Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Oameni care au fost

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Puncte: 255.260, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience PointsTagger Second ClassTagger First Class1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredCreated Album pictures50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Posting Award

Implicit Oameni care au fost

De cativa ani de zile caut informatii despre Dr.chirurg,oncolog VALERIU SAPTEFRATI,un om si un medic remarcabil,care a operat-o pe mama cu 20 de ani in urma,datorita acestui om,mama traieste si vrea sa mearga la cimitir sa-i puna o floare si sa aprinda lumanari. Singurul lucru pe care l-am aflat a fost acela ca bunul doctor a decedat -in urma cu 7 ani.

Consider ca este inadmisibil sa lasam sa treaca in anonimat oameni de asemenea valoare,care au salvat ff multe vieti de o boala necrutatoare cum este cancerul.

" Aniversarea asta n-am sarbatorit-o cu sampanie si tort, ci cu rugaciuni fierbinti de multumire. E un gen de aniversare pe care-l doresc tuturor nefericitelor fiinte care au avut nenorocul sa fie nevoite sa duca o lupta despre care nu se stie prea bine cand se va sfarsi. In fiecare an speranta de a se descoperi minunatul panaceu care sa vindece rapid, cu usurinta si fara recaderi cumplita boala se amana pentru viitor.
    ..............................................

Vreau numai sa cred ca, acolo unde e, dr Valeriu Saptefrati care, prin maiestria lui, a facut posibila aceasta minune (cand m-am prezentat la el mi-a spus ca tumora nu e operabila, fiind tumora de gradul trei cu metastaze la ganglionii de la subbrat) are parte de multumirile nenumaratelor sale paciente dintre care cel putin inca una, draga mea prietena Laura, inca supravietuieste, tot dupa 14 ani. "

Lumanare.jpg
    Cos+cu+Flori+Craciun+1.jpg

O fotografie cu Dl Doctor nu am gasit, dar mama si cu mine ii vom tine minte fata blanda si ghidusa. Dumnezeu sa-l odihneasca!

http://google-viorica.blogspot.com/2...iversaire.html
    Ultima modificare făcută de adn; 24-July-2011 la 12:06 PM.
    Fiecare om este propriul lui cersetor.

Emil Cioran

Lumina soarelui e mai valoroasa decat gandurile tuturor filozofilor si ale tuturor poetilor/ Lumina soarelui,nu stie ce face - Iata de ce ea nu este eronata, e doar ceva comun si bun.

Dar daca Dumnezeu e toate acestea: arborii si florile si muntii si clarul de luna - De ce sa le numesc eu Dumnezeu?
    Inseamna ca el doreste sa-l cunosc in chip de Arbori si Munti si Flori si Clar de luna

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience PointsTagger Second ClassTagger First Class1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredCreated Album pictures50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Posting Award

Implicit

Dan Setlacec, unul dintre cei mai mari chirurgi din Romania, a murit la 88 de ani 24 iulie 2009.

In 1974, Dan Setlacec a fost numit sef al clinicii chirurgicale de la Spitalul Fundeni.

Profesor doctor Dan Setlacec este autor si coautor a numeroase lucrari de specialitate. Printre acestea, se numara Chirurgia (1956, 1974, 1986), Anestezia (1957), Resuscitarea respiratorie cardiaca (1963), Tumorile retroperitoneale (1986) si Complicatiile severe postapendicectomie (1994).

In urma cu 9 ani, acesta a fost decorat cu Ordinul National Serviciul Credincios in Grad de Mare Cruce.

" Doua lucruri a urat Dan Setlacek in viata: banul smuls pacientilor si promovarea pe criterii politice.

Din timp in timp, in ultimii ani, vindea cate un tablou, daruit de unul dintre pictorii cu care fusese prieten. Congenerii i-au murit, ca si multi dintre fostii pacienti. "
    http://www.adevarul.ro/financiar/Set..._91190957.html

Emil Cioran

Lumina soarelui e mai valoroasa decat gandurile tuturor filozofilor si ale tuturor poetilor/ Lumina soarelui,nu stie ce face - Iata de ce ea nu este eronata, e doar ceva comun si bun.

Dar daca Dumnezeu e toate acestea: arborii si florile si muntii si clarul de luna - De ce sa le numesc eu Dumnezeu?
    Inseamna ca el doreste sa-l cunosc in chip de Arbori si Munti si Flori si Clar de luna

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

DIMITRIE BAGDASAR si dragostea sa pentru neurochirurgie

..........................................

In scrisoarea catre un prieten , tatal meu il descrie pe Maestru astfel: "E un om mic de stat (ca Stefan cel Mare), foarte nervos si scump la vorbaa€¦ N-am vazut un om mai constiincios si mai devotat bolnavului. Este atat de didactica maniera lui de a opera, incat inveti numai privind". Cushing opera incet, foarte incet, pentru a menaja creierul, povestea tata. "Interventiilor sale pe creier le imprima ceva din atmosfera unui act sacru, oficiat dupa un ritual sever si sustinut", scria D. Bagdasar in articolul sau intitulat Harvey Cushing (I) (1937). In aceeasi scrisoare ca mai sus, tata descrie propria lui rutina zilnica (a trebuit sa invete englezeste repede pentru a putea comunica cu Maestrul): "Ma scol in fiecare zi la 5 si citesc englezeste pana la 9, cand ma duc la spital. In fiecare zi vad cate 1-2 operatii pe sistem nervos, care se termina pe la 2-3 p.m. Dupa ce operatiile s-au terminat, trec imediat in laborator, unde lucrez pana la 5-7 seara; numai in spital stau 9-10 ore. Seara, acasa, pana la 11 noaptea, aceeasi lectura ca si dimineata!".

.................................................. .............

Dr.Maria Niculescu evoca "operatiile frumoase, efectuate insa pe o masa de lemn improvizata, cu aspiratorul din casa adaptat pentru interventie si instrumentar in mare parte cumparat sau confectionat dupa indicatiile lui Bagdasar, urmand astfel exemplul lui Cushing, dar fara resurse materiale comparabile".

Prima clinica de neurochirurgie din Romania, si de fapt din Sud-Estul Europei, cf. dr. C. Arseni (1976), a fost deschisa in 1935, intr-un pavilion al Spitalului Central (cum se numea atunci) din Bucuresti. Era o clinica foarte modesta: 10 paturi si, in sala de operatii, "faimoasa" masa de lemn.

Tata a reusit sa recruteze o echipa profesionala de neurochirurgie de prima mana: mai intai (1936) dr. Constantin Arseni, apoi (1942) dr. Ionel Ionescu si (1943) dr. Sofia Ogrezeanu, remarcabila femeie care a devenit prima femeie neurochirurg din Romania.

In perioada cea mai dificila, 1942-1946, "programul incepea la 5 dimineata, cand dr. D. Bagdasar vizita pavilionul ranitilor, dupa care urmau operatiile, pana la 2 p.m.", isi aminteste dr. Sofia Ionescu, ultima membra care mai este in viata, din "echipa de aur" a lui tata. "A imprimat echipei sale de lucru un ideal de ordine, constiinciozitate si munca intensa (10-12 ore pe zi in spital), de la sef pana la intern, care a dus la salvarea multor vieti". (1976).a€™

A inventat tehnici operatorii, a perfectionat instrumentarul chirugical si metodele de investigare a simptopatologiei neurologice. Rezultatele cercetarilor sale, in domeniul traumatismelor cranio-cerebrale, al abceselor intracraniene si al investigatiilor histopatologice si clinice asupra tumorilor cerebrale, au fost publicate in tratate de referinta, dintre care "Tuberculoamele cerebrale" (1940),"Traumatismele cranio-cerebrale" (1943), "Boala lui Lindau" (1944). In anul 1941, a publicat o metoda originala de tratament neurochirurgical al oxicefaleei.

Intreaga sa activitate operatorie si de cercetare si-a gasit sinteza in volumul redactat in franceza impreuna cu Constantin Arseni, "Traité de Neurochirurgie", aparut postum in 1951 in Editura Academiei Romane. In anul 1945 este numit profesor de Neurochirurgie la Facultatea de Medicina din Bucuresti si, in acelasi an, primeste insarcinarea de Ministru al Sanatatii.

a€˜ Colaborarea lui D. Bagdasar cu C. Arseni a culminat cu monumentalul Traité de neurochirurgie (600 de pagini, tradus in franceza de dr. Maria Niculescu si publicat de Academia Republicii Populare Romane) care a reprezentat o sinteza a vastei experiente si documentari neurochirurgicale a lui D. Bagdasar si a cercetarilor facute impreuna cu C. Arseni. Din pacate, acest tratat a vazut lumina tiparului prea tarziu, dupa moartea tatalui meu.

continuarea
    http://www.medicalstudent.ro/persona...chirurgie.html

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

JURAMANTUL LUI HIPOCRATE

Jur! Pe Apolo medicul pe Asclepios, pe Higia si Panaceea, pe toti zeii si zeitele, luandu-i ca martori, ca voi indeplini, pe cat ma vor ajuta puterile si priceperea, juramantul si legamantul care urmeaza.

Jur! Pe invatatorul meu intr-ale medicinii il voi socoti deopotriva cu cei care m-au adus pe lume, voi imparti cu el averea mea si, la nevoie, ii voi indestula trebuintele, pe copiii sai ii voi privi ca pe niste frati si, daca vor dori sa devina medici, ii voi invata fara plata si fara sa le cer vreun legamant.

Jur! Preceptele, lectiile orale si tot restul invataturii le voi impartasi fiilor mei, fiilor invatatorului meu si ucenicilor uniti printr-o fagaduiala si printr-un juramant, potrivit legii medicale, dar nimanui altcuiva.

Jur! Voi indura ingrijirea bolnavilor spre folosul lor, pe cat ma vor ajuta puterile si mintea, si ma voi feri sa le fac orice rau si orice nedreptate. Nu voi incredinta nimanui otravuri, daca-mi va cere, si nici nu voi indemna la asa ceva; tot astfel nu voi incredinta nici unei femei leacuri care sa o ajute sa lepede,

Jur! Imi voi petrece viata si imi voi indeplini mestesugul in nevinovatie si curatenie. Nu voi practica operatia scoaterii pietrelor din basica udului, lasand-o in seama celor ce se ocupa cu acestea.
    Jur! In orice casa as intra, voi intra spre folosul bolnavilor, pazindu-ma de orice fapta rea si stricatoare comisa cu buna stiinta, mai ales de ademenirea femeilor si a tinerilor, liberi sau sclavi.

Jur! Orice as vedea si as auzi in timp ce-mi fac meseria sau chiar in afara de aceasta, nu voi vorbi despre ceea ce nu-i nici o nevoie sa fie destainuit, socotind ca, in asemenea imprejurari, pastrarea tainei este o datorie.

Jur! Daca voi respecta acest legamant fara sa-l calc, fie sa ma bucur pe deplin de viata si de meseria mea, pururi cinstit de ceilalti; iar daca il voi nesocoti si voi fi un sperjur merit sa am o soarta dimpotriva!

JUR, JUR, JUR!

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

Prof. Dr. Eugeniu Gh. Proca

Numele Eugen Proca este cunoscut si probabil frecvent mentionat, doar in cercurile si mediul medical. Pentru ca, medicul si fondatorul Societatii Romane de Urologie, si totodata membru de onoare a Academiei Romane a€“ Eugen Gh. Proca a€“ a decedat doar in urma cu 5 ani, in 2004, si, desigur, si domeniul in care acesta s-a remarcat nu este un domeniu de interes general pentru majoritatea dintre noi. Totusi, cateva cuvinte cred ca merita mentionate, deoarece numele Eugen Proca rasuna intotdeauna cand se aude de primele transplanturi din Romania. Pentru ca, cred ca toata lumea e de acord, transplantele salveaza sau prelungesc vieti, si chiar daca majoritatea dintre noi nu avem tangenta cu acest domeniu, sunt sute de mii, poate chiar milioane sau zeci de milioane de oameni in lume care au putut avea o viata normala, o familie, vise si fericire, datorita transplantului.
    http://www.produsin.ro/personalitati...eniu-gh-proca/

Primul transplant reusit al unui organ solid din Romania la om a fost cel efectuat de Profesorul Eugeniu Proca, in februarie 1980 la Spitalul Fundeni, cu rinichi de la donator in viata (mama receptorului). Acest transplant a fost urmat la scurt timp de un transplant renal de la donator decedat, efectuat la Timisoara de o echipa condusa de Prof. Dr. Petru Dragan. Pana in decembrie 1989 se efectueaza doar transplanturi de rinichi si acestea intr-un numar relativ redus.

In anul 1992 se pun bazele primului program modern de transplant renal din Romania, de catre Prof. Dr. Mihai Lucan, la Clinica de Urologie a Spitalului Judetean Cluj-Napoca (devenita ulterior Institutul Clinic de Urologie si Transplant Renal Cluj-Napoca).
    Incepand din 1995 se intensifica eforturile de organizare a unei retele nationale de transplant, desfasurate in mai multe etape :
    stabilirea protocolului de diagnostic si declarare a mortii cerebrale (Prof. Dr. Dan Tulbure)
    stabilirea conditiilor de prelevare a organelor de la donatorul decedat din punct de vedere medico-legal (Prof. Dr. Vladimir Belis)
    campanie in mass-media de explicare a mortii cerebrale si de promovare a donarii de organe
    efectuarea primelor prelevari multiorgane (1997); in februarie a fost prelevat un rinichi de la o donatoare aflata in moarte cerebrala in Clinica de Chirurgie Generala a Spitalului Fundeni (echipa chirurgicala Irinel Popescu, Ioanel Sinescu, Vladislav Brasoveanu, Radu Soare, anestezist Dan Tulbure), iar in iunie o prelevare de ficat si rinichi la Spitalul de Urgenta Floreasca (echipa chirurgicala a fost coordonata de Prof. Dr. Irinel Popescu, iar echipa anestezica de Dr. Ioana Grintescu). Un rol important a revenit ulterior Spitalului Judetean Targu-Mures, unde Prof. Dr. Radu Deac si Dr. Pia Moldovan au reusit sa mentina in conditii fiziologice mai multi donatori in moarte cerebrala, iar familiile acestora au fost de acord cu donarea
    incepe formarea coordonatorilor de transplant, primul dintre acestia fiind Dr. Victor Zota, actualul Director al Agentiei Nationale de Transplant. Se stabilesc regulile repartitiei organelor la nivel national si al schimburilor de organe cu alte tari europene cu care se semneaza acorduri de cooperare
    in 1997 ia fiinta asociatia profesionala "ROMTRANSPLANT" care va juca un rol important, atat pe plan stiintific, cat si pe plan organizatoric, in dezvoltarea transplantului romanesc. Cele 5 congrese nationale, cu participare internationala, ale acestei asociatii (1998 : Cluj-Napoca - presedinte Prof. Dr. Mihai Lucan; 2000 : Bucuresti - presedinte Prof. Dr. Irinel Popescu; 2002 : Targu-Mures - presedinte Prof. Dr. Radu Deac; 2004 : Constanta-Eforie Nord - presedinte Prof. Dr. Vasile Sarbu si 2006 : Cluj-Napoca - presedinte Prof. Dr. Mihai Lucan) au reprezentat momente de referinta din toate punctele de vedere
    http://www.romtransplant.ro/transplant_istoric.htm

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

Dr.Sofia Ionescu discuta si despre Dr. Bagdasar

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

Valeriu Popa,si-a dedicat viata in intregime vindecarii oamenilor deznadajduiti,in mod dezinteresat,redand semenilor sai credinta si bucuria de a trai.

Valeriu Popa n-a fost numai un vindecator al corpului, ci si unul al sufletului si al spiritului.

Patrundea cu exactitate uluitoare in trecutul, prezentul si viitorul omului atingand cele mai ascunse unghere ale sufletului, facandu-l pe om sa-si constientizeze problemele si cauzele lor, declansand astfel, in el, vindecarile sufletesti.

Toate aceste vindecari, considerate de unii minuni, au fost facute chiar sub ochii nostri.

Incredibilul dar al lui Valeriu Popa de a diagnostica mai ceva ca un tomograf si de a spune lucruri specifice fiecaruia nu numai legate de sanatate, surprindea la inceput, apoi trezea incantarea si increderea, iar in final, oamenii primeau un fel de educatie, trezind in ei dorinta de a fi mai umani, mai buni, mai intelegatori fata de durerile semenilor.

Vreme indelungata, Valeriu Popa a fost negat de medicina, si totusi, cazuri grave, imposibil de rezolvat pe cale medicala clasica isi gaseau rezolvarea cu ajutorul regimurilor sale.
    Medicii au ramas sceptici si in ziua de azi in privinta acestui fenomen numit Valeriu Popa. Stabilirea diagnosticului si a tratamentului naturist sunt inca doua necunoscute pentru medicina alopata care nu abordeaza omul ca un intreg.
    Intotdeauna Valeriu Popa ne spunea: ”Vindecarea se face fizic, mental si spiritual, toate trebuie corelate”.
    Adevarata sa valoare a constat in autenticitatea sa.

A fost un vindecator in afara granitelor rationalului.

El a fost “pus” in acest loc. Cei care veneau la el erau oameni dezorientati, iar el trebuia sa-i indrume, unii gaseau apoi drumul cel drept, altii nici macar nu ajungeau la el.

A fost trimis sa intinda mana celor rataciti si deznadajduiti, sa-i indrume incotro sa mearga.
    Valeriu Popa a primit recunoasterea oamenilor simpli – oameni care au simtit sprijinul si ocrotirea sa.

mult mai multe informatii ,puteti gasi aici:

http://www.valeriu-popa.santamia.ro/cuv_vp.htm
    http://salvativasemenii.wordpress.com/
    Ultima modificare făcută de adn; 08-June-2011 la 02:49 PM.

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2010
    Posturi
    3.222
    Puncte
    255.260
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Posting Award

Implicit

Vindecarea bolilor prin gandire

http://www.valeriu-popa.santamia.ro/...d/litera_A.htm - boli cu litera A
    http://www.valeriu-popa.santamia.ro/...d/litera_B.htm " " B

in partea stanga a site-ului,veti gasi bolile (cu toate literele alfabetului)

Emil Cioran

Fernando Pessoa

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.188
    Puncte
    194.843
    Nivel
    100
    Puncte: 194.843, Nivel: 100
    Puncte: 194.843, Nivel: 100
    Activitate globală: 80,0%
    Activitate globală: 80,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Un ucenic pe urmele lui Valeriu Popa
    Autor: Ionel Grama
    Sursa: Revista Lumea Misterelor

Ovidiu Laurentiu Harbada, cercetator stiintific, l-a cunoscut pe Nenea Omu, marele Valeriu Popa, a trait alaturi de el si a participat la multe dintre miracolele savarsite de acesta. Din proprie initiativa, dl Harbada a efectuat un experiment iesit din comun, in urma caruia nu numai dansul, ci si stiinta medicala romaneasca au acumulat rezultate extrem de utile.

Postul negru

La 11 Ianuarie 1996, dl Harbada a hotarat sa se supuna unui post de purificare de 40 de zile, timp in care nu a mancat absolut nimic, band in schimb cate doi litrii de apa distilata pe zi. Din a 28-a zi a infometarii a adaugat apei respective cate o cana de suc de legume si fructe, o cana de zer de lapte de capra rosie, coaja de ou de gaina si foarte putina miere. In primele 21 de zile a mers regulat la serviciu, parcurgand zilnic patru-opt km, indiferent de vreme. Prin contract, experimentul a fost supraveghiat de Institutul de Medicina Sportiva Bucuresti, unde, periodic, 30-40 de cadre medicale din noua cabinete specializate ii faceau 120-150 de masuratori, teste si analize. Reactiile psihofiziologice ale organismului, in cele 40 de zile, inregistrate cu rigurozitate, au dezvaluit lucruri de-a dreptul senzationale.

"Am murit si apoi am inviat"

In a 24-a zi de post, dl Hardaba s-a simtit foarte rau, a avut dureri de cap si stari de voma. Noaptea nu a putut sa doarma, dar si-a impus sa fie calm si sa vada ce se va intampla in continuare. Iata ce ne relateaza domnia sa: "Dimineata, cam pe la ora 4, am <murit>. Am iesit din corp si durerile au disparut. Dupa vreo doua ore m-am reantors, dar nu stiam cum sa intru din nou in corpul meu fizic. Zaceam acolo in pat, nemiscat si nu stiam ce sa fac. Atunci, asa cum ma aflam in corpul energetic, m-am dus la usa dormitorului lui nenea Popa, am reusit sa bat si am intrat. I-am spus ca nu mai stiu cum sa intru in corpul fizic si dansul m-a ajutat. Cand mi-am simtit corpul fizic, era greu ca un bolovan".
    Uimitor este faptul ca, dupa cateva zile, fara sa ii fi povestit ceva legat de aceasta intamplare, Valeriu Popa i-a relatat intocmai peripetiile prin care dl Harbada trecuse.

Dedublarea

Un alt fenomen inexplicabil petrecut in timpul acestui experiment a fost si bilocatia (dedublarea) petrecuta cu dl Harbada. Un cunoscut al acestuia, Gelu, i-a povestit ca, in vreme ce curata niste ceapa in bucataria din apartamentul sau, l-a vazut pe dl Harbada, materializat de la cap pana la brau, in cadrul usii. Prietenul i-a spus si sotiei sale despre imaginea vazuta foarte clar, fara a putea gasi vreo explicatie.

Dincolo de limite

In cautarea raspunsurilor la enigmele legate de propriul nostru corp, dl Hardaba a impins lucrurile mai departe. La 15 Ianuarie 1997, a tinut din nou un post de 40 de zile, pe care l-a incheiat la 24 Februarie. Rezultatele obtinute au confirmat ca organismul uman are capacitati nebabuite de adaptare si ca isi poate asigura energia necesara in diferite moduri pentru un timp limitat. Analizele efectuate la Spitalul Universitar Bucuresti au fost excelente, iar concluziile finale au fost sustinute prin probe materiale dovedite cu repetabilitate.

Cine suntem?

Intr-un anume context, raspunzand acestei mari intrebari, Valeriu Popa a spus: "Trebuie sa acceptam ca suntem creati din energie, aflata in doua stari: starea fizica, pipaibila, si cea bioenergetica, demonstrabila maine, proces care a inceput deja. (...) Eu sunt un receptor sensibil al bioenergiei dvs si incerc sa folosesc acest dar numai spre binele oamenilor. Maine, cand stiinta va adanci cunoasterea omului, se va explica ceea ce eu astazi incerc sa fac prin ceea ce sunt..."

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 11-June-2017, 12:38 PM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 04-August-2011, 01:30 PM
  3. Care a fost adevarata cauza a Marii Schisme
    De Cabaleiro în forumul Teorii
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 22-June-2011, 01:30 PM
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 26-April-2011, 02:30 PM
  5. AUTOTROFII - Oameni care traiesc fara mancare si fara apa