Pagina 745 din 749 PrimulPrimul ... 245645695735743744745746747 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.441 la 7.450 din 7484

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.770
    Puncte
    161.947
    Nivel
    100
    Puncte: 161.947, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 62,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Al doilea vis:

Meteorologic, visul anunta vant puternic in viitor. Cu siguranta ca vei sti sa iei masuri de precautie si sa te feresti de acest vant; gluga pe cap, caciula si toate celelalte.....

Personal-visul te atentioneaza ca ai langa tine persoane care nu sunt tocmai in regula; sunt persoane fatarnice, care stiu sa iasa basma curata dintr-o situatie, cu orice risc, deci si cu minciuna sau fara scrupule; fereste-te de ei, nu-i zgandari, caci nu se stie ce surprize neplacute iti pot iesi in cale din cauza lor; sunt si dusmani latenti, o data zgandariti, pot face mult rau.
    Mai ales ca situatia ta actuala pare ca nu e chiar roz( probabil la servici, caci tot spuneai ca ai avut un mic esec), se prea poate ca lipsa de precautie si lipsa de distanta necesara acum , sa-ti dauneze.
    Mesajul visului este ca trebuie sa fii precauta, sa nu starnesti pe cei din jurul tau fara rost, caci ai putea avea necazuri.
    Desi asigurarile ca va fi bine exista, totusi si pericolul inca este mare-fii vigilenta si retinuta!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    171
    Puncte
    6.269
    Nivel
    23
    Puncte: 6.269, Nivel: 23
    Puncte: 6.269, Nivel: 23
    Progres nivel: 44%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 281
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 281
    Activitate globală: 24,0%
    Activitate globală: 24,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc mult, draga Aura

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    404
    Puncte
    30.227
    Nivel
    53
    Puncte: 30.227, Nivel: 53
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 623
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 623
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Draga Aura, am sa iti povestesc 2 vise. Primul a fost la inceputul lunii dec. In casa mea erau nepotii, haine imprastiate, iar in patul meu, in mijloc eta un barbat in negru, culcat pe o parte. La citeva zile a murit un vecin, si am legat visul cu el . Dar cred ca barbatul era biala mea. De atunci am facut o gripa urita pe care am dus-o pe picioare cu febra. Al doilea vis: in noaptea de Craciun tot in urma febrei, am visat-o pe mama mea care este moarta. Am mers la ea la bloc, ea venea cu sapa pe umar, cu baticul legat la spate bronzata. S-a intors la mine. Eu i-am spus ca vin de la restaurant, ni mai merg acasa si vin la ea. Ea a raspuns - vino. Am intrat in camera ei iar acolo m-a uimito lumina puternica si niste fete, baieti parca de lumina. Era muzica si se dansa. D-ne ce veselie! Unde mergeti? La Constanta a venit raspunsul. M-am trezitsi imi venea sa pling la amintirea mamei mele. Ce zici Aura ? Nu ma duc la ea.....sa stii ca zimbesc ...zilele astea am fost la medic. Te pup draga mea.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.770
    Puncte
    161.947
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Draga mea Veronica, multa sanatate!

Totusi, primul vis este legat de acel vecin, care si-a schimbat cursul vietii, in an de vibratie personala 1 si care nu are legatura cu tine. Eu asa cred. Faptul ca era in patul tau, reflecta aici doar ca il cunosteai oarecum, desi visul arata ca nu in totalitate( nefiind neam cu tine).

Al doilea vis, categorc te vindeci de raceala; mama ta ingrijorata pentru tine, a venit de acolo cu darurile ceresti( lumina, liniste, har si armonie), pentru a te sustine-terapia celesta-vindecatorii astrali.
    E drept, daca ai fost putin mai rau de atat, exista decizia ta la nivel sufletesc de a alege daca pleci sau ramai aici. Insa sufletul tau stie ca inca mai ai multe de facut aici, asa ca a ales sa ramana.

Multumeste mamei tale pentru sustinere si du-ti misiunea sufleteasca pana la capt!
    Doamne ajuta, sanatate multa, sa zambesit mereu!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    404
    Puncte
    30.227
    Nivel
    53
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 623
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 623
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Draga Aura multumesc mult pentru raspuns, si pentru urari Acum in prag de An Nou iti doresc ca tot ce voiesti sa ti se implineasca, sanatate , pace sufleteasca , un Nou An imbelsugat si rodnic. La multi ani!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.770
    Puncte
    161.947
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Multumesc frumos, draga Veronica!
    Sa ai parte de tot ce-i mai bun si frumos anul care vine , sa te bucure fiecare zi, sa te iubeasca cei dragi tie si sa ai doar clipe frumoase!
    La multi ani, sanatosi si frumosi!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.345
    Puncte
    1.807.539
    Nivel
    100
    Puncte: 1.807.539, Nivel: 100
    Activitate globală: 37,0%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredOverdrive50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Community Award

Implicit

Buna seara dragii mei ! Cu intârziere din motive tehnice ale netului nu am putut intra sa va urez Sarbatori Fericite !Iar acum va povestesc ce vis am avut azi noapte ,eram intr-o piața imensa cu lume ff multă ,cred ca erau milioane ,toti stăteam sa trecem sa ne rugam Domnului Iisus care era pe un catafalc acoperit cu veșminte de culoare albă ,cand am ajuns si eu l-am atins pe Domnul pe partea stânga a trupului,in picioare avea o încălțăminte de culoare neagră un fel de bocanc,l-am sărutat ,apoi am trecut si m-am apropiat de mâna stanga care o avea pusă pe piept ,am început sa-i adresez o rugăciune ,sa-i ating mâna timp in care mâna stanga a început sa se miște ,am atins si capul ,avea parul lung ,l-am atins si am simțit cum prin corpul meu treceau fiori .Ce poate fi acest vis ,in viata mea nu am putut vedea atâta lume ,era mai multă ca cea care era pe străzile din America cand a câștigat președintele alegerile

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.770
    Puncte
    161.947
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Draga Maria, Sarbatori fericite, cu bine si pentru tine; multumim de urari, sa ai un an mult mai bun si mai linistit!

Visul ar putea simboliza ceva, in plan colectiv: posibil ca in viitor sa existe multe incercari pentru poporul nostru, as spune ca vom suferi destul de mult; se prea poate ca socoteala din targ sa nu se potriveasca cu cea de acasa, asa incat romanii, daca nu isi vor intoarce fata spre credinta si speranta in El, sa aiba inca de suferit.
    Doar cu multa iubire si speranta in El lucrurile se pot indrepta, caci si din vis reiese ca situatia nu pare sa se imbunatateasca ci, din contra, se prefigureaza vremuri mai grele.
    Posibil ca tara va plange si va cere indurare curand! Poate ca ne-am saturat, poate ca ce va fi va fi prea dur, crunt...cine stie!
    Cert este ca Domnul Iisus nu ne lasa si prin coborarea Sa ca simbol in visele oamenilor, vine sa avertizeze: fara credinta si speranta, lumea o va lua in jos, fara doar si poate!

In planul personal, e valabila aceeasi recomandare / avertizare din vis: cu ochii catre Ceruri, cu rugaciune fierbinte, cu speranta ca El te va ajuta, vei trece prin toate incercarile care iti sunt date in viitor; orice gand ai avea de reusita si esti dezamagita acum, alunga-l, caci El e langa tine si te sustine; iar daca unele lucruri nu ies bine de prima data, este doar ca Cerurile ne testeaza si ne pregatesc caracterul spre a fi pur , curat....Ceva vei avea de invatat, ceva de trecut, El insa e langa tine mereu!

La multi ani, draga Maria!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    May 2010
    Locaţie
    CONSTANTA
    Posturi
    21.345
    Puncte
    1.807.539
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered7 days registered100 Experience Points31 days registered250 Experience Points3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registeredOverdrive50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Community Award

Implicit

Multumesc din suflet Draga Aura !Sa ne ferească Bunul Dumnezeu de tot ce este rau ,unde mai pui in alta seara in vis vedeam cum cădeau stelele din cer ,dar nu-mi amintesc ce se întâmpla pe pământ ,dar era o ploaie de stele,alta seara la ora4,23 M-a trezit o voce care prin o porta voce anunța de o nenorocire ce se întâmpla in SUA ,cum 20 de militari americani au fost omorâți impreuna cu comandantul lor ,i-am auzit si numele comandantului dar nu l-am reținut decât ca era vorba de un general,multe altele ,pe care nu le mai țin minte .O noapte placuta ,cu multă liniște ,pace si lumina in suflet

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.770
    Puncte
    161.947
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Sa dea Dumnezeu la toata lumea si sa fie bucurie pentru toti si in tara/ in lume....!
    Visele tale sunt premonitorii, dupa cum ai realizat: primul vis, in contextul actual, anunta ca ceva se putea intampla la americani iar celelalte deja s-au concretizat: incendiu urias, apoi si gerul napraznic de la ei.....
    Dumnezeu sa ajute toate tarile, toti oamenii si daca anul cainelui , care urmeaza, aduce echilibru si pace, asa sa fie peste tot!

Cu drag!
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2