Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 39

Subiect: Certitudini in tratare cancer

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    344
    Puncte
    44.130
    Nivel
    64
    Puncte: 44.130, Nivel: 64
    Progres nivel: 91%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 120
    Progres nivel: 91%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 120
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit Certitudini in tratare cancer

Dr. Coldwell: Din experienta mea, orice cancer se poate vindeca intre 2 si 16 saptamani. Dar la fel de adevarat este si faptul ca orice doctor cu o experienta de peste 20 de ani, stie ca aceasta boala se poate vindeca si instantaneu, fenomen cunoscut ca: vindecare spontana. Exista chiar si o carte scrisa de un autor pe care nu-l agreez care prezinta mai multe cazuri de vindecare spontana. Aceasta inseamna ca este posibil, iar noi doar trebuie sa gasim o cale sa accesam acest lucru. De asemenea, vindecari se intampla si in asa zisele locatii sfinte, gen Lourdes, dar nu este neaparat din cauza locului ci a asteptarilor si convingerilor pacientilor. In momentul in care scapi de starea acida (acidoza) si toxicitate interna, in momentul in care corpul devine alcalin si imbogatit in oxigen prin adoptarea unei diete crude vegane si a sucurilor verzi bogate in clorofila, bogate in calciul bun si minerale, deci in momentul in care corpul tau ajunge la alcalinitate, atunci cancerul este stopat. Poate dura cateva zile sau cateva saptamani, dar acesta va fi oprit. Aduci corpul la un pH vindecator, pH-ul sangelul sanatos trebuie sa fie usor alcalin, la valoarea de 7,36, dar in faza de vindecare, el trebuie sa fie mai alcalin, in jur de 7,5. Dr. Martin din Germania, foloseste o metoda de oxigenare a sangelui, unde se scoate tot sangele din corp (este negru) se oxigeneaza (devine roz) si dupa 12 astfel de sedinte ai un sange ca de nou nascut, iar lipsa oxigenului este usor eliminata. Este ca si cum ar fi un dopaj, dar legal. Unii medici din Europa folosesc injectii (intravenoase) cu Vitamina C. In jur de 100cc (100 ml) de trei ori pe saptamana, iar in unele cazuri mai des, si din experienta mea, cancerul sau tumorile au disparut chiar si in doua zile. Vitamina C este un puternic vindecator si ajuta si in majoritatea afectiunilor inimii, dar din pacate, vitamina C va incepe sa fie un remediu dat numai pe reteta si de forma sintetica, la fel ca si vitamina E. Vitamina E, foarte usor si eficient rezolva toate problemele legate de tensiune arteriala, dar s-au facut studii cu Vitamina E de forma sintetica, iar concluziile au fost ca nu este eficienta. Bineinteles, forma sintetica nu este eficienta, ci doar cea naturala. Daca natura creeaza o problema, natura creeaza si solutia. Daca ceva nu a existat acum 100 de ani, inseamna ca nu ai nevoie de ea astazi (referitor la medicamente si remedii de sinteza). Cand doresti sa ajuti pe cineva si sa-l informezi mai bine cum isi poate elimina cancerul foarte repede, i-as recomanda in primul rand sa treaca instantaneu la o dieta vegano – crudivora. Sunt carti, sunt deja bucatari care te pot invata despre acest gen de hrana, sunt materiale video despre acest subiect. De asemenea, daca nu exista afectiuni ale rinichilor, as recomanda sa se bea aproape 4 litri de apa pe zi la care se adauga jumatate de lingurita de sare de mare. Avem nevoie de sare pentru orice fel de functii ale corpului. Avem nevoie de electricitate, iar aceasta electricitatea poate fi produsa intr-un mediu cu suficienta sare. Deci daca ai lipsa sau carenta de sare, ai si o problema de tensiune. Reporter: Vedeti dar recomandarea este sa nu prea consumi sare, in special daca ai probleme de tensiune. Dr. Coldwell: Ok, este de fapt exact invers. Problema este ca ei fac referire la sarea de masa care, de cele mai multe ori are urmatoarea compozitie: 1/3 sticla, 1/3 nisip si 1/3 sare. Deci sticla sau nisipul, zgarie arterele si vasele de sange si acestea incep sa sangereze, iar in aceste cazuri, colesterolul merge acolo si incepe sa repare problemele ca sa opreasca sangerarea interna pana la deces. Acum, deodata, colesterolul este cauza tensiunii pentru ca subtiaza vasele sanguine in incercarea de a acoperi diversele zgarieturi din vasele sanguine. Si acest lucru este absurd. Nu se moare de prea mult colesterol, ci de prea putin. Sunt multi oameni cu colesterol 600 si sunt foarte sanatosi si fara nicio problema de sanatate. Oricine din sectia de arsuri grave stie ca persoanelor cu arsuri li se da in fiecare zi sa manance intre 20 si 25 de oua fierte tari. Pentru ca ei stiu ca numai colesterolul poate reconstrui si genera celule foarte sanatoase intr-un timp foarte scurt. 80% din celule sunt compuse din colesterol. Deci de unde pot veni noi celule sanatoase daca nu exista suficient colesterol? Fiecare va trebui sa aibe nivelul de colesterol macar la 250. Si apoi ti se spune LDL si HDL sunt cholesterol rau si bun. Nici macar nu este colesterol, ci este o proteina care transporta colesterolul. Deci daca te uiti la ceea ce stiu medicii si ceea ce nu stiu…. Dr. Gary Niles si multe alte peroane au spus ca medicii si cei din profesia medicala au cea mai scazuta medie de viata, care este in jur de 56 de ani (N.T.in Romania este de 50 de ani), au cea mai ridicata rata la abuzul de alcool si de droguri, cea mai ridicata rata a suicidului, numai a psihiatrilor este mai ridicata. Deci din pacate noi la acesti oameni mergem sa intrebam cum sa avem o viata sanatoasa, fericita si longeviva. Cred ca trebuie sa ne revizuim modul de gandire. http://drleonardcoldwell.com/o

Membru Avatarul lui IREAL
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    1.723
    Puncte
    70.189
    Nivel
    82
    Puncte: 70.189, Nivel: 82
    Puncte: 70.189, Nivel: 82
    Progres nivel: 26%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.261
    Progres nivel: 26%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.261
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsRecommendation Second Class10000 Experience Points25000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran50000 Experience Points

Implicit

Pentru toti cu afectiuni medicale grave le recomand sa se intereseze de terapia Hamer sau Noua medicina germanica mai multe detalii si achizitia de carti pe :

http://www.evolutiv.eu/personocratia.php

elemente lamuritoare:
    http://amira-sanatate.blogspot.ro/20...-cancerul.html
    « Nu exista religie mai mare ca Adevarul.» Dalai Lama

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    344
    Puncte
    44.130
    Nivel
    64
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1 year registered1000 Experience Points5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Te rog nu te supara, dar eu am avut cancer acum 7 ani si m-am vindecat. Din acest motiv public aceste articole sa stie toata lumea ca se poate, daca ai vointa se poate.

Banned Avatarul lui giumbusluc
    Data înscrierii
    May 2010
    Posturi
    12.627
    Puncte
    138.627
    Nivel
    100
    Puncte: 138.627, Nivel: 100
    Puncte: 138.627, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Realizări:
    7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points31 days registered3 months registered500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsOverdriveVeteran

Implicit

Citat Postat în original de liviaana Vezi Post
    Te rog nu te supara, dar eu am avut cancer acum 7 ani si m-am vindecat. Din acest motiv public aceste articole sa stie toata lumea ca se poate, daca ai vointa se poate.
    Sa ma supar? Doamne fereste! Ma bucur foarte mult pentru tine si Dumnezeu sa te tina sanatoasa! Pupici!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    16.839
    Nivel
    39
    Puncte: 16.839, Nivel: 39
    Progres nivel: 49%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 411
    Progres nivel: 49%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 411
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

LIVIAANA, ai putea da o adresa mai exacta. La cea pe care ai dst-o, . http://drleonardcoldwell.com/o, am dat de mutra lui obama; exista rubrici despre cancer dar nu ceea ce spui in relatare.
    Ultima modificare făcută de Madeleine; 24-August-2012 la 12:33 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    728
    Puncte
    106.156
    Nivel
    100
    Puncte: 106.156, Nivel: 100
    Activitate globală: 6,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

quote o dieta vegano – crudivora. Sunt carti, sunt deja bucatari care te pot invata despre acest gen de hrana, sunt materiale video despre acest subiect unquote
    Iti multumesc mult pentru material, liviaana. Pot sa confirm ca regretatul Veleriu Popa trata pe aceleasi principii cu rezultate exceptionale.Exista materiale pe net cu indicatiile lui. Regimul alimentar se baza numai pe hrana raw, dar era extrem de greu de tinut pentru ca era foarte restrictiv. Cine s-a tinut de treaba a reusit!
    Daca nu te deranjaza si ai retete raw vegan pe care le consumi frecvent, dar le prepari fara aparatura necesara si indicata in materialele de specialitate, te rog mult sa mi le trimiti. Numai daca poti si daca ai timpul si puterea sa le transmiti. Poti sa mi le dai pe PM sau sa-ti transmit e-mail-ul meu tot pe PM pentru a nu da nastere la discutii ce n-au rost.
    Multumesc mult de tot pentru informatie si-ti doresc sanatate si numai bine.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    344
    Puncte
    44.130
    Nivel
    64
    Realizări:

Implicit

Cu cea mai mare placere. te rog sa-mi dai adresa de mail.

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    508
    Puncte
    16.839
    Nivel
    39
    Progres nivel: 49%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 411
    Progres nivel: 49%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 411
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points

Implicit

Valeriu Popa a avut multe calitati, incontestabile-in clarviziune si in vindecare. Totusi, nu a reusit nici el peste tot; am un caz in familie-daca nu intrerupea medicatia cu un pumn mic de seminte de dovleac si putin grau incoltit (meniu zilnic) ar fi dat coltul urgent. Nu exista o medicatie universala. Fara a nega deci calitatile acestei persoane, e bine sa fim putin mai atenti si sa individualizam "retetele"

Membru Avatarul lui dragon star security
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Locaţie
    BR/CJ
    Posturi
    955
    Puncte
    33.613
    Nivel
    56
    Puncte: 33.613, Nivel: 56
    Puncte: 33.613, Nivel: 56
    Progres nivel: 47%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 637
    Realizări:
    7 days registered500 Experience Points250 Experience Points100 Experience PointsCreated Album pictures3 months registered31 days registered1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points

Exclamation

Am primit deunazi un email in care se sublinia folosirea amigdalinei sau a vitaminei B 17 in lupta eficienta a cancerului! Poate cineva a folosit deja acest remediu ascuns de cei care urmaresc sa se micsoreze numarul bolnavilor (adica ,sa dispara) .
    Odinioara oamenii aveau cruce de lemn si inima de aur,acum au cruce de aur si inima de lemn!

الله اكبر

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    728
    Puncte
    106.156
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteran

Implicit

quote e bine sa fim putin mai atenti si sa individualizam "retetele" unquote
    Eu nu am facut decat urmatoarea afirmatie: <Cine s-a tinut de treaba a reusit!> Acest lucru l-am constatat in decursul a peste 10 ani. A fost doar constatarea mea din cele vazute si auzite. De cate ori am avut ocazia am intrebat si nu am avut nici macar un singur exemplu invers. Este adevarat insa ca regimul este extrem de greu de tinut, pentru ca mancarea raw nu reprezenta decat un aspect, cel mai putin suparator. Procedurile erau foarte grele si trebuiau facute zilnic, dimineata si seara. Aerul pe care-l respiram si apa pe care o consumam au o importanta covarsitoare in regim. Chiar si mirosul de la carne (exclusa total din alimentatie pentru tot restul vietii celui bolnav) poate deregla organismul bolnav. Cand am intalnit persoane care spuneau ca nu au rezultatul scontat, am insistat asupra tuturor aspectelor de care trebuiau sa tina cont la fel de mult ca si alimentatia si intotdeauna acestea nu erau tinute cum trebuie. In majoritatea covarsitoare a cazurilor se datora familiei. Acestia nu intelegeau sa se sacrifice alaturi de cel bolnav, sa-l ajute la proceduri si sa nu consume alimentele interzise lui, practic acele alimente sa nu existe in casa aceea. Sunt foarte multe lucruri de stiut si toate sunt descrise in amanunt in cartile lui Valeriu Popa de catre cei care s-au straduit sa-i pastreze recomandarile.
    Imi cer scuze pentru detalii, dar intotdeauna sunt foarte importante si in acelasi timp sunt neglijate, considerand ca doar prin alimentatie putem obtine ce dorim.
    Sanatate tuturor cititorilor acestei rubrici si sa dea Domnul sa nu fie nimeni obligat sa treaca prin asa ceva!
    Sa avem grija de sufletele noastre pentru ca imbolnavirea sufletului este o consecinta a unui suflet bolnav.
    (vezi emisiunea Codul lui Oreste din 14 iulie 2012)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. De ce femeile din China nu fac cancer de san?
    De Edaneli în forumul Medicina
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 25-June-2013, 03:59 PM
  2. Vindecă-te de cancer cu “medicamentele” lui Dumnezeu
    De Edaneli în forumul Sanatate, diete, cosmetice, retete
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 05-March-2013, 10:04 AM
  3. Urmariti filmul cancer- canepa
    De liviaana în forumul Medicina
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 15-January-2013, 11:58 PM
  4. Vitamina B17- Lumea fara cancer!