Pagina 741 din 742 PrimulPrimul ... 241641691731739740741742 UltimulUltimul
Rezultate 7.401 la 7.410 din 7418

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    110
    Puncte
    17.131
    Nivel
    39
    Puncte: 17.131, Nivel: 39
    Progres nivel: 86%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 119
    Progres nivel: 86%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 119
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Poate ai dreptate Ator.....!!!O sa incerc sa mai impart.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    110
    Puncte
    17.131
    Nivel
    39
    Progres nivel: 86%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 119
    Progres nivel: 86%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 119
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Draga Ena, visul iti arata o ingrijorare a ta, despre anumite probleme, poate chiar legate de fiul tau.Se prea poate ca aceasta grija, un fel de presimtire, sa nu aiba un contur precis ci sa fie doar o impresie; ar putea fi alimentata si de niste date logice si reale insa , totusi, presimtirea este fara continut si contur.
    Sigur ca aceste presimtiri/ ganduri/ ingrijorari te chinuie, mai ales ca nu au " fata", nu le cunosti; daca ar fi sa dam un nume acestui " inamic", ne-ar fi mult mai simplu, am sti ce anume trebuie sa invingem, cu cine avem de-a face.

Ca in multe cazuri, exista in vis si solutia: colaboararea cu ceilalti din familie, prezentarea gandurilor care te macina si scoaterea in afara a presimtirilor, oricat ar fi ele de insignifiante.
    Vor capata o fata, ti se vor arata in curand si veti sti in acest fel cu cine aveti de luptat. Si tot ca de obicei, in doi, cu rabdare, treceti peste ce va fi.

Pentru linistirea sufleteasca, fa rugaicune la Maica Domnului si la sfantul Nicolae, ocrotitorul copiilor. Va vor ocroti si apara, astfel ca nici un pericol nu va fi de netrecut: ca e de sanatate, ca e doar un necaz trecator, puterea lor va va apara.
    Multumesc mult Aura!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.729
    Puncte
    160.110
    Nivel
    100
    Puncte: 160.110, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de sandy76 Vezi Post
    De parca tot timpul asta face omul: mananca si bea ca alte lucruri nu mai face...
    Sensul era spiritual-oamenii s-au indepartat de Dumnezeu, ocupandu-se doar de cele pamantesti. Caci daca ar fi pastrat in suflet conexiunea cu Dumnezeu, atunci ar fi aplicat si poruncile Lui si ar fi trait in Legile Lui....A trai pa pamant in spiritul directiei divine este solutia.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.729
    Puncte
    160.110
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, ai grija in perioada imediat urmatoare la cele ce ti se intampla legat de familia ta sau de anturajul obisnuit.
    Solutia prin care poti rezolva problemele este aceea oferita de bunica ta , prin invataturile ei date tie si prin insusi felul ei de a fi. Mai ales daca in ultima parte a vietii bunica ta a acumulat multa intelepciune, acum ar fi cazul sa apelezi la aceasta zestre primita zi de zi, prin intermediul ei.

Mesajul visului de la bunica este important-adu-ti aminte ce ai invatat de la familie/ bunici si aplica in solutionarea problemelor tale. Fii cat se poate de pragmatica, de obiectiva si simpla in actiune, calea de rezolvare este cea simpla, stiuta si nu cea sofisticata si moderna.
    Poate recunosti ceva in aceste explicatii....
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    155
    Puncte
    5.728
    Nivel
    22
    Puncte: 5.728, Nivel: 22
    Puncte: 5.728, Nivel: 22
    Progres nivel: 36%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 322
    Progres nivel: 36%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 322
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc frumos.

Membru
    Data înscrierii
    May 2016
    Posturi
    3
    Puncte
    1.103
    Nivel
    8
    Puncte: 1.103, Nivel: 8
    Puncte: 1.103, Nivel: 8
    Progres nivel: 77%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 47
    Progres nivel: 77%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 47
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered1 year registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points

Implicit

Buna seara,am revenit sa confirm visul. La 2 luni dupa ce am visat soricelul,am aflat ca eram insarcinata.Azi am o fetita frumoasa si sanatoasa de 8 luni. Sunt foarte fericita!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.532
    Puncte
    76.139
    Nivel
    85
    Puncte: 76.139, Nivel: 85
    Puncte: 76.139, Nivel: 85
    Progres nivel: 76%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 411
    Progres nivel: 76%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 411
    Activitate globală: 12,0%
    Activitate globală: 12,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de Ylusk Vezi Post
    Buna,sunt putin nelamurita,deoarece am citit mai multe semnificatii ale visului cu soarece...Eu am visat un soricel cu ochi mari,caruia ii dadeam apa si mancare,mi se parea ca e cel mai frumos soricel pe care l-am vazut in viata mea si imi placea prezenta lui.Cineva care stie sigur ce inseamna,ma poate ajuta cu un raspuns?
    Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post

Deci, draga Ylusk, daca e sa folosim simbolurile generale, as spune ca in curand ar trebui sa auzi de o sarcina....Fie ca o doresti, fie ca afli doar, in final aceasta sarcina va fi de mare interes pentru tine...
    Citat Postat în original de Ylusk Vezi Post
    Buna seara,am revenit sa confirm visul. La 2 luni dupa ce am visat soricelul,am aflat ca eram insarcinata.Azi am o fetita frumoasa si sanatoasa de 8 luni. Sunt foarte fericita!

Draga Ylusk, ma bucur foarte mult pentru tine! Sa va traiasca fetita, sa creasca mare si sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
    Si pentru mine cand am visat soricei, a fost motiv de mare bucurie ca si in cazul tau. Exista vise care nu te inseala, e semn ca cineva acolo sus te iubeste, si pt asta sa multumesti toata viata ta.

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    182
    Puncte
    12.906
    Nivel
    34
    Puncte: 12.906, Nivel: 34
    Puncte: 12.906, Nivel: 34
    Progres nivel: 37%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 444
    Progres nivel: 37%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 444
    Activitate globală: 43,0%
    Activitate globală: 43,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

De ce o emoție foarte puternică, pe care o simțim în timpul unui vis, se păstrează mult timp după ce ne trezim ?
    [De aceea Va zic voua: Toate cate cereti, rugandu-va, sa credeti ca le-ati primit si le veti avea. Iar cand stati de va rugati, iertati orice aveti impotriva cuiva, ca si Tatal vostru Cel din ceruri sa va ierte voua greselile voastre. (Marcu 11, 24-25).]

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    1.844
    Puncte
    75.584
    Nivel
    85
    Puncte: 75.584, Nivel: 85
    Puncte: 75.584, Nivel: 85
    Progres nivel: 44%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 966
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 966
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points3 months registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de Missis Vezi Post
    De ce o emoție foarte puternică, pe care o simțim în timpul unui vis, se păstrează mult timp după ce ne trezim ?
    Poate tu il interpretezi ca fiind vis...dar nu a fost un simplu vis.
    Emotiile sunt de natura mentala deci a fost o traire care a impresionat-o puternic (mintea, am vrut sa spun). Ceea ce impresioneaza mintea sunt emotiile legate de atasamente puternice, socuri, experiente mentale si fizice extreme, experientele spirituale, iubirea, Cuvantul.
    Le-am asezzat intr-o ordine a posibilitatii experimentarii lor de catre o fiinta umana. Mai multe nu-ti pot spune dat fiind ca nu stiu ce vis ai avut si daca pot sa scriu public despre acesta.
    Din cate ai scris de-a lungul timpului ai incercat cateva retrageri ale sufletului, insotite de anumite efecte asupra corpului, vor urma si altele, sub rezerva unor conditii pe care poate nu stii ca trebuie sa le respecti. Sau poate nu vrei sa te duci mai departe...
    Totul este cum trebuie sa fie si totul este perfect.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.729
    Puncte
    160.110
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Missis, fiecare suflet are " viata sa, destinul sau" si e in misiune. Dupa cum acorda el importanta misiunii sale pe pamant, anumite lucruri( intamplari, stari, emotii, trairi) ii sunt mai importante ca altele.
    Dupa cum cred eu( si am tot amintit acestea), in " Cartea vietii" fiecarui suflet sunt trecute toate amanuntele, tot firul desfasurarii vietii sale viitoare. In timpul noptii acestei realitati sufletul isi revede tema data, recapituland cele ce are de trecut. De unele lucruri se teme, de altele se bucura iar altele ii dau sentimente foarte puternice, dupa gradul importantei misiunii sale pe pamant.
    Tocmai acest grad de importanta face ca simtirea sufletului sau fie mai puternica sau nu, mai importanta sau nu, etc.....
    Si cum adevarata viata este cea interioara, sufletul e marcat de cele ce va trai, etc....

Eu asa cred, ca simtirea/ emotia puternica este data de importanta pe care sufletul o acorda evenimentelor sau persoanelor pe care le va intalni.
    Uneori din fericire, alteori din nefericire dar intotdeauna la fel, in exterior toate se pierd, se risipesc....Tocmai de aceea se si spune sa dai afara din tine tot ce e rau, ce te supara, caci " date" exteriorului, ele isi pierd valoarea care framanta si supara atat de mult.
    Si pe acelasi principiu, chiar si bucuriile se pierd, intra in uitare si disipare.

Deci eu cred ca trairile puternice, aduse cu noi din vis( viata interiora, cea adevarata) se datoreaza gradului de importanta acordat de suflet : o persoana care va juca un rol important in viata noastra; un eveniment care va schimba ceva in viata noastra; o frica ce reprezinta o tema importanta pentru noi, aici, etc..
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 13-November-2017 la 06:53 PM.
    Ioana Frandes

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2