Pagina 747 din 758 PrimulPrimul ... 247647697737745746747748749757 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.461 la 7.470 din 7571

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    183
    Puncte
    6.782
    Nivel
    24
    Puncte: 6.782, Nivel: 24
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 268
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 268
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Buna dragilor si bine v-am gasit in noul an.
    Eu am avut multe vise,din care am retinut doar unul.
    In camera mea, pe perete era un melc si ceva in care erau puii lui. Mi-am zis sa ii iau si sa ii dau afara unde le este locul. Am luat o carpa verde , am pus carpa peste ei si i-am dezlipit de pe perete. I-am pus jos ca sa deschid geamul. Am deschis geamul si mi-am zis ca este prea frig sa ii arunc afara si am decis sa ii duc pe balcon . Intre timp melcul s-a transformat i arici. L-am luat si m-am dus in bucatarie, l-am asezat jos in dreptul usii. Aici si-a facut nevoia, doua chestii verzi. Am zis ca nu este nimic ca oricum mananca doar iarba si nu miroase. Pana am luat un servetel ca sa sterg , baiatul calcase pe unul. Am sters acolo si i-am zis sotuluisa se uite pe ciorapi lui ca sa ii dea jos daca erau murdari. Am pus ariciul in fata usii de la balcon . Aici s-a transformat in purcelus. Am iesit pe balcon sa ii amenajez un colt. In balcon erau mai multe gauri, niste patrate in care am bagat ce am gadit pe jos ca sa nu ii fie frig. Am asezat un carton cu o carpa peste. O bucata de scandura am pus-o in dreptul gaurilor. Cand m-am dus sa iau purcelul acesta erx un catel. Un catel foarte jucaus. A intrat pe balcon si vroia sa se joace cu an alt catel care dormea acolo. Catelul si purcelul aveau culoarea maro deschis. Pe balcon erau niste haine de ale parintilor mei si am zis sa le iau de acolo ca sa nu iasa discutii ca le-am lasat acolo.

Un an nou fericit!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.843
    Puncte
    164.538
    Nivel
    100
    Puncte: 164.538, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, la multi ani!

Visul nu este unul prea bun insa din fericire deznodamantul va fi fericit; mai mult este sperietura. Datorita masurilor preventive luate de voi, veti reusi sa scapati cu bine dintr-o situatie care treneaza de ceva vreme si de care va este teama oarecum.
    Posibil ca lucrurile sa nu fie sesizabile de la bun inceput, posibil ca unele dintre ele sa vizeze chiar sanatatea dar daca veti lua masuri si veti sti sa va adaptati situatiilor aparute in cale, unele neplacute, care cer efort, toate vor iesi la liman cu bine.
    Ba chiar veti gasi si oameni potriviti sa va ajute sa rezolvati totul cum trebuie.
    Chiar daca situatiile( pot fi si de sanatate) par insurmontabile, nu abandonati, nu disperati, caci ele se vor rezolva cu rabdare, oamenii potriviti si multa incredere in Cel de sus.

Succes si sanatate, cu drag!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.843
    Puncte
    164.538
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

PS-Ginutza:

Totusi, daca sunt de sanatate, desi finalul este unul bun, incercati sa vedeti cauza adevarata si nu rezolvarea efectului; efectele te pot pacali, pot fi inselator pozitive iar cauza sa ramana ascunsa si sa sape in timp....
    Indiferent ce va fi, cautati la radacina problemei si nu va multumiti doar cu rezolvarea superficiala. Cauza este acolo, ascunsa...descoperiti-o si doar asa se rezolva adevarata problema!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    183
    Puncte
    6.782
    Nivel
    24
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 268
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 268
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Multumesc frumos

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Posturi
    1.885
    Puncte
    79.356
    Nivel
    87
    Puncte: 79.356, Nivel: 87
    Puncte: 79.356, Nivel: 87
    Progres nivel: 56%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 794
    Progres nivel: 56%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 794
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points3 months registered1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de CarmenOlga Vezi Post
    La Multi Ani,tuturor!

Nu ar fi locul potrivit,dar ma intereseaza ce inseamna un suflet batran.Cineva mi-a spus ca am un suflet batran,dar nu mi-a spus mai mult.
    Toate sufletele sunt batrane adica au varsta facerii lumii, toate au aceeasi varsta.
    Poate a vrut sa exprime altceva dar nu a gasit cuvintele potrivite.
    Totul este cum trebuie sa fie si totul este perfect.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    190
    Puncte
    22.892
    Nivel
    46
    Puncte: 22.892, Nivel: 46
    Puncte: 22.892, Nivel: 46
    Progres nivel: 35%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 658
    Progres nivel: 35%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 658
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

La Multi Ani,tuturor!

Nu ar fi locul potrivit,dar ma intereseaza ce inseamna un suflet batran.Cineva mi-a spus ca am un suflet batran,dar nu mi-a spus mai mult.
    http://safiisanatos.ro/sanatate-spir...suflet-batran/

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.843
    Puncte
    164.538
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Carmen, parerile sunt impartite privitor la un suflet batran.
    In esenta exista o deosebire intre un spirit batran si un suflet batran dar amandoua provin din aceeasi sursa-Sinele nostru. Sinele nostru isi construieste diferite unitati de expresie, prin care traieste diferite experiente de viata, in scopul de a invata ceva, de a intelege empiric anumite teme profunde, dintr-o ratiune cu totul diferita de cea pe care noi am putea-o intelege.

Pentru a accede la aceste trairi, invataturi, experiente si concluzii in final, in scop de purificare si reintoarcere la Tatal, Sinele are nevoie( din proprie vointa) de acele " unitati de lucru"-spirit, suflet, trup, urmand ca ulterior intreaga epxerienta sa fie prelungita mai departe...In ce oare Poate in transfer de constiinta, de capacitati( roboti sau alte unitati mirobolante pentru noi). In fine, acum nu asta e important.

Sufletul are insa o viata limitata, oricat ar fi ea de lunga-traverseaza mii si mii de vieti , aduna experienta de viata in diferite ipostaze si pleaca mai departe, asa cum un rau, un parau, un fir firav de apa, toate, se vor varsa in mare, in oceane, etc...
    In final si sufletul, cand va aduna experienta totala, necesara, va putea duce catre spirit tot ce a acumulat, tot ce a putut el.
    Apoi, unitatile se dau la " casat"...Sau se topesc in spirit, in neantul perceput de noi. Apar alte necesitati, alte suflete, care se vor invarti si ele in caruselul existential si experimental...
    De aici si afirmatiile unui suflet tanar, altul batran, etc....

In astrologie sufletele bartane apar marcate cu retrograd-saturn retrograd. Acest lucru semnifica si sufletul care a trait suficiente vieti, in care a gresit suficient incat acum sa-i fie draga viata, a adunat suficiente cunostinte si esecuri, bucurii, incat sa stie sa aprecieze adevaratele valori ale vietii, a vazut multe, multe, atat de multe incat....viata are alta greutate / semnificatie pentru el; nu se va mai enerva pentru nimicuri; valorile vietii vor fi altele; primeaza cu totul alte lucruri; viata are un rost anume, existenta in trup este cu o anume valoare, etc...
    Un suflet batran va fi cel care e constient in sinea sa ca viata trebuie traita dupa anume directii, altele decat cele obisnuite, etc....

Diferenta dinte un suflet batran si unul tanar consta in cum percepe viata un suflet, fata de altul-batran....Cu intelepciune, cu maturitate, neatasat de nimic, cu curaj si indiferenta totodata, etc....
    Vei recunoaste sufletele batrane, prin non-atasare de valorile lumesti-insa cu intelepciune, nu negandu-le cu integrandu-le si acceptandu-le exact asa cum sunt ele la origine, dandu-le exact valoarea potrivita...

Maturitatea, intelpciunea, dimensiunea reala, bucuria de a trai viata in toate aspectel ei, neigonrand, nedispretuind, ca un copil, care e incantat de tot ce e in jur-creatia Lui, a Creatorului!

Mai sunt multe de spus dar in mare....eu asa cred, asa simt!
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 02-January-2018 la 03:38 PM.
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.317
    Puncte
    97.619
    Nivel
    97
    Puncte: 97.619, Nivel: 97
    Progres nivel: 29%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.431
    Progres nivel: 29%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.431
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Dar cum si de unde stie o alta persoana(...terapeut) ca eu sunt un suflet batran?Iar daca a vrut sa exprime altceva,curiozitatea mea creste...
    Din simplitatea raspunsurilor pe care le dai la toate intrebarile si situatiile vietii.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.317
    Puncte
    97.619
    Nivel
    97
    Progres nivel: 29%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.431
    Progres nivel: 29%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.431
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    ...
    Sufletul are insa o viata limitata, oricat ar fi ea de lunga-traverseaza mii si mii de vieti , aduna experienta de viata in diferite ipostaze si pleaca mai departe, asa cum un rau, un parau, un fir firav de apa, toate, se vor varsa in mare, in oceane, etc...
    In final si sufletul, cand va aduna experienta totala, necesara, va putea duce catre spirit tot ce a acumulat, tot ce a putut el.
    Apoi, unitatile se dau la " casat"...Sau se topesc in spirit, in neantul perceput de noi. Apar alte necesitati, alte suflete, care se vor invarti si ele in caruselul existential si experimental...
    De aici si afirmatiile unui suflet tanar, altul batran, etc....
    ...

Mai sunt multe de spus dar in mare....eu asa cred, asa simt!
    Un suflet batran merge bucuros inainte spre casa in orice conditii in baza experientei acumulate, un suflet tanar si neintelegator sa razvrateste din orice.

In urma evolutiei sufletesti acumulate din suferintele vietilor succesive pe care le-a parcurs, sufletul nu mai are de lucru la propria evolutie caci a ajuns la desavarsire, adica la viata vesnica, ajungand acasa si contopindu-se cu Creatorul; din acest penct de vedere, da, sufletul are un spatiu de lucru limitat cu sinele propriu. Apoi, insa, va primi vesnic comenzi speciale de lucru ca sa ajute la mantuirea altor suflete.

P.S. Am citat doar o parte a mesajului tau pe care-l apreciez foarte, ca sa comentez referitor la viata limitata a sufletului... vesnic.
    SN Lazarev(o autoritate-sm) spunea ca sirul reintruparilor regulate aduna cam vreo 1000-1100 de vieti.
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.843
    Puncte
    164.538
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Dar cum si de unde stie o alta persoana(...terapeut) ca eu sunt un suflet batran?Iar daca a vrut sa exprime altceva,curiozitatea mea creste...
    Si eu cred ca si Nae , ca acesta a fost un mod prin care terapeutul si-a putut da seama, dublat de intuitie si acel " ce" in plus pe care il au ei: clarvedere, clarauditie, vederea aurei, a vietilor anterioare, etc....
    Insa e un aspect la care trebuie sa fii foarte atenta-adevarul, realitatea.
    Sa crezi, deci, draga Carmen, doar daca are o autentica valoare, daca stii ca este foarte bun si ca darurile sale sunt reale.
    Altfel....toate sunt doar iluzii in care ne leganam periculos.
    Daca ai dubii, mai bine te duci la un astrolog, care iti va spune destul de multe despre tine, exacte; si care " vede" si karma ta,inclusiv daca esti un suflet batran sau nu...
    Ioana Frandes

C. Dulcan

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2