Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Documentare in regim de Urgenta-informatii importante

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.212
    Puncte
    92.842
    Nivel
    94
    Puncte: 92.842, Nivel: 94
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 308
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 308
    Activitate globală: 55,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit Documentare in regim de Urgenta-informatii importante

https://www.youtube.com/watch?v=ycEx1BNAB7Y -1

https://www.youtube.com/watch?v=Dm65i1eQpCY -2

De tradus neaparat, cine poate e rugat s-o faca si sa posteze traducerea.
    Am urmarit doar primul link si va propun cu ochii inchisi si pe-al doilea.
    Doamne ajuta!
    Ultima modificare făcută de Nae; 13-January-2016 la 04:33 AM.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.634
    Puncte
    158.460
    Nivel
    100
    Puncte: 158.460, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Ai putea face macar un rezumat....Sa spui in doua-trei vorbe despre ce ne pregatesc " alesii" planetei....
    Nu-mi explic starea in masa de pasivitate a noastra...
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.114
    Puncte
    129.195
    Nivel
    100
    Puncte: 129.195, Nivel: 100
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

este vorba despre proiectul Camelot si Planeta X
    Nu pot sa promit ca voi traduce filmele... nu prea am timp, din pacate.
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    578
    Puncte
    15.859
    Nivel
    38
    Puncte: 15.859, Nivel: 38
    Progres nivel: 27%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 591
    Progres nivel: 27%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 591
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

PROJECT CAMELOT MARSHALL VIAN SUMMERS INTERVIEW YouTube Tradus
    https://www.youtube.com/watch?v=Z96VIBCc5Yo

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    578
    Puncte
    15.859
    Nivel
    38
    Progres nivel: 27%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 591
    Progres nivel: 27%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 591
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Biblioteca Project Camelot
    http://projectcamelot.org/lang/ro/

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.212
    Puncte
    92.842
    Nivel
    94
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Ai putea face macar un rezumat....Sa spui in doua-trei vorbe despre ce ne pregatesc " alesii" planetei....
    Nu-mi explic starea in masa de pasivitate a noastra...
    26. Şi precum a fost în zilele lui Noe, tot aşa va fi şi în zilele Fiului Omului:
    27. Mâncau, beau, se însurau, se măritau până în ziua când a intrat Noe în corabie şi a venit potopul şi i-a nimicit pe toţi.
    28. Tot aşa precum a fost în zilele lui Lot: mâncau, beau, cumpărau, vindeau, sădeau, şi zideau,
    29. Iar în ziua în care a ieşit Lot din Sodoma a plouat din cer foc şi pucioasă şi i-a nimicit pe toţi,
    30. La fel va fi în ziua în care se va arăta Fiul Omului. (Lc17,26-30)

-referitor la pasivitate.

Insa ma acuz ca nu v-am scris ceva mai incitant, care sa fie macar pe jumatate pe cat m-au ravasit pe mine informatiile furnizate, care mi-s vraiste in minte.
    In urma vizionarii, care explica clar muulte necunoscute, am ramas cu parerea si regretul ca numai omul simplu(ca mine, de pilda) e vinovat de lipsa lui de credinta, singura care l-ar mantui, insa necredinta este, pana la urma, starea naturala a fiecaruia dintre noi, din care e nevoie de putere multa sa iesim.
    Ce vina are elita ca eu nu rezist la tentatiile pe care mi le ofera ieftin?

20. Iar Iisus le-a răspuns: Pentru puţina voastră credinţă. Căci adevărat grăiesc vouă: Dacă veţi avea credinţă în voi cât un grăunte de muştar, veţi zice muntelui acestuia: Mută-te de aici dincolo, şi se va muta; şi nimic nu va fi vouă cu neputinţă.(Mt17,20)

Am dormit doar o jumatate de noapte ca n-am rezistat sa nu ma uit la tot filmul si ma mir ca am adormit totusi, ba am impresia ca am si visat ca Mantuitorul m-a insarcinat sa va anunt urgent si pe voi de proaspatul link disponibil de abia 5 luni si care ofera informatii foarte actuale, ba chiar din viitorul imediat. Acum cand scriu aceste randuri, parca realizez ca altceva nu ma intereseaza acum si abia astept sa revad filmul(apoi si linkul 2) doar partial receptionat datorita "traducerii(receptiei) mele primitive"; de aceea va solicitam o traducere corecta.
    Draga natco, platesc traducerea!

Si pe mine ma irita linkurile lungi, dar parca toate episoadele Proiectului Camelot luate impreuna nu "cantaresc" cat acest link.

P.S. Comentariul tau, Aura, ma face bucuros ca ai urmarit filmul.
    Ultima modificare făcută de Nae; 12-January-2016 la 04:23 AM.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.634
    Puncte
    158.460
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Unele informatii au acest rol, de a ne ravasi, prin importanta mesajului purtat....
    Totusi, cred ca alegerea, pe cat se poate, sta la noi: ispitele sunt mari si doar noi avem puterea sa le dam curs sau sa le ocolim.
    Eu as alege sa nu ma mai las dusa de val....am facut-o candva si timpul mi-a demonstrat ca nu era chiar asa...Ca si tine am ajuns nedormita la serviciu si ravasita de anumite informatii-soc, pe vremea aceea....
    Unele informatii, din pacate, isi ating scopul: de a ne panica si a minimaliza valoare viitorului liber al spiritului nostru....
    Intunecatii abia asteapta sa traga energie din aceste stari ale noastre....
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.212
    Puncte
    92.842
    Nivel
    94
    Realizări:

Implicit

Faly Kameran, personajul intervievat a doua oara de Project Camelot(semn ca si prima data a fost memorabil) este irakian refugiat la Londra de 35 de ani, unde a studiat matematica, fizica, astronomia si religiile la nivel universitar si mi-am dat seama ca a fost consiliat sa faca asa pentru a se infiltra in mediul in care activeaza ca analist bancar la cel mai inalt un nivel financiar.
    Cassidy, moderatoarea inregistrarii, a remarcat de mai multe ori ca dl Faly spune cu curaj lucruri foarte delicate, dar cateodata se limiteaza sa spuna ca asta nu are permisiunea sa spuna.
    De ce face asta? Pentru ca, spune el, este incurajat sa raspandeasca lumina, la fel ca Project Camelot, spune el, felicitand-o pentru asta pe Cassidy la sfarsit dupa ce la inceput i-a oferit un material stiintific in scris(42 pagini) pentru ascultatori.

Noi stim ca un calugar a prevestit acum cateva sute de ani ca Petru Romanul(actualul Francisc) va fi ultimul Papa, iar intervievatul explica si argumenteaza cum s-a hotarat deja asta(la 1h27').
    Din afirmatiile lui de deduce simplu ca activitatea lui e foarte legata de proorociri, de prescripte din sfintele carti( Coran, Vechiul Tastament, Noul Testament), de simbolistica in special.
    El vorbeste de Consiliul 300(mondial) de vechile familii(grupuri) de interese regionale, intre ele numind-o si pe P2, Vaticanul(!), de lupta, intelegerile si platile dintre ele care se realizeaza pe baza de onoare, adica pe baza de sange(viata).
    Ultima modificare făcută de Nae; 16-January-2016 la 05:11 AM.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.114
    Puncte
    129.195
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Nae, nu te-am mai vazut de multa vreme asa entuziast!
    se simte!... se transmite

PS: am luat ca gluma ce ai zis mai sus, cu plata.
    am sa incerc, macar pe bucati (in rate). despre asta putem comunica pe pm cat de curand.

era sa uit sa trec aceasta: To write to Kameran: kameran.f@hotmail.com
    Ultima modificare făcută de natco; 16-January-2016 la 02:20 AM.
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.212
    Puncte
    92.842
    Nivel
    94
    Realizări:

Implicit

N-am glumit, tocmai pentru ca sunt entuziast, asa cum corect ai receptionat. Am aflat ca este o posibilitate din setarea youtube ca traducerea sa se faca electronic prin clik pe rotita dintzata si apoi mai departe, dar mie nu mi-a reusit niciodata, semn ca "habar n-am"; poate ca prin rotitza aceea se poate transfera traducerea de altundeva.
    Limbajul lui Fally e destul de bun, si accentul, dar in unele momente importante nu se intelege nimic, nici contextul.

Fally Kameran vorbeste de Large Hadron Collider, CERN (demarat de un colectiv de peste 800 de fizicieni din 85 de tari!) ca de fapt este un accelerator de poarta galactica(stargate), construita pentru transferul extraterestrilor, un vortex spatiotemporal. Stargate se foloseste prin armonizarea iesirii de pe planeta de domiciliu(decolare) cu intrarea de la destinatie(sosire Terra) si invers, prin CERN, care amplifica energia magnetica de transport. Dezvaluirea aceasta explica foarte rezonabil de ce se construieste si in Japonia un alt CERN, pentru ca extraterestrii au o baza pe-aproape, in subsolul regiunii ruso-chineze din apropierea Japoniei si, la deta demararii lucrarilor, singura tara de incredere pentru Illuminati in zona respectiva ar fi fost Japonia; in curand va fi altfel.

De asemenea, mai vorbeste despre planeta X (Nibiru), care va produce prin apropiere de Pamant un "intuneric" timp de trei zile(poate ca o eclipsa de soare) si din coada planetei vor cadea particule de plasma luminiscenta ( 29. Iar îndată după strâmtorarea acelor zile, soarele se va întuneca şi luna nu va mai da lumina ei, iar stelele vor cădea din cer şi puterile cerurilor se vor zgudui.-Mt24,29) ; in special femeile, nu doar mamele, vor avea mari dureri( 19. Vai de cele însărcinate şi de cele ce vor alăpta în zilele acelea!-Mt24,19).

Zilele acestea, prin legaturi francmasonice, Iranul "si-a luat mainile" de pe Hezbolah in schimbul colaborarii economice, iar Izraelul va declansa o curatare de palestinieni a perimetrului templului reconstruit al lui Solomon la Ierusalim, dupa spusele lui Fally. Cu aceasta ocazie adreseaza un mesaj "iudeilor ortodocsi" sa plece din zona si sa nu participe la acele evenimente, iar pe mine ma face sa... meditez.
    Ultima modificare făcută de Nae; 16-January-2016 la 06:53 AM.
    Lăudat fie Iisus!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •