Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 64 din 64

Subiect: Viitorul Romaniei

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.995
    Puncte
    77.319
    Nivel
    86
    Puncte: 77.319, Nivel: 86
    Progres nivel: 43%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.031
    Progres nivel: 43%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.031
    Activitate globală: 99,5%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de natco Vezi Post
    la ce anume te referi? nu-i bai, poti sa exprimi parerea, nu?
    poate ca as avea argument daca as ti la ce te referi.
    O parere poate fi exprimata , bineinteles. Credeam ca parerea nu e a ta. E prea categorica si cam rasista si de asta am zis. Daca vrei sa atacam subiectul e ok .

- ideea principala este aceea a existentei acestui pericol ca in Romania sa existe numai tigani ( in sensul de a devenii, cine stie, majoritari) pentru ca au o natalitate crescuta , datorita unui sistem de privilegii si a legii de favorizare a natalitatii tiganilor .

natalitatea e aceeasi ca si pe vremea lui ceasca , numai ca in randul populatiei majoritare odata cu emanciparea femeii , ea se gandeste mai intai la cariera si mai putin la rolul dat de Dumnezeu ( aceea de femeie) , context in care problema unui copil se pune dupa 34 - 35 de ani, chiar mai tarziu , adica la limita la care aceasta poate procrea ( in mod natural) . Pana la 40 de ani ( cu aproximatie) poate da nastere unui copil , caz in care un calcul matematic simplu insemana injumatatirea populatiei . In acest timp Piranda, nu are aceasta problema existentiala asa incat de la 16 pana la 30 de ani are 3 sau 4 copii cel putin, iar pana la 40 mai poate naste inca cel putin 2 . Ea nu cunoaste metode de contraceptie , nu o intereseaza subiectul , nici nu stie prea multe despre asa ceva. In fapt nici carte multa nu stie ... asa ca unde si cine sa citeasca despre asta ? E logic, simplu si foarte real .

Ca mint unii si alti in fata tv e una, realitatea e alta.

Astept sa ma contrazici dar si dovezi ale sistemului de privilegii acordate tiganilor si in mod special legea de favorizare a natalitati tiganilor ( ce si cum ar putea sa favorizeze /sa privilegieze , iar populatia majoritara ar fi in minus, adica intr-un fel defavorizata ) .

In subsidiar tiganii nu sunt nici ai lui Ilici si nici ai lui Nastase , Roman ( chiar daca e evreu ... sa fie sanatos )

@ Nu o spun pentru natco .
    Nu sunt pentru abordarea acestui subiect, dar modul cum se pune problema ( in general , nu de catre tine ) , si aici nu e vina ta , e unul bombastic , complet mincinos si vadit rasist. Numai si numai minciuni sfruntate si mult tupeu !!!
    Ultima modificare făcută de virgil777; 14-March-2017 la 08:53 AM.
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.995
    Puncte
    77.319
    Nivel
    86
    Progres nivel: 43%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.031
    Progres nivel: 43%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.031
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Vorbeam aici cu natco .

http://forpedia.ro/showthread.php?26...l=1#post375652

(mi-am permis acest lux , pentru ca stiu ca e o colega cu care se poate aborda orice subiect , si cu care se poate dialoga in mod real )

este acelasi tip de idee aparuta prin 2012-2013 , "coapta" bine , si incredibil pentru mine, auzita de 2 ori in contexte mult diferite , chiar pe strada si anume

: " - Becali degeaba e filantrop , a ajuta si ajuta pe toata lumea cu probleme, cu sume consistente , pentru ca de fapt banii sunt tot ai nostrii, ca de la noi ii ia, ca de unde are el atatia bani daca nu de la noi , fiind in consecinta ai nostrii " ........ (incredibil )........

Ca ideea este preluata de multi oameni in mod automat, sunt constient de asta , de aceea exista aceasta forta incredibila a subconstientului colectiv, pe care cei ce doresc sa manipuleze vietile si constiintele oamenilor , o cunosc si o utilizeaza ca atare.

Cum ne putem apara : gandind....simplu !!! Numai ca asta e cel mai greu deoarece nu ne-a invatat nimeni sa gandim , nu am fost invatatai nici la scoala de catre cei ce erau pusi sa faca asta , iar acasa parintii nostri luati cu grijile cotidiene au neglijat acest aspect , sau poate nici ei nu au fost invatati sa gandeasca de catre parintii si dascalii lor ( intr-un regim sau in altul oamenii sunt la fel de mult de lipsiti de educatia gandirii ) .

Daca am face asta ( am gandi ) , am vedea ca

1. banii din buzunarul ( contul sau portofelul) meu sunt ai mei, nu ai lui X sau Y si pot face orice doresc cu ei. - e absurd sa gandesc altfel !

2. daca banii miliardarilor si multi milionarilor sunt de fapt ai nostri si acestia ar fi obligati sa ni dea inapoi , de ce nu fac asta altii din top 500 , si sa avem 500 sau 1000 de case si de sate reconstituite de la zero in urma inundatiilor, de ce nu avem 500 x 200 sau 300 de oameni ( in fiecare an ) necajiti, bolnavi, handicapati , amarati , care sa capete o speranta , o noua sansa la o viata mai buna , la recapatarea starii de sanatate , la un nou inceput ?

Lipsa de reactie a unora merge mana in mana cu tupeul fara margini al altora !

E normal ca asta sa fie parerea mea si poate fi contrazisa. Astept !
    Ultima modificare făcută de virgil777; 14-March-2017 la 09:17 AM.
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.536
    Puncte
    52.785
    Nivel
    71
    Puncte: 52.785, Nivel: 71
    Puncte: 52.785, Nivel: 71
    Progres nivel: 16%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.265
    Progres nivel: 16%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.265
    Activitate globală: 6,0%
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

" ... Ce se va alege de România? Multe Casandre discrete din cancelariile europene avansează varianta cea mai rea: Europa se va opri la Braşov, la Munţii Carpaţi. Dincoace de Carpaţi se va trece la viteza a doua de integrare sau poate chiar mai rău. În Muntenia, la Deveselu şi la Mihail Kogălniceanu, lângă Constanţa, avem baze americane. Americanii nu vor renunţa prea uşor la aceste avantaje câştigate. Nu imediat în orice caz. În ceea ce priveşte Moldova, Vladimir Putin i-a arătat preşedintelui Basarabiei, Igor Dodon, harta Moldovei Mari. Există nişte înţelegeri care nu ne sunt cunoscute între Germania, S.U.A. şi Rusia ? Sau se va negocia curând? ... "

http://www.art-emis.ro/jurnalistica/...te-viteze.html

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    384
    Puncte
    28.091
    Nivel
    51
    Puncte: 28.091, Nivel: 51
    Puncte: 28.091, Nivel: 51
    Progres nivel: 50%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 559
    Progres nivel: 50%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 559
    Activitate globală: 62,0%
    Activitate globală: 62,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Multumesc, îmcep să pricep, nu investim că poate ni le ia cineva!!!!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Viitorul presedinte, cine este?
    De AuraArua în forumul Politica
    Răspunsuri: 154
    Ultimul Post: 16-December-2014, 09:58 AM
  2. Viitorul Presedinte al Romaniei...??
    De Andrei18 în forumul Politica
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 27-September-2014, 07:52 AM
  3. Viitorul Invatamantului
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 50