Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: noul cod rutier -cine este de acord cu el ???

Banned Avatarul lui doru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    3.823
    Puncte
    92.028
    Nivel
    94
    Puncte: 92.028, Nivel: 94
    Progres nivel: 41%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.122
    Progres nivel: 41%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.122
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit noul cod rutier -cine este de acord cu el ???

cand scapam de smecherii din trafic ???
    poate da dumnezeu si cu noul cod rutier , asta daca se aproba , scapam de smecherii de pe drumurile noastre .
    care sunt dupa mine categoriile de smecheri :
    1-majoritatea taximetristilor
    2-pustimea de bani gata cu masini bengoase
    3-o parte din soferii care conduc masini de firme

sanctiuni drastice :

la a doua abatere privind bautura la volan : suspendarea carnetului pe viata
    la a doua-treia neacordare de prioritate de orice fel : suspendarea carnetului pe viata , amenda foarte usturatoare
    intrarea pe rosu in intersectie :

neavand posibilitatea de a plati amenda se poate merge pana la confiscarea masinii

si alte abateri , sa zicem mai usoare :

amenda usturatoare si suspendarea carnetului pe 1-2-3 ani.
    Ultima modificare făcută de doru; 30-August-2011 la 02:18 PM.

Banned Avatarul lui QWE
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    130
    Puncte
    5.524
    Nivel
    21
    Puncte: 5.524, Nivel: 21
    Puncte: 5.524, Nivel: 21
    Progres nivel: 95%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 26
    Progres nivel: 95%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 26
    Realizări:
    7 days registered10000 Experience Points5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsVeteran1 year registered3 months registered31 days registered25000 Experience Points

Implicit

sa ti se confiste masina, nu cred ca se va aproba.
    masina e un bun personal si nu ti-l poate lua nimeni, doar daca incepe vreo nationalizare si ti-o duce la CAP..........

de sanctiuni drastice e nevoie, dar nimeni n-are dreptul sa atenteze la proprietatea cuiva, asta e culmea

sa nu se mai "rezolve" amenzile cu spagi si va fi liniste in trafic, nu sa cada vreun parlamentar idiot intr-o extrema stupida si sa propuna asemenea ilegalitati pe post de lege!!

Banned Avatarul lui doru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    3.823
    Puncte
    92.028
    Nivel
    94
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

http://www.google.ro/url?sa=t&source..._ob1_NhEZyFGSw

qwe -

aici nu e vorba de CAP , e vorba ca la noi nu se poate decat cu forta , romanul nu se poate purta civilizat decat numai daca stie de frica , in cazul nostru de frica legii.

inca ceva : se poate ajunge la amenzi de pana la 2000 euro
    Ultima modificare făcută de doru; 30-August-2011 la 04:50 PM.

Membru Avatarul lui dragon star security
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Puncte: 33.613, Nivel: 56
    Puncte: 33.613, Nivel: 56
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsCreated Album pictures3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Sint o droaie de parlamentari care pot hotari cum e mai bine pentru popor,chiar si in cazul Codului rutier ,care va trebui modificat.Probabil ,ca se vor aplica amenzi progresive in functie de viteza si la un cuantum marit bine!
    Odinioara oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur,acum au cruce de aur si inima de lemn!

الله اكبر

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    245
    Puncte
    30.342
    Nivel
    53
    Puncte: 30.342, Nivel: 53
    Progres nivel: 54%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 508
    Progres nivel: 54%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 508
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran

Implicit

Draga Doru, dami voie sa-mi exprim si eu parerea. Sunt de acord cu tine pentru anularea pe viata a permisului pentru cei care se urca bauti la volan dar, eu as mai adauga si pentru cei care se urca la volan drogati. Si acestia sunt un pericol public. Ar trebui sa existe o baza de date comuna intre politie si sanatate si medicul de familie sa raporteze imediat ce un pacient areo boala cardiaca sau alte boli care poate afecta pacientul si in timpul sofatului. Si eu i-as mai amenda si pe cei care incurca traficul mergand cu 40 km/h atunci cand traficul este liber. De multe ori am intalnit in trafic soferi care merg asa parca, intentionat, sa te enerveze, sa-si bata joc de ceilalti soferi din spatele lor. Si nici eu nu sunt de acord cu confiscarea masinii. Cred ca ar fi mai utila munca in folosul comunitatii in cuantumul amenzii si daca omul nu doreste sa munceasca asa si nici nu are bani sa plateasca amenda, atunci poate sa se puna problema sa plateasca cu masina. Eu nu sunt de acord nici cu firmele care ridica masinile de pe strada atata timp cat nu asigura locuri de parcare. Intradevar, sunt si soferi care lasa masinile foarte aiurea dar nu am vazut sa se ridice acele masini. Ar fi de comentat pe aceste teme o gramada de timp si sincer este cam tarziu acum si nici nu-mi place sa butonez prea mult tastatura, asa ca va urez numai bine si vigilenta in trafic. Cu stima walker.

Banned Avatarul lui doru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    3.823
    Puncte
    92.028
    Nivel
    94
    Realizări:

Implicit

cu sofatul,condusul masinii in bucuresti e multttt de vorbit ----, oricum consider ca legile sunt prea simpleeeeeeee , usor de digerat , toata lumea-si face de cap oricand, oriunde si oricum , intr-un astfel de sistem nu se aplica decat forta iar forta inseamna legi aspre si pana acolo mai avem ,acum s-a mai creat un " precedent" extrem de grav cu accidentarea pietonilor pe trecerea de pietoni si nu numai , in sensul ca smecherii scapa foarte usor , ------ce sa mai discutam ----.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    245
    Puncte
    30.342
    Nivel
    53
    Progres nivel: 54%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 508
    Progres nivel: 54%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 508
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran

Implicit

Da Doru, ai dreptate dar, ce ne facem cu acei pietoni care, cum vad o zebra, cum se arunca pe ea fara sa se mai asigure, ca....doar sunt pe zebra, nuuuu!!? Degeaba reduc soferii viteza in apropierea zebrei ca nici cu 30/h nu reusesti sa-l eviti. Au fost destule cazuri surprinse pe camerele de supraveghere, atunci cine este vinovat? In Pitesti ai circulat cu masina? Acolo este si mai nasol decat in Bucuresti, de la caruta, bicicleta, autoturism etc., ies de pe stradutele adiacente fara sa se asigure. Daca nu esti foarte, foarte, foarte atent e naspa. Noroc ca acum este podul care traverseaza Pitestiul si nu mai este nevoie sa traversezi orasul. Au fost si vor fi criminali ai soselelor care vor scapa datorita "oualelor" mari si multe pe care le au dar, speram sa fie cat mai putini daca nu se poate sa fie deloc.

Banned Avatarul lui doru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    3.823
    Puncte
    92.028
    Nivel
    94
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de walker Vezi Post
    Da Doru, ai dreptate dar, ce ne facem cu acei pietoni care, cum vad o zebra, cum se arunca pe ea fara sa se mai asigure, ca....doar sunt pe zebra, nuuuu!!? Degeaba reduc soferii viteza in apropierea zebrei ca nici cu 30/h nu reusesti sa-l eviti. Au fost destule cazuri surprinse pe camerele de supraveghere, atunci cine este vinovat? In Pitesti ai circulat cu masina? Acolo este si mai nasol decat in Bucuresti, de la caruta, bicicleta, autoturism etc., ies de pe stradutele adiacente fara sa se asigure. Daca nu esti foarte, foarte, foarte atent e naspa. Noroc ca acum este podul care traverseaza Pitestiul si nu mai este nevoie sa traversezi orasul. Au fost si vor fi criminali ai soselelor care vor scapa datorita "oualelor" mari si multe pe care le au dar, speram sa fie cat mai putini daca nu se poate sa fie deloc.
    da , e adevarat ce spui si pietonii pot fi o problema , am circulat prin pitesti si stiu ca e nasol .
    toata problema este de mentalitate , la soferi dar si la pietoni , insa problema mare este la soferi , cum ziceam : legile sunt prea simple , prea usor de trecut peste ele .
    vrei sa afli ce pateste un sofer in canada ( am neamuri acolo si stiu foarte bine acest lucru) daca depaseste viteza legala cu 50 km peste ?
    spun eu : i se confisca masina pe 6 luni de zile ,in tot acest timp plateste stationarea masinii, carnetul suspendat , amenda 10.000 dolari , ---nu vrei sa afli ce pateste daca face asta a doua oara , a treia oara nici nu mai vorbim.
    toronto are 5 autostrazi ---atentie , CINCI , POTI CREDE ASA CEVA ? un singur oras are cinci autostrazi , viteza de deplasare este de 100 km/ora , la noi pe "autostrada" asta jalnica care o avem este de 130 km/ora.----
    nu mai zic de conduita in deplasare , la volan , ce disciplina!!!!!! ( vorbesc de canada aici) -----ma imbolnavesc de nervi -----.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Viitorul presedinte, cine este?
    De AuraArua în forumul Politica
    Răspunsuri: 154
    Ultimul Post: 16-December-2014, 09:58 AM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 05-March-2014, 06:50 PM
  3. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 14-December-2013, 07:03 PM
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 07-December-2010, 11:30 AM
  5. Răspunsuri: 0