Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 30 din 30

Subiect: Nostradamus

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.316
    Puncte
    135.964
    Nivel
    100
    Puncte: 135.964, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 49,0%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de ioncristian Vezi Post
    ---DIN PACATE tata-noe PUTETI VEDEA CA AM AVUT DREPTATE .NOILE MESAJE POSTATE DE MINE IN TIMPUL CEL MAI SCURT POSIBIL PE BLOGUL MEU ,INCA NU EXISTA PE ACEST BLOG .VI SE PARE OARE NORMAL .OARE PE CE BLOG RAMANETI ,PE ACESTA SAU PE AL MEU ,ASTA ESTE INTREBAREA ????????????????????????????????----ION CRISTIAN ---ORA-06:04.AM---
    ..nu stiu ce va poate raspunde Tata-noe,dar stiu ce va pot spune eu >> faptul ca postati mesajele imediat si corect este meritoriu si apreciez eforturile dvs / dar de "mutat" de aici ..la dvs pe blog nu vad cum.. / aici e un Forum care are un blog,sunt useri vechi obisnuiti sa comunice intr-un anume fel,despre anumite subiecte si au si o arhiva de postari care este pretioasa / dvs aveti un blog pe are postati mesajele,le citim si le interpretam uneori,le comentam macar daca nu altceva... / poate fi o complementaritate in acest sens,dar nu vad alta posibila formula...

subliniati ca afisati in exclusivitate,am notat si asta... / de postat aici puteti sa o faceti caci aveti un cont,si iata va citim.../ alte sublinieri nu pot exista si poate ar dauna tuturor daca am "buscula" acest staus quo...

la buna citire va doresc
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.581
    Puncte
    57.277
    Nivel
    74
    Puncte: 57.277, Nivel: 74
    Puncte: 57.277, Nivel: 74
    Progres nivel: 16%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.273
    Progres nivel: 16%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.273
    Activitate globală: 100,0%
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Pe domnul creator si proprietar de blog exclusivist l-as ignora in continuare, nici nu-l citesc, pentru ca nu tin sa stochez mesaje si nici sa intru in jocul penibil si ridicol de cine si cum afla mai repede ceva, nu stiu exact ce..

Trecand peste detalii, intreaga atitudine de ... parsivel ... care da cu "" sic "" ... impaunandu-se cu lauri improprii, imi creaza mie un Gangantua penibil
    si trist

"" Nu-i indeajuns sa vrei a face bine, important este sa stii sa faci BINELE, bine ! ""

Banned Avatarul lui giumbusluc
    Data înscrierii
    May 2010
    Posturi
    12.627
    Puncte
    138.627
    Nivel
    100
    Puncte: 138.627, Nivel: 100
    Puncte: 138.627, Nivel: 100
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

---DIN PACATE tata-noe PUTETI VEDEA CA AM AVUT DREPTATE .NOILE MESAJE POSTATE DE MINE IN TIMPUL CEL MAI SCURT POSIBIL PE BLOGUL MEU ,INCA NU EXISTA PE ACEST BLOG .VI SE PARE OARE NORMAL .OARE PE CE BLOG RAMANETI ,PE ACESTA SAU PE AL MEU ,ASTA ESTE INTREBAREA ????????????????????????????????----ION CRISTIAN ---ORA-06:04.AM---
    Sa zicem ca dumneavoastra sunteti pe blogul altcuiva si el la fel ,deci fiind un user poate posta oriunde.Cand isi va face blog ,probabil ca va ramane pe acela ,deocamdata merge...la cacealma.
    Ultima modificare făcută de giumbusluc; 29-October-2013 la 11:04 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.284
    Puncte
    97.214
    Nivel
    97
    Puncte: 97.214, Nivel: 97
    Puncte: 97.214, Nivel: 97
    Progres nivel: 9%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.836
    Progres nivel: 9%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.836
    Activitate globală: 99,9%
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Dacă ați fi dorit să vă adresați doar tatălui-noe, atunci i-ați fi trimis un MP (MP înseamnă Mesaj Privat!) în mesageria personală, nu aici pe forum, în public, dar, deși îl apelați pe el, de fapt vă adresați nouă tuturor prin retorica întrebare(care-i o invitație mascată): ”oare pe ce blog rămâneți?”.
    Nu sunteți interesat să vă adresați numai lui, ci întregului forum; dvs nu ați postat pe blog, unde intrarea e liberă, ci pe forum, unde a fost nevoie să vă înscrieți.

