Pagina 5 din 6 PrimulPrimul ... 3456 UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 60

Subiect: Caut oameni "Buni"!!

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    31
    Puncte
    2.861
    Nivel
    15
    Puncte: 2.861, Nivel: 15
    Progres nivel: 37%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 189
    Progres nivel: 37%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 189
    Activitate globală: 68,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points3 months registered

Implicit

Citat Postat în original de white swan Vezi Post
    Aici pot face completari:
    Robotul telefonic la spitalul de psihiatrie:
    Daca suferi de tulburare obsesivo-compulsiva apasa repetat tasta 1.
    Daca esti co-dependent , roaga pe cineva sa apese tasta 2.
    Daca ai personalitati multiple apasa 3, 4, 5 si 6.
    Daca esti paranoic, nu e nevoie sa apesi vreo tasta. Deja stim cine esti; ramai pe fir, sa iti detectam telefonul.
    Daca esti schizofrenic, asculta cu atentie, si o voce iti va spune ce tasta sa apesi.
    Daca esti deprimat, nu conteaza ce tasta apesi. Oricum nu iti va raspunde nimeni.
    Daca suferi de halucinatii, fii atent ca obiectul acela pe care il tii la ureche este viu si o sa te muste de ureche.

Este vorba de un coleg de forum, Ator pre numele sau de forum
    A purtat o multime de discutii interesante pe teme biblice cu colegii Nae si Achilina. Prietenii stiu de ce.

Ne poti explica, te rog, cum intelegi acest citat?

Am remarcat de cand am citit si m-a pus pe ganduri: la urma urmei daca nici dracu nu-i asa de negru, poate nici lebada nu-i asa de alba

Sa fii OM nu este deloc putin lucru, mai ales dpv spiritual.

Frate, dar de atunci au trecut aproape 7 ani... o dovada ceva mai recenta n-ai?
    Im permit sa rad fiindca si eu sunt crestin ortodox dar faptul ca practic yoga nu ma face vrednic de acest nume in ochii unor colegi de forum.

white swan,

1)bun bancu' lol era nevoie..

2Mersi ca mai lamurit deja imi era teama ca sunt asociat cu nu stiu ce terrorist cautat nu alta..lol

3)Daca gasesti Adevarul (realul)atunci esti liber de jugul fricii.nestiintei,falselor credinte,conceptii,de"muncirea necunoscutului"ma rog e mult de discutat aici daca vrei o explicatie completa..

4)Sti din experiente ca nui asa de negru(lai vazut pe Nae?)lol
    Lebede albe sunt multe;negre ..raritate; deci puteai sa o consideri apreciere..lol

5)Asta am zis si eu..incerc sa fiu OM prin tot ce pot/fac
    As putea adauga ca asta ar ar trebui sa facem fiecare..lumea ar fi cu totul alta..

Scuze ala a fost recensamantul care l-am gasit mai recent nah,nu mai cere "dovada" asa pregnant sa nu te confunde astia cu ceauseasca cand cerea dovada lol
    Rusine cum sa practici Yoga si sa o si recunosti macar nu spuneai atare imoralitate;deja e exchibitionism nu alta lol.Saracii homosexuali care fac parade pe strazi s-ar putea simti ofensati nu crezi? lol
    Vezi sa nu te remarce colegu Nae ca ai incurcato lol
    Ultima modificare făcută de cel ce este; 12-December-2017 la 03:20 PM.
    "Lume multa oameni putini"

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    31
    Puncte
    2.861
    Nivel
    15
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points3 months registered

Implicit

Citat Postat în original de gepaco Vezi Post
    sunteti din ce in ce mai buni..

Multumim era cazul sa remarce careva lol
    Nu mai fi asa carcotas nui decat 1 persoana posedata/cu probleme psihice pe topicul asta deocamdata cel putin,restul parol mon cher par sanatosi lol
    Iesi pe strada sau da drumul la stiri si te ingrozesti de cati dastia;ca aici gasesti doar 1.. stam bine lol
    Incearca sa fi mai optimist paharu are ceva pe "fund" macar;daca nu in alte parti anatomice lol
    Ultima modificare făcută de cel ce este; 12-December-2017 la 05:09 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    31
    Puncte
    2.861
    Nivel
    15
    Realizări:

Implicit

La Multi Ani!! in primul rand tuturor si sper ca noul an sa ne faca mai buni pe toti..
    Am asteptat pe careva sa faca propuneri sa aduca initiative sa ofere o vorba buna..Se pare ca critica si demolarea si lipsa de initiative sunt in faza cornica..
    Sa fie sarbatoriile de vina (lumea ocupata etc)dar parca tocmai de Sarbatori se spune sa fii mai bun.."marcar" de Sarbatori..lol Parca o initiative de ajutorarea la o casa de batrani in camin de copii unor personae bolnave sau nevoiase ar fi fost mai in "ton" cu sarbatoriile decat inactivitatea..,ma rog pentru oameni care isi doresc sa fie buni..
    Asa ca m-am gadit sa propun eu ceva avand in vedere ca nu se inghesuie nimeni..
    Cum vorba se spune ca e ieftina (Talk it's cheap") m-am gandit sa trecem la fapte mutand din sfera virtualului in sfera realului discutiile,cu sansa sa fie mai "fructoase" si eventual sa se concretizeze in actiuni spre ,ai bine in viata de zi cu zi
    Astfel propun initiativa Clubul Oameniilor BUNI" care va incerca schimbarea sociala cu fiecare persoana in parte prin discutie socializari si actiuni care sa incerce sa readuca etica,morala si valoriile reale inapoi in societatea noastra tot saraca in acestea.Cred ca readucand aceste valori in viata fiecaruia si in societate vom face mai mult decat orice altceva
    Probabil deja o sa apara 1 intreg cor de cartitori si critici..lol pe principiul e mai usor sa demolezi decat sa cladesti (probabil)
    Astept "inscrieri" aici direct sau prin mesaj privat restul le punem noi cap la cap IMPREUNA..
    Inca o data La Multi Ani tuturor si numai bine!!
    Ultima modificare făcută de cel ce este; 19-January-2018 la 03:08 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.327
    Puncte
    97.699
    Nivel
    97
    Puncte: 97.699, Nivel: 97
    Puncte: 97.699, Nivel: 97
    Progres nivel: 33%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.351
    Progres nivel: 33%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.351
    Activitate globală: 24,0%
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de cel ce este Vezi Post
    La Multi Ani!! in primul rand tuturor si sper ca noul an sa ne faca mai buni pe toti..
    Am asteptat pe careva sa faca propuneri sa aduca initiative sa ofere o vorba buna..Se pare ca critica si demolarea si lipsa de initiative sunt in faza cornica..
    Sa fie sarbatoriile de vina (lumea ocupata etc)dar parca tocmai de Sarbatori se spune sa fii mai bun.."marcar" de Sarbatori..lol Parca o initiative de ajutorarea la o casa de batrani in camin de copii unor personae bolnave sau nevoiase ar fi fost mai in "ton" cu sarbatoriile decat inactivitatea..,ma rog pentru oameni care isi doresc sa fie buni..
    Asa ca m-am gadit sa propun eu ceva avand in vedere ca nu se inghesuie nimeni..
    Cum vorba se spune ca e ieftina (Talk it's cheap") m-am gandit sa trecem la fapte mutand din sfera virtualului in sfera realului discutiile,cu sansa sa fie mai "fructoase" si eventual sa se concretizeze in actiuni spre ,ai bine in viata de zi cu zi
    Astfel declar infintata initiative Clubul Oameniilor BUNI" si care isi propune sa incerce shimbarea sociaia cu fiecare persoana in parte prin discutie socializari si actiuni care sa incerce sa readuca etica,morala si valoriile reale inapoi in societatea noastra tot saraca in acestea.Cred ca readucand aceste valori in viata fiecaruia si in societate vom face mai mult decat orice altceva
    Probabil deja o sa apara 1 intreg cor de cartitori si critici..lol pe principiul e mai usor sa demolezi decat sa cladesti (probabil)
    Astept "inscrieri" aici direct sau prin mesaj privat restul le punem noi cap la cap IMPREUNA..
    Inca o data La Multi Ani tuturor si numai bine!!
    La Multi Ani, cel ce este Ganesut!

Frumoasa initiativa de "declaratie" pe care ai facut-o acum(si mai demult-eu imi amintesc!), si ca sa nu ramana "ieftina", adica "cheap", vorba ta (caci in mod real un club se infiinteaza de cel putin 2-3 persoane prin decizie judecatoreasca pe baza unui statut) eu zic ca ar trebui sa demonstrezi cat se poate de real disponibilitatea ta si caoacitatile tale de a administra acel club, chiar si numai virtual.
    Cum?
    Simplu, printr-un certificat explicativ semnat de un psiholog.
    Apoi, eu voi fi primul care se inscrie, caci ti-am mai spus, eu am mare nevoie sa fiu mai bun.

Pana atunci am rezerve serioase.
    L─âudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    31
    Puncte
    2.861
    Nivel
    15
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Nae Vezi Post
    La Multi Ani, cel ce este Ganesut!

Frumoasa initiativa de "declaratie" pe care ai facut-o acum(si mai demult-eu imi amintesc!), si ca sa nu ramana "ieftina", adica "cheap", vorba ta (caci in mod real un club se infiinteaza de cel putin 2-3 persoane prin decizie judecatoreasca pe baza unui statut) eu zic ca ar trebui sa demonstrezi cat se poate de real disponibilitatea ta si caoacitatile tale de a administra acel club, chiar si numai virtual.
    Cum?
    Simplu, printr-un certificat explicativ semnat de un psiholog.
    Apoi, eu voi fi primul care se inscrie, caci ti-am mai spus, eu am mare nevoie sa fiu mai bun.

Pana atunci am rezerve serioase.
    Nae,

Desi te rugasem sa ocolesti subiectul acesta vad ca nu te poti abtine..si ca orice persoanna cu probleme psihica incerci sa acuzi pe altii de ceea ce evident suferi ..(pe principiul nebunul striga nebun hotul striga hot bag seama)

Cum se infinteaza ce se infinteaza si mai ales bazele legale ale orice Multumesc nu am nevoie de sfaturile dumitale oricum esti pe langa subiect clar aici nu vorbeam de asa ceva si daca as avea nevboie de consiliere legala as apela la o persoana acreditata legal (avocat notar etc)

La inscrierea dumitale insa in orice asociatie organizatie club sau "liga bagatoriilor de zeama"ar necesita certificat psihiatric(nu psihologic)Probabil ti s-a si cerut pe undeva de aceea si faci trimitere la asa ceva numai ca n-ai retinut termenul corect nah'

Ca ai nevoie sa fi bun ..toti ar trebui sa vrem asta..insa cred ca ai nevoie sa nu mai fii "nebun" intai si daca vrei iti pot recomanda 2 amici psihologi care poate te-ar putea ajuta (desi problema pare de natura psihiatrica imi pare rau sa o spun)

Pastreazati te crog rezervele si toata "echipa" lol in afara subiectului asta cum te-am rugat si incearca sa nu mai ma urmaresti peste tot deja e hartuire cu conotatii patologice..

Si NU sunt nici Ganesut sau oricare altul care iti inchipui sunt numai cel ce este lol daca ii cauti pe alti te rog cautai in afara subiectului (thread-ului) acesta

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.504
    Puncte
    69.473
    Nivel
    81
    Puncte: 69.473, Nivel: 81
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 277
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 277
    Activitate globală: 80,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

La atat se poate rezuma o discutie/ un dialog intre doi oameni cu o anume stacheta? Fara LOL ci serios!!!!
    Domnilor, va rog, imi place sa cred ca aveti si alte idei, mai fericite de schimbat!
    Nu incerca sa faci un loc mai frumos, vei strica frumusetea locului!

