Pagina 743 din 743 PrimulPrimul ... 243643693733741742743
Rezultate 7.421 la 7.428 din 7428

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.527
    Puncte
    117.438
    Nivel
    100
    Puncte: 117.438, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 74,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de ginutza Vezi Post
    Revin si eu cu un vis.

Am sa redau ultima parte din vis.
    Eram in Italia, pamantul se inclina, il vad inclinat. In fata am o biserica ortodoxa, romana. In biserica era o masa rotunda pe care statea Iisus , era gol in partea de sus. Pe langa el erau pahare bisericesti, cred ca eram in altar sau in mijlocul bisercii. In fata lui statea Ioan Botezatorul, la fel era gol de la brau in sus. Se uitau unul la altu, totul a inceput sa se incline de la stanga la dreapta, am presupus ca este cutremur. Pe masa unde statea Iisus, pe langa El era sange sau vin. O parte din pahare erau rasturnate.
    Mi-au spus ceva, dar altcineva vorbea cu mine si nu reusesc sa-mi aduc aminte ce mi-au zis.
    Draga Ginutza, visul tau il asociez acestei imagini :

TURNUL

Aș dori să observ că nici o altă carte din Tarot nu a fost atât de dramatic manifestată în cărțile de istorie ca și cartela The Tower . Înțelesul este descris în povestea biblică, Turnul Babel(...)

Imaginea de pe cartea The Economist este deosebit de bizară. Turnul pare să reprezinte Biserica și presupun că este Biserica reformatoare protestantă...

Acest turn reprezintă distrugerea ortodoxiei seculare occidentale moderne?
    https://deusnexus.wordpress.com/2016...st-2017-cover/

(...)Toate vor incepe de la un papa… si mi-e teama ca va fi urmatorul, care va fi cu adevarat copilul satanistilor care conduc acum Vaticanul. Sa stiti ca Vaticanul nu este papa, Vaticanul este o intreaga organizatie ascunsa in spatele papei care administreaza cu marsavie planuri sataniste. Vaticanul are si oameni care Il iubesc pe Dumnezeu, precum noi ortodocsii, dar are si oameni care au devenit cardinali cu un singur scop: ca sa ajute sa ajunga la putere un singur om care sa ne conduca.

De aceea, unul dintre acestia va fi profetul mincinos, care va fi conducatorul tuturor religiilor. Cand veti vedea ca il alunga pe acest papa, ca va pleca acest papa, il vor alunga, va incepe procedura inlocuirii lui cu un alt papa, care va fi o personalitate foarte puternica, dar satanica, foarte inteligent, cu o cunoastere vasta, atat de puternic incat va domina toti politicienii, care il vor asculta, si va aduce sub conducerea sa multi arhierei ai bisericii noastre. Multi arhierei ortodocsi vor fi marionete ale acestui fals profet. Asta deoarece stie ca daca va domina pe Patriarh si pe arhierei, prin ascultarea care se face in biserica noastra, va putea sa-i conduca si pe preoti si pe mireni.

Arhimandritul Elpidios Vagianakis
    https://prosistemhaha.wordpress.com/...a-desfasurare/

"Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    157
    Puncte
    5.749
    Nivel
    22
    Puncte: 5.749, Nivel: 22
    Puncte: 5.749, Nivel: 22
    Progres nivel: 40%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 301
    Progres nivel: 40%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 301
    Activitate globală: 12,0%
    Activitate globală: 12,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc Lilu

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    189
    Puncte
    22.662
    Nivel
    46
    Puncte: 22.662, Nivel: 46
    Progres nivel: 12%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 888
    Progres nivel: 12%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 888
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Am visat astăzi ca stăteam in dreapta mamei mele ,pe un scăunel parca..( in realitate mama a murit de peste 10 ani) .La un moment dat, in fata ei a apărut nașa mea de botez ( al carei nume îl port si care inca trăiește) si i-a adus mamei mele un buchet de flori,cu ocazia zilei de nastere( mai sunt 4 zile pana la ziua de naștere a mamei mele) .Mama s-a bucurat ca nașa si-a amintit dar in același timp se simțea prost ca ea nu ar fi făcut acest lucru pentru copiii sau nepoții nașei si îmi spunea ceva ….sa le cumpar eu si sa le duc cadouri acelor copii de Moș Nicolae…( peste 3 zile).
    Apoi am visat ca mergeam cu un tren si la un moment dat am coborât intr-o gara ,pentru nevoi fiziologice.La întoarcere, am auzit glasul tatălui meu(mort si el de 2 ani) care îmi spunea sa nu ma mai urc in trenul asta ca este foarte aglomerat, oamenii sunt înghesuiți.Am rămas acolo si apoi trenul a început sa meargă încet ,iar spațiul dintre tren (in stânga mea) si peron (care era un zid in dreapta mea) devenea prea îngust si eu nu puteam face nicio mișcare…Totuși ,gândeam ca as fi putut cu puțin efort sa ma strecor in tren…dar cred ca in final am ascultat de sfatul tatălui meu.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.739
    Puncte
    160.693
    Nivel
    100
    Puncte: 160.693, Nivel: 100
    Activitate globală: 99,7%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Indeependenta, bine ai facut ca nu te-ai mai suit in tren! Nu e rau, de obicei insa acum cand tatal tau te-a rugat acest lucru, sfatul celor plecati valoareaza aur pentru noi. Asa ca daca te-ai fi suit, necazuri si mai mari te-ar fi coplesit, ceea ce nu era cazul. Faptul ca ai urmat un sfat dat din inima, te-a scutit de niste urmari grele.

Al doilea vis iti sugereaza sa te pregatesti pentru o perioada aglomerata, in care necazurile nu te vor ocoli, ; nu ca ar fi mari insa ele pot fi stresante si multe, marunte dar suficient de agasante.
    Urmeaza deci o perioada de foc pentru tine iar tatal tau iti sugereaza sa pui o mica frana, sa tragi aer proaspat in piept si sa mergi mai departe dupa indicatiile vietii si nu ale omului. In acest fel pastrezi un echilibru si o armonie interioara ...si va fi bine.
    Stiu ca se poate mai mult, stiu e timpul e scurt...asta o stie si tatal tau! Dar indicatia este: pas cu pas, usurel, cu rabdarea se trece marea in urmaotarea perioada.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.739
    Puncte
    160.693
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Cat despre primul vis...ce frumos!
    Incepe deschiderea cerurilor; ne vin mesajele mai usor de sus, de la cei dragi, de la entitatile luminoase, etc....
    Asa e si o parte din visul tau- binele pe care tu il vei face acum, dupa dorinta mamei tale, va fi un bine nu doar pentru acei copii, cat si pentru tine.
    De sarbatori, pe langa bucuria noastra cu privire la pruncul Iisus, sunt inaltatoare armonia interioara, pacea si bucuria noastra, deschiderea pe care o avem si toleranta, iubirea....Ele fac minuni, ele aduc adevaratele daruri.

Din alt unghi insa, visul iti arata ca inca iti este dor de mama ta, inca reprezinta pentru tine punctul de sprijin sufletesc si inca sfaturile ei sunt pretioase pentru tine. Mama!
    Si nasa ar trebui sa fie putin atenta zilele acestea, poate la sanatate, poate la efort, caci putina grija nu a stricat niciodata. Atentionarea din vis este importanta pentru ea/ nasa....

Draga Independenta, asculta indrumarile din vis, caci prin ele mila si iubirea divina se vor revarsa asupra unor suflete care au nevoie acum de asa ceva!
    Te pup!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    189
    Puncte
    22.662
    Nivel
    46
    Progres nivel: 12%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 888
    Progres nivel: 12%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 888
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Saru-mâna, AuraArua pentru rapida descifrare a viselor! Așa m-am gândit si eu ca nu este un mesaj prea bun pentru nașa ... Cât despre sfatul tatălui...de prea multe ori l-am ignorat când eram tânăra, măcar acum sa ascult si eu de el .Adevarul este ca sunt intr-o dilema : as vrea sa -mi schimb serviciul si totuși nu ma hotărăsc , parca nu-mi mai arde sa ma arunc cu capul înainte intr-un loc necunoscut...deși pare tentant.Poate asta o fi trenul in care nu trebuie sa ma înghesui...

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.739
    Puncte
    160.693
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Cu placere, draga Independenta!
    In aceste zile sfaturile de sus sunt extrem de pretioase. Nu doar la nivelul subtil sfaturile ne indruma corect ci si evenimential, in viata noastra cea de toate zilele.Poate nu acum e momentul, poate nu ti-ar fi bine acum! Sfatul nu a venit degeaba. Daca va fi sa fie, cu siguranta ca vei primi un alt mesaj cu momentul potrivit.

Se prea poate ca in acest fel sa fii ferita de necazuri mai mari.Caci niste griji si mici stresuri vor fi, visul asa spune. Asa incat, fiind atenta la semne si vesti de sus, mergi acum spre sarbatori si spre grijile lor!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.527
    Puncte
    117.438
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Postat în original de ginutza
    Revin si eu cu un vis.

Am sa redau ultima parte din vis.
    Eram in Italia, pamantul se inclina, il vad inclinat. In fata am o biserica ortodoxa, romana. In biserica era o masa rotunda pe care statea Iisus , era gol in partea de sus. Pe langa el erau pahare bisericesti, cred ca eram in altar sau in mijlocul bisercii. In fata lui statea Ioan Botezatorul, la fel era gol de la brau in sus. Se uitau unul la altu, totul a inceput sa se incline de la stanga la dreapta, am presupus ca este cutremur. Pe masa unde statea Iisus, pe langa El era sange sau vin. O parte din pahare erau rasturnate.
    Mi-au spus ceva, dar altcineva vorbea cu mine si nu reusesc sa-mi aduc aminte ce mi-au zis.
    Citat Postat în original de lilu Vezi Post

TURNUL

Aș dori să observ că nici o altă carte din Tarot nu a fost atât de dramatic manifestată în cărțile de istorie ca și cartela The Tower . Înțelesul este descris în povestea biblică, Turnul Babel(...)

Imaginea de pe cartea The Economist este deosebit de bizară. Turnul pare să reprezinte Biserica și presupun că este Biserica reformatoare protestantă...

Acest turn reprezintă distrugerea ortodoxiei seculare occidentale moderne?
    https://deusnexus.wordpress.com/2016...st-2017-cover/

(...)Toate vor incepe de la un papa… si mi-e teama ca va fi urmatorul, care va fi cu adevarat copilul satanistilor care conduc acum Vaticanul. Sa stiti ca Vaticanul nu este papa, Vaticanul este o intreaga organizatie ascunsa in spatele papei care administreaza cu marsavie planuri sataniste. Vaticanul are si oameni care Il iubesc pe Dumnezeu, precum noi ortodocsii, dar are si oameni care au devenit cardinali cu un singur scop: ca sa ajute sa ajunga la putere un singur om care sa ne conduca.

De aceea, unul dintre acestia va fi profetul mincinos, care va fi conducatorul tuturor religiilor. Cand veti vedea ca il alunga pe acest papa, ca va pleca acest papa, il vor alunga, va incepe procedura inlocuirii lui cu un alt papa, care va fi o personalitate foarte puternica, dar satanica, foarte inteligent, cu o cunoastere vasta, atat de puternic incat va domina toti politicienii, care il vor asculta, si va aduce sub conducerea sa multi arhierei ai bisericii noastre. Multi arhierei ortodocsi vor fi marionete ale acestui fals profet. Asta deoarece stie ca daca va domina pe Patriarh si pe arhierei, prin ascultarea care se face in biserica noastra, va putea sa-i conduca si pe preoti si pe mireni.

Arhimandritul Elpidios Vagianakis
    https://prosistemhaha.wordpress.com/...a-desfasurare/

Draga Ginuza, articolul pe care il postez mai jos mi-a amintit de visul tau : Cardinalul Burke: „Poate că am ajuns în vremurile de sfârșit”

3 Decembrie 2017

„Biserica însăși pare a fi confuză” în legătură cu învățăturile cele mai fundamentale ale lui Hristos, conform cardinalului Raymond Burke. El crede, prin urmare, că „poate că am ajuns în vremurile de sfârșit”.
    Vorbind cu Catholic Herald (30 noiembrie), el a abordat, de asemenea, problema corecției formale pentru Amoris Laetitia, „Întreaga situație urmează să fie stabilită cu privire la modul în care trebuie să continuăm”.
    Întrebat despre presupusa comisie care lucrează la o liturghie ecumenică, Burke a declarat că nu știe „care este natura acestei comisii”, ceea ce înseamnă de fapt că comisia există, fapt pe care Vaticanul l-a negat.

Imagine: Raymond Burke, © Phil Roussin, CC BY-NC-ND,#newsLozyjqriud

https://informatiisimesaje.wordpress...le-de-sfarsit/

Va reamintesc si un mesaj profetie din 27 aprilie 2014

(...) Zilele de dinaintea sosirii lui anticrist vor fi zile de mare sărbătoare, în multe biserici, în toate ramurile Creștinismului și ale altor religii. Toate legile vor fi fost deja schimbate, Liturghia modificată, Sfintele Sacramente denaturate, până când, în final, Slujba nu va mai fi celebrată conform Sfintelor Dogme.(...)
    http://profetieavertisment.ro/mesaje...re-sarbatoare/
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2