Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Asigurarea antiefractie a spatiilor comerciale,birourilor si altor spatii

V.I.P.
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    43
    Puncte
    4.212
    Nivel
    18
    Puncte: 4.212, Nivel: 18
    Puncte: 4.212, Nivel: 18
    Progres nivel: 91%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 38
    Progres nivel: 91%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 38
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered1 year registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience PointsVeteran

Implicit Asigurarea antiefractie a spatiilor comerciale,birourilor si altor spatii

Fiind obligata sa-mi asigur antiefractie sediul si magazinul,am apelat la mai multe firme care comercializeaza si monteaza sisteme de alarma.
    Unii mi-au spus ca pot avea orice fel de alarma(cumparata din magazine gen Metro),altii mi-au spus ca trebuie sa fie alarma de la o firma care sa fie acreditata de politie altii ca doar alarma sa fie omologata de politie.Sunt intr-o ceata totala,am nevoie de o alarma si nu stiu de care sa-mi montez.
    Ma poate lamuri cineva ce conditii trebuie sa indeplineasca alarma pe care sa o montez?M-am saturat de firme care vor sa-si vanda produsele si vin cu tot felul de ciudatenii(omologari,acreditari etc) si uita sa spuna macar doua vorbe de eficienta si calitatea produsului.

Membru Avatarul lui dragon star security
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Puncte: 33.613, Nivel: 56
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsCreated Album pictures3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit Care sint conditiile contractuale?

Vin si eu cu o intrebare:Care sint conditiile contractuale ?Se obliga firma de paza sa despagubeasca integral in cazul cind hotul(ii) nu sint prinsi?Dar daca sint tulburari de strada,cind nici politia ori jandarmeria nu-i poate controla pe oameni?
    Ultima modificare făcută de dragon star security; 01-March-2011 la 11:14 AM.
    Odinioara oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur,acum au cruce de aur si inima de lemn!

الله اكبر

Membru Avatarul lui dragon star security
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsCreated Album pictures3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Trebuie sa va impartasesc ce mi-a spus o ruda care lucreaza la o firma care instaleaza si intretine sisteme de securitate la Cluj Napoca!Mi s-a spus ca infractorii au venit cu o galeata cu apa pe acoperisul cladirii unde era instalata alarma si au varsat-o peste alarma astfel incit sa faca scurtcircuit si sa o faca "sa taca" ! Apoi au spart acoperisul,au intart prin planseu si au operat nestingheriti!
    Asa ca trebuie ca producatorii de alarme si posesorii sa se gindeasca si la ingeniozitatea spargatorilor romani si sa updateze modelele de alarme!
    Odinioara oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur,acum au cruce de aur si inima de lemn!

الله اكبر

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 30
    Ultimul Post: 15-June-2017, 07:46 AM
  2. Răspunsuri: 28
    Ultimul Post: 12-November-2015, 04:45 AM
  3. Atentie la asigurarea locuintei
    De achilina în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 44
    Ultimul Post: 31-August-2012, 02:46 PM
  4. Asigurarea obligatorie a locuintei
    De samantha22 în forumul Altele
    Răspunsuri: 25