Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 26

Subiect: Romanii se saboteaza intre ei,de asta ne merge cum ne merge

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2012
    Posturi
    524
    Puncte
    62.707
    Nivel
    77
    Puncte: 62.707, Nivel: 77
    Puncte: 62.707, Nivel: 77
    Progres nivel: 67%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 543
    Progres nivel: 67%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 543
    Activitate globală: 6,0%
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points5000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteranOverdrive50000 Experience Points

Implicit Romanii se saboteaza intre ei,de asta ne merge cum ne merge

..............
    Ultima modificare făcută de CarmenOlga; 05-February-2017 la 02:41 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    1.306
    Puncte
    27.816
    Nivel
    51
    Puncte: 27.816, Nivel: 51
    Progres nivel: 25%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 834
    Progres nivel: 25%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 834
    Activitate globală: 80,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Părerea mea,cu bunătatea in suflet te naști restul se învăța.Toți oamenii sunt buni,demonul din ei nu-l stiu sau nu-l pot controla.

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    1.306
    Puncte
    27.816
    Nivel
    51
    Progres nivel: 25%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 834
    Progres nivel: 25%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 834
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Așa se întâmpla si cu legumele si fructele,mai bine le arunca .

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.112
    Puncte
    129.135
    Nivel
    100
    Puncte: 129.135, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

„Privatizarea a făcut distrugeri mai mari decât cele două războaie mondiale”
    http://anonimus.ro/2016/04/privatiza...oaie-mondiale/

dar pentru aceasta forma de genocid exista oare prescriptie?
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.954
    Puncte
    77.049
    Nivel
    86
    Puncte: 77.049, Nivel: 86
    Progres nivel: 28%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.301
    Progres nivel: 28%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.301
    Activitate globală: 49,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de CarmenOlga Vezi Post
    cat de mult ne-am usura viata unii altora,daca am iesi sa dam zapada din fata blocului si in parcare,iar pe aleile dintre blocuri, am putea elibera si carosabilul din dreptul blocului.Dimineata pe la ora 11 am iesit sa cumpar paine,pe trotuare nu se putea circula, doar pe carosabil mergeam in sir indian,ne poticneam in zapada,cadeam ne ridicam si continuam drumul.Nu mi se pare normal sa se intample astfel,chiar in asemenea masura ne-am puturosit?
    Cred ca e mai mult, e indolenta si nepasare , sau pur si simplu " de ce sa dau ea zapada cand vecinii mei nu au facut-o ? Sa fiu eu mai cu mot ?"

Totusi autoritatile trebuie sa fie primele care sa treaca la dezapezire, deocamdata a nins... sa vedem ce vor face in orele urmatoare . In orice caz zapada trebuie scoasa de pe strada undeva unde poate fi depozitata, altfel va genera doar probleme cateva zile bune, poate si saptamani in functie de ce temperaturi vom avea.
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.011
    Puncte
    130.078
    Nivel
    100
    Puncte: 130.078, Nivel: 100
    Puncte: 130.078, Nivel: 100
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

pe Fb.. / pana diseara o sa mai vedem postari dela cei care dimineata au mers pe jos la munca..si poate si inapoi acasa..

Traian Băsescu
    ”Dar asistații social ?
    Doamna Primar General Gabriela Firea a apelat la cîțiva pușcăriași, jandarmi, sportivi și militari pentru deszăpezirea trotuarelor și a străzilor secundare. În regulă.
    Dar oare de ce nu apelează Doamna Firea la miile de asistați sociali pe care primăriile de sector îi miluieșc lunar cu alimente și sume de la bugetul statului?
    Sau aceștia sunt votanții cu sânge albastru ai PSD care nu trebuiesc deranjați?
    Oricum, deszăpezirea trotuarelor și a străzilor secundare doar dând din gură nu se poate. Trebuie dat și din lopată.”
    --------
    .
    ”votanții cu sânge albastru ai PSD” pe care îi cunoaște bine Băse știți cine sunt nu-i așa? neamurile lui Bercea mondialu
    se intreaba George Roncea
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.555
    Puncte
    155.968
    Nivel
    100
    Puncte: 155.968, Nivel: 100
    Puncte: 155.968, Nivel: 100
    Activitate globală: 31,0%
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    Dar oare de ce nu apelează Doamna Firea la miile de asistați sociali pe care primăriile de sector îi miluieșc lunar cu alimente și sume de la bugetul statului?
    Ori ca i-a venit ei ideea ori ca a preluat-o insa am auzit la radio de un primar care a si pus in practica : cei asistati social au obligatia sa " intretina" trei case, ale celor bolnavi, batrani...care nu se pot deplasa; au obligatia sa dezapezeasca, sa le aduca alimente si medicamente, dupa necesitati.
    Cine nu face asta, nu primeste ajutorul social.

