Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate 71 la 72 din 72

Subiect: Extraterestrii sunt printre noi

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    812
    Puncte
    50.001
    Nivel
    69
    Puncte: 50.001, Nivel: 69
    Puncte: 50.001, Nivel: 69
    Progres nivel: 18%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.149
    Progres nivel: 18%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.149
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

În ziua de astăzi, omenirea se consideră singura și cea mai înaltă formă de viață din întregul univers. Pot să vă spun că, în realitate, omenirea este singura și cea mai coborâtă formă de viață din întregul univers. Există ființe vii pe toate planetele, excepție făcând Luna. Luna a fost construită de o civilizație umană din trecut (istoria omenirii se repetă în cicluri). Atunci când karma omenirii devine prea masivă, rasa umană este distrusă. Apoi o nouă rasă umană ia ființă și evoluează. Mai târziu, când devine rea, este din nou distrusă. Din moment ce am menționat Luna, vă spun că ea a fost construită de către o civilizație preistorică dintr-o epocă destul de îndepărtată. Nu era atât de mare atunci când a fost inițial construită, dar era mai strălucitoare decât este astăzi. Chiar și așa, ar fi părut destul de mare pentru omenirea de astăzi. Din cauza faptului că este goală, cu trecerea timpului, a fost gradat acoperită de praful care cade continuu în urma exploziilor materiei universului. Praful materialului generat de către explozii atunci când planetele sunt re-create a acoperit Luna în mod continuu; acest lucru a mărit considerabil grosimea suprafeței Lunii. Grosimea suprafeței sale a ajuns la câteva zeci de kilometri; acesta fiind praful de pe ea. Dacă s-ar înlătura câteva zeci de kilometri ar ajunge la mărimea sa inițială.

Ceea ce tocmai am relatat a fost pentru a vă spune că există ființe vii pe fiecare planetă. În plus, multe dintre acestea sunt ființe ale căror înfățișare se aseamănă cu cea a oamenilor, doar că ele nu trăiesc în această dimensiune deoarece diferite particule formează dimensiuni diferite. Dacă vreți să intrați în acele dimensiuni, nu le puteți înțelege folosind conceptele științei umane actuale - această știință este pur și simplu prea superficială. Pentru ca voi să puteți intra în acele lumi, trebuie să vă conformați felurilor de a fi, formelor de viață și modului de gândire a acelor lumi. Doar atunci le veți putea cunoaște. Veți descoperi odată intrați în una din acele lumi că particulele sale sunt mai mici decât cele ale dimensiunii umane, dar cu toate acestea, dimensiunea aceea este foarte vastă. Noi oamenii existăm între aceste două tipuri de particule, molecule și planete........................................... .............
    Tocmai am discutat despre un principiu, și anume, că evoluția societății umane a implicat diferite perioade de civilizație. Noi știm acum că a existat o Epocă de Piatră. Lăsați-mă să vă spun că Epoci de Piatră s-au produs de zeci de ori pe acest pământ. Ce este o Epocă de Piatră? Ea apare atunci când o civilizație este distrusă, și doar un număr mic de oameni relativ buni supraviețuiesc; așa cum este menționat în povestea cu Arca lui Noe, doar foarte puțini oameni buni au supraviețuit. Ce fac ei atunci când își pierd uneltele? Sculptează unelte din piatră. Apoi, omenirea evoluează și începe o nouă civilizație. Oamenii au numit acest proces Epoca de Piatră. Așa-zisa Epocă de Piatră în care maimuțele au evoluat în oameni nu a avut niciodată loc - nu a existat niciodată. Cu toate acestea oamenii spun că oamenii au evoluat din maimuțe. Acest lucru este unul născocit de știința modernă. Nu este ridicol? Teoria evoluționistă a lui Darwin este plină de lipsuri. Dacă nu credeți, atunci examinați-o din nou cu atenție: în timpul evoluției din maimuțe în oameni și din organismele primitive în organismele moderne, legăturile intermediare lipsesc în totalitate. Însă oamenii au acceptat totuși teoria. Asta este credință oarbă![2] Și aceasta este cea mai gravă rușine și ofensă a civilizației actuale. Asta este ceea ce e cu adevărat bizar!..............................
    Întrebare: Există vreo modalitate de a comunica cu ființe inteligente din afara Pământului?

Învățătorul: Se pare că atașamentul tău nu este mic. Multe dintre întrebările ridicate astăzi sunt de la cei veniți pentru prima dată. Vizionând prea multe filme, citind prea multe povești imaginare și fiind influențați de o grămadă de lucruri din societate, oamenii au dezvoltat o mentalitate denaturată care se complace în fantezie. Întrebați cum să comunicați cu ființe inteligente. Lăsați-mă să vă spun tuturor, că o persoană obișnuită nu poate să facă astfel de lucruri și îi lipsește abilitatea. Dacă ați putea într-adevăr să comunicați cu ființe inteligente, dar nu ați fi voi înșivă cultivatori și nu ați avea energie, atunci ați fi în pericol. Ați putea să vă pierdeți viața în orice moment. În plus, ați vedea spirite înfricoșătoare, nu ființe de nivel înalt, pentru că nivelul vostru ar fi prea scăzut și limitat numai la acesta al oamenilor. Astfel că ar fi o situație înspăimântătoare. Este chiar și mai înspăimântător dacă vreți să comunicați cu ființe vii dincolo de Pământ. Ființele dincolo de Pământ sunt doar ființe pe alte planete din cadrul acestei dimensiuni fizice pe care ochii umani poate să le perceapă. Cu toate acestea acele ființe nu consideră oamenii ca ființe umane. Ele cred că oamenii sunt fiare, un fel de animale. Ele distrug oamenii când doresc și experimentează pe voi când vor. Ele răpesc oamenii pe planetele lor, îi închid în cuști, și îi prezintă ca pe niște animale. Mulți dintre pământeni care au dispărut au fost luați de ele.

Pot să vă spun de asemenea că știința umană de astăzi a fost creată de ei. De ce au creat acei extratereștrii pentru oameni ceva precum știința actuală? Pentru că ceea ce ei au pe planeta lor este similar cu aceasta. Vor să o aducă pe planeta aceasta și în final să înlocuiască oamenii. Ei au descoperit că trupul uman este cu adevărat perfect, fără cusur. Astfel că ei își doresc corpul uman și vor ca în cele din urmă să înlocuiască oamenii. Ei au adăugat lucrurile lor într-unul din straturile de celule moleculare ale ființelor umane. Asta s-a făcut deja acum și s-a format pe scară largă. Astfel că pentru mine ca să vă salvez azi, trebuie nu doar să elimin toate atașamentele și karma pe care trebuie să le eliminați, dar trebuie și să curăț acele lucruri pentru voi. Drumul pe care omenirea coboară este îngrozitor. Calculatoarele ar fi comandat oamenii într-o zi. Evoluțiile în curs s-au conformat acestei traiectorii. Oamenii trebuiau să devină sclavii calculatoarelor și mașinăriilor, și în cele din urmă să fie înlocuiți de extratereștrii. De ce s-au dezvoltat calculatoarele atât de repede, și de ce a devenit dintr-o dată creierul uman atât de "ascuțit"? Toate acestea au fost realizate de către extratereștrii care controlează mintea umană. Extratereștrii i-au înregistrat pe toți cei care știu să lucreze pe calculator. Cu adevărat. Cât despre studenții noștri, am curățat toate acele lucruri pentru voi, astfel că ei nu vor fi interferați de extratereștrii atunci când folosesc calculatoarele.

De ce există extratereștrii? Unii extratereștrii provin de pe planetele lor. De ce vin mereu unii extratereștrii pe Pământ? Pentru că altă dată ei au fost oameni pe Pământ. Dar nu era Pământul din vremurile noastre. Era Pământul anterior, care a existat în același loc ca și Pământul acesta. Pământul a fost înlocuit de multe ori. De fiecare dată când a fost înlocuit, au fost o parte din vieți – ființe vii create de către zei cu diferite înfățișări, unii dintre ei erau asemănători oamenilor de astăzi, unii dintre ei aveau forme diferite – care erau relativi buni la acea vreme și din acest motiv au fost păstrați. Ei nu au fost distruși, cu toate acestea nici nu le-a fost permis să intre în perioada de dezvoltare umană pe viitorul Pământ. Așa că au fost trimiși pe altă planetă. Astfel s-a procedat de fiecare dată. De asemenea, a fost lăsată o înregistrare a acestui univers, pentru că ei au fost oameni pe acest Pământ în diferite perioade de timp. Folosește acelui scop. Dar datorită unei slabe supravegheri, ei s-au dezvoltat, și au creat tot felul de metode științifice conform schemelor lor; unele sunt ca cele de pe pământul nostru, unele au dobândit alte forme, și sunt o varietate de moduri de dezvoltare. Desigur, ei nu folosesc termenul de "știință." Numele pe care le folosesc aparțin limbajului conceptelor lor. Acele lucruri s-au deteriorat din ce în ce mai mult. Și odată cu devierea Marii Fa a cosmosului, extratereștrii au devenit, de asemenea, din ce în ce mai răi. De aceea toți extratereștrii sunt în procesul de a fi complet eliminați. Ei sunt eliminați din întregul univers. În prezent, cei de acolo sus au fost eliminați. Ce a mai rămas sunt numai cei care au scăpat pe Pământ, care se amestecă printre oameni sau care s-au atașat de corpurile umane. Și mai sunt și alte tipuri. Am grijă de toți. Lăsații să facă lucrurile lor îngrozitoare pentru moment. Nu va mai dura până când vor fi eradicați. (Aplauze entuziaste) De asemenea, coruperea omenirii este direct legată de ei. Acelea sunt păcate, și de aceea ei trebuie să fie eradicați.

http://ro.falundafa.org/conferinte_s..._FRANKFURT.htm

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.527
    Puncte
    117.438
    Nivel
    100
    Puncte: 117.438, Nivel: 100
    Puncte: 117.438, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 74,0%
    Activitate globală: 74,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

sâmbătă, 21 octombrie 2017

VIN EXTRATERESTRII !!! DUMNEZEU A CREAT SI PE EXTRATERESTRI ,SI SUNT FIINTE DRAGI LUI !

XX 21 Octombrie 2017,ora 5,08 dimineata !
    Dragii mei,
    În aceasta dimineata ,m-a trezit o lumina alba si stralucitoare,si astfel, vad înspre Sud -Est o familie de Extraterestri.
    Erau cel puţin trei adulti si trei copii.
    Deci,vad înspre Est un Cer de noapte ca al nostru, si în care Cer ,la poalele lui s-a deschis ca o fereastra dreptunghiulara.
    Aceasta fereastra dragilor,reprezenta Cerul EXTRATERESTRILOR care avea o culoarea bleumaren stralucitor.

..

În aceasta fereastra isi fac aparitia mai multi Extraterestri; păreau a fi o familie. Trebuie sa va spun că ,si Extraterestrii au familie ca si noi.

.

Cei care se încapăţânează si spun că EXTRATERESTRII sunt draci sau ca nu ar exista,vor fi primii care vor da nas in nas cu ei ,si le va părea rău că au gandit asa ceva ,despre aceste fiinte create si ele tot de DUMNEZEUL nostru al tuturor.
    Iata ce spunea un glas ,in timp ce eu îi priveam :
    " Pentru cei care nu cunoaste :
    Ei vin ca un SEISM major !
    Da ! Extraterestrii vin ,asa cum vine un SEISM major !"

Dragii mei, atunci cand am scris si scriu(dar nu de la mine ci de la DUHUL CEL PREA SFANT)că Extraterestrii vin ca o Forţă a BINELUI , atunci sa credeti ca asa va fi.
    EXTRATERESTRII nu vor Răul Omenirii!!!
    (...)
    http://mariaghiorghiu.blogspot.ro/20...l#comment-form

Am postat viziunea Mariei(din 21.octombrie) pentru ca am dat peste acesta schema in care apar nave extraterestre(150 de specii extraterestre ne privesc),tot din 21 octombrie, de pe no more sleeping .Daca veti face clic pe imagine ea se va mari si puteti mari fiecare detaliu cu explicatii.

https://nomoresleeping.wordpress.com/2017/10/21/sitrep/

Legat de indicatia din schema de mai sus,cea care arata la polul N nave antigravitatie, adaug un articol de pe exopolitics.org Dezvăluirea ascunsă a ambarcațiunilor antigravitatie lângă MacDill AFB

Scrisă de Dr. Michael Salla pe 20 octombrie 2017 .

Pe 19 octombrie mi-a fost trimisă o serie de nouă fotografii care prezintă două OZN-uri în vecinătatea Bazei Forțelor Aeriene MacDill, care găzduiește comandamentul de operațiuni speciale. OZN-urile erau, respectiv, dreptunghiulare și triunghiulare, păreau că folosesc tehnologia antigravității și interacționau între ele.

Fotografiile au fost preluate de JP, un pseudonim pentru o sursă pe care o cunosc timp de nouă ani, care pretinde a fi atât o persoană de contact extraterestră, cât și că a fost luată în răpiri militare. El susține, de asemenea, că a colaborat intens cu personalul de la Comandamentul de Operațiuni Speciale, care l-a informat informal despre unele operațiuni sub acoperire care implică TR-3B și Coreea de Nord .

Am comunicat pe larg și l-am interogat pe JP și l-am considerat sincer și demn de încredere. El a furnizat anterior fotografii ale unor nave de antigravitatie în formă de triunghi, despre care susține că au fost preluate în timpul răpirilor militare anterioare .

În cel mai recent incident al OZN, JP spune că a primit un apel telefonic instruindu-l când vor apărea OZN-urile. Acesta este ceea ce el a scris într-un mesaj skype pentru mine:
    11 am primit un apel să privesc cerul .. ca în jurul valorii de 11:02 văd această platformă de dreptunghi platformă neagră .. a ieșit din nori 6 secunde după ce a văzut nava .. TR-3B ☆ apare, puteți a se vedea caracteristicile cercului în mijloc încă stralucitoare un pic, într-o clipită de ochi a fost interacțiunea lor cu platforma triunghi negru a navei similare ca atunci când interacționează cu elicopterul .. aceasta a fost destul de rapid 2 minute după apelul durează un minut și 20 de secunde.

El a adaugat intr-un mesaj skype ulterior:
    Apelul a fost foarte rapid ca 10 secunde de tipul pe care l-am spus (te sun să te informez să te uiți la ceas (10:30) între est și nord are o zi frumoasă.

JP next spune că nu a mai întâlnit niciodată OZN-urile în formă de dreptunghi, care păreau să vină din Golful Mexic:
    N-am văzut niciodată acele platforme care caută OZN-uri
    Dreptunghi
    A fost destul de interesant
    Am auzit ceva ciudat de data asta
    ca am un sunet de înălțime ridicat in urechile mele au fost ca un sunet după eveniment ..
    La 8 mile de MacDill de data asta
    MacDill era în direcția din spatele meu
    Nava cu platformă pare să vină din Golful Mexic
    Și mă gândesc că trb-ul a venit de la MacDill
    Au întâlnit-o.

Am pregatit un film cu cele noua fotografii pe care le-a luat, impreuna cu cele mai bune trei fotografii care arata ambarcatiunile OZN.
    Iată cum JP a descris secvența de fotografii și interacțiunea dintre ele:
    Am văzut nava platformei și din nicăieri tr3b a apărut într-o clipă de la ochi ... apoi a început să interacționeze cu nava platformei
    Nu știu exact dimensiunea, dar tot ce vă pot spune că era aceeași înălțime în care erau norii
    Știu că există trei nivele de nori, mă gândesc că acesta este norul inferior .. 6500 de picioare
    Acestea sunt nori obișnuiți cumuluși
    Sunt la cel puțin 6500 de metri de nivelul mării.
    Mai jos este o închidere a primei fotografii din secvența care arată doar platforma dreptunghiulară în formă de OZN luată de JP, după ce a fost îndreptată să privească în sus spre cer.

Apoi, este o fotografie a treia în secvența care prezintă dreptunghiuri și OZN în formă de triunghi, care par să interacționeze într-un fel, unde sunetele înalte sunt audiate de JP.

Concluzie
    Bazându-se pe explicațiile JP despre modul în care au fost realizate fotografiile și despre elevația, mărimea, sunetele și manevrele estimate, acestea nu par a fi baloane, aeronave cu bombe sau aeronave care utilizează sisteme convenționale de propulsie. Faptul că JP a primit un apel telefonic, spune foarte mult. Se sugerează în mod clar că vizionarea OZN a fost organizată în mod deliberat pentru el, folosind tehnologii clasificate.
    Aceasta conduce la concluzia că JP a fost încurajat să facă fotografiile în ceea ce privește divulgarea ascunsă a ambarcațiunilor de antigravitatie care operează în vecinătatea MacDill AFB. Având în vedere conturile anterioare ale JP despre interacțiunile sale cu operatorii forțelor speciale din MacDill, ar fi rezonabil să se concluzioneze că divulgarea sub acoperire a fost sancționată de către Comandamentul Special Operations.

Nu este pentru prima oară când JP a fost anunțată în prealabil de către operatorii sub acoperire ai unui observator al OZN-ului în vecinătatea lui MacDill. Anterior, el a fost avertizat să facă doar fotografii și nu video. Cu toate acestea, i s-a spus că în viitor va avea permisiunea să preia și să creeze videoclipuri ale ambarcațiunii antigravitatie pe care o fotografiază pentru a accelera procesul de dezvăluire.

© Michael E. Salla, Ph.D
    http://exopolitics.org/disclosure-of...r-macdill-afb/

Ultima modificare făcută de lilu; 22-October-2017 la 04:12 AM.
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 21-August-2011, 04:23 PM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 05-December-2010, 01:50 AM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 04-December-2010, 08:30 PM
  4. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 19-November-2010, 07:26 PM
  5. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 03-October-2010, 10:50 PM

Permisiuni postare