Pagina 749 din 749 PrimulPrimul ... 249649699739747748749
Rezultate 7.481 la 7.484 din 7484

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.770
    Puncte
    161.947
    Nivel
    100
    Puncte: 161.947, Nivel: 100
    Puncte: 161.947, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 62,0%
    Activitate globală: 62,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Ginutza, acesta este alt vis despre foc....Elementul foc devine extrem de important pentru tine, se repeta obstinant de acum, fapt care ma duce cu gandul ca ceva iminent si important sta sa se intample in viata ta.
    O noua situatie, care insa se comporta ca si cum ar fi una veche sau care repeta tiparele vechi( poate chiar greseli de abordare ca de obicei), sta sa se intample. Iminenta acestei situatii, ma face sa-ti recomand ca pana pe 23 ianuarie sa fii extrem de atenta la: accidente, dureri, crize acute, dureri de cap, crize de ficat , probleme cu sangele; apoi sa fii atenta in casa ta dar si a familiei tale la furturi, incendii, certuri de amploare, tot ce are legatura cu elementul de foc. lemne care ard prea tare, lemne care nu mai ard, nu vine o comanda de lemne, centrala are ceva anume defect; sunt atatea pericole la care trebuie sa fii atenta si toate pana in 23 ianuarie.

Faptul ca si tatal tau era prezent( este un element in plus), ne face sa credem ca este o atentionare deosebita. Iar faptul ca sunt implicate mai multe elemente ajutatoare, ne face sa ne gandim , cei care citim, la un eveniment care cere atentie maxima.

Deci, draga mea, atentionarea poate fi de domeniul sanatatii sau al unui pericol, care poate fi depasit usor daca sunteti atenti....Repetarea acestui avertisment aduce iminenta evenimentului.
    Fiti atenti deci si luati masurile care se impun! Te pup.

PS-apar elemente in plus; totusi nu exlcud ce ti-am spus data trecuta- daca ai ceva de facut, fa acum, pana in 23 ianuarie-vei reusi cu siguranta si vei avea si succes!

Colectiv- se mentin pericolele acestea , la scara macro: hotii, incendii, accidente, toate de amploare sau de o mare necinste, imoralitate( pedofilul). Pana pe 23 ianuarie sa tot vedem asa ceva.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    171
    Puncte
    6.269
    Nivel
    23
    Puncte: 6.269, Nivel: 23
    Progres nivel: 44%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 281
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 281
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc mult!

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    1.083
    Puncte
    65.307
    Nivel
    79
    Puncte: 65.307, Nivel: 79
    Puncte: 65.307, Nivel: 79
    Progres nivel: 29%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.143
    Progres nivel: 29%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.143
    Activitate globală: 99,9%
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de ginutza Vezi Post
    Buna dragilor,

Am visat ca eram in vizita la o vecina de la vechea casa. Doar ca totul arata cum era la bunica pe strada.
    Eram pe strada, de acolo am vazut ca un fel de centrala care era atasata de casa la etajul 1, in care ardea focul-in interiorul centralei,m-am gandit ca asa isi incalzesc casa. Eram cu tata si copii.Tata a intrat cu mine in curte , copii au ramas pe strada sa se joace. Imi doream ca ei sa nu intre in vechea curte. In curtea vecinei, in dreapta era un loc unde erau multe scandurele cu cuie in ele care ardeau. Tata a zis ceva in engleza si era tare mandru ca stie sa pronunte. Eu nu i-am dat atentie, ma uitam la o basculanta , citeam ce scria pe ea.

O intrebare, am visat de doua ori, doua persoane diferite, ruda cu mine, plecate dintre noi ca mi-au cerut apa minerala.
    Le-am impartit apa minerala, dar m-a nedumerit faptul ca mi-au cerut acelas lucru la o distanta de circa 2 ani.

Multumesc
    Dragă Ginutza, iartă-mă te rog, vreau să-ți povestesc și eu ceva din experiența mea. Visul tău îmi amintește despre un vis avut de mult, după ce mi-a murit un unchi. L-am visat că era undeva afară, pe o bancă, vara, ziua cu un cer senin, frumos, îngrozit fiind de faptul că era atacat din toate părțile de mai multe entități. Parcă i-am spus „Hai vino să te pupăcesc”, iar el mi-a zâmbit și mi-a arătat că este atacat. Eu i-a spus că se poate ascunde, undeva într-o casă din apropiere, unde era o centrală termică cu foc, care ardea. Și parcă i-am spus că singura soluție pentru a scăpa de atacuri ar fi să se refugieze acolo. Eu cred că acest vis se referă la probleme de natura karmica(așa cum spunea anterior Aura).....la păcate, iar pentru a fi purificate, iertate, nu putem evita suferința, pedeapsa. După mine, casa cu etaj reprezintă conștiința, faptul că tu conștientizezi unele lucruri ne la locul lor, posibil păcate karmice ale celor din jurul tău. Faptul că nu-ți doreai ca copiii tăi să nu intre în acea curte, confirmă dorința ta de a-i feri de acele „lucruri”care nu-ți plac la acele persoane. Focul este cel care poate purifica sufletele, lăsându-le curate, deschise spre nou. Dumnezeu să fie cu toți !!!

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    171
    Puncte
    6.269
    Nivel
    23
    Progres nivel: 44%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 281
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 281
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Draga Soricel,

Multumesc tare mult, acum m-am mai lamurit , cred ca si banuiesc despre cine este vorba.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 4 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 4 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2