Pagina 761 din 766 PrimulPrimul ... 261661711751759760761762763 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.601 la 7.610 din 7657

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Puncte: 165.475, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 62,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Ginutza, chiar e interesant visul tau. Daca il desprindem din contextul întregului vis si ne gândim doar la secventa aceasta, mesajul trebuie luat ca atare- inca nu a venit vremea, inca mai sunt multe de facut ca sa ne trezim si sa realizam astel de lucruri. Chiar nu suntem pregatiti, nici stiintific si nici spiritual.
    Se pot intelege multe din secventa. Dar ce mi se pare uimitor este faptul ca acum doua nopti am avut si eu un vis asemanator, oarecum.

Se facea ca eram la un balcon, cu o colega de aici; eu ma uitam afara si vedeam frumusetea si profunzimea cerului, a stelelor, etc. Deodata din neant s-a apropiat o nava si am realizat ca era extraterestra. A venit spre noi, a aterizat si din ea au iesit multi " straini".
    A fost vanzoleala mare, lumea era agitata si la un moment dat unul dintre invadatori ne-a fortat sa ne strângem intr-o sala de sedinte; ne-am dus, iesind din blocuri toti, el statea cu spatele la noi. Când s-a intors cu fata spre noi, sa ne vorbeasca, am vazut o ciudatenie: era alcatuit dintr-un sistem de tevi, dreptunghiulare, care tineau la mijlocul de sus un cap de om. Ceva sinistru!

Un pamantean a protestat la propunerile lui( sa ne supunem, sa muncim ca sclavi pentru ei); atunci strainul i-a facut semn sa se apropie iar când acesta a venit langa el, a pus asa-numita gura pe el si l-a sorbit pur si simplu. Simteam cum energia pamanteanului e bauta de el, pana la ultima picatura; pamanteanul a cazut la pamant, de fapt ce mai ramasese din el-pielea. Toti am ramas fara cuvinte, ingroziti.

Interesant este ca toata noaptea am visat numai extraterestri: ma sculam, ma culcam la loc, alt vis, alti extraterestri; tema era aceeasi-invadarea Pamantului, supunerea noastra, munca pentru ei, ca sclavi.

Poate nu suntem inca pregatiti sa le tinem piept, sa facem ceva, poate sunt doar induceri, pe calea " undelor", poate prea multe sf-uri...cine stie.
    Totusi, asemanarea si apropierea cu si de visul tau lasa multe semne de intrebare: ce-i de fapt?
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Puncte: 29.221, Nivel: 52
    Progres nivel: 52%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Progres nivel: 52%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Activitate globală: 86,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Eu le numesc " amintiri din viitor", caci sufletul aduce, printr-un mecanism oarecum necunoscut inca noua, desi explicat partial, viitorul.

Ce nu intelegem noi este TIMPUL..el se manifesta doar pentru structura umana, Sufletul nu are granite, trecut, viitor.
    Sufletul in timpul somnului iese din "debaraua" numita corp si poate calatori in toate realitatile.
    Simbolistica visurilor este strict pentru cei care au o chemare spirituala, piosenie religioasa.
    Cei care sunt sceptici in ale paranormalului (sotia), au/are intalniri directe in timpul somnului cu persoane din familie decedate si mai toate discutiile fac referire la prezent si viitorul apropiat, iar vestile care le primeste despre viitor se adeveresc in "timp"..trebuie sa ne punem intrebarea; care o fi realitatea si care este visul??'?
    Mai exista o "specie" de oameni care nu au vise(am avut placerea sa stau de vorba cu persoane care nu au cunoscut ce este acela vis)..de obicei sunt cei implicati prea mult in materia acestui MATRIX.
    In momentul cand te separi pe tine insuti "tai" legatura cu calatoriile Sufletului in afara corpului, iar memoria umana nu are acces la cea universala.
    Ultima modificare făcută de Ator; 20-May-2018 la 07:41 AM.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Foarte frumoasa explicatia ta, rezonez cu ea intru totul!
    Desi si acolo exista un timp, el , din cate am inteles, arata, se manifesta cu totul altfel. Timpul comprimat este al nostru, timp/ perioada in care putem vedea la propriu efectele lui: curgerea lui, imbatranirea, defectiunea/ deterioararea, intelepciunea, finalul.

Sotia ta primeste comunicari din cealalta lume, ea nu mai are nevoie de intermediari: compilarea, traducerea, adaptarea la corpul fizic; acest lucru se poate face doar de catre persoanele cu mari abilitati/ capacitati senzoriale si nu de oricine. Dobandite in alte vieti, mentinute in aceasta viata, aceste capacitati mai au un scop- acela de a mentine vie constientizarea unicei realitati: exista Dumnezeu, exista cerurile/ dimensiunile Lui, realitatile Lui.
    Si va fi un mare benefiicu pentru persoana care vede asta si traieste in aceasta iluminare.

Visul este in realitatea de acolo: acela e scriptul, aici e " piesa efectiva de teatru". Sufletul nu face altceva decat sa-si faca temele, sa repete in fiecare seara a corpului actul urmator. Dupa cum mi-am mai spus parerea de atatea ori, exista Carti ale vietii: cartea unui om, cartea unui neam, cartea mapamondului sau a universului. Dumnezeu a facut scenariul pentru tot ce a fost ,este si va fi. Depinde de noi sa-l îndulcim sau sa-l agravam. Maini intinse de El au fost mereu-cine le-a ascultat?

Iar cei care nu au visat vreodata, sunt sufletele indiferente. De fapt fiecare viseaza; ei insa nu tin minte, nu acorda atentie, etc....
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2013
    Posturi
    1.058
    Puncte
    29.221
    Nivel
    52
    Progres nivel: 52%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Progres nivel: 52%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 529
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points1 year registered3 months registered31 days registeredCreated Album pictures5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Foarte frumoasa explicatia ta, rezonez cu ea intru totul!
    Desi si acolo exista un timp, el , din cate am inteles, arata, se manifesta cu totul altfel. Timpul comprimat este al nostru, timp/ perioada in care putem vedea la propriu efectele lui: curgerea lui, imbatranirea, defectiunea/ deterioararea, intelepciunea, finalul.

Iar cei care nu au visat vreodata, sunt sufletele indiferente. De fapt fiecare viseaza; ei insa nu tin minte, nu acorda atentie, etc....

TIMPUL este in raport de Constiinta umana, Constiinta comprima si dilata timpul.

Mi se pare cam fals spus; "fiecare viseaza"..aceste vise sunt calatoriile Sufletului cand corpul este in repaos...nu sunt VISE, SUNT CALATORII REALE.
    Gasim in scrierile lui Iisus mai multe catrene unde face referire la separarea noastra individuala..mintea umana cand va dori sa se infrateasca cu Sufletul(sa caute scara spirituala), memoria va avea acces la calatoriile Sufletului in afara corpului.
    42. Iisus a spus: Fiţi trecători43...27. Dacă nu veţi posti de lumea [aceasta], nu veţi afla împărăţia.

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    271
    Puncte
    18.692
    Nivel
    41
    Puncte: 18.692, Nivel: 41
    Progres nivel: 72%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Progres nivel: 72%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

De multe ori mi s-a întâmplat, ca dimineața înainte să mă trezesc bine de tot, după ce în timpul nopții am avut vis/vise profunde, să fiu atât de buimacă încât să nu știu nici măcar unde mă aflu, în ce zi sunt s-au ce trebuie să fac.
    De exemplu, azi dimineață nu mai știam sigur dacă mai lucrez unde lucrez sau între timp (nu știu care timp) mi-am schimbat locul de muncă... 😄.
    Visul a fost așa: parcă mergem la un interviu cu un C.V. în mână, dar cei cu care urma să am interviul îmi erau toți prieteni cunoscuți. Eram foarte sigură că voi trece cu succes peste interviu, dar nu eram sigură dacă îmi doream să renunț la actualul job. Intervievatorii (prieteni), mi-au spus că au nevoie de mine și că mă angajează fără să mai țină interviul. Deși renunțasem la ideea angajării in acel loc, încă mă aflam acolo, dar ca invitat.
    Când m-am trezit, nu știam sigur dacă mi-am schimbat serviciul, dacă trebuie să merg azi la servici sau nu...
    Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

"Lumină suntem și în Lumină ne vom întoarce!"-D.C.Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Draga Missis, când suntem imediat dupa vis si ne gasim in starea descrisa de tine, este semnul cel mai evident ca plecarea dincolo, in Cerurile astrale, a fost reusita, cu succes si ca sufletul are bateriile incarcate acum, apt pentru o noua zi. Sufletul a plecat la ale lui, in lumea lui, fara insa a uita de adevarata lui misiune, întruparea in 3d.
    Insa, faptul ca ai fost buimaca, nereusind sa plasezi imediat in spatiu si timp rostul/ rolul sufletului, ca fiinta umana, ne face sa tragem concluzia unei reusite plecari dar a unei nereusite veniri: trezirea prea repede, fortata( determinata de factori externi, sesizati sau nu), nefinalizarea unui ciclu rem, etc. De aici buimaceala, dezoriantarea, deruta, etc....

Fa pe viitor un exercitiu( eu l-am facut de N ori): scoala-te, stai pe loc catava vreme, fara sa te gandesti la nimic; apoi incearca sa iti dai seama ce-i cu tine-vei sesiza ca nu stii de e cu tine, cine esti ,ce ai de facut, unde esti ,a cui esti, etc....Nimic. Insa, usor-usor incepe racordarea la 3 d si vei simti cum informatiile incep sa curga, sa coboare cate putin, pe rand, etc....
    Acesta este semnul ca sufletul a revenit in trup complet si ca el s-a reintregit pe deplin când toate informatiile se vor fi asezat complet. Pur si simplu le vei simti cum coboara, cum se aseaza, cum se ordoneaza, ocupandu-si locul.

Visul:
    poate fi premonitor si ceva sa se intample aevea( sau macar asemanator), adica sa intalnesti o noua ocazie, ceva mai bun sau bun( dupa caz, dupa cum esti tu multumita sau nu). Iar lucrurile sa decurga asemanator cu visul sau chiar la fel-prieteni sa te caute, sa-ti ofere un job, etc.

Insa poate fi si un vis simbolic, ce te va determina sa-ti pui întrebarea daca nu cumva la actualul job ti s-a terminat misiunea ce ai avut-o si daca nu cumva e cazul sa aprofundezi si altceva, de superioritatea acestuia.
    Iar im planul spiritual, caci are si o conotatie spirituala, probabil ca e cazul sa urci si mai sus, terminandu-se stagiul/ stadiul actual.

Oricare plan ar fi atins din cele trei, iti ure succes!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    271
    Puncte
    18.692
    Nivel
    41
    Progres nivel: 72%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Progres nivel: 72%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

Mulțumesc draga mea! Cred că oricine, la un moment dat s-a gândit să își schimbe jobul, dar apoi i-a trecut acest gând. Dacă nu avem un motiv serios, aceasta hotărâre o tot amânăm, asta dacă nu intervin alte forțe superioare și ne tranșează decizia de a amâna schimbarea/plecarea.
    Ofertă am primit deja, dar de colaborare. Astfel pot avea job fix și parteneriatul pentru job suplimentar....
    Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

"Lumină suntem și în Lumină ne vom întoarce!"-D.C.Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Posturi
    6
    Puncte
    2.122
    Nivel
    12
    Puncte: 2.122, Nivel: 12
    Progres nivel: 91%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Progres nivel: 91%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Activitate globală: 55,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

Bună seara tuturor! Aura, îți mulțumesc mult pentru răspuns! Nu am mai intrat pe aici, din lipsa de timp, eu asteptam o notificare în mail, ceva de genul acesta. Dar am primit urări de ziua mea! Nu știu cui sa mulțumesc, așa că vă mulțumesc tuturor! Nu am intrat, și am pierdut mult, căci am citit acum ce ați mai scris, răspuns, și am terminat de citit cu lacrimi in ochi... Cum spunea cineva mai sus, undeva, că e altfel decât colegii ei, așa mă simt și eu, parcă nu rezonez cu nimeni, și am sfârșit prin a mă însingura, și a mă ascunde de oameni... (De fapt, așa am fost dintotdeauna...) Am sa vin la voi in fiecare zi de acum încolo, fiindcă lucruri din acestea îmi sunt cunoscute, încă de când eram copil...deși nu știam să explic ce mi se întâmplă, și nici acum nu știu prea bine cine îmi "asculta" gândul...cine îmi "răspundea"...cine m-a învățat, dintotdeauna, ce trebuie sa fac... Cineva din sufletul meu... Îmi poți spune, Aura, cine de fapt, comunică cu noi? Când eram copil nu știam, nici nu realizam ce se întâmplă... Mai apoi am auzit de intuiție.. dar nu cred că despre asta e vorba... Mai ales că in timp am scris o serie de poezii, care simțeam cumva, că nu le scriu eu.. și mi-am zis că îngerul meu păzitor e poet, cu siguranță...
    Va mulțumesc tuturor! Sunteți minunați!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Draga Lucia, iti multumesc pentru frumoasa postare, sincera si deschisa! Recunosc in framantarile tale pe ale noastre, cei de aici, care am avut si avem aceleasi intrebari: cine suntem, unde ne ducem, cine e acolo, sus, cine ne vorbeste, unde se duc toate, etc? Si chiar este un loc in care poti afla un raspuns, nu neaparat exhaustiv sau academic in materie dar cu siguranta pe frecventa ta, a noastra, cei de aici.

Daca si ceilalti colegi iti vor raspunde, m-as bucura, caci desi subiectul a fost dezbatut si tocat ani de-a rândul, atat de direct inca nu am apucat sa raspundem nici unul. Vor fi pareri diferite si care de care mai intelepte, caci asa sunt colegii nostri, intelepti si saritori sa ajute cu un sfat, o idee, etc.

Din punctul meu de vedere, cei care isi pun intrebari sunt cei chemati sa se trezeasca( noul slogan al vremurilor).Iar cei care observa de mici sincronizari, semne, fenomene, personale sau colaterale, sunt cei care cu siguranta ca vor merge mai departe cu spiritul de observatie si cautare/ intrebare. o dovada ca sufletul lor cauta si aduce de dincolo , de la el de acasa, aceste cautari. Iar asta inseamna ca el nu si-a pierdut busola, ca stie ce are de facut si ca nu a pierdut legatura cu divinul, ancorandu-se doar in materie.

Cine ne raspunde- avem dincolo indrumatori( eu i-am visat sub forma de instructori, ai mei, ai altora), avem acei ingeri( meniti sa stea langa noi toata viata, spre a ne proteja), avem acea scanteie de divinitate, pe care o simtim sadita genetic( deci legatura de : sange astral" exista obligatoriu), avem energiile celor plecati din materie dar existenti in aceasta forma energetica langa noi, etc...
    Cu totii ne raspund, fiecare in felul sau, fiecare cum poate si cum considera ca ajunge la intelegerea noastra.
    Si da, glasul lor se aude prin intuitie de obicei, pe langa semnele si fenomenele vizibile . Intuitia trebuie ascultata, caci este glasul celor de dincolo, este mana intinsa de ei catre noi, spre a ne duce misiunea cu bine la capat.
    Teoretic stim toti ca nimeni nu e singur aici, ca legatura cu divinul exista activa insa ajunsi in materie ne disperasam in interese 3 d si uitam, se slabeste acea legatura, intervine indoiala, etc. ce nu vezi, nu exista! Din pacate multi inca gadesc asa. Si din aceste cauze ajungem ca noi, cei care punem intrebari, sa fim o specie aparte, insingurati, tacuti, adunati pe forumuri sau articole de gen, sub un nick oarecare...

Ti-as mai putea spune ca Dumnezeu lucreaza prin oameni si entitatile Lui si ca directia potrivita si pozitiva este a Lui, prin oameni, prin planul Sau, prin acea intuitie , etc. Si ca Tu, acea instanta superioara( Sinele tau), esti strans legata de Dumenzeu si planurile Sale, fiind indrumata, ghidata pas cu pas de El. Si inca multe, multe altele, dezvoltate pe acest forum de-a lungul anilor.

In concluzie-cine iti raspunde-peste tot este El, sub diferite forme, Cel care doreste ca tu, prin toate mijloacele oferite de El sa regasesti calea catre EL.
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 04-June-2018 la 02:32 PM.
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Posturi
    6
    Puncte
    2.122
    Nivel
    12
    Progres nivel: 91%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Progres nivel: 91%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

Aura, îți mulțumesc mult de tot pentru răspuns! Ești un suflet minunat, am citit multe dintre postările tale, aici mai ales, la vise, dar și prin niste off topicuri Da, regăsesc aici, în discuțiile voastre frecvența pe care funcționez și eu, deși, din lipsă de timp, eu nu am studiat atât cât mi-aș fi dorit despre această latură a ființei mele, nu am căutat înafara răspunsurile, și deci, nu am abilitățile voastre, de a exprima atat de bine ceea ce simt înăuntrul meu. Îmi pare rău că nu v-am găsit mai devreme, dar toate se întâmplă la timpul lor am avut de trecut prin altele, de învățat ceea ce a trebuit să învăț.
    Eu cred, Aura... (Un nume făcut parcă special pentru tine, fiindcă îți simt lumina până aici... cred că suntem chemați cu toții la această trezire, numai că mulți dintre noi nu au "urechi" să audă, adică, cei despre care spuneai că sunt "ancorați in materie"...și sunt foarte mulți.. mă rog, marea majoritate..
    Am devenit însingurată și tăcută, da... dar citind postările voastre, nu mă mai simt așa de singură.. și mai ales, mă bucur că găsesc exprimări , in cuvinte, ale unor trăiri pe care m-am obișnuit să le simt și atât, pe care poate mi-aș fi dorit vreodată să le pot exprima, dar neavând pentru cine, m-am rezumat la a le trăi și atât. Da, am avut de-a lungul timpului tot felul de semnale...mai ales vise, dar și întâmplări, aproape ireale...in care am simțit puternic că sunt înconjurată de energii mult superioare nouă...(daca vrei, îți pot povesti cândva) . Și vise care m-au avertizat asupra unor evenimente ce aveau sa se întâmple...și vise pe care nu le-am deslușit încă, și știu că erau cu mesaj pe termen lung, dar nu mi le pot explica..
    Da, știu că Dumnezeu lucrează prin oameni... L-am simțit lucrând și prin mine... Am simțit că am misiuni, și am facut ce am simtit că trebuie să fac...si am suferit atunci când am crezut că am ratat, ... Dar cred că am făcut atât cât a trebuit să fac, totuși...
    Am știut mereu că sunt protejată și iubită, deși mi s-a dat să și sufăr... Dar cat de minunată este mângâierea Lui, in suflet... O mângâiere simțită aproape fizic in suflet...sau când simți îngeri strânși în jurul tau, pentru a te susține... Când te simțeai total abandonat ... vin ei... Și ca ei, a venit și răspunsul tău de azi. Și tu ești un înger!
    Îți mulțumesc mult!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 6 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 6 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2