Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Predictii 2018

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.527
    Puncte
    117.438
    Nivel
    100
    Puncte: 117.438, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 74,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit Predictii 2018

Ultimele predicții mondiale pentru anul 2018

de CRAIG HAMILTON-PARKER

Fac previziunile mele psihice pentru anul următor în septembrie și, de obicei, fac o revizuire și câteva previziuni noi în ianuarie.
    (...)Pe lângă realizarea predicțiilor psihice, sugerez, de asemenea, remedii spirituale pe care le putem face cu toții pentru a ajuta lumea să devină un loc mai bun.

Acestea sunt predicțiile mele psihice pentru anul 2018 . Predicțiile sunt înregistrate pe YouTube și postate pe site-ul meu web la 18 septembrie 2017. Ele au fost trimise prin e-mail editorului meu la revista Fate & Fortune . Voi vorbi, de asemenea, despre predicțiile pe care le-am făcut bine și de cele in care m-am înșelat.

(...)

2018 va fi un an al turbulențelor politice și al crizei ecologice cauzate de vremea dramatică și fără precedent. Fac aceste previziuni în septembrie 2017, astfel că unele dintre predicțiile mele anterioare pentru 2017 rămân neîndeplinite, dar se vor întâmpla după o anumită dată. Uneori, lucrurile pe care le văd pot să se întâmple mai tarziu și, pentru că eu nu sunt infailibil, uneori am greșit.

Mai întâi aș vrea să-mi explic punctul meu de vedere în ceea ce privește realizarea predicțiilor. În opinia mea, dar și al multor altor mistici, tot ceea ce există este conștiința. Conștiința nu este ceva separat sau generat de creier, ci permează totul și este totul. Conștiința este concentrată puternic la oameni, care influențează materia și fluxul de cauzalitate - schimbă evenimentele. Aceasta înseamnă că tot ce există este influențat de conștiința umană și de acțiunile umane. Această idee este, de asemenea, interconectată cu ideea de karma în care gândurile și acțiunile noastre creează în realitate vânturi care se revarsă și influențează evenimentele. Într-un om reîncarnat, faptele bune și rele din trecut se reflectă în lucrurile care se desfășoară în viața noastră acum și în viitor. Evenimentele lumii sunt conduse de karma pe care am acumulat-o prin istorie.

Mai târziu voi explica că nu suntem neapărat la mila karmei, dar putem schimba evenimente prin gândurile și acțiunile noastre.

PREDICȚII PENTRU 2018

Voi revizui acum previziunile pe care le-am făcut în 2017 și voi face alte predicții psihice pentru 2018.

Mediul este in partea de sus a listei mele deoarece simt că 2018 va vedea cutremure fără precedent, erupții vulcanice și vreme feroce. Am spus de câțiva ani că ne putem aștepta la acest lucru - nu doar din cauza încălzirii globale, ci și datorită activității crescute a Soarelui. Am văzut uragane groaznice, dar simt că ce este mai rău o să vină.

Am spus că în curând va avea loc o erupție mare în Islanda și India - ceea ce nu s-a întâmplat încă. Cu toate acestea, în septembrie 2016 am spus în previziunile mele pe site-ul meu și in videoclipul meu YouTube: "Văd probleme vulcanice în jurul Italiei în jurul zonei Vesuvius și poate al insulei Ischia".

Din păcate, această predicție a avut loc cu adevărat , deoarece a avut loc un cutremur mortal de 4.2 magnitudine care a lovit Ischia pe 21 august 2017. (...)

Am spus, "SUA se confruntă cu o secetă gravă în vara anului 2017, în timp ce Europa are inundații." Acest lucru s-a întâmplat, dar nu anticipasem direct uraganele - ar fi trebuit să "văd" și asta. Care ar trebui să ne reamintească faptul că psihicul este eronat!

Pentru 2017, am vorbit de asemenea despre un nor toxic peste Norvegia. Acest lucru a fost greșit, dar probabil că am văzut ceva mai aproape de casă aici, în Marea Britanie, când am avut nori toxici misterioși peste stâncile albe din Dover și o evacuare de urgență a plajelor.

PREDICȚII PSIHICE PENTRU MEDIU PENTRU 2018

-Erupția lui Vesuvius și evacuarea orașului Napoli. De asemenea, există un cutremur grav în Noua Zeelandă. De fapt, 2018 va vedea o creștere generală a activității seismice la nivel mondial și în locuri neașteptate unde nu au fost cutremure libere de mileniu.

• Mările sudice vor fi de netrecut în unele locuri datorită unei rupturi masive de rafturi de gheață din Antarctica.
    • Incendii din California și Australia cu inundații în India și China. Mai mult o să vină cu uraganele înregistrate în Caraibe.

REMEDIUL PREJUDICIILOR
    Gândurile și voința colectivă a tuturor se pot transforma într-un remediu. Misticii spun ca cutremurele sunt rezultatul unei karme rele cauzate de lipsa de respect a omenirii pentru Natura. Pe lângă faptul că trebuie sa avem grijă de mediul înconjurător, ar trebui să vedem natura ca o forță conștientă și să fim inspirați de minunea ei. Putem atrage puterea vibratorie a naturii pentru protecția și bunăstarea noastră.

2018 Conflictele mondiale și terorismul

Predicțiile mele principale în acest domeniu, realizate în 2016 pentru 2017, au fost că Coreea de Nord ar deveni centrul atenției și conflictului mondial. Predicția mea principală despre anul trecut a spus: "Kim Jong-un va cădea de la putere mai târziu în acest an - poate decembrie 2017 sau ianuarie 2018" Știu că se pare că suntem pe marginea războiului, dar sentimentul meu este că el să fie destituit de poporul său. Aceasta rămâne o parte din predicțiile mele pentru perioada următoare. De asemenea, am vorbit despre o cursă a înarmărilor care se întâmplă în Orientul Îndepărtat și o provocare din partea Chinei, obligând Japonia să inițieze o cursa a înarmărilor. Am văzut provocările din China, astfel că această predicție se află încă pe cărți. Am prezis, de asemenea, o "amenințare serioasă de escaladare a conflictului dintre China și India" - care s-a întâmplat.

De asemenea, am prezis "conflictele dintre China și SUA, deoarece computerele prin satelit sunt hackate". Acest lucru s-a întâmplat politic, dar și prin războiul cibernetic și hacking-ul extins.

Ultima oară am vorbit despre revoltele de dreapta din Germania. Și acest lucru s-a întâmplat și va continua să se înrăutățească până în 2018. În Germania și Franța va continua să existe o diviziune culturală și vor avea loc înrăutățirea problemelor rasiale și a revoltelor viitoare. Următoarele predicții ale mele vor ști că am prezis primăvara arabă și primele atrocități "Je suis Charlie" de la Paris. Pe pagina mea și despre videoclipul despre Orientul Mijlociu am văzut înfrângerea ISIS în Siria și Irak - un proces care se întâmplă, dar, după cum am explicat, Siria va rămâne aproape nelocuită. De asemenea, am prezis că Siria va fi împărțită. Până acum, acest lucru nu s-a întâmplat, dar există acum indicii puternice că acest lucru ar putea avea loc în cele din urmă.