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    31
    Puncte
    2.861
    Nivel
    15
    Realizări:

Thumbs up

Buna Kara si toate cele bune pe noul an

Imi pare rau sa o spun dar userul Nae a avut de la incepuul acestui subiect ceva impotriva mea ulterior incercand sa ma indentifice cu diversi se pare inamici ai lui personali de forum Ator si respective mai nou Ganesut
    Am raspuns cu rabdare la inceput si vazand ca nu am cu cine vorbi l-am rugat sa evite subiectul asta daca il deranjeaza asa de mult persoana mea(nu vad de ce nu il cunosc si sincer nici nu imi doresc)
    A continua sa ii raspund la acuzele si inventiile dumisale teoria conspiratiei nu alta insemna chiar ca ma pun la mintea lui..si ma antrenez in discutie sterile si inutile cum mau avertizat amical alti useri se poate vedea in pagini
    Se pare ca este evitat de multi de aici dar chiar nu o sa na abtin sa mai postez undeva sau chiar in propriul thread deschis pentru ca ma urmareste bau baul neinregistrat al forumului..scuze
    Nu vreau sa ii fac rau si nu i-am dat report vreau doar sa ma/ne lase in pace
    Cat despre "lol" urile strecurate inm cate o fraze sunt mai curand ironii triste avand in vedere acuzatiile userului Nae.
    Scuze dar nu o sa dau in depresie din cauza nimanui..din contra cu cat e mai greu tratez problemele cu seninatate si cu amuzament haz de necaz etc..
    Cer scuze daca s-a inteles altfel nu este in subiect la "misto" nici nu incercam sa trivializez propriui topic deschis..
    Inca o data La Multi Ani si toate cele bune in noul an!
    Ultima modificare făcută de cel ce este; 20-January-2018 la 02:23 PM.

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.504
    Puncte
    69.473
    Nivel
    81
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered5000 Experience Points3 months registeredOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de cel ce este Vezi Post
    Buna Kara si toate cele bune pe noul an
    Multumesc pentru urari, toate cele bune si frumoase si tie/ voua!
    Totul e bine cand se termina frumos, ca grad de intelegere si, mai ales, ca aplicatie ulteriora.
    ( LOL-ul este chiar dragut, nu e deloc peiorativ in interventia mea ci doar in tot cu stilul.)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.645
    Puncte
    59.141
    Nivel
    75
    Puncte: 59.141, Nivel: 75
    Puncte: 59.141, Nivel: 75
    Progres nivel: 40%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 909
    Progres nivel: 40%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 909
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

" Desi te rugasem sa ocolesti subiectul acesta vad ca nu te poti abtine..si ca orice persoanna cu probleme psihica incerci sa acuzi pe altii de ceea ce evident suferi ..(pe principiul nebunul striga nebun hotul striga hot bag seama) "
    " La inscrierea dumitale insa in orice asociatie organizatie club sau "liga bagatoriilor de zeama"ar necesita certificat psihiatric(nu psihologic)Probabil ti s-a si cerut pe undeva de aceea si faci trimitere la asa ceva numai ca n-ai retinut termenul corect nah'

Ca ai nevoie sa fi bun ..toti ar trebui sa vrem asta..insa cred ca ai nevoie sa nu mai fii "nebun" intai si daca vrei iti pot recomanda 2 amici psihologi care poate te-ar putea ajuta (desi problema pare de natura psihiatrica imi pare rau sa o spun) "

Daca la afirmatiile de mai sus moderatorul nu gaseste altceva de facut decat sa mangaie pe crestet autorul, nu pot conchide decat ca se inscrie pe linia
    " democratiei " corect politic actuale ... doar ca nu e deloc corect !
    Se trece leger peste jigniri, ca si peste stilul agramat si obraznic, zeflemist si lipsit total de profunzime...

Nae, primeste te rog - ca intotdeauna - respectul si pretuirea mea ! esti unul din inteleptii forumului, admir luarile tale de pozitie, modestia si gandirea ta !

Moderator
    Data înscrierii
    Dec 2013
    Posturi
    3.504
    Puncte
    69.473
    Nivel
    81
    Realizări:

Implicit

Pentru eventualii doritori, recomand reluarea lecturii. Concluzia reiese firesc dupa lecturare....Nu iese foc fara fum, tonul face muzica, etc....Sa nu facem din tantar armasar, cei doi colegi stiu ei singuri unde au gresit si unde nu.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •