Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: GRĂSIMILE de care are nevoie corpul tău

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    41.688
    Puncte
    1.356.077
    Nivel
    100
    Puncte: 1.356.077, Nivel: 100
    Puncte: 1.356.077, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience PointsOverdrive10000 Experience Points1 year registered25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran
    Premii:
    Frequent Poster

Implicit GRĂSIMILE de care are nevoie corpul tău

Află care sunt GRĂSIMILE de care are nevoie corpul tău

Ca urmare a unor studii efectuate în urmă cu mulţi ani, grăsimile au căpătat o reputaţie proastă. Din cauza interpretărilor greşite, am fost informaţi că nu este bine să consumăm produse ce conţin grăsimi deoarece asta va conduce la apariţia obezităţii şi a bolilor de inimă. Însă, lucrurile nu stau chiar aşa..........................

http://www.mediafax.ro/stiinta-sanat...ul-tau-9501422
    Atunci cand ajungi sa te pricepi intr-adevar la ceva nu mai ai nevoie s-o dovedesti.

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.416
    Puncte
    114.518
    Nivel
    100
    Puncte: 114.518, Nivel: 100
    Puncte: 114.518, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,6%
    Activitate globală: 99,6%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteran

Implicit

Un chirurg de renume mondial ne luminează cu privire la ceea ce cauzeaza cu adevarat bolile de inima

Am studiat timp de mai mulți ani cu alte cadre medicale etichetate "formatori de opinie" majori (autorități sectoriale). Continuu bombardati de literatura de specialitate, participarea la seminarii de instruire, noi profesionisti, am insistat că bolile de inima sunt pur și simplu rezultatul prezenței de colesterol în sânge.

Singura terapie acceptata a fost prescrierea de medicamente pentru scaderea colesterolului si o dieta care restricționează sever aportul de grăsimi. Limitarea din urmă, desigur, am crezut ca ar putea aduce în jos colesterolul și, prin urmare, a bolilor de inima. Abaterile de la aceste recomandări au fost luate în considerare ca erezie și ar putea arata mereu ca malpraxis medical.

Ea nu funcționează!

Aceste recomandări nu mai sunt din punct de vedere științific sau punct de vedere moral de apărat. Descoperirea, in urmă cu câțiva ani, ca inflamatia in peretele arterial este cauza reală a bolilor de inima duce încet la o schimbare de paradigmă în modul în care vor fi vindecate bolile de inima si alte boli cronice.

Recomandările dietetice pe termen lung, care le-au creat epidemiile de obezitate si diabet, a căror consecințe intrece orice ciuma istorica în termeni de mortalitate, a suferinței umane și consecințelor economice grave.

În ciuda faptului că 25% din populație iau medicamente scumpe care contin statine și în ciuda faptului că am redus conținutul de grăsime din dietele noastre, mai mulți americani vor muri in acest an de boli de inima decat in trecut.

Statisticile American Heart Association arată că 75 de milioane de americani sufera de boli de inima, 20 de milioane au diabet zaharat și 57 de milioane au pre-diabet. Aceste tulburari afecteaza oameni din ce in ce mai tineri, în număr mai mare în fiecare an. (...)

Permiteți-mi să repet: leziunile si inflamatiile in vasele noastre de sange sunt cauzate de dieta saraca in grasimi recomandata de ani in masă de medicina. (...) Articolul este lung si il gasiti aici :http://terrarealtime.blogspot.ro/201...ndiale-ci.html
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Sep 2017
    Posturi
    3
    Puncte
    16
    Nivel
    1
    Puncte: 16, Nivel: 1
    Puncte: 16, Nivel: 1
    Progres nivel: 31%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Progres nivel: 31%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34

Implicit

GRASIMILE sunt esentiale pentru corp. Uleiul de masline si de floarea soarelui sunt foarte bune pentru colesterol si trebuie mancate cu LEGUME. De exemplu: sala de legume (rosii, salada verde, ceapa, patrunjel) cu o lingura de ulei de masline si eventual putina carne de pui/vita. sau oua.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    96
    Puncte
    11.232
    Nivel
    31
    Puncte: 11.232, Nivel: 31
    Puncte: 11.232, Nivel: 31
    Progres nivel: 98%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registeredVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points

Implicit

despre ghee -unt clarificat

Partea 1
    http://www.formula-as.ro/2010/905/me...arificat-12096

Partea 2
    http://www.formula-as.ro/2010/906/te...ificat-2-12127

-cu cat este mai vechi, cu atat este mai bun -atat ca si aliment, cat si ca medicament
    -se pot face rezerve ...in caz de vremuri grele....ajuta

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Am învatat sa vorbesc cu corpul meu
    De liviaana în forumul Medicina
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 10-July-2013, 04:37 PM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 10-July-2013, 02:50 PM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 14-December-2012, 04:46 PM
  4. Destinul din spatele numelui tău
    De Mayernic în forumul Horoscop
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 14-June-2011, 08:19 PM
  5. Afla tot ce nu stiai despre corpul tau.
    De Mayernic în forumul Altele
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 14-April-2011, 07:02 PM

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •