Pagina 762 din 766 PrimulPrimul ... 262662712752760761762763764 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.611 la 7.620 din 7657

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Puncte: 165.475, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 62,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Lucia si eu iti multumesc mult, cuvintele tale, prin energia lor deosebita, m-au mers la suflet si anume prin aceasta marturisire de suflet pe care ne-ai facut-o, despre tine si cum esti tu!
    Daca binecuvântarea unui om conteaza, daca are acest drept, har, dar, atunci iti spun si eu-fii binecuvantata de ceruri!
    Când ai timp si dispozitie, te asteptam langa noi, cu alte rânduri despre ce inseamna aceste lucruri pentru tine si cum le percepi tu.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Posturi
    6
    Puncte
    2.122
    Nivel
    12
    Puncte: 2.122, Nivel: 12
    Progres nivel: 91%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Progres nivel: 91%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Activitate globală: 55,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

Aura... Cum spuneam, un nume cu încărcătură.. Îți mulțumesc mult! Deocamdată sunt fără grai... Azi am citit pe aici. Pe la ezoteric, pe la karma...și am descoperit, oarecum cu surprindere, termenul de "extensie a sufletului".. Cum ți-am mai spus, eu nu am avut timp sa caut răspunsuri în altă parte. Viața, cu tot ce înseamnă ea...plus că vocea mea interioară m-a ghidat către alte lucruri pe care le-am avut de făcut... Și eu am ascultat de ea întotdeauna!
    Acum a venit timpul ? ...probabil. Deși eu am simțit dintotdeauna că sufletul meu...înseamnă mai mult decât sunt aici.. M-am simțit chiar ca o extensie, că sunt în mai multe locuri în același timp.. "timp"..impropriu spus. . Trăind mai mult în planul sufletului, ascultandu-l , simtindu-l și urmandu-l, nu prea am noțiunea timpului...ce s-a întâmplat în urmă cu 6 ani, parcă se întâmplă într-un acum continuu... In fine, voiam să spun că mă simt ca un braț întins din MINE-le meu, care parcă ar fi pretutindeni, particule împrăștiate, și -mi vine uneori sa vreau să mă adun...atunci când mă mai rătăcesc...căci mă rătăcesc, de multe ori de mine, am nevoie , cum citeam mai devreme pe aici, am nevoie de liniște... O iubesc, liniștea, tăcerea...îmi pot simți atunci bucățelele cum mi se adună...
    Scriu pe telefon, e destul de greu. Voiam să îți spun că am vrut sa înțeleg de fapt ce înțelegeți voi prin extensii ale sufletului, și am dat o căutare pe Google, fiindcă aici ar fi însemnat să citesc tot din 2009 încoace și am găsit ceva de genul acesta : " Asadar, Spiritul incarnat in forma umana reprezinta doar o parte a sufletului uman originar. Cu alte cuvinte, in vreme ce Floarea Vietii (Sufletul) este in siguranta in bratele lui Dumnezeu, Pistilul Vietii (aspectul incarnat) traieste aventura Salii Oglinzilor, adica Lumea Iluziilor 3D. ".. deci...nu știu dacă îți dai seama cum mă simt... Azi abia...am aflat că ceea ce am simțit dintotdeauna nu era așa,, o halucinație de-a mea... Că nu sunt chiar așa de ciudată cum începusem să cred și eu că sunt...
    In concluzie, azi nu mă simt în stare să îți spun mai mult de atât.. oricum, eu nu știu nimic. Nu știu să exprim cum o faceți voi, nu știu nimic!! Doar că SIMT, și uneori nu mai știu ce să fac... căci simt prea mult, adun prea mult, și trupul asta mi-e prea mic, și nu am unde sa explodez...
    Da, am sa revin, când...am să-mi revin...
    Har nici eu nu am...dar nu vad de ce nu as avea dreptul să îți doresc sa fii și tu binecuvântată!
    Te îmbrățișez!!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Lucia, am ramas profund impresionata de puterea si profunzimea trairilor si analizelor tale.
    Ce-ti pot spune este ca de-a lungul anilor am invatat si inteles ca nimeni, nici un pamantean nu stie cu adevarat ce e dincolo si care e realitatea/ adevarul. Mai ales daca citesti mult, cauti mult si te iei dupa feluritele clasari, sabloane, categorisiri, etc. Sunt doar perceptiile umane a ceea ce se vede , se crede, etc.
    Asa cum fiecare specie are anumite dotari/ setari si percep o relaitate limitata in aceste setari, asa si noi, oamenii vedem doar ce suntem lasati sa vedem, conform cu setarile primite la venire.
    Daca te uiti la albine la muste, la caini, etc, in manualele de biologie se spune ca ei au o anume vedere, un anume tip de perceptie; pentru celelalte specii lumea arata altfel, desi noi o vedem asa cum o vedem si suntem convinsi ca totul pe real, perfect, adevarat.Ca exemplu, in link:http://www.interactivia.ro/cum-vad-animalele-lumea/

Singura realitate este cea a sufletului,a lumii de dincolo, care insa si ea are " limitarile ei", in functie de ce i se da voie sufletului sa vada, atinga , unde trebuie sa ajunga,ce, cat poate, etc.
    Vedem dar ca lumea intreaga, universurile intregi sunt pentru noi ireale, miraculoase si greu de inteles, atins....Singura muzica , a inimii, este constanta care patrunde peste tot si poate uni universurile intr-un spingur punct/ loc-acel acasa, Dumnezeu.

Asa ca, draga mea, daca stim sau nu stim, daca avem performante sau nu, singurul lucru care conteaza pentru toti este INIMA/ SUFLETUL el contine toate lumile, tot adevarul, tot ce trebuie sa stim. In rest....vanare de vânt, vorba cantecului.
    Nu-ti face probleme, citeste doar informatiile care misca un capat al corzii tale si umple-ti inima de iubire, bucurie, frumusete-este limbajul universal!
    Te imbratisez si eu, mi-a facut mare placere sa gasesc un suflet sensibil, pe frecventa noastra, a celor de aici!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Puncte: 29.221, Nivel: 52
    Progres nivel: 52%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Progres nivel: 52%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Activitate globală: 86,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Draga Lucia, am ramas profund impresionata de puterea si profunzimea trairilor si analizelor tale.
    Ce-ti pot spune este ca de-a lungul anilor am invatat si inteles ca nimeni, nici un pamantean nu stie cu adevarat ce e dincolo si care e realitatea/ adevarul. Mai ales daca citesti mult, cauti mult si te iei dupa feluritele clasari, sabloane, categorisiri, etc. Sunt doar percepti

Sa inteleg ca daca nu te documentezi stii mai multe?
    Este suficient sa citesti parapshiologii de renume si afli ce este dincolo..este descrisa inclusiv fabrica de Suflete..si daca mai ai si putin har.. am auzit ca ai, stii daca este adevarat sau nu.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Depinde de ce citesti si cum citesti: daca citesti doar ca sa bifezi lecturi de gen, da, stii mai multe ....dar iti si ajuta de fapt, sunt toate informatiile reale, sunt realitatea?
    Daca insa esti sincer in cautarile tale si vrei sa intelegi ce se intampla cu tine, cu ceilalti, sus, jos, etc, da, iti poate ajuta foarte mult.
    Nu inseamna ca daca ai citit mult detii si adevarul.
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 08-June-2018 la 02:51 PM.
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Posturi
    6
    Puncte
    2.122
    Nivel
    12
    Progres nivel: 91%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Progres nivel: 91%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

"noi, oamenii vedem doar ce suntem lasati sa vedem, conform cu setarile primite la venire."
    Vedem la fel, dar percepem diferit... Și tot așa și ce citim, nu percepem toți la fel.. Și daca realitatea aceasta o percepem diferit, ce să mai spunem despre celelalte, despre care doar citim sau le intuim... Și să zicem că cineva citește mult, dar percepe altceva de fapt... Atunci, da, mai degrabă unul care nu citește, e mai aproape de adevăr... Prin ceea ce simte.
    A nu se înțelege că eu ma cred ca făcând parte dintre cei din urmă!
    Eu mă aflu aici sa incerc să înțeleg, de la voi, fiindcă voi chiar sunteți documentați. Oricum, cum spune Aura mai sus, "in functie de ce i se da voie sufletului sa vada, atinga , unde trebuie sa ajunga,ce, cat poate, etc."..

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Depinde de ce citesti si cum citesti: daca citesti doar ca sa bifezi lecturi de gen, da, stii mai multe ....dar iti si ajuta de fapt, sunt toate informatiile reale, sunt realitatea?
    Daca insa esti sincer in cautarile tale si vrei sa intelegi ce se intampla cu tine, cu ceilalti, sus, jos, etc, da, iti poate ajuta foarte mult.
    Nu inseamna ca daca ai citit mult detii si adevarul.

Poate ce ti-am scris nu ai inteles...pe langa maculatura ai nevoie si de ceva har ca sa-ti dai seama daca este purul adevar.
    Ma indoiesc ca sunt persoane care isi pierd timpul citind carti de paranormal doar ca sa fie in trend.
    Cum ego-ul prin minte stabileste ce este frumos-urat ; bun-rau...in aceasta realitate relativa, asa fiecare din noi avem un Sine mai Inalt cu care suntem mereu in legatura si care ne tine activati la adevarul Suprem..mai sunt si sentimentele, semnele..
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Lucia31 Vezi Post
    "noi, oamenii vedem doar ce suntem lasati sa vedem, conform cu setarile primite la venire."

Eu mă aflu aici sa incerc să înțeleg, de la voi, fiindcă voi chiar sunteți documentați. Oricum, cum spune Aura mai sus, "in functie de ce i se da voie sufletului sa vada, atinga , unde trebuie sa ajunga,ce, cat poate, etc."..
    Noi ne nastem cu niste amprente sau Implanturi pentru ca Sufletul sa aiba un blocaj spiritual lasand personalitatea manifestata prin minte si ego sa-si croiasca singur drumul spre Sinele Inalt,iar cand acestea 2 Entitati au fuzionat impreuna sterg Implantul din nastere urcand pe spirala evolutiei spre densitati mai Inalte.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Noi ne nastem cu niste amprente sau Implanturi pentru ca Sufletul sa aiba un blocaj spiritual lasand personalitatea manifestata prin minte si ego sa-si croiasca singur drumul spre Sinele Inalt,iar cand acestea 2 Entitati au fuzionat impreuna sterg Implantul din nastere urcand pe spirala evolutiei spre densitati mai Inalte.

Cand personalitatea fizica a fuzionatt cu Sufletul are doua variante ; ori pleaca inapoi Acasa pentru o noua reincarnare indiferent in ce Univers, Planeta, Constelatie, ori isi sterge Implantul primit de la nastere, astfel ramane fara karma..putem spune ca sa nascut a 2-a oara in acelasi corp.
    Karma este cea care predispune toate boliile..cand ai ramas fara ea, ai scapat de doctori.
    Pentru cei care vin din alte Constelatii, Universurii ei sunt predispusi la karma astrala care poate fi suficient de densa din cauza calatoriilor prin lumii inferioare cu Constiinta limitata, dar si ea se poate sterge in momentul primirii Implantului de Neutralizare.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de Ator Vezi Post
    Poate ce ti-am scris nu ai inteles...pe langa maculatura ai nevoie si de ceva har ca sa-ti dai seama daca este purul adevar.
    ..
    Aici e problema! Si sa stii ca exista multa lume care citeste pentru ca asa e la moda, sa te preocupe subiectul si este si foarte entuziasmata de gen; in consecinta, inghite orice, oricat, oricum....Iar asta dovedeste nu harul ci lipsa de traire si experimentare...
    In fine! Noi sa cautam in profunzimea sufletului nostru, acolo unde Domnul a pus acel timp de trezire!

Fratioare, orice vei spune tu, eu nu te voi contrazice, pentru ca nu imi garanteaza nimeni ca nu ai dreptate: e perceptia ta, universul tau si, cine stie daca nu cumva e adevarata.In final vom ajunge cu totii acolo, caci nenumarate sunt caile Domnului! Pot doar sa-mi expun perceptia proprie...si atat!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2