Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 23

Subiect: Energie

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.174
    Puncte
    57.020
    Nivel
    73
    Puncte: 57.020, Nivel: 73
    Progres nivel: 98%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 30
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 30
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Eliberarea de mintea noastra ! O persoana se duce la doctor si spune: „Aud o voce in capul meu", probabil ca va fi trimisa la psihiatru. Cert este intr-un mod foarte asemanator, aproape toata lumea aude una sau mai multe voci in cap tot timpul: gandurile involuntare in legatura cu care nu va dati seama ca aveti puterea de a le opri. Monologuri si dialoguri continue. Probabil ca ati intalnit pe strada „nebuni" care vorbesc fara oprire, cu voce tare sau mormaind in barba. Ei bine, acest lucru nu difera foarte mult de ceea ce faceti dvs. insiva si toti oamenii „normali", cu exceptia faptului ca nu vorbiti cu voce tare.

Vocea comenteaza, speculeaza, compara, judeca, se plange, accepta sau respinge etc. Ea nu este neaparat relevanta pentru situatia in care va aflati in acel moment; poate evoca trecutul recent sau indepartat, poate repeta sau imagina posibile situatii viitoare. Isi imagineaza deseori lucruri negative, finaluri nedorite; acest lucru este numit „ingrijorare", uneori, aceasta banda de magnetofon care zbarnaie in fundal este insotita de imagini sau „filme mentale"....

Chiar daca nevoia este relevanta pentru situatia curenta, ea va fi interpretata in termenii trecutului; pentru ca vocea apartine mintii noastre conditionate, care este rezultatul istoriei noastre de viata, dar al cadrului mental cultural colectiv pe care l-am mostenit. Asa ca dvs. priviti si evaluati prezentul prin prisma trecutului si obtineti o perspectiva total eronata asupra lui. Nu de putine ori, vocea este cel mai aprig dusman al dvs. Multi oameni traiesc avand in minte un tiran care ii ataca si ii pedepseste continuu, acaparandu-le mare parte din energia vitala. El este cauza nefericirii si a suferintei neexprimate, si chiar a bolii.

Vestea buna este ca va puteti elibera de mintea dvs. Aceasta este singura eliberare autentica. Puteti face primul pas chiar acum. Incepeti sa va ascultati vocea care vorbeste in capul dvs. cat puteti de des.

Acordati o atentie deosebita gandurilor repetitive sau tiparelor de gandire; poate ca aceste vechi discuri de gramofon vorbesc in capul dvs. de ani intregi. Iata ce inteleg eu prin „observarea ganditorului" — este un alt fel de a spune: asculta-ti vocea mintii, acolo ca spectator, ca martor.

Cand va ascultati vocea mintii, incercati sa fiti impartial. Adica nu o judecati. Nu judecati si nu condamnati ceea ce auziti, pentru ca asta ar insemna ca aceeasi voce a intrat din nou pe usa din spate. Va veti da repede seama: vocea e acolo, iar eu sunt aici, ascultand-o, urmarind-o....

Constientizarea faptului ca eu sunt — acest sentiment al propriei prezente — nu este un gand. El vine de undeva de dincolo de minte.

Asa ca, atunci cand ascultati un gand, constientizati nu numai gandul, ci si propria dvs. prezenta ca martor al gandului. In felul acesta, a aparut o noua dimensiune a constiintei. in timp ce va ascultati gandul, simtiti o prezenta constienta — sinele dvs. profund — ca si cum s-ar afla dincolo de gand sau dedesubtul lui, orice-ar insemna asta.
    Pot vorbi cu blandete si bunatate, oricui se afla in drumul meu

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.174
    Puncte
    57.020
    Nivel
    73
    Progres nivel: 98%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 30
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 30
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Energia cuantica si coloana vertebrala

Tot ceea ce este viu in creatie pastreaza un ritm valoric dat de miscarea fluidelor energetice si de catre alte energii cuantice, ce mentin viata. Valoarea fiecarei forme de manifestare consta in miscarea in sine, data de catre suflul Pertutiei Opalice, care fluidizeaza tot ceea ce este viu. Viata in sine, ca si existenta, este valoarea data de catre aceste fluide care sunt vitale pentru toata creatia. Fiecare stare traita a unei fiinte, in functie de valoarea sau nonvaloarea ei, armonizeaza sau poate aduce dizarmonia in univers. Toate aceste situatii depind doar de faptele omului.
    Valoarea omului, ca si existenta vie, este foarte importanta in creatie, caci omul este acela care contribuie la bunul mers al existentei vii.
    Fiecare om este un generator de energie. Aceasta energie, ca valoare, este in functie de nivelul sau de constiinta. Cu cat constiinta omului este mai inalta, energia sa emisa are o valoare mai mare.
    Fiecare gest al unui om creaza un camp de inductie ce mentine viata in univers. Cu cat omul este mai energic, mai pur, cu atat mai mare este campul de inductie din jurul sau.
    Valoarea materiala a corpului uman este scheletul. Fiecare os in parte are valoarea sa energetica, prin care se fac emisii fluidice, dand valoare aurei omului. Aceasta valoare, data de catre aura fiecarui om, aduce Lumina in universuri, si prin aceasta, toata creatia este mai “bogata”.
    Bazinul energetic are o valoare deosebita pentru om, caci stocarea si condensarea energiilor se face in perimetrul sau. Acest perimetru este cuprins intre osul sacral si plexul solar. Alte valori vitale, cuprinse in zona bazinului energetic, sunt scrotul la barbat si clitorisul la femeie, deci acestia sunt centrii principali prin care se pot face condensari ale unor fluide vitale sau unele transferuri energetice.
    Osul sacral este “depozitul” ce acumuleaza fluidul energetic distribuindu-l ca un “ajutaj divergent-convergent”, emitand prin fiecare vertebra energie catre Chakra Sahasrara. Fiecare miscare a omului consuma sau emite fluid energetic de vibratie joasa sau de vibratie inalta. Miscarea in sine a omului trebuie sa aduca emisii “vii” de fluide, cu vibratie inalta, pentru mentinerea echilibrului in universuri. Cand miscarea omului consuma doar fluide energetice, prezenta lui produce vibratii de joasa frecventa, ce aduc un dezechilibru in creatie. Deci miscarea in sine poate aduce viata in universuri sau poate aduce dizarmonia.
    Primele vertebre de jos ale coloanei vertebrale sunt mai mari, producand vibratii de joasa frecventa, iar cu cat se urca de-a lungul coloanei, vertebrele fiind mai mici, si nivelul vibratiei lor creste - aceste vibratii sunt mai fine. Fiecare gest controlat emite un numar de sunete subtile cu o valoare melodica diferita pentru a se crea echilibrul in miscarea unui corp viu. Miscarea armonizata, data corpului, “atentioneaza” prezenta lui in orice loc ar fi in creatie.
    O vertebra, prin miscarea ei, creaza un camp de inductie, inscriind inspre dreapta un arc de cerc cu o polaritate plus, iar inspre stanga inscriind un alt arc de cerc de o polaritate minus. Fiecare camp de inductie al fiecarei vertebre, acumulat, formeaza un fluid energetic “viu”. Acest fluid energetic urca, in exterior, pe partea stanga si pe cea dreapta a coloanei pastrand polaritatea fluidica, de la osul sacral catre osul occipital, prin fiecare vertebra ce se ordoneaza sub forma unui “ajutaj divergent-convergent”, ca apoi sa se intoarca inspre osul sacral, ordonandu-se sub forma unui ajutaj “convergent-divergent”. Prin aceasta miscare a fluidelor de la osul sacral catre osul occipital in fiecare vertebra sub forma unui ajutaj “divergent-convergent”, corpul fizic inspira. Prin miscarea fluidelor de la osul occipital catre osul sacral in fiecare vertebra sub forma unui ajutaj “convergent-divergent”, corpul fizic expira. Cu cat acest suflu (inspiratie si expiratie) este mai lent, cu atat fiinta umana este mai sanatoasa, datorita arderilor energetice care sunt mai mici. Fiecare miscare a fluidelor care urca si coboara de-a lungul coloanei vertebrale intre osul sacral si cel occipital, trebuie sa fie foarte mare pentru vitalizarea corpului fizic. Aceasta fluidizare continua pastreaza corpul uman sanatos. Fluidizarea nu se face doar de-a lungul coloanei vertebrale; de la fiecare vertebra, prin coaste, acest fluid invaluie corpul, protejand tot ceea ce este in interiorul sau (organe, intestine, sange...).
    La un Initiat, in partea interioara a coloanei vertebrale, se inalta Kundalini - energia subtila a corpului mental, foarte lent, miscarea lui fiind influentata de nivelul de constiinta al omului, pe cand acest fluid vital din exteriorul coloanei se misca, ordonandu-se, cu o viteza foarte mare de sus in jos si de jos in sus. Cu cat miscarea fluidului cuantic din exteriorul coloanei vertebrale este mai rapida, cu atat aura fiintei umane este mai mare si mai stralucitoare. Cu cat acest fluid cuantic se misca mai lent, se micsoreaza aura fiintei umane, dandu-i-se o alta valoare dirijata catre polaritatea minus - asa apare boala corpului fizic.
    … Asa cum osul sacral este un generator fluidic ce pastreaza viata omului prin ceea ce genereaza, asa si craniul fiintei umane este o cutie de rezonanta ce aduna toate sunetele miscarii trupului, si apoi le emite prin manifestarea vorbirii, atunci cand se cere. Aceste vibratii inalte ale fluidelor, ridicandu-se pe coloana vertebrala, lumineaza iubirea mentalului dand valoare cuvantului manifestat prin vorbire (timbrul vocii, culoare, e.t.c). Cu cat cuvantul are un sunet mai inalt, cu atat valoarea lui este mai mare si invers, cu cat cuvantul are tonalitatea mai joasa, valoarea sa este de o mai joasa.frecventa. Aceste manifestari vii ale omului raman inregistrate in corpul cauzal, in banca de date si in litosfera. Asa se pastreaza valoarea vie a fiecarei fiinte pe tot parcursul reincarnarilor sale.
    Ochii sunt canale prin care se capteaza sau se emite lumina imaginilor. Cu cat ochii unui om suporta lumina de o mai inalta frecventa, cu atat emisia fluidica a lor este mai inalta.
    Cutia de rezonanta ( cutia craniana ) trebuie sa capteze energia cosmica prin antena sa naturala - parul. Cu cat parul este mai lung, ordonat, pieptanat, legat, captarea energiei cosmice este mai mare si poate fi controlata mai usor. La femei, polaritatea, ca valoare in univers, fiind minus, parul trebuie legat si acoperit cu esarfe de culori deschise pentru a preintampina fluidizari haotice. Cu cat valoarea polaritatatii fiintei este mai condensata, cu atat valoarea emisiei este mai inalta si receptionarea cuprinde doar decanturi energetice mai condensate ce dau o alta valoare omului.
    Valoarea fiintei umane este data de catre constiinta fiecarui om, care ramane vie prin cunoastere, si prin aceasta, se respecta Legea Universala ce este si va ramane vesnic valabila.
    Ultima modificare făcută de sammy11; 06-April-2011 la 12:11 PM.
    Pot vorbi cu blandete si bunatate, oricui se afla in drumul meu

