Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 28

Subiect: Petitie online impotriva eutanasierii cainilor fara stapan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    15.869
    Nivel
    38
    Puncte: 15.869, Nivel: 38
    Progres nivel: 28%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 581
    Progres nivel: 28%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 581
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Tomita, arabul care a preluat jumatate din strada mea si-a inceput "afacerea" omorand puii unei cateluse si angajand oameni care sa omoare cu ciocanul cainii aflati pe un teren viran alaturat care NU era al lui. Intr-o duminica era sa omoare si un om din blocul meu, care il alungase (un om foarte batran care a murit curand) pentru ca voia sa omoare o catelusa care traia pe langa noi si care fusese crunt torturata. Credea ca nu il vede nimeni, era cam ora 15.00. Am inceput sa urlu cat ma tinea gura: Criminalule, politia, etc. A fugit. Astazi e din ce in ce mai bogat si mai PRIETEN cu cine trebuie asa ca, nu ar mai fugi, orice as striga eu.
    Ne miram va ne merge prost ca tara... Ce se poate constru pe crima si pe sange, oricui i-ar apartine acest sange?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Puncte: 93.132, Nivel: 94
    Progres nivel: 99%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Progres nivel: 99%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Activitate globală: 5,0%
    Realizări:
    Recommendation Second Class5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered7 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Madeleine,cred ca Cel -de - Sus a avut grija sa nu fiu martora la astfel de scene de cosmar stiind prea bine si de ce.Dincolo de considerente de orice natura,o astfel de bestie trebuie facuta sa tipe ea dupa politie,altfel nu vad cum ar putea fi oprita atata vreme cat banii si relatiile sus-puse fac nula legea.Intrebarea ta e retorica,desigur,toti stim ce se poate construi pe crima si pe sange: NIMIC,ZERO BARAT.Si mai cred ca ne meritam soarta si ca indivizi si ca natiune.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    15.869
    Nivel
    38
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Sunt de acord ca suntem singurii vinovati si nu trebuie sa ne jelim inocenta patata de altii

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    130
    Puncte
    6.163
    Nivel
    23
    Puncte: 6.163, Nivel: 23
    Puncte: 6.163, Nivel: 23
    Progres nivel: 23%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 387
    Progres nivel: 23%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 387
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points

Implicit

citesc ce povestiti despre acei monstrii ,ca altfel nu stiu cum sa le zic si parca nu imi vine sa cred.Cum pot omori acei caini fara mila?Si totusi nimeni nu face nimic?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    267
    Puncte
    8.398
    Nivel
    27
    Puncte: 8.398, Nivel: 27
    Puncte: 8.398, Nivel: 27
    Progres nivel: 42%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 352
    Progres nivel: 42%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 352
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Am votat si eu si sper sa fim luati in considerare , sa scapam bietele animalute,prieteni ai omului!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    15.869
    Nivel
    38
    Realizări:

Implicit

Ba da, fac si mai mult pentru ca nu li se pare destul; cresc generatii de copii care nu vad decat crima si distractia prin crima; am in bloc doua fetite bine crescute si cuminti ca niste ingerasi, de vreo 10-11 ani, care plimba catelul uneia dintre ele si care se distreaza aruncand cu bolovani in oameni de la etajul noua; care asmut cainii asupra altui caine mai slab; si care, de cand le-am rugat sa nu mai aduca dupa ele un caine la scara mea (ele locuiesc la alte scari) pentru ca sfasie pisicile, de atunci vin inadins si pandesc unica pisica ramasa ca sa poata asmuti cainele. credeti ca am avut vreodata vreo problema cu ele? nicidecum, dimpotriva le-am aparat pe ele si pe ceilalti copii de tot felul de "vecini". In Cismigiu am vazut patru copii cam de aceeasi varsta, politicosi si bine imbracati, care se distrau aruncand in apa lacului niste pisoi aruncati, ca sa vada cum mor.
    Cum vi se pare? Si sunt extrem de multi-sunt noile generatii robotizate care vor deveni aviatorii de maine , cei care si in serbia si in Irak si pe oriunde or mai fi fost, au macelarit din "greseala", oameni nevinovati d ela sol-refugiati, o nunta, etc. Ooops! erau doar niste tinta pe un radar, la jocurile mecanice.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    4.204
    Puncte
    93.132
    Nivel
    94
    Progres nivel: 99%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Progres nivel: 99%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Realizări:
    Recommendation Second Class5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered7 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

O stire preluata de la un post TV din Italia in care se aduc acuzatii primariilor din Constanta si Cernavoda, in mod special, pentru faptul ca dupa ce au primit fonduri si voluntari din Italia pentru a steriliza si vaccina cainii comunitari, ii culeg de pe strazi, ii tin in conditii insalubre si ii eutanasiaza in mod crud,inuman.. Franco Frattini, Ministrul de externe al Italiei, a luat legatura cu autoritatile din Romania, insa a primit doar raspunsuri birocratice si neconcludente.

Ultima modificare făcută de tomita; 05-April-2011 la 04:10 PM.

Neînregistrat
    Guest Avatarul lui Neînregistrat

Implicit Raspuns

Citat Postat în original de Neînregistrat Vezi Post
    Toti cainii trebuie eutanasiati. Punct. Toti cei care se opun sunt niste ipocriti, fiindca nu stiu nimic despre pericolul real pe care il prezinta cainii. Sunt niste comozi alaturi de toti cei care vor sa ''salveze planeta'' cu pungi de plastic. Nu sunteti normali la cap oameni bun. Treziti-va la realitate, in occident, sunt eutansiati, interesati-va si veti vedea. Dar nu, romanul e bun...
    "Potrivit propunerii legislative, intr-o prima faza ar trebui sa fie eutanasiati cainii stransi in adaposturi, bolnavi sau agresivi. Prefectul Capitalei a precizat ca in legislatia romaneasca este foarte bine definit cainele agresiv: cel care a fost implicat in lupte sau a muscat oameni"
    Inlocuiti cuvantul caine cu om! Cati oameni mor zilnic si ajung in situatii desperate din cauza oamenilor? Cine ar trebui eutanasiat dupa judecata Dvs?

Neînregistrat
    Guest Avatarul lui Neînregistrat

Implicit Sunt pentru eutanasiere

Citat Postat în original de tomita Vezi Post
    Subscriind la ce ti-a raspuns Madeleine,as mai avea de adaugat doar ca pericolul real pt.Mama Geea,pt. tot ce inseamna viata,indiferent de regn, il reprezinta cei de teapa ta.De unde atata ura si bestialitate viscerala la voi cei
    ''normali la cap'',n-am sa pot intelege niciodata.Ieri,soferul taxiului care m-a dus la FMV cu o catelusa imi spunea cu toata convingerea
    ca ar omori toti cainii.L-am intrebat de ce si daca a fost muscat de un caine in copilarie sau mai tarziu.Raspunsul lui,marturisesc,m-a cutremurat: ''nu,nu m-a muscat niciodata,dar nu pot sa sufar cainii".

Imi pare foarte rau dar toti cei care ii protejati va faceti responsabili de moartea si de ranirea unor oameni si copii nevinovati. Iubiti cainii dar nu va pasa de oameni deci pana la urma cine este mai "bestie"? Am votat petitia de eutanasiere a cainilor, deoarece iubesc mai mult oamenii.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    543
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsCreated Album pictures10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de Neînregistrat Vezi Post
    Imi pare foarte rau dar toti cei care ii protejati va faceti responsabili de moartea si de ranirea unor oameni si copii nevinovati. Iubiti cainii dar nu va pasa de oameni deci pana la urma cine este mai "bestie"? Am votat petitia de eutanasiere a cainilor, deoarece iubesc mai mult oamenii.
    Esti dus(a) rau de tot,rau,rau de tot.Dumnezeu sa te ierte...dar ma indoiesc...

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 27-February-2014, 06:14 PM
  2. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 31-March-2011, 11:49 PM
  3. Răspunsuri: 42
    Ultimul Post: 03-February-2011, 12:08 AM
  4. Petitie online impotriva proiectului Rosia Montana
    De tomita în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 27-April-2010, 06:23 PM
  5. Răspunsuri: 2