Pagina 53 din 53 PrimulPrimul ... 343515253
Rezultate 521 la 523 din 523

Subiect: Trezirea divina

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.619
    Puncte
    120.306
    Nivel
    100
    Puncte: 120.306, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,7%
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Adevărul 11

Înapoi în anii 20 m-a întrebat cineva o dată; "trăim după soartă, din întâmplare, prin alegere", am răspuns rapid "Cred că trăim prin alegere, că alegem destinul nostru". A doua zi, Spiritele m-au corectat cu acest Adevăr:

Spiritul a explicat că da adevărul său, ne facem soarta prin alegerile la care ne angajăm. Cu toate acestea, trecutul este o umbră pe care nu o putem agita, ne strânge și ne dictează prezentul și viitorul nostru. Ei au explicat că vorbesc despre alegerile care au fost făcute in alte vieți . Fiecare alegere trebuie plătită în întregime. Toată lumea plătește, toată lumea. Cine suntem, face cine vom deveni. În acest adevăr vreau să arăt partea negativă a acelei umbre. În următorul adevăr, voi împărți o poziție pozitivă.

Aveam un vizual al unui rege din secolul al XVII-lea a cărui lăcomie era epică. Nimic altceva nu mai contează pentru el, atunci când își îngroapă opulența în timp ce poporul țării a suferit sărăcia. Mii și mii au fost înfometați, iar Regele nu a făcut nimic pentru a le diminua suferința. Nu au mai rezista așa oamenii si s-au aprins . Apoi, viziunea s-a schimbat pentru a arăta un copil născut în ceea ce este acum Cambodgia, în adolescenții săi era o ciumă masivă care a lovit zona, dar el a devenit singurul supraviețuitor, fără nici un ajutor, tânărul a încetat din viata de foame . Apoi, o altă viață, de data aceasta a fost în noua țară, încântat să-și încerce mâna la ocazia de a-și face proprii bani, dar la fiecare rundă el a eșuat. El ar deveni un cerșetor și ar muri doar în primii douăzeci de ani. Apoi au arătat un bogat care a trăit în ziua de azi, dar a reîncărcat banii pe care îi avea și nu dorea să-i împartă cu rudele sale. Și-a pierdut toți banii și s-a aflat ca un comerciant pe străzi. Mintea îi scăpase încet, schizofrenia începu să o preia. Viziunea s-a încheiat cu Duhul, arătând regele așezat într-un loc întunecat, cu o lumânare rămasă și apoi Duhul a explodat lumânarea și era întuneric.

Spiritul a explicat că, Karma nu a fost niciodată o pedeapsă, ci o unealtă folosită pentru a învăța. Ei nu au acționat niciodată în răzbunare, dar au folosit karma ca instrument de predare. Este cu adevărat important să înțelegeți acest ciclu vicios aici. Un om a cauzat durerea și suferința inutilă a mii de oameni, apoi a devenit produsul durerii pe care a creat-o.

"Toată lumea plătește ... toată lumea are o umbră care își păstrează datoriile ... și aceste datorii determină următorul pas", a spus Spirit.

"Este o realitate nefericită că sunteți cu toții obligați unul la celălalt ... Sunteți legați de trecutul vostru ... el dictează cine sunteți și unde veți merge mai departe", a spus un alt Duh.

"Locuiți într-o școală nesfârșită este cel mai bun pe care îl învățați din greșeala dvs. și continuați. Fiți nobili, fiți buni, pentru că Dumnezeu cunoaște greșelile voastre și așteaptă. "A spus Spiritul final

https://worldwidepredictions.com/2018/04/05/truth-11/
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.619
    Puncte
    120.306
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points31 days registered10000 Experience Points3 months registeredTagger Second Class25000 Experience Points1 year registered50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

Aur

Se duce și este aur
    Ca nisipurile timpului
    Sper și sper
    Încă mai ești bine
    Știu că este luminos
    Uită-te la lumină și vezi
    Este menit sa fie
    Știu că este luminos
    Este menit sa fie

Fiecare piesă de puzzle
    Se pare că ești complet

Alegerile pe care le facem
    Modificați calea pe care o luăm
    Dar știu că, undeva acolo
    Există o cale pe care am ales-o
    Există o viață pe care o împărtășim
    Există o dragoste și crește

Se duce și este aur
    Ca nisipurile timpului
    Sper și sper
    Încă mai ești bine
    Știu că este luminos
    Este menit sa fie

Fiecare piesă de puzzle
    "Doamne ,da-mi seninatatea de a accepta ceea ce nu pot schimba,curajul de a schimba ce imi sta in putere sa schimb si intelepciunea de a face diferenta intre ele." (Reinhold Niebuhr-rugaciune pentru seninatate) "Adevarul le foloseste celor care il asculta,dar le face rau celor care-l spun."(Winston Churchill)

Membru
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    BUCURESTI
    Posturi
    2.619
    Puncte
    120.306
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Merita-ti pacea !