Parerea mea este ca asa e omul: pentru unii e prea albastru cerul, pentru altii-da' de ce nu e albastru iar pentru altii, cerul albastru e o culoare urata.
    Vor fi dispute, critici, pareri si intrigi in permanenta...Omul are el talentul sa nu fie obiectiv, etc....E valabil pentru orice culoare, pentru oricare, sus sau jos, etc...
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.112
    Puncte
    129.135
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

apropo de Fb si armaghedonu' romanesc de la tv (e romanesc pt ca aici si sfarsitul lumii e fake):

<<ninge fabulos, Bucureștiul arată finally ca un oraș de turtă dulce cu zahar vanilat, sper ca până la ziuă să se acopere tot, să fie totul alb, să dispară măcar cromatic jegul și miezeria...

să vezi dimineață la știri ce văicăreală și panică turbată o să fie, cu ”iadul alb”, cu ”infernul”, ”urgia”, ”codu extrem”, ”sfîrșitu lumii”, ”armaghedonu fulgilor de nea”, pe scrol rulează cu litere mari roșii pe fond galben intens:”o babă a rămas blocată sub nămeți în veceul din fundu curții - două elicoptere SMURD au ridicat-o de pe budă cu prețu vieții” - numai de știri explozive și extreme o să avem parte, eventual cu stand up din fața redacției, să nu coste prea mult deplasarea la ”iad”...deși de fapt ”calamitatea” ninsorii este cel mai frumos cadou, așteptat întregul an.
    Am convingerea, din ce în ce întărită de evoluția ”presei” din ultima vreme, că yehoviștii au infiltrat toată mass media, o bună parte din tipologia sectară a martorilor yehoviști se regăsește în majoritatea posturilor tv. Sectologia mi s-a părut una dintre cele mai fascinante secțiuni de bibliografie de la școală, este incredibil de vastă suma manifestărilor patologice ce nuanțează rătăcirile și smintelile oamenilor.

De o bună bucată de timp mai toate știrile, inclusiv în publicațiile online, că presă scrisă nu mai există - sunt scrise într-o manieră catastrofică, sinistră, teribilă, mortifiantă, suprasaturație de senzaționalism ieftin și morbid - ceva tipic yehoviștilor, o sectă ce exploata credulitatea și prostia, întemeiată de niște masoni evrei, la mișto cred, inițial, până ce s-au prins că e un mega bizniz. >>
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.954
    Puncte
    77.049
    Nivel
    86
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Ori ca i-a venit ei ideea ori ca a preluat-o insa am auzit la radio de un primar care a si pus in practica : cei asistati social au obligatia sa " intretina" trei case, ale celor bolnavi, batrani...care nu se pot deplasa; au obligatia sa dezapezeasca, sa le aduca alimente si medicamente, dupa necesitati.
    Cine nu face asta, nu primeste ajutorul social.

Parerea mea este ca asa e omul: pentru unii e prea albastru cerul, pentru altii-da' de ce nu e albastru iar pentru altii, cerul albastru e o culoare urata.
    Vor fi dispute, critici, pareri si intrigi in permanenta...Omul are el talentul sa nu fie obiectiv, etc....E valabil pentru orice culoare, pentru oricare, sus sau jos, etc...
    Nu Aura, ideea nu era a lui Firea, ci Base se intreba de ce nu i-a venit asta in minte lui Firea ! ..... atacuri intre oameni politici care nu mai au loc unul de altul de mari ce sunt .

Cred ca si ideea cu puscariasii si asta cu asistatii sociali sunt doar chestiuni cu priza la public , in cel mai bun caz o solutie de avarie. Autoritatile sa aiba contracte cu firme responsabile de dezapezire, si pentru fiecare semnatura de pe contract sa se raspunda nu numai cu functia , dar si material ( mai intai sanctiuni salariale si apoi desfacerea contractului de munca ).

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.954
    Puncte
    77.049
    Nivel
    86
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de CarmenOlga Vezi Post
    printre romani sunt si oameni altruisti cu suflet,carora ar fi bine sa le multumim.
    http://www.sport.ro/sporturi/sportiv...capitalei.html
    Corect. De aceea nu cred ca noi avem o problema doar de perceptie si in plus suntem f influentabili. daca media spune ca suntem prosti, noi chiar credem si apoi devenim. Unui american daca i se spune asa , acesta ramane calm si demonstreaza ca nu e asa ( el stie deja asta, pentru ca asa a fost educat de parinti si de scoala ).
    La noi prima reactie e incrancenarea, incordarea si "lasa ca o sa-ti arat ca tu esti prost " . ( Forumul nu face exceptie)

ATITUDINEA , face diferenta. Nu suntem cu nimic mai prejos decat alt neam. E vorba de educatia primita , si de istoria ( ca neam ) pe care fiecare o are in spate ( putem sa vorbim candva despre asta ). Ba as putea spune ca suntem mult mai inteligenti,( materia cenusie de calitate) , mai buni la sufet, mai omenosi decat multe alte neamuri.

Un exemplu : un american , daca nu ia un examen, concurs de orice natura isi zice: asta e , am dat maximum din tot de pot, e ok .
    La noi, daca un copil nu iese primul din clasa sau la olimpiada : vai dupa ce ca face meditatie dintr-a 5-a , .... tot degeaba. -

Am exagerat un pic in exemplu( sa sa fie mai eviden ceea ce doresc sa spun) , insa nu prea mult. Poate e cazul sa luam ce este bun si foarte bun de la ceilalti ..... (dar de ce sa iau domne' exemplu , ce aia sunt mai destepti ca mine ? )
    Ultima modificare făcută de virgil777; 12-January-2017 la 02:47 PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •