Pagina 764 din 766 PrimulPrimul ... 264664714754762763764765766 UltimulUltimul
Rezultate 7.631 la 7.640 din 7652

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.469
    Nivel
    100
    Puncte: 165.469, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Anduta, foarte ineresant visul tau, care a fost si premonitor. Ce se observa este ca tu insati erai observator si , oarecum, te substituiai celor din Crimeea. Era evident( acum insa, dupa ce au trecut evenimentele), ca ceva avea sa vina acolo, iminent si ca momentul si deznodamanul nu aveau cum sa fie ocolite.
    Din pacate multe din elementele/ simbolurile visate de tine s-au adeverit: a fost iminent, a fost karmic, a fost o plata a ceva din trecut( care trecut e problema lor), a fost cu multa zarva, cu scandal, comentarii multe, agitatie, vestile zburau in toate partile iar cei care se implicau erau supusi la fel si fel de cazne, fizice si morale.

Visul a fost un semnal de alarma, ca vei primi o veste despre ceva iminent, care acolo sus avea sa fie " aruncat" pe pamant, spre ispasire si lectie.

Pana acum, nu m-am gandit ca e ceva karmic, desi astfel de evenimente sunt din voie divina si pot reprezenta nu doar o plata ci si o lectie. Visul tau vine si confirma acest lucru- lectia de viata traita de acei oameni, de fapt de toti " actorii" implicati, are ca scop nu doar plata cat si concluzia, eventual experienta, evolutia( fie ea prin involutie).

Multumesc pentru vis, draga Anduta, ne este de folos, caci in acest fel aflam care sunt planurile, rosturile divine referitoare la noi. Din pacate acest semnal de alarma era prea din scurt, nu aveai puterea de a lua o masura si nici nu s-ar fi putut, nu se cadea. Era doar o veste despre un crampei mic / mare din viitor.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    76
    Puncte
    2.626
    Nivel
    14
    Puncte: 2.626, Nivel: 14
    Progres nivel: 59%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 124
    Progres nivel: 59%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 124
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registeredOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Nu m-am gandit atat de departe. Stiu ca am povestit pe un forum acest vis inca inainte de acele evenimente, dar din cat imi aduc aminte erau necesare un anumit numar de postari in acel forum pentru vizualizarea acestui mesaj, forumul avand alt profil si, pentru a nu perturba activitatea principala de acolo, erau astfel ascunse mesajele mai putin importante.
    Tot ce pot spune e ca nici atunci nu am identificat insemne militare, nu cunosc rusa sa pot afirma ca au vorbit ruseste acei soldati.
    Mai mult a fost ceva in subconstient, visul mi-a placut mai ales prin latura meteorologica (probabil asa fiind profilul meu, cu aceasta pasiune, era inevitabila aceasta latura in vis, deseori visez zapada sau frig, sunt si o fire friguroasa)
    Ulterior mi s-a parut ciudat visul, cand rusii au invadat Crimeea, si, uneori chiar ma gandeam ca vor veni si pe aici...

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.469
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Cel putin pana la aceasta ora( moment) inca nu exista semne de reper ca sa ne dam seama care vis e preomonitor si care e simbolic( premonitor prin simboluri). daca ai fi scris atunci visul, aici, nici noi nu cred ca am fi putut spune clar ca e vorba de un anume eveniment ci doar ca ceva va fi; si ar fi urmat explicatiile de mai sus, fara a putea numi evenimentul.

Daca ai aceasta abilitate, acest dar, noteaza-ti si alte vise -mesaj, caci in acest fel iti poti face o imagine despre cele ce vor urma.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    76
    Puncte
    2.626
    Nivel
    14
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registeredOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Au mai fost vise care s-au implinit, unul inca de cand eram destul de mica, pana in 5 ani, si imi amintesc cum am spus mamei ca am visat un var de-al doilea la el in casa, complet dezbracat.
    Mi-a spus ca nu e de bine, apoi nu dupa mult timp, acesta s-a prapadit intr-un accident, avea cam 18 ani.

Apoi, un alt vis, urcam scarile cu o prietena, la mine in bloc, si, in momentul cand am inceput sa urcam, mi-am amintit cum o visasem exact in acel loc, cum cazuse pe scari si nu murise, dar era sange, era la pamant.

Nu am dat mare importanta, eu am plecat la tara a doua zi, nu am apucat sa ii spun acel vis, discutam cu totul altceva.

Apoi, cand m-am intors de la tara, am aflat ca e in spital, daduse peste ea o masina si si-a fracturat piciorul.
    Din fericire, acum e ok. tipa.

Si alte vise mai marunte, dar nu am dat prea mare importanta. Oricum, nu e prea placut sa imi amintesc ce am visat.
    Din fericire, deseori visez fenomene meteo, de regula zapada si frig si asta ma distreaza.

Si visul cu rusii m-a distrat si l-am retinut cu placere, prin prisma fenomenelor meteo.
    Recunosc faptul ca ma speriasem putin, desi...la ce conducere avem.... dar, sa nu vorbesc cu pacat.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    1.178
    Puncte
    66.787
    Nivel
    80
    Puncte: 66.787, Nivel: 80
    Progres nivel: 22%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.263
    Progres nivel: 22%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.263
    Activitate globală: 68,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Din ceea ce știu eu zăpada reprezintă un pas înapoi în proiectele/planurile tale. Din punct de vedere psihologic, la nivel emoțional, are legătură cu visele, dorințele neîmplinite, cu emoțiile neîmpărtășite, cu nevoi înăbușite și cu temerile copleșitoare. Pentru că o asociezi cu frigul, poate indica singurătatea, pustietate, anxietatea și pesimism. Mai mult chiar, îmi amintești de un vis de-al meu legat de iad. Parcă coborâsem în iad, totul era fff rece (îngrozitor de rece) și înconjurat de zăpadă și gheață (un bloc mare de gheață situat în fața mea). Nu este exclusă și o astfel de interpretare legată de abis.
    Doamne ajută!
    Ultima modificare făcută de soricel; 13-June-2018 la 07:30 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    76
    Puncte
    2.626
    Nivel
    14
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Mai degraba asociez zapada\frigul cu faptul ca am chiar si in plina canicula picioarele reci, o circulatie periferica proasta.
    Deci, un semnal daca ma dezvelesc cat de putin, noaptea oricum circulatia sangelui se face mai lent, bataile inimii sunt mai lente.

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    1.178
    Puncte
    66.787
    Nivel
    80
    Progres nivel: 22%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.263
    Progres nivel: 22%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.263
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Anduta Vezi Post
    Mai degraba asociez zapada\frigul cu faptul ca am chiar si in plina canicula picioarele reci, o circulatie periferica proasta.
    Deci, un semnal daca ma dezvelesc cat de putin, noaptea oricum circulatia sangelui se face mai lent, bataile inimii sunt mai lente.
    Sigur, și acest lucru este plauzibil, astea fiind reacții de natură fiziologică.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.469
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Sunt si eu de acord cu Soricel, poate fi vorba si de acest aspect.

Cred ca toti am observat ca visele pot fi analliate pe diferite paliere: cel evenimential( si aici se pot clasifica in cateva categorii), cel medical, cel psihologic, cel obisnuit, cel al subconstientului, cel astrologic, etc.
    De obicei aceste aspecte enumerate se împletesc, intrepatrund, in functie de situatie, de om, de viata lui, de momentul acela " actual" al lui, de sanatatea lui, de,de,de.....
    Desi pare simplu sa intelegem un vis, ele insa ascund sumedenii de fatete si chiar este minunat sa o gasesti pe cea corecta, buna.
    Oarecum e ca la doctor: daca nu spui si problema avuta, interpretarea poate fi incompleta sau chiar eronata.
    E cam ca la astrologie, unde fiecare planeta are multiple atributii si daca nu spunem astrologului prolema noastra , foarte usor ea poate fi trecuta cu vederea....

Asa ca si eu sunt de acord cu Soricel, daca altceva din viata ta, Anduta, nu era de luat in calcul, foarte posibil ca sanatatea a fost cea care a semnalat neregula.
    Cum se produc aceste conexiuni, semnale e greu de spus, desi au curs rauri de rânduri cu analize pe subiect. In fapt, enigma e mare , caci nimeni pana acum nu a reusit sa faca o harta exacta a traseului prin dimensiuni, apoi prin trup/ creier, apoi pana la constiinta si constienta noastra, spre elucidare....

In fine, pana una-alta, sa ne bucuram ca pe unii ne intereseaza acest taram magic-visele!
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 13-June-2018 la 02:05 PM.
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.469
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Draga Anduta, la tine e mai mult decat un vis premonitor- simbolic, este evenimential-premonitor.
    Daca nu te preocupa domeniul ci doar il constati si stii teoretic ca exista analize pe subiect, atunci macar sa retii ca ai calitatea de a avea mesaje pre-evenimentiale si sa iei in calcul posibila avertizare, pregatire psihologica.

Iti va ajuta mult aceasta garda ridicata, caci teoretic vie fi pregatita sa intampini altfel acel eveniment.

Cat despre Crimeea, visul mai are un mesaj, pe care tu l-ai intuit, despre " viitorul indepartat"...Sper ca nu se adevereste si acesta....Tine-ne la curent cu noutatile( daca primesti mesaje/ vise/ indicii suplimentare despre acestea, alte mesaje, etc).
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    76
    Puncte
    2.626
    Nivel
    14
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Aura, in acest domeniu am ajuns intr-o fundatura. Poate o sa-ti spun cate ceva in mesaj privat, o poveste ce nu-mi apartine.
    Pari a te pricepe la descifrat mesaje, iar daca in urma acelei povesti poti trage o concluzie, atunci poate ai ceva divin in tine.
    Un mesaj s-a transmis , insa nu am priceput absolut nimic, desi am absolut toate datele.

Edit: povestea nu e vis, e o poveste de viata.
    Ultima modificare făcută de Anduta; 13-June-2018 la 08:05 PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2