Pagina 732 din 732 PrimulPrimul ... 232632682722730731732
Rezultate 7.311 la 7.316 din 7316

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    144
    Puncte
    5.319
    Nivel
    21
    Puncte: 5.319, Nivel: 21
    Progres nivel: 54%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 231
    Progres nivel: 54%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 231
    Activitate globală: 43,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Buna dragilor,
    Am visat ca mergeam spre statia de microbuz.
    Mai aveam putin pana sa traversez strada cand a trecut un microbuz. Mi- am zis lasa ca mai vine altul , se vedea mai in spate ca mai vine ince unul. Cand traversam am realizat ca microbuzul avea nr 7 , cifra era neagra pe o foaie alba. Atunci mi-am dat seama ca nu era microbuz, ci o masina de la firma unde lucrez si nu ma pot urca ca sa plec. Oricum bu parea sa ma grabesc. In statie era un barbat cu o femeie. Barbatul relata ceva ce eu spusesem la serviciu. Imi spuneam in gand ca asa imi trebuie daca vorbeste gura fara mine.Stiu ca m- a intrebat ceva, iar eu i-am raspuns ceva de genul ma vezi pe mine facand asta? Nu imi mai aduc aminte exact cuvintele.

Am mai avut un vis zilele trecute tot cu o masina pe carw nu m-am grabit sa o iau(sa ma urc in ea) asta era rosie si m- am urcat in urmatoarea care a venit , dar in remorca unde mai erau alti oameni. Ce poate insemna?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.552
    Puncte
    155.958
    Nivel
    100
    Puncte: 155.958, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Ginutza, ambele vise iti semnaleaza acelasi lucru: anumite lucruri in viata trebuie fructificate exact la timp, altfel ocazia se pierde, o scapi.
    Este adevarat ca toate se fac la timpul lor insa daca a venit timpul si tu nu reactionezi conform lui, ocazia se duce si deseori nu ne mai intalnim cu ea.

Posibil ca in curand sa afli despre oportunitati legate de job, unele vin sub forma de veste/ zvon/ anunt, altele sunt date prin vointa divina si foarte posibil ca tu, prin vointa proprie sa iti spui in sinea ta ca stii tu mai bine cand sa actionezi si cand nu.
    Este adevarat, destinul in leu spune si el acelasi lucru insa sa cantaresti bine daca aceste ocazii sunt de lasat sau de luat.
    Mustrarile de constiinta nu-si mai au rostul acum; insa visul te atentioneaza pentru viitor sa inveti ceva din aceasta experienta-ai grija ce vorbesti, cu cine vorbesti si tonul folosit.In functie de ele iti va fi bine pe viitor si te vei putea descurca intr-o situatie inedita si oarecum jenanta.

Cu alte cuvinte, draga Ginutza, vezi ce e oportunitate si ce nu in viata ta, legat de job, vei care e atractiva si care solicitanta si de ocolit si actioneaa in consecinta.
    Mult succes!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    144
    Puncte
    5.319
    Nivel
    21
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc mult Aura.

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    144
    Puncte
    5.319
    Nivel
    21
    Realizări:

Implicit

Buna dinineata,
    Imi aduc aminte doar niste franturi din vis. Era o cladire imensa dar era construita la nivel cu solul. Stiu ca am vazut niste coloane patrate. Am auzit ceva de biserica si razboi. Atat imi pot aduce aminte.

Eu am mai visat ca eram in masina pe scaunul din fata. In spate era mama si cu baiatul, conducea sotul meu. Eu vroiam sa- mi pun centura ca sa fiu protejata in caz de accident. Aveam in mana partea metalica a centurii si in acel lacas era o icoana cu Iisus am vrut sa o scot si mama mi a zis sa o las acolo si sa pun in alta parte centura ca nu se va intampla nimic.

Pe urma am mai visat ca ma certam cu ai mei. Eu plangeam in hohote si ei imi tot spuneau ca ma vor ajuta.toate hainele erau luate de apa dar era o apa foarte murdara. Mama statea intr-un capat , cred ca la finalul apei si directiona toate lucrurile spre tata Eu am luat-o cu baiatul spre tata. Mergeam pe deasupra apei pe niste si prin nisye grilaje. Am reusit sa ma strecor si sa ajung la tata care directiona toata acea apa intr- un canal. In acea apa am vazut un manunchi de chei, le-am luat si i le-am dat tatei sa aiba grija de ele. Tot in acel loc mai era o bucatica de tabla .Oricum tot visul plangeam in hohote.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.552
    Puncte
    155.958
    Nivel
    100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Ginuta, in primul vis ar putea fi vorba despre ceva colectiv; iar daca e asa, atunci indemnurile sunt evidente: fara credinta si fara rugaciuni nu am putea trece peste cele ce are putea veni.Insdiferent despre ce ar fi vorba, acest popor ar trebui sa inteteasca rugaciunile care ceruri.
    In planul colectiv, foarte posibil ca un anume eveniment care vine sa trebuiasca sa fie trecut cu inima tare de tine, oricat ar fi el de bulversant.In sinea ta este bine sa pui echilibru si incredere cand vei trece prin evenimentele din urmatoarele vise si tot acolo sa pui si constientizarea faptului ca toate incercarile prin care trecem cu totii ne sunt date cu un rost si...vor trece.Nici binele nu dureaza dar nici raul, scopul este ca acel sambure de divinitate din noi sa razbeasca si sa se inalte spre lumina.

Foarte posibi ca cele ce vor urma sa fie despre tine si familia ta.Si foarte posibil ca Iisus sa fie langa tine in toate cate vei trece.Mama din vis de fapt este ca un inger bun, care iti da sfatul potrivit, pe care trebuie sa-l urmezi pentru reusita.Tine inima deschisa catre Iisus si tot ce inseamna El, ai incredere in semnele de dincolo si pregateste-te pentru o si mai mare credinta in ceruri! In final toate vor fi bune si evenimentul respectiv va fi trecut cu bine.
    Este o perioada mai agitata, de aceea este bine sa fim toti mai relaxati, mai putin iritati si mai putin incisivi.Cu rabdarea treci marea, cu credinta treci necazul, cu inima luminata ajungi la El!

In al treilea vis ti se descrie chiar necazul/ intamplarea prin care ati putea trece tu sau toti.Poate fi o boala dar mai curand este vorba depsre un necaz destul de important, insotit de panica si agitatie, solicitare maxima din partea voastra.
    Ca sa poti trece peste acest necaz, care in final se va stinge, gratie mobilizarii generale , iti trebuie informatii anume, iti trebuie oamenii potriviti si solutiile ideale.Le veti gasi , le veti folosi si veti scapa cu bine din toate.
    Iar finalul visului iti arata ca furtuna trece, lasa in urma o experienta si, poate, pe voi toti uniti; la fel, aduce cu ea si iubire catre ceruri.
    Multa sanatate si mult curaj, sa va vina gandul bun si ideea potrivita!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    144
    Puncte
    5.319
    Nivel
    21
    Realizări:

Implicit

Multumesc frumos

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 4 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 4 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2