Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 28 din 28

Subiect: Copiii si adultii indigo

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    745
    Puncte
    108.044
    Nivel
    100
    Puncte: 108.044, Nivel: 100
    Puncte: 108.044, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Pentru educarea celor mici avand in vedere ca profesorul Florin Colceag se prezinta singur si nu e necesar sa adaug nimic:
    ”Oferă-i copilului 30 de minute pe zi și îți garantez că poți crește un copil genial”
    https://tikaboo.ro/

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.029
    Puncte
    28.656
    Nivel
    52
    Puncte: 28.656, Nivel: 52
    Progres nivel: 1%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.094
    Progres nivel: 1%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.094
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de mdb Vezi Post
    Pentru educarea celor mici avand in vedere ca profesorul Florin Colceag se prezinta singur si nu e necesar sa adaug nimic:
    ”Oferă-i copilului 30 de minute pe zi și îți garantez că poți crește un copil genial”
    https://tikaboo.ro/

Daca vorbim despre cele 3 grupe de copii, ei nu au nevoie de nici o invatatura pamanteasca..au resursele lor interioare care-i mentin pe CALE.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    106
    Puncte
    16.316
    Nivel
    38
    Puncte: 16.316, Nivel: 38
    Puncte: 16.316, Nivel: 38
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 134
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 134
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Fara indoiala acei copii minunati nu vor abdica de la credinta.

Copiii vin foarte frumosi..ramane insa datoria noastra, a parintilor, sa nu stricam/sa blocam ce a pus Dumnezeu mai frumos in ei.(am intalnit cazuri de copii deosebiti, insa marcati profund de duritatea experientelor avute- iubirea nu putea fi manifestata/transmisa)
    Trebuie de asemenea ajutati sa se adapteze la "jungla" vietii pe Pamant, sa-si pastreze stralucirea pe drumul "vietii" si sa-si dezvolte /sa-si puna in valoare calitatile.

Multumim pentru cartea recomandata ! D-nul Colceag este un pedagog de exceptie

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    117
    Puncte
    17.963
    Nivel
    40
    Puncte: 17.963, Nivel: 40
    Puncte: 17.963, Nivel: 40
    Progres nivel: 90%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 87
    Progres nivel: 90%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 87
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Multumesc dona pentru urări. Si ai tăi copii sa-ti trăiască si sa primesti numai bucurii din partea lor.
    Chiar am observat multi copii de vârsta lui (A băiatului meu) sunt copii extrem de buni, cuminți si inteligenti. Important este asa cum ai spus si tu, sa i canalizăm pe drumul cel bun.
    Te sarut,
    Cu drag Ena

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Posturi
    1
    Puncte
    12
    Nivel
    1
    Puncte: 12, Nivel: 1
    Puncte: 12, Nivel: 1
    Progres nivel: 23%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 38
    Progres nivel: 23%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 38

Implicit

Pacat ca nu da nimeni nici doi bani pe noi. Daca razi si te bucuri prea mult nu faci decat sa starnesti invidie in jurul tau. Am avut parte numai de oameni frustrati in jurul meu care nu au auzit nici macar un cuvant din ce am zis, blocati in lumea lor materiala si atat de logica. Toata lumea intelege nimic. Daca ii spui logicului care si-a facut toate analizele la cap si e sanatos tun, ca durerea de cap este o problema energetica, iti spune "eu nu cred!". Daca ii spui ca sursa durerii este neacceptarea unei situatii, isi da ochii peste cap si incepe sa.ti ocoleasca prezenta. Noroc cu pastilele pe care le ia cu paine. Si acesta este doar un caz... Cui sa te adresezi cand nimeni nu te asculta? Si apoi daaa avem niste daruri speciale, DAR PENTRU CINE? pentru frustrati si avari si egoisti care cred ca dupa ce mor viata se termina? "Tu chiar crezi ca dupa ce mori, se incheie totul?"... Si ei spun "DA". Si daca te cobori la nivelul lor nu mai esti tu happy, simti ca stagnezi... Ok, alegi sa pleci dar unde? Te paste singuratatea...te complaci in situatie si uite asa egoismul, frustrarile altora te fac sa uiti cine esti. Curaj exista, dar cand vine vorba de oameni, tot curajul este sedat. De iubire sa mai spun? Cine ar iubi niste ciudati neintelesi de societate, fara prieteni si fara nimic? Refuz sa cred ca suntem condamnati la singuratate si inconjurati de oameni incuiati care refuza lumina pe care o aducem GRATIS in viata lor, nu le cerem nimic, doar sa fie si ei macar un pic deschisi la minte. Macar 10 % din cei 5%. Trebuie sa te comporti cu manusi, nu ar rezista nici unul sa le spui adevarul in fata fara sa te urasca apoi. Nu, nu te ia nimeni in brate daca spui adevarul despre ei, trebuie sa.i minti, sa le spui ce le place sa auda, si daca pe ocolite le sugerezi o mica solutie la problema lor, EI STIU MAI BINE, ba chiar se contrazic cu tine. Pentru cine suntem atat de speciali? E ca si cum ai un 1000 de cai putere pe care incerci sa.i rulezi pe drum de tara.
    Ultima modificare făcută de accept; 03-February-2018 la 12:37 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.874
    Puncte
    165.285
    Nivel
    100
    Puncte: 165.285, Nivel: 100
    Puncte: 165.285, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 93,0%
    Activitate globală: 93,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Probabil ca nici voi nu stiti de ce ati venit pe pamant, ca si noi, cei ne-indigo....Ne-au spus altii, ne-au clasat/ catalogat, etc....
    Dar acum ca am aflat cu totii in ce " borcan" intram, ce ne facem?

Vad ca esti suparat/a tare pe situatie....Dar adu-ti aminte ca sufletul tau stie exact de ce a venit si ce are de facut: unul construieste, celalalt darama; vine urmatorul si reface iar; pe alte baze, premize, etc.....
    Oare cere cineva acceptul sau isi duce menirea pana la capt, instinctiv?

Pana la urma suntem toti asa cum suntem.....avem bune si rele, avem menirea noastra si nu toti avem privilegiul sa fim " de cristal"... Poate ca o menire la fel de importanta este si aceea sa daramati cu forta niste valori care au expirat; poate ca menirea voastra este sa fiti pionerii noului, instalat cu forta. Cum sa mearga totul inainte daca ne atasam de vechi, cum sa evoluam?

Parerea mea este ca-ti faci prea multe probleme. ca tine sunt si altii, ca noi, restul, inca multi. Si fiecare traieste dupa acea menire nevazuta, data de sus.
    Atata timp cat nu faci rau nimanui, cat ai constiinta....de ce vrei aprobarea cuiva? Traieste asa cum esti si nu te zbate sa te explici , ca un fel de scuza, altora.....Fii tu insuti( sau insati) si bucura-te de ceea ce ai.....!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.598
    Puncte
    81.729
    Nivel
    88
    Puncte: 81.729, Nivel: 88
    Puncte: 81.729, Nivel: 88
    Progres nivel: 88%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 221
    Progres nivel: 88%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 221
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

@accept
    Oamenii nu pot fi schimbati impotriva vointei lor, nu-i poti ajuta daca ei nu vor.
    Tu iti vei schimba perceptia asupra lumii inconjuratoare cand vei intalni oameni asemenea tie. Nu stiu cati ani ai, dar probabil esti destul de tanar/a; daca rezonezi cu lumea spirituala altfel decat cei din jurul tau, tu trebuie sa-ti cauti drumul catre oameni asemenea tie, sa ai preocupari care sa placa sufletului tau; cei care nu accepta genul de explicatii de care vorbesti tu, sunt "netreziti spiritual" pt ca nu a venit timpul lor si trebuie lasati in ale lor. Poate vreodata se vor trezi sau poate in alta intrupare, nu suntem noi in masura sa-i judecam.
    Daca iti doresti, vei gasi si oameni asemeni tie, dar nu sta degeaba, fa si tu ceva; drumul spiritualitatii nu este usor, dar e frumos si mai ales, conteaza sa fie pe placul sufletului tau.
    Incearca sa oferi mai multa iubire (si acceptarea este o forma de iubire) celor pe care-i intalnesti si nu-i mai judeca, in acest moment ei atat pot. Este alegerea lor, tu alege-ti drumul tau.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.029
    Puncte
    28.656
    Nivel
    52
    Progres nivel: 1%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.094
    Progres nivel: 1%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.094
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de accept Vezi Post
    Pacat ca nu da nimeni nici doi bani pe noi. Daca razi si te bucuri prea mult nu faci decat sa starnesti invidie in jurul tau. Am avut parte numai de oameni frustrati in jurul meu care nu au auzit nici macar un cuvant din ce am zis, blocati in lumea lor materiala si atat de logica. Toata lumea intelege nimic. Daca ii spui logicului care si-a facut toate analizele la cap si e sanatos tun, ca durerea de cap este o problema energetica, iti spune "eu nu cred!". Daca ii spui ca sursa durerii este neacceptarea unei situatii, isi da ochii peste cap si incepe sa.ti ocoleasca prezenta. Noroc cu pastilele pe care le ia cu paine. Si acesta este doar un caz... Cui sa te adresezi cand nimeni nu te asculta? Si apoi daaa avem niste daruri speciale, DAR PENTRU CINE? pentru frustrati si avari si egoisti care cred ca dupa ce mor viata se termina? "Tu chiar crezi ca dupa ce mori, se incheie totul?"... Si ei spun "DA". Si daca te cobori la nivelul lor nu mai esti tu happy, simti ca stagnezi... Ok, alegi sa pleci dar unde? Te paste singuratatea...te complaci in situatie si uite asa egoismul, frustrarile altora te fac sa uiti cine esti. Curaj exista, dar cand vine vorba de oameni, tot curajul este sedat. De iubire sa mai spun? Cine ar iubi niste ciudati neintelesi de societate, fara prieteni si fara nimic? Refuz sa cred ca suntem condamnati la singuratate si inconjurati de oameni incuiati care refuza lumina pe care o aducem GRATIS in viata lor, nu le cerem nimic, doar sa fie si ei macar un pic deschisi la minte. Macar 10 % din cei 5%. Trebuie sa te comporti cu manusi, nu ar rezista nici unul sa le spui adevarul in fata fara sa te urasca apoi. Nu, nu te ia nimeni in brate daca spui adevarul despre ei, trebuie sa.i minti, sa le spui ce le place sa auda, si daca pe ocolite le sugerezi o mica solutie la problema lor, EI STIU MAI BINE, ba chiar se contrazic cu tine. Pentru cine suntem atat de speciali? E ca si cum ai un 1000 de cai putere pe care incerci sa.i rulezi pe drum de tara.

Eu stiu cine sunt si stiu cine esti TU..bine ai venit pe pamant!
    Recunosc, mi-a trebuit foarteee multi ani sa pot vorbi deschis ca si tine..pentru multi suna a lauda, dar eu stiu ca nu este asa.
    Precum un om obisnuit are nevoie de aer, asa si un copil indigou, cristal sau curcubeu vorbeste direct la indrumarea S.Superior si nu prin filtrul mintii.
    Ma bucur sa ne regasim!
    Pot sa-ti"vand" un pont..aceasta lume/Univers are 3 Legi eterne..una dintre ele este "Legea atractiei"..(daca vorbim despre o marca de masina in zilele urmatoare vom vedea aceasta marca trecand de nenumarate ori pe langa noi; cei care vorbesc despre boala se vor imbolnavi), asa functioneaza Legea atractiei.
    Acum revenind la persoana ta, daca te concentrezi pe cei care sunt blocati in material cu siguranta vei avea parte doar de ei.
    Stiu ca interiorul tau este un vulcan care nu poate fi stins, dar din experienta pamanteasca iti pot spune ca este suficient sa fii prezent pe pamant fara a da indicatii nimanui..caracterul tau, felul tau de a FI schimba "ecosistemul" din jurul tau, crede-ma.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Ne crestem copiii, sau ii lasam sa creasca ?
    De erna în forumul Religie
    Răspunsuri: 144
    Ultimul Post: 13-October-2015, 07:06 PM
  2. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22-November-2010, 09:27 AM
  3. Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 03-June-2010, 10:13 AM

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii