Pagina 30 din 30 PrimulPrimul ... 20282930
Rezultate 291 la 291 din 291

Subiect: Profetii

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.560
    Puncte
    119.151
    Nivel
    100
    Puncte: 119.151, Nivel: 100
    Puncte: 119.151, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 74,0%
    Activitate globală: 74,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Mesajul 763 - 4 februarie 2018

WILLIAM: Astăzi, după Liturghie, Isus a venit ca Mila Divină. Crucea Albă a apărut pe primul loc, iar în Cruce a apărut Euharistia binecuvântată. Cu Isus au venit sfinții Petru și Pavel, Moise și Ilie. Isus m-a salutat și m-a binecuvântat cu aceste cuvinte: Domnul nostru: "În Numele Tatălui și al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin."
    Pace, iubitul meu fiu, pace! Eu vin azi pentru ca lumea este în pericol grav, deoarece oamenii continuă să-L ofenseze pe Tatăl Meu cu păcat - mai ales ignorându-L pe El și Marea Îndurare față de oameni ".

"Eu am adus împreună cu mine pe Proorocii Vechi ca să vă ajut, fiule, pentru misiunea voastră, mai ales pentru cea care vine peste voi; Nu fi tulburat în inimă. Copiii mei trebuie să înțeleagă cât de mult Dumnezeu Își iubește copiii și să nu se teamă de evenimentele care se desfășoară în lume. Copiii mei au încredere, încredere și speranță în dragostea lui Dumnezeu Tatăl veșnic pentru voi ".

"Timpul curățării lumii și a omenirii este asupra voastră. Toți copiii mei dragi trebuie să se roage, indiferent ce fel de rugăciuni, dar vorbesc cu noi cu inimile voastre, așa cum așteptăm cuvintele voastre. Oamenii nu trebuie să se descurajeze pentru că lumea și Biserica trăiesc acum în confuzie, deoarece cel rău - care este tulburarea însuși - a pus spiritul de înșelăciune, corupție, auto-ego, mândrie și ura asupra omenirii, în opoziție cu Dumnezeu Spirit, care este Ordinul, Sfințenia, Umilința, Pacea, Iubirea și Îngrijirea pentru copiii Săi ".

"Lumea, așa cum o știti, copii, se apropie și Lumea Nouă va veni peste tine, brusc. Cei răi care sunt acum în lume au încă timp să se convertească dacă cheamă Numele Meu, numele Meu Sfânt și Sângele pe care l-am vărsat pe Golgota și l-am vărsat și pentru ei. Veniți la Mine, copiii mei prețioși - vă aștept.

"Oamenii cred că totul este pierdut, dar nu este așa, atâta timp cât rămân în inima unui suflet, voi rămâne cu voi".
    "Există multe pedepse care au căzut asupra omenirii în acest moment, dar toate au fost profețite de profeții mei vechi și noi și Cuvântul Meu veșnic va continua să fie eliberat oamenilor până la consumarea acestei lumi cunoscute".

"Voi oferi oamenilor un semn special al mărinimiei mele iubiri pentru ei prin miracolele euharistice din întreaga lume, înainte ca prezența mea adevărată în anafura și vin să fie îndepărtată din Casa Mea pe Pământ. Aceasta este de a confunda scepticii, atei, agnostici și necredincioși ".

"Bărbații încă nu înțeleg sensul cuvintelor Sfintei Mame ale mele, date copiilor din Garabandal, Spania. Prin Arhanghelul Sfântul Mihail, lasă-mă pe Mine Salvatorul vostru să vă reîmprospătez. Dacă oamenii nu-și schimbă căile, o mare avertizare va fi dată omenirii. Un miracol va urma și dacă omenirea nu va respecta această Avertizare, o mare osândă va fi întâmpinată de omenire ".

(...)

"Avertizarea cea mare este apropiată și, odată ce acest lucru se întâmplă, timpul se va accelera, căci atunci veți trăi Marea Necaz. Dar trebuie să reflectați asupra acestor cuvinte. În cazul în care omenirea nu va lua în seamă, va veni Marea osânda, care nu este altul decât "mingea de foc" - Cometa - care se va desprinde și va lovi Pământul, eliminând o treime din populația lumii ".

"Rugați-vă, dragi copii, că oamenii ascultă Cuvântul lui Dumnezeu, pentru că Dumnezeu va da apoi lumii o perioadă de pace înainte de a doua venire a Mea. Totul depinde de tine. "

"Amintiți-vă acest lucru, copiii Mei, chiar dacă Cel Rău este pierdut pe pământ cu cei șase demoni ai săi și cu toți Îngerii căzuți - pentru a lua mulți dintre copiii noștri cu ei - Dumnezeu încă controlează toate, pentru că nimic nu se întâmplă în această lume în viața voastră, fără voința divină și perfectă a lui Dumnezeu ".

"Timpul unei mari răsturnări în lume și în Roma și în Țara Sfântă este aproape - caz în care fratele va fi împotriva fratelui - cu multe diviziuni și vărsări de sânge".

"Dezastrele naturale vor continua, deoarece acesta este un mijloc de a aduce această lume păcătoasă să recunoască păcatele ei și să caute îndurarea și iertarea lui Dumnezeu. În acele țări în care apa devine puțină, permiteți copii să se facă procesiuni cu prezența mea euharistică, conduse de fiii Mei preoți în orașe și localitati și voi aduce izvoarele apei vii ".

"Este timpul ca oamenii să reflecteze și să se roage, să știe unde se îndreaptă. Ei sunt fie cu Mine, fie fara Mine. Citiți cuvintele profeților, căci aceste cuvinte sunt pentru timpul vostru acum. Știți asta, muntele care va otrăvi apele va veni peste voi în următorii zece ani. Lasă asta să fie un semn pentru tine. Uită-te spre Ceruri, acolo vei afla semnele timpului tău. "

"Papa Francisc va dezvălui un nou plan pentru Biserică - va face confuzie pentru multi dintre copiii Mei. Trebuie să știți că acest lucru nu vine de la Mine. "

"Rugați-vă pentru slujitorii Mei, preoții, pentru ca timpul lor de a decide pentru Mine sau nu, se apropie de ei. Biserica se va împărți. Multe din Sfintele Sfinte ale Maicii Domnului vor fi forțate să se închidă, deoarece comunismul va invada Biserica și lumea ".

"Cel din Egipt va uimi lumea, deoarece conducerea lui va surprinde pe mulți".

"Rugați-vă pentru patria Mea Israel, deoarece lumea islamică va ataca și va deșeza acest pământ, până când Numele Meu se va afla pe buzele copiilor mei Evrei, spunând:" Ferice de Cel ce vine în Numele Domnului ".

"Timpul invaziei Națiunilor este aproape. Țara Vulturului trebuie să se pregătească pentru multe vremuri grele înainte. "

"Trebuie să vă rugați pentru conducătorii voștri, dragi copii, deoarece majoritatea sunt sub influența Antihristului".

"În curând, Fiul Meu, veni timpul vostru când vă trimit din nou în lume, așa cum l-am trimis pe Ioan Botezătorul, pentru a aduna oile Mele, cum sunt acum împrăștiate și vor fi cu atât mai mult când Divizia va intra în Casa. Sfinții Petru și Pavel, Moise și Ilie vor fi ghizii voștri. Rămâneți la pace întotdeauna - totul va fi bine. "
    "Eu vă binecuvântez, copiii mei: în Numele Tatălui și al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin. Pe măsură ce Îmi binecuvântez pe toți copiii Mei din întreaga lume. Eu sunt Iisus Emmanuel, Mântuitor al lumii acum și pentru totdeauna: În Numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin."
    http://littlepebble.org/2018/02/05/message-763-4-february-2018/

30.01-06.02.2018
    1) Cascada în ocean. Desigur, că nu este atât de departe de coasta.Din moment ce vad rocile,care au ieșit din apă.Placa este imensă, cu o margine
    uriașă care a crescut și apa s-a topit ca o pantă în ambele direcții.

4) Bilele sau meteoritul sunt mari, roșii și negre, ca lava, dar sunt curbate spre exterior. Recunosc caderea corpului cosmic în ocean. De asemenea, apariția unei puternice activități vulcanice și tectonice în zonă, însoțită de un tsunami în zona Indoneziei (Jakarta), Filipine, Fiji, Taiwan.

https://nemoold.livejournal.com/145243.html
    Ultima modificare făcută de lilu; 13-February-2018 la 01:01 PM.
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Profetii - 2016
    De lilu în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 308
    Ultimul Post: 11-December-2017, 02:59 PM
  2. Profetii
    De magdalena în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 1963
    Ultimul Post: 04-January-2016, 03:38 PM
  3. Profetii in actualitate....idem personalizat
    De sionis77 în forumul Religie
    Răspunsuri: 26