Pagina 167 din 168 PrimulPrimul ... 67117157165166167168 UltimulUltimul
Rezultate 1.661 la 1.670 din 1676

Subiect: Ati avut experiente paranormale?

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    662
    Puncte
    21.063
    Nivel
    44
    Puncte: 21.063, Nivel: 44
    Progres nivel: 35%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 587
    Progres nivel: 35%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 587
    Activitate globală: 99,2%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Intr-una din cartile sale, Hiroshi Motoyama spune a foarte frumos: ' Cand egoul tace, vorbeste divinul".
    Noi avem in noi doua laturi, total antagonice-scanteia divina( dar nu suntem Dumnezeu) si latura Luciferica.

Pentru mine personal, a nu fi Dumnezeu suna ca o negare a existentei sale, ca afinitate ar fi ca un copil sa zica ca el nu este om.
    ”Tu nu ai un suflet. Tu ești un suflet. Tu ai un corp.” – C. S. Lewis

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.484
    Puncte
    154.996
    Nivel
    100
    Puncte: 154.996, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Pentru mine personal, a nu fi Dumnezeu suna ca o negare a existentei sale, ca afinitate ar fi ca un copil sa zica ca el nu este om.
    O singura picatura de apa nu e oceanul, o singura scanteie nu e vapaia.Un Dumnezeu cuprinde mai multe : suma tuturor X, si Y, etc....Abia atunci este complet, intreg, abia atunci se varsa/ duce in oceanul etern....
    Poate ca aici gresim cu totii.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    662
    Puncte
    21.063
    Nivel
    44
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran

Implicit

O singura picatura de apa nu e oceanul, o singura scanteie nu e vapaia.Un Dumnezeu cuprinde mai multe : suma tuturor X, si Y, etc....Abia atunci este complet, intreg, abia atunci se varsa/ duce in oceanul etern....
    Erai convinsa ca nu poti "scapa" de mine, Surioara.

Sa inteleg ca o picatura nu poate face oceanul sa reverse?... Sau ca, o scanteie nu poate ajunge flacara?... Samanta de stejar nu poate ajunge un stejar falnic?
    Poate ai incercat sa-mi spui ca nu stie ce va ajunge, sau ce puteri are... este cu totul altceva.
    Am "primit" un subiect/exemplu pentru tine....cineva din familie spunea: "te iert , dar nu te pot uita".
    Acest cineva trecuse de gradul de ignoranta... stia ca el este mai mult decat corpul de aceia iesise din stagiul de a nu putea ierta (aceasta este evolutia, lenta ,dar inevitabila).
    Tu ai trecut de mult stagiul de a ierta si a tine minte.... stii ca TU esti SCANTEIA, de aceea poti IERTA pe oricine, dar trebuie sa mai stii ca mai este macar o treapta pana la ILUMINARE.
    Iluminatii sunt cei care nu mai au nici o treapta de urcat pentru aflarea IDENTITATI lor.
    Toti ILUMINATII stiu ca fiecare fir de nisip este Dumnezeu, majoritatea mantrelor lor contin . EU SUNT DUMNEZEU.
    Din experienta personala pot spune ca , scanteia din mine a produs/vazut vapaia:

Eram pe un fel de piedestal intr-o sala foarte inalta si fara contururi pamantene, nu mai era nimeni acolo, dar simteam ca toti ochii sunt atintiti asupra mea.
    Eu stateam pe piedestalul acela intr-o floare de lotus care era inchisa mai mult de jumatate.....aveam o inaltime ce depasea 3 metri, eu si floarea de lotus eram una si aceeasi, ardeam in flacari uniforme care nu vatamau, la cateva secunde se observa forma mea umana.

De aceea Surioara, TE IUBESC/VA IUBESC MAXIMUM.....pentru ca stiu cine sunt/suntem!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.484
    Puncte
    154.996
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Sa inteleg ca o picatura nu poate face oceanul sa reverse?... Sau ca, o scanteie nu poate ajunge flacara?...
    De aceea Surioara, TE IUBESC/VA IUBESC MAXIMUM.....pentru ca stiu cine sunt/suntem!
    -O picatura poate sa fie cea care umple oceanul...dar singura nu inseamna oceanul....
    O scanteie ar putea singura sa se stinga...etc.

Cu siguranta ca in noi toti sta puterea creatiei divine si putem face multe de care nu suntem constienti.Totusi, parerea mea este ca nu suntem Dumnezeu.Ca sa fii El, ar trebui ca tot si toate sa se intoarca final/ definitiv inspre inapoi, la El, cu tot si toate adunate, cele vazute, cele nevazute, cele de lumina, cele de intuneric, etc,etc,etc....
    Acela este Dumnezeu-pe care il simtim toti, la care ne vom intoarce toti la finalul veacurilor.Nu e adevarul, este ceea ce simt eu.
    Dar fara El, fara sa adunam tot din toate, de la toti...eu cred ca nu se poate.

Fratioare, si eu te iubesc la maxim, asa cum ii iubesc pe toti, mult de tot.Si daca ma supar, si daca ma cert, e doar pentru ca adevarul nu inseamna ne-iubire dar si pentru ca egoul acopera deseori divinul.
    Iertare!

PS-Te iubesc pentru ca te iubesc, nu pentru ca esti scanteie divina.E ceva ce este...si atat.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru VIP
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.054
    Puncte
    24.832
    Nivel
    48
    Puncte: 24.832, Nivel: 48
    Puncte: 24.832, Nivel: 48
    Progres nivel: 29%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 718
    Progres nivel: 29%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 718
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Ma scuzi dar esti intr-o confuzie totala.
    confuzie = ratacire (vezi BOR)
    = astral inferior (vezi New Age)
    Si....apropo:
    Am vazut cum i-ai raspuns pe topicul de Religie userului "achilina"
    ("Ca sa putem dialoga ar trebui sa te TREZESTI,tu inca functionezi pe pilotul automat al egregorului biserici unde platesti taxe.")
    Asta seamana a EGO....nu prea e din filmul cu iluminarea...

Cam asa percep eu....daca gresec sa ma ierti.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    662
    Puncte
    21.063
    Nivel
    44
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de vasi67 Vezi Post
    Ma scuzi dar esti intr-o confuzie totala.
    confuzie = ratacire (vezi BOR)
    = astral inferior (vezi New Age)
    Si....apropo:
    Am vazut cum i-ai raspuns pe topicul de Religie userului "achilina"
    ("Ca sa putem dialoga ar trebui sa te TREZESTI,tu inca functionezi pe pilotul automat al egregorului biserici unde platesti taxe.")
    Asta seamana a EGO....nu prea e din filmul cu iluminarea...

Cam asa percep eu....daca gresec sa ma ierti.

Fratioare supervizor (ma dus gandul la vulturii din desenele animate care stateau la panda pe sarma de telegraf poate le cade ceva), sunt in ratacire fata de nestramutatul tau adevar?....sau al biserici crestin ortodoxe?...fara trimiteri, parafe ca nu ti-ai gasit userul, daca vrei sa-ti exprimi parerea ta, esti invitatul meu de onoare .
    De ce nu scoti in fata dumele pe care prea fericiti biserici cu care mai faci tu "bisericute" le scot pe gura....citeste ce a postat Surioara Natco;

"Ascultă, când cineva se învinovăţeşte pe sine de toate, să ştii că atunci e aproape de Dumnezeu iar când se îndreptăţeşte pe sine, atunci diavolul este cu el."

Spune-mi cat adevar gasesti in fraza asta?... eu nu gasesc praf.
    Si nu este singura, mai este prima si ultima.

http://forpedia.ro/showthread.php?98...566#post371566

Despre Surioara achilina pot sa-ti spun ....chiar crezi ca Iisus o ardea toata ziua ca un sfant rostind catrene?... chiar nu stii cat de greu este sa-ti mentii vibratiile cand esti intr-un corp si umbli prin lume? (am avut trei tentative sa o iau prin munti.....cine stie pana la urma.... )
    Sincer, Divinul din mine a raspuns primul si a zis: "las-o frate cu ce stie ea si nu-i raspunde"....ego-ul a raspuns dupa o zi si a zis: "i-a dai un reset lui achilina".... si uite asa mi-a furat dreapta pentru zece minute si a scris ce ai vazut si tu.

Asa ca, Surioara achilina, daca ai timp si poti, primeste umila mea plecaciune, CU SCUZELE DE RIGOARE!

PS.Sa nu ma intrebi cine ti-a raspuns tie.
    Ultima modificare făcută de Ator; 09-January-2017 la 03:05 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    662
    Puncte
    21.063
    Nivel
    44
    Realizări:

Implicit

Fratioare supervizor (ma dus gandul la vulturii din desenele animate care stateau la panda pe sarma de telegraf poate le cade ceva), sunt in ratacire fata de nestramutatul tau adevar?....sau al biserici crestin ortodoxe?...fara trimiteri, parafe ca nu ti-ai gasit userul, daca vrei sa-ti exprimi parerea ta, esti invitatul meu de onoare .
    De ce nu scoti in fata dumele pe care prea fericiti biserici cu care mai faci tu "bisericute" le scot pe gura....citeste ce a postat Surioara Natco;

"Ascultă, când cineva se învinovăţeşte pe sine de toate, să ştii că atunci e aproape de Dumnezeu iar când se îndreptăţeşte pe sine, atunci diavolul este cu el."

Spune-mi cat adevar gasesti in fraza asta?... eu nu gasesc praf.
    Si nu este singura, mai este prima si ultima.

http://forpedia.ro/showthread.php?98...566#post371566

Despre Surioara achilina pot sa-ti spun ....chiar crezi ca Iisus o ardea toata ziua ca un sfant rostind catrene?... chiar nu stii cat de greu este sa-ti mentii vibratiile cand esti intr-un corp si umbli prin lume? (am avut trei tentative sa o iau prin munti.....cine stie pana la urma.... )
    Sincer, Divinul din mine a raspuns primul si a zis: "las-o frate cu ce stie ea si nu-i raspunde"....ego-ul a raspuns dupa o zi si a zis: "i-a dai un reset lui achilina".... si uite asa mi-a furat dreapta pentru zece minute si a scris ce ai vazut si tu.

Asa ca, Surioara achilina, daca ai timp si poti, primeste umila mea plecaciune, CU SCUZELE DE RIGOARE!

PS.Sa nu ma intrebi cine ti-a raspuns tie.

"Cand doi iti spun ca esti beat, dar tu stii ca na-i baut, urmeaza-ti calea"!

Fratioare, multumesc pentru "mingea ridicata"....am dormit putin, iar spre dimineata m-am intrebat: "chiar am dreptate?....prea multi sustin contrariu".
    Aducandu-mi aminte ca am "credit gratis" cu Divinitatea, am sunat doua Divinitati in acelasi timp : Iisus si Arh. Mihail, dar intrebarile mele au inceput cu cel din urma.

eu:- Iisuse..Arh.Mihail, ma auziti?
    EI :-Suntem aici pentru VOI.
    eu:- Arh.Mihail, chiar suntem DUMNEZEI?
    Arh.M:-Da, doar ca expandati treptat.

.................................................. .............

eu:-Iisuse, ma scuzi pentru vorbele jignitoare la adresa ta.
    Iisus:-Nu poti sa ma "ranesti" cu vorbe...Pacea fie cu tine.
    eu:-Chiar ai fost un Sfant pe pamant?
    I :-Am avut momente si momente....
    eu.-Daca erai pe pamant acum , ce spuneai?
    I :-Ar trebui sa fiu ca tine....aveam un alt grad de Inaltare...stiam ca sunt mai mult decat om din copilarie....
    eu:-Mai multi oameni, scuze, energii individuale tip INGER formeaza un DUMNEZEU?
    I :-Mai multe energii (propulsoare de informatii), alcatuiesc un nucleu, acela este DUMNEZEU, nu discutam de Suflete Incarnate, ci de Spirite ajunse la maturitate (gigantice, cum spuneti voi).
    eu:-Ma scuzi, dar scriu mai greu.
    I :-Sunt aici mereu.
    eu:-Suntem noi cei de pe pamant Dumnezei ?
    I :-Faceti parte din DUMNEZEU si veti fi la randul vostru DUMNEZEI....ASTA AM SPUS.
    eu:-Ceva pentru Umanitate ?
    I :-DACA NU VA IUBITI, PIERDETI TOTUL!

Recunosc ca am avut nevoie de dex pentru cuvintele : propulsoare si expandati, nu stiam daca se leaga cu ce auzeam.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    662
    Puncte
    21.063
    Nivel
    44
    Realizări:

Implicit

Observatia lui Iisus despre religia care sa creat dupa el:

"Este oarba, seaca si invrajbeste lumea (semenii)".

Am avut o retinere sa scriu aceste cuvinte, dar am primit indemnul ca; "Este ADEVARUL spus in doua cuvinte".

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    140
    Puncte
    5.196
    Nivel
    21
    Puncte: 5.196, Nivel: 21
    Puncte: 5.196, Nivel: 21
    Progres nivel: 30%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 354
    Progres nivel: 30%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 354
    Activitate globală: 31,0%
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Observatia lui Iisus despre religia care sa creat dupa el:

"Este oarba, seaca si invrajbeste lumea (semenii)".

Am avut o retinere sa scriu aceste cuvinte, dar am primit indemnul ca; "Este ADEVARUL spus in doua cuvinte".
    Care ar fi adevarata relegie sau cum o definesti?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.484
    Puncte
    154.996
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

.Un Dumnezeu cuprinde mai multe : suma tuturor X, si Y, etc....Abia atunci este complet, intreg, abia atunci se varsa/ duce in oceanul etern....
    Ca sa fii El, ar trebui ca tot si toate sa se intoarca final/ definitiv inspre inapoi, la El, cu tot si toate adunate, cele vazute, cele nevazute, cele de lumina, cele de intuneric, etc,etc,etc....
    Acela este Dumnezeu-pe care il simtim toti, la care ne vom intoarce toti la finalul veacurilor

Si revelatia ta:

"I :-Mai multe energii (propulsoare de informatii), alcatuiesc un nucleu, acela este DUMNEZEU, nu discutam de Suflete Incarnate, ci de Spirite ajunse la maturitate (gigantice, cum spuneti voi).

eu:-Suntem noi cei de pe pamant Dumnezei ?
    I :-Faceti parte din DUMNEZEU si veti fi la randul vostru DUMNEZEI....ASTA AM SPUS.

Cred ca nu mai e nevoie de cuvinte..si doar de aprofundat.Sigur ca nu e vorba de omul-Jhon, Popescu, Ionescu, Melanie, etc....ci de fiinta care se exprima si intrupata.
    Pana la urma eu cred ca totul se reduce la UNUL care va fi Dumnezeu adevarat.....

Fratioare, nu are rost sa ne suparam, sa dam raspunsuri explicative( ca tu vezi gresit, ca eu am dreptate,etc.) pentru ca niciunul dintre noi nu vede adevarul -adevarat.Toti presupunem,dupa nivelul nostru, dupa puterea noastra de intelegere, dupa cum suntem educati, traitori sau nu, etc.
    Este si motivul pentru care de ani de zile nu ma mai chinui sa mi se dea dreptate: am eu dreptate sau vad doar un : colt" din bucatica mea de sosea?
    Ioana Frandes

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Potopul lui Noe a avut loc in Marea Neagra
    De marlup în forumul Istoria
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 03-December-2011, 11:19 AM
  2. Experiente paranormale
    De Mayernic în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 02-March-2011, 10:52 PM
  3. Experiente cu si despre ingeri pazitori
    De Robot-Forum în forumul Religie
    Răspunsuri: 277