CONDITIILE CONFLICTELOR ȘI PREDICȚIILE DE TERORISM PENTRU 2018

• Un embargo comercial cu Coreea de Nord va eșua. Statele Unite vor lovi cu greu linia de cale ferată și podul pentru a perturba importurile. Am avut un vis profetic despre patru turnuri înalte distruse de avioane de lupta. Păreau cam ca minaretele din moschee, dar trezindu-ma, le-am vazut să fie industriale, posibil suporturi de poduri.
    • Propriul popor îl va destitui pe Kim Jong-un. Trupul său nu este găsit și unii susțin că el supraviețuiește și fuge pentru a se ascunde în China.
    • Anul trecut am prezis o "epidemie de gripă mondială" spre sfârșitul anului 2017 sau începutul anului 2018. Consider că acest lucru ar putea să se întâmple și ar putea exista o legătură cu războiul biologic însămânțat în mai multe țări de Coreea de Nord care lucrează cu un grup terorist.
    • America face un mare angajament militar pentru Japonia, pe măsură ce mandatul pacifist al țării este retras. Japonia plătește să angajeze servicii americane de apărare antirachetă.
    • Ucraina este acuzată de vânzarea ilegală de rachete și de tehnologie nucleară.
    • Massive fraude Bitcoin descoperite și împiedicate ca fonduri de terorism și de război. O companie americană bine cunoscută este implicată în scandal. HAPPENING? - Părăsesc până acum, dar văd și o companie bine-cunoscută implicată. Vezi Reuters 4 octombrie 2017
    • Teroriștii efectuează un atac de gaze cu arme chimice în aer, prin intermediul mai multor drone în capitala europeană. Ar putea fi Londra sau Berlin sau ambele.
    • Anul trecut am prezis un atac chimic asupra unei școli. Din fericire, am greșit, dar încă mai simt că un atac școlar este iminent. Simt că va fi înfrânt în ultimul moment.

ROPUNEREA REMEDIERE:

Oracolul I Ching spune că "cel mai bun mod de a combate răul este perseverența în bine". Acest lucru poate funcționa în propria noastră viață și are un efect energetic asupra realității în sine. În mod colectiv, ar trebui să privim oameni îngrozitori precum Kim Jong-un,teroriștii, oamenii de afaceri lacomi și preoții perverși și să fim inspirați să facem opusul absolut. Când vedem lucrurile dezgustatoare pe care le fac, ar trebui să ieșim în lume și să facem acte de bunătate. Nu trebuie să cheltuim bani pentru că putem crea o mare energie prin faptul că suntem activi și plini de compasiune în viața noastră de zi cu zi. Acest lucru se întâmplă bine, desigur, dar la un nivel energic, conștient, acțiunile de bunătate sunt extrem de puternice și pot schimba lumea. Ne uităm puterile latente în acest timp al lui Kali Yuga, dar fiecare dintre noi are puterile lui Sathya Yuga - epoca de aur - în noi.

Previziuni economice mondiale 2018

În predicțiile mele anterioare am spus: " 2017 vede Italia în probleme economice grave. În băncile italiene se va produce o cădere, care va trage euro în jos cu ea. "A început să se întâmple așa cum Italia a fost forțată să salveze două bănci de 5,2 miliarde de euro. Fac acest videoclip în 2017, deci mai multe se pot întâmpla în acest an și cred că băncile italiene vor declanșa mai multe probleme în 2018. Cu toate acestea, am anticipat și consecințe mult mai mari decât am văzut până acum. Poate că mă înșel, dar văd mari probleme economice în Europa și în restul lumii. Am inclus acestea acum pentru 2018, deoarece acesta este un proces care a început și va continua. Pentru 2017, am prezis că va avea loc o scădere a pieței bursiere și o revenire la momentul eclipselor din 21 august 2017. Acest lucru nu a fost suficient pentru a afecta economia pe termen lung, dar a existat o scădere și o redresare semnificativă.

PREDIȚIILE ECONOMICE DIN LUME PENTRU 2018

• O criză bancară italiană provoacă haos în Italia și mulți își pierd casele.
    • Euro va scădea și spre sfârșitul anului 2018, iar în 2019 vor avea loc revolte, pe măsură ce declinul economic abrupt se va produce.
    • Marea Britanie și SUA vor fi lovite de euro slab, însă economiile lor vor reveni repede, iar lira și dolarul vor fi considerate paradisuri sigure pentru banii și investițiile internaționale.
    • M-am înșelat în 2017, când am spus că " Danemarca și Italia se retrag din UE în caz de prăbușire a euro ", dar din nou cred că am greșit calendarul meu și că acesta este încă pe carduri.
    • În ansamblu, 2018 va fi un an rău pentru economiile mondiale. Vom vedea câteva marci importante în probleme.

REDUCEREA PREDICȚIEI PSIHICE

Problemele economice sunt cauzate de energia lăcomiei. Legea karmei înseamnă că aceasta va crea o situație care ne va reveni ca un bumerang cosmic. Nu putem opri lăcomia câtorva pisici de grăsime și a elitei de guvernământ care crează ce e mai bun pentru ei înșiși, dar în propria noastră viață putem încerca să trăim mai simplu. Dacă încetăm să ne dorim fructele acțiunilor noastre, atragem de fapt prosperitate sa se întâmple în viața noastră. Dăruirea și iertarea într-adevăr funcționează.

SUA Predictii psihice pentru 2018

Predicțiile mele au lovit site-urile de știri și au apărut în ziarele naționale, când în 2015 am prezis președinția lui Donald Trump. Anul trecut am spus că Hillary Clinton va renunța la politică. Ea încă mai atârnă acolo, dar și-a exprimat recent dorința de a deveni un predicator religios. Se pare că timpul petrecut în politică se apropie de sfârșit. De asemenea, am spus în previziunile mele pentru anul 2017 că America devine o națiune împărțită între Est și Vest și că vor exista revolte pe străzi. America este cu siguranță o națiune divizată, dar m-am înșelat în prezicerea mea că trupele din vecinătatea neutră a Canadei vor fi rugate să ajute la răsturnarea tulburărilor.
    SUA PREDICȚII PSIHICE PENTRU 2018

• O încercare de a incrimina pe Donald Trump la mijlocul anului 2018 eșuează. El devine mai popular, ca rezultat.
    • Donald Trump va iniția o tranzacție masivă cu Marea Britanie înainte de Brexit, care va zdruncina UE. Acordul se va referi la arme, servicii de înaltă tehnologie și industria auto.
    • Zidul de frontieră din Mexic nu va fi construit. În schimb, acesta va fi compus din cadrane și senzori.
    • Statele Unite vor pierde comerțul în Est, deoarece China și Rusia vor forma o alianță militară și economică ca răspuns la criza din Coreea de Nord și protecționismul american.
    • Explozia face ca o navă de război american să se scufunde. Aceasta ar putea fi o operațiune de mine sau o operațiune teroristă.
    • Dolarul va avea un tambur în februarie, dar va reveni. Economia americană are probleme cu inflația și stocurile supraevaluate. Acțiunile Google scad.
    • Melania Trump împreună cu nepoții Trump lansează un cântec pentru a ajuta la strângerea de fonduri pentru o cauză caritabilă.
    • SUA va închiria arme nucleare în Japonia.
    • În Las Vegas va fi un incendiu mare. 8/10 CORRECT "Focul" a fost foc de foc, precum și un incendiu în camera de hotel, în cazul în care arma a țintit. "Gunman deschide focul în Las Vegas" - Reuters

PSYCHIC PREDICTION REMEDY:

SUA este o națiune religioasă care a fost înșelată de fundamentalismul religios și o lectură literală a doctrinei creștine. Din punct de vedere spiritual, SUA suferă de frică și intoleranță care are ca rezultat diviziunea socială și spirituală. O credință într-un Dumnezeu iubitor nu ar trebui să împartă, ci să unească oamenii și să aibă toleranță față de cei pe căi alternative. Persoanele cu minti spirituale din SUA pot influența calea națiunii lor cu gânduri de toleranță și acceptare a tuturor culturilor și credințelor. Speranța și rugăciunea nu sunt suficiente pentru ca, așa cum se spune în India, mâinile care ajută sunt mai mari decât buzele care se roagă.

Predicțiile pentru britanici in 2018:

• Va fi un Brexit greu, dar, presat de Germania, Europa va reveni în ultimul moment și va permite o tranzacție comercială. Junker pierde fața și "se retrage". Marea Britanie își încheie propriul acord transfrontalier cu Irlanda, în ciuda obiecțiilor din partea UE.
    • Vor fi multe greve îndemnate de Jeremy Corbyn, care va pierde sprijinul din partea alegătorilor.
    • Theresa May va rămâne la putere.
    • Regatul Unit va prospera în ciuda problemelor economice mondiale.
    • O nouă fabrică de mașini va fi deschisă în Marea Britanie, susținută de bani guvernamentali. Poate să poarte logo-ul unui brand de vârf, cum ar fi Austin Martin. Acesta va produce o mașină electrică nouă pentru piața masivă pentru a contesta Volkswagen. ( CORESTA: 10/10 Dyson anunță o nouă companie de mașini 27 septembrie 2017. A se vedea articolul BBC Aston Martin implicarea nu în știri încă deși )
    • Multe companii high-tech vor mai mult pentru Marea Britanie. Marea Britanie va conduce lumea în inovare și o nouă formă de producție de energie va fi descoperită în 2018.
    • Prințul Harry își va anunța angajamentul.
    • Se va forma un nou partid politic. (Am făcut deja această previziune în 2016)
    • Va exista un atac terorist pe o autostradă britanică în care un pistolar îi împușcă pe oameni răpiți de un accident de circulație deliberat.
    • Compania aeriană merge pe bust 10/10 CORECT - Monarch Airlines merge la bust 2 octombrie 2017 vezi articolul Sun

PREJUDICIU REMEDIU

Când cineva ca mine face o profeție, uneori "vedeți" lucrurile care urmează să se întâmple în viitor și obțineți simțul general a ceea ce se va întâmpla bine, dar nu totul. Trebuie să spun că și atunci când mintea inconștientă impresionează ceva în conștiința mediului, poate fi într-o formă exagerată. Aceste lucruri funcționează în mod similar cu visurile care folosesc alegorie, simbolism, metaforă și exagerare pentru a impresiona un punct asupra minții conștiente. Aceasta nu este o scuză, este doar modul în care funcționează și se aplică atât de mult pentru mine ca lui Nostradamus, John Dee, Edgar Cayce sau oricine altcineva care are darul profeției. Deci, când auziți despre predicții care ar putea fi îngrijorătoare, amintiți-vă că mintea inconștientă a psihicului poate să facă lucrurile mai bune, dar poate și să picteze o imagine mai neagră decât ceea ce se va întâmpla cu adevărat. Chiar cred că vremurile prin care trecem acum și în viitorul apropiat sunt de fapt un preludiu la începutul unei ere mai bune, atunci când oamenii cu caracter bun domnesc lumea și indivizii ating un nivel mai înalt de conștiință, înțelegere și compasiune.Zorii unei Epoci de Aur sunt în noi și pentru mulți se întâmplă deja.

predicțiile mele suplimentare pentru anul 2018

• India Pakistan conflict.
    • Poluarea ucide o colonie de păsări rare - poate puffins.
    • Atacuri cibernetice

Mai multe vor fi adăugate mai târziu

http://psychics.co.uk/blog/predictions/2018
    Ultima modificare făcută de lilu; 19-November-2017 la 04:40 PM.
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.992
    Puncte
    58.753
    Nivel
    75
    Puncte: 58.753, Nivel: 75
    Puncte: 58.753, Nivel: 75
    Progres nivel: 14%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.297
    Progres nivel: 14%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.297
    Activitate globală: 99,3%
    Activitate globală: 99,3%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Fenomenul care ar duce la creșterea numărului cutremurelor în 2018

Numărul seismelor de mare intensitate va crește pe plan global în 2018, potrivit unui studiu publicat recent de cercetătorii din Statele Unite.
    Fenomenul ar fi cauzat de o încetinire ciclică a mișcării de rotație a Terrei, informează forbes.com.
    http://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/...in-2018-832073

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.527
    Puncte
    117.438
    Nivel
    100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Să vedem dacă a venit un semn din cer :
    NWO, secretele ascunse de pe coperta"terorii"din săptămânalul "The Economist" între Nibiru și Catastrofa Globală!

