Pagina 755 din 759 PrimulPrimul ... 255655705745753754755756757 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.541 la 7.550 din 7581

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    253
    Puncte
    17.689
    Nivel
    40
    Puncte: 17.689, Nivel: 40
    Puncte: 17.689, Nivel: 40
    Progres nivel: 55%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 361
    Progres nivel: 55%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 361
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Draga Missis, deja misterul tau a fost elucidat, prin cutremurul care s-a produs astazi la noi:https://www.dcnews.ro/cutremur-14-ma...ra_583957.html
    Asa ca, tu l-ai simtit, ti-a fost anuntat prin acel cortegiu de vibratii. Chiar daca a fost prima data, de acum le vei tot simti.

Noutatea consta in faptul ca starea ta, fiind noua ca manifestare, te-a bulversat putin si te-a facut atenta; corpul nostru inregistreaza imediat stari si manifestari noi, straine de el si ni le semnaleaza.
    Se poate ca vibratiile sa-ti apara din ce in ce mai devreme si va trebui sa te obisnuiesti si sa le deslusesti; fiecare are un cod personal, il vei afla singura, in final.

Presimtirea ta s-a adeverit. Cand mai presimti, sa ne anunti si pe noi, ca acum. Iti multumesc mult, te pup!
    Multumesc draga mea!
    Este posibil, ca vibratiile pe care le-am simtit sa aiba legatura cu acel cutremur produs ieri, sau nu. Cel mai sigur voi vedea in viitor daca au vreo legatura unul cu celalalt. Daca au legatura, probabil voi afla la urmatorul/urmatoarele cutremur/e sau la urmatoarele vibratii. Cert este ca, pentru mine este o "zona" oarecum noua. Voi fi mult mai atenta de acum inainte si va voi spune si voua. Impreuna vom putea analiza/afla mai bine.
    Te pup !
    Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    184
    Puncte
    6.796
    Nivel
    24
    Puncte: 6.796, Nivel: 24
    Progres nivel: 50%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 254
    Progres nivel: 50%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 254
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Buna dragilor,
    Eu am visat ca eram intr-un carucior , in dreapta era o femeie in varsta imbracata in negru , in spate era sotul meu si fata.Fata statea in picioare cu spatela la noi ca se uita in spate. Am intins mana spre ea sa vad daca sta bine, avea pe ea o pereche de colanti negri cu buline rosi.
    Eu ascultam muzica, sotul mi-a zis sa nu mai ascult ca sa vorbim si noi , dar nu l-am ascultat. Aveam pe genunchi un fir de la casti care ducea spre acea femeie, l-am tras si la capat avea un fel de baterie dreptunghiulara neagra. L-am luat din bratele femeii si l-am pus la mine ca era de la firul meu.. In dreapta, pe trotuar era plin de lume la un magazin care vindea ceasuri. Am vazut un singur pret 133, nu imi mai aduc aminte ce scria dupa virgula. Dar pretul era scris cu o culoare deschisa. Majoritatea oamenilor erau imbracati in negru, toti cereau intr-o limba straina ceaduri. Eu dadeam din picioare ca sa inaintam in acel carucior. Ne-am intalnit cu socrul meu care il luase de la scoala pe unul dintre gemeni (copii au prieteni doi frati gemeni) . La el era baiatul , era imbracat frumos , culoarea era crem spre maro deschis. Atunci copilul i-a zis sotului tati si se agata de el sa-l ia cu el. Eu i-am zis sa astepte ca venim mai tarziu pe la ei ca trebuie sa ii dam o veste proasta socrului. Atunci l-am intrebat pe socru la cine este fata si mi-a zis ca a luat-o tatal ei, ca pe copii i-au despartit ca nu isi permiteau sa ii creasca. Imi spuneam in mintea mea: ce oamenii! Socrul mi-a intins o bancnota de 5 ron , i-am zis sa ii tina ca nu imi trebuie ca ne vedem oricum mai tarziu. A insistata sa ii iau pentru copii si i-am luat.
    Ultima modificare făcută de ginutza; 14-April-2018 la 05:35 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.848
    Puncte
    164.556
    Nivel
    100
    Puncte: 164.556, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, visul dpdv personal, anunta implicarea ta cu voie sau fara voie intr-un necaz al cuiva: cearta, scandal, necaz de boala sau moarte. Daca e vorba despre scandal sau barfa, fereste-te sa participi; degenerarile care pot aparea vor fi destul de urate si periculoase, cu urmari.Necazul poate fi primit printr-o veste initial, apoi e alegerea ta daca te implici sau nu.

Colectiv, se pare ca nu mai este timp; mii de oameni vor constata ca nu mai au timp, vor cere ingaduinta si iertare, rabdare de la viata, de sus. Din pacate zarurile au fost aruncate deja si lucrurile se desfasoara in linie dreapta. E un fel de scadenta, a venit clipa, pentru multi: fie accidente/ plecari in masa, fie cele ce se intampla actual, cert este ca de sus a venit o scadenta. Cifrele din vis ar putea fi orice-un autobuz cu acest numar, o data, desi martie a trecut, o strada, un apartament...orice. Insumate dau vointa divina, deci indiferent ce va fi, unde va fi, a venit clipa si nu mai sunt clipe pentru multi.
    Boli si moarte, regrete si vaiete, graba si limita de timp....

Ai grija de tine si stai de-o parte!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    184
    Puncte
    6.796
    Nivel
    24
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc mult draga mea.
    In cazul meu este vorba de boala unei persoane apropiate.

Te pup.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.848
    Puncte
    164.556
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Legat de aceste lucruri de mai sus, colective, cu o noapte inainte de vestile cu Siria , ca a fost bombardata , am visat urmatorul vis, banal aparent
    Se facea ca aflam din diferite surse ca toata lumea ( vecinii mei) primea cartoane de oua albe; " se dadeau"!!! Pe unde ma uitam( caci desi eram in casa puteam sa vad), lumea isi primea cartoanele de oua; erau albe, frumoase dar la baza lor scria ceva cu vernil, pe fiecare ou; nu era inscriptia obisnuita-data, luna, an ci altceva...
    Si vazand ca eu nu primesc, m-am dus la o usa / la ei si am inceput sa spun ca vreau si eu sa primesc oua, ca ceilalti, ca eu de ce nu, etc....
    Cineva nu voia, dinauntru, cu nici un chip; pana la urma insa s-a auzit un glas exasperat dinauntru care a spus: bine, bine, o sa-ti dam si tie!
    Mai departe nu stiu daca le-am primit sau nu dar la trezire am stiut ca e vorba despre bombardarea Siriei; chiar si in vis stiam ca sunt altceva, ca simbolistica, decat cea obisnuita.

Daca stam si ne gândim la parintele Arsenie Boca, nu cred nici eu ca s-a referit la cutremur, cat la bombe, avionae, razboi, etc....Sensul , chiar daca metaforic, trebuia sa fie clar, sa faca trimiterea exacta la eveniment.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.218
    Puncte
    195.583
    Nivel
    100
    Puncte: 195.583, Nivel: 100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Apropo de Siria. Inainte de a fi folosit acel gaz mortal asupra populatiei am avut urmatorul vis.

Visul se imparte cam in 3 parti.

Prima parte nu mi-o amintesc in totalitate decat ca eram intr-un oras cam pustiu si asta cam pe la sfarsitul zilei, inca mai era putin soare. Aici trebuia cumva sa ma ascund, insa nu stiu de ce. Cautam sa ies de pe un mare bulevard sau strada. Nu gaseam intrarea in nici un bloc, iar magazinele si toate celelalte erau inchise.

In partea a doua, gasesc intrare printr-un gang/pasaj care duce in spatele unui bloc si asa reusesc sa scap de zona stradala de la fatada blocurilor care mi se parea expusa la ceva care parea a fi un pericol ce urma sa vina. Aici sunt mai multe blocuri care au curti interioare si care nu comunica cu exteriorul dinspre strada ci numai intre ele. Pare ca un labirint unde odata ce am intrat nu mai pot iesi decat daca ma intorc inapoi.
    Incepe sa se intunece si caut o iesire. Tot cautand ma uit la oameni si vad ca au tenul putin mai inchis. Ma intreb daca sunt in Romania in vreun cartier mai marginas si periculos de strabatut? Atunci vad ca acele persoane nu sunt agresive ci din contra oamenii sunt uniti si se ajuta intre ei, pare ca situatia ii uneste cumva.

In partea a treia, reusesc sa ies din labirint si acum ma aflu intr-o masina cu inca cateva persoane. Strazile sunt goale, nu e nimeni. Cautam ceva, un hotel unde sa ne cazam sau altceva. Intram intr-o cladire mare, insa constatam ca e un spital. Spitalul era plin cu oameni care se infasurasera cu niste cearceafuri sau erau imbracati cu niste halate de culoare alba. Nu erau raniti si mi sa spus ca au probleme la anumite organe interne. Ce ma marcat privindui era ca acestia nu se uitau in jurul lor ci stateau tacuti si ingandurati asteptand un verdict de la un doctor care parea ca intarzie. Cand vad toate acestea dau sa plec, insa iesim cu greu fiindca tot holul de la intrare era aglomerat. Afara constatatam aceeasi situatie, nici un om pe strazi si o liniste anormala. Si aici visul se termina.

Desi mai am detalii de povestit acesta e visul.
    Ultima modificare făcută de lucumi; 17-April-2018 la 05:46 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    184
    Puncte
    6.796
    Nivel
    24
    Realizări:

Implicit

Buna dragilor,
    Eu eram la tata si il asteptam la poarta pe sotul meu sa vina de la spital.
    Din stanga a venit un curier care i a livrat vecinei de peste drum un pom uscat si ceva patrat mare negru. Pomul l-au aruncat la gunoi , cred ca nu l-am mai vazut si acel patrat , o saltea au sprijininit-o de casa, era cat casa de inalta.
    Femeia s-a dus la magazin sa schimbe banii ca nu avea marunt. Eu m-a uitsm la portile ei , care erau rupte si refacute din fel si fel de bucati. Dar erau vopsite cu verde si legate la imbinari cu ceva negru.
    Apoi a mai venit o femeie sa-l intrebe daca au un produs si el a zis ca suna la sediu.
    Din dreapta venea o ambulanta, m-am gandit ca poate vine el , doar ca ambulanta si-a continuat drumul.
    Era o ambulanta noua cum nu am vazut niciodata.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.848
    Puncte
    164.556
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Lucumi, visul e plin de indicii si interesant. Practic, ti s-a spus exact ce este si ce ravagii face " boala" misterioasa....Dar mai cu seama ca undeva, va fi ceva grav.
    De unde sa stim dinainte? Primim astfel de mesaje când si când, fara sa putem localiza in timp si spatiu, din pacate; se poate intampla peste o zi, un an, etc.
    Ideea este ca acolo ai vazut o situatie sinuoasa si fara iesire, daca vrei sa intelegi sau sa rezolvi ceva, te pierzi in amanunte, elemente, etc.
    Ai fost observator, draga Lucumi si ti s-a aratat o tragedie cu care se confrunta unii; visul vorbeste de la sine si nici nu are nevoie de comentarii suplimentare.

Astfel de vise, premonitorii se vor inmulti: astrologii vorbesc despre timpul care a venit deja, timp in care se inmultesc premonitiile, clarvazatorii si samanii dar creste si capacitatea de vindecare care se dezvolta si aplica-kiron in berbec .Multumim si tie pentru visul tau, asteptam si alte semnale de la colegi.
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.848
    Puncte
    164.556
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, auzi de o moarte; este vorba despre cineva care se confrunta de ceva vreme cu probleme sau , poate, e o persoana in varsta. Cert este ca in cuplul pe care l-a constituit cândva persoana care a decedat/ va deceda , perechea a ramas fara aparare si sprijin; nu se mai poate ridica, are si ea probleme de sanatate sau alte necazuri, etc.Va mai fi ceva, " cu cantec" aici, posibil discutii si discordii in urma decesului.
    Cu siguranta ca nu te vei amesteca in aceasta poveste prea mult si nici nu e recomandat. Si in celalalt vis ti-am spus acelasi lucru-daca vezi ca se incing spiritele, ocoleste orice sursa de stres sau necaz.
    Si tu la rândul tau astepti ceva insa ar trebui ca asteptarea sa nu fie stresanta sau conditionata.
    Dumnezeu stie bine cum sa le aranjeze pe toate iar ele vor veni al timpul cuvenit.
    Te pup!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.218
    Puncte
    195.583
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Multumesc mult draga Aura!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2