Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 42

Subiect: Caut oameni "Buni"!!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.560
    Puncte
    79.097
    Nivel
    87
    Puncte: 79.097, Nivel: 87
    Puncte: 79.097, Nivel: 87
    Progres nivel: 42%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.053
    Progres nivel: 42%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.053
    Activitate globală: 93,0%
    Activitate globală: 93,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Poate nu e tocmai corect termenul de "oameni buni"-este prea general, pt ca ce este bun pentru tine poate nu e bun pentru mine si invers. Cauti oameni buni la suflet? Sau oameni corecti, cu simtul dreptatii? Sau oameni milostivi, care sar in ajutorul celorlalti neconditionat, care iubesc animalele si le aduna de pe strazi? Etc, etc

Crezi ca gasesti toate aceste calitati la un singur om? Si acest tip de om multiplicat de n ori? Cauta, poate vei gasi...

Noi, cu totii avem si parti bune, si mai putin bune (intunericul si lumina din fiecare), depinde ce calitati cautam la un om si ce ne transmite oglinda in care privim.

Sau poate e un termen generic pentru oamenii cu una din aceste calitati? Mai degraba asa!

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    20
    Puncte
    2.672
    Nivel
    14
    Puncte: 2.672, Nivel: 14
    Progres nivel: 74%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 78
    Progres nivel: 74%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 78
    Activitate globală: 99,1%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

Ma bucur ca esti de acord cu nevoia de oameni..si de acord cum am spus si eu mai sus cei care gandesc asa nu prea tind sa iasa in fata si nu cred ca numai din modestia normal unui om normal..dar si din timiditate ca sa spun asa plus probabil dorinta de a evita
    polemiciile sau reprosurile "celor care dau din coate"si care se vad eclipsati si amenintati de orice de orice nu pot ajungi intelege sau chiar SIMTI
    Tocmai asta vreau aici sa reusim impreuna sa I aducem pe toti care simt si actioneaza pentru VALORILE REALE din anonimat sa isi regaseasca vocea care spuna STOP fariseiilor, increzutiilor,demagogiei care ne raneste societatea in ziua de azi cu MODA asa zis progresista -de fapt o involutie de la calitatea de OM..
    Tocmai scopul gasirii si online/pe net a celor care merita sa se faca auziti il are acest topic.Atata timp cat ceilalti care demoleaza si murdaresc umplu internetul cu aberatii lipsite de sens cred ca si AICI at trebui sa putem gasii/regasi binele si normalitatea omenia si adevarul ..de aceea nu fiti timizi nu inseamna ca sunteti lipsiti de modestie daca prin simpla exprimare libera puteti aduce o schimbare,o raza de lumina in intuneric..
    Sufletul il regasim si in trairi emotii etc corect dar acestea trebuie EXPRIMATE ba chiar indraznesc sa spun este NECESAR sa fie exprimate fara inhibitii;nu asa cum o fac cei fara prea multe scrupule ci simplu sincer curat si direct..
    In fata unei trairi curate exprimata clar nu poate rezista nimic in fata Iubirii raul dispare..
    Imi pare bine ca esti acolo si sper ca sunt multi altii si va astept cu drag sa impartasiti gandurile trairiile si experientele voastre chiar cum spunea Aura
    Nu ezitati sa cereti ajutor sa propuneti ajutor celor care stiti ca au nevoie etc..sunt convins ca putem schimba ceva in bine..
    "Lume multa oameni putini"

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    1.850
    Puncte
    76.257
    Nivel
    85
    Puncte: 76.257, Nivel: 85
    Puncte: 76.257, Nivel: 85
    Progres nivel: 83%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 293
    Progres nivel: 83%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 293
    Activitate globală: 37,0%
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points3 months registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Cel ce este, inspirata alegere
    Depinde de nivelul de la care privesti lucrurile si daca ai o idee clara despre ce doresti sa faci (sa facem).
    Am gasit pe net o multime de oameni buni..(o chestiune relativa si foarte subiectiva). Cum procedam? Ii aducem aici? Ii facem cunoscuti pe forum, le dam reputatie?
    Este o idee frumoasa si plina de posibilitati...
    Daca vrei sa gasesti numai oameni buni, cauta inlauntrul tau...tu esti ceea ce cauti, cand vei incepe sa te apropii de ceea ce esti tu in realitate, perceptia ta fata de toti ceilalti va fi mai apropiata de realitate.
    La acest nivel fizic vedem corpurile, faptele, cuvintele si comportamentul oamenilor, mai tarziu emotiile, sentimentele si gandurile (empatie, dar nu numai), apoi mintea si in cele din urma direct sufletul celuilalt (nu ma refer doar la fiintele umane).
    Atunci vei vedea ca nimeni nu este rau, ca toti sunt buni, ba chiar mai mult, vei descoperi ca tu esti mai rau decat toti...
    Tu esti raspunsul cautarii tale.
    Sa fii fericit.
    Totul este cum trebuie sa fie si totul este perfect.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.182
    Puncte
    134.222
    Nivel
    100
    Puncte: 134.222, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,8%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

cel ce este (? )

..se pare ca are o parere BUNA despre sine ..
    si deja devine ..alta poveste
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    1.470
    Puncte
    31.753
    Nivel
    54
    Puncte: 31.753, Nivel: 54
    Puncte: 31.753, Nivel: 54
    Progres nivel: 83%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 197
    Progres nivel: 83%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 197
    Activitate globală: 49,0%
    Activitate globală: 49,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

“Cel ce este” apreciez disponibilitatea si sinceritatea ta , însă eu as spune din experienta proprie de viata si împărtășind probabil aceeași credință, sa ii cautăm pe “cei rai”, evident cu înțelepciune. Cred ca omul sănătos nu are nevoie de doctor ,asa spune si Mântuitorul Nostru. Daca vrei sa luminezi învață lecția lumânări,trebuie sa fi pregătit să arzi….nu renunța cand “te frigi”.

“Toti oamenii sunt chipul Slavei Lui Dumnezeu , dar toti suntem chinuiți ( mai mult sau mai puțin ) de rănile păcatului.”

“Iar Domnul Şi l-a alaturat pe Iov: iar daca si el s-a rugat pentru prietenii sai, [Domnul] le-a iertat pacatul.”

Păcătosul si "Erericul" de azi poate fi Apostolul de mâine...privește exemplul Sf Apostol Pavel,cel mai “înalt” dintre Apostoli a fost un odios “antihrist”. Si totusi….Dumnezeu vedea ceea ce noi nu vedem si știm ( pentru a ne fi noua exemplu )...iar in viata omului poate apărea oricând un Drum al Damascului...in care ne putem intersecta cu un “vechi păcătos Saul” si putem contribuii printr-o rugăciune..milostenie samdp...la un Nou Apostol Mare Pavel !...Sa primim aceasta Bucurie de a fi mângâierea celor păcătoși si rătăciți, chiar daca vom primii înapoi “rau”..noi suntem chipul dragostei lu Hristos , El lucrează , nu noi .

“Mai mare este cel ce isi vede pacatele mai multe ca nisipul marii decat cel ce vede ingeri”
    „Chipul slavei Tale celei negrăite sunt, deşi port rănile păcatelor”.

Eu am renunțat să caut “oameni buni”, încerc sa fiu om bun eu..cu mine si cu altii. Restul...las totul in mâna Lui.
    (Si...chiar am întâlnit oameni buni..fara sa caut...si nu om bun doar cu “gura” ci si cu fapta )

Propun in postul care a mai rămas sa fim dupa vorbele dreptului Iov “ Să fim piciorul celui schiop,si ochiul celui orb”
    Durerea lui sa fie durerea mea...să beau paharul care l-a baut Hristos...chiar daca noi nu ajungem cu fapta la aceeaș măsură..dar sa împărățim Milă si Dragoste...măcar cu rugăciunea...pt oricine si oricum.

( Am avut o problema f grava...iar problema mea s-a rezolvat exact ieri de Sf Nicolae … si m-am rugat si m-a ascultat...sa fim prieteni cu Sfintii si să încercam sa ne asemănam lor dupa putința noastra..astfel vom căpăta un strop de îndrăzneală in toate )

Sărbători Fericite !

sf_nicolae3.jpg

Ultima modificare făcută de Achilina; 07-December-2017 la 07:32 PM.
    Bruno Wűrtz:Impresionant castel aerian, străfulgerat de luminile stridente ale Fiului Pierzării, filosofia New Age ne fascinează astăzi până la sacrificarea lucidităţii în numele lucidităţii şi pe altarul ei. Oare nu a avertizat încă apostolul vizionar: « luaţi aminte ca nu cumva cineva să facă din voi o pradă prin filozofie »? (Coloseni II, 8).

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    20
    Puncte
    2.672
    Nivel
    14
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de dona Vezi Post
    Poate nu e tocmai corect termenul de "oameni buni"-este prea general, pt ca ce este bun pentru tine poate nu e bun pentru mine si invers. Cauti oameni buni la suflet? Sau oameni corecti, cu simtul dreptatii? Sau oameni milostivi, care sar in ajutorul celorlalti neconditionat, care iubesc animalele si le aduna de pe strazi? Etc, etc

Crezi ca gasesti toate aceste calitati la un singur om? Si acest tip de om multiplicat de n ori? Cauta, poate vei gasi...

Noi, cu totii avem si parti bune, si mai putin bune (intunericul si lumina din fiecare), depinde ce calitati cautam la un om si ce ne transmite oglinda in care privim.

Sau poate e un termen generic pentru oamenii cu una din aceste calitati? Mai degraba asa!
    Dona bun venit intai de toate!

1)Binele si raul,lumina si intunericul sunt notiuni absolute deci nu relative la diferite situatii;de aceea binele ADEVARAT,TOTAL daca vrei nu poate fi asociat decat cu Dumnezeu.
    Insa sa nu ne pierdem in discutii sterile cum bine zicea Virgil..
    Caut oameni care isi DORESC care nazuiesc sa fie buni deci nu oameni care se autoproclama BUNI (farisei) cum am mentionat.Cei care au reusit sa ramana neschimbati in fata oricaror incercari prin care au trecut ;care inca pun binele in fata la inceput desi s-au "fript" ca sa zic asa de in 99% din cazuri.
    Persoanele constiente de defectele lor dar care nu inceteaza sa incerce sa le surmonteze..atat pentru ei cat si pentru cei din jur..
    2)Daca cred ca o sa le gasesc..Daca Solomon a spus ca a gasit "unul intr-o mie"..tind sa fiu optimist si sper ca si TU
    Cu totii avem LUMINA intunericul apare numai atunci cand lumina din noi se imputineaza..cand loviti de greutati incovoiati de probleme etc ne intristam in in ganduri si tindem sa lasam rautatea din jur sa ne eclipseze lumina din suflet.
    Stiu ca e greu sa te menti optimist mai ales in "vremuriile" acestea..dar cred ca ,cu cat greutatile sunt mai mari cu atat inseamna ca suntem mai aproape de LUMINA..si raul incearca disperat pe ultima suta de metri sa ne impiedice sa razbim catre ea.Sa trecem peste toate nu vom reusi decat cu credinta in Dumnezeu..
    Deci pastreaza credinta Dona..SIGUR exista Lumina problema este cand ne uitam in directia gresita si ni se pare ca nu o mai vedem..

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    20
    Puncte
    2.672
    Nivel
    14
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de white swan Vezi Post
    Cel ce este, inspirata alegere
    Depinde de nivelul de la care privesti lucrurile si daca ai o idee clara despre ce doresti sa faci (sa facem).
    Am gasit pe net o multime de oameni buni..(o chestiune relativa si foarte subiectiva). Cum procedam? Ii aducem aici? Ii facem cunoscuti pe forum, le dam reputatie?
    Este o idee frumoasa si plina de posibilitati...
    Daca vrei sa gasesti numai oameni buni, cauta inlauntrul tau...tu esti ceea ce cauti, cand vei incepe sa te apropii de ceea ce esti tu in realitate, perceptia ta fata de toti ceilalti va fi mai apropiata de realitate.
    La acest nivel fizic vedem corpurile, faptele, cuvintele si comportamentul oamenilor, mai tarziu emotiile, sentimentele si gandurile (empatie, dar nu numai), apoi mintea si in cele din urma direct sufletul celuilalt (nu ma refer doar la fiintele umane).
    Atunci vei vedea ca nimeni nu este rau, ca toti sunt buni, ba chiar mai mult, vei descoperi ca tu esti mai rau decat toti...
    Tu esti raspunsul cautarii tale.
    Sa fii fericit.
    Bun gasit!

Reputatie nu le putem da NOI "reputatie" aceasta le este data de insusi faptele lor..mai curand eu as da slava domnului ca mia dat puterea sa fac voia lui..
    Daca sa ii aducem aici..pentru asta este si acest topic sa le dea o voce celor care pana acum au tacut..sa le arate ca exista inca DORINTA de bine macar("unde este dorinta este si putinta"-doar sti)Sa poata gasi chiar si online alte personae asemenea lor care inca mai cred si spera in BINE,ADEVAR,DREPTATE..etc si tot ceea ce acum;la "MODA"; a deventit infantile si desuet(cica)
    Ce vom face mai tarziu..?Sunt atatea care se pot si at trebui facute daca nu stam cu "mainile in san" cum bine zice vorba romaneasca..
    Daca ignoram psihologia celor care nu fac nimic si spun "Pai ce as putea sa fac eu singur)
    HEI FRATIILOR haideti ca numai sunteti singuri!!
    Haideti sa le aratam asta celor neincrezatori sovaielnici tristi care inca nu si-au pierdut SPERANTA si CREDINTA!!
    "Cautati ADEVARUL in voi insiva si Adevarul va va face liberi"-Isus
    L-am cautat il caut acum si in jur pentru ca este in noi este si in jurul nostru..pentru ca binele il poti face in jurul tau..daca il pastrezi numai pentru tine este doar egoism ..
    "Arunca-ti painea pe ape si o vei gasi din nou"-Isus
    Ce ni se intampla bine sau rau de acord din cauza noastra se intampla:"Sunt cel bun atunci cand faci bie si cel rau atunci cand faci rau"-Dumezeu
    Raspunsul cautarii mele aici sunteti VOI..Daca gasesti adevarul in tine si nu il regasesti si in jur atunci este o irosire trista a darului dat de Dumnezeu..
    Ultima modificare făcută de cel ce este; 08-December-2017 la 02:35 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    20
    Puncte
    2.672
    Nivel
    14
    Realizări:

Implicit

Gepaco,

Ma feresc sa judec pe oricine..sau sa ma autojudec chiar pt ca "Nu judeca daca nu vrei sa fi tu insati judecat"
    Nick-ul daca vrei scurt inseamna ca sunt exact CEL CARE SUNT LOL atat si nimic mai mult asa cum nimeni nu poate pretinde ca este in plus decat doamne freest daca e bipolar(lol)

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.182
    Puncte
    134.222
    Nivel
    100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de cel ce este Vezi Post
    Gepaco,

Ma feresc sa judec pe oricine..sau sa ma autojudec chiar pt ca "Nu judeca daca nu vrei sa fi tu insati judecat"
    Nick-ul daca vrei scurt inseamna ca sunt exact CEL CARE SUNT LOL atat si nimic mai mult asa cum nimeni nu poate pretinde ca este in plus decat doamne freest daca e bipolar(lol)
    poate ca era mai bine sa eviti aceste 3 cuvinte care au o asa de cunoscuta atribuire....ma gandesc

În Vechiul Testament, numele Iahve a fost apropiat de verbul a fi (în ebraica haya), încât a fost explicat "Cel ce este" - Ieşire 3:14-15: "Atunci Dumnezeu a răspuns lui Moise: "Eu sunt Cel ce sunt (ehye aşer ehye, în Septuaginta ho on "cel ce este")". Aşa să spui fiilor lui Israel: Cel ce este (ehye) m-a trimis la voi! / ş…ţ Aşa să spui fiilor lui Israel: Domnul (în ebraică Iahve) Dumnezeul părinţilor noştri, Dumnezeul lui Avraam, Dumnezeul lui Isaac şi Dumnezeul lui Iacob m-a trimis la voi. Acesta este numele Meu pe veci". Trebuie însă observat că apropierea între numele Iahve şi verbul "a fi" (haya) nu este etimologică, ci mai degrabă un joc de cuvinte. Din păcate, etimologia numelui divin nu mai poate fi stabilită cu certitudine, opinându-se că la origine Iahve ar putea fi un toponim din sudul Palestinei. http://ziarullumina.ro/cel-ce-este-s...vin-10779.html

..un nume user oarecare (eventual mai "modest"..) si puteai scrie si dezbate ORICE..
    parerea mea..de ne/a venit...un om bun
    Ultima modificare făcută de gepaco; 08-December-2017 la 03:07 PM.
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Oct 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    20
    Puncte
    2.672
    Nivel
    14
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Achilina Vezi Post
    “Cel ce este” apreciez disponibilitatea si sinceritatea ta , însă eu as spune din experienta proprie de viata si împărtășind probabil aceeași credință, sa ii cautăm pe “cei rai”, evident cu înțelepciune. Cred ca omul sănătos nu are nevoie de doctor ,asa spune si Mântuitorul Nostru. Daca vrei sa luminezi învață lecția lumânări,trebuie sa fi pregătit să arzi….nu renunța cand “te frigi”.

“Toti oamenii sunt chipul Slavei Lui Dumnezeu , dar toti suntem chinuiți ( mai mult sau mai puțin ) de rănile păcatului.”

“Iar Domnul Şi l-a alaturat pe Iov: iar daca si el s-a rugat pentru prietenii sai, [Domnul] le-a iertat pacatul.”

Păcătosul si "Erericul" de azi poate fi Apostolul de mâine...privește exemplul Sf Apostol Pavel,cel mai “înalt” dintre Apostoli a fost un odios “antihrist”. Si totusi….Dumnezeu vedea ceea ce noi nu vedem si știm ( pentru a ne fi noua exemplu )...iar in viata omului poate apărea oricând un Drum al Damascului...in care ne putem intersecta cu un “vechi păcătos Saul” si putem contribuii printr-o rugăciune..milostenie samdp...la un Nou Apostol Mare Pavel !...Sa primim aceasta Bucurie de a fi mângâierea celor păcătoși si rătăciți, chiar daca vom primii înapoi “rau”..noi suntem chipul dragostei lu Hristos , El lucrează , nu noi .

“Mai mare este cel ce isi vede pacatele mai multe ca nisipul marii decat cel ce vede ingeri”
    „Chipul slavei Tale celei negrăite sunt, deşi port rănile păcatelor”.

Eu am renunțat să caut “oameni buni”, încerc sa fiu om bun eu..cu mine si cu altii. Restul...las totul in mâna Lui.
    (Si...chiar am întâlnit oameni buni..fara sa caut...si nu om bun doar cu “gura” ci si cu fapta )

Propun in postul care a mai rămas sa fim dupa vorbele dreptului Iov “ Să fim piciorul celui schiop,si ochiul celui orb”
    Durerea lui sa fie durerea mea...să beau paharul care l-a baut Hristos...chiar daca noi nu ajungem cu fapta la aceeaș măsură..dar sa împărățim Milă si Dragoste...măcar cu rugăciunea...pt oricine si oricum.

( Am avut o problema f grava...iar problema mea s-a rezolvat exact ieri de Sf Nicolae … si m-am rugat si m-a ascultat...sa fim prieteni cu Sfintii si să încercam sa ne asemănam lor dupa putința noastra..astfel vom căpăta un strop de îndrăzneală in toate )

Sărbători Fericite !

sf_nicolae3.jpg

Achilina,

Sincer in ziua de azi mai ales nu cred ca trebuie sa ii cauti prea multi pe cei RAI lol te gasesc ei singuri lol asta ca sa mai inselim atmosfera putinmsi perfect de acord datoria noastra de crestini este sa incercam sa ii readucem pe calea cea dreapta chiar daca cum spui "ne frigem"
    Asta a fost atitudinea mea de cand ma stiu scuze nu vreau sa para o lauda..oricum cei cu care m-am "fript" au considerat-o prostie(ca de obicei)nu lauda.
    Cum am spus pun MEREU binele in fata si cred pe cuvant pe fiecare chiar daca imi dau seama clar de adevaratele intentii..si le=o spun in speranta ca vor renunta la intentile lor incercand sa trezesc binele din ei astfel..;si asta o fac pana la capat indifferent cat de tare "frige" situatia..
    Daca nu reusesti in final atitudinea asta te lasa cu multumirea ca cel putin ai incercat tot ce ti sa dat si invatatura te ajuta sa mergi mai departe cat de cat impacat chiar daca exista tristetea pentru cel pe care ai incercat sa il ajuti ca nu la schimbat..
    Cred insa ca trebuie mai mult ca oricand acum sa ii cautam si pe cei buni..in "vremuriile"de restriste morala in care traim pentru a putea schimba ceva a pastra ceea ce merita pastratar fi cazul sa nu ii lasam sa fie uitati si pe cei care inca tin inca aprinsa flacara sperantei.

"Propun in postul care a mai rămas sa fim dupa vorbele dreptului Iov “ Să fim piciorul celui schiop,si ochiul celui orb”
    Durerea lui sa fie durerea mea...să beau paharul care l-a baut Hristos...chiar daca noi nu ajungem cu fapta la aceeaș măsură..dar sa împărățim Milă si Dragoste...măcar cu rugăciunea...pt oricine si oricum."

Perfect de acord cum spuneam dar asta cei care o fac deja o vor face oricum in continuare aici se vrea sa fie si alinare pentru ei o raza de speranta pentru momentele de incercare care sa le spuna ca nu sunt siguri la doar o "aruncatura de mouse" ca sa zic asa

Ma bucur ca ti sa rezolvat problema si daca pot ajuta,daca te putem ajuta in viitor si nu numai pe tine scrie si sunt convins ca vom gasi solutia

Sarbatori Fericite !! asemenea

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •