Pagina 2 din 735 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 7344

Subiect: Vise premonitorii

Banned Avatarul lui monica_2128
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    74
    Puncte
    3.553
    Nivel
    17
    Puncte: 3.553, Nivel: 17
    Progres nivel: 26%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 297
    Progres nivel: 26%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 297
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Dragilor am si eu o intrebare a visat careva dintre voi vreodata diavol, spirite malefice intreb ca vreau sa stiu daca doar eu am asemenea vise ..o fi ceva normal,,sau sunt eu mai spirituala ? mentionez ca ma si rog mai mult...si ei incearca sa ma atace si nu stie cum sa o faca ..

Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    74
    Puncte
    3.553
    Nivel
    17
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran

Implicit

Deseori vad chipul dracilor ..nu sunt chiar atat de frumosi sunt groaznici..

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.637
    Puncte
    158.469
    Nivel
    100
    Puncte: 158.469, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Draga Monica,cu cat te rogi mai mult si te indrepti spre calea credintei,cu cat dobandesti mai multa incredere in cele sfinte cu atat ei se "tavalesc" pe jos de ciuda si cauta prin toate mijloacele sa -ti slabeasca credinta.Sa nu lasi nici macar un bob de mustar de indoiala intre tine si Dumnezeu,credinta..Victoria sa fie a ta.Incearca ,daca poti,sa-ti faci cruce chiar in somn,fara sa te trezesti[eu asa faceam cand pateam ca tine] si ai sa vezi cu timpul va plezni de frica ta si va pleca..Fii tare si ai incredere in puterea ta si a Celui de sus.Am fost putin mai zurbagie dar asta este explicatia mea chiar daca e pe un ton mai glumet,vine Mosul si intram in atmosfera,sper sa nu te superi pentru ton.

Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    74
    Puncte
    3.553
    Nivel
    17
    Realizări:

Implicit

Multumesc pentru sfat,,,nu este rau deloc tonul nu am de ce sa ma supar..cred ca este vorba de un razboi al sufletului diavol-om il simt ca nu ii face placere sa ma rog credinta nu o parasesc mai ales ca se da o lupta pe viata si pe moarte ..Dumnezeu e scopul principal pentru el fac totul si ii cer ajutorul. O data am incercat sa imi fac cruce in somn si a plecat fugind pamantul .E clar nu voi abandona rugaciunea ..Domnul sa ne pazeasca pe toti de lupta cu vrajmasul cine se lupta stie

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.744
    Puncte
    86.174
    Nivel
    91
    Puncte: 86.174, Nivel: 91
    Puncte: 86.174, Nivel: 91
    Progres nivel: 33%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.276
    Progres nivel: 33%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.276
    Activitate globală: 18,0%
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience PointsOverdrive5000 Experience Points10000 Experience Points1 year registered25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Monica spune rugaciunile de multe ori pe zi,unde e multa credinta cum e la tine ,diavolului nu-i place si te ataca ,dar nu are reusite ca Bunul D-ZEU nu te lasa.Sarbatori fericite si Craciun fericit!!!!!!!!!!!Cu stima Luca

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.124
    Puncte
    43.826
    Nivel
    64
    Puncte: 43.826, Nivel: 64
    Puncte: 43.826, Nivel: 64
    Progres nivel: 68%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 424
    Progres nivel: 68%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 424
    Activitate globală: 12,0%
    Activitate globală: 12,0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Implicit

Draga Monica daca ami permiti as face un mic comentariu, de fapt o completare a ceea ce a scris Aura. Te rog sa ma crezi ca ati spun ca unei surori-nu dau lectii la nimeni;
    De cele mai multe ori asemenea fenomene apar atunci cand duhul nostrum se afla undeva la granita, in sensul ca incearca sa se apropie de Dumnezeu, constient sau nu- prin faptele sale, sau se lupta sa iasa de sub influienta unor entitati negative. NU TE SPERIA! Este un fenomen normal; calugarii care se dedica din suflet lui Dumnezeu sunt cei mai incercati dintre noi.
    Contina sa lupti in sensul de a face in primul rand fapte bune dar si roaga-te in special Maici Domnului-deschizatoarea “portii”catre Domnul nostrum Isus.
    Atentie! Un amanunt asupra caruia preotii nun e atrag atentia, sau o fac in treacat, dar care este capital: in clipa in care te rogi decupleaza-te de cotidian, cauta-ti echilibrul sufletesc(asemanator cu relaxarea Yoga), san u mai existe nimeni si nimic in afara de tine si in special sa te impaci sufleteste cu toti , in special cu cei ce ti-au facut rau. Numai dupaceea roaga-te Maicii Domnului-“descizatoarea usii” catre Domnul nostrum Isus. Foarte important este sa te rogi din tot sufletul; este de asteptat ca la inceput sa ai mari opreliti, incercari-nu te speria si insista . Dupa unn timp vor disparea aceste fenomene. Poti sa apelezi la Paraclisul Maicii Domnului, dar cel mai important este sa te rogi din tot sufletul, chiar cu cuvintele tale.
    Mai sunt multe de spus dar in esenta acestea sunt.
    Daca persista apeleaza la un duhovnic destoinic.
    Domnul sa fie cu tine
    Te imbratisez cu drag si ati doresc un Craciun Fericit!
    Vasi

Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    74
    Puncte
    3.553
    Nivel
    17
    Realizări:

Implicit

Multumesc asemenea si voua ...sa aveti parte de bucurii in noul an ce vine ...va iubesc pe toti..

Banned Avatarul lui samantha22
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.030
    Puncte
    22.172
    Nivel
    45
    Puncte: 22.172, Nivel: 45
    Puncte: 22.172, Nivel: 45
    Progres nivel: 58%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 378
    Progres nivel: 58%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 378
    Realizări:
    7 days registered5000 Experience Points1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered10000 Experience Points1 year registeredVeteran
    Premii:
    Arm of Law

Implicit

Am vazut ca majoritatea celor care posteaza in aceat topic,aici includ si topicul de pe vechiul forum,incearca sa descifreze vise nu tocmai placute.Am avut si eu vise mai urate dar care de obicei se terminau cu bine.
    In seara de craciun,am avut un vis superb.Am visat ca ma ridicam din pat,am iesit din camera care era cam intunecoasa si m-am trezit intr-un parc plin de zapada .Eram cu doi copii,cu o fetita si un baietel si ne jucam cu zapada.Un barbat ne arunca in sus si ne prindea,parca zburam,ma comportam si eu de parca as fi fost copil.In parc ne-am intalnit cu multa lume,toti pareau cunoscuti.Era o lumina atat de calda si linistitoare,ma simteam atat de bine.
    Era un loc necunoscut pentru mine,nu-mi amintesc sa fi vazut vreodata acel loc si nu cunosc niciunul din oamenii pe care i-am vazut in vis,absolut pe nimeni.Nu stiu ce semnificatie sa aiba dar de atunci,simt o liniste sufleteasca cum nu am mai simtit de multa vreme.De cate ori ma gandesc la acel vis,la acea lumina parca ma invaluie un val de caldura.

Banned Avatarul lui adolf_hoffman
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    39
    Puncte
    3.110
    Nivel
    16
    Puncte: 3.110, Nivel: 16
    Puncte: 3.110, Nivel: 16
    Progres nivel: 15%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 340
    Progres nivel: 15%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 340
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registeredVeteran1000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de samantha22 Vezi Post
    Am vazut ca majoritatea celor care posteaza in aceat topic,aici includ si topicul de pe vechiul forum,incearca sa descifreze vise nu tocmai placute.Am avut si eu vise mai urate dar care de obicei se terminau cu bine.
    In seara de craciun,am avut un vis superb.Am visat ca ma ridicam din pat,am iesit din camera care era cam intunecoasa si m-am trezit intr-un parc plin de zapada .Eram cu doi copii,cu o fetita si un baietel si ne jucam cu zapada.Un barbat ne arunca in sus si ne prindea,parca zburam,ma comportam si eu de parca as fi fost copil.In parc ne-am intalnit cu multa lume,toti pareau cunoscuti.Era o lumina atat de calda si linistitoare,ma simteam atat de bine.
    Era un loc necunoscut pentru mine,nu-mi amintesc sa fi vazut vreodata acel loc si nu cunosc niciunul din oamenii pe care i-am vazut in vis,absolut pe nimeni.Nu stiu ce semnificatie sa aiba dar de atunci,simt o liniste sufleteasca cum nu am mai simtit de multa vreme.De cate ori ma gandesc la acel vis,la acea lumina parca ma invaluie un val de caldura.
    E doar o parere personala,poate acest vis are legatura cu acest forum unde toti suntem ca niste copii de care domnul Istrate are grija...

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.637
    Puncte
    158.469
    Nivel
    100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

@Sam. visul tau reflecta ,dupa parerea mea,atata liniste,calm si incantare ca l-as da in loc de ceai de tei seara la culcare tuturor celor care au nevoie sa doarma fericiti si linistiti!Dragoste,multa dragoste spune visul tau..un destin frumos,plin de recunostinta oamenilor,dragoste si iar dragoste imprastii tu in jurul tau..Sufletul tau va fii implinit,sufletele celor dragi te vor urmari fidele peste tot si-ti vor fi suport moral,motivatie pentru iubirea ta,iubirea de viata..Frumos dar de Sarbatori din partea cuiva de sus!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vise -predictii nemo
    De maria49 în forumul Altele
    Răspunsuri: 57
    Ultimul Post: 28-January-2017, 04:03 AM
  2. Vise premonitorii implinite
    De AuraArua în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 26-August-2016, 10:49 PM
  3. Vise care devin realitate?!!?
    De admin în forumul Din Romania !!!
    Răspunsuri: 2