2016,ora 1,05 !

Dragii mei,

În aceasta noapte ,în timp ce încă scriam aici pe Blog, aud un glas care spune ceva de neînţeles pentru mine.
    Glasul spunea aşa :
    "M-am dus într-un caz.
    Stii cum e zborul.
    Am planat înfiorător !
    Dar un alt glas, îi raspunde:
    Da ,ştiu ! Cazi, cazi, cazi....!"

Dragii mei,
    Despre ce zbor este vorba, si despre ce "Planare", si cine va cadea, va cadea, va cădea....., eu nu stiu.
    Dar astept cu nerabdare Comentariile voastre, referitoare la acest articol bine codat.
    Cu dragoste, Maria.

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

O EXPLOZIE URIAŞĂ , PRECUM A UNEI BOMBE NUCLEARE !
    7 Ianuarie 2015,ora 22,20 !

Dragii mei,

În aceasta noapte în timp ce scriam aici pe Blog, la articolul anterior, văd de parcă aş fi avut un ochi la ceafă, văd spre Răsărit, O EXPLOZIE uriaşă precum cea a unei Bombe nucleare.

Klaus Dona despre Istoria ascunsa a rasei umane.
    O asemenea Explozie am văzut dragii mei,precum în poza de mai sus.
    Multe flacari mari si rosii, ce luau forma unui arbore, mult fum negru, ce se scutura pe crestele flăcărilor.
    Dragilor, vom auzi din nefericire de Explozia unei astfel de Bombe, de vreun nou "Exercitiu ",care se va juca cu viaţa oamenilor.
    Doamne ,Te rugam apără-ne si ne păzeste de tot ce este rau si de tot ce aduce suferinţă.
    Cu dragoste, Maria.
    Publicat de Maria Ghiorghiu la 00:09 Niciun comentariu: http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20...1_archive.html

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.346
    Puncte
    1.807.787
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Community Award

Implicit

vineri, 8 ianuarie 2016
    O EXPLOZIE , UN INCENDIU ÎN FAŢA UNUI BLOC, SAU A UNEI VILE CU MAI MULTE ETAJE .
    7 Ianuarie 2016,ora 21,50 !

Dragii mei,

După cum vedeti, Mesajele cu Explozii au curs in aceasta noapte.
    În timp ce scriam aici pe Blog, vad dragilor cu cel de-al treilea ochi primit in DAR de la Bunul Dumnezeu, vad spre Rasarit un Bloc, sau o Vila cu mai multe etaje, in faţa căruia, ceva explodase;ceva luase foc.
    Incendiu pe Detunata! Imagini cu apartamentul in flacari. Un barbat ...
    Vedeam cum fumul dens si cenusiu,se intindea până la etajele superioare,ale acelui Bloc.
    Dragii mei, din păcate vom auzi de un astfel de Incendiu, la un Bloc, sau la o vila de locuinte, cu mai multe etaje.
    Cu dragoste,Maria.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Profetii - 2016
    De lilu în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 308
    Ultimul Post: 11-December-2017, 02:59 PM
  2. Marturii
    De maria49 în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 896
    Ultimul Post: 02-January-2016, 12:17 AM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 19-April-2011, 12:40 PM
  4. Răspunsuri: 0