Pagina 51 din 51 PrimulPrimul ... 41495051
Rezultate 501 la 502 din 502

Subiect: Alte stiri din IT

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.687
    Puncte
    159.395
    Nivel
    100
    Puncte: 159.395, Nivel: 100
    Puncte: 159.395, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Nu mai este nevoie de click pentru un virus destept:

"Dușmanul corporațiilor: Virusul de PowerPoint care-ți poate distruge toată munca de la birou":

https://playtech.ro/2017/virusul-pow...m_medium=email
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    860
    Puncte
    24.500
    Nivel
    47
    Puncte: 24.500, Nivel: 47
    Puncte: 24.500, Nivel: 47
    Progres nivel: 95%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 50
    Progres nivel: 95%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 50
    Activitate globală: 99,5%
    Activitate globală: 99,5%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran

Implicit

Toata europa stie ca romanii sunt cei mai buni in IT, personal pot spune ca se inseala.
    Eu cred ca orice ocupatie (munca) de pe pamant, pentru ca sa o poti stapani MAXIM, consta in gradul spiritual care-ti ofera INTELEPCIUNEA SURSEI noastre( cum spune S. achilina), nu cea lumeasca care este bazata pe repetitia unui lucru de mai multe ori, si care este scrisa in toate cartile Inteleptilor acestei lumii.
    In ultimii 2 ani m-am confruntat cu aceeasi problema de nerezolvat si anume; pierderea(uitarea sau blocarea) parolei a sistemului de operare windous 10.
    Se stie ca acest windous (vorbim de versiuni originale din fabrica, nu piraterii), pot fi utilizate doar daca ai un acount in microsoft.
    Daca ai contul blocat(cum am patit eu de 2 ori), ai uitat parola sau ai gresit tastarea ei la instalrea windousului( care este obligatorie), risti sa ramai cu un calculator nou fara sistem de operare.
    Acest nou windous iti ingaduie sa- l descarci pe un stick sau pe un disc, dar dupa restartul obligatoriu (update), ramai in imposibilitatea de a mai deschide calculatorul daca parola este gresita( asa am patit cu ce-l de anul trecut care-l cumparasem pentru cineva din familie), am asteptat vacanta de iarna sa mergem in tara pentru al repara.
    Avem in familie un IT-ist de profesie, care la " reparat"..Mi-a explicat ca singura metoda pentru acest sis. de operare este sa intre pe o "portita" laturalnica si sa instaleze un alt windous piratat, ceea ce a si facut.
    Ieri m- am confruntat pentru a 2-a oara cu acest sistem de operare.
    Un nou calculator, aceeasi parola microsoft blocata(dar fara sa stiu pana astazi), am ajuns in imposibilitatea de a deschide calculatorul.
    Stiam ca nu este nici un remediu pentru acest windous( nu m-am obosit sa-mi sun IT-istul), doar daca ai apucat sa-l descarci pe un stick sau daca ai unul piratat pregatit.
    Anul trecut "zapacisem" sistemul bios pentru a putea da un restart de fabrica, dar fara nici un folos.
    Anul acesta am crezut ca timpul a facut ca cei in domeniu sa gaseasca un truc pentru reinstalarea acestui sistem operational.
    Ieri si astazi am cautat necontenit pe saiturile din romania pentru gasirea unei rezolvari, dar toate filmuletele postate se refereau doar daca ai un al 2-a sistem de operare la indemana, sau daca ai salvat pe cel original.
    Ieri primisem mesaje de "sus" , ca voi rezolva acest subiect, iar asta noapte am primit un vis ca voi putea deschide acest sistem, si astazi cand aproape ma indoiam de cele de "sus", am gasit un sait in engleza care spune cel mai simplu mod de reinstalare a sistemului operational si care scoate definitiv din uz parola interfatei.
    Trebuie doar sa tii apasat butonul shift, ce-l din dreapta si sa dai restart..eram asa de entuziasmat de aceasta gaselnita, si oarecum hotarat sa o postez mai departe pe Youtube pentru cei care se gasesc in situatii similare, dar ma multumesc ca pot scrie pe forum poate cineva se loveste de aceeasi problema.

PS Pentru descarcarea windosului pe stick, de ajutor mi-au fost saiturile nemtesti, cele romanesti m-au facut sa pierd doar timp.

https://www.youtube.com/watch?v=5mFhnPwn_0A
    Ultima modificare făcută de Ator; 17-September-2017 la 06:48 PM.
    Ea [împărăţia] însă se află înlăuntrul vostru şi în afara voastră. Când vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi cunoscuţi şi veţi înţelege că sunteţi fii ai Tatălui cel Viu. Dar dacă nu vă veţi cunoaşte pe voi înşivă, atunci veţi fi săraci şi voi înşivă veţi fi sărăcie. (TGTom. 3. Tom. 51. Tom. 113. Deut. 30,11-14. Luc. 17,20-25.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Stiri din Fotbal
    De Mayernic în forumul Sport
    Răspunsuri: 1031
    Ultimul Post: 11-January-2016, 10:53 PM
  2. Stiri ,evenimente ,traduse cu google .ro
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 28
    Ultimul Post: 03-July-2014, 09:05 PM
  3. Stiri din trafic si starea vremii
    De Komoandru în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 11