Membru Avatarul lui cristina_teodora11
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.027
    Puncte
    34.156
    Nivel
    56
    Puncte: 34.156, Nivel: 56
    Puncte: 34.156, Nivel: 56
    Progres nivel: 93%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Progres nivel: 93%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

SCHIMBARI VIBRATIONALE IN 2012.

Pot parea gogosi ......... dar daca sunt reale ?

Este precum vorba aceea despre Dumnezeu :

Daca Dumnezeu nu exista si eu cred - nu pierd nimic.
    Dar daca Dumnezeu exista si eu nu cred - pierd totul !

”” Incepi sa iti simti corpul foarte receptiv la senzatii subtile si la curenti de energie, ca si cum esti conectata la o sursa de energie. Simti vibratii in talpi, iti pot arde talpile, pentru ca se elimina energii negative care au fost depozitate in corp. Simti trepidatii in tot corpul, ca si cum ai sta pe o saltea care vibreaza cu tine. Nu iti mai e foame sau iti e foarte foame, oricum, apetitul tau se schimba. Respingi carnea, mananci mai multa hrana vegetariana............””

http://luminarasaritului.wordpress.c...catene-active/

Luca 24, 29 : Rămâi cu noi, Doamne, căci este spre seară și s-a plecat ziua.
    Psalm 50-18 : Jertfa lui Dumnezeu: duhul umilit; inima înfrântă și smerită Dumnezeu nu o va urgisi.

Mulțumirea vine când înțelegem că ceea ce ne dă Dumnezeu, este mai bun decât ceea ce ne dorim noi.

Banned Avatarul lui giumbusluc
    Data înscrierii
    May 2010
    Posturi
    12.627
    Puncte
    138.627
    Nivel
    100
    Puncte: 138.627, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

Citat Postat în original de cristina_teodora11 Vezi Post
    SCHIMBARI VIBRATIONALE IN 2012.

Pot parea gogosi ......... dar daca sunt reale ?

Este precum vorba aceea despre Dumnezeu :

Daca Dumnezeu nu exista si eu cred - nu pierd nimic.
    Dar daca Dumnezeu exista si eu nu cred - pierd totul !

”” Incepi sa iti simti corpul foarte receptiv la senzatii subtile si la curenti de energie, ca si cum esti conectata la o sursa de energie. Simti vibratii in talpi, iti pot arde talpile, pentru ca se elimina energii negative care au fost depozitate in corp. Simti trepidatii in tot corpul, ca si cum ai sta pe o saltea care vibreaza cu tine. Nu iti mai e foame sau iti e foarte foame, oricum, apetitul tau se schimba. Respingi carnea, mananci mai multa hrana vegetariana............””

http://luminarasaritului.wordpress.c...catene-active/

Oricat ar parea de ciudat ,sau de ,,teorie a epatarii,, eu pot spune ca atunci cand sunt incarcata negativ probabil ceva mai mult (nu ca n-as fi mai tot timpul)imi iau foc talpile si simt cum ceva se modifica in starea mea de spirit.Acu' na o sa spuneti ca fabulez ,ca cine stie ce mai vreau sa arat,etc ,insa asta e purul adevar si ar mai fi cate ceva ,dar o sa ma lamuresc intr-o zi! Cand doamna Maria a spus prima data ca are aceste ,,simptome,, am asteptat sa vad ce raspunsuri primeste vizavi de asta ...si am vazut!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.114
    Puncte
    129.195
    Nivel
    100
    Puncte: 129.195, Nivel: 100
    Puncte: 129.195, Nivel: 100
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

eee, uite asa ne dam seama de ce trebuie sa umble femeile cu capul acoperit (bunica purta palarii sau baticuri).
    eu optez pt palarii
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Data înscrierii
    May 2010
    Posturi
    12.627
    Puncte
    138.627
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

Citat Postat în original de natco Vezi Post
    eee, uite asa ne dam seama de ce trebuie sa umble femeile cu capul acoperit (bunica purta palarii sau baticuri).
    eu optez pt palarii
    Sa ti-o indesi bine pe cap Natco ,nu de alta ca risti sa ramai fara ea la ce vant anunta meteorologii si ramai cu ...energia ...descoperita si se ...risipeste!

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2012
    Posturi
    8.909
    Puncte
    139.929
    Nivel
    100
    Puncte: 139.929, Nivel: 100
    Puncte: 139.929, Nivel: 100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

Pictoriţa Calfa are puteri paranormale

Pictoriţa Calfa are puteri paranormale
    Linguri, polonice, chei, inclusiv ciocane şi săbii, toate stau atârnate de corpul pictoriţei Mariana Calfa, în timp ce ea se plimbă nestingherită prin casă. Are magnetism, capacitatea de a atrage metalul. Dar, mai mult decât atât, şi plasticul se lipeşte de ea.
    „De mică mi-am dorit să am puteri paranormale, să pot să fac tot ce vreau, să mă feresc de rău. Mă rugam pentru asta, ţineam post. Pe la 8-9 ani am început să am viziuni, să am flash-uri cu lucruri care urmau să mi se întâmple", mărturiseşte Mariana, acum în vârstă de 41 de ani. Pe când avea 20 de ani s-a angajat la circ în Germania şi Elveţia. A lucrat acolo timp de 10 ani.
    Inclusiv sabia se poate lipi de corpul Marianei Calfa

„Am făcut iluzionism, echilibristică, eram asistenta băgată în cutie şi «tăiată» cu săbiile. De asemenea, mă legau la ochi, iar eu citeam date de pe buletinele oamenilor, le vedeam cu ochii minţii", explică. A lucrat acolo 10 ani.
    Apogeul l-a atins în urmă cu 6 ani, pe când locuia în Germania. S-a dus să se relaxeze la saună, deşi o singură dată mai practicase „sportul" acesta. Acolo a avut un accident.„Am stat prea mult. Mai întâi 35 de minute, am ieşit un minut, apoi am intrat pentru alte 40 de minute. Când am ieşit a doua oară, am căzut din picioare şi am intrat în moarte clinică. Pur şi simplu mi-am văzut corpul, de sus. Noroc că m-au salvat nişte oameni care au chemat salvarea. Eu mă dusesem la saună să mă relaxez, dar era să mă relaxez de tot. După acel moment am început să am magnetismul, să pot să hipnotizez", povesteşte pictoriţa.
    Toate metalele mai mari sau mai mici, se lipesc de corpul ei. A agăţat odată inclusiv un ciocan de 5 kg. Pictoriţa Calfa mărturiseşte că, pe măsură ce aşază obiectele, îşi canalizează toată energia din corp spre punctul respectiv. Dacă obiectele sunt prea grele, la sfârşit se simte puţin obosită.
    Are atracţie nu doar la metal, ci şi la plastic. Telefonul, chiar dacă e mai greu, stă lipit pe frunte

A fost 4 ani iubita lui Gheorghe Gheorghiu
    Mariana Calfa este fosta iubită a cântăreţului Gheorghe Gheorghiu, cu care a avut o relaţie de aproape 5 ani. Perioada a fost presărată cu multe despărţiri şi împăcări. A început în 2006 şi s-a terminat în 2011. Motivul invocat de pictoriţă: repetatele lui scene de gelozie şi tendinţa de a-i îngrădi libertatea. "Între noi a fost dragoste la prima vedere. Ne-am cunoscut în iulie 2006 la restaurantul Cupidon de la mare. Loc predestinat marilor iubiri, dar nu a fost să fie. În timp, am realizat că nu ne potrivim", povestea, la momentul respeciv, Mariana Calfa.

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2010
    Posturi
    290
    Puncte
    6.966
    Nivel
    24
    Puncte: 6.966, Nivel: 24
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Cum nu imi place informatia gresita, revin mai pe seara cu niste rectificari la ce am postat initial. Nu stiu cat ajuta pe cineva, dar mi-a ramas piticul pe creier

Data înscrierii
    May 2010
    Posturi
    12.627
    Puncte
    138.627
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Eqbm Vezi Post
    Cum nu imi place informatia gresita, revin mai pe seara cu niste rectificari la ce am postat initial. Nu stiu cat ajuta pe cineva, dar mi-a ramas piticul pe creier
    E bine ca ai numai unul ,eu am doi.Ia sa vedem rectificarile si sper sa le pui pana in cutremur.

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2010
    Posturi
    290
    Puncte
    6.966
    Nivel
    24
    Progres nivel: 84%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Progres nivel: 84%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

La cat de multe lucruri gresite sau inutile erau, am sters tot. Piticii au fost calmati

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 03-January-2014, 11:55 PM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 20-October-2011, 08:00 PM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 23-August-2011, 05:34 PM
  4. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 27-March-2011, 12:46 AM
  5. O Noua Energie schimba istoria omenirii?
    De Edaneli în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 54
    Ultimul Post: 11-January-2011, 08:20 AM

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •