Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 91011
Rezultate 101 la 110 din 110

Subiect: Presimtiri, semne, simptome care ar putea conduce la anticiparea unui evenment

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.475
    Puncte
    154.961
    Nivel
    100
    Puncte: 154.961, Nivel: 100
    Puncte: 154.961, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    propun o monitorizare mai atenta in aceste zile ptr a vedea daca sunt si motive "extra"..
    care sa justifice alerta..si care sa justifice o eventuala "fereastra de oportunitate"..
    "..
    http://forpedia.ro/showthread.php?68...l=1#post374743

Semnele astrale sunt si ele tocmai in aceasta perioada extrem de puternice.
    O perioada de atentionare astrala( desi pana in aprilie poate fi oricand) este intre 24 februarie( 26,27 mai ales)-10 martie chiar....In acest interval astrele se combina destul de ...malefic si ar putea da ceva, daca la exterior mai continua trepidatia emisiilor umane....
    O perioada ar putea fi 24-27 febr.; apoi 24-26 febr.Nici ziua de 1 martie nu ar fi de neglijat, ca sa nu mai vorbim de ziua de 4 martie....

Mai avem atunci si eclipsa de soare, din 26 februarie, care ar putea semnifica o pierdere si un nou inceput, prin sacrificiu:
    "Eclipsa inelara de Soare din 26 februarie 2017 are are loc cu Soarele si Luna pe gradul 8:12 Pesti in apropierea Nodului Sud Lunar in Pesti pe gradul 3:13. O Eclipsa de Soare asociata cu Nodul Sud lunar (pedeapsa in viata sau daruri, bonusuri din trecut, repetitii, obisnuinta) poate aduce un fel de criza in domeniul de viata energizat in scopul de a elimina lucrurile, oamenii care nu ne mai sunt de folos pentru viitor, restabilind astfel un echilibru sanatos necesar evolutiei. Nodul Sud este locul in care indiferent de ce facem, are un ton ciudat al unei repetitii iar Eclipsa asociata cu Nodul Sud poate corespunde cu o separare de cineva, de sabloane vechi emotionale care nu fac decat sa devitalizeze, sa adanceasca lipsa de incredere, insecuritatea. O Eclipsa de Soare in conjunctie cu Nodul Sud Lunar este in mod traditional asociata cu pierderi si sacrificii dar poate fi interpretata si ca o eliberare fortata de oameni, lucruri, experiente care ne tin in umbra, care ne devitalizeaza.” La timpuri noi , oameni si fapte noi “, suntem chemati sa utilizam talentele noastre in moduri noi."
    http://adriana-astro.com/eclipsa-ine...t-si-incalcat/

Este o perioada delicata dar putem iesi cu bine din ea, daca rezolvam pozitiv problemele si ne strunim/ indreptam gandurile si actiunile....Rugaciunea ajuta si ea...
    Pana acum vibratiile au fost mari dar nu la cote alarmante.Momentan sunt mari.
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 22-February-2017 la 02:30 PM.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    374
    Puncte
    27.606
    Nivel
    51
    Puncte: 27.606, Nivel: 51
    Progres nivel: 6%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.044
    Progres nivel: 6%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.044
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Cine poate spune cum sunt vibratiile acum . A inceput sa ma doara capul.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    93
    Puncte
    10.429
    Nivel
    30
    Puncte: 10.429, Nivel: 30
    Puncte: 10.429, Nivel: 30
    Progres nivel: 80%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 121
    Progres nivel: 80%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 121
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Porcushorii de guineea sunt linistiti ☺! Pana nu revine Gepaco nu vine cutremurul ! Trebuie sa fim toți.....

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    784
    Puncte
    46.216
    Nivel
    66
    Puncte: 46.216, Nivel: 66
    Puncte: 46.216, Nivel: 66
    Progres nivel: 48%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 734
    Progres nivel: 48%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 734
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Am o stare ciudata...sper ca e ceva legat de fiziologie totusi...

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    349
    Puncte
    18.280
    Nivel
    41
    Puncte: 18.280, Nivel: 41
    Puncte: 18.280, Nivel: 41
    Progres nivel: 26%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 670
    Progres nivel: 26%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 670
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Buna seara , eu noaptea trecuta nu am reusit sa dorm aveam o stare de agitatie , am auzit alte cunostinte care au aceleasi stari !

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.112
    Puncte
    89.966
    Nivel
    93
    Puncte: 89.966, Nivel: 93
    Puncte: 89.966, Nivel: 93
    Progres nivel: 33%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.284
    Progres nivel: 33%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.284
    Activitate globală: 99,0%
    Activitate globală: 99,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de adek Vezi Post
    Porcushorii de guineea sunt linistiti ☺! Pana nu revine Gepaco nu vine cutremurul ! Trebuie sa fim toți.....
    Si eu il astept cu drag.
    Lăudat fie Isus!

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    374
    Puncte
    27.606
    Nivel
    51
    Progres nivel: 6%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.044
    Progres nivel: 6%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.044
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Astăzi am o stare ciudată, ma apasă pe cap, îmi simt capul mare şi ochii grei . vine ceva?

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.313
    Puncte
    110.586
    Nivel
    100
    Puncte: 110.586, Nivel: 100
    Puncte: 110.586, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de veronica Vezi Post
    Astăzi am o stare ciudată, ma apasă pe cap, îmi simt capul mare şi ochii grei . vine ceva?
    M-am simtit si eu rau, ieri si azi, am avut dureri de cap, greata, ameteli si o stare de somnolenta, stare pe care am observat-o la toti membrii familiei. Poate ca exista o explicatie :

Portalul geomagnetic

Preaiubite Fiinţe de Lumină,
    Am pătruns în portalul geomagnetic de 9 zile consecutive de furtuni magnetice. Acestea ne ajută în procesul Ascensiunii, aducând cu ele actualizări care duc la o creștere a proporției corpului de Lumină și a Merkabei pe care le întrupăm. Mulți au simțit aceste energii, nefiind conștienți de proveniența lor. Valurile de energie obișnuite diferă foarte mult de furtunile geomagnetice.
    Unele dintre simptomele pe care este posibil să le fi resimțit sunt:
    – oboseală/extenuare
    – amețeli
    – greață
    – simptome specifice răcelii
    – creșterea temperaturii corpului
    – schimbări ale apetitului
    – probleme respiratorii
    – intensificare a fenomenelor paranormale
    De asemenea, au loc revelații asupra trecutului și a modului în care este legat de prezent. Multe persoane iau decizii bazate pe aceste revelații; întrucât este un an al schimbărilor intense, pentru a deveni sinele autentic, nu vă temeți să vă asumați riscuri.
    Am vorbit despre despărțirile care vor avea loc anul acesta. Pe măsură ce ne apropiem de sinele nostru autentic, nu mai avem răbdare pentru cei care nu sunt pe calea Ascensiunii. Trebuie să rămânem fideli sinelui nostru, indiferent de relația în care ne aflăm. Nu mai este loc pentru compromisuri.
    Devenim tot mai sensibili, iar faptul de a simți chiar și erupțiile solare va deveni o normalitate. Veți simți o furnicătură în jurul chakrei coroană. Suntem conectați la Univers într-un mod intim.
    Într-o zi din acest portal, am putut vedea toată ziua o ființă în casa mea. În calitate de clarvăzător, sunt obișnuită să văd ființe, însă faptul că a durat întreaga zi a fost o noutate.
    Pământarea și hidratarea sunt deosebit de importante. Este posibil să nu aveți poftă de mâncare, însă consumați hrană nutritivă și beți apă.
    Diane Canfield
    Sursă
    Traducere: Dayanara
    Sursa Articolului: https://dayanara2016.wordpress.com/2...l-geomagnetic/

Anunțuri

https://daniilgaucan.wordpress.com/2...l-geomagnetic/

“În Așteptare” – Energiile din Martie și Puterea lor ascunsă

.....

Trebuie să ne pierdem mintea ego-ul si să îl transformăm intr-un spirit liber: O minte care nu mai judecă, nu își face griji, îndoieli, interpretări nu stă blocată în anumite credințe, ci doar percepe și stabilește intenții.

“Pentru a intra în 5D trebuie să ne pierdem egoul și să îl transformăm într-un spirit liber: O minte care nu mai judecă, nu își face griji, îndoieli, interpretări , nu stă blocată în anumite credințe, ci doar percepe și stabilește intenții.”

Cu toate acestea, mintea noastră încă încearcă să înțeleagă ce se întâmplă, și, desigur, nu este capabilă să facă acest lucru, deoarece nu poate procesa această cantitate de energie și de date, care vine prin inima noastră și cu influxurile intense de lumină pe care le-am experimentat în ultimul timp. Din nou, suntem împinși la limitele a ceea ce putem suporta în continuare. Trebuie să ne reamintim că nu tot ceea ce simțim este al nostru, și că procesăm o cantitate mare de energie pentru colectivități. Lumea și omenirea au intrat în marele haos pentru a pregăti spațiu pentru schimbări mari în frecvență. Și noi suntem înaintașii curajoși pentru a menține spațiul și frecvența ridicată pentru a se schimba colectivitățile. Este atât de important să ne detașăm de aceste senzații, știind că aceasta este doar energie colectivă care trece prin noi ca să fie transformată prin centrele inimii noastre. Aceasta este o parte importantă a muncii cu lumina pe care am venit să o facem aici. Și, deși pare ca noi suntem inutili și nu facem nimic dintr-un punct de vedere 3D, din punct de vedere energetic, suntem la lucru 24/7, schimbănd energii non-stop. Așa că într-adevăr – energetic vorbind … stănd acasă și simțindu-vă groaznic este într-adevăr un serviciu mare pentru colectiv și o muncă importantă! Cu cât acceptăm mai mult serviciul și emoțiile care vin cu el, cu cât ne simțim recunoscători mai mult și plini de compasiune față de noi și față de alții, cu atât mai repede transmutăm energiile la un nivel superior, nu numai pentru noi dar și pentru planetă și pentru umanitate ca și întreg. Trebuie doar să continuăm să ne liniștim mintea și să fim prezenți în momentul acum, folosindu-ne simțurile. Percepem mediul înconjurător prin atingere, simț, miros, gust, auz și văz. Atunci mintea-ego ia pauză pentru că nu este capabilă să existe în momentul ACUM.
    ....

https://daniilgaucan.wordpress.com/2...a-lor-ascunsa/
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    57
    Puncte
    8.150
    Nivel
    26
    Puncte: 8.150, Nivel: 26
    Puncte: 8.150, Nivel: 26
    Progres nivel: 50%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 600
    Progres nivel: 50%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 600
    Activitate globală: 43,0%
    Activitate globală: 43,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points

Implicit

ne apropiem de noaptea 18.03.2017 si simt ca si cum as sti ca vine cutremulul in seara aceasta.
    e foarte posibil sa simt acest lucru, fiind influentata si de gandul la cele trei zile si de mesajul cu ziua domnului Istrate.
    o sa aflu .........

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.432
    Puncte
    50.864
    Nivel
    69
    Puncte: 50.864, Nivel: 69
    Puncte: 50.864, Nivel: 69
    Progres nivel: 80%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 286
    Progres nivel: 80%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 286
    Activitate globală: 24,0%
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

tocmai pentru ca nu mi se intampla decat extrem de rar, subliniez ca in ac.dupa amiaza, la 16,05 si acum la l6,50 am simtit o " lovitura de buzdugan" in cap, in urechi, pe directia V/E, un flash puternic cu reverberatii, posibil provocat de ceva unde EM

s-a repetat acum, la 18,16 - ceva se intampla ( o fi ceva cu protestele, sau nu .. )
    Ultima modificare făcută de germinia bloju; 19-March-2017 la 06:18 PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •