Pagina 617 din 617 PrimulPrimul ... 117517567607615616617
Rezultate 6.161 la 6.168 din 6168

Subiect: Interpretarea mesajelor

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.069
    Puncte
    83.561
    Nivel
    89
    Puncte: 83.561, Nivel: 89
    Puncte: 83.561, Nivel: 89
    Progres nivel: 90%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 189
    Progres nivel: 90%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 189
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran25000 Experience Points50000 Experience Points

Implicit

Ma bucur ca incepem sa punem problema exact cum trebuie.

Vibratiile sunt ridicate si vor ramane asa pana se linisti treaba in Siria. Netul e plin de mesaje ingrijoratoare. Pana la urma daca vor dori cu tot dinadinsul ca acest conflict sa ia amploare si sa fie razboi, atunci vai de omenire .
    Lumina lumineaza in intuneric si intunericul n-a biruit-o!

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    5.892
    Puncte
    165.475
    Nivel
    100
    Puncte: 165.475, Nivel: 100
    Puncte: 165.475, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 62,0%
    Activitate globală: 62,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points5000 Experience Points1 year registered10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience PointsOverdrive

Implicit

Citat Postat în original de virgil777 Vezi Post
    Vibratiile sunt ridicate si vor ramane asa pana se linisti treaba in Siria. Netul e plin de mesaje ingrijoratoare. Pana la urma daca vor dori cu tot dinadinsul ca acest conflict sa ia amploare si sa fie razboi, atunci vai de omenire .
    Ieri începusem sa scriu aici, apoi am sters, observatiile facute de mine: Vibratiile au deja cinci saptamani de când sunt extrem de mari, pe scara mea 9-10. De obicei ele anunta fie cutremur sau alte calamitati, de cele mai multe ori vreme in shcimbare( vânt, furtuna, etc), manifestatii,poate furtuni solare, etc...

Si ma gândeam si eu ca nu a fost nici un cutremur mare si nici alta calamitate, vreme rea atat de evidenta, nu...ce ar putea fi? Misterul s-a lamurit pentru mine când am aflat despre Siria( mobilizare stransa in jurul subiectului, preambul, actiune, etc); atunci am realizat si de ce dureaza de atata vreme vibratiile si de ce nu s-au regasit intr-un evneiment de genul celor de mai sus, cunoscute de noi pana acum.

Vibratiile sunt inca la fel de mari, semn ca inca nu se stinge subiectul si ca e de interes/ concentrat pe energiile de acolo.
    Ca si Ivanya si eu ma intrebam( si de aceea am fost derutata in apreciere) de ce, ce e, caci dl. Istrate nu a anuntat dinainte ceva clar; insa ulterior am realizat ca " evenimentul" putea ingloba si aceste elemente care compun ce se intampla in Siria acum.

Nu mai scriu/ spun despre faptul ca nu se poate spune ora, ziua, anul când ceva se va petrece, desi mesajele pot contine lux de amanunte, caci nu " se da", tocmai pentru ca sa fie vreme de schimbare si de evitare a lor: atitudinea noastra POATE schimba cursul evenimentelor...Insa noi nu tinem cont de acest lucru.
    Raman cele doua mari amanunte, de baza; intre doua sarbatori si tocmai de aici si presupunerea ca ar fi de Paste sau de Craciun. In fond, ar putea fi oricând altadata; spre exemplu eu am vazut " dupa cutremur", când era cald, frumos, spre vara sau chiar vara.Punând in calcul si ca dura pana te mutai in alta parte, pana te linisteai, etc, ce am vazut eu putea fi estimat ca se intampla cam la finalul iernii, inceput de primavara...Poate!

De aceea unii dintre noi tot repetam despre " drobiul de sare"- sa stam cu el in camara, nu deasupra capului. Pana la urma toti traim cu Sabia lui Damocles deasupra capului, putem sfarsi " bine-mersi" si fara sa fie cutremurul, din alte motive.
    E bine sa stim, sa fim informati dar sa fim constienti ca cei care anunta( implicit dl. Istrate) nu primesc toate amanuntele, pt. a ni le da; si sa mai fim constienti ca evenimentul s-ar ptuea produce, nu se stie insa când; timpul pt. schimbarea interioara e de fapt important, el e vital pt. a amana chiar un dezastru.

Sa traim in seninatate si pace interioara, cineva acolo sus are grija de noi!
    Ultima modificare făcută de AuraArua; 16-April-2018 la 01:36 PM.
    Felul in care oamenii te trateaza, e karma lor.Modul in care reactionezi, e a ta.
    Ioana Frandes

Faptele pozitive şi senine duc corpul către un ph alcalin, care se traduce prin longevitate şi vitalitate.
    C. Dulcan

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.262
    Puncte
    196.608
    Nivel
    100
    Puncte: 196.608, Nivel: 100
    Activitate globală: 18,0%
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

- 24.04.18: ...aud : la Chisinau ...Tensiune Mare intre doua cladiri mici ...fata n fata cu o Cladire Mare ...!?

Aici trebuie sa fie in legatura cu alegerile anticipate de la Chisinau din 20 Mai.
    https://ro.wikipedia.org/wiki/Aleger...n%C4%83u,_2018

Cum arata campania electorala pentru functia de Primar al Chisinaului in urma cu 15 ani.
    Sursa: Revista Flacara lui Adrian Paunescu, nr. 22 (89), 29 mai 2003.

Titlul articolului - Eugenia Ostapciuk: "Noi suntem pă-că-ăr-ăm!"

Oriunde mi-as fi imaginat s-o vad pe presedinta parlamentului Eugenia Ostapciuk, numai printre savanti nu. Dar am vazut-o chiar lunea trecuta. Ostapciuk - la Academie! In fata cladirii Institutului de fizica aplicata si a Centrului de calcul, cortegiul de masini blocheaza, precum ii e naravul, strada. Sirenele vuiesc. Trecatorii se feresc buimaciti, automobilele se inghesuie spre bordura. Faceti loc, Ostapciuk vine la Academie! Nu sa studieze, ci sa-i convinga pe savanti sa-l voteze pe Vasile Zgardan in functia de primar al Chisinaului. Baiat destept acest Zgardan, bun de dus de zgarda de catre Voronin - a facut facultatea la Politehnica din Chisinau timp de... 12 ani! De aceea, probabil, a si devenit ministru al Transporturilor si Comunicatiilor.
    Miscandu-se spre tribuna, presedinta legiuitorilor trage cu ochiul spre sala: aplauzele academicienilor intarzie. O bataie din palme a unui veteran din primele randuri sparge tacerea. Alte trei-patru vin din mijlocul salii. Ostapciuk, insa, nu se pierde cu firea - isi instaleaza coatele pe tribuna si-i tot improasca pe academicieni cu "porcentele" (in loc de "procentele") despre reformele social-economice voroniste, "implicate" (in loc de implementate) in ultimii doi ani de guvernare comunista.

"Eu vă rog să mă răbdați, n-o să vă amăgiț..."

Alaturi de mine, folcloristul Victor Cirimpei pescuieste "perlele" iesite din gura spicheritei. "Metaforele" ei sunt presarate cu cifre luate din raportul prezentat de Voronin la adunarea republicana a activului PCRM din 4 aprilie. "Noi, ca conducere, suntem implicarea reformelor. Se zîși că suntem pă-că-ăr-ăm! Trebuie să regulăm problema și în agricultură, și în industrie, și în învățământ." In sala e rumoare ca intr-un roi de albine. Spicherita isi iese din pepeni si-i apostrofeaza pe cei "neascultători": "Eu vă rog să mă răbdați, n-o să vă amăgiț". Un savant ii replica: "Suntem savanți, nu agricultori. Vorbiti despre problemele noastre". "Eu vorbesc despre activitatea parlamentului! Eu vă rog, e greu de vorbit, cei gălăgioși să elibereze sala!" Numai la asta nu s-au asteptat academicienii! Sa fie dati afara din sala de Eugenia Ostapciuk! Presedinta parlamentului și-a continuat discursul, vorbind de pensii majorate, de indemnizatii pentru veteranii de razboi, de locuinte ieftine, promitand ca guvernarea comunista va "regula" problema si in domeniul invatamantului. "Astazi avem 120 mii de studenți. Noua ne trebuie atâția studenți? Cine învață pe contul statului?"
    Treptat, de la problemele economice, Ostapciuk a trecut la aspectul politic, zicand ca "noi nu vrem ca R.Moldova sa fie intre Ucraina si Romania, dar sa fie independenta!". Dar sa vezi ca, pentru asta, o incurca studentimea - "care a dormit iarna în colibe în fața parlamentului" -, intelectualii si opozitia parlamentara.
    Spre sfarsitul discursului, Eugenia Ostapciuk a recunoscut ca, de fapt, ea a venit sa-l sustina pe candidatul la functia de primar al Chisinaului, Vasile Zgardan: "Vrem să-l luăm în comandă. Să avem omul nostru la primărie! Să lucreze cu președintele, parlamentul si guvernul. Vrem ca Chișinăul sa fie ca Moscova și Kiev".
    Din pacate, Ostapciuc n-a putut raspunde la intrebarile savantilor: de ce parlamentul modifica atat de frecvent legislatia, practic anuland legile adoptate de la '90 incoace, fapt care conduce la destabilizarea societatii si la stoparea reformelor? De ce un politist sau un securist pensionat primeste salariu si, respectiv, pensie de sase-opt ori mai mari decat un savant? De ce oamenii de stiinta sunt platiti atat de mizerabil de catre statul comunist? De ce Ministerul Justitiei arunca in strada colaboratorii Institutului de Istorie si ai celui de Lingvistica din blocul care le apartine? De ce savantii nu si-au ridicat banii pentru proiectele obtinute prin concurs? O sumedenie de intrebari. Ca sa potoleasca spiritele, Ostapciuk a incheiat "filozofic": "O să rezolvam totul. Știința este un locomotiv!"

V.Voronin: "Curs naș pravilnîi, narod podderjivaet!"

La adunarea de la Academie, Raisa Morarenco, secretara Comitetului raional de partid, a anuntat ca, a doua zi, la Palatul feroviarilor din Chisinau, presedintele Voronin se va intalni cu intelectualii. Marti ne-am deplasat acolo, dar n-am vazut nici zare de intelectuali. In sala si in hol erau doar batrani, veterani de razboi si cativa tineri trimisi, probabil, de la intreprinderi sa asiste la intalnirea lui Voronin cu intelectualii. Si discursul lui Voronin parca a fost tras la xerox. A promis si el ca partidul sau va rezolva problema locuintelor, va crea cooperative agricole, locuri de munca, va relansa fabricile si uzinele. A promis multe, numai ca nu le-a spus de le va reusi pe toate. L-a criticat pe primarul Chisinaului, Serafim Urecheanu, pentru ca acesta cauta sustinere printre tineret si intelectuali. A dat de inteles ca-i va pune si pe acestia la punct. A promis ca nu va mai admite ca tinerii sa plece cu hurta la studii in Romania, ci ii va trimite sa invete in Cuba si in China. Doar cate zece studenti pe an! "Dacă vor să învețe în România, să-i ducă părinții de mânuță. Noi avem 40 de instituții, cu cadre foarte bine pregătite. Miile să învete în Moldova, în țara natală!", a rostit apasat Voronin, adaugand: "Curs naș pravilinîi, narod podderjivaet! Curs u nas odin soțialinoe ravenstvo!" ("Calea noastra e dreapta, poporul ne sustine. Scopul nostru este egalitatea sociala!").
    Ultima modificare făcută de lucumi; 27-April-2018 la 04:50 PM.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.262
    Puncte
    196.608
    Nivel
    100
    Realizări:
    7 days registered31 days registered3 months registered100 Experience Points250 Experience Points500 Experience Points1000 Experience Points1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points50000 Experience PointsVeteranOverdrive

Implicit

- 08.05.18: ... intr un Subsol ...Usa Deschisa ...a fost Cineva ...probleme !?!?!?
    - 09.05.18: ../// apare un Sertar furat ,deschis cu chei ....!?

Citind stirea de mai jos mi-am amintit de aceste doua mesaje.

De ce crește numărul tâlhăriilor în București. Explicația se află chiar în lege
    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...in-lege-929384

Capitala se transformă într-un oraş din ce în ce mai nesigur. O spun chiar poliţiştii, care îşi dau seama că în multe situaţii sunt depăşiţi de numărul mare de infractori. Numai de la începutului anului au fost înregistrate în Bucureşti 200 de tâlhării şi câteva zeci de mii de furturi. Oamenii legii spun că nu doar volumul cazurilor îi blochează în anchete, ci şi schimbările Codurilor penale.

Oricine poate fi victima unei tâlhării, chiar şi în centrul Capitalei. Bine organizaţi, infractorii merg la sigur. În momentul în care victima ajunge într-un loc ferit, unde nu sunt martori, atacă. Le sunt suficiente doar câteva secunde pentru a lua toţi banii şi obiectele de valoare pe care victima le are asupra sa. Sunt oameni care au căzut pradă hoţilor chiar şi de mai multe ori.

„Mi-a tăiat borseta și mi-au luat actele cu totul. La coborârea din autobuz, țineam borseta așa, au tăiat borseta și mi-au luat portofelul”, spune un bărbat.

Poliţişti spun că numărul acestor cazuri e în creştere, iar explicaţia e simplă.

„Modificările Codurilor penale. Pentru hoți, furtul a devenit o afacere, ei comit aceste fapte știind că dacă vor fi prinși au posibilitatea să se împace cu victimele, iar ele de cele mai multe ori sunt dispuse să accepte mai puțin decât ceea ce le-a fost furat , doar să poată recupera ceva”, spune Cosmin Andreica, lider de sindicat al poliţiştilor.

„I-au intrat în casa, l-au legat și i-au luat banii sau i-au smuls lănțișorul de aur de la gât - sunt infracțiuni de pericol, dar sistemul nostru penal nu răspunde în acest moment corespunzător”, spune și Dumitru Coarnă, lider sindical.

Anul trecut, poliţiştii din Bucureşti au fost chemaţi să rezolve 30.000 de cazuri de furturi, tâlhării şi agresiuni. Sectorul 3 e preferatul hoţilor, care au acţionat de peste 3.000 de ori, în timp ce, în Sectorul 2, au fost comise peste 120 de tâlhării.

„Polițiștii spun că în 2017 au crescut și infracțiunile de loviri și amenințare. Au fost înregistrate nu mai puțin de 8.000 de plângeri în Capitală. În Sectorul 3 au fost înregistrate cele mai multe situații: 2.700. Pe locurile 2 şi trei se află sectoarele 5 şi 6, cu câte 2.000 de cazuri”, relatează Cristian Popa, jurnalist Digi24.

Pe lângă modificările legislative, poliţiştii se plâng şi de lipsa de personal. Acesta e motivul pentru care echipajele care patrulează pe străzile Bucureştiului au devenit o raritate.

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.262
    Puncte
    196.608
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

- 13.05.18: ... probleme cu Guvern Noi Situatii ...tf.tf.tf... Plan ...40...45...???

Sa anunte oare aceasta stire aparuta azi?

Augustin Zegrean, fostul preşedinte al CCR: Dacă Dăncilă este suspendată, după 45 de zile nu mai avem guvern/ Este vorba despre o ”revocare atipică, ascunsă” a premierului
    http://www.mediafax.ro/politic/augus...uvern-17222580

Membru
    Data înscrierii
    Dec 2009
    Posturi
    2.341
    Puncte
    97.791
    Nivel
    97
    Puncte: 97.791, Nivel: 97
    Puncte: 97.791, Nivel: 97
    Progres nivel: 38%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.259
    Progres nivel: 38%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 1.259
    Activitate globală: 99,6%
    Activitate globală: 99,6%
    Realizări:
    7 days registered1000 Experience Points500 Experience Points250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered1 year registered5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience PointsVeteran50000 Experience Points

Implicit

Citat Postat în original de vasi Vezi Post
    - Mesajul din 13.05.18 : probleme cu Guvernul ...s a concretizat azi 17.05.18 Anuntul Romania Tv.
    - 17 mai -15:15.-

- 16.05.18: ... la distanta se vad rauri curgatoare pline cu apa de ploaie ....!?

- 16.05.18: .... ganduri pentru actiuni ...ptr altii ....

- 17.05.18: ....Canada .probleme ....SMS . uri ..Tf ....!?!?

- 17.05.18: ...lumea discuta ....rezultatul unui Studiu ....!?!?!?

- 17.05.18: .... apare o HALA MARE ....plina cu oameni ...luminile aprinse ...se Stinge Lumina , pe intuneric ...lumea iese afara .!?!?!?

- 18.05.18: ... o femeie [ A] .cu trei probleme ...de rezolvat ...!?!?

- 19.05.18: ...deodata la distanta apare Cadrul unui Porti din Beton . in stanga coboara scarile un cetatean care imi spune : PAZESTE POARTA ....!!!!!

- 19.05.18: ....s a terminat ... Dinu Gheorghe ....!?!?!?

- 19.05.18: ... de la o gara ...se coboara niste Scari ....urca in tramvaiul care duce la Fabrica ...tineri ...baieti si fete ....!?!???

- 20.05.18: ...aud : CATARAMA ,CARTARAMA ...CATARAMA ...Noi Situatii ...-

- 20.05.18: ...vad o Tarla Mare ...cu Cartofi ....in coltul din dreapta cineva cu un telefon ....??...cifrele 1800-1200 ...???

- Vibratii foarte puternice ,persistente ...!!!!!
    http://www.bihon.ro/cel-putin-15-per...canada/2048333
    Lăudat fie Iisus!

Membru
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Posturi
    1.262
    Puncte
    196.608
    Nivel
    100
    Realizări:

Implicit

Citat Postat în original de lucumi Vezi Post
    - 13.05.18: ... probleme cu Guvern Noi Situatii ...tf.tf.tf... Plan ...40...45...???

Sa anunte oare aceasta stire aparuta azi?

Augustin Zegrean, fostul preşedinte al CCR: Dacă Dăncilă este suspendată, după 45 de zile nu mai avem guvern/ Este vorba despre o ”revocare atipică, ascunsă” a premierului
    http://www.mediafax.ro/politic/augus...uvern-17222580

"Noi Situatii" si tot despre "... probleme cu Guvern".
    Daca calculam 40 si 45 de zile de la data aparitiei mesajului, avem datele de 22 si 27 Iunie.
    Datele sunt destul de apropiate cu cele aparute in stirea de azi: "surse acreditaseră ideea că moțiunea de cenzură va fi depusă pe data de 20 iunie, urmând ca votul să fie dat pe 28 iunie"
    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...0-iunie-945277

Membru
    Data înscrierii
    Mar 2010
    Posturi
    156
    Puncte
    27.292
    Nivel
    50
    Puncte: 27.292, Nivel: 50
    Puncte: 27.292, Nivel: 50
    Progres nivel: 75%,
    Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Progres nivel: 75%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 258
    Realizări:
    7 days registered250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered7 days registered250 Experience Points100 Experience Points3 months registered31 days registered500 Experience Points1 year registered1000 Experience PointsVeteran5000 Experience Points10000 Experience Points25000 Experience Points

Implicit

Mesaj cam ingrijorator al lui Artem Dragunov...sa fie inundatiile de la noi?!''Am văzut culori, cel mai probabil steaguri - roșu, albastru, galben. Și încă unul, dar nu a înțeles.
    Ambasadele au flori și peste tot există sirene, fluiere, alarmante.

Spălați Columbia, Armenia, România și toți cei care au tricolori sau quadrocolori de astfel de culori.

vis cu fermitate Mota pe carusel, abia am de pe scaun, a alergat acasă pentru a satisface ingrijitorul parcului, eu zic să - l - carusel rupt, bolnav, și el mi -a spus - nu funcționează astăzi, acest oraș roci. Mă uit în jur și copacii dans.

A început o nouă creștere a apei. În toată Europa de Vest și de Est, în parte chiar și cu noi.
    Îndoiți Dunărea, Rinul, Caucazul. "
    https://artemdragunov.livejournal.com/5634073.html

Codul este:rosu,albastru si galben.''

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Posibila interpretare a mesajelor
    De oana în forumul Teorii
    Răspunsuri: 449
    Ultimul Post: 07-November-2016, 05:42 AM

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •