Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: probema cu o firma de turism

Membru
    Data înscrierii
    Sep 2017
    Posturi
    4
    Puncte
    33
    Nivel
    1
    Puncte: 33, Nivel: 1
    Progres nivel: 66%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 17
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 17
    Activitate globală: 18,0%

Implicit probema cu o firma de turism

Buna ziua. La sfarsitul lunii iulie am plecat cu o fma de turism intr-un circuit Anglia-Tara Galilor-Irlanda.Am fost mai nemultumit ca niciodata de un circuit cu ei , desi mergem (eu cu prietena) de vreo 4 ani cu ei ..si in circuite si in sejururi !

S-au ratat o multime de obiective din program (castele: cardiff , rock of cashel , ross , king's john , dunluce - parte din excursie optionala platita pe langa pretul initial !; care nu erau bolduite-adica trebuia facuta vizita interioara!, au fost facute doar cu vizita exterioara , o gradina botanica - nu s-a vizitat in nici un fel !) .

Practic am platit pentru ceva si ni s-a oferit altceva , doream restituirea unei parti din sume pentru ca este bataie de joc ! Chiar doamna ghid ne-a spus ca probabil programul acesta incarcat este facut de cineva care nu stie ca nu pot fi atinse toate obiectivele , dat fiind ca timpul este prea scurt si autocarul cat si soferul au nevoie de un timp de odihna de "x" ore fixe.

Am facut reclamatie la ei si nu s-a aprobat restituirea unei parti din sume (asta am cerut) , ba chiar nu se va rezolva nimic din punctul lor de vedere. Eu unul i-am amenintat ca le fac reclamatie peste tot unde pot , postez pe orice forum pot sa stie lumea ! si ajung pana la judecata cu ei

Eu , care nu ma las niciodata batut , am sunat-o frumos pe doamna ghida , am inregistrat apelul , unde spune clar ca n-a fost contactata in legatura cu sesizarea , nici vorba de asa ceva , si in plus a recunoscut in timpul dialogului cu mine ca nu s-au vizitat toate obiectivele si etc.

Ce imi recomandati? Urmeaza sa fac reclamatie la ANPC si Minsiterul Turismului, firma resectiva nu mai e membru ANAT m-am interesat !
    Ultima modificare făcută de Kara; 19-September-2017 la 12:12 PM.

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.411
    Puncte
    67.219
    Nivel
    80
    Puncte: 67.219, Nivel: 80
    Puncte: 67.219, Nivel: 80
    Progres nivel: 49%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 831
    Progres nivel: 49%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 831
    Activitate globală: 80,0%
    Activitate globală: 80,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Din pacate , desi iti intelegem nemultumirea, nu avem voie sa servim sau sa facem deservicii firmelor de orice natura( reclama sau blamare tintita).
    Poti primi un sfat de la colegii de forum, la modul teoretic si cam atat.
    Nu incerca sa faci un loc mai frumos, vei strica frumusetea locului!

Membru
    Data înscrierii
    Sep 2017
    Posturi
    4
    Puncte
    33
    Nivel
    1

Implicit

Am inteles. Conteaza sa vada lumea , sa stie cu cine are de a face , daca au de gand sa apeleze la serviciile lor. Ma multumesc sa lasati postarea

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Puncte: 25.547, Nivel: 48
    Progres nivel: 99%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 3
    Progres nivel: 99%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 3
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Pot sa te alin cu urmatorul sfat.
    Cu multi ani un urma am mers pentru ultima data(cred), cu autocarul in excursii planificate..nu intru in amanunte prin ce am trecut, dar de atunci merg doar cu masina indiferent de distanta care trebuie parcursa, iar cel mai distractiv este ca poti scurta sau extinde vizitele anumitor puncte propuse sau poti mari sau scurta sejurul.
    Pentru mine excursiile cu masina sunt inegalabile.
    In final pot doar sa te imbratisez, si sa-ti aduc aminte ca traiesti pe pamant si nu in ultimul rand in Romania.
    Ultima modificare făcută de Ator; 19-September-2017 la 02:25 PM.
    Ea [împărăţia] însă se află înlăuntrul vostru şi în afara voastră. Când vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi cunoscuţi şi veţi înţelege că sunteţi fii ai Tatălui cel Viu. Dar dacă nu vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi săraci şi voi înşivă veţi fi sărăcie. (TGTom. 3. Tom. 51. Tom. 113. Deut. 30,11-14. Luc. 17,20-25.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Nickname-ul tau cu siguranta este facut la manie, pentru a 2-a oara te imbratisez si incerc sa- ti impart suferinta trecatoare.
    Ultima modificare făcută de Ator; 19-September-2017 la 06:49 PM.
    Ea [împărăţia] însă se află înlăuntrul vostru şi în afara voastră. Când vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi cunoscuţi şi veţi înţelege că sunteţi fii ai Tatălui cel Viu. Dar dacă nu vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi săraci şi voi înşivă veţi fi sărăcie. (TGTom. 3. Tom. 51. Tom. 113. Deut. 30,11-14. Luc. 17,20-25.

Membru
    Data înscrierii
    Sep 2017
    Posturi
    4
    Puncte
    33
    Nivel
    1

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Nick neimul tau cu siguranta este facut la manie, pentru a 2-a oara te imbratisez si incerc sa- ti impart suferinta trecatoare.
    Salut. Nu , e un nickname pe care il folosesc de la bun inceput pe mediul online, de circa 15 ani . Dar da , sa stii ca vrem sa incepem pe cont propriu de la anul , noi nu avem carnet , dar ne descurcam. Am fost singuri in Budapesta anul trecut pentru (un concert) 2-3 zile si n-a fost asa greu , daca ai acces la net si in special vb de google maps gasesti si unde ti-ai rezervat cazarea si locatiile obiectivelor , sau gasesti si harti la hoteluri.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    912
    Puncte
    25.547
    Nivel
    48
    Realizări:

Implicit

Pentru cei care calatoresc cu masina recomand aplicatia; waze.
    Este un fel de navigator, dar este online si iti arata toate patrulele de circulatie si radarele in timp real.
    Am avut surpriza sa constat anul acesta cum functioneaza ( aflasem la randul meu anul acesta de la cineva)
    Ultima modificare făcută de Ator; 19-September-2017 la 06:45 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Sep 2017
    Posturi
    4
    Puncte
    33
    Nivel
    1

Implicit

in weekend le-am facut si reclamatie online la ANPC

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •