Pagina 173 din 176 PrimulPrimul ... 73123163171172173174175 ... UltimulUltimul
Rezultate 1.721 la 1.730 din 1755

Subiect: Evolutia si trezirea spirituala.

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    260
    Puncte
    17.950
    Nivel
    40
    Puncte: 17.950, Nivel: 40
    Puncte: 17.950, Nivel: 40
    Progres nivel: 88%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 100
    Progres nivel: 88%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 100
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

Un film superb despre Evolutia in Lumea Spirituala...

http://lifespirit.tv/video/legile-eternitatii
    Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    1.885
    Puncte
    79.413
    Nivel
    87
    Puncte: 79.413, Nivel: 87
    Puncte: 79.413, Nivel: 87
    Progres nivel: 60%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 737
    Progres nivel: 60%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 737
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points3 months registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Totul este Spirit, Universul este mental.
    Hermes Trismegistul
    Totul este cum trebuie sa fie si totul este perfect.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    717
    Puncte
    49.157
    Nivel
    68
    Puncte: 49.157, Nivel: 68
    Puncte: 49.157, Nivel: 68
    Progres nivel: 58%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 593
    Progres nivel: 58%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 593
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience PointsCreated Album pictures25000 Experience Points

Implicit

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    106
    Puncte
    16.316
    Nivel
    38
    Puncte: 16.316, Nivel: 38
    Puncte: 16.316, Nivel: 38
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 134
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 134
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Lazarev -Schimbarea Celorlati Incepe Cu Schimbarea Noastra

http://www.dailymotion.com/video/x5sibxr

S.N. Lazarev - Progres In Planul Logicii Divine

http://www.dailymotion.com/video/x5ho4qv

LAZAREV - Înregistrare video anexă a cărţii Diagnosticarea Karmei. Vol. 11

http://www.dailymotion.com/video/x5tq2ig

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.874
    Puncte
    165.285
    Nivel
    100
    Puncte: 165.285, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 93,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Matrix este Constiinta Colectiva(care "cineva"a avut grija sa o presoare cu de toate), cand vrei sa nu mai faci parte din ea, nu te mai poate "atinge"nimeni si nimic..nu mai faci parte din nici-o zodie, nu te mai poate atinge nici un gand rau.

Cine a iesit?...sunt cu miille; Lilu, Dona, Missis, Soricel, fosta Adn(nu retin numele recent), vasi67, vasi, Ireal...W.S...cer scuze celor care nu i-am mentionat.

Eu consider ca fiecarre Egregor(energieinformationala), indiferent daca se refera la ; tara, religie, echipa, ingradeste sever Inaltarea Spirituala.
    Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Egregorii sunt ca niste vartejuri intr-o apa pe care vrei sa o traversezi inot.. apa este Spirala Inaltarii.
    http://forpedia.ro/showthread.php?49...i&p=384147#top

Parerea mea este ca in nici un caz Constiinta colectiva e responsabila de asa ceva. Inteleg ca gândim amândoi la fel despre Matrix- modelul/ sablonul fals indus omenirii, de mii de ani, probabil de la facere astfel ca iluzia si minciuna, imaginea falsa despre tot si toate a trait brat la brat cu noi / cei care au acceptat Matrixul.
    Sunt aici in fapt entitatile negative , subtile, nevazute, care au tot interesul existentei acestui Matrix.

Constiinta colectiva eu o inteleg ca fiind acea forta unita, instanta suprema ce tine de puterea spiritelor, in misiune sau nu.Poate ai vrut sa spui ca ea, Constiinta coelctiva a fost viciata/ ispitita de acel " sarpe" si s-a lasat astfel virusata....Tine mai mult de instincte, de emotional, informatie; dar eu inteleg Constiinta ca pe ceva mult superior, o instanta curata, care functioneaza tocmai dupa legea binelui, cum zice Dulcan. Si daca asa functioneaza, atunci...constiinta e constiinta. Poate lipsa de constiinta sa fie de vina.

Cat despre egregor, gandeste-te si la partea buna, caci fiecare lucru poate aduce bun sau rau-datorita unui egregor, daca iti este dat( acceptul divin), se poti plasa pe o treapta a spiralei mult superioare.
    Defapt nici nu ma intereseaza a cata treapta e si daca e superioara sau nu-conteaza ce simt eu si cum pot sa respect legile si poruncile universului/ Dumnezeu....Doar gradul meu de curatenie interioara/ exterioara, va face saltul/ diferenta.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.032
    Puncte
    28.663
    Nivel
    52
    Puncte: 28.663, Nivel: 52
    Progres nivel: 2%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.087
    Progres nivel: 2%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.087
    Activitate globală: 49,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    http://forpedia.ro/showthread.php?49...i&p=384147#top

Parerea mea este ca in nici un caz Constiinta colectiva e responsabila de asa ceva. Inteleg ca gândim amândoi la fel despre Matrix- modelul/ sablonul fals indus omenirii, de mii de ani, probabil de la facere astfel ca iluzia si minciuna, imaginea falsa despre tot si toate a trait brat la brat cu noi / cei care au acceptat Matrixul.
    Sunt aici in fapt entitatile negative , subtile, nevazute, care au tot interesul existentei acestui Matrix.

Constiinta colectiva eu o inteleg ca fiind acea forta unita, instanta suprema ce tine de puterea spiritelor, in misiune sau nu.Poate ai vrut sa spui ca ea, Constiinta coelctiva a fost viciata/ ispitita de acel " sarpe" si s-a lasat astfel virusata....Tine mai mult de instincte, de emotional, informatie; dar eu inteleg Constiinta ca pe ceva mult superior, o instanta curata, care functioneaza tocmai dupa legea binelui, cum zice Dulcan. Si daca asa functioneaza, atunci...constiinta e constiinta. Poate lipsa de constiinta sa fie de vina.

Cat despre egregor, gandeste-te si la partea buna, caci fiecare lucru poate aduce bun sau rau-datorita unui egregor, daca iti este dat( acceptul divin), se poti plasa pe o treapta a spiralei mult superioare.
    Defapt nici nu ma intereseaza a cata treapta e si daca e superioara sau nu-conteaza ce simt eu si cum pot sa respect legile si poruncile universului/ Dumnezeu....Doar gradul meu de curatenie interioara/ exterioara, va face saltul/ diferenta.

Acest cuvant Constiinta este mult prea "greu" pentru multi dintre noi..Constiinta antrenata din copilarie de parinti, bunici, vecini, fac sa mentinem un nivel impus in subconstient despre cum este lumea.
    Concentrarea constiinte la Unison, la un anumit nivel, formeaza realitatea holografica a materie..cand Constiinta colectiva care depaseste 50+ 1 spune ca pomul este pom, atunci cu toti cei care participam la Constinta Colectiva vom vedea un pom..daca intrebi un yoghin el cu siguranta poate vedea realitatea Suprema(energii care se intrepatrund).
    Intentia si concentrarea Constiintei fac ca persoana in cauza sa vada cu totul altceva decat cei care sunt angajati in Constiinta Colectiva.
    Realitatea acestei lumi este in totalitate rodul Constiintei Colective si este Matrixul in care ne asumam singuri participarea.

Fiecare Egregor in parte nu face decat sa te separe de INTREG..Iisus are cateva pilde in acest sens..Cu siguranta nici macar un singur Inger nu este antrenat in jocul acesta lumesc numit; Matrix.
    Ultima modificare făcută de Ator; 27-April-2018 la 12:58 PM.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.032
    Puncte
    28.663
    Nivel
    52
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Constiinta poate fi manipulata in diverse moduri..Matrixul sau ILUZIA acestei VIETI este mentinut/a pe concentrarea Constiintei Colective la un anumit nivel.
    Ultima modificare făcută de Ator; 27-April-2018 la 12:57 PM.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.874
    Puncte
    165.285
    Nivel
    100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

"Sentiment de responsabilitate morală a individului față de propria sa conduită. 8 (Îs) Caz (sau proces) de ~ Dificultate a individului, confruntat cu o problemă morală, greu de rezolvat, de a lua o hotărâre corectă. 9 (Îs) Mustrare de ~ Remușcare. 10 (Îe) A fi cu ~ța împăcată sau a nu avea nimic pe ~ A fi convins că nu a săvârșit nimic împotriva legilor morale sau a legilor statului."

https://dexonline.ro/definitie/con%C...in%C8%9B%C4%83

Eu cam asta inteleg prin constiinta, cam din ce scrie mai sus.
    Si , repet, unviersul chiar este facut/ functioneaza dupa legea binelui iar constiinta este un instrument de lucru.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2012
    Posturi
    539
    Puncte
    67.660
    Nivel
    80
    Puncte: 67.660, Nivel: 80
    Puncte: 67.660, Nivel: 80
    Progres nivel: 76%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 390
    Progres nivel: 76%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 390
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points5000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteranOverdrive50000 Experience Points

Implicit

Cine stabileste legile morale,nu cumva tot omul,care la un moment anume si-a urmat vreun interes?Cine stabileste ca ce este moral pentru un om este moral pentru un altul? Eu consider ca aceste asa zis percepte morale,nu fac decat sa-l indeparteze pe om de divinitate.Dumnezeu ne-a lasat liberul arbitru si nu ne-a interzis nimic,ne-a lasat sa ne manifestam ca si copii ai lui,care nu cunosc intregul univers si modul in care lucreaza divinitatea asupra creatiei sale.Daca oamenii ar avea incredere in Dumnezeu(care se afla in interiorul fiecaruia dintre noi) si ar discuta cu acesta,ar fi indrumati pe drumul cel bun,iar lumea ar deveni mai buna,si s-ar modifica si constiinta colectiva...Asta este parerea mea.

Un exemplu de moralitate: este moral ca dupa decesul parintilor, mostenitorii sa deschida succesiune pe averea parintilor si chiar sa se judece intre ei daca nu se inteleg la impartirea averii?In acest caz cum impaci ratiunea cu sufletul?
    Ultima modificare făcută de CarmenOlga; 29-April-2018 la 08:08 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.032
    Puncte
    28.663
    Nivel
    52
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    "Sentiment de responsabilitate morală a individului față de propria sa conduită. 8 (Îs) Caz (sau proces) de ~ Dificultate a individului, confruntat cu o problemă morală, greu de rezolvat, de a lua o hotărâre corectă. 9 (Îs) Mustrare de ~ Remușcare. 10 (Îe) A fi cu ~ța împăcată sau a nu avea nimic pe ~ A fi convins că nu a săvârșit nimic împotriva legilor morale sau a legilor statului."

https://dexonline.ro/definitie/con%C...in%C8%9B%C4%83

Eu cam asta inteleg prin constiinta, cam din ce scrie mai sus.
    Si , repet, unviersul chiar este facut/ functioneaza dupa legea binelui iar constiinta este un instrument de lucru.

Ce scrie in acest dex imi aduce aminte de fabula; "broasca din canal"..cam atat percepe omenirea despre ce inseamna Constiinta.
    Intuitia nu are nici o legatura cu perceptia, Intuitia vine Direct de la Sinele Superior al fiecaruia si din alte Surse Divine.

Constiinta este Lumina, Lumina este sora geamana a Spiritului, iar Spiritul este parte din DUMNEZEU..(nu cel din Biblie, acela a fost doar un Zeu Creator).
    Materia este Lumina Condensata, Lumina de vibratie joasa..deci, Constiinta are nenumarate nivele.
    Indiferent de nivelele sale Constiinta poate materializa materia..instant cum spune Iisus; daca sunt mai multe persoane care au acelasi gand colectiv sau intr-un interval mai lung.

Cum am mai spus, nu trebuie sa confundam ; Constiinta cu Constienta (intelegerea).
    Ultima modificare făcută de Ator; 29-April-2018 la 03:15 PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Trezirea divina
    De lilu în forumul Religie
    Răspunsuri: 509
    Ultimul Post: 10-May-2018, 10:32 AM
  2. O carte spirituala care mi-a marcat viata
    De white swan în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 62
    Ultimul Post: 30-April-2017, 10:36 AM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 22-November-2010, 08:20 PM
  4. Răspunsuri: 0