Cum procedezi când vrei să descoperi ceva ? Menţinându-ţi mintea şi inima fixate asupra acelui lucru. Trebuie să existe un viu interes , precum şi o amintire susţinută . A-ţi aminti ceea ce trebuie rememorat este secretul reuşitei . Ajungi la aceasta prin seriozitate . Acestea vor veni odată cu seriozitatea . Însă este extrem de important să fii liber de contradicţii . Scopul şi calea nu trebuie să se situeze pe nivele diferite ; viaţa şi lumina nu trebuie să se certe ; comportamentul nu trebuie să trădeze credinţa . Spune-i onestitate , integritate , plenitudine ; nu trebuie să dai înapoi , să distrugi , să dezrădăcinezi, să abandonezi pământul cucerit . Tenacitatea determinării şi onestitatea în căutare te vor conduce la scopul tău .
    Totul va veni pe măsură ce înaintezi . Fă primul pas mai întâi . Toate binecuvântările vin din interior . Întoarce-te spre interior . Pe „eu sunt” îl cunoşti . Fii împreună cu acesta tot timpul de care dispui , până când te vei întoarce către el în mod spontan . Nu există o altă cale mai uşoară şi mai simplă . Detaşază-te de tot ceea ce îţi face mintea neliniştită . Renunţă la tot ce îi tulbură pacea . Dacă vrei pacea , merit-o ! Sri Nisargadatta Maharaj
    Ne deosebim numai în aparenţă .
    Semanati samanta si lasati anotimpurile sa lucreze .
    Unde actiunea este necesara actiunea se intampla . Nu omul este acela care actioneaza . Treaba lui este sa fie constient de ceea ce se petrece , insasi prezenta lui este actiune . Fereastra este absenta zidului si ea da aer si lumina pentru ca este goala . Fii gol de tot continutul mental de tot efortul , de toata imaginatia si chiar absenta obstacolelor va determina realitatea sa navaleasca inauntru .
    Daruieste in mod nelimitat – din tine insuti .
    Corpul tau duce lipsa de timp . Nu tu . Timpul si spatiul este numai in minte . Tu nu esti inlantuit . Doar intelege-te pe tine insuti , aceasta este in sine , eternitatea .

https://treziredivina.wordpress.com/...rita-ti-pacea/

Pace

Vei rămâne in adevăr
    Chiar și atunci când minciunile vin
    Cuvântul tău rămâne adevărat
    Chiar și atunci când gândurile mele nu se aliniază
    Voi sta inalt
    Cu fiecare promisiune pe care ai făcut-o
    Lasand restul sa dispara

[Cor]
    Există o pace departe de orice înțelegere
    Pe care inima o poate pune la indoiala
    Cand anxietatea indrazneste sa vina, îmi amintesc
    Această pace este o promisiune pe care o păstrezi
    Pacea este o promisiune pe care o păstrezi

[Versetul 2]
    Vei rămâne adevărat
    Chiar și în haos
    Cuvântul tău rămâne adevărat
    Chiar și atunci când mintea mea face rău
    Voi fi liniștit
    Căci știu tot timpul
    Iehova Shalom

[Cor]
    Există o pace departe de orice înțelegere
    Poate ca inima o pune la indoiala
    Ccand anxietatea eșuează

Tu ești pacea unui suflet neliniștit
    Pace când gândurile mele dau război
    Pace până la inima anxioasă
    Asta e cine esti, asta esti tu
    Ești liniștit atunci când frica mea este
    Pace când mă simt închis
    Pace când pierd controlul
    Asta e cine esti, asta esti tu

[Cor]
    Am găsit pace departe de orice înțelegere
    Lasă-o să curgă când mintea mea este în asediu
    Toate bătăile în prezența anxietatii
    Despre Isus, Păstrătorul Păcii
    Iar pacea este o promisiune pe care o păstrează

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Evolutia si trezirea spirituala.
    De sammy11 în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 1757
    Ultimul Post: 08-June-2018, 10:21 AM
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 23-August-2011, 05:34 PM
  3. Vindecarea divina
    De maria în forumul Fenomene paranormale
    Răspunsuri: 22
    Ultimul Post: 05-January-2011, 04:00 PM

Permisiuni postare