Pagina 765 din 766 PrimulPrimul ... 265665715755763764765766 UltimulUltimul
Rezultate 7.641 la 7.650 din 7652

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Puncte: 165.465, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,8%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Sigur ca-mi poti scrie pe PM, nu-i problema. daca ma pricep sa inteleg/ descifrez mesajul, o fac cu drag!
    Cat despre adevarata pricepere...toti de aici stim cate ceva, ne ajutam reciproc si ne completam-suntem un forum " specializat" pe probleme de paranormal doar, ne atrage, credem, analizam, evaluam si ne uitam spre viitor, sus, aici, ec.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Puncte
    6.913
    Nivel
    24
    Puncte: 6.913, Nivel: 24
    Progres nivel: 73%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 137
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 137
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Buna,

Revin cu un vis.Am visat ca mergeam spre curtea bunicii, in dreapta era o femeie (nu am vazut-o) avea doua buchete de flori, nici florile nu le-am vazut. Pe drum ne-am intalnit cu mama, eu nu vroiam sa vada florile ca sa nu se supere ca nu ii dau si ei. Nu stiu pt cine era. Mama era pe o bicicleta, avea o capa alba . A trecut pe langa noi, eu am intrat in curte. Acolo eta bunica si sora ei era in casa. Un caine ii mancase niste gaini, dar nu era cainele din curta ei. Ea a luat un vitel care nu avea cap, il mancase ceva, inca respira .L-a aruncat unui alt vitel care a inceput sa manance din el. Stiu ca m-am intors cu privirea spre ei cand am auzit un geamat infiorator de la cel fara cap. Nu imi mai aduc aminte dar acel vitel cara manca era in sura , dar sus in pod.
    Atat am visat, parca eram doat un privitor.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Ginutza, visul nu e deloc bun, el avertizeaza sa fii extrem de atenta la evenimente viitoare majore ca gravitate.
    Se anunta un necaz, posibil cu lacrimi si cu sau despre o boala destul de importanta. Ar putea fi fara rezolvare sau destul de avansata, asa ca ia masuri urgente sa poti preveni. Daca acum se iau masurile repsective, ceva-ceva se poate salva. Sa dam un exemplu: daca acum cineva ar fi racit, raceala ar fi la bronhii, urmând sa treaca mai departe si sa dea complicatii. Interventia la vreme poate usura suferinta si poate salva ceva, cat de cat.

Partea interesanta este ca eforturile facute sau cele care se vor face nu rezolva situatia, daca acele eforturi nu sunt in forta, la scara mare, puternice. Nu merge cu un algocalmin, spre exemplu, un sirop de tuse, etc. Trebuie trecut direct pe antibiotice. ca exemplu, evident, fiecare se confrunta cu situatii personale. Si neaparat un doctor bun, caci un tratament superficial nu rezolva nimic.

Multa sanatate si/ sau mult noroc in aplanarea necazului sau bolii! Restul amanuntelr reprezinta demersurile celorlalti de a rezolva/ salva cate ceva.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Puncte
    6.913
    Nivel
    24
    Progres nivel: 73%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 137
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 137
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc frumos.

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    58
    Puncte
    2.579
    Nivel
    14
    Puncte: 2.579, Nivel: 14
    Progres nivel: 44%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 171
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 171
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registeredOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Aura, ti-am scris povestea in mesaj privat. Foarte greu a fost, abia am reusit sa scriu, softul permite cu greu sa scriu.
    Mi-a luat efectiv vreo 2 ore cred, nu ar fi durat mai mult de 15 minute.
    Astfel, la sfarsit am mai scurtat, altfel ma apuca noaptea.
    Nu am putut sa dau numele persoanei, desi era important. Numele dumnealui, citit invers, rezulta ca prietena lui oricum nu conta, era pe planul 2, oricare ar fi fost aceasta.
    Numele, cu cartea de identitate in fata, constitue el insusi un element "de siguranta"

Cat despre mesaj, nu am inteles nimic. Atata zbucium si sacrificii, pentru ce?!?

Edit:
    M-am gandt si la originile calendarului, asa cum il cunoastem azi.
    Candva, martie era prima luna din an, astfel ca septembrie e.... a saptea, octombrie e a opta, noiembrie a noua, iar povestea se termina e 10 decembrie, decembrie prin definitie fiind "a zecea"
    Dar,pentru noi, e luna a 12-a.
    Deci, cumva era vorba totusi de 10 a zecea, si era o zi de duminica. (....)
    Par a fi doua seturi de cifre, "bune" si "rele"
    Ultima modificare făcută de Anduta; 14-June-2018 la 08:16 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    271
    Puncte
    18.692
    Nivel
    41
    Puncte: 18.692, Nivel: 41
    Puncte: 18.692, Nivel: 41
    Progres nivel: 72%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Progres nivel: 72%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Activitate globală: 37,0%
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

Să vă povestesc și eu, visul din această noapte:

Se făcea că eram într-o curte mare, împreună cu foarte mulți oameni. Mai era și o clădire cu o sală mare, (pe care nu vedeam, dar știam de existența sa) plina tot cu oameni. Parcă în acel loc munceam eu, deși nu semăna deloc cu locul meu de muncă real. Toți acei oameni primeau instrucțiuni despre SSM (sănătatea și siguranța muncii). Eu nu participam la acea adunare, doar știam că se întâmplă în apropierea mea.
    După ce s-a terminat instruirea, fiecare s-a apucat să facă ordine în locul unde era delegat să lucreze. Toți lucrau, doar eu mă plimbam și admiram un bebeluș (băiețel) de 4-5 luni, pe care îl țineam în brațe, si care avea ochii de un albastru deschis precum cerul senin, pielea rozalie,grăsuț, fără hăinuțe pe el, care mă privea foarte fericit în ochi. La un moment dat se aude o sirenă și se apropie o mașină Dacia papuc, care avea în spatele său foarte mulți oameni. În acel moment se alarmează toată lumea și încep să fugă afară. Cineva s-a oprit lângă mine, mi-a luat bebelușul din brațe și a plecat cu el. Nu m-a deranjat acest lucru, deoarece atât acel moment cât și celelalte, doar se întâmplau in jurul meu, eu nu participam efectiv la ele.

Data trecută când am mai visat un astfel de eveniment, țineam de mână un băiat de 8 ani, iar explozia de la Midia Năvodari a avut loc la 8 luni de la vis. De data aceasta, băiatul are 4-5 luni...
    Ultima modificare făcută de Missis; 15-June-2018 la 12:55 PM.
    Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

"Lumină suntem și în Lumină ne vom întoarce!"-D.C.Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Anduta, ai 3 pm-uri. Sper ca ce am scris sa fi adus putina lumina in poveste.
    Ai remarcat bine, viata si intamplarile ei pot fi analizate si intelese din multe unghiuri de vedere, unul fiind si cel numerologic. Eu nu m-am axat pe el insa, da, si eu sunt de acord cu tine-e de luat in calcul.
    Si daca e asa, atunci in dec a inceput un alt ciclu in viata persoanei, când totul se va fi incheiat si lasat in urma, depasind un obstacol.
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Draga Missis, visul avertizeaza despre un alt eveniment cole ctiv, posibil o epidemie ciudata ; mesajul visului se refera la sanatate-viata chiar.
    Posibil ca va fi o mobilizare de forte, capate inalte , care sa ia anumite masuri iar tu ai vazut inainte momentul declansarii dar si al pregatirii evenimentului respectiv.

Posibil insa ca visul sa aiba si trimiteri personale: fie sa auzi de o boala, de un necaz al cuiva si sa participi efectiv si afectiv la el. Din fericire totul se va temrina bine pentru tine! Fie erai un observator si prin tine se anunta o alta catastrofa, de orice natura, fie evenimentul este personal si vizeaza cunostinte de-ale tale, aflate la necaz, posibil chiar de santaate.
    In ambele situatii, asa cum ai observat si tu, pentru tine nu va fi nimic alarmant.

Da, stiu ca tu ai deseori vise premonitorii si ca esti prompta in semne si mesaje. Multumesc ca ne spui si noua!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jun 2018
    Posturi
    58
    Puncte
    2.579
    Nivel
    14
    Progres nivel: 44%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 171
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 171
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registeredOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Multumesc pentru raspunsuri Aura.
    Apropo de visul lui Missis, remarc asemanarea dintre visul acelei persoane cu acei ochi albastri atat de deosebiti, cu ochii copilului de un albastru intens din visul lui Missis.
    Din cat inteleg, desi nu emit pretentii ca ma pricep la asa ceva, acel copil este asociat cu divinitatea.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Cu placere, Anduta si Ginutza!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2