Sunt convins că faceți ceva eforturi ca ”în timpul cel mai scurt posibil” să postați mesajele d-lui Istrate, nu pe blogul dânsului, (mai repede decât autorul mesajelor !!!), ci pe blogul dvs...
    Oare pe ce blog rămâneți? - nu aceasta este întrebarea, ci DE CE FACEȚI ACESTE POSTĂRI ???????????????????????????????(tot 32 de semne de întrebare, ca la dvs!)

Dacă nu știți vă spun eu: din imensul dvs orgoliu. Din cauza orgoliului nu mai știți să scrieți cu litere mici de tipar(poate nici să citiți), pentru că dvs considerați că Adevărul se scrie integral cu majuscule.
    De asemenea, din același orgoliu, dvs intrați aici (după ce v-ați înscris- alt efort!) ca să chemați ”vizitatori” pe blogul dvs fiindcă nu-l bagă nimeni în seamă, cu toată ”viteza” lui.

Nu contează cine spune mai repede Adevărul, ci cine are autoritatea să-l spună: cine-i în armonie cu el.

Dacă nu sunteți orgolios, mesajul meu nu vă va deranja, dar eu sunt dator cu scuze, deci vă cer iertare; dacă însă v-a supărat mesajul meu, atunci îmi cer iertare chiar dacă astfel s-a dovedit că sunteți orgolios.
    În acest fel ne folosește la amândoi.
    Doamne ajută!
    Ultima modificare făcută de Nae; 30-October-2013 la 04:37 AM.
    Lăudat fie Iisus!

Banned Avatarul lui ioncristian
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    244
    Puncte
    17.859
    Nivel
    40
    Puncte: 17.859, Nivel: 40
    Puncte: 17.859, Nivel: 40
    Progres nivel: 77%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 191
    Progres nivel: 77%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 191
    Realizări:
    7 days registered7 days registered7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience PointsCreated Album pictures

Implicit

---buna dimineata distinse domnule nae !---
    ----------------------------------------------------------
    -dl cristian doreste prin intermedul acestui mesaj sa va lamureasca toate neantelegerile dumneavoastra si intrebbarile care le puneti .in primul rand eu nu scriu cu litere mici deorece scriu foarte mult si de aceea ar trebuii sa pierd mult timp .in cel de-al doilea rand nu am intrat pe acest blog ca sa-mi fac publicitate ,ci doar a va informa pe cei care poate va intereseaza ca au fost postate noi mesaje pe blogul meu .in cel de-al treilea rand domnul inginer ioan istrate m-a insarcinat doar pe mine sa primesc mesajele de la domnia sa ,deorece mi le transmite prin sms si eu le public in formatul transmis strict nu ca administratorul blogului dl istrate care le modifica ,adica din mesaj cu litere mari ,el le scrie cu mici .in alta ordine de idei ,acest blog nou creat de mine este proprietatea ,mea ,nu-mi fac publicitate si doar am vrut sa va informez ,cea ce de acum in colo --nu se va mai intampla!.nu meritati sa primiti informatii si nu le va voi mai da .stati acolo pe acel blog redeschis abuziv de catre admin fara acordul dl istrate .daca nu ma credetui sunati-l pe dl inginer si veti primii raspunsul la fel .la ora actuala doar eu am demomstrat seriozitate maxima ,nu admin care publica mesajele cu mare intarziere si le si schimba forma .pacat ca nu ati inteles nimic din mesajul meu transmis ,dar asta este .eu sunt inregistrat cu nume si parola pe forum ,si sunt foarte apropiat si bun prieten cu distinsul dl istrate din 2004 ,vedeti pozele de pe blogul meu special cu dansul acasa si cartile dansului .aceasta este adevarul ,sunati-l deci pe dl istrate si lamuriti-va ...---tel -0722672941--ion cristian -ora -06:09.am---cinste -respect si corectitudine maxima !---

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    7.316
    Puncte
    135.964
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience PointsRecommendation Second Class25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Nostradamus Prophecies: Death Comet (ISON ?) – The War of the Third Antichrist – War World 3

More than five hundred years after his birth, the prophesies of Nostradamus continue to intrigue, fascinate, and confound.

Nostradamus wrote that a comet will come from Cancer and something like that is going to happen: ‘Brighter than a full moon’: The biggest star of 2013… could be ISON C/2012 S1 – the comet of the century

http://beforeitsnews.com/prophecy/20...3-2447132.html
    'Freedom is the right to tell people what they do not want to hear.' (George Orwell)

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    21
    Puncte
    5.572
    Nivel
    22
    Puncte: 5.572, Nivel: 22
    Puncte: 5.572, Nivel: 22
    Progres nivel: 5%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 478
    Progres nivel: 5%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 478
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points3 months registered250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points

Implicit

Zece PREDICTII ale lui Nostradamus pentru anul 2014!

Credeti ca e posibil ca cineva sa vada viitorul? Multi cred ca Nostradamus putea asta! Predictiile sale despre viitor au fost urmarite de sute de ani de oameni. Multe dintre predictiile lui Nostradamus sunt de o deosebita acuratete si ne-am mai aplecat atentia asupra lor. De aceasta data, in pragul anului 2014, ne vom referi doar la predictiile lui Nostradamus pentru anul 2014.

10. Obama: Ultimul Presedinte
    Nostradamus a prezis ca Obama va fi victorios la alegerile din 2013, dar va fi si ultimul presedinte al SUA care va conduce lumea in actuala ei ordine mondiala. Inseamna asta cumva ca in perioada urmatoare SUA va pasa torta catre altcineva… din umbra? Cine va fi noua superputere a lumii?

9. Schimbarile climaterice
    In scrierile sale, Nostradamus a mentionat ca vor avea loc schimbari neobisnuite ale vremii care vor duce la cataclisme si dezastre mai mari decat cele deja cunoscute de oameni. Nostradamus a descris evenimentele ca si … “Apa va fi vazuta rasarind asa cum este vazut pamantul care ni se scurge de sub picioare”

8. Alinierea neobisnuita a planetelor
    Nostradamus a mai mentionat ca in 2014 vor avea loc alinieri planetare si alte modificari astronomice care vor atrage declansarea unor evenimente neasteptate pe pamant.

7. Orientul mijlociu in flacari
    Petrolul si gazul din statele din Golf din jurul Orientului Mijlociu vor fi cuprinse de foc!

6. Explozii in Orientul Mijlociu
    Multe explozii vor avea loc in zona Orientului Mijlociu si a mai spus ca avioanele vor cadea din nou din cer. Orientul mijlociu a suferit multe schimbari si o agitatie continua in ultimul an. Primavara Araba a agitat spiritele in randul civililor in peste zece tari din Orientul Mijlociu.

5. Sfarsitul lumii
    Nostradamus a mai facut o predictie destul de ambigua care ne lasa sa credem ca razboiul din Iraq a fost de fapt primul semn ca lumea asa cum o stim se apropire de sfarsit, iar din 2014 urmeaza sa intram intr-o noua lume. Dar cu atatea predictii apocaliptice in fiecare an… – mai ales dupa predictiile din calendarul Maya – , care inca nu s-au indeplinit sa avem totusi rezerve.

4. Jocurile Casei Albe
    Nostradamus a mai mentionat ca in 2014 jocurile Casei Albe vor lua sfarsit. „Casa alba s-a jucat de-a razboiul si a facut multe planuri prin care putea distruge lumea…” incepand chiar cu lumea araba, unde este ca un joc de sah, in special cu jocul privind terorismul. Atat Iraq cat si Afghanistan nu au vazut pacea de cand americanii au intrat pe taramul lor sa aduca democratia.

3. Schimbarea polilor
    Incalzirea globala este un subiect unde cercetatorii se pronunta in fiecare zi si au avertizat clar ca are loc o inversare a polilor care ar putea sa ne fie fatala. Nostradamus accentueaza faptul ca in 2014 acest fenomen va fi cel mai vizibil. Daca ne uitam atenti la temperaturile ridicate din Nord, putem spune ca profetia lui Nostradamus este reala.

2. Soarta Israelului
    Soarta statului Israel ramane neclara chiar daca Nostradamus spune – in paragraful 34 din Epistole – ca in 2014 Israelul va fi asaltat pe toate partile, iar fortele navale vestice vor ajuta Israelul sa lupte contra viitorilor sai adversari.

1. Rusia face pace, Putin nu!
    Daca Rusia nu a fost aliata cu Europa de Vest de la inceputul acestui razboi, Nostradamus spune in Epistole ca un rege nordic din Aquilon –aluzie la Rusia- va reaseza lucrurile drept, dar Putin este pomenit si ca fiind Anticristul….

http://www.caplimpede.ro/zece-predic...-anul-2014/#10

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.114
    Puncte
    129.195
    Nivel
    100
    Puncte: 129.195, Nivel: 100
    Puncte: 129.195, Nivel: 100
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    2.011
    Puncte
    60.144
    Nivel
    76
    Puncte: 60.144, Nivel: 76
    Puncte: 60.144, Nivel: 76
    Progres nivel: 6%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.506
    Progres nivel: 6%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.506
    Activitate globală: 37,0%
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Deși astfel de zvonuri au împânzit Internetul în ultimii ani fără ca vreunul să se și adeverească, pasionații de scenarii apocaliptice vor continua să-și finiseze buncărele și să completeze stocul de provizii. Să sperăm că vom scăpa și de această dată.

Profeția s-a împlinit
    O profeție veche de 500 de ani s-a împlinit în urmă cu câteva zile. Conform acesteia, sfârșitul lumii este aproape. Se spune că celebrul Nostradamus este cel care a emis prognoza apocaliptică, chiar pe patul de moarte.
    Italianul, Matteo Tafuri, cunoscut sub numele de Nostradamus ar fi spus că două zile consecutive de ninsoare în orașul Salento semnalează apropierea sfârșitului lumii.
    „Salento e orașul palmierilor și al blândului vând de sud, nu al zăpezii. Două zile de ninsoare și două fulgerări pe cer mă vor anunța că sfârșitul lumii este aproape, dar deloc nu-mi pasă.”, suna profeția lui Nostradamus.

Pe cât de banală, pe atât de interesantă, prezicerea sa s-a adeverit în urmă cu câteva zile. Locuitorii orașului Salento au avut parte de două zile de ninsoare consecutive, care au transformat idilicul peisaj mediteranean într-un feeric decor hibernal.
    Mai mult decât atât, icoana Fecioarei Maria din Macedonia a lăcrimat la numai câteva zile distanță de ninsorile din Salento. Potrivit tradiției, lacrimile Fecioarei anunță apropierea sfârșitului.
    https://huff.ro/stiri-bizare/profeti...apropie-110115

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.560
    Puncte
    119.163
    Nivel
    100
    Puncte: 119.163, Nivel: 100
    Puncte: 119.163, Nivel: 100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

"'După aproape trei ani de ședere în Săgetător, pe 20 decembrie 2017 Saturn pășește în Capricorn, unde va rămâne (cu o scurtă întrerupere), până în decembrie 2020. Mai exact, Saturn se va afla în Capricorn între 20 decembrie 2017 și 22 martie 2020 și între 2 iulie și 17 decembrie 2020 (pe 22 martie 2020, va intra în Vărsător, dar, la scurt timp, va începe să retrogradeze, iar pe 2 iulie va reintra, în mers retrograd, în Capricorn). Saturn în Capricorn este foarte puternic, fiindcă este însuși stăpânul acestui semn. Se află într-o poziție specială, numită în astrologie „domiciliu”, care-i accentuează simbolistica intrinsecă și îi permite totodată să sublinieze atributele Capricornului. Această poziționare este considerată mai mult pozitivă decât negativă, fiind una dintre puținele amplasări în care Saturn dă tot ce poate mai bun și face cât de puțin rău poate. Dar Marele Malefic nu poate fi complet inofensiv…

La nivel macro
    La nivel macro, Saturn este o planetă a structurilor și ierarhiilor, a organizării și strategiei, a datoriei și obligațiilor, a cutumelor și tradițiilor. Are legături speciale cu timpul, cu oamenii în vârstă, cu cei care posedă înțelepciune și autoritate sau care păstoresc legile și regulamentele. Este foarte implicat în sfera politică. Se interesează de sol și de subsol, agricultură, construcții, exploatări miniere, resurse minerale. Toate acestea vor fi puse în evidență în mod particular, în bine sau în rău, în perioada șederii lui Saturn în Capricorn.
    http://www.catchy.ro/saturn-in-capri...18-2020/120699

7.7 Grecia-Turcia: un război scurt

Națiunea extraterestră va împărți prada.
    Saturn este un aspect îngrozitor pe Marte.
    Infricosator și străin de toscani și latini.
    Grecii pe care vor dori să-i lovească. (I-83)

" Națiunea extraterestră " reprezintă țara pe care o cunoașteți ca Turcia, deoarece Turcia va conține atât de multe facțiuni interne - " va împărți prada "; de aceea va începe un război cu Grecia, astfel încât oamenii se vor concentra mai degrabă pe război decât pe problemele interne care au loc în țara lor. În timp ce Turcia va avea sprijinul rusilor, Grecia nu va avea sprijinul altor țări. Va cere ajutor din partea Italiei, Statelor Unite și altor țări, dar toți vor rămâne neutri.

" Saturn în aspect îngrozitor de pe Marte " se referă la faptul că acest război se va întâmpla când Saturn va fi în poziția sa de conducere a Capricornului, iar Marte va fi în Berbec. Războiul va dura doar câteva luni. În orașul Atena se va produce foc, dar ei nu vor arde Partenonul.

Marele Satyr și Tigrul din Hyrcania;
    cadou prezentat oamenilor din Ocean:
    conducătorul unei flote va ieși din Carmania
    și aterizează la Phocea de la Tire. (III-90)

În timpul războiului turco-grec, grecii vor fi indignați de dorința Turciei de a controla multe dintre insulele grecești din Marea Egee. « Tigrul » reprezintă Israelul, iar « Satyr » reprezintă gloria Greciei antice. Ei vor face o alianță și aceasta va lovi cu piciorul turcii și arabii care încearcă să distrugă Israelul.

O alianță va fi creată între Grecia și Israel împotriva Turciei, iar ceremonia lor se va desfășura pe apă - " darul prezentat poporului oceanului ". Puteți cerceta numele istoric Hyrcanus și istoria anticului Tire pentru a înțelege aceste referințe.

Lângă Douro închis de Marea Cireniană
    el va veni să traverseze munții din Pirinei.
    Cea mai scurtă mână și deschiderea sa remarcat
    el va lua urmașii săi la Carcassonne. (III-62)

" Marea Cireană " se referă la invazia antihristă a Europei prin Spania și Grecia. Antihristul va lua în stăpânire Cipru departe de turci atunci când el se ridică pentru prima dată la putere. El va prelua și orașul antic " Carcassonne " care se află în sudul Franței. El consideră că este un punct strategic.
    http://www.to-en.gr/Nostradamus/p07.7_en.htm

"....
    Fiara rosie cu ochii inchisi dar urechile ciulite spre lume, se va trezi din somnul ei si va deschide ochii.
    In vazduh va porni la atac si Carpatii vor fi devorati de la Nistru pana la Dunare pe’o coasta.
    In drumul ei va nimici totul cu limbile de foc si isi va ridica aripile pana in West. (...)Fiara in zborul ei va impanzi toata coasta marii stravechi pazita de semiluna si va parjoli totul pana la ultimul om.
    Ranita se va retrage in Romania si isi va linge ranile.(...)
    Ioan Burculet

7.6
    Cucerirea Spaniei

Jocuri noi sunt înființate în Galia,
    după victoria campaniei insubriene.
    Munții lui Hesperia, cei mari, legați și legați.
    România și Spania vor tremura de frică. (IV - 36)

Se referă la campania sudică a Antihristului. Influența sa va începe să se răspândească unde va amenința Spania pe partea vestică și va amenința România în partea de est. În acest moment al campaniei, Antihristul va fi preluat deja o mare parte din Franța și se va pregăti să preia Spania. În ceea ce privește " victoria campaniei insubricane ", veți găsi unele paralele în popoarele galice și în istoria romană atunci când Imperiul Roman încearcă să se extindă spre nord în Europa Centrală. Romanii au fost capabili să meargă atât de mult înainte de a se confrunta cu probleme. Dar Antihristul va învăța din istorie să depășească aceste probleme. « Munții Hesperiei » se referă la munții din Europa de Est, în special în Alpii și Caucazieni. Această zonă este montană și greu de manevrat.

Notă: Insubresul a fost unul dintre numeroasele popoare galice ale continentului, cunoscut sub numele de Celtae, care a traversat Alpii și sa stabilit în ceea ce este cunoscut acum sub numele de Milano și Valea Po în secolul al V-lea î.Hr. Acești oameni erau războinici feroce. Nemulțumiți de perspectiva morții, ei au căzut pe dușmanii lor cu o ardoare și impetuozitate care au zdrobit o armată într-o clipă. Ei au distrus, dar nu au creat.

http://www.to-en.gr/Nostradamus/p07.6_en.htm
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. 10 MARI PREDICŢII ale lui Nostradamus.
    De Mayernic în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 01-January-2012, 07:49 PM
  2. Profetiile lui Nostradamus din Orientul Mijlociu, pentru 2011
    De dragon star security în forumul De la altii
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 04-January-2011, 11:49 AM
  3. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 03-December-2010, 07:31 PM
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28-November-2010, 10:30 PM
  5. Răspunsuri: 0