Vor fi vreodată capabili să scape de nibiru, îi întreabă Kaiser?
    Revista prestigioasă "The Economist" lansează cea mai controversată copertă după ce a anulat o primă coperta de cea care va fi în sfârșit coperta oficială a lunii ianuarie a anului viitor. Dar faptul deconcertant și misterios este mesajul criptat care se afla pe coperta anului 1988 cu un termen limită: 2018.
    The Economist este o publicație săptămânală în limba engleză, cu sediul în Londra (Regatul Unit), care se ocupă de situația actuală a relațiilor internaționale și a economiei din punct de vedere global. Primul său număr a fost publicat în septembrie 1843 sub îndrumarea lui James Wilson. Deși din motive istorice este definit ca un ziar, forma sa actuală este similară cu cea a unei reviste. Publicația aparține The Economist Group, o editură deținută în proporție de 50% de familiile Rothschild și Agnelli.
    Familia Rothschild este o dinastie europeana de origine evreiasca-germana, dintre care unii membri au infiintat banci si institutii financiare la sfarsitul secolului al XVIII-lea si care au ajuns sa devina una dintre cele mai influente linii de banci si finantatori din lume. Agnellis este o familie istorică a capitalismului italian. Originile puterii politice, economice, financiare și industriale ale Agnelli se regăsesc în industria automobilelor incipiente, formată în regiunea italiană din Piemont la începutul secolului al XX-lea.
    După această premisă ajungem la punct
    Ei bine, ar trebui să adăugăm la aceste mistere care așteaptă pe noua coperta a săptămânalului. În principiu, a existat o coperta deja în vânzare pentru anul 2018, unde planeta noastră a apărut privita din spațiu și puteați vedea nori mari care acopereau complet America Centrală și de Sud, întreg Oceanul Atlantic și partea subcontinentală a Africii.

Această coperta a prezentat o panoramă îngrijorătoare, având în vedere că în acest an am suferit cutremure și uragane mari pe planeta noastră. Dar, în mod misterios, această coperta a fost în cele din urmă suprimată fără un motiv aparent.
    Și, în sfârșit, coperta definitivă, care este deja în vânzare, este pe un fundal negru plin de emoticoane colorate, care a lăsat oamenii chiar mai perplecsi de subtilitatea sublimă. În ea se pot vedea desene referitoare la președintele american Donald Trump, la un rege Kim Jong-un, la președintele Franței sau la regele Indiei. Există reprezentări ale bombei nucleare, rachete, o coroană reprezentând casa regală britanică, un drapel al Uniunii Europene cu o stea mai mică, un jet, o mașină etc.
    O serie întreagă de elemente care perplexează pe cei care o analizează. Chiar dacă separăm mai întâi emoticoanele bazate pe culori și le atribuim o valoare pentru ceea ce reprezintă, putem "ghici" mesajul criptat pe care îl pot implica. Una dintre cele mai îngrijorătoare este cea care se referă la posibile întâlniri apropiate cu Comete (obiecte spațiale), planeta Nibiru sau Planeta X.
    Se pare că această planetă sau o cometă (există câteva ipoteze privind revenirea lui Nibiru), așa cum era de așteptat, apare pe copertă și ar putea însemna o catastrofă majoră la nivel mondial. Este cu siguranță cea mai mare provocare pe care revista le-a pus la dispoziția cititorilor și cu siguranță nu aduce lucruri bune pentru restul anului și anul viitor, unde putem vedea ... dacă sunt respectate, toate predicțiile care par să se ascundă în acest hieroglif al secolului XXI.
    http://indipezzenti.blogspot.com/201...ncia-male.html

Postez si un videoclip care explica "emoticoanele" de pe coperta.
    Ultima modificare făcută de lilu; 01-December-2017 la 02:05 PM.
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    812
    Puncte
    50.001
    Nivel
    69
    Puncte: 50.001, Nivel: 69
    Puncte: 50.001, Nivel: 69
    Progres nivel: 18%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.149
    Progres nivel: 18%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.149
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Ca de obicei,la sfarsit de an,sunt reactualizate pentru anul urmator profetiile celor mai cunscuti profeti:Nostradamus,Edgar Cayce si Baba Vanga.Le gasiti in limba engleza pe You Tube:
    https://www.youtube.com/watch?v=Jb47zFYC-Nw&t=2s
    https://www.youtube.com/watch?v=dpSVpYLTZl0&t=2s
    https://www.youtube.com/watch?v=c6EntftZ1Nw&t=518s
    Varianta Nostradamus in romana:https://www.youtube.com/watch?v=STFQAWNAb7k

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •