Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 71

Subiect: O dilema : Daca ai 10.000 eur ce ti-ai cumpara? Dacia Logan sau o masina straina?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    156
    Puncte
    4.998
    Nivel
    20
    Puncte: 4.998, Nivel: 20
    Progres nivel: 87%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 52
    Progres nivel: 87%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 52
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de Soul Vezi Post
    am auzit ca nu sunt fiabile Renault-urile

Ca dimensiuni sa fie ca un Golf 5 ... poate un pic mai mare
    Cand sunt produse pentru Germania cam toate masinile sunt fiabile si de incredere. Acolo nimeni nu-si bate joc de nimeni la modul la care se intampla in Romania. Desi, daca tot a adus-o din Germania, putea sa fie o marca nemteasca decat una straina Germaniei, dar e bine si asa fiindca e facuta la o calitate superioara celor facute pentru Romania.
    Ultima modificare făcută de axeldragos; 07-January-2010 la 08:04 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    156
    Puncte
    4.998
    Nivel
    20
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de Ioana Vezi Post
    Nu lua Renault!! Sunt ieftine dar te omoara la piese deschimb, sunt f scumpe si proaste! Am multi care se vaita de renault!! E ieftina si cat dai atata face!
    De exemplu VW e mai scump dar piesele mai ieftine si mult mai bune.
    Citroen am vrut eu sa cumpar candva, un dealer cu "suflet" mi-a explicat ca majoritatea pieselor sunt facute in China, deci....ia-ti gandul de la Citroen

Masina nemteasca sau Peugeot care are piese de Toyota! A mea are piese de Toyota in ea!
    Cam asa e dar gandeste-te ca si piesele de schimb VW sunt vizibil mai scumpe decat cele pentru Renault. Opel de exemplu are piese mai ieftine decat VW si Opel e o marca fiabila si accesibila la pret.

Banned Avatarul lui doru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    3.823
    Puncte
    92.028
    Nivel
    94
    Puncte: 92.028, Nivel: 94
    Puncte: 92.028, Nivel: 94
    Progres nivel: 41%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.122
    Progres nivel: 41%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.122
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

salut
    eu am un passat pe l-am cumparat de 1,5 ani de la un prieten bun, tot la mana a 2-ua deci, merge perfect, aici a intervenit si increderea in prietenul meu.
    e intradevar o masina scumpa si de intretinut la fel ,dar MERITA.
    din punctul meu de vedere fara sa supar pe nimeni loganul lasa de dorit.
    daca cat de cat vrei o masina , iati ceva strain dar atentie de unde iei.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    6.894
    Puncte
    105.948
    Nivel
    100
    Puncte: 105.948, Nivel: 100
    Puncte: 105.948, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience PointsOverdrive5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Downloads

Implicit

Cea mai buna masina,este una noua. In vest foarte putini oameni tin o masina mai mult de 5 ani. Ei stiu ca acela este momentul in care trebue sa bagi bani in ea. Si ei au masini,nu ....Despre marci, fiecare zice ca a lui e mai buna! Asa ca cea pe care o vei cumpara va fi cea mai buna!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    35
    Puncte
    6.216
    Nivel
    23
    Puncte: 6.216, Nivel: 23
    Puncte: 6.216, Nivel: 23
    Progres nivel: 34%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 334
    Progres nivel: 34%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 334
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points

Implicit

Acum 3 ani am avut si noi aceeasi problema. Vreo 2 saptamani am umblat prin oras, ne-am documentat pe net si in ultima instanta ne-am cumparat un Logan MCV cu 7 locuri. Ne-a costat 11000 si ceva cu inmatriculare si alte imbunatatiri a ajuns la 12000 de euro. Noi suntem 4 membri + pisica si catelul cand plecam din Bucuresti. Este f. incapator si nu am avut niciun fel de probleme cu el. Personal sunt multumita de el eu dar nu conduc. L-am intrebat acum pe sotul meu el ce ar face daca ar fi in situatia ta si mi-a raspuns ca acum si-ar lua altceva nu Logan.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    156
    Puncte
    4.998
    Nivel
    20
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Bozomic Vezi Post
    Cea mai buna masina,este una noua. In vest foarte putini oameni tin o masina mai mult de 5 ani. Ei stiu ca acela este momentul in care trebue sa bagi bani in ea. Si ei au masini,nu ....Despre marci, fiecare zice ca a lui e mai buna! Asa ca cea pe care o vei cumpara va fi cea mai buna!
    Sunt deacord cu tot ce zici. Doar ca, eu nu detin masina ca sa pot fi influentat de asta atunci cand recomand una. Recomand fiindca stiu, sa nu incepeti unii din voi sa imi ziceti ca de unde stiu daca n-am fiindca ajungem de unde am plecat, daca as fi procedat asa, inseamna ca as fi avut una sau poate mai multe

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    156
    Puncte
    4.998
    Nivel
    20
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de MARA Vezi Post
    Acum 3 ani am avut si noi aceeasi problema. Vreo 2 saptamani am umblat prin oras, ne-am documentat pe net si in ultima instanta ne-am cumparat un Logan MCV cu 7 locuri. Ne-a costat 11000 si ceva cu inmatriculare si alte imbunatatiri a ajuns la 12000 de euro. Noi suntem 4 membri + pisica si catelul cand plecam din Bucuresti. Este f. incapator si nu am avut niciun fel de probleme cu el. Personal sunt multumita de el eu dar nu conduc. L-am intrebat acum pe sotul meu el ce ar face daca ar fi in situatia ta si mi-a raspuns ca acum si-ar lua altceva nu Logan.
    Sotul tau e unul din cei care si-au dat seama ca nu au facut cea mai inspirata alegere. Nu zic ca e prost Logan ci doar ca de banii astia sau de usor mai multi, iti ei ceva superior. Eu sper sa va mearga bine masina si sa nu aveti surprize neplacute cu ea nici de acum inainte.

Robot_Forum
    Guest Avatarul lui Robot_Forum

Implicit

Citat Postat în original de MARA Vezi Post
    esti multumita de Logan, te cred, atat ca daca ai avea WV, Opel, Peugeot sau altceva ai fi de 4-5 ori mai multumita

Administrator
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    3.241
    Puncte
    130.205
    Nivel
    100
    Puncte: 130.205, Nivel: 100
    Puncte: 130.205, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    Recommendation Second Class25000 Experience Points10000 Experience Points5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points7 days registered31 days registered3 months registeredTagger Second ClassTagger First ClassOverdriveRecommendation First Class50000 Experience Points1 year registeredVeteran

Implicit

Si eu as merge pe o masina germana si cred ca Volkswagenul este cel mai bun ca raport caliltate/bani
    Totul s-a schimbat, pentru ca nimic sa nu se schimbe.
    Fie painea buna, rea, chiar daca e in tara ta, tot "ti-o ia" altcineva.
    Cu prostul care nu are scoala, te lupti putin si ai izbutit, dar lupta este colosala cu prostul care are scoala. (S.O.)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    287
    Puncte
    4.406
    Nivel
    19
    Puncte: 4.406, Nivel: 19
    Puncte: 4.406, Nivel: 19
    Progres nivel: 39%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 244
    Progres nivel: 39%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 244
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran

Implicit

eu sunt fan Skoda...daca ai grija de ea si ii faci reviziile cum trebuie nu ai nici o problema.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Banii pot cumpara chiar orice!
    De Mayernic în forumul Altele
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 09-April-2011, 03:43 PM
  2. Dacia Duster - informatii, reclame si poze
    De admin în forumul Auto
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 18-March-2011, 11:48 PM
  3. Dilema spulberata
    De tititaurul în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 1