Pagina 711 din 734 PrimulPrimul ... 211611661701709710711712713721 ... UltimulUltimul
Rezultate 7.101 la 7.110 din 7340

Subiect: Vise premonitorii

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.114
    Puncte
    129.195
    Nivel
    100
    Puncte: 129.195, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

hai, ca iar am visat ceva

vizitam un oras, apoi am ajuns, cu niste cunostinte (in realitate nu cunosc pe nimeni) pe plaja nisipoasa a marii Negre, mai erau cativa oameni pe acolo, la plaja. toti stateam lungiti pe prosoape, la soare. la un moment dat am simtit sub mine cum se cutremura usor pamantul, vibra de fapt. Apa marii a inceput sa explodeze (niste "ciuperci" formate din apa), lumea a inceput sa fuga, nu si eu cu grupul care eram. Apoi... s-a potolit. In final, tin minte ca aveam dilema daca pamantul vibrase din pricina unui cutremur sau din cauza acelui ceva ce facuse marea sa explodeze.
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    153
    Puncte
    11.268
    Nivel
    32
    Puncte: 11.268, Nivel: 32
    Puncte: 11.268, Nivel: 32
    Progres nivel: 3%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 682
    Progres nivel: 3%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 682
    Activitate globală: 49,0%
    Activitate globală: 49,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points31 days registered7 days registered3 months registered5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered

Implicit

Citat Postat în original de AuraArua Vezi Post
    Draga Missis, visul poate fi premonitor iar lucrurile sa se petreaca oarecum cam la fel: sa ai o situatie in care sa pui umarul la o renovare, reconstructie, reamenajare, ceva....Posibil ca acum locul sa nu fie atractiv insa nu la fel va fi in viitor.
    Interventia ta va fi putin dificila insa va fi incununata de succes in final, avand parte si de un ajutor de sus.
    Daca nu e premonitor, atunci vei avea parte de o realizare care va tine strict de vointa ta.Cu cat efortul tau va fi mai mare si mai tenace, cu atat si rezultalele vor fi bune.
    Posibil ca aceasta realizare sa fie chiar acum sau in viitorul aporpiat.Daca este asa, lasa lucrurile sa se desfasoare de la sine, nu le grabi, ca sa te suprapui cu elementele din vis.
    Nu este usor dar inca suntem ajutati de sus sa ne vedem realizate visele, dorintele.

Colectiv vorbind, foarte probabil sa auzim ceva de Japonia; poate ceva neplacut, dureros.
    Si cum cele ce se intampla in aceasta perioada sunt karmice, cred ca fiecare dintre noi ar trebui sa fie atent la aspectele de logica, ratiune, aspectul practic si abia dupa la cel de ansamblu, la nivel de compasiune, ajutor neconditionat.
    Inca este intervalul in care ajutam practic si nu la nivel emotional.
    Multumesc Aura !
    Daca este vorba de o interpretare personala, atunci stiu exact despre ce este vorba.
    Daca este vorba de ceva colectiv....vom vedea peste ceva timp.
    [De aceea Va zic voua: Toate cate cereti, rugandu-va, sa credeti ca le-ati primit si le veti avea. Iar cand stati de va rugati, iertati orice aveti impotriva cuiva, ca si Tatal vostru Cel din ceruri sa va ierte voua greselile voastre. (Marcu 11, 24-25).]

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.631
    Puncte
    158.452
    Nivel
    100
    Puncte: 158.452, Nivel: 100
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Ginutza, pana dupa sf. Ion multe vise sunt importante, simbolice, ele cuprind informatii pretioase, valabile timp de un an de zile, daca nu mai mult chiar.
    Si la tine este acelasi lucru.

1-In primul vis( toate sunt legate intre ele) este vorba despre o atentionare, legata despre karma de familie sau( daca este vis colectiv) despre karma de neam/ mundana/ cosmica.Depinde cat de mult ai fost lasata sa vezi.
    Tu te-ai gandit la pomana care se apropie; eu ma gandesc insa la acea avertizare cum ca lucrurile nu sunt tocmai bune iar cele ce vor veni pot fi foarte neplacute.Ar putea fi intamplari, o situatie karmica, ar putea fi vorba despre moartea cuiva sau despre un necaz.
    Repet, poate fi colectiv si in acest caz sa fie vorba despre spalarea unor pacate vechi ale neamului, ale mapamondului..

2-Daca este asa si vine o perioada karmica si pentru tine, atunci ti se arata si motivul: acum este momentul in care voi, cei din generatia recenta( presupun ca esti tanara, daca vorbesti despre mama, bunici, copii) puteti intr-un fel sa salvati familia pentru pacatele comise de generatiile din urma.Stiu ca este neplacut sa auzi asa ceva insa cumva voi veti plati: printr-o cearta, printr-o nedreptate, printr-un sacrificiu....
    De aceea, ai grija si tu( i-am spus si Ahilinei asta) sa nu te certi, sa nu te amesteci prea mult unde nu e cazul( ma refer ca si la Achilina la viata particulara), pentru a evita necazuri, certuri ulterioare.Acum putem avea necazuri generate/ provocate de oamenii din jur, la care tinem mult si chiar nu are rost sa ne stricam relatia cu ei, pentru o vorba aruncata in vant .Mai bine detaseaza-te de tot si pastreaza acelasi suflet cald si binevoitor.

Colectiv vorbind, se poate ca tocmai aceasta perioada sa fie cea in care karma se " meneste" si zarurile sunt aruncate de zei.

3-In visul acesta se pare ca multi din ceruri vin langa tine/ noi( daca e colectiv) si ne atentioneaza despre ce va urma.
    Indicatia/ mesajul visului este ca orice ar fi tu sau noi( depinde de conotatie) sa fii/ fim extrem de atenti si de pragmatici in tot ce decizi/ decidem.

Colectiv-Sa speram ca nu va fi vorba iar de cutremur sau de un necaz pe tara.Tu ai mai visat asa ceva si s-a implinit intocmai.

Ce ma bucura pentru tie este ca ai sesizat aspectul vietii-acela de irealitate, ca si cum am fi intr-un film.Se spune ca asa si este iar cele ce se intampla aici, pe pamant, au ca scop sa simtim mai bine consecintele faptelor noastre( limitati fiind de trup) si in acest fel sa acumulam o experienta pentru acolo sau pentru mai departe.

-
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.631
    Puncte
    158.452
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Cu placere, Missis!
    Tu ai mai visat lucruri placute, se pare ca este perioada in care ai parte de realizari, inaltari pe toate planurile.Dumnezeu sa-ti ajute!
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    148
    Puncte
    5.375
    Nivel
    21
    Puncte: 5.375, Nivel: 21
    Progres nivel: 65%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 175
    Progres nivel: 65%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 175
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Draga Aura, multumesc mult.
    Am sa fiu atenta la ce va urma, sper sa fie cu cat mai putine certuri/necazuri. Da sunt tanara , 32 anul asta.
    Stiu ca am povestit aici ca am visat inmormantarea tatalui meu, de atunci am mai visat de 2 ori ca este mort si pe mama lui ca il privea.Iar in ultimul vis am visat ca am zis in vis ca i-a cazut parul din cauza cancerului.
    Iar anul trecut in timpul priveghiului am visat-o pe bunica cu unchiul meu,am auzit o voce care imi spune ca ma vor anunta cand ii va veni vremea ca sa ii pregatim tot ce trebuie,el nefiind insurat si fara copii.
    Sa zic ca,desi suna urat, sunt in asteptare.De rugat m-am rugat pt tata, dar Dumnezeu stie ce este mai bine pt el.
    Sa speram ca plata karmica nu va fi grea.
    Va pup.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.631
    Puncte
    158.452
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de natco Vezi Post
    hai, ca iar am visat ceva

vizitam un oras, apoi am ajuns, cu niste cunostinte (in realitate nu cunosc pe nimeni) pe plaja nisipoasa a marii Negre, mai erau cativa oameni pe acolo, la plaja. toti stateam lungiti pe prosoape, la soare. la un moment dat am simtit sub mine cum se cutremura usor pamantul, vibra de fapt. Apa marii a inceput sa explodeze (niste "ciuperci" formate din apa), lumea a inceput sa fuga, nu si eu cu grupul care eram. Apoi... s-a potolit. In final, tin minte ca aveam dilema daca pamantul vibrase din pricina unui cutremur sau din cauza acelui ceva ce facuse marea sa explodeze.
    Asta mi-a scapat...nu stiu cum!

Daca e premonitor, atunci iar auzim la distanta( posibil unde ai visat-de fapt deja se aude despre rasturnari de situatii in urma vremii) de ceva-cutremur ori explozie.Se poate, e foarte plauzibil, vibratiile sunt incordate, mari si predispuse anul acesta si la...si la.

Daca insa e personal, atunci parerea mea este sa ai grija ca anul acesta pot aparea unele schimbari de situatii, care ar putea sa te ia pe nepregatite.Insa, noroc cu mintea ta lucida, cu flerul tau, ca ceea ce pe altii ii sperie, pe tine doar te pune pe analiza....
    Insa, faptul/ situatia va exista, este / va fi reala si multa lume va fi afectata cumva de aceasta schimbare sau de acest soc...
    Vietile unora vor fi date peste cap, unii se sperie si fac gesturi necontrolate, negandite, altii, ca tine, vor analiza tacticos totul si abia dupa vor lua masuri.
    Ferice de tine! Totusi...ceva in viata ta poate aparea, ceva care sa te puna pe gandit/ analiza, luat masuri.
    Lumea este necunoscuta doar aici...acolo ai prieteni o gramada, cum nici nu gandesti tu!
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    romania, bucuresti
    Posturi
    8.114
    Puncte
    129.195
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

mersi, Aura!
    scuza-ma ca abia acum am vazut postarea, abia acum am prins un loc liber
    sper sa fie de bine si nu de rau; nu as dori ca asa ceva sa se intample in realitate.

daca e in plan personal, avand ascendent in fecioara, nu-mi plac surprizele si schimbarile bruste, dar acum ce sa fac?, trebuie sa ma pot adapta, nu? noroc cu prietenii aia
    Ultima modificare făcută de natco; 09-January-2017 la 02:51 AM.
    Încrede-te în Dumnezeu si tine-ti praful de pusca la adapost de umezeala. (Oliver Cromwell)
    Suntem urmași ai Bizanțului unde conspirația era la ea acasă. (E. Mihaescu)

Membru
    Data înscrierii
    Apr 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    148
    Puncte
    5.375
    Nivel
    21
    Progres nivel: 65%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 175
    Progres nivel: 65%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 175
    Realizări:
    100 Experience Points250 Experience Points7 days registered500 Experience Points31 days registered1000 Experience Points3 months registered1 year registered5000 Experience PointsVeteran

Implicit

Azi-noapte am visat ca am zis ca a fost sau ca va fi cutremur de 5 sau 6, nu imi aduc aminte detaliile, stiu doar ca eram afara pe strada.

Posibil un nou cutremur ?

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.631
    Puncte
    158.452
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Natco, tocmai ca pentru tine visul nu e rau.Tocmai pentru acel ascendent in fecioara, care te cadoriseste cu analiza, spirit practic si precautie.Astea toate sunt bune cand vine valul, vartejul, nebunia peste toti; dar fecioara-lucida foc! Sta si despica firul in patru si vede daca se merita sau nu, daca e si cum e practic....

Nu acelasi mod de actiune va fi abordat de ceilalti, daca ceva va fi.Deci, pe scurt-pentru tine va fi extrem de bine.
    Doar o recomandare:Nu despica firul si in paispe ci doar in patru!Risti sa scapi ocazia....
    Cunosc( de la sora, la sora!).
    Ioana Frandes

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.631
    Puncte
    158.452
    Nivel
    100
    Realizări:
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Citat Postat în original de ginutza Vezi Post
    Azi-noapte am visat ca am zis ca a fost sau ca va fi cutremur de 5 sau 6, nu imi aduc aminte detaliile, stiu doar ca eram afara pe strada.

Posibil un nou cutremur ?
    Draga Ginutza, visul pare ca deja a " operat" anumite schimbari in viata ta.In mod firesc ar trebui sa se simta...si sa resimti modificarile care au avut loc( daca au avut loc).
    Ori te-ai acomodat bine la schimbari, ori ai vazut o secventa din viitor, cand dupa schimbari ajungi sa te intrebi cat s-a modificat ceva in viata ta.

Colectiv-poate fi vis premonitor si secventa cu constatarea/ dilema sa fie dintr-un viitor apropiat.
    Vom vedea.
    Ioana Frandes

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2