Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 52

Subiect: Ce fac in caz ca nu se mai publica informatiile primite de la dl.Istrate?

Membru Avatarul lui dragon star security
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Puncte: 33.613, Nivel: 56
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsCreated Album pictures3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Question Ce fac in caz ca nu se mai publica informatiile primite de la dl.Istrate?

Cred ca la ora actuala ,asta ar trebui sa ne framinte pe toti membrii forumului...Daca se va intimpla asa ceva ,lucru nedorit ,de altfel,eu ramin la a lua in considerare informatiile din carte! Dumneavoastra ce veti face?
    Odinioara oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur,acum au cruce de aur si inima de lemn!

الله اكبر

Membru Avatarul lui gabibirta
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    796
    Puncte
    24.935
    Nivel
    48
    Puncte: 24.935, Nivel: 48
    Puncte: 24.935, Nivel: 48
    Progres nivel: 39%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 615
    Progres nivel: 39%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 615
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran

Implicit

Cred ca este singura solutie sa urmarim cartea - cine o are - si sa schimbam informatiile pe care la gasim acolo , functie de evenimente.Dupa parerea mea exista 2 explicatii pentru inchiderea blogului : 1.- presiuni ffff mari asupra D.-lui Istrate ; 2- producerea cutremurului , deci existenta blogului nu se mai justifica . Cu stima Gabi Birta

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.320
    Puncte
    1.805.117
    Nivel
    100
    Puncte: 1.805.117, Nivel: 100
    Puncte: 1.805.117, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredOverdrive50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Community Award

Implicit

Eu am ambele carti ,dar degeaba Dnul Istrate a mai primit zeci de mesaje de la editarea cartilor care sunt de actualitate,asa ca .....,cu mare drag,Maria49

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    600
    Puncte
    37.959
    Nivel
    60
    Puncte: 37.959, Nivel: 60
    Puncte: 37.959, Nivel: 60
    Progres nivel: 10%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.091
    Progres nivel: 10%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.091
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de gabibirta Vezi Post
    Cred ca este singura solutie sa urmarim cartea - cine o are - si sa schimbam informatiile pe care la gasim acolo , functie de evenimente.Dupa parerea mea exista 2 explicatii pentru inchiderea blogului : 1.- presiuni ffff mari asupra D.-lui Istrate ; 2- producerea cutremurului , deci existenta blogului nu se mai justifica . Gabi Birta
    sunt de acord cu acest lucru: daca pe 31.08 se produce un cataclism major,atunci blogul nu se mai justifica pt.ca probabil netul va pica pt mai mult timp(furtuni solare)

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.129
    Puncte
    59.941
    Nivel
    75
    Puncte: 59.941, Nivel: 75
    Progres nivel: 93%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 109
    Progres nivel: 93%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 109
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Cred ca ar fi util sa facem un exercitiu…

Se ne inchipuim ca – din varii motive – nimeni nu ne poate anunta despre apropierea unui cutremur, a celui mare ca de fapt el e problema.
    Motive sunt sau au fost destule, deja discutate pe forum: pica forumul, e o problema de comunicare, e o problema sa zicem de natura juridica si pur si simplu nu se va da nicio informatie (intervine teama ca un asemenea anunt ar putea crea panica si apoi tragerea la raspundere pentru inducerea acesteia). Multe altele care ar fi putut fi citite printre randuri daca ar fi existat atentia necesara… inclusiv faptul ca niciun sistem de avertizare (msli, websli) nu mai functioneaza.

Deci, sa ne inchipuim ca suntem pe cont propriu… Sa incercam sa invatam cum ne putem da seama ca se apropie ceva. Sa ne ascutim putin simturile, sa ne marim atentia, sa invatam sa citim printre randuri, sa urmarim stirile si sa incercam sa facem conexiuni. Ceea ce ne asteapta nu se rezuma numai la cutremur, a spus si domnul Istrate si nu o singura data.

Discutiile care puteau fi facute pe forum, inclusiv de catre colegi cu anumite abilitati, au incetat de o vreme buna. Timid de tot s-au reluat de cand cu postarea lui Vasi despre pagina 226 din cartea domnului Istrate, dar total insuficiente pentru a-ti putea forma o imagine.

Ce ne spunea domnul Istrate cu ceva vreme in urma in Cafenea:

„ Ne puteti da exemple de fenomene sau intamplari premergatoare cutremurului ?
    Ioan Istrate: Precursori de cutremur:
    - ridicarea nivelului apelor in puturi
    - aparitia norilor ionizati deasupra zonei Vrancea
    - comportamentul animalelor
    - visele colective
    - etc”
    Ioan Istrate: In preajma unui mare cutremur, deasupra Romaniei am vazut cum isi indrepta reflectoarele un mare OZN”
    Altadata, chiar intr-un mesaj, facea trimitere la un fel de adunare a mai multor oameni cu puteri paranormale care discutau despre cutremur.

Suntem de atat de mult timp pe forum unii dintre noi incat ar fi pacat sa lasam garda jos, in speranta ca lucrurile prevazute nu se vor intampla, sau cu gandul ca oricum nu avem cum impiedica sau nu avem ce masuri de precautie sa ne luam. Sau sa asteptam pur si simplu in ideea ca vom apuca noi sa facem ceva daca vom fi anuntati cu 4 ore inainte. Va rog sa luati in considerare si ipoteza in care un eventual mesaj sau o eventuala atentionare nu va ajunge la noi. Nu suntem singuri pe lume, daca nu ne pasa atat de mult de noi in mod sigur, fiecare dintre noi, are persoane dragi pe care ar dori sa le stie in siguranta si pentru care merita sa incerce, merita sa faca un efort, mai ales ca petrecem suficient timp aici pe forum. Sa nu irosim acest timp daca putem invata ceva, sa incercam sa profitam de informatiile care ni se ofera, sa incercam si singuri sa interpretam, sa facem conexiuni.

Ar fi aproape ciudat sa spun la acest moment, avand in vedere istoria recenta a forumului, ca ar fi bine sa reincepem sa discutam problemele, sa impartasim idei si informatii... Si, cred, ar fi deja un pic prea tarziu.

Sunt putini, foarte putini, cei care ar mai putea demara niste discutii... Dar sunt multe lucruri scrise deja, macar pe acelea daca le-am reciti...

Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsCreated Album pictures3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Pe mine ma framinta viziunea domnului Istrate in care il vedea pe Basescu in camasa cu mineca scurta printre ruine! Daca ar fi demis ,poate am scapa...Nu stiu ,gindesc si eu si incerc sa fac niste conexiuni.

Eu zic ca e o buna idee sa reinnodam discutiile !Pentru ca astfel devenim mai pregatiti in eventualitatea unur evenimente nedorite .
    Ultima modificare făcută de dragon star security; 06-August-2012 la 10:47 PM.
    Odinioara oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur,acum au cruce de aur si inima de lemn!

الله اكبر

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.129
    Puncte
    59.941
    Nivel
    75
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de dragon star security Vezi Post
    I]Pe mine ma framinta viziunea domnului Istrate in care il vedea pe Basescu in camasa cu mineca scurte printre ruine! Daca ar fi demis ,poate am scapa...Nu stiu ,gindesc si eu si incerc sa fac niste conexiuni.[/I]
    Si daca ar fi demis, isi pastreaza titlul de presedinte, cum si l-au pastrat si Iliescu si Constantinescu. Faptul ca il vedem printre ruine nu ne spune nimic cu privire la statutul lui. Poate fi printre ruine si in calitate de fost presedinte....sau de simplu cetatean.

Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Realizări:

Implicit

Eu cred ca "viziunile " sint facute cu referire la oameni importanti petru tara. Acuma daca Basescu e demis ,nu mai prezinta importanta! Ca si predecesorii,de altfel, care rareori isi fac aparitia in public .

الله اكبر

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.129
    Puncte
    59.941
    Nivel
    75
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de dragon star security Vezi Post
    Eu cred ca "viziunile " sint facute cu referire la oameni importanti petru tara. Acuma daca Basescu e demis ,nu mai prezinta importanta! Ca si predecesorii,de altfel, care rareori isi fac aparitia in public .
    Sa nu uitam nici ca dl. Istrate a spus ca referendum-ul va fi invalidat. Deci Basescu nu si-a spus ultimul cuvant... Plus ca daca este sa se intample ceea ce spune in carte la paginile 228-229, trebuie 2 parti acolo pentru iscarea unui conflict sau a unei miscari. Cu poporul aferent de o parte si de alta. Si daca o fi sa se intample deodata evenimentele prevazute, asa cum a spus, cam asta ar fi timpul... Asa si spune dl. Istrate de altfel, ca lucrurile in perioada asta se vor intampla.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Pitesti
    Posturi
    451
    Puncte
    17.295
    Nivel
    40
    Puncte: 17.295, Nivel: 40
    Puncte: 17.295, Nivel: 40
    Progres nivel: 6%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 755
    Progres nivel: 6%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 755
    Activitate globală: 24,0%
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran

Implicit

Sunt de acord cu voi,cred ca in loc sa ne razboim creand discutii fara sens la nesfarsit mai bine am participa la discutii interactive constructive la subiect,venind fiecare cu articole sau documentatii la tema.Sunt convinsa ca admin si d-nul Istrate vor fi alaturi de noi ca de obicei,si am impresia ca vor fi incantati ca dupa atata timp sa intalneasca o coeziune a vechilor si mai noilor prieteni ai forumului si un schimb de idei de inalta tinuta.Presupun ca astfel admin isi va relua postarile zilnice sau saptamanale si nimic sau nimeni nu il vor mai determina sa renunte.Ridicand astfel stacheta informationala si a conversatiei altfel vom putea interactiona si sunt convinsa ca informatiile vor veni natural si in timp util.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Mesaje primite de la domnul Istrate
    De Infinit în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 146
    Ultimul Post: Ieri, 08:24 PM
  2. Mesaje primite de Maria Ghiorghiu
    De sandy76 în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 89
    Ultimul Post: 29-December-2015, 11:08 PM
  3. Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 10-April-2011, 10:11 PM
  4. Răspunsuri: 0