Pagina 744 din 766 PrimulPrimul ... 244644694734742743744745746754 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.431 la 7.440 din 7652

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Puncte: 165.465, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,8%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Dona, impresionant cum se transpune in viata semnul din vis, caci eu cred ca a fost un semn!
    Daca au lipsit amanuntele care te-ar fi ajutat la decriptare, atunci nu putem decat sa intelegem ca a fost exact cat a avut voie sa anunte/ atentioneze ea, prietena ta.
    Singura concluzie la care pot ajunge este ca cele ce iti arata era extrem de important pentru tine in viitor. urma sa aiba legatura cu tine, urma sa fie ceva important insa nimic nu anunta, din pacate , ca ar fi fost vorba despre tine si nu altceva, ca ar fi fost vorba de sanatate sau nu.

O luam ca pe un semn de dincolo, ingaduit de Cel de sus, un semn ca acolo viitorul se stie si ca cei dragi ne ajuta cum pot, pe masura posibilitatilor si treptelor pe care ei se afla.
    Si eu cred, ca si Soricel , ca trebuia doar sa stii ca ceva va fi important pentru tine insa nu aveai voie sa intervii cu nimic; destinul acela trebuia implinit fara alte interventii.....
    Erai deja pregatita sufleteste ca ceva ar fi putut urma; e si asta ceva, pana la urma!

Prietena ta inca te iubeste, e alaturi de tine iar visul este un semn divin-suntem in conexiune cu cei plecati....de fapt cu cei pe care nu-i mai vedem cu ochi fizici, caci ei sunt aici, langa noi....
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.598
    Puncte
    81.729
    Nivel
    88
    Puncte: 81.729, Nivel: 88
    Puncte: 81.729, Nivel: 88
    Progres nivel: 88%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 221
    Progres nivel: 88%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 221
    Activitate globală: 0%
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Dragele mele Soricel si Aura, va multumesc pentru ajutor!

Amandoua aveti dreptate si sunt de acord cu voi, dar nedumerirea mea se referea mai mult la filosofia fenomenului de atentionare a celor din cealalta lume pentru diverse lucruri care ni se intampla noua aici, pe pamant.
    Iar faptul ca s-a pierdut timp si s-au cheltuit bani in plus, adaugat la suferinta fizica, probabil ca intregeste plata cu care este datoare acea persoana. Si fiind vorba de plata, nu trebuia ajutata in vreun fel, trebuia lasata sa treaca singura prin tot ce s-a intamplat.

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Puncte
    6.913
    Nivel
    24
    Puncte: 6.913, Nivel: 24
    Progres nivel: 73%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 137
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 137
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Buna dragilor,
    Eu am visat ca eram in casa cu parinti si aveam un animal de companie, nu stiu ce animal era ca nu seamana cu nimic . Era mic , cu blana si era gric. Stiu ca i-am zis tatei ca- l duc ca am gasig un puric pe el. I- am mai zis ca plec, ca am treaba desi afara ploua.
    Apoi, m-am intalnit cu colega de la serviciu , urma sa plecam impreuna. Acolo erau mai multi colegi. La un moment dat seful a intrebat cine a pus imprimant acolo. Eu ii faceam semn unei alte colege ca sa nu zica ca a fost ea sa nu o certe, dar ea tot i-a zis. Apoi am iesit afara sa plec cu colega.Ea era la volan si brusc su m ai venit alte colege si cu sefa sa se urce si ele in masina. Eu nu am m ai avut loc sa intru, iar ele imi ziceau sa intru asa sa ma inghesui. Dar eu nu am vrut , ma gandeam ca daca ne opreste politia nu este bine. Nu m- am urcat , dar eram suparata pe ele ca am ramas pe jos.
    Apoi m- am hotarat sa plec la tramvai.
    De dus nu stiu undr vroiam sa ma duc, doar ca eram foarte hotarata sa ajung la tramvai.
    Am iesit de pe strada pe care eram si erau mai multe bifurcatii . Ma uitat pe stradute pe ce straduta s-o iau ca sa ajung la un drum principal. Am vazut in dreapta linia de tramvai si mi-am zis ca in acea parte trebuie sa o iau, desi in stanga vedeam putin din bulevard. Pe drum ma tot gandeam daca am facut bine, nu eram foarte impacata, dar eram hotarata sa ajung acolo. Pe drum l- am vazut pe seful meu stand la o terasa, am trecut pe langa el si m-am facut ca nu-l vad. Am fugit de pe o strada pe alta pana am ajuns la bifurcatiile liniei de tramvai. Mi- am zis ca trebuie sa fiu foarte atenta pe unde calc ca sa nu ma impiedic si sa nu m ai ajung la el. Am ajuns pe refugiu, a venit si tramvaiul . Mi-am zis ca trebuie sa astept sa coboare lumea din tramvai , apoi sa urc. Au coborat cateva persoane, erau m-ai multe femei. Dar acele persoane s-au urcat inapoi si mi- am zis ca acum trebuie sa urc ca altfel nu mai urc niciodata. Am reusit sa urc , dar cam greu , ceva parca ma tragea inapoi. In tramvai se auzea un anunt: cine are dr de familie Lupu sa formeze 8. Eu atunci mi- am zis ca atat trebuie sa formez eu . Apoi a mai zis ceva nu am retinut ce, sa formeze 6. Ii tot ziceam celui de langa mine sa taca ca nu aud, se pare ca era cu mine.

Am avut si un al doilea vis in care eram la spital cu mama sotului care nu m ai este printre noi. Doar ca in vis semana cu mamaia mea , care la fel nu mai este.
    Era pe moarte, au pus-o intr-un carucior cu rotile si a coborat sotul cu ea cu liftul. A iesit o asistenta si am inceput sa ii povestesc de problema fetei. Ea imi zicea ca nu este bine ca am stat atat cu ea ca pot aparea complicatii, eu ii tot descriam simptomele ei si ca nu am reusit sa gasesc un gastroenterolog pediatru bun, ca toate analizele sunt bune si poate ma poate ajuta cu un doctor bun. Ea mi-a zis sa ii dau un complex de sinov. A venit sotul, ea s-a dus in cabinet, eu m-am dus dupa poate imi recomanda pe cineva si i-am multumit pentru sfat.
    L-am intrebat pe sot cum se simte mama lui. El avea sange la gura si i- am zis sa se stearga, s-a sters si fata i-a ramas mult mai curata decat era, mai luminoasa.
    Mi-a zis ca urmeaza sa moara ca a inceput sa ii currga sange din gura si nu este bine ca sunt copii cu noi si o vor vedea asa.
    In timp ce el imi zicea , eu mi-am imaginat-o stand in acel scaun , in jurul ei era pustiu , era pe un dtum de tara si langa ea era un caine negru.

Este posibil ca o persoana care a murit sa- l visezi ca mai moare din nou?
    Ultima modificare făcută de ginutza; 16-December-2017 la 08:16 AM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga Ginutza, este foarte posibil ca in viitorul apropiat sa fie nevoie sa faci o alegere. Posibil ca va trebui sa cooptezi pe cineva, cu care sa-ti implinesti dorintele sau sa ceri sfatul unui prieten sau bun coleg. Din pacate acel prieten cu care te unesti in demers ar putea ridica semne de intrebare unor persoane, astfel ca si tu vei vedea ca persoana aleasa de consilier nu e tocmai cea indicata.

Lucrurile se vor derula mai departe si mai transant si vizibil: posibil ca vei fi sfatuita sa faci un demers mai aparte sau deosebit....Insa nu vei alege aceasta cale, a sfaturilor si intentiilor indicate de altii ci vei merge pe drumul tau, indiferent ca el va fi bun sau nu.
    Posibil ca problema in cauza sa fie legata de serviciu...Iar alegerea ta sa fie ca vei face ce face toata lumea, nu ce fac unii anume....Cu toate ca era bine daca cedai putin si lasai mandria la o parte, acceptand.
    Deseori ne apar in cale asa-zisii " ingeri", care sub forma unor ganduri sau vorbe atribuite oamenilor din jur, ne sfatuiesc sau ne dau calea corecta...
    Cei care ignora aceasta voce , alegand calea personala, prin liberul arbitru, ar putea uneori sa dea gres....Sau sa ocoleasca reusita, sa se chinuie putin...

Din fericire pentru tine, desi cu mai mult efort decat ti-ar fi fost destinat, vei reusi si acest lucru, decizia personala, pe cont propriu. Doar ca drumul va fi ocolit, cum am spus, efortul mai mare....
    Esre posibil ca te vei lovi de acele cifre, ele constituind un indiciu, fie de data, de zile, de saptamani.....Este un al doilea ajutor dat tie, pe care se pare ca il iei in calcul.....

Fii deci atenta la ce alegere faci, de decizi prin propria vointa( destinul in leu) si cat de mult iti doresti o reusita: poate fi legata de servici sau de sanatate, daca e sa tinem cont de anunt!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Al doilea vis:

Da, Ginutza, e foarte posibil sa visezi ca cineva moare din nou...De fapt este vorba despre o proba, un examen dat de ea, pe care nu l-a trecut, si de care depindea foarte mult urcarea pe o alta treapta/ frecventa...Nu doar ca nu a trecut proba dar a si esuat ; poate faptul ca acolo sus nu constientizeaza exact cele facute aici, pe pamant, poate prin faptul ca alegerile si evenimentele din viata ei au fost prost facute, fara sa ia in calcul consecintele, privitor la ea si ceilalti, dragi ei, din jurul ei...Cert este ca voi acum , prin visul tau, primiti o veste extrem de importanta pentru ea- a esuat si singura nu va avea putere sa urce la un loc mai bun-trebuie ajutata cum puteti voi...Stii ce trebuie facut, asa ca nu insist cu asta.

Intr-un alt plan, este vorba depsre un ajutor dat tie de la enititatile de lumina/ vindecatorii, care raspund astfel la o problema care te framanta acum-fiica ta si sanatatea ei....
    Probabil ca tu cunossti acest leac si probabil ca te vei informa despre el; iar daca e bun, il vei administra fiicei tale....
    Mai uita-te si la similitudini: substanta activa, la ce altceva foloseste, daca e bun la ce ti s-a indicat sau nu, etc...Trebuie sa gasesti un numitor comun intre boala si leac.....Vei sti ce sa faci, cu siguranta....

Iar daca inca nu stii despre ce e vorba, atunci vei afla in curand despre afectiunea in cauza...
    Important este ca acest vis iit da doua informatii importante: vesti despre cea plecata dintre voi( esecul ei, indicatia de ajutor) si leacul probabil pentru a ajuta pe fiica ta!
    In acest interval, cand trecerea dintr-o parte in alta este libera( cerurile deschise), semnele apar mult mai des si vizibil.
    Sa multumim pentru ele !
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Puncte
    6.913
    Nivel
    24
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Draga Aura,
    Multumesc mult pentru raspunsuri.
    Adevarat, am niste asteptari si promisiuni de avansare care au intarziat sa apara.
    In vis eram mai mult deranjata de situatia creata, dar hotarata sa reusesc.
    Sper sa reusesc.
    La al doilea vis, deja am intalnit asistenta pe care am visat-o si m-a ajutat cu multe sfaturi si un medicament care sper sa o ajute.
    Stii, in timp ce vorbeam cu ea mi-am adus aminte ce am visat si nu am lasat-o sa plece pana nu am obtinut toate raspunsurile de care aveam nevoie. In vis am dat inapoi.
    Te pup si multumesc mult.
    Ultima modificare făcută de ginutza; 16-December-2017 la 06:01 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Ma bucur mult ca ai rezolvat situatia cu bine si ca ai inteles mesajul visului deja!
    Cat despre avansare, daca va fi nevoie, va veni si ea; insa e important sa urmam sfaturile din vis si sa intelegem semnificatiile lui-ne poate aduce o mare recompensa, daca il intelegem exact...

Te pup, ai grija de voi!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Puncte
    6.913
    Nivel
    24
    Realizări:

Implicit

Doamne ajuta, Aura.
    Azi am primt multe informatii pretioase.

Multumesc mult.

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Puncte
    6.913
    Nivel
    24
    Realizări:

Implicit

Buna dragilor,

Am visat ca eram afara cu o colega si in fata unei scari de bloc era un copac urias plin cu struguri. Aveau niste boabe foarte mari si negre.
    Eu vroiam sa ma iau niste boabe si colega mea mi-a zis sa i-au din spatele copacului , ca pe partea din fata a batut soarele si nu sunt foarte buni.
    M-am dus pe partea cealalta a pomului, arata ca un gard, si erau foarte putine boabe. Eu i-am zis: faci misto de mine , nu vezi ca sunt cateva boabe aici.
    M-am uitat in sus , in ideea ca poate sunt mai sus, chiar am incercat sa am urc/ridic, dar nu am vazut nici unul. Dar aveam impresia ca sunt mai multi sus, chiar daca nu ii vedeam. Stiu ca m-am uitat in jos si am vazut cateva boabe , dar nu le-am luat ma gandeam tot la aia de sus.
    Atunci cand m-am dus in spatele pomului , m-am uitat la pamant care era proaspat arata.
    Stiu ca m-am uitat la cealalta scara unde era sefa si sus la etaj era seful meu cu mama pe balcon.
    Apoi am vazut in balcon doua ghivece marisoare de flori care erau sparte si se vedea pamantul si cum era spart.

Am mai visat ca eram in pustietate, stateam intr-un copac uscat, jos la baza lui era o apa cristalina.
    M-am dat jos din pom si ma uitam in apa. Vroiam sa bag piciorul in apa , dar am vazut niste pesti.Nu stiu exact daca erau pesti, capul nu prea arata a peste. Era mici, apoi m-am uitat unde era apa mai adanca si am vazut aceeasi pesti, dar morti.
    Am luat un bat din copac cu intentia de a ii goni pe acei pesti ca sa bag piciorul in apa. Apoi am vazut cum de sub nisip a iesit un peste mare. M-am gandit ca poate a facut pesti sub nisip si ma intrebam si vedeam , in acelas timp, daca as baga batul in acel peste cu intentia de a-l omora ca ar putea sari pana sus in copac unde as fi eu si m-ar putea musca.

Va doresc toate cele bune alaturi de cei dragi!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.891
    Puncte
    165.465
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Primul vis:

Draga Ginutza, visul te anunta ca urmeaza sa ai niste suparari si poate chiar sa versi cateva lacrimi.
    Necazul ar putea sa nu fie al tau dar daca totusi e al tau, atunci dai dimensiuni mult mai mari situatiei create decat e cazul.
    Desi cred ca necazul vizeaza pe altcineva, totusi cumva te atinge si pe tine.Este vorba despre ceva vechi, care nu s-a creat acum insa efectul se va resimti de acum inainte....Viitorul pentru cineva ar putea sa nu fie chiar bun si sa reprezinte ingrijorare....
    Totusi, daca te vizeaza si pe tine acest necaz, inconvenient, atunci este bine sa-l intelegi exact cum trebuie si sa nu te ambalezi inutil....Pentru ca situatia creata anunta ca ceva care nu va fi permanent, deci se prea poate sa te necajesti degeaba, pentru ceva de scurta durata.....

Colectiv insa, visul anunta un necaz destul de important: ne gandim toti care citim la un cutremur in viitor, care cutremur insa poate fi important si se poate lasa cu pagube....Daca vor fi si morti, nu reiese din vis; insa pagube vor fi....
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2