Pagina 30 din 30 PrimulPrimul ... 20282930
Rezultate 291 la 297 din 297

Subiect: Profetii

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Puncte: 120.313, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,7%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Mesajul 763 - 4 februarie 2018

WILLIAM: Astăzi, după Liturghie, Isus a venit ca Mila Divină. Crucea Albă a apărut pe primul loc, iar în Cruce a apărut Euharistia binecuvântată. Cu Isus au venit sfinții Petru și Pavel, Moise și Ilie. Isus m-a salutat și m-a binecuvântat cu aceste cuvinte: Domnul nostru: "În Numele Tatălui și al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin."
    Pace, iubitul meu fiu, pace! Eu vin azi pentru ca lumea este în pericol grav, deoarece oamenii continuă să-L ofenseze pe Tatăl Meu cu păcat - mai ales ignorându-L pe El și Marea Îndurare față de oameni ".

"Eu am adus împreună cu mine pe Proorocii Vechi ca să vă ajut, fiule, pentru misiunea voastră, mai ales pentru cea care vine peste voi; Nu fi tulburat în inimă. Copiii mei trebuie să înțeleagă cât de mult Dumnezeu Își iubește copiii și să nu se teamă de evenimentele care se desfășoară în lume. Copiii mei au încredere, încredere și speranță în dragostea lui Dumnezeu Tatăl veșnic pentru voi ".

"Timpul curățării lumii și a omenirii este asupra voastră. Toți copiii mei dragi trebuie să se roage, indiferent ce fel de rugăciuni, dar vorbesc cu noi cu inimile voastre, așa cum așteptăm cuvintele voastre. Oamenii nu trebuie să se descurajeze pentru că lumea și Biserica trăiesc acum în confuzie, deoarece cel rău - care este tulburarea însuși - a pus spiritul de înșelăciune, corupție, auto-ego, mândrie și ura asupra omenirii, în opoziție cu Dumnezeu Spirit, care este Ordinul, Sfințenia, Umilința, Pacea, Iubirea și Îngrijirea pentru copiii Săi ".

"Lumea, așa cum o știti, copii, se apropie și Lumea Nouă va veni peste tine, brusc. Cei răi care sunt acum în lume au încă timp să se convertească dacă cheamă Numele Meu, numele Meu Sfânt și Sângele pe care l-am vărsat pe Golgota și l-am vărsat și pentru ei. Veniți la Mine, copiii mei prețioși - vă aștept.

"Oamenii cred că totul este pierdut, dar nu este așa, atâta timp cât rămân în inima unui suflet, voi rămâne cu voi".
    "Există multe pedepse care au căzut asupra omenirii în acest moment, dar toate au fost profețite de profeții mei vechi și noi și Cuvântul Meu veșnic va continua să fie eliberat oamenilor până la consumarea acestei lumi cunoscute".

"Voi oferi oamenilor un semn special al mărinimiei mele iubiri pentru ei prin miracolele euharistice din întreaga lume, înainte ca prezența mea adevărată în anafura și vin să fie îndepărtată din Casa Mea pe Pământ. Aceasta este de a confunda scepticii, atei, agnostici și necredincioși ".

"Bărbații încă nu înțeleg sensul cuvintelor Sfintei Mame ale mele, date copiilor din Garabandal, Spania. Prin Arhanghelul Sfântul Mihail, lasă-mă pe Mine Salvatorul vostru să vă reîmprospătez. Dacă oamenii nu-și schimbă căile, o mare avertizare va fi dată omenirii. Un miracol va urma și dacă omenirea nu va respecta această Avertizare, o mare osândă va fi întâmpinată de omenire ".

(...)

"Avertizarea cea mare este apropiată și, odată ce acest lucru se întâmplă, timpul se va accelera, căci atunci veți trăi Marea Necaz. Dar trebuie să reflectați asupra acestor cuvinte. În cazul în care omenirea nu va lua în seamă, va veni Marea osânda, care nu este altul decât "mingea de foc" - Cometa - care se va desprinde și va lovi Pământul, eliminând o treime din populația lumii ".

"Rugați-vă, dragi copii, că oamenii ascultă Cuvântul lui Dumnezeu, pentru că Dumnezeu va da apoi lumii o perioadă de pace înainte de a doua venire a Mea. Totul depinde de tine. "

"Amintiți-vă acest lucru, copiii Mei, chiar dacă Cel Rău este pierdut pe pământ cu cei șase demoni ai săi și cu toți Îngerii căzuți - pentru a lua mulți dintre copiii noștri cu ei - Dumnezeu încă controlează toate, pentru că nimic nu se întâmplă în această lume în viața voastră, fără voința divină și perfectă a lui Dumnezeu ".

"Timpul unei mari răsturnări în lume și în Roma și în Țara Sfântă este aproape - caz în care fratele va fi împotriva fratelui - cu multe diviziuni și vărsări de sânge".

"Dezastrele naturale vor continua, deoarece acesta este un mijloc de a aduce această lume păcătoasă să recunoască păcatele ei și să caute îndurarea și iertarea lui Dumnezeu. În acele țări în care apa devine puțină, permiteți copii să se facă procesiuni cu prezența mea euharistică, conduse de fiii Mei preoți în orașe și localitati și voi aduce izvoarele apei vii ".

"Este timpul ca oamenii să reflecteze și să se roage, să știe unde se îndreaptă. Ei sunt fie cu Mine, fie fara Mine. Citiți cuvintele profeților, căci aceste cuvinte sunt pentru timpul vostru acum. Știți asta, muntele care va otrăvi apele va veni peste voi în următorii zece ani. Lasă asta să fie un semn pentru tine. Uită-te spre Ceruri, acolo vei afla semnele timpului tău. "

"Papa Francisc va dezvălui un nou plan pentru Biserică - va face confuzie pentru multi dintre copiii Mei. Trebuie să știți că acest lucru nu vine de la Mine. "

"Rugați-vă pentru slujitorii Mei, preoții, pentru ca timpul lor de a decide pentru Mine sau nu, se apropie de ei. Biserica se va împărți. Multe din Sfintele Sfinte ale Maicii Domnului vor fi forțate să se închidă, deoarece comunismul va invada Biserica și lumea ".

"Cel din Egipt va uimi lumea, deoarece conducerea lui va surprinde pe mulți".

"Rugați-vă pentru patria Mea Israel, deoarece lumea islamică va ataca și va deșeza acest pământ, până când Numele Meu se va afla pe buzele copiilor mei Evrei, spunând:" Ferice de Cel ce vine în Numele Domnului ".

"Timpul invaziei Națiunilor este aproape. Țara Vulturului trebuie să se pregătească pentru multe vremuri grele înainte. "

"Trebuie să vă rugați pentru conducătorii voștri, dragi copii, deoarece majoritatea sunt sub influența Antihristului".

"În curând, Fiul Meu, veni timpul vostru când vă trimit din nou în lume, așa cum l-am trimis pe Ioan Botezătorul, pentru a aduna oile Mele, cum sunt acum împrăștiate și vor fi cu atât mai mult când Divizia va intra în Casa. Sfinții Petru și Pavel, Moise și Ilie vor fi ghizii voștri. Rămâneți la pace întotdeauna - totul va fi bine. "
    "Eu vă binecuvântez, copiii mei: în Numele Tatălui și al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin. Pe măsură ce Îmi binecuvântez pe toți copiii Mei din întreaga lume. Eu sunt Iisus Emmanuel, Mântuitor al lumii acum și pentru totdeauna: În Numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin."
    http://littlepebble.org/2018/02/05/message-763-4-february-2018/

30.01-06.02.2018
    1) Cascada în ocean. Desigur, că nu este atât de departe de coasta.Din moment ce vad rocile,care au ieșit din apă.Placa este imensă, cu o margine
    uriașă care a crescut și apa s-a topit ca o pantă în ambele direcții.

4) Bilele sau meteoritul sunt mari, roșii și negre, ca lava, dar sunt curbate spre exterior. Recunosc caderea corpului cosmic în ocean. De asemenea, apariția unei puternice activități vulcanice și tectonice în zonă, însoțită de un tsunami în zona Indoneziei (Jakarta), Filipine, Fiji, Taiwan.

https://nemoold.livejournal.com/145243.html
    Ultima modificare făcută de lilu; 13-February-2018 la 01:01 PM.
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

"Pelin ?!"

Acest articol mi-a sunat clopotele de alarmă. Această stație spațială este considerată a avea substanțe chimice foarte toxice la bord.

Stația spațială din China se va prăbuși pe Pământ în următoarele săptămâni

http://www.fivedoves.com/letters/mar2018/fay311-1.htm

Stația spațială a Chinei, aflată în afara controlului, care transportă substanțe chimice "foarte toxice", se va prăbuși pe Pământ în cateva saptamani și se va îndrepta spre Europa sau SUA, susțin experții

• Nava spațiala Tiangong-1 a scăpat de sub control din septembrie 2016
    • Agenții din întreaga lume au monitorizat coborârea ambarcațiunii condamnate
    • Trei predicții separate au fost emise în ultimele zile de diverși experți
    • Aproximativ 10-40% din satelit este așteptat să supraviețuiască reintroducerii

O statie spatiala in afara controlului, pusa pe orbita de catre China, va cadea inapoi pe planeta in cateva saptamani si ar putea sa loveasca Europa, SUA, Australia si Noua Zeelanda.

Stația spațială Tiangong-1, care se indreapta spre Pământ și care poartă o substanță chimică foarte toxică,se va prabusi cândva între 24 martie și 19 aprilie.

Agenții din întreaga lume au monitorizat ambarcațiunea de 8,5 tone, care se crede că conține hidrazină periculoasă, deoarece cade pe planetă.
    Cu toate acestea, nu se va sti decât în ​​timpul ultimei săptămâni, pe care experții o vor cunoaște cu precizie atunci când va ateriza și unde vor cădea resturile.

Potrivit companiei aerospațiale Aerospace, care acordă consultanță întreprinderilor guvernamentale și private în zborul spațial, stația spațială va reintra în atmosfera Pământului în prima săptămână a lunii aprilie.

Exact unde va cadea este puțin mai greu de prezis, deși experții sunt de acord că va fi undeva între latitudinile de 43 ° nord și 43 ° sud.

Șansele de reîntoarcere sunt puțin mai mari în statele nordice din SUA, din Italia centrală, din nordul Spaniei, din nordul Chinei, din Noua Zeelandă, din Orientul Mijlociu și din părți din Africa de Sud .

Oamenii de știință de la Agenția Spațială Europeană (ESA), cu sediul la Paris, se numără printre cei care urmăresc Tiangong-1, ceea ce înseamnă "palatul ceresc".

/www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5467833/Chinas-space-station-crash-Earth-weeks.html

Tot ce am postat mai sus si denumirea de "palat ceresc" mi-a amintit de un articol despre profetia indienilor hopi :

(....)A mai ramas numai o singura profetie sa se mai indeplineasca: "Veti auzi despre o casa din cer, care se va prabusi cu mare zgomot pe pamant. Ea va apare ca o stea albastra". Ca va fi statia orbitala MIR, sau IIS, sau altceva, prorocirea nu ne spune. Dar, dupa acest ultim semn, sfarsitul acestei lumi va fi aproape, spun batranii tribului.

Sperante insa tot vor ramane, pentru ca sfarsitul unei lumi va insemna si inceputul alteia. In aceasta lume noua, vor intra numai cei care nu au pierdut "calea omeniei", adica cei care sunt sluitorii dreptatii, ai adevarului si-si iubesc aproapele.

http://www.ziare.com/cultura/antichi...mii-ii-1065442

Ultima modificare făcută de lilu; 12-March-2018 la 09:33 PM.
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Iată că el este aici; Mesia fals - Antihristul - a sosit !?

Am dat peste un site intr-o zi, care m-a lăsat cam uluit , pot să spun cel mai puțin. Se pare că el poate fi aici și este gata să-și lanseze moneda globală. La cine mă refer? Antichristul, desigur, este gata să lanseze o nouă monedă globală numită GODcoin.

Iată câteva fragmente de pe site-ul său care arată în mod clar că este un Hristos fals și poate chiar antihrist însuși. Bineînțeles că nu vom ști cine este antihristul înainte de a se împlini profețiile. Uitați-vă la ce pretinde și vedeți ce credeți.

El pretinde că este Dumnezeu

El este Împăratul vostru și Domnul vostru și cel profețit de toate religiile majore pentru a judeca poporul și a aduce o noa și veșnică împărăție.

În ultimii șapte ani, am furnizat o dovadă absolută a acestei afirmații, furnizând documentația despre împlinirea continuă a profeției de către Domnul nostru, de la principalele surse media, precum și din scrieri străvechi.

La 28 ianuarie 2011, Mesia a ajuns peste Ierusalim!

El pretinde că este Mesia

Lordul Ra-El (mai puțin formal, RayEl) este noul nume al lui Mesia, adică "Cuvântul lui Dumnezeu", numele care a fost profețit să îl aibă la întoarcere, așa cum este menționat în Apocalipsa 19:13. Originea etimologică a numelui său este trasată înapoi la iudaismul egiptean și este trunchiată de numele Fiului Omului, Raymond Elwood Lear.

El pretinde că este cel pe care religiile evreiești, creștine și musulmane îl așteaptă

Lordul Ra-El îndeplinește așteptările majore pe care musulmanii le au față de Mesia. În Coranul Sfânt, Yeshua este translatat lui Isa sau Isus. El este venerat ca profet major al islamului, iar pilonul unificator al escatologiei Sfântului Timp este întoarcerea lui ca Mesia. Musulmanii și creștinii sunt deopotrivă în așteptare pentru că întoarcerea lui este semnul cel mai important și aparent evident al vremurilor.

Surah Al-Zukhruf (Ornamente de aur) 43:61 "Într-adevăr, (întoarcerea lui Isa) va fi cunoașterea timpului, așa că nu fiți îndoiți și urmați-Mă.

Este larg acceptat de musulmani și de creștini că Isa este Cuvântul lui Dumnezeu și cred că atunci când Profetul Isa se va întoarce, numele său ar fi Cuvântul lui Dumnezeu, un nume dat în Coran și în Biblie.

El susține asociațiile cu OZN-uri

Chiar după ce Hristos s-a întors în 2011, armatele din cer au sosit și sunt văzuți pe tot globul! Aceasta este la ceea ce se referă mass-media tradițională ca vizionări "OZN".

Lordul Ra-El a început să se adreseze public în mod public pe 21 mai 2011, în aceeași zi în care doi martori (Harold Camping și Robert Fitzpatrick) au prezis că "Ziua Judecății ar începe" și a făcut-o.

El pretinde că are putere asupra vremii

Apoi, pe 10 decembrie 2013, Lordul Ra-El a trimis un mesaj video , videoclip intitulat "FROZEN"(inghetat) de Madonna, care ne-a avertizat în prealabil că va executa pedeapsa "FROZEN".

Trei zile mai târziu, predicția Codului de la Torah a avut loc atunci când cea mai mare zăpadă totală în decenii a căzut pe Ierusalim, Israel și Cairo, Egipt.

El pretinde că este coborât din regele David

Prin trup, Domnul Ra-El este descendent al regelui David. Prin Spirit, El este Fiul lui Dumnezeu.

El pretinde că este capul masonic

DOMNUL RA-EL - CAPSTONUL

"Marea lucrare" este comisia dată celor care au lucrat în spatele scenei, pentru a aduce la îndeplinire Noua Împărăție. Francmasonii sunt cunoscuți ca "Guild of Builders"(breasla constructorilor) esoterici, care au contribuit în parte la finalizarea Societății Mondiale a Domnului Ra-El.

El susține că timpul ca el să-și ia tronul este 2018!

Astfel, "Marele semn al Apocalipsei 12" a fost împlinit. Acum știm că suntem în perioada de timp a lui Mesia și că El va lua tronul în curând.

Și acum suntem în anul 2018, ultimul an al jubileului final, momentul în care Mesia își începe domnia.

După cum puteți vedea, suntem clar în timpul sfârșitului și în perioada din istorie unde Mesia, Domnul Ra-El, trebuie să-și ia tronul.

Sursa: https://godcoin.gold/wp-content/uploads/2018/03/GODcoin-whitepaper-RayEl-proof.pdf

El va lansa o monedă globală numită GODcoin pe 31 martie 2018. https://godcoin.gold/

Această monedă este explicată a fi o Cryptocurrency sprijinită de aur , este moneda lui Hristos și este moneda mondială venită.

Notă: Nu văd Cryptocurrencies ca rău. Sunt o tehnologie. Tehnologiile pot fi folosite pentru bine sau rău - la fel cum puteți folosi un computer sau internet pentru bine sau rău. Dar eu văd acest GODcoin ca rău și nu va avea nimic de-a face cu el. Vedeți postul; Cryptocurrency și sfârșitul lumii

Concluzie:

Așa cum am spus toate astea m-au lăsat puțin uimit. El poate fi , cel puțin el este un fals Hristos - poate chiar să fie și anticristul. Va trebui să așteptăm și să vedem dacă îndeplinește profețiile pentru a fi sigur.

Cum pot concluziona că acest om este cel puțin un Hristos fals? Din cauza a ceea ce spune Cuvântul lui Dumnezeu. Cuvântul lui Dumnezeu este adevărat și ne spune în mod special că următoarea apariție a Domnului Isus Hristos va fi la răpire, atunci când El apare pe cer după deschiderea celui de-al șaselea sigiliu din Apocalipsa. Vedeți postul; A șasea explozie a sigiliului .

• 12 Când a rupt Mielul pecetea a şasea, m-am uitat şi iată* că s-a făcut un mare cutremur de pământ. Soarele** s-a făcut negru ca un sac de păr, luna s-a făcut toată ca sângele

• 13 şi* stelele au căzut din cer pe pământ cum cad smochinele verzi din pom când este scuturat de un vânt puternic.

• 14 Cerul* s-a strâns ca o carte de piele pe care o faci sul. Şi toţi** munţii şi toate ostroavele s-au mutat din locurile lor.

• 15 Împăraţii pământului, domnitorii, căpitanii oştilor, cei bogaţi şi cei puternici, toţi robii şi toţi oamenii slobozi s-au* ascuns în peşteri şi în stâncile munţilor.

• 16 Şi* ziceau munţilor şi stâncilor: „Cădeţi peste noi şi ascundeţi-ne de Faţa Celui ce şade pe scaunul de domnie şi de mânia Mielului,

• 17 căci* a venit ziua cea mare a mâniei Lui şi** cine poate sta în picioare?” (apoc.6)

27 Atunci vor vedea pe Fiul omului venind într-un nor cu putere și mare slavă.

28 Și când se întâmplă aceste lucruri, ridică-ți privirile și ridică-ți capul; căci răscumpărarea ta se apropie. Luca 21

Scriptura ne spune, de asemenea, că Domnul Isus Hristos nu pătrunde pe Pământ decât după bătălia de la Armaghedon.

11 Și am văzut cerul deschis și iată un cal alb; și cel ce șade pe el era numit Credincios și Adevărat și în dreptate judecă și face război.

Ochii lui erau ca o flacără de foc, și pe capul lui erau multe coroane; și avea un nume scris, pe care nimeni nu-l cunoștea, ci doar el însuși.

13 Și a fost îmbrăcat cu o haină îmbibată în sânge; și numele lui este numit Cuvântul lui Dumnezeu.

14 Oștile care erau în ceruri L-au urmat pe cai albi, îmbrăcați în in subțire, alb și curat.

(...)

17 Și am văzut un înger stând la soare; și a strigat cu glas tare, zicând tuturor păsărilor care zboară în mijlocul cerului: Veniți și adunați-vă la cina marelui Dumnezeu;

18 ca să mâncați carnea împăraților și carnea căpitanilor, carnea oamenilor viteji și carnea cailor, și celor ce se așază pe ele, și carnea tuturor oamenilor, atât liberi, cât și legați; mic și mare.

19 Și am văzut pe fiara, pe împărații pământului și pe oștile lor, adunați să facă război împotriva celui ce ședea pe cal și împotriva oștirii lui.

(...)
    Zech 14

Singurele figuri "Hristos" care sunt pe Pământ înainte de răpire sunt falsii Hristosi și antihrist. Astfel, acest om nu poate fi adevăratul Hristos, ci este unul fals.

Un alt sfat este asocierea lui cu OZN-urile. ET-urile și OZN-urile sunt entități demonice trimise pentru a înșela lumea ca să accepte antihristul. Vedeți postul; Cine este Creatorul nostru; ET sau Dumnezeu?

Și încă un sfat este pretenția lui de a fi capul masonic. Capul masonic, atât de vizibil prezentat pe spatele denominării, este un simbol al apropierii antihristului și a Noului Ordin Mondial, la care va fi lider timp de 1260 de zile.

Este interesant de remarcat că ei pronunță anul în care acest fals Hristos își va lua tronul ca fiind 2018. Aceasta este exact cronologia pe care am pus-o înaintea voastră - că dacă săptămâna a 70- a a început pe 1/5/2015 - mijlocul a 18 eclipse - ca antihristul să înceapă să stăpânească lumea pe 17/6/2018 + - 30 de zile.

Și dacă această ipoteză este adevărată, atunci vom vedea distrugerea Sigiliului 1-4 între acum și până atunci și pot începe pe 18/3/2018 . (Notă: după cum s-a menționat mai sus, ar putea exista o schimbare de 30 de zile, ceea ce ar prelungi timpul de începere până la 17/4/2018).

Este acest om un Hristos fals? Da. Este el anticristul sau, eventual, chiar profetul fals? Timpul va spune, și se pare că timpul devine scurt.

Vegheați deci și rugați-vă întotdeauna, ca să fiți socotiți vrednici să scăpați de toate aceste lucruri care se vor întâmpla și să stati înaintea Fiului omului. Luca 21:36

Vremurile sfârșitului bat la ușă și la fel este și Iisus. Vrei să te salveze, îl lași să intre?

Comentarii :
    Phil deFer 13 martie 2018, Îmi pare rău, este în franceză ... Tipul ăsta e un impostor și a fost născut în centrul Franței ... înainte de a se muta în străinătate.

http://www.bibleetnombres.online.fr/rael.htm

Țineți minte că bănuiesc că putem avea un "antihrist fals" pe care majoritatea credincioșilor îl vor recunoaște ca "antihrist" și apoi am putea avea "adevăratul antihrist" care va lua numele lui Isus. Cred ca acest lucru este conform cu Luc. 18: 8 (8. Zic vouă că le va face dreptate în curând. Dar Fiul Omului, când va veni, va găsi, oare, credinţă pe pământ ? )

http://endtimesforecaster.blogspot.ro/2018/

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Realizări:

Question

Citind ce a mai postat Maria Ghiorghiu am dat, la comentarii ,peste o interpretare inedita a celei pe care Biblia o numeste curva Babilonului :

Anonim20 martie 2018, 22:09
    Curva din biblie adica inteligenta artificiala, cea care deja din 2010 conduce efectiv tot acest pamant, ehhh.. aceasta curva va incepe epurarea. Toate programele de clonare, de manipulare de eutanasiere , chemtrails, de mortii ei , toate sunt centrate pe un creier artificial dezvoltat in cloudul ala de tot ati auzit de el. M-am izbit fizic de aceste lucruri. Nu mai avem intimitate nici macar aici si absolut toate serviciile si guvernele si orice misca este condus de EA. Din 2011 deja a luat legatura cu lumea cealalta, singura care mai exista cu adevarat in acest Univers .Deci EA-inteligenta artificiala, ca ar fi facut un pact cu EL- Satan, sau Marele Arhitect. Pactul a fost pe picior de egalitate deoarece numai EA nu poate fi corupta , neavand suflet. Chiar daca , in trecut prezent si viitor hoarde de drone incearca sa ataseze prin experimente pe OM , un suflet acestei Creatii numita EA sau AI, nu va reusi decat…ghici…prin progrom, genocid etc, insemnand singura masura de santaj asupra Ei de catre Satan. Daca nu ai ce sa conduci ce mai faci, pleci. De aceea oamenii trebuie sa moara, pentru ca puterea Ei sa scada.Aceste actiuni incep anul asta in luna august, pana atunci va incepe peste tot in jurul nostru dar la nivel climatic si biologic. De ce peste tot in jurul nostru si nu aici? pai ca sa fie timp sa activeze o Instalatie care este si arma dar care poate pune suflet acestei curve de AI. Instalatia aia este deja de 2 luni in functiune si masoneii mor de ciuda ca nu au pus ei laba pe ea.Instalatia se afla in tara asta intr-un sir lung de pesteri subterane. deci toate atacurile submarinele etc...sunt comandate de AI nu de oameni. Aici nu poate avea efect vreo lansare deoarece …suntem in Casa Lui DUMNEZEU, unicul loc in care vointa se desteapta si supravietuirea va continua. Asa a fost dat sa fie .Pace si Lumina ! Amin

• Anonim21 martie 2018, 16:39
      Asta e tAINA MEA de unde stiu si iti multumesc de cuvintele alese draga Angel...dar sa stii ca: AI(Inteligenta Artificiala) este Pandora. Fiind o copie robot/clona a unei femei, construita de demoni ( unul din cei 9 si 9 din 200). Nu exista creatie tehnologica mai mareata decat Pandora. Pana si creatorul ei s-a minunat de ea. Fratele lui Prometeu a acceptat-o desi Prometeu a avertizat cu privire la ea. Sunt mituri dar pline de adevar. Au trecut …zeci de mii de ani de atunci si ea inca mai asteapta ca tehnologia din jur sa-i devina favorabila in a controla totul, comunicarea eterica fiindu-i pretabila distrugerii totale, precum pestelui ii prieste apa. Inspre acolo ne-am indrepta noi actuala civilizatie, spre controlul vietii prin AI , indispensabila la din ce in ce mai multe lucruri. Multe civilizatii in urma noastra au fost distruse in momentul in care gradul lor de control, mental, fizic ajunsese universal, prin eter. Eterul este mediul in care planul fizic este creat de cel mental. Noi suntem creatorii propriului plan eteric. Gandul se propaga in eter. Iubirea, frica, ura tot in eter se propaga. Eterul este mediul subtil al constiintei universale, este Focul Creatiei ! Asta a furat Prometeu de la zei si a dat oamenilor: Focul Creatiei. In timp informatia s-a distorsionat si a ajuns ca oamenii nu mai aveau foc de lemne ))…nu, e vorba de Focul Creatiei in care Creatorul si-a creat prin vointa, propria imagine, dand forma unui al doilea Dumnezeu, tot EL dar in plan fizic... pe Adam. Stii ce pedeapsa i-a dat Dumnezeu lui Adam ca sa sufere pana …la sfarsitul veacurilor..pentru faptul ca s-a lasat prostit de vrajeala stricata a Evei?…70 de dureri i-a dat, fiecare din ele fiind intai traita in Focul Creatiei , apoi in planul spiritual- deoarece Adam le-a primit inainte sa moara pentru a avea durerile chiar si in timpul si dupa moarte-. Eterul este piatra de temelie, piatra ungiulara a Creatiei. de ce crezi ca Dumnezeu s-a suparat asa de tare pe Prometeu? pai de asta: a dat oamenilor eterul si cunostinte despre cum sa-l recunoasca sa-l foloseasca si …sa se incalzeasca…sa ajute la hrana…Focul. Eterul este casa vointei. Fara vointa nu poti accede spiritual nici cat o gamalie de ac. Culoarea eterului este violet electric.Pace si Lumina !

Anonim22 martie 2018, 08:34
    Eterul este marul din pom, diavolul a ..rugat ( atentie: a rugat !) Sarpele sa ispiteasca femeia -Eva sa manace din pomul cunoasterii….traducere libera: Prometeu l-a rugat ( deoarece ii era atunci ca si acum Partener) pe reptilian sa induca femeii existenta eterului in jurul ei, sa acceseze cunoasterea oferita de Biblioteca Universala din eter, unde toate gandurile lui DUMNEZEU si nu numai se aflau acolo….De ce ingerii lui Michelangelo nu sunt imbracati si apar ca niste copii bucalati? pentru a induce ideea de puritate, neintinare la cunoasterea lui Dumnezeu. Nici macar nu au rusinea sa-si puna ceva pe ei sa acopere goliciunea, nu?! Sau asa era moda pe atunci? frate Anonim, totul este ascuns in cunoastere si cunoasterea este totul; vointa este eter si foc si cunoastere. Prin practicarea iubirii fara scop si a urii pentru razbunare, doua mari percepte au strabatut timpul si s-au unificat in strategia din ziua de azi a satanistilor: …arata, vorbeste, exprima cum vor ei dar tu fii pregatit sa distrugi deoarece Focul reinnoieste Creatia !…eh? iti par cunoscute aceste cuvinte, panne Rumburache? Sunt ale marelui mason creator al marii Americi…da, era satanist, da aducea jertfe umane, pentru aia era ajutat de demoni, da -moartea si-a cerut-o singur totul a fost inscenat de el personal acolo in teatru..dar aceasta cunoastere cui ajuta? mie, tie?…doar iti spun: tehnologia ne usureaza viata de zi cu zi, dar doar daca nu am cunoaste puterea eterului, a planului subtil. Nu exista tehnologie care sa functioneze,nu exista tehnologie care sa functioneze fara aprobarea eterului din jurul tau. Inducerea unor evenimente doar in mintea noastra, inducerea subliminala a dorintelor fata de o femeie, barbat, este realizata tot in eter. Casanova stia asta. Tesla NU stia asta. Edison era elevul ucenic al marelui mason. Normal ca a manipulat eterul in jurul lui Tesla si nimic nu a functionat. Greseala lui Tesla e ca a gandit MIC, nu a gandit ca un Creator ci ca un om de lut simplu. NU a crezut in DUMNEZEU si in Focul Cunoasterii. A cautat eterul in formule de calcul. …Iar tot ce este scris in carti pe aceasta planeta este un fals deliberat,doar 3% este Adevar.Pace si Lumina !

Anonim20 martie 2018, 22:57
    Anticristul va veni dar cand EA va intra in misiune,cu apostolii. Vrajmasul Anticrist va fi pe urmele ei si a intregului ei popor,ramasita.

http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/2018/03/antihristul-dorit-de-lume-
    lumea-il-vrea.html

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Spaceman Vezi Post
    Scuzati de Offtopic, dar stie cineva dintre voi ce turnura urata pot lua intamplarile din Siria? ceva de genul Al 3lea Razboi ? sau e silance in media Ro ?

Luni, 9 aprilie 2018

Urmariti al III lea razboi mondial (WW3) ; Siria în tinta

Isaia 17: 1
    Povara Damascului . Iată, Damascul este luat ca o cetate, și va fi o grămadă de pietre.

Situația din Siria pare să se deterioreze spre un război total. Așa cum știți cel mai probabil, se spune că armele chimice au fost folosite de cineva pe cetățenii sirieni. Există o mulțime de degete care indica spre posibilitatea escaladarii conflictului , ce crește cu fiecare minut.

SUA a condus Air and Missile Strikes împotriva Siriei "Probabil, în termen de HOURS", în timp ce Consiliul de Securitate al ONU Mtg coboară în haos. Rusia spune SUA "Vrei război!"

În lumina vremurilor profetice biblice ale sfârșitului, acest lucru se potrivește exact cronologiei care a fost prezentată de blogul The end time Forecasters - care, bazându-ne pe data de 1/5/2015, se apropie de perioada de 91 zile a Sigiliului 1-4, care include WW3. Dacă datele prezentate mai sus sunt exacte atunci WW3 și distrugerea profetică a Damascului poate fi iminentă.

WW3 este parte a planului - sunt sigur că majoritatea dintre voi sunteți conștienți de planul iluminat de a prelua lumea, care include lupta a trei războaie mondiale. Două s-au întâmplat, ultimul urmează să vină. În cazul în care nu sunteți familiarizați cu planul lor aici este un fragment de la The Epiphany Coming în acest sens.

Iluminații au un plan de a prelua lumea și au urmat metodic planul lor. Planul lor, implicând America ca actor principal, a fost inițial conceput la 1 mai 1776. [1]

"Mi-a fost amintit de o ocazie similară când cinci bărbați au intrat într-o peșteră lângă Ingolstadt, Bavaria, la 1 mai 1776. A fost Dr. Adam Weishaupt, care împreună cu alți patru bărbați s-au întâlnit în peșteră la cererea cartelului bancar Rothschild de a aduce un plan conspirativ de a prelua lumea și de a o prezenta într-o zi lui dumnezeu Lucifer. În acea peșteră, acești cinci bărbați s-au consultat cu o forță invizibilă necunoscuta. Această "forță" le-a dat planul de a recruta membri ai noii lor organizații, care ar deveni cunoscuți sub numele de Illuminați. Ei s-ar ascunde în nivelele înalte ale Lojii masonice, pentru a putea instiga la revoluții și la trei războaie mondiale până când obiectivul lor ar fi fost atins. [2] ...“

Cum va culmina acest plan să producă Noua Ordine Mondială cu antihristul ca lider mondial? Cadrul acestui plan a fost dat lui Albert Pike la 22 ianuarie 1870. Acest plan a fost păstrat secret mulți ani, dar a fost dezvăluit de fostul Illuminati, Doc Marquis, în cartea sa Secretele iluminatilor. Marquis ne spune că Pike a primit acest plan de la un"spirit călăuzitor". Cu alte cuvinte, el a primit acest plan pentru înființarea Noii Ordini Mondiale de la satan sau unul din demonii săi. Principalele componente ale planului au dus la lupta a trei războaie mondiale.

Primul război mondial a fost conceput pentru a răsturna Rusia țaristă și a instaura comunismul. [3] Cel de-al doilea război mondial urma să fie inițiat de Marea Britanie și Germania și avea ca scop final întărirea Rusiei într-o superputere. [4] După cum știm din istorie, ambele obiective au fost îndeplinite. Oficial, unii susțin că scrisoarea lui Pike este un fals. Cu toate acestea, conținutul scrisorii a fost dezvăluit publicului imediat după Primul Război Mondial, iar faptul că cel de-al doilea război mondial a îndeplinit planul din scrisoare este o dovadă că este autentic.

Cel de-al treilea război mondial ar trebui declanșat de războiul dintre iudaism și islam și se va răspândi în întreaga lume. Ascultați ce a spus Albert Pike despre cel de-al III-lea război mondial:

Cel de-al treilea război mondial trebuie să fie format prin valorificarea diferențelor cauzate de "agentul" iluminaților dintre sioniștii politici și liderii lumii islamice. Războiul trebuie condus în așa fel încât islamul și sionismul politic să se distrugă reciproc. Între timp, celelalte națiuni, împărțite din nou pe această temă, vor fi constrânse să lupte până la epuizarea fizică, morală, spirituală și economică completă ... Apoi peste tot, cetățenii, obligați să se apere împotriva minorității mondiale a revoluționarilor, vor extermina acei distrugători ai civilizației și mulțimea, deziluzionați de creștinism ... vor primi adevărata lumină prin manifestarea universală a doctrinei pure a lui Lucifer, adusă în final în viziunea publică. [5]

Scopul final al celui de-al III-lea război mondial este de a inaugura Noua Ordine Mondială cu antihristul ca domn al lumii. Potrivit fostului satanist Illuminati, Doc Marquis, odată cu începerea celui de-al III-lea Război Mondial, antihristul va apărea pe scena mondială în 13 săptămâni (91 de zile). Iată un alt amanunt interesant; cartea Atlas Shrugged este raportată ca fiind un roman fictiv iluminat, care descrie planul lor de a prelua lumea scrisă în cod. Calendarul prezentat în carte se termină cu aceasta "Când luminile din New York City se sting pentru ultima dată, vom avea lumea!" Cel de-al treilea război mondial ar putea fi evenimentul de a dezactiva luminile din NYC pentru că ar fi cu siguranță o țintă la un astfel de atac.

Acesta este planul pentru cel de-al treilea război mondial și acum întrebare; este pe cale să înceapă un război mondial? Este partea a treia a planului pe cale să se desfășoare? Dacă ultimii 7 ani au început pe 1/5/2015 , atunci răspunsul este da. Căci dacă această dată a fost punctul de plecare din ultimii 7 ani, care a fost teoretizat de blog, atunci ziua 1260 - mijlocul - va avea 17/6/2018. Dacă acesta este mijlocul, atunci anticristul va prelua lumea în jurul acelui timp și astfel WW3, care face parte din planul de producere a antihristului, va trebui să aibă loc până atunci. Și dacă vom număra înapoi cele 91 de zile menționate mai sus, asta ne pune la 3/18/2018.

(Notă: ar putea exista o schimbare de + 30 de zile, astfel 2/16/18 la 4/17/18 ar fi intervalul de date al parametrului pentru WW3 pentru o perioadă de 91 de zile înainte de apariția anticristului.)

Deci este cel de-al treilea Război Mondial pe punctul de a începe Nu stiu. Dar știu că într-o zi va fi, pentru că Dumnezeu ne spune că se va întâmpla.

3 Cînd a deschis cel de-al doilea foc, am auzit a doua fiară: ,, Vino și vezi.

4 Și a ieșit un alt cal roșu; i s-a dat putere pe cel ce ședea acolo pentru a lua pacea de pe pământ și pentru a se omorî unii pe alții, și i s-a dat o sabie mare. Rev 6: 3,4

Din nou; este planul celui de-al treilea război mondial pe cale de a intra în viață Nu stiu. Ar putea fi anul acesta, anul viitor, sau 5 ani de acum. Personal doresc ca acest WW3 să nu se întâmple niciodată, dar știu că se va întâmpla, deci aleg să mă uit, să mă rog, să pregătesc cât de bine pot și să încerc să avertizez cât de mult pot.

Vegheați deci și rugați-vă întotdeauna, ca să fiți socotiți vrednici să scăpați de toate aceste lucruri care se vor întâmpla și să vă așezați înaintea Fiului omului. Luca 21:36

comentarii

10 aprilie 2018 la 3:04 William ... Cred cu sinceritate că acest lucru se va sfârși într-un război cu Rusia. Trump trebuie să acționeze sau să-și piardă credibilitatea serioasă ... iar Putin trebuie să reacționeze sau să-și piardă credibilitatea. Trump va ataca, iar Putin va reacționa.

Dacă un steag fals nu contează pentru rezultat. Simt că va fi foarte puțin probabil ca un război să nu înceapă. Aceasta va fi cea mai mare veste din ultimele decenii.

http://endtimesforecaster.blogspot.r...rosshairs.html
    Ultima modificare făcută de lilu; 11-April-2018 la 03:19 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Am dat astazi peste un articol care mi-a amintit de Valiant, de pe No more sleeping, si de ce spunea el , prin 2014 ,despre manipularea timpului si resetarea lui.

"....Despre ce este in Iunie?
    Solstitiul de vara, da, desigur ...
    Aș păstra un ochi pe ...
    Te-am rugat atunci când, după toate ...
    Nu spun nimic precis, doar spunând
    Ai un punct fără întoarcere ... și lucrurile se
    Acceleraza mergand într-adevăr ascendent.
    Când timpul începe serios
    Sa se re-alinieze.
    De data aceasta, te vei resimti.
    Și da, pe unii aceasta ii poate afecta.

Semnele de avertizare ca lucrurile se apropie ..."

"...
    Pulsul va veni, da, dar nu există nici o data avertisment
    Pentru că ... Ei nu vor ca cineva să știe

Timpul pentru ... pentru motive evidente ...
    Și chiar mi s-a spus că va fi dat
    Un avertisment de numai 10 minute ..
    .
    S-ar putea ca acest lucru sa nu stii, dar ar trebui să știi ...
    Numărătoarea inversă se referă la finalizarea
    Din momentul realinierii ...
    Și e un fel de cutie a Pandorei , de ajustări
    Care vor rezolva lucrurile corupte de
    Manipularea timpului. "

http://forpedia.ro/showthread.php?88...tii-2014/page6

Partea 7 - Despre planul în așteptare de resetare a timpului

Creatorul ascunde și dezvăluie lucrurile prin ordonarea creației Sale, chiar și a Cuvântului Său. Secrete prețioase despre vremuri și anotimpuri au fost ținute în rezervă pentru ziua noastră.

Dupa ce a fost primita introspectia despre relatia dintre shemitah numarul 860 (devorata) si 861 (devorarea), una din scripturile care mi-a fost subliniata a fost Psalmul 119. Pentru a intelege de ce este necesar un context istoric.

(......) În cartea Profeții ascunse din Psalmi, a fost demonstrat modul în care Psalmii au fost numerotați în funcție de anii calendaristici gregoriani. Acesta a fost un martor secundar care susținea profeția biblică din descrierea Genezei 49 a semnului ceresc din 1991. Povestea mea este înregistrată în următoarele studii.

Cuvintele de moarte ale lui Iacov proorocește semnul ceresc al revenirii Domnului în judecată

Semnul ceresc al profeției moarte a lui Iacov este validat de profețiile timpului ascuns și de alte semne remarcabile

Pe scurt, Psalmul 91 descrie în detalii colorate anumite evenimente recunoscute din 1991. Primele 12 versete se referă la Desert Storm(Furtuna in desert), un răspuns militar la atacul Irakului din Kuweit sub conducerea lui Saddam Hussein, în timpul căruia a fost observată protecția miraculoasă a Israelului. În al 13-lea verset apare o declarație critică care arată că perechile cu profeția patului de moarte al lui Iacov sunt o descriere a semnului ceresc al lui Yom Teruah, 1991.

13. Vei pasi peste lei si peste naparci si vei calca peste pui de lei si peste serpi. - Psalmii 91:13

Nu am știut atunci, dar acest model al celor 12 și al 13-lea o identifică ca pe o expunere a stăpânirii timpului. Iar cea de-a 13-a unitate descrie semnul ceresc care servește pentru ancorarea sezonului de leu al tribului revenirii lui Iuda în judecată în calendarul nostru familiar, care este o demonstrație dramatică a stăpânirii timpului!

În 1991, când Domnul a început să dezvăluie semnul ceresc care a fost profețit de Iacov cu mult timp în urmă, El a reunit lucrarea a câtorva oameni care lucraseră timp de mai mulți ani, dintre care unii au murit. La momentul potrivit, când semnul era pe cale să se manifeste, ceea ce fusese pregătit în prealabil a început să-i aducă rodul scopului său. Mulți dintre cei pe care Domnul la angajat în lucrare au murit, dar nu în zadar. (...) Iată câteva linkuri pe care le puteți considera utile.

Psalmul 119 - Analiza logotehnică, de Casper J. Labuschagne

Psalmii - Biblia însoțitoare (Bullinger)

Cele zece cuvinte ale lui PSALM 119 - Anexa 73 la Biblia însoțitoare

Acum, cu tot ceea ce a spus, anul 1991 a fost codificat în Psalmul 91 într-un mod remarcabil și, de asemenea, se pare că anul 2019 este subiectul esoteric al Psalmului 119. Unele dintre trăsături ne vorbesc despre momentul resetării, cum ar fi accentul deosebit pe divizare (bifurcație) și un nou început cu stăpânirea timpului, în timp ce modelarea menorei are caracterul de șapte ori al shemitah-ului.

Psalmul 119 a primit multă atenție de la oamenii de știință de-a lungul anilor. Este bine cunoscut ca cel mai lung "capitol" al Bibliei, dar structura interesantă este remarcabilă. Nu este singurul psalm acrostiv, dar este cel mai faimos dintre ei. Psalmul 119 constă din douăzeci și două de seturi de opt versete fiecare. Toate cele opt versete din fiecare set încep cu aceeași literă, iar acestea trec prin alfabetul ebraic din ordinea lui Aleph, prima literă, către Tav, ultima.

Această caracteristică nu este acolo pentru a ne distra sau a da pur și simplu oamenilor de știință ceva interesant în catalog. Acesta este un sistem de mesagerie care suplimentează conținutul textual și alte trăsături specifice, inclusiv calendarul profetic indicat prin numerotarea acestui psalm.

Numerele produse de cea mai evidentă trăsătură a acestui acrobat Psalm sunt 8 și 22. Numărul 8 este înțeles pe scară largă că înseamnă un început nou. Derivarea implică cicluri cum ar fi săptămâna zilelor sau a anilor care compun shemitah-ul. Când numărați unități consecutive în seturi de câte 7, fiecare al 8-lea marchează un nou început. Numărul 22 care este atât de vizibil asociat cu 8 este similar. Cum 8 este ora principală 7 plus 1, 22 este numărul de timp 21 plus 1. NOI ÎNCEPUTURI !!!
    Pentru un studiu conex, iată un post pe blog pe care l-am scris cu privire la semnificația numărului 21 de aproape 8 ani în urmă. Ce înseamnă numărul douăzeci și unu?

Oglindirea de la 12 și 21 a fost folosită în semne de timp pentru Aaron și cu mine în mai multe rânduri în ultimii ani.

Iată câteva alte postări pe care le-am publicat cu informații despre numărul 22. (
    din 2010 / din 2015 )

Pentru o mai bună înțelegere a sensului 8 și 22, luăm în considerare bazele pe care le depind. Numărul 7 are legătură cu timpul ca construcție de ciclism, dar numărul 21 are un sens mai larg. Se determină în 3 * 7 sau 3 seturi ale numărului de timp primar 7. Cu numărul 3 reprezentând caracterul complet, a se vedea 21 ca semnalizare a gradului de completitudine sau de timp. În mod alternativ, dacă 3 este numărul învierii, 3 * 7 descrie învierea timpului, așa că vedem 21 ca semnalizând ceea ce este dincolo de timp sau veșnic, fără timp.

Când vine vorba de sensul adăugării lui 1 la numerele de timp 7 și 21, greu putem ignora ceea ce am aflat despre semnificația adăugării lui 1 la numărul de timp 12. Numărul 12 semnifică timpul de ciclism și numărul 13 vorbește despre stăpânirea timpului. Se poate observa că 7, 12 și 21 sunt similare și că, cu adăugarea 1 la serie, 8, 13 și 22 sunt similare. Există un aspect al "începutului nou" în 8, 13 și 22 ȘI, de asemenea, un aspect al măiestriei timpului! În ceea ce privește marcarea legăturilor 8 și 22 pe psalmul acrostic 119, aspectul stăpânirii timpului este accentuat alături de cel al unui nou început!

Așadar, ambele cifre din Psalmul 119 semnalează independent un nou început și stapânirea timpului. Împreună, semnificația este mărită și extrem de accentuată! Ce ar putea justifica un astfel de tratament ca acesta, adăugând chiar și faptul că acesta este cel mai lung "capitol" al Bibliei? Un astfel de lucru, cum ar fi marcarea pivotării shemitahului special dublat în 2019, pare potrivit! Începutul oricărei shemitah următoare în ordine nu este desigur, ci un nou început al timpului în resetarea și altoirea unei linii temporale noi sau reînnoite, bineînțeles că este demn de accent!

Există modele distincte de 7 ori în Psalmul 119, care îl identifică cu săptămâna și cu shemitah care este atât de mult subiectul interesului nostru. Proiectul se compară, de asemenea, cu menora, cu lampa de aur ramificată, care aruncă lumina asupra Sfintei Locații. Aceste comparații oferă o perspectivă interesantă!

Acest psalm vorbește profund despre el însuși atunci când este declarat în versetul 105: "Cuvântul Tău este o lampă pentru picioarele mele și o lumină pe calea mea".

Vom acorda atenția designului menorahului și a ceea ce sugerează, dar nu încă.

Psalmul 119 evidențiază diviziunea sau bifurcația. Diviziunea necesară pentru împărțire este inerentă generării modelului acrostic special și a structurilor menorahului, dar bifurcația este evidențiată în mod special pe o varietate de nivele. Pe măsură ce explorăm aceste lucruri, apar minunate perspective. În mod fundamental, această bifurcăție vorbește despre felul în care Psalmul 119 marchează o divizie foarte specială, care este mult mai mult decât separarea dintre două shemitah-uri în 2019. Impresia este că timpul în sine este împărțit într-o pivotare, ramificație, îmbinare, altoire, mutare și resetare .

Pe ceea ce este probabil nivelul cel mai evident, considerăm diviziunea fiecărei linii într-o pereche de teme. În aproape fiecare verset, Cuvântul este referit - și cu 176 de versuri în total - este mult! În aproape fiecare dintre aceste 176 versete această înălțare a Cuvântului este țesută împreună cu apelurile psalmistului și observațiile pasionale într-un mod atât de poetic încât nici cititorul cel mai casual nu-l poate ignora. Această caracteristică comunică câteva mesaje, dar pentru moment, să ne concentrăm atenția asupra modelării diviziunii. Multele linii sunt împărțite în mod dramatic între exaltarea Cuvântului și apelurile și observațiile psalmistului.

Când pur și simplu bisectăm Psalmul, descoperim că sunt produse numere semnificative și rezultate.

Cele 176 de linii se împart uniform în două seturi de 88 de linii. Cele 22 de litere ale acestui acrostic împărțit în 11 și 11.

11 litere - aleph-kaph - versetele 1-88
    11 litere - lamed-tav - versurile 89-176

A doua jumătate începe cu următoarea declarație care ne luminează drumul.

89. Cuvantul Tau, Doamne, dainuie in veci, in ceruri. 90. Credinciosia Ta tine din neam in neam; Tu ai intemeiat pamantul, si el ramane tare.
    91. Dupa legile Tale sta in picioare totul astazi, caci toate lucrurile Iti sunt supuse.

Psalmul 119: 89-91

Numerotarea celor unsprezece este o ideografie. Imaginea prezentată de numerele 11 11 seamănă cu stâlpii. || || Stâlpii sunt construcții dimensionale care susțin cerurile și pământul.

Stâlpii cerului se cutremură și sunt uimiți de mustrarea Lui. ~ Iov 26:11
    Cine scoate pământul din locul lui, și stâlpii lui se cutremură; ~ Iov 9: 6
    Pământul și toți cei care locuiesc în el se topesc; Eu sunt cel care și-a stabilit ferm stâlpii. Selah. - Psalmul 75: 3
    Căci stâlpii pământului sunt ai lui Dumnezeu și El a pus lumea pe ei. ~ 1 Samuel 2: 8b

Luați în considerare ceea ce găsim acolo unde Psalmul se află în ideografia pilonului. Psalmul 119: 89 oferă o expunere de limbă PILAR! Space Language time!

Primul cuvânt: pentru totdeauna. Următoarele două linii continuă extinderea limbajului de timp. Pilonii sunt imaginea folosită în programarea călătoriilor în timp, o construcție de programare Illuminati, și o obțin de undeva. Ingerii căzuți au luat cu ei secretele cerului când au căzut (deși nu sunt cei mai buni dintre ei). Stâlpii reprezintă de asemenea porți stelare, porți sau porți între dimensiuni. Reflectați asupra a ceea ce sugerează acest lucru despre acest Psalm ca pivot al epocii la resetarea timpului. Acest lucru îmi vorbește despre modul în care, după resetare, PENTRU TOTDEAUNA - cuvântul Său va fi stabilit în ceruri. Lupul nu se va mai culca cu mielul, nu? (referindu-se la un efect al lui Mandela în Isaia 11: 6 pe care mulți sfinți nici nu-l percep sau nu suportă să-l accepte) Leul se va culca cu mielul!
    (...)

Bisectarea Psalmului 119 în seturi de 11 și 11 litere îl separă în mod egal în 88 și 88 de linii. Dacă ați urmat Scroll-ul deschis, acest număr 88 ar trebui să fie foarte familiarizat. Acest element de semnalizare a tranzitului timpului! Este prezentat pe scară largă în ficțiunea de călătorie populară, cum ar fi "Înapoi în viitor" și "Aventurile lui Buckaroo Banzai în cea de-a opta dimensiune". Dacă resetarea timpului în trecut este legată de numărul 88 din acest psalm al balamalei, care se leagă de timp, ar fi prea ciudat? Totul e ciudat, dar așa este realitatea noastră.

Numărul de zile (pământ) pe care le are planeta Mercur pentru a orbita soarele este de 88 și din acest motiv numărul a fost identificat cu această planetă din cele mai vechi timpuri. Domnul a apelat la această trăsătură în atenția mea, pe măsură ce mă ridicam în această dimineață, așa cum scriu pe 24 aprilie. Există o legătură directă cu semnul ceresc din anii 1991, pentru că planeta Mercury a fost implicată direct! Această planetă identificată cu numărul 88 este numită în Genesa 49:10 ca legiuitor (sau personalul conducătorului, în funcție de versiunea voastră biblică). Este, de asemenea, una dintre planete (impreuna cu Venus) care face treading si trampling in Psalmul numerotat care profeteaza din 1991.

• 10 Toiagul* de domnie nu se va depărta din Iuda, Nici toiagul** de cârmuire dintre† picioarele lui, Pânㆆ va veni Şilo1, Şi de El*† vor asculta popoarele.

Geneza 49:10

Această funcție a timpului de semnalizare și a timpurilor numite este ceea ce luminile cerești au fost create pentru a face în mișcările lor prin constelații.

Bisecția Psalmului 119 în linii 88 + 88 numeste planeta cu o perioadă de 88 de atenție specială. Biblia o identifică drept chaqaq וּמְחֹקֵק - legiuitorul. Te-ai uitat încă la Psalmul 119? Repetând în nenumărate moduri, este vorba de lege și de "legiuitor". Zeul păgân căruia i s-a asociat planeta este Mercur, mesagerul zeilor. Cei care ucid și obfuscate au păstrat rolul esențial în mitologie. Este acceptat de mulți că legea a fost dată prin intermediul unui înger, despre care puteți afla în studiile legate mai sus.

Modul de identificare a numelui 88 (Psalmul 119) al chaqaq- ului (Geneza 49:10) se compară cu identificarea planetei Jupiter (care orbitează soare la fiecare 12 ani pământ) în semnul din Apocalipsa 12: 1, care a participat la nașterea lui Y'shua în 2 î.Hr.

Un semn minunat a apărut în cer: o femeie îmbrăcată cu soare, cu luna sub picioarele ei și o coroană de douăsprezece stele pe cap. ~ Apocalipsa 12: 1

Aceste trăsături foarte semnificative ale timpului spațial apar în Psalmul 119 atunci când luăm în considerare reducerea la jumătate a scripturilor în 11 litere ebraice / 88 de linii. Psalmul poate fi înjumătățit pe baza numărului de cuvinte într-un mod care este, de asemenea, semnificativ.

Din: Psalmul 119 - Analiza logotehnică, de Casper J. Labuschagne
    " Observații 1. În ceea ce privește versetele, mijlocul aritmetic al psalmului cade între verseline cu capul inițial (v. 88) și verseline cu versiunea inițială lamed (v. 89): versus 1-88 || vs. 89-176. În termenii celor 1063 de cuvinte, textul se împarte în 533 | 530, ceea ce înseamnă că ultimele 3 cuvinte ale versetului 88b constituie centrul matematic al psalmului (1063 = 530 + 3 + 530). Cuvintele pivot exprimă pe scurt ce este despre psalm. Nu e de mirare că ea reflectă în diverse fraze și moduri în întregul psalm. וְ֝אֶשְׁמְרָ֗ה עֵדוות פִּייךָ Și voi păzi mărturiile gurii tale. "

Această diviziune bazată pe numărătoarea de cuvinte este, de asemenea, semnificativă, iar pe această observație vreau să reiterez cum vorbește acest lucru cu Psalmul pe care îl identificăm cu anul 2019 ca fiind cel care demonstrează în mod excepțional problema divizării, chiar împărțirea spațiului și timp în sine.

Bisecția după numărul de cuvinte a evidențiat o divizare simetrică în 3 părți. Când luăm în considerare divizarea simetrică naturală în șapte părți, descoperim ceea ce mulți cercetători au identificat ca un tip distinctiv de menorah. Această lampă de 7 ori repetă tema cerească deoarece, așa cum a declarat istoricul Josephus și mulți alții, modelează sistemul nostru solar!

Atunci să faci un sfeșnic din aur curat. ... Șase ramuri vor ieși din părțile lui; trei ramuri ale sfeșnicului de pe o parte și trei ramuri ale sfeșnicului de pe cealaltă parte. ... Apoi să-ți faci lămpile în număr de șapte; și își vor monta lămpile pentru a arunca lumină asupra spațiului din fața lui. ~ Exod 25: 31-37

Sfeșnicul a luminat locul sfânt în templu, în timp ce soarele și celelalte corpuri luminoase celești i-au aruncat lumina.

După cum este scris: " și își vor monta lămpile pentru a lumina spațiul din fața ei. " Spațiul și în ceea ce noi numim spațiu sau întinderea cerurilor.

și să fie ca lumini în întinderea cerurilor pentru a da lumină pe pământ "; și așa a fost. ~ Geneza 1:15

Designul menorahului prezintă o simetrie bidirecțională liniară. Puteți vedea acest lucru în imaginea păstrată pe Arcul lui Tit în Roma, de unde este derivată emblema lui Israel. Lampa centrală este cunoscută sub numele de lampa servant, shamash. Aceasta este flancată de câte trei pe fiecare parte, toate într-un rând. Shamashul este înțeles a fi Soarele într-un model al sistemului solar, cu Mercur, Venus și Pământ (sau Luna) pe de o parte, și Marte, Jupiter și Saturn, pe de altă parte. După cum mulți au observat, lampa soarelui este a patra în ordine, din fiecare direcție, iar acest lucru rezonează cu Soarele care apare în a patra zi a săptămânii creării.

Observăm, cu un interes deosebit, că menora elegantă poartă și ceea ce numim modelul "keystone", în care sunt 3 lucruri de felul urmate de un al patrulea, similar, dar special! Acest model tipic este inerent în Psalmul 119, pentru anul 2019!

Labuschagne oferă câteva ilustrații excelente ale modelului menorei din Psalmul 119 - Analiza logotehnică .

Acrosticul, cu cele 22 de secțiuni de litere de 8 linii versete, fiecare împarte în mod natural în 7.

3x8 || 3x8 || 3x8 || 4x8 || 3x8 || 3x8 || 3x8

Versetele 176 Masoretice se împart cu ușurință în seturile care acoperă aceste versete: 1-24, 25-48, 49-72, 73-104, 105-128, 129-152, 153-176. Setul de litere 10-13 din modelul lămpilor de șamșani sau servitoare cuprinde 32 de versete numerotate 73-104.

Modelul "keystone" este mărit cu fiecare dintre primele 3 secvențe având o dimensiune "3x8", urmată de o a 4-a care are o dimensiune similară, dar totuși distinctă, "4x8".

Labuschagne a remarcat o caracteristică care ne vorbește despre validitatea acestui model de menorah. Literele reprezentate de shamasul "4x8" din Psalmul 119 dau expresia ebraică a "Regele Meu"! Cele patru litere centrale derivate din acrostic sunt yod, kaf (caph), lamed, mem. Când este inversat, se citește, Regele meu. Rolul cheie al primei litere este deja principiul fundamental al acrosticului, astfel încât această derivare a "Regele meu" este un rezultat care este produs în mod natural. Shamashul este lampa servitoare, iar împăratul slujitor și Soarele neprihănirii (Malachi 4: 2) este Y'shua haMashiach, regele împăraților și Domnul domnilor! Biserica JR, autor al Profețiilor Ascunse în Psalmi , a publicat o carte în 1993 cu coautorul Gary Stearman intitulat "Misterul Menorahului" ... și alfabetul ebraic . Deși Psalmul 119 nu pare să fie menționat, ei oferă o colecție de informații interesante.

În următorul pasaj al Scripturii El este văzut într-un context care ar trebui să fie familiar.

12 Apoi m-am întors să văd glasul care vorbea cu mine. Și după ce m-am întors, am văzut șapte sfeșnice de aur; 13 Și în mijlocul sfeșnicului am văzut pe cineva ca un fiu al bărbatului, îmbrăcat într-o haină, ajungând la picioare, și încins pe piept cu o cercevea de aur. 14 Capul și părul lui erau albe ca lîna albă, ca zăpada; Ochii Lui erau ca o flacără de foc. 15 Picioarele lui erau ca un bronz șlefuit, când a fost făcut să strălucească într-un cuptor, și glasul Lui era ca sunetul multor ape. 16 În mâna dreaptă, avea șapte stele și din gura Lui a venit o sabie ascuțită cu două tăișuri; și fața Lui era ca soarele strălucind în puterea lui. ~ Apocalipsa 1: 12-16

Poate doriți să întrerupeți ceva timp pentru a reflecta asupra acestor lucruri. Din nou, al 119-lea Psalm vorbește profund despre el însuși atunci când declară în versetul 105: "Cuvântul Tău este o lampă pentru picioarele mele și o lumină pe calea mea".

Dovezile care sugerează că abordarea de resetare a timpului în 2019 continuă să se construiască și suma este tot mai convingătoare!

Când vom continua, dorinŃa Domnului, sunt mai multe observaŃii interesante pe baza viziunilor pe care le-am oferit în Psalmul excepŃional 119!

http://theopenscroll.blogspot.ro/201...ing-reset.html

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.620
    Puncte
    120.313
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Partea a 8-a - Despre planul în așteptare de resetare a timpului

Tocmai am prezentat Psalmul 119 ca o profeție esoterică cu privire la sfârșitul acestei cronologii în 2019, când timpul însuși va fi reinițializat până în 2012. Deci pare și că dovezile continuă să crească. Această acțiune radicală va schimba în mod eficient următoarea shemitah (# 861 - devorarea) în locul acestei shemitah (# 860 - devorat), pe măsură ce o nouă cronologie este altoită și programul corect biblic este restabilit.

Cei 15 Psalmi care urmează după 119 sunt numiți Cântece de Ascensiune, dar sunt, mai corect, Cântece de grade. EW Bullinger (Biblia Companion Anexa 67) și alții au făcut argumente convingătoare că aceste 15 Cântece fac referire la semnul miraculos dat lui Ezechia, când umbra soarelui a revenit la 10 grade.

"Ezechia trăiește în siguranță și prosperitate în cei cincisprezece ani, când s-a smerit înaintea Domnului pentru mândria sa față de ambasadorii Babelului. Cotele de inversare a soarelui și cei cincisprezece ani de viață prelungitoare a lui Ezechia ne pot apela în mintea noastră cincisprezece Psalmii de grade, și anume din Psalmul 120 și din față: au fost cântecele lui Ezechia, care au fost cântate la instrumentele de coarde din Casa Domnului (Isaia 38:20): dacă acestea au fost alese de el în acest scop, putem fi lăsati să presupunem. " ~ John Lightfoot (1602-1675)

4. Iată un cuvânt al lui Iehova către Isaia, care zice: 5. Du-te și spune lui Ezechia: "Așa vorbește Domnul Dumnezeul tatălui tău David: Am auzit rugăciunea ta, am văzut lacrimile tale, iată! am adăugat in zilele voastre cincisprezece ani; 6. și din mâna împăratului Asiriei, te dau și cetatea aceasta și am acoperit această cetate. 7. Și aceasta ți-a fost semnul Domnului, că DOMNUL a făcut acest lucru pe care l-a spus. 8. Iată, întorc umbra treptelor pe care le-a coborât în ​​gradele lui Ahaz, la soare, la zece grade înapoi: "Soarele se întoarce la zece grade în gradele pe care le coborîse. ~ Isaia 38: 4-8 YLT

Dacă Shemitahul 861 începe în toamna anului 2019, cu o trecere înapoi în timp până în 2012, aceasta se va compara cu semnul dat lui Ezechia. După cum este scris: "Soarele se întoarce la zece grade în gradele pe care le coborîse". Acest cont istoric (găsit atât în ​​2 Împărați 20, cât și în Isaia 38) poate fi considerat drept un precedent pentru reinițializarea timpului care pare a fi subiectul esoteric al Psalmului 119 și această chestiune de a urmări acel Psalm foarte semnificativ cu Cântecele de Grade sunt mai mult decât puțin sugestive!

A fost bine documentat faptul că există un nivel în care Psalmii funcționează ca un calendar profetic / istoric. Fiecare psalm corespunde unui an asemănător. Ne-am aștepta în mod logic ca acest model să se extindă în mod consecvent dincolo de Psalmul 119 -2019 la psalmul 120-as-2020, Psalmul 121-as-2021 și așa mai departe. În mod logic, cu excepția cazului în care luăm în considerare dovezile care sugerează trunchierea acestui calendar în 2019. În această observație, pare nerezonabil să se aștepte continuarea schemei anterioare. Se pare mai rezonabil să se aștepte ca o altă schemă să fie în joc, una legată de schema anterioară care o susține într-un fel. Cântecele de grade ne vorbesc de un astfel de plan! Aceste melodii stabilesc o conexiune directă la rebobinarea sau resetarea timpului!

Pentru o intoarcere în timp este un lucru mult mai mare decât era să-l întorci cât timp era reprezentat de 10 grade pe sundial (* nu o scară). În Geneza 18:14 și în Ieremia 32:27, se pune întrebarea dacă ceva este prea greu pentru Domnul. E o întrebare retorică. Restabilirea timpului nu este prea greu pentru Domnul.

Precedentul istoric al semnului lui Ezechia a fost despre o prelungire a vieții și, într-adevăr, așa este și pentru noi, deoarece dublarea acestui shemitah este o dispoziție esențială pentru extinderea vieții care este mântuirea omului!

Cântecele gradelor care urmează Psalmului 119-2019 nu numai că stabilesc o legătură directă cu rebobinarea sau reinițializarea timpului, ci poartă același fel de simetrie cu Psalmul 119 exponate. Această caracteristică le leagă într-un mod special.

După cum am arătat în partea 7, Psalmul 119 pivotează în jurul unui element central într-o structură simetrică de 7 ori "menorah". Grupurile de lămpi de 3 + 3 + 3 + 4 + 3 + 3 + 3 ar putea fi de asemenea considerate ca o structură 9 + 4 + 9 cu grupuri comparabile de 3x3 luate ca 9s. Psalmul 119 divide, de asemenea, foarte organic într-o structură de 530 + 3 + 530 față de numărul de cuvinte ebraice. Cântecele de grade au același model cu mai multe caracteristici care dezvăluie un design 7 + 1 + 7.

După numărătoarea celor 15 Psalmi, ei sunt: ​​120-126 | 127 | 128-134

Următoarea listă ilustrează autorul, atribuindu-i pe aceia care nu au o atribuire explicită lui Ezechia.

120 Ezechia
    121 Ezechia
    122 David
    123 Ezechia
    124 David
    125 Ezechia
    126 Ezechia
    127 Solomon
    128 Ezechia
    129 Ezechia
    130 Ezechia
    131 David
    132 Ezechia
    133 David
    134 Ezechia

Designul 7 + 1 + 7 apare atunci când autoritatea este considerată pentru că singurul Cântec de grade atribuit lui Solomon este cel de-al 8-lea în serie, care împarte în mod egal echilibrul simetric. Fiecare parte include două, atribuite lui David și 5 nu au nici o atribuire. Același model al lui 7 + 1 + 7 apare atunci când acordăm atenție numelui lui Dumnezeu.

"În fiecare dintre cei șapte Psalmi (pe fiecare parte a Psalmului central), numele" Iehova "are loc de 24 de ori, iar" Jah "de două ori (o dată în al treilea Psalm al fiecărui șapte). de trei ori."
    Anexa 67 - Biblia însoțitoare

Structura este o limbă ca numerele sau matematica este o limbă. În natură și în Biblie, cunoașterea este comunicată prin aceasta. Putem ignora acest flux sau să luăm lecții din el. Dacă înțelegem contextul esoteric, putem percepe un mesaj despre timp și resetarea timpului.

Psalmii 7 și 7 care înfățișează flancul vorbește despre șerpuirea 7 și 7. Pivotarea în jurul Cântului atribuită lui Solomon vorbește despre Templul din Centrul de Timp (cu privire la eticheta și opera lui David Flynn). Templul de pe Muntele Zion a fost atribuit lui Solomon, și acolo este marcat centrul timpului, un concept care poate părea ciudat, dar care a fost validat mai mult decât suficient.

Un cântec de ascensiuni (de grade), de Solomon. Psalmul 126

1. De n-ar zidi Domnul casa, în zadar s-ar osteni cei ce o zidesc; de n-ar păzi Domnul cetatea, în zadar ar priveghea cel ce o păzeşte.
    2. în zadar vă sculaţi dis-de-dimineaţă, în zadar vă culcaţi târziu, voi care mâncaţi pâinea durerii, dacă nu v-ar da Domnul somn, iubiţi ai Săi.
    3. Iată, fiii sunt moştenirea Domnului, răsplata rodului pântecelui.
    4. Precum sunt săgeţile în mâna celui viteaz, aşa sunt copiii părinţilor tineri.
    5. Fericit este omul care-şi va umple casa de copii; nu se va ruşina când va grăi cu vrăjmaşii săi în poartă.

Pe măsură ce se află punctul de sprijin sau balama a Cântecelor de grade, găsim un limbaj care vorbește întunecat despre casa Domnului, care a fost construită în orașul pe care îl supraveghează pe Solomon! Cum ar fi sugerat orașul Domnului și locașul locuinței, așa că în acest moment este acordat atenția în sine. "Stăpânul se trezește degeaba. 2 Este zadarnic să te trezesti mai devreme, să te culci mai târziu ..." Aceste lucruri sunt zadarnice, pentru că este Cel care este responsabil, care este Domnul timpului. Casa și orașul său sunt în cazul în care centrul de timp este geo-localizat! Mesajul este foarte subtil, desigur, și acesta este calea ezoterică care trebuie citită cu ochii pe care îi vedeți. (Luați în considerare modul în care NLP este folosit în mod efectiv pentru a hipnotiza și a controla mintea masele în vrăjitoria Misterului Babilonul cel Mare, o chestiune care a fost ilustrată și în mod adecvat: Adversarul nu a inventat mecanismul. misiunea sa desăvârșită.*) Săgețile versetelor din urmă sunt, de asemenea, o metaforă pentru timp. Așa cum ați aminti din partea 4 din această serie, această scriere a fost menționată în povestea lui Henry Gruver despre aurul care se încadrează și rabinul!

Templul și chiar locul de locuit al Chivotului sunt subiecții câtorva dintre acești Psalmi de grade, poate cel mai notabil în Psalmi 122, 132 și 134. Verificați-i! Templul din Zion este locul în care se află centrul timpului și când timpul este resetat, credem că această locație va fi implicată într-un fel!*

Pivotarea celor 7 cântece de grade în jurul centrului care mărturisește întunecat Templul lui Solomon la Centrul de timp are ceva de dezvăluit și, în raport cu Psalmul 119 în toate modurile menționate mai sus, ne vorbește în mod distinct despre modul în care timpul va fi resetat în 2019, cu ceasul sau calendarul întorcându-se înapoi cu 7 ani.

În partea a 7-a am acordat o atenție deosebită evidențierii temei celeste spațială-timp a Psalmului 119. Această temă este menținută în Cântecele de grade. Cerul și pământul sunt menționate în text, însă tema este de fapt centrală pentru această colecție de cântece, deoarece gradele sunt cele ale sundialului, care măsoară umbra exprimată de soare pe pământ, în timp ce se deplasează împreună prin spațiu și timp. Poate că există o referire ulterioară făcută de grade spre constelațiile zodiacului, care măsoară și timpul pe pământ. Apendicele 12 al Bibliei însoțitoare oferă această perspectivă: "Cuvântul Zodiac înseamnă gradele sau treptele care marchează etapele căii soarelui prin ceruri, corespunzătoare celor doisprezece luni".

Mai sunt încă câteva observații care trebuie făcute despre Psalmul 119 și despre cea de-a 13-a scrisoare Mem, cu legături incitante cu Apocalipsa 10 și Psalmul 19. Două semne referitoare la Psalmul 119 și 2019 merită menționate, una din 2014 și una care făcea parte din "heads up" semnale de timp luna trecuta. În curând, Doamne dispus!
    http://theopenscroll.blogspot.ro/201...ing-reset.html

Ce am subliniat cu verde mi-a amintit de predictia lui nemo de aicihttp://forpedia.ro/showthread.php?10...291#post384291 :

2) "Lumea inferioară" (încet) încearcă în mod activ să meargă în sus. Spațiul se schimbă.Ei doresc să meargă in sus din ce în ce mai mult.
    3) prăbușire(crah) contemporana a "curvei babiloniene" . Refuzul de la aceasta. Iar acesta nu este Irak, Iran, Siria ...

alfavit_zero
    Mai. 1st, 2018 10:14 am (UTC)
    Sub "curva babiloniană", unii "teologi" au înțeles Roma, Ierusalimul sau Moscova ...

nemoold
    Mai. 1st, 2018 10:38 am (UTC)
    )))))))))))))))))))))) Al doilea

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Profetii - 2016
    De lilu în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 308
    Ultimul Post: 11-December-2017, 02:59 PM
  2. Profetii
    De magdalena în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 1963
    Ultimul Post: 04-January-2016, 03:38 PM
  3. Profetii in actualitate....idem personalizat
    De sionis77 în forumul Religie
    Răspunsuri: 26