Pagina 176 din 176 PrimulPrimul ... 76126166174175176
Rezultate 1.751 la 1.755 din 1755

Subiect: Evolutia si trezirea spirituala.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.032
    Puncte
    28.663
    Nivel
    52
    Puncte: 28.663, Nivel: 52
    Progres nivel: 2%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.087
    Progres nivel: 2%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.087
    Activitate globală: 49,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Nae Vezi Post
    Daca m-ai iubi MAXIM(asa cum se lauda tastatura ta fara ca tu sa stii), ai scrie cu lux de amanunte, chiar daca "amanuntele" tale(de regula) iti taie craca de sub picioare(de pilda aprinzi focul, tigari la stanga/dreapta).

Imi place zicala; "Eu sunt USA care nu poate fi inchisa"..asa denumesc eu o stare/treapta a Constiintei.
    Tu poti sa fii mereu vesel?.. poti sa-ti pastrezi o stare de ura zilnic?..sau sa fii mereu ignorant?
    Pamantul "adaposteste" Constiinte care au diverse grade de Intelegere(excludem energiile entitatilor care controleaza Pamantul de mii de ani).
    Toate aceste fluctuatii de energii/ganduri, datorita faptului ca le percepem la limita dintre materie si minte ne face sa credem ca fac parte din noi insine, ca sunt gandurile si perceptii personale..(de aceea yoghinii si calugari se retrag in zone nepopulate..la un nivel "negrait" ei stiu ca doar asa isi pot mentine constant un grad de Constiinta).
    IUBIREA MAXIMA care am dobandit-o..acesta treapta a Constiintei nu are cale de intoarcere (este" USA CARE NU POATE FI INCHISA"), dar poate pali uneori..cum soarele este umbrit zilnic/saptamanal, asa si expresia MAXIMA a unui grad de Constiinta poate fi umbrit/a, dar EL(soarele)/EA(Constiinta), este mereu acolo.

Referitor la ; "amanunte"..Diferenta dintre noi 2 (nu am intentia sa te jignesc in ceea ce-ti spun) este ; tu mergi pe un drum si vezi doar drumul, iar eu sunt pe dealul care strajuieste drumul pe carre tu mergi si am observat ca mai sunt si alte drumuri in afara de-al tau.

Indiferent de gradul de Constiinta al fiecaruia MAJORITATEA stiu ca suntem/ca facem parte din DUMNEZEU.
    Daca este asa atunci de ce toata mascarada aceasta cu; religii, idolatrizari, "dumnezeii" coborati pe pamant, suntem pacatosii..cum ar putea DUMNEZEU sa se ingradeasca pe EL insusi.
    Noi suntem niste "COPII"..raportat la gradul de Constiinta, dar nu pacatosi.
    Noi trimitem copii afara la joaca, dar nu le monitorizam joaca..asa si DUMNEZEU ne-a crreat un loc de joaca(prin emisarii sai), dar nu ne impune reguli (fumat, sex...)
    EL evolueaza/expandeaza prin trairile noastre.

PS. Singurul lucru bun de tinut minte din tonele de carti scrise in aceste religii este cum spunea si Iisus: "Ce tie nu-ti place, nu fa altuia".
    Ultima modificare făcută de Ator; 01-May-2018 la 10:47 AM.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.327
    Puncte
    97.699
    Nivel
    97
    Puncte: 97.699, Nivel: 97
    Puncte: 97.699, Nivel: 97
    Progres nivel: 33%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.351
    Progres nivel: 33%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.351
    Activitate globală: 24,0%
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Daca m-ai iubi MAXIM(asa cum se lauda tastatura ta fara ca tu sa stii), ai scrie cu lux de amanunte, chiar daca "amanuntele" tale(de regula) iti taie craca de sub picioare(de pilda aprinzi focul, tigari la stanga/dreapta).
    Imi place zicala; "Eu sunt USA care nu poate fi inchisa"..asa denumesc eu o stare/treapta a Constiintei.
    Tu poti sa fii mereu vesel?.. poti sa-ti pastrezi o stare de ura zilnic?..sau sa fii mereu ignorant?
    Pamantul "adaposteste" Constiinte care au diverse grade de Intelegere(excludem energiile entitatilor care controleaza Pamantul de mii de ani).
    Toate aceste fluctuatii de energii/ganduri, datorita faptului ca le percepem la limita dintre materie si minte ne face sa credem ca fac parte din noi insine, ca sunt gandurile si perceptii personale..(de aceea yoghinii si calugari se retrag in zone nepopulate..la un nivel "negrait" ei stiu ca doar asa isi pot mentine constant un grad de Constiinta).
    IUBIREA MAXIMA care am dobandit-o..acesta treapta a Constiintei nu are cale de intoarcere (este" USA CARE NU POATE FI INCHISA"), dar poate pali uneori..cum soarele este umbrit zilnic/saptamanal, asa si expresia MAXIMA a unui grad de Constiinta poate fi umbrit/a, dar EL(soarele)/EA(Constiinta), este mereu acolo.

Referitor la ; "amanunte"..Diferenta dintre noi 2 (nu am intentia sa te jignesc in ceea ce-ti spun) este ; tu mergi pe un drum si vezi doar drumul, iar eu sunt pe dealul care strajuieste drumul pe carre tu mergi si am observat ca mai sunt si alte drumuri in afara de-al tau.

Indiferent de gradul de Constiinta al fiecaruia MAJORITATEA stiu ca suntem/ca facem parte din DUMNEZEU.
    Daca este asa atunci de ce toata mascarada aceasta cu; religii, idolatrizari, "dumnezeii" coborati pe pamant, suntem pacatosii..cum ar putea DUMNEZEU sa se ingradeasca pe EL insusi.
    Noi suntem niste "COPII"..raportat la gradul de Constiinta, dar nu pacatosi.
    Noi trimitem copii afara la joaca, dar nu le monitorizam joaca..asa si DUMNEZEU ne-a crreat un loc de joaca(prin emisarii sai), dar nu ne impune reguli (fumat, sex...)
    EL evolueaza/expandeaza prin trairile noastre.

PS. Singurul lucru bun de tinut minte din tonele de carti scrise in aceste religii este cum spunea si Iisus: "Ce tie nu-ti place, nu fa altuia".
    Alta greseala! Nu vrei sa intelegi ca-ti tai craca de sub picioare.
    Iisus a spus:
    31. Şi precum voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi asemenea;(Lc6,31)

Tradus, asta inseamna nu sa nu faci rau, ci sa faci bine. Inainte de venirea Lui se spunea sa nu faci rau. Pune mana si citeste(vorba ta).
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.032
    Puncte
    28.663
    Nivel
    52
    Progres nivel: 2%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.087
    Progres nivel: 2%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.087
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Alta greseala! Nu vrei sa intelegi ca-ti tai craca de sub picioare.
    Iisus a spus:
    31. Şi precum voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi asemenea;(Lc6,31)

Tradus, asta inseamna nu sa nu faci rau, ci sa faci bine. Inainte de venirea Lui se spunea sa nu faci rau. Pune mana si citeste(vorba ta).
    Nu prea ma intereseaza ce a spus Iisus, era doar strict pentru crestini.. toate citatele mele din "Iisus" sunt strict pentru crestini..nu pentru mine..cred ca ar fi cazul sa te urci pe deal..daca poti, bineanteles..ai nevoie de multa abnegatie/daruire, ravna ca sa ajungi pe acel deal.
    Ultima modificare făcută de Ator; 01-May-2018 la 12:48 PM.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.874
    Puncte
    165.285
    Nivel
    100
    Puncte: 165.285, Nivel: 100
    Puncte: 165.285, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 93,0%
    Activitate globală: 93,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Missis, te poti ingriji din timpul vietii sa dai dispozitii de ne-resuscitare si de ne-donare de organe. Nu stii ce te asteapta si daca doresti contrariul, o poti face, probabil prin declaratie parafata la notariat.
    In caz contrar, se subintelege ca le vrei pe toate, ca esti de acords!!!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    260
    Puncte
    17.950
    Nivel
    40
    Puncte: 17.950, Nivel: 40
    Puncte: 17.950, Nivel: 40
    Progres nivel: 88%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 100
    Progres nivel: 88%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 100
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Trezirea divina
    De lilu în forumul Religie
    Răspunsuri: 509
    Ultimul Post: 10-May-2018, 10:32 AM
  2. O carte spirituala care mi-a marcat viata
    De white swan în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 62
    Ultimul Post: 30-April-2017, 10:36 AM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 22-November-2010, 08:20 PM
  4. Răspunsuri: 0