Pagina 567 din 567 PrimulPrimul ... 67467517557565566567
Rezultate 5.661 la 5.661 din 5661

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.637
    Puncte
    158.470
    Nivel
    100
    Puncte: 158.470, Nivel: 100
    Puncte: 158.470, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,9%
    Activitate globală: 99,9%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Premii:
    Activity Award

Implicit

Va multumesc mult, ambele traduceri mi se par foarte bune.
    De la inceput mi s-a parut curios si nelalocul lui sa fie vorba de Bucuresti, pentru ca: la noi specificul nu e chebabul si nici chefirul-desi acesta...treaca-mearga; apoi votca, ce sa caute la Bucuresti. Figurile de creta pe ruine, kilometrajul...practic nimic nu-mi indica Bucurestiul.
    Desi 8,4 indica cutremur si doar asta ma facea sa cred ca ar putea fi insa, ca de obicei cand se primeste un mesaj, nu se spune data cu exactitate.

Ma gandeam mai curand la o localitate insorita , calda sau la un avion pierdut, atacat, distrus, etc.
    Cutia neagra, plastic sub apa, apoi creta, ruine si figuri de creta, creioane...o ancheta, o crima.....Da, mai curand un atentat. crima pe sol sau in aer....
    Sigur, o parere doar.

Simbolistica lui e complexa.Nu stim ce cunostinte are Dragunov, cat de exact stie niste lucruri( logitudini, latitudini, altele), asa ca in mod normal, totul ar trebui sa fie simplu, evident, caci in mesaje nu sta nimeni sa faca rebus si aici ma refer la cei care lanseaza mesajul-Al de sus...
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 20-August-2017 la 07:12 PM.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 4 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 4 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 449
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •