Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 23

Subiect: Energie

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2010
    Posturi
    290
    Puncte
    6.966
    Nivel
    24
    Puncte: 6.966, Nivel: 24
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit Energie

Post sters din cauza informatiilor gresite. Move along please
    Ultima modificare făcută de Eqbm; 06-November-2013 la 09:22 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    1.850
    Puncte
    76.257
    Nivel
    85
    Puncte: 76.257, Nivel: 85
    Puncte: 76.257, Nivel: 85
    Progres nivel: 83%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 293
    Progres nivel: 83%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 293
    Activitate globală: 37,0%
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points3 months registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Nadisurile principale sunt Shushumna,Ida si Pingala.Shushumna reprezinta canalul vertical ce conecteaza chakra Muladhara de chakra Ajna.

Prin Shushumna,se primeste energie cosmica (de sus in jos),si energie terestra (de jos in sus).De mentionat ar mai fi ca energia Kundalini urca de la prima chakra la ultima chakra prin acest canal energetic.

Meridianele Ida si Pingala reprezinta energiile celor doua emisfere ale creierului.Ida reprezinta partea introvertita,feminina,lunara a energiilor umane,emisfera dreapta a creierului,iar Pingala reprezinta partea extrovertita,masculina,solara a energiilor umane,emisfera stanga a creierului.

O alta cale de ascensiune a lui Kundalini este prin cele doua canale, Ida si Pingala, pe masura ce acestea sunt purificate, prin ele se poate ajunge deasemeni in Ajna.
    Dupa purificarea celor 2 canale, Ida si Pingala, se va putea ascensiona si prin Sushumna;
    Avertisment: sa incerci sa ridici Kundalini inainte de a fi purificat fizic si mental, fara indrumare, inseamna sa-ti placa sa traiesti periculos

Alaturi de culorile chakrelor apar si multe alte semne insotitoare ale ascensiunii lui Kundalini, care pot insela un practicant neavizat.
    Deasemeni practicarea ,,dupa ureche" poate duce la stagnarea energiei intr-un loc ceea ce poate duce chiar la aparitia unor boli fizice.
    Am intalnit multe descrieri ale ridicarii lui Kundalini la crestinii ortodocsi practicanti ai rugaciunii inimii si chiar la persoane pure, evlavioase; din pacate, nestiind despre ce este vorba si le explicau prin sintagme naive, ca sa nu spun ilare: de la viziunea si pogorarea Sfantului Duh (care este cu totul altceva) la viziunea lui Iisus sub tot felul de infatisari energetice luminoase, care nu erau altceva decat semne firesti ale ridicarii lui Kundalini- de aici si cunoscuta vorba ca Satana se poate infatisa ca inger de lumina.
    Ultima modificare făcută de white swan; 07-February-2011 la 11:15 PM.
    Totul este cum trebuie sa fie si totul este perfect.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.739
    Puncte
    160.693
    Nivel
    100
    Puncte: 160.693, Nivel: 100
    Puncte: 160.693, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,7%
    Activitate globală: 99,7%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Excelente materiale.Si nu au fost scrise in zadar...Multumesc.Informatii la obiect,scrise intr-o maniera accesibila,pe intelesul totusor,cum rar intalnesti.Doar informatie si nu ...egoul celui ce scrie,ce razbate de multe ori in astfel de informari.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Moldova
    Posturi
    1.394
    Puncte
    15.556
    Nivel
    37
    Puncte: 15.556, Nivel: 37
    Progres nivel: 89%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Progres nivel: 89%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Cati dintre Dvs. care credeti in teoria asa ziselor chakre ati vazut cum arata si ce culori au acestea?Eu cred ca teoria asa ziselor meridiane energetice este mai aproape de adevar deoarece aceste meridiane energetice nu sunt altceva decat firisoarele de argint care sunt conectate la funia de argint prin care sufletul mentine viata si coordoneaza un anumit trup.
    Ultima modificare făcută de A.Mot; 12-February-2011 la 03:54 PM.
    SLAVA LUI DUMNEZEU TATAL CERESC!

Membru VIP
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.054
    Puncte
    25.013
    Nivel
    48
    Puncte: 25.013, Nivel: 48
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 537
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 537
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de A.Mot Vezi Post
    Cati dintre Dvs. care credeti in teoria asa ziselor chakre ati vazut cum arata si ce culori au acestea?Eu cred ca teoria asa ziselor meridiane energetice este mai aproape de adevar deoarece aceste meridiane energetice nu sunt altceva decat firisoarele de argint care sunt conectate la funia de argint prin care sufletul mentine viata si coordoneaza un anumit trup.
    Eu cred.
    Tu nu crezi in chakre ?
    Pai, mergi la preot si intreaba-l de ce cand citeste anumite rugaciuni tine palma dreapta in dreptul inimiii.(Anahtha)
    De ce cand te binecuvanteaz iti pune mana pe cap ? (Sahasrara)
    De ce cand te miruieste dupa maslu sau molifta te unge pe frunte ? (Vishudha)
    De ce cand boteza copilul il unge pe burtica (Manipura), pe piept, pe frunte pe cap pe picioruse si pe mainute (zone reflexogene si proiectia centrilor energetici)?
    ETC....ETC...ETC....

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Moldova
    Posturi
    1.394
    Puncte
    15.556
    Nivel
    37
    Progres nivel: 89%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Progres nivel: 89%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de vasi67 Vezi Post
    Eu cred.
    Tu nu crezi in chakre ?
    Pai, mergi la preot si intreaba-l de ce cand citeste anumite rugaciuni tine palma dreapta in dreptul inimiii.(Anahtha)
    De ce cand te binecuvanteaz iti pune mana pe cap ? (Sahasrara)
    De ce cand te miruieste dupa maslu sau molifta te unge pe frunte ? (Vishudha)
    De ce cand boteza copilul il unge pe burtica (Manipura), pe piept, pe frunte pe cap pe picioruse si pe mainute (zone reflexogene si proiectia centrilor energetici)?
    ETC....ETC...ETC....
    Nu cred ca chakrele sunt asa cum sunt descrise de yoga.Dvs. care credeti in teoria asa ziselor chakre ati vazut cum arata si ce culori au aceste asa zise chakre?Nu credeti ca prin atingerea trupului Dvs. de catre asa zisi vindecatori (care pot fi bolnavi) sa va faca mai mult rau decat bine (mai ales ca toti acesti asa zisi vindecatori iau bani pentru asa zisele sedinte de vindecare)?Iisus Hristos vindeca pe termen lung cu Puterea Lui Dumnezeu Tatal Ceresc pe cand asa zisii vindecatori care iau bani vindeca in mod fals (satanic) si pe termen scurt ba mai rau acesti falsi vindecatori (avizi de bani) iti dau sa ingurgitezi si substante de care sa depinzi astfel incat sa vii mereu la el sa te jupoaie de bani.
    SLAVA LUI DUMNEZEU TATAL CERESC!

Membru VIP
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.054
    Puncte
    25.013
    Nivel
    48
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de A.Mot Vezi Post
    Nu cred ca chakrele sunt asa cum sunt descrise de yoga.Dvs. care credeti in teoria asa ziselor chakre ati vazut cum arata si ce culori au aceste asa zise chakre?Nu credeti ca prin atingerea trupului Dvs. de catre asa zisi vindecatori (care pot fi bolnavi) sa va faca mai mult rau decat bine (mai ales ca toti acesti asa zisi vindecatori iau bani pentru asa zisele sedinte de vindecare)?Iisus Hristos vindeca pe termen lung cu Puterea Lui Dumnezeu Tatal Ceresc pe cand asa zisii vindecatori care iau bani vindeca in mod fals (satanic) si pe termen scurt ba mai rau acesti falsi vindecatori (avizi de bani) iti dau sa ingurgitezi si substante de care sa depinzi astfel incat sa vii mereu la el sa te jupoaie de bani.
    Ai intors-o ca la Ploiesti.
    Discutam de chakre, nu de vindecatori si metodele lor.
    Am vazut si stiu ce culori au.
    Daca ai fii citit cu atentie posturile mele si nu o abureai aflai ca am vazut chakrele.
    Am poze cu aura mea, cu chakrele mele...etc.
    Se numesc elecronografie si Kirilian
    Cauta pe google la poze "kirlian photography" si o sa vezi.
    http://www.google.ro/images?hl=ro&q=...w=1259&bih=599
    Poti si-n Romania sa-ti pozezi aura si CK.
    Nu-ti mai consuma energia cu ceva ce este dovedit stiintific ca pici de fraier.
    Ramai la biblie ca acolo poti sa spui ce vrei ca nu poti dovedi nimic.

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2010
    Posturi
    290
    Puncte
    6.966
    Nivel
    24
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Poti si-n Romania sa-ti pozezi aura si CK.
    Vara asta ajunsese pe la 700 de mii o poza simpla,fara explicatii prea multe.Parca-i de aur
    Cand mi-am facut eu poza,m-a costat 500 de mii.Am luat si o carte de vizita,daca e cineva interesat pentru date de contact

As scana poza ca sa va arat cu ce va alegeti la 700 de mii,dar nu face bine deloc la sanatate in mainile potrivite

Membru VIP
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.054
    Puncte
    25.013
    Nivel
    48
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Eqbm Vezi Post
    Vara asta ajunsese pe la 700 de mii o poza simpla,fara explicatii prea multe.Parca-i de aur
    Cand mi-am facut eu poza,m-a costat 500 de mii.Am luat si o carte de vizita,daca e cineva interesat pentru date de contact

As scana poza ca sa va arat cu ce va alegeti la 700 de mii,dar nu face bine deloc la sanatate in mainile potrivite
    Au inceput sa se mai inmultesca aparatele si pe la noi.
    Le mai gasesti si pe la targuri tip "Body Mind & Spirit". Tot 50-70 de RON. Sper sa se mai ieftineasca.
    Sunt scumpe aparatele si nu au forme legale de a face aceste poze pe firma.
    Nu exista cod CAEN pentru asa ceva (cadru legal). Poate in viitor.
    Eu am facut privat niste teste. Este extraordinar ce poti sa faci cu mintea.
    Interesanta este Electronografia.
    Incet, incet...o sa ajungem si noi in randul lumii.....
    Ultima modificare făcută de vasi67; 14-February-2011 la 08:57 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.174
    Puncte
    58.953
    Nivel
    75
    Puncte: 58.953, Nivel: 75
    Puncte: 58.953, Nivel: 75
    Progres nivel: 27%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.097
    Progres nivel: 27%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.097
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Tehnica Radianta - Real Reiki

Tehnica Radianta este o straveche Stiinta Planetara, prin care fiinta umana se poate reechilibra energetic si optimiza din punctul de vedere al vitalitatii si al relatiei interdependente dintre corpul fizic - corpul emotional - corpul mental. Ea reprezinta hrana noastra energetica, ce alimenteaza holistic fiinta noastra, pe cele sapte nivele energetice, cu energia de cea mai pura calitate, care este Energia Universala.

Tehnica Radianta este recunoscuta si utilizata pe scara larga in majoritatea tarilor existente pe glob: America de Nord si Sud, Japonia, Germania, Anglia, Franta, Italia, Elvetia, Suedia, India, Australia, Africa etc. In SUA exista peste 20,000 de cabinete de optimizare si energizare prin Tehnica Radianta, la care se vine periodic pentru intretinere, optimizare si reducere a stressului.

Asociatia Internationala de Tehnica Radianta, cu sediul in SUA - Florida, orasul St. Petersburg, patroneaza scoala de Tehnica Radianta din Romania, autorizand un numar de 6 instructori sa initieze in acest domeniu.

Definitie

Tehnica Radianta consta in asezarea palmelor radiante, pe anumite pozitii ale capului si bustului, la nivelul centrilor energetici (chakre), pentru o anumita perioada de timp, suficienta pentru a energiza si optimiza intreaga fiinta.

Scopul Tehnicii Radiante nu este acela de a trata bolile si de a pune diagnostice. Folosind regulat sedintele de energizare si optimizare holistica, se obtine o stare de bine pe toate planurile, vindecarea reprezentand o consecinta a acestei activitati
    Actiune
    S-a observat ca folosind-o, odata cu echilibrarea si optimizarea energetica, boala dispare, capacitatea de recuperare a organismului creste si se instaleaza rapid o stare de bine, care presupune nu numai sanatatea corpului fizic, dar si echilibrul si sanatatea psihica, flexibilitatea, dinamismul, creativitatea si echilibrul.
    Aplicatii

Este extraordinar de eficace in combaterea efectelor nocive si distrugatoare ale stress-ului. Folosind Tehnica Radianta, pe mii de subiecti, s-a observat, ca s-a obtinut, pe cale naturala, neagresiva, nepoluanta, intr-un timp scurt, de cele mai multe ori imediat, o stare de calm, de liniste si echilibru, care a contrabalansat efectele dezastruoase ale factorilor stresanti, inerenti vietii.

Un efect deosebit de important al aplicarii acestei Tehnici este cresterea imunitatii si scaderea vulnerabilitatii la imbolnavire in proportie de aproape 100%. Este util a fi folosita ca mijloc de prevenire a imbolnavirilor, deoarece intareste sistemul Fiintei.

S-a observat, de asemeni, ca folosirea zilnica a sedintelor de optimizare si energizare prin Tehnica Radianta, conduce la imbunatatirea parametrilor fizici, emotionali si psihici. Se obtine o mai mare vitalitate, o memorie imbunatatita si o putere de concentrare mai mare, o atitudine corecta in societate si o imbunatatire a relatiilor cu ceilalti.

Ce este Tehnica Radianta® ( Real Reiky® )

Tehnica Radianta este o întâmplare ( adică este ceva ce există), este o Lumina, este Energie, este o Proprietate a Naturii. Nu se poate forma o imagine despre aceasta decât atunci când utilizam aceasta Energie Universala. Ne putem usor imagina ca de fapt putem avea o unealta de studiu, de perfectionare personala de întelegere a Energiei Pure.

pentru SANATATE:

- Ajuta la eliminarea stresului indiferent de cauza
    - Aduce continuu energie vitala si rezistenta
    - Poate controla greutatea
    - Revitalizeaza sistemul imunitar
    - Aduce vindecare pentru oricine pe toate planurile

pentru FRUMUSETE :

- Reîntinerete
    - Elimin paloarea de pe fata altadata bolnava
    - Strlucire si Radianta sufleteasca

Pentru a EVOLUA SPRITUAL :

- Ajuta în procesele de meditatie
    - Adânceste si accelereaza alte activitati spirituale
    - Elimina negativismul si timiditatea cât si tendinele de defetism
    - Dezvolta creativitatea si concentrarea
    - Dezvolta nivelele înalte ale contiintei
    - Aduce pacea interioara in dorina de a trai
    - Aduce alinare, echilibrare si armonie pentru propria persoana si pentru altii
    - Tehnica Radiant aduce poate o unica posibilitate de a coexista în perfecta armonie si echilibru cu oricine si orice este atins.

Ce este stresul?

Stresul este o reflectare a îngrijorarii si a supararilor la care este supus corpul nostru atât în plan fizic, emotiv si intelectual. Stresul manifestat pe o perioada de timp, fara sa ne dam seama, ne lasa fara energie, scade vitalitatea, si reduce rezistena la boli
    Tehnica Radiant este o completa, unica tehnica, cu care te poti ajuta pentru a reduce-elimina stresul dar deasemenea este o sursa de energie revitalizanta care actioneaza în orice împrejurare: la lucru, acasa, la antrenamente, la diferite activitati si cu rapiditate readuce echilibrul si energia necesara corpului , mintii, si Energiei Vitale !

Dupa The Expanded Reference Manual of The Radiance Technique®

Cauze principale ale apariiei stresului constau într-o posibila enumerare de evenimente:

- In domeniu personal:

. moartea unor persoane apropiate
    . desprirea de persoanele apropiate
    . schimbarea programului de somn
    . schimbarea locuinei
    . probleme sexuale
    . boli severe , cu caracter de durat
    . problemele legate de casatorie
    . pierderea locului de munca
    . modul de suportare al conditiilor meteo
    . probleme legate de caracter ( teama, timiditate, nervozitate, etc.)

- In domeniul legat de locul de munca:

. schimbarea frecvent a orelor de lucru
    . schimbarea sarcinilor de serviciu si a procedurilor
    . cresterea ritmului de lucru
    . conflicte între angajaţi
    .reorganizari majore ale întreprinderii

- probleme legate de mediu:

. poluarea cu substane chimice, radioactiva, sonora, electromagnetica
    . suprasaturarea informaional ( pres, radio, televiziune, unele programe de instruire )
    . teama privitoare la stabilitatea economic si politic

Stresul forteaza organismul si redistribuie energia de care dispune pentru a creste rezistenta în fata factorilor de stres, ducând asfel la dezechilibre pe termen mediu sau de durata si inevitabil la slabiciune. Iar de la slabiciune la boala nu este nici macar un pas .

Pentru reducerea/eliminarea stresului Tehnica Radianta poate actiona cu succes, iar despre aceasta voi mai comenta în viitor.

Consider ca este util sa clarificam o serie de termeni privind gradele în Tehnica Radianta TR cunoaste apte grade care evalueaza nivelele de evolutie spirituala pe o anumita scara a Universului în functie de acordajul dobândit la seminarii. Cheile celor sapte grade au fost transmise catre Dr. Barbara Ray de Hawayo Takata. Dr. Barbara Ray este cea mai înalta autoritate care coordoneaza stiinta Energiei Transcedentale.
    Acesta este calea . In ce constau cele sapte grade? Ce aduc ele ?

GRADUL I TRT(R)

Deschide calea care permite tratamente prin atingere cu palmele.
    Permite folosirea TR în toate situatiile din viata..
    Putem oferi propriei persoane cât si altora :

- eliberarea de stres,
    - tehnici de reenergizare si concentrare,
    - echilibreaza si reda functionalitatea centrilor energetici,

GRADUL II TRT(R)

Creste si adâncete capacittile interioare ale Sinelui, aduce armonie între planurile emotionale si mentale. Creste posibilitatea folosirii inteligentei, a capacitatilor intuitive, creativitatii, iubirii si bucuriei. Permite depasirea limitelor dictate de timp si spatiu; interactiunea cu unele simboluri cosmice.

Se poate directiona energie pentru :
    - sine,
    - altii,
    - relatii între oameni,
    - pentru schimbarea tendintelor de furie si negativism în comportament

GRADUL III TRT(R)

Adânceste lucrul cu planurile interioare (sinele ) si cu Simbolurile universale.
    Descoperirea fortei altor Simboluri cosmice si a altor cai de a da Lumina Universala catre sine , catre toate fiintele vii, si planetei în întregime (cocreare).
    Pot vorbi cu blandete si bunatate, oricui se afla in drumul meu

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 03-January-2014, 11:55 PM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 20-October-2011, 08:00 PM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 23-August-2011, 05:34 PM
  4. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 27-March-2011, 12:46 AM
  5. O Noua Energie schimba istoria omenirii?
    De Edaneli în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 54
    Ultimul Post: 11-January-2011, 08:20 AM

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •