Pagina 729 din 729 PrimulPrimul ... 229629679719727728729
Rezultate 7.281 la 7.290 din 7290

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    134
    Puncte
    5.145
    Nivel
    21
    Puncte: 5.145, Nivel: 21
    Progres nivel: 19%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 405
    Progres nivel: 19%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 405
    Activitate globală: 31,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Buna dragilor,
    Eu am visat ca eram la bunica si vroiam sa plec acasa. Acolo erau bunica, mama , matusa si o verisoara. Stiu ca mi-am pus intr-o punga o bucata de carne de porc ca sa o iau acasa. Le-am zis mamaei si matusii ca as mai fi stat, dar imi este teama de uchiul. Ma tot gandeam daca sa plec s-au sa mai stau o zi ca ele mai ramaneau si nu as fi singura, dar am hotarat sa plec. M-am uitat la bunica si ma gandeam daca sa o pup sau nu ca ei nu prea ii placea sa o pupam. Dar, in vis mi-am dat seama ca era este pe lumea cealalta si nu am sa o mai vad asa des si i-am zis ca o iubesc mult, am pupat-o si am strans-o in brate. Apoi urma sa ma duc la tren , dar trenul de legatura trecuse si am hotarat sa plec cu bicicleta pana la gara de unde urma sa iau trenul spre Bucuresti, acolo ma astepta tata.
    Am mai visat ca eram acasa cu tata, socrul si copii. Urma sa vina doi colegi din Canada sa viziteze tara si printre altele sa ma testeze pe mine ca sa-mi zica daca ma angajeaza la firma din Canada si sa ma mut acolo. Aveam pe masa din sufragerie niste cartofi curatati si taiati in cubulete si niste capsuni taiate cu frunzele langa ele. I-am zis baiatului sa imi aduca din bucatarie niste cani mai mari ca sa pun tot ce aveam acolo si sa fac curat pana ajung ei. Baiatul mi-a adus doua cescute mici si am tipat la el ca sunt prea mici si nu am ce sa fac cu ele, dar am pus niste cartofi intr-o ceasca. Pana la urma am pus tot ce aveam pe masa in ceva si am mai pus niste fire. Le-am strans cu mana de pe masa si le-am pus la gramada pe toate fara sa ma mai intereseze. Stiu ca m-am mai gandit la Steve, patronul din Canada.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.446
    Puncte
    154.846
    Nivel
    100
    Puncte: 154.846, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Missis, cu siguranta ca suntem influentati de cele citite, discutate sau facute in zilele precedente.Deseori povestile auzite, oamenii intalniti in cale ne raman imprimati in memorie si ne impresioneaza intr-un anume fel.Toate acestea vor fi folosite ca material, elemente, pentru anumite comunicari ulterioare, caci , dupa cum stim deja, ni se comunica cele necesare pe masura intelegerii noastre.

Visul tau este complex: el poate avea semnificatii duble: personal, colectiv; insa, asa cum ai vazut si tu, mai are un sens, cel al existentei unei activitati sporite in lumea subtila, posibil in celelalte universuri/ copii, variante ale noastre....
    Cred ca aceasta e semnificatia asemanarii/ copiei grupurilor vazute de tine: in toate universurile se intampla acum ceva, este activitate, este o energie care se agita cumva; daca e de bine sau de rau...ramane sa vedem pe parcurs insa eu cred ca nu e ceva bun.Pentru ca peste tot istoria se repeta, in toate timpurile si in toate universurile si suntem( dupa cum spune visul tau) pe cale sa repetam aceeasi gresala....Matricea e una singura, deci si actiunile vor fi dupa acelasi model, peste tot...

In planul personal iti vor parveni niste stiri alarmante care insa se vor finaliza cu bine.Conjuncturile vietii te vor purta, datorita faptului ca toate sunt organizate intr-un anume fel, dupa un plan anume, prescris,intr-o anume directie; iar finalul , desi scontat tragic sau trist, va fi unul fericit.
    Desi cu repetitie( si al doilea val de vesti, evenimente e la fel de alarmant), totul se va sfarsi cu bine iar oportunitatile ivite in cale pentru tine vor fi de natura pozitiva.Trebuie doar sa alegi, sa stii tu ce vrei.

In plan colectiv este posibila o salvare pentru umanitate sau pentru un grup restrans de oameni.Totul e ca anumite conceptii invechite sau egoiste sa fie modificate, totul e sa se vrea inoirea si progresul, ca lucrurile sa mearga iar in directia buna.
    Este acum pentru unii sansa de a pasi pe alte coordonate( ma gandesc chiar la francezi, spre exemplu), pentru un viitor luminos, sanatos.
    Istoria insa se repeta: dovedim ca nu prea invatam din propriile greseli.Oare ce ne va aduce viitorul, la scara macro?
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.446
    Puncte
    154.846
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

1-Draga Ginutza, la tine e ceva special, un mesaj care se repeta de luni de zile, ca o avertizare...Abia acum imi dau seama de acest lucru: elemente ca boala, mesaj important de la suflet, se repeta la tine de luni de zile; poate chiar dinainte de a ne cunoaste noi aici..?.Asta ma pune pe ganduri si ma face sa cred ca sufletul iti lasa un semnal de alarma despre ceva extrem de important pentru tine: fie ceva ereditar de care nu stii si care se transmite de la mama la fiica si mai departe sau din familie si care ar trebui luat de acum in seama, fie o karma de familie pe care acum tu o preiei si apasa deja pe umerii tai.
    In mod normal nu ar trebui sa te impovareze; insa sufletul tau si-a asumat aceasta sarcina nobila...ca si cum( sa-mi fie iartata analogia) , ai vrea sa preiei pacatele cuiva sau ale familiei si sa-i salvezi....
    Nu ti-as spune sa nu faci asta-destinul tau poate ca prevede/ te obliga la asa ceva.dar iti pot spune sa fii atenta cum si cat ajuti si sa faci doar ce e necesar, nu in plus...Bunica e langa tine si te avertizeaza sa fii pregatita de urmari.

Dincolo de acest amanunt important, visul iti vorbeste despre un anume necaz, mai important,pe care insa il poti preveni prin propria atitudine sanatoasa si practica, logica, inca....Vezi ca peste cateva zile destinul intra in leu, asa ca de acum se cere putina grija si de tine, noi si de nevoile, dorintele noastre..Valoarea proprie va intra deci la exersat/ meditat si folosit....Inca nu e timpul sa abandonezi...ai multe de facut de pe o treapta noua, a valorii de sine.
    Cu alte cuvinte, destinul ne va spune la toti: Ridica-te si straluceste!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.446
    Puncte
    154.846
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

2-Probabil ca visul pleaca de la ceva real.Si daca-i asa, atunci ar fi bine sa nu-ti faci sperante prea mari.Este posibil ca vei avea succes si reusita insa poate nu la nivelul asteptarilor tale....Nu va fi ce-ti doreai sau cum te asteptai, poate chiar refuzi...
    Mesajul visului spune ca nu ar trebui sa dai amploare acestui mic necaz sau suparari mai bine spus, decat atat cat e cazul..Nu face o furtuna intr-un pahar cu apa , ia lucrurile ca atare si mergi mai departe....
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Posturi
    109
    Puncte
    8.530
    Nivel
    27
    Puncte: 8.530, Nivel: 27
    Puncte: 8.530, Nivel: 27
    Progres nivel: 64%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 220
    Progres nivel: 64%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 220
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points7 days registered31 days registered3 months registered5000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    .... in toate universurile se intampla acum ceva, este activitate, este o energie care se agita cumva; daca e de bine sau de rau...ramane sa vedem pe parcurs insa eu cred ca nu e ceva bun.
    Nici eu nu cred ca este vorba de ceva bun , deoarece comportamentul grupurilor nu era unul normal, grupul de batrani mergea haotic, parca erau beti, iar despre grupul de fete nu am mai spus ca aveau un comportament lasciv, indecent.
    [De aceea Va zic voua: Toate cate cereti, rugandu-va, sa credeti ca le-ati primit si le veti avea. Iar cand stati de va rugati, iertati orice aveti impotriva cuiva, ca si Tatal vostru Cel din ceruri sa va ierte voua greselile voastre. (Marcu 11, 24-25).]

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    134
    Puncte
    5.145
    Nivel
    21
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Draga Aura, multumesc mult pentru raspuns. Ma pui pe ganduri ca bolnava nu sunt, intradevar iau niste vitamine ca mi-a cazut parul foarte tare, dar in rest nimic suspect.
    Stii , ma gandeam la tata, poate iti mai amintesti ca am scris aici cum i-am visat inmormantare anul trecut. De atunci am tot visat ca sunt la privechiul lui, ba ca este bolnav de cancer si ultimul vis care de fapt a fost o voce imi zicea referitor la serviciu sa stau linistita ca ma vor angaja, ceea ce sa si intamplat si ca tata va muri exact cum a murit un vecin din bloc. Acel vecin a murit de cancer. Din vise am inteles ca nu mai pot face nimic pentru ca el sa mai ramana in lumea asta si am decis sa ma rog eu pentru el ,ca stiu ca el nu o face, ca Dumnezeu sa ii dea un sfarsit mai lin, mai usor. Sa incerc sa-l ajut un pic, atat cat imi este ingaduit de sus.
    Citit explicatia ta, mi-a venit in gand ca in gara ma astepta tata.
    Multumesc mult.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.446
    Puncte
    154.846
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, daca visul/ atentionarea se refera la tatal tau, atunci asta este explicatia acestei karme de familie; esti avertizata sistematic ca urmeaza ceva, candva si ca ar fi bine sa faci unele pregatiri; dar ar putea fi si alt sens: poate ca acum este momentul sa previi, ocupandu-te de acest aspect( sanatatea lui), facand investigatii, prevenind ceva prin schimbarea alimentatiei, un mic regim, o grija la fumat si alte obieciuri problematice; dar cel mai important este interiorul unui om, acolo ar trebui sa inceapa unele modificari de viziune, de abordare, sa se faca unele iertari( prin intelegerea planului divin) , etc....

Deseori au loc vindecari spontane; deseori sufletul se salveaza prin aceste atentionari( caci acesta e unul din rolurile visului-prevenirea, atentionarea, pregatirea sufleteasca, etc.), astfel ca atunci cand vine moemntul, mai devreme, mai tarziu, sufletul este deja curatat de impuritati si stie ce are de facut, care ii este calea.
    Poate rostul tau, legat de el, este sa-l ajuti cum poti tu; e clar ca poti , din moment ce ti se arata aceste elemente si acest final/ destin.

Odata ce ai constientizat aceste lucruri, atentionarea se va rari, caci deja stii ce e de facut.Si in felul acesta , pe langa grijile pe care ti le faci tu singura pentru familia ta, vei da o mana de ajutor , asa cum doar tu stii sa o dai.
    Felicitari petnru angajare!
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    134
    Puncte
    5.145
    Nivel
    21
    Realizări:

Implicit

Draga Aura , iti multumesc mult. Dupa multe framantari am ajuns si eu la concluzia spusa de tine. Este greu pentru mine sa ii stiu finalul, dar ma consolez cu gandul ca poate asa il pot ajuta macar un pic. Din pacate mai mult nu-l pot ajuta pentru ca el nu vrea sa renunte la bautura si munca, munceste exagerat de mult si bea la fel de mult. Il vad cum se stinge sub ochii mei si nu vrea sa fie ajutat. Il dor oasele ingrozitor , dar nu vrea sa mearga la doctor. Nu am ce ii face, este alegerea lui si o respect, eu incerc sa-l ajut pe partea asta.
    Ieri dupa ce am scris aici ,m-a luat o raceala ingrozitoare care credeam ca ma va pune la pat, dar a durat cateva ore starea si mi-am revenit. Nu imi pot explica.

Te pup.
    O zi buna

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.446
    Puncte
    154.846
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, finalul il stii pentru ca ai acest drept divin, castigat de sufletul tau dar si pentru ca poti face inca ceva.
    Dupa cum stii si tu, nu avem dreptul sa intervenim in deciziile celuilalt, decat in cazuri extreme....Fiecare este stapan pe viata lui si isi traieste drama/ karma, viata dupa cum ii este dat sau crede el.
    Insa poti face ceva, cu siguranta.Daca semnele din visele tale premonitorii sunt reale( si eu cred ca sunt, ai dovezi certe deja), atunci il poti ajuta sa-si schimbe felul de a gandi si de a se raporta la lumea inconjuratoare si la viata insasi.
    Daca e certat cu cineva, ii poti arata utilitatea unei iertari, unei impacari.
    Daca e prea atasat de viata, de unele placeri ale ei, ii poti arata ca rostul vietii este sa treaca prin ea cu gandul ca avem un creator ale carui fiinte suntem si ca acolo ne intoarcem, parasind aceasta lume vremelnica.
    Daca relatiile sale cu altii sunt tensionate, pe baza unor idei gresite, pareri, impresii, et, il poti aduce pe drumul drept-sa uite, sa ierte in primul rand si sa se impace cu lumea, cu viata, cu el insusi..
    Il poti ajuta spunandu-i, aratandu-i ca fiinta lui conteaza si ca aceasta fiinta prin ceea ce face isi pune amprenta pe ceilalti, creand o anume atmosfera, o anume viata in arealul sau.
    Cu cuvinte si incercari asa cum stii tu ca ar putea el intelege, se poate face cate ceva.Cand isi va fi schimbat modul de gandire si de a se purta cu ceilalti, cand se va impaca pe propriu cu cei cu care s-a certat candva..chiar si predispozitia de boala se va indeparta.

Poti face asta cu timpul insa nu insista; cel care decide in final va fi el:daca are soarta sa se salveze, o va face.
    Dumnezeu sa-ti ajute!
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    134
    Puncte
    5.145
    Nivel
    21
    Realizări:

Implicit

Draga Aura, ce bine era sa pot face macar un sfert. Din pacate nu ai cu cine, are ideile lui fixe. Eu am sa mai incerc, dar nu cred ca voi reusi ceva.

Multumesc